OMGEVING Vreemde cheques en bankpapier BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 23 MAAI 1938 PE LE'DSCHE COURANT VIERDE BI AD - PAG. 11 HAARLEMMERMEER Gevestigd: Mourits van Tol, Lisser- dijk 298. Alida A. Jannes, Spieringweg 298 Willem Gros, Wilgenlaan 74. Machielis H. Holthuiijsen, Havikstraat 29. Norbertus Vercouteren, Hoofdweg 275. Catharina A. Holkamp, Sloterweg 4. Jan W. Th. Bosch, Schipholweg 13 Rut- gerus A. Schrama, Hoofdweg 1040 Jan Zorge, Sloterweg 98. Pierre Visser, IJ- weg 81. Fonger Ringnalda, Olmenlaan 83. Johannes S. Heijer, Friedalaan 6. Johannes M. A. Groenendaal, Nieuwe- meerdijk 498. Johannes J. Commissaris, IJweg 1032. Jan Bazuin, Sloterweg 948. Johannes P. de Rooij, Zwanenbruger- dijk 118. Vertrokken: Jacobus Bakker, Nij megen, Azaleastraat 34. Teunis van Beek, Beverwijk, Voorstraat 9, Wijk aan Zee en Duin. Anna M. Baard, geb. Van der Stok, Amsterdam, Joh. Vermeerstraat 83, hg. Pieter H. Sinon, Haarlem, Dub- belebuurt 13 rd. Jacobus J. Veldt, Am sterdam, Schinkelhavenstraat. 17 hs. Wilhelmus van Zanden, Haarlem, Rem- bangstraat 6. Johannis J. Pijcke, Ter- neuzen, Nieuwstraat 46. Nicolaas Hui- berts, Amsterdam, Sassenheimstraat 33, 1 hg. Auke Honderd, Amsterdam, Baars jespolder D 146. Gijsbertus van Maas dam, Haarlem, Betje Wolfstraat 9. Pe trus J. Teunisse, Amsterdam, Bellamy- plein 34, 1 hg. Jan Nijmeijer, Amster dam, Bellamyplein 34, 1 hg. Petrus Klijn, Woubrugge, Woudschedijk IA. Hermanus Mulder, Enschede, Oude Deven- terweg 80. Bernardus van der Horst, Benninghausen (Did.) Uberliebstadt. Cornelis Treffers, Amsterdam, Molenweg F 95. Pieter Fidder, Amsterdam, War mondstraat 111. Geboren: Maria Janna, d. van E. ÏJsendoorn en E. Bosman; Ida d. van P. Nagtegaal en A. D. Slottje. Johanna Margaretha, d. van P. F. Jansen en A. Jansen. Jannetje, d. van C. Slinger en M. G. Koch. Wilhelmina Cornelia, d. van J. S. van Steen en G. H. v. d. Broek. Johannes, z. van P. J. van der Linden en A. Warmenhoven. Ondertrouwd: Gerrit J. van Baa ien, 30 jaar en Willempje Versteeg 26 j. Frederik L. J. de Zwart, 23 jaar en Aaltje van Dasselair, 25 jaar. Gehuwd: Roelof Schutte, 25 jaar en Maria Heijstek, 26 jaar. Gijsbertus Spelt, 26 jaar en Lena Verbeek, 24 jaar. Overled en: Hendrik Izak, 14 jaar, z. van W. v.d. Bijl overl. en J. Branderhorst. Adrianus Stassen, 73 jaar geh. met E. van Hooff. Aaltje van Olst, 67 jaar, geh. met M. Kwaak. Wouter van der Ban, 16 jaar z. van P. B. v. d. Ban en M. G. Verwoerd. Cornelis Kramer, 59 j., geh. met P. Hogerwerf. KATWIJK AAN DEN RIJN Bijzonders. Wie iets bijzonders wil zien, ga naar „De Mient". Daar kan men reeds nu, 23 Maart, tulpen op den kouden grond, Scarlet due, in bloei zien komen. De roode kleur is al duidelijk te onderschei den. Dat is toch wel iets zeldzaams voor den tyd van het jaar! LISSE Aanleg plantsoen. Maandag is men be gonnen met de voorbereidende werkzaam heden om een plantsoen aan te leggen op het onbebouwde stuk grond gelegen langs den Heereweg hoek Bondstraat. Naar wij hebben vernomen zal het plantsoen rond om bestaan uit heesteraanplantingen en en kele boomen, omzoomd met gazon. In het midden komt een groot gazon met een perk of iets van dien aard. Het plantsoen is geheel doorkruist met voetpaden, terwijl op enkele punten banken zullen worden geplaatst. Wanneer dit plantsoen eenmaal gereed is, zal dit een groote verfraaiing zijn voor het punt BondstraatHeereweg, ter wijl de houten schutting, welke thans nog als afscheiding dient, gelukkig gaat ver dwijnen. Een zeer goede verbetering komt hiermede tot stand. Werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente neemt elke week af, hetgeen een gelukkig verschijnsel genoemd mag worden. De weersomstandigheden maken, dat de werkzaamheden in het bloembollen vak langzamerhand toenemen en de te werkstelling hierin grooter gaat worden. De bouwvakarbeiders vinden ook meer werkzaamheden, aangezien de bouwbedrij- vigheid in deze gemeente groot is. Gegund. Het verbouwen van de brood- en Banketbakkerij van de wed. de Lange is opgedragen aan Gebrs. Moolenaar voor het door hen ingeschreven bedrag van 3.475. Architect is L. Tol Jr. te Lisse. NOOTDORP Oprichting Consultatiebureau. Reeds jarenlang werden in deze gemeente pogin gen ondernomen om een consultatiebureau voor zuigelingen in het leven te roepen. Hierbij vielen veel moeilijkheden te over winnen, doch dank zij het onvermoeide werken is men ten slotte geslaagd en is de oprichting van een dergelijk bureau onder auspiciën van de Nootdorpsche afdeeling van het Wit-Gele Kruis een feit. Deze inrichting, welke in een zeer drin gende behoefte zal voorzien, wordt geves tigd in het Vereenigingsgebouw aan den Veenweg en zal a.s. Vrijdagmiddag 2 uur door den zeereerw. heer pastoor Heijde- man geopend worden, waarbij tegenwoor dig zullen zijn de burgemeester en mevr. Schölvinck. Eiken Vrijdag van 2 tot 3 uur zal gele genheid tot consult voor kinderen van alle gezindten bij mevrouw dr. van Laarhoven, kinderarts te Voorburg. Wij spreken de hoop uit, dat dit bureau tal van jaren zijn zegenrijke arbeid zal mogen verrichten en dat zyn werk ten goede mag komen aan de gezondheid van onze gemeentenaren. Luchtbeschermingsdienst. Op initiatief van burgemeester Schölvinck is dezer da gen overgegaan tot oprichting van een Luchtbeschermingsdienst. De burgemeester zelf is hoofd van den Luchtbeschermings dienst, terwijl als plaatsvervangend hoofd is aangewezen de her W. Wiegel. De dienst bestaat uit 4 afdeelingen, t.w. de waarschu- wingsafdeeling, de geneeskundige oplei ding, welke reeds bij het Voorburgsche Roode Kruis haar opleiding ontvangt, de technische afdeeling en de brandweerafdee- ling. In een verleden week gehouden op richtingsvergadering is medegedeeld, dat de andere afdeelingen weldra met hun werk een aanvang zullen nemen, waarna binnenkort in samenwerking met de omlig gende gemeenten een luchtbeschermings- oeefning zal worden gehouden, waaraan ook de bevolking zijn medewerking zal hebben te verleenen. Wat de bevolking in zulk een geval behoort te doen, is door den burgemeester uiteengezet in een circulaire, welke huis aan huis bezorgd wordt. Ieder wordt in zijn eigen belang den raad gege ven deze circulaire zorgvuldig te lezen en te bewaren en zich in voorkomende gevallen, als aongegeven, te gedragen. Filmavond „Herwonnen Leevnskracht". Op Donderdag 24 Maart a.s. zal in het Vereenigingsgebouw aan den Veenweg een filmavond worden gegeven vanwege „Her wonnen Levenskracht". Wij raden een ieder aan deze vereeniging in zijn mooie taak voor de T. B. C.-bestrijding te steunen door dezen avond bij te wonen. LEIDSCHEN DAM Hitzending kinderen naar vacantiekolo- nles. Door de afd. Leidschendam van de stichting „Katholieke Kinderuitzending" wordt verzocht om subsidie uit de ge meentekas te mogen ontvangen in de kos ten van uitzending van kinderen naar vacantiekolonies. De uitzending duurt voor ieder kind 43 dagen en de kosten bedragen 1.40 per dag. De provincie Zuid-Holland is bereid in deze kosten bij te dragen 20 ct. per kind en per dag, mits de gemeente een gelijk bedrag bijdraagt. Gezien de belangen der volksgezondheid, enz. willen B. en W. op het verzoek gunstig beschikken, en zij stellen voor op de begrooting 1938 uit te trekken een bedrag van 154.80, waardoor voor de uitzending van 18 kinderen gedu rende 43 dagen 0.20 subsidie kan worden verleend, te verdeelen onder de plaatse lijke instellingen of vereenigingen, die zich met uitzending belasten. Subsidie consultatiebureau. Dcor de afdeeling Leidschendam van het Wit-Gele Kruis wordt verzocht jaarlijks een subside te mogen ontvangen ten behoeve van haar consultatiebureau voor zuigelingen. De exploitatie heeft over 1936 en 1937 een belangrijk verlies opgeleverd en aange zien het bureau op voortreffelijk, wijze de belangen der volksgezondheid behartigt, enz. meenen B. en W., dat voor inwilli ging van het verzoek reden bestaat, en zij stellen voor om voor het jaar 1938 100 subsidie te verleenen. RIJNSBURG Rijnsburg is de woningnood nog niet te boven. De termijn van de onbewoonbaarver- klaarde woningen is in de gehouden ge meenteraadsvergadering opnieuw met zes maanden verlengd. De heer Zandbergen gaf zijn stem aan dit voorstel, omdat er geen goede wonin gen beschikbaar zijn, doch was tevens van meening, dat men niét aan het verlengen kan blijven. De Raad besloot voorts o.m. strooken grond in de Waard en aan den Buitenweg gratis af te staan ten behoeve van de werkloozen. SASSENHEIM Beekpolder. De stemgerechtigde in gelanden van den Beekpolder hielden een vergadering in het hotel „Het Bruine Paard" onder leiding van haar voorzitter de heer C. J. Rotteveel. Aanwezig waren ingelanden, die konden uitbrengen 16 stemmen. In 'totaal kunnen 56 stemmen worden uitgebracht. Na lezing en vaststelling der notulen der vorige ver gadering werd vastgesteld de rekening 1937, bedragende aan inkomsten 1851.05 en aan uitgaven 859.16, derhalve met een batig saldo van .991.89. De omslag over 1937 bedroeg f 9.per H.A. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren E. Speelman, G. Bergman en G. Dannijs had een en ander in orde bevonden. Voor het onderzoek der reke ning 1938 werden dezelfde ingelanden aangewezen. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld aan inkomsten en uit gaven op 2049.32 De omslag voor 1938 werd geraamd op 8.per H.A. De heer C. J. Speelman, die verleden jaar als Pol dermeester was gekozen, doch door Ged. Staten niet was' toegelaten, werd thans weder als Poldermeester gekozen. Besloten werd tot verkoop van een per ceeltje water aan de Provincie, ten behoe ve van den aanleg van de Teylingerlaan. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. GEMEENTERAAD VAN WARMOND VOORSCHOTEN Aanrijding. Gistermorgen omstreeks 11 uur had op den Leidscheweg een aan rijding plaats nabij de Katholieke Kerk tusschen een auto en een motorrijtuig, waardoor de motorrijder M. kwam te val len en een gekneusd-en voet en ernstige schaafwonden opliep. Na ter plaatse door een E.H.B.O.-er te zijn verbonden is de motorberijde-r vervoerd naar Dr. M. van eer Stoel voor verdere behandeling. Geboren: Anna Maria, d. van J. H. Janson en V. A. C. den Elzen Jacoba Alida Maria, d. van J. W. de Jong en A. Dickhoff. Overleden: Trijntje Popma, oud 98 jaar. wed. van J. v. Takken Johanna Dike, oud 79 jaar, wed. van P. J. van Oostveen. Gehuwd: J. H. van der Graaf oud 38 jaar en P. Veldhoen, oud 24 jaar. Ondertrouwd: J. G. Terlouw, oud 26 jaar, en H Noort, oud 27 jaar. Gevestigd: J. C. Hagens, van Utrecht J. Nell en gez. van Wassenaar Wed. E. H. Veldhoven-Kropff van den Haag L. J. Gussekloo van Driebergen Mej. J. Nagtegaal van Driebergen P. Bodaan van Voorburg A. J. Greve van Utrecht S. H. Kuijpers van Utrecht Mej. Th. M. J. van der Weele van den Haag Mej. F Macco van den Haag J. Hamersma en gez. van Voorburg T. A. Baas en gez. van Rotterdam J. Kok en gez. van Soerabaja. Vertrokken: C. W. Goemans naar Voorburg C. W. Slothouwer naar Utrecht J. P. Versteegen naar Zuilen Wed. M. Groenendijk van den Bos naar den Haag P. van Vugt naar Ter Aar ïVej. M. V. Staasse naar Ter Aar C. J. Kleijwegt naar den Haag L. J. Belle- Kom en gez. naar Katwijk Th. H. van uer Hoven naar Utrecht Wed. E. H. C. Rieff-Tieman naar Utrecht P. Tieman naar Utrecht. VALKENBURG Harmonie. Door „Valkenburg's Har monie" werd de jaarvergadering gehouden onder leiding van den voorzitter de heer M. Gravenkamp. Uit het verslag van den se cretaris vernamen we van het vertrek van 3 leden en van het overlijden van 1 lid. De penningmeester had volgens het financieel verslag, dat in orde werd bevonden, een saldo in kas van 24.50. Bij de bestuursver kiezing werden de heeren M. Gravenkamp, P van Duyn, A. Teljeur, D. v. Duyn en J. Oosterlee met groote meerderheid van stemmen herkozen. Besloten werd deel te nemen aan het concours, te houden op 2en Pinksterdag te Oostvoorne. WASSENAAR Oud-leerlingen. In het Wapen van Leiden hield de afd. Wassenaar van den Ned. Bond van Vereen, van Oud leerlingen der tuinbouwcursussen haar maandelijk- sche ledenvergadering. De heer Ir. K. Inia, leeraar van de Tuinbouwschool te Lisse, behandelde eenige vragen over be mesting en grondonderzoek. Deze ving aan den vraagstellers een compliment te maken voor de aan hem gestelde vragen, omdat deze vragen de lcern van de bemestingsleer aanroeren. Allereerst behandelde spreker de vraag wat de voornaamste bestanddeelen zijn van bladaarde en wat het verschil is van eikenblad en beukenblad en of er ook voe dingswaarde aanwezig is in turfstrooisel. Aan de hand van tabellen liet spreker hierop per projectielantaarn zien wat de voornaamste bestanddeelen zyn. Eiken blad bevat per 10000 eenheden, 10 een- ceden stikstof 3.5 kali, 17.1 kalk en beu kenblad 10 eenh. stikstof. 2.3 kali en 21.2 kalk, zoodat beiden wat gehalte betreft ongeveer gelijk staan, terwijl turfstrooi sel bevat per 1000 eenheden, 5.2 stikstof, 0.7 kali en 2.9 kalk het geheel dus prac tise neerkomend op nihil. Hierop behandelde spreker de vraag of het aan te bevelen is uitgegierde stalmest eerst te laten drogen alvorens deze onder te spitten. Spreker moest dit ten sterkste ontraden, want dan verliest deze mest practisch alle bevattende stikstof en dit :s juist onze duurste mestof. Verder be handelde spreker het gehalte van paar- Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Na de gebruikelijke opening werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen, die onder dankzegging zonder bemerkingen werden vastgesteld. Voorlezing werd gedaan van een aantal ingekomen stukken, die allen voor kennisgeving werden aangenomen. Mede was ingekomen een schrijven van het bestuur van de School met den Bij bel, waarin dit college werd verzocht de door den Raad in zijne vergadering vast gestelde vergoeding per leerling ad 8.50 aanmerkelijk te willen verhoogen. De voorzitter deelde mede dat te dezer zake geadresseerd moet worden aan H.H. Gede puteerde Staten, weshalve B. en W. voor stellen dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Wanneer Ged. Staten omtrent het verzoek goedgunstig zouden adviseeren zijn B. en W. gaarne bereid den Raad voor te stellen genoemd bedrag te verhoogen. In behandeling kwam hierna de vaststel ling van het uitbreidingsplan, zoomede de bebouwingsvoorschriften. Alvorens de dis cussies over dit punt werden geopend, leg de de heer Oudshoorn de navolgende ver klaring af: Mag ik, mijnheer de voorzit ter, voordat de discussies over dit punt geopend worden, even het wcord voor het afleggen van een verklaring. Reeds eenige malen vernam ik, dat tegen dit agenda punt van zekere zijden stemming werd ge maakt, door mij te beschuldigen dat dit uitbreidingsplan door mij is uitgedacht en dit geheel ten gunste mijner familie. Ik stel er prijs op hierbij in het openbaar op mijn woord van eer te verklaren, dat ik noch rechtstreeks noch zijdelings in dit plan gewerkt of hieraan zelfs medege werkt heb en betreur ten zeerste dat men dergelijke verdachtmakingen de wereld in zend. Ik verzoek den secretaris om de hier door mij afgelegde verklaring woordelijk over te nemen in de notulen en hetzelfde verzoek doe ik aan de pers voor het opne men in de couranten. De voorzitter zeide het gesprokene door den heer Oudshoorn volkomen te beamen. Spr. zelf is de auteur van het ontwerp in den Hofpolder en deed hierbij voorlezing van een ingekomen rapport van de Com missie-van Boeyen, waarin deze commis sie zich met het plan accoord verklaarde. De heer van Schie kon zich met deze wijziging in den Hofpolder niet vereeni gen. Het natuurschoon gaat daar geheel telcor, het plan is veel te duur en de lan delijke rust zal geheel verdwijnen. Op deze gronden zal spreker zijn stem aan dit uitbreidingsplan niet geven. De voorz. zegt, dat tegen dit plan stem ming is gemaakt, doch met argumenten, die duidelijk te weerleggen zijn, hetgeen spreker ook deed. Hier is slechts rekening gehouden met het belang van Warmond en de ontwikkeling van Warmond eischt een dergelijke uitbreiding. De heer Weyens zegt, de bezwaren ingebracht door den eigenaar van het „Huys te Warmont" te kunnen begrijpen, al kan hij al deze be zwaren niet deelen. Dat in het plan in den Hofpolder een amusementsgelegenheid is opgenomen acht spreker totaal overbodig en hij zegt zijn stem te zullen bepalen naar de al of niet aanneming van twee door hem in te dienen argumenten: 1. dat deze amusementsgelegenheid uit het plan wordt gelicht, 2. dat een bepaling wordt opgenomen, dat in den Hofpolder geen en kel bedrijf gevestigd of uitgeoefend mag worden. Hierover ontspon zich een uit voerige discussie, waarbij de voorz. zeide, de bezwaren van den heer Weyers niet zoo zwaar te kunnen aanvoelen. B. en W. wa ren echter bereid deze argumenten over te nemen. De heer Walenkamp verzocht bij eventueelen bouw in den Hofpolder re kening te willen houden met de hoogte van eventueel te bouwen landhuizen, waarbij de voorz. mededeelt, dat de maximum- hcogte is vastgesteld op 6,5 M. De heer Breedijk zeide, gezien de bebouwing in den Hofpolder, zijn stem aan het uitbrei dingsplan niet te kunnen geven, daar dit voor hem onoverkomelijke bezwaren me debrengt. Wethouder Zwetsloot zegt, dat men da gelijks moet hooren, dat Warmond geen enkele gelegenheid biedt voor expansie en wanneer er aanvragen binnenkomen om bouwvergunningen aan het water, deze steeds moeten afgewezen worden, om de eenvoudige reden, dat hiervoor geen gele genheid bestaat. Bij ervaring weet spre ker, dat veel aanvraag tot bouw aan het water van villa's bestaat. Volgens sprekers meening gaat het plan lang niet ver ge noeg. Hij zou zelfs voor dit gedeelte een eigen grondbedrijf willen stichten. De mid denstand in Warmond breidt zich steeds uit en het aantal bedrijven neemt toe, maar menschen die kunnen koopen ont breken en die heeft de middenstand juist hard noodig. Na nog eenige gespreking wordt het plan in stemming gebracht en in zijn ge stel aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren van Schie en Breedijk, terwijl wethouder Oudshoom zich van stemming onthield. In behandeling kwam de vaststelling van de instructie voor den vuilnisgaarder. De heer den Dunnen informeert of B. en W. al eens nagegaan hebben of het vuil ophalen in eigen beheer door aanschaffing van een vuilnis-auto exploitatiemogelijk heden biedt, hetgeen door den voorzitter ontkennend wordt beantwoord. Hiervoor is de gemeente te klein en zouden de kos ten veel te hoog zyn. Na benoeming van diverse commissies werd overgegaan tot de gebruikelijke rondvraag die niets bijzonders naar voren bracht, waarna de bijeenkomst werd ge sloten. een-mest en rundermest wat betreft de daarin voorkomende fosfoorzuur, kali en kalk. Op de gestelde vraag of van een ge bruikte volledige meststof, alle stoffen ge bruikt worden moest spreker ontkennend beantwoorden. Slechts een gedeelte is voor de planten opneembaar en de rest of het bindmiddel blijft als ballast in den grond onverteerbaar achter vandaar dat in de kweekerijen met kassen op den duur de grond moe wordt of verzout. De vraag of onder de z.g. bouwvoor nog veel voed sel voorkomt moest spreker beantwoor den dat dit in den regel zeer weinig is, kalk kan onder de bouwvoor veel voor komen doch kali niet. Bij de vragen 6 en 7 waarin een antwoord werd gevraagd of het te zien is aan de planten dat ze gebrek hebben aan een bepaalde meststof en waaraan kan men zien of de bodem rijk of arm is aan een of meer bepaalde mest stoffen stond spreker geruimen tijd stil en gaf een uitvoerig met vele lantaarn plaatjes verduidelijkt betoog. Tijdens de pauze werd een inzending versche groent- te bestaande uit rabarber raapstelen, spi nazie, snij-boonen sla, radijs en dunsel ge keurd door een jury bestaande uit de heeren N. Wensven. J. Bros en P. Kelderman waarvoor vele hooge punten werden toegekend. Inzender was de heer G. Verlind. Hierop werd de gelegenheid openge steld tot het stellen van vragen naar aan leiding van het door Ir. Inia naar voren gebrachte. Als afgevaardigde naar de 13e algemeene Pondsvergadering bracht de heer W. C. van Zetten een keurige schriftelijk ver slag uit. Uit dit verslag bleek dat de heer G. Verlind op die vergadering was be kroond geworden met een eersten prijs voor een onder motto getiteld Dubbele Monagne, ingezonden opstel over de cul tuur van perziken. De voorzitter feliciteer- ce den heer Verlind met dit succes. Hierna sluiting THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: De weg terug (John King, Noah Beery). De Oesterprinses. (Theo Lingen Hermann Thimig). Anti-oorlog: film Humorist, film 'edcren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag en Woensd. en Donderdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Het geheim van den schorpioen (Wheeler en Woolsey). De vechtersbaas. (Tom Tyler). Klucht Sensatie film 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 iur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Trianon: Tango Notturno (Po- la Negri, Albrecht Schönhals). San Quentin (Pat O'Brien Hum phrey Bogart). Speelfilm Dramat. film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, Woens-- dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Mrs. Cheyney's ver dwijning (Joan Crawford, William Powell). Het mysterie van de zwevende parel. (Zasu Pitts, Ja mes Gleason). Amusem. film Komische film lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd Rex: Muiterij op de Boun ty (Clark Gable Franchot Tone). Het spookkasteel. (Bela Lugosi). Avonturen film Sensatie film lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11