RIJNSTREEK ABONNEMENTEN ZATERDAG 19 MAART 1398 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN OPRICHTING K. J. M. V. Plannen in vergevorderd stadium! Naar wy uit betrouwbare bron verne men zijn bij de contact-commissie uit de drie plaatselijke katholieke standsorgani saties plannen in voorbereiding om alhier te komen tot de oprichting van een afdee- ling van de Katholieke Jonge Middenstands Vereeniging. De werkzaamheden schijnen reeds zoo ver gevorderd, dat binnenkort kan worden verwacht een bijeenkomst in de St. Josephzaal, waar de bekende jeugd- zielzorger Rector L. Beune uit Leiden een uiteenzetting zal geven van het nut en de werkzaamheden van een K. J. M. V. en te vens zal trachten de hiervoor in aanmer king komende personen van de noodzake lijkheid van het lidmaatschap te doordrin gen. HET VERBOD VAN DE FILM „GRAZIGE WEIDEN". Bioscoopexploitant wordt niet vervolgd. Naar de „Rijnb." verneemt, zal de exploi tant van de Luxor-Bioscoop, de heer W. den Hertog Azn., tegen wien, zooals men weet, na de gedeeltelijk belette vertooning van de film „Grazige Weiden", welke voor deze gemeente door den burgemeester was verboden, proces verbaal werd opgemaakt wegens overtreding van art. 19 van de Bioscoopwet, niet worden vervolgd. Daar het betreffende artikel van de Bios coopwet een sanctiebepaling mist, is straf vervolging niet mogelijk, zoodat ook niet door den Kantonrechter zal kunnen wor den uitgemaakt, of in dit geval inderdaad van een dreigende verstoring der openbare orde kan worden gesproken. OPGRAVINGEN OP HET KERKHOF. Gisterenmorgen zijn onder leiding van den Officier van Justitie, mr. Asch van Wijk en den politiedeskundige, dr. Hulst uit Leiden, opgravingen verricht op de RJC. begraafplaats aan de Paradijslaan. Nadat door een aantal rijksveldwachters het terrein was afgezet, werd met de opgra vingen begonnen, welke zich niet bleken te beperken tot de begraafplaats zelf, waar verschillende kisten met stoffelijke resten werden bloot gelegd, doch zich eveneens uitstrekten tot den boomgaard in den tuin van de pastorie, waar veschillende plan ken werden opgegraven. Het werk werd verricht door eenige werkloozen. Deze opgravingen staan in verband met een bij de Justitie ingediende, ongegronde klacht, dat lijken te vroeg zouden zijn ge schut. Andere geruchten, die in Alpen in ver band met deze opgravingen de ronde doen, zijn gephantaseerd. Jaarvergadering L. T. B. In de St.- Josephzaal werd gisterenavond, in tegen woordigheid van den geestelijk adviseur de ken J. M. Hellegers de goed bezochte jaar- vegadering gehouden van den R.-K. Land en Tuinbouwbond afd- Alphen aan den Ryn. De heer S. van Leeuwen presideerde deze bijeenkomst en sprak in zijn openings woord zijn groote voldoening uit, dat er zooveelen, vooral van de nieuwe en jon gere leden door hun aanwezigheid blijk ge ven trouwe leden te zijn, en spreekt het vertrouwen uit, dat zulks tot voorbeeld zal mogen strekken van de nog afwezigen. Spr. vraagt J#erin te volharden in de toekomst. Na dit optimistisch woordje moest de ijve rige vorozitter toch ook weer een somber geluid doen hooren en wel ten aanzien van de dezen winter in samenwerking met de standsorganisaties van den R.-K. Midden stand en van den R.-K. Volksbond gehou den drie cursusavonden. Deze waren toch ook voor de leden van den Land- en Tuin bouwbond. Zulks bleek evenwel, tot zijn spijt, niet uit de opkomst daarbij van de boeren en tuinders. De heer Joh. C. Vink bracht ten gehoore de notulen van de vorige vergadering, en verzorgde tevens achter elkaar het finan cieel jaarverslag, dat sloot met een batig saldo en het jaarverslag van den secreta ris. Hieruit memoreeren wij, dat de af- deeling in het afgeloopen vereenigingsjaar met 5 nieuwe leden is voruitgegaan en thans 30 telt. Als tolk van de vergadering dankte de heer S. van Leeuwen den secre taris. De heer D. Vergeer rapporteerde na mens de kascontrole-commissie, het finan cieel beheer van den heer Joh. C. Vink ac- coord. Medegedeeld wordt, dat op 6 April een bijeenkomst zal worden gehouden en hiervoor als spreker is uitgenoodigd de heer van der Weijden voor de behandeling van een in elk opzicht zeer actueele onder werp. Besloten wordt tot deze bijeen komst uit te noodigen de afdeelingen van de naburige gemeenten. Opgericht is de Centrale Melk-Commis- sie, waarvan de werking nader zal worden uiteengezet op een Dinsdag a.s. te houden bijeenkomst in hotel „De Vergulden Wa gen". Besproken is een bijdrage aan de nieuwe studio's van den K. R. O. Hiervoor konden de aanwezigen een kleine bijdrage storten bij het bestuur. Het bestuur zal be sprekingen voeren met de bevoegde in stanties om te komen tot de mogelijkheid van het geven van een beperkten cursus voor eerste hulp bij ongelukken (E. H. B. O.), speciaal ten nutte vand land- en tuin bouwers. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren S. van Leeuwen en J. Snelder- waard werden met groote meerderheid herkozen. Een aardig intermezzo vormde een klei ne verrassing, voorbereid door den secre taris, welke bij de leden zichtbaar in den smaak viel. Hierna volgde een levendige bespreking van het collectief arbeidscontract voor het nieuwe jaar. Zooals bekend vraagt de bond vor vaste arbeiders 18.per week, met de bestaande wertkijden en voor losse ar beiders voor den zomer 3.per dag, met een werktijd van 66 en voor de 6 win- teraanden 2.75 met een arbeidsverrich- ting van licht tot donker, met de bepaling, dat voor dezen in hooibouwtijd /3.50 per dag zal worden uitbetaald, zonder bepa ling van den arbeidstijd. De vergadering heeft naar aanleiding hiervan aan het be stuur de noodige machtiging verleend tot het nemen van definitieve besluiten, in den geest als door de vergadering uitge sproken. Besluit is genomen inzake de inschrij vingen'voor de levering van zout en strem sel. Wegens bedanken van den heer J. Kort- mann als afgevaardigde naar de algemee- ne jaarvergadering van den Bond te Haar lem, werd in diens plaats benoemd de heer H. v. d. Hulst en als plaatsvervanger is ge handhaafd de heer G. Straathof. De heerr W. de Wit vestigt bij de rond vraag de aandacht op een reeds eerder ge nomen besluit om een spreker te laten be handelen onderwerpen betreffende veevoe ding. Zulks zal in het aanstaande winter seizoen plaats vinden. De heer J. Kortman vraagt hoe het staat met de voorlichtingsdienst, waarop de voor zitter de gewenschte inlichtingen, voorzoo ver hem mogelijk was, heeft gegeven. Nadat excursie-plannen voor dezen zo mer waren besproken, vestigt de secreta ris de aandacht op de processie naar Hei- loo in Mei en Sepember. In principe be sloot men hieraan deel te nemen in Sep tember. Vermelden wij nog, dat de aanwezigen zich de gratis-consumptie uitstekend heb ben laten welgevallen. ALKEMADE Geboren: Maria Elisabeth, d. van D. Langhout en A. Vreeken Petronella Eli sabeth, d. van P. E. van Ruiten en G. C. Kuipers. Ondertrouwd: J. Spring in 't Veld jm. 33 j. en G. Klomp jd. 24 j. Gehuwd: M. Möhlen, 31 j. en P. Hors man 23 j. HOOGMADE Volksbond. Maandagavond 21 Maart om half acht zal in de zaal van café Witte- man een filmavond gegeven worden door Herwonnen Levenskrcht. Deze film trekt overal vole zalen. Allen hebben op dezen avond gratis-toegang, zoowel mannen als vrouwen, boven de 16 aar. Dus wij komen allen. KOUDEKERK Botsing met autobus. Gisterenmorgen had in den Hondsdijk onder deze gemeente een aanrijding plaats tusschen een auto bus van de MODA en een melkauto van den melkhandelaar G. J. V. uit Leiden. De autobus liep hierdoor belangrijke scha de aan een der zijwanden. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats.. De oorzaak is waarschijnlijk gelegen in het feit, dat de bestuurder van de melkauto niet tijdig voldoende uitweek. Van het ge val werd aangifte gedaan, zoodat de poli tie het verder wel zal uitzoeken. LEIMUIDEN Verkoop van Kerk- en Armenschapen. Donderdagmorgenwerden door Notaris Lohman uit Oude-Wetering 58 kerkschapen verkocht. Hiervan werden door den heer Wijngaarden gekocht 50 stuks a ƒ22 p. st. en door den heer Smorenburg 8 stuks ƒ19 p. st. De opbrengst was ƒ314 minder dan vorig jaar. De 41 armenschapen werden door den heer A. Straathof gekocht voor 869 gul den, zijnde 246 minder dan vorig jaar. Propaganda-avond Wijkverpleging. Ir. de groote zaal van de wed. J. Sneeboer, werd een groote propaganda-avond gehou den door de Ver. v. Wijkverpleging Leimui- denRijnzaterwoude. Te ruim 8 uur open de de eere-voorzitter, de heer J. A. Bak huizen, burgemeester der gemeente, de bij eenkomst. Hij drukte zijn groote spijt er over uit, dat er zoo weinig menschen in de zaal aanwezig waren. Hij vindt het bijzon der spijtig, dat de zaak van de Wijkver pleging zoo weinig belangstelling heeft. Daarna werd het eerste gedeelte van de Groene Kruisfilm vertoond, die een zeer mooi beeld gaf van het groote werk van het Groene Kruis op Wijkverplegingsge- bied. Voor de pauze sprak mevr. Keyzer- La Plein, gecommitteerde v. h. Hoofdbe stuur v. d. Zuid-Hollandsche Vereen, „het Groene Kruis" een propagandarede uit. Zij gaf met welgekozen woorden een overzicht van de werkzaamheden, door het Groens Kruis voor de lijdende menschheid gedaan. Zij sprak den wensch uit, dat in Leimui- den, de wijkverpleging spoedig door de vereeniging „Het Groene Kruis" ter hand zal worden genomen. Het is een wantoestand, z'eide spr., dat twee vereenigingen naast elkaar werken. Fusie is dringend noodzakelijk. Wanneer dan alles in één hand is en er één contri butieregeling is en er leden zyn, die het groote werk begrijpen, dan zal men eens zien wat er te Leimuiden in het belang van de zieken en de volksgezondheid ge daan kan worden. Daarna werd het slot van de Groene Kruisfilm vertoond. De eere-voorzitter dankte mevr. Keyzer voor haar gloedvolle rede. Hy zeide nog, dat te Leimuiden voor de volksgezondheid weinig gevoeld wordt en wees daarby op de pogingen van B. en W. om te kofhen tot een vrijwillige vuil nis-ophaaldienst. Met een klein offer was hier ook veel te bereiken geweest. Het re sultaat was echter weer nihil. De voorzitter sloot met een woord van dank aan mevr. Keyzer-La Plein en aan den burgemeester deze bijeenkomst; hij hoopte, dat alle aanwezigen propagandis ten voor de Wijkverpleging zouden zijn. Was dit het geval, dan zou, al waren er weinig belangstellenden, deze vergadering toch als geslaagd beschouwd kunnen wor den. LEIDERDORP Gemeentehuis. De res. 2e luitenant, de heer L. J. van Duijn, werkzaam ten Gemeentehuize als ambtenaar van de steunverleening, is benoemd tot 2de luite nant van het 8e Reg. Infanterie te Arn hem, om over te gaan in werkelijken dienst. Straatverlichting. Met de verbete ring van de straatverlichting, die het vo rig jaar in den Raad werd aangenomen, is men reeds druk bezig. De oude gaslan taarns worden opgeruimd en de verlichting wordt nu electrisch. Blindencollecte. Volgende week zal een collecte gehouden worden ten bate van de Blindenstichting te Wolfheze, wel ke collecte wij bij deze bij de inwoners ten zeer aanbevelen. Geboren: Annie, dochter van H. W. Heijkoop en A. Michielsen Wilhelmina Janna, dochter van W. C. van Laar en J. van Laar Ellen, dochter van M. Bree- baart en H. J. van der Stal Johanna Maria, dochter van B. E. Turk en J. Rijs- dam Hendrika Jacoba, dochter van J. Borst en G. M. Vol water. WOERDEN GEMEENTERAAD Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken werd een adres van het hoofdbestuur der ambtenarenvereeni- ging over het salaris van eenige gemeente ambtenaren voor kennisgeving aangeno men, alsmede eenige andere stukken. Een aanbod tot verlaging van den rente voet over een leening van 70.000 van 1933 en die van 68.000, eveneens van 1933 en van nog eenige andere leeningen tot 3% pet. werd aangenomen. Hierna werd goedgekeurd verschillende huren oninbaar te verklaren, tesamen tot een bedrag van 550. Verschillende leden maakten echter wel aanmerking in dien zin, dat strengere maatregelen tegen on willige betalers zullen moeten worden ge nomen. Een subsidie werd verleend voor de na zorg van krankzinnigen ten bedrage van 1 cent per inwoner. De bouwverordening die reeds maanden loopt, werd nu goedgekeurd. Het punt betreffende capiatulanatenver- ordening werd tot een volgende vergade ring aangehouden. Een crediet voor aankoop van stroombe- grenzers ten bedrage van 8000 ondervond tegenkanting van den heer Snel, die meer gelegenheid had willen hebben deze zaak te bekijken. Het crediet werd zonder stem ming verleend, met dien verstande, dat de heer Snel zich tegen verklaarde. Bij de Rozenbrug is de verlichting niet goed meer. Er werd besloten deze te doen verbeteren. Een vluchtheuvel zal er niet komen, hoewel verschillende leden er erg boor waren. De verpachting land v. Tuyl lokte eenige bespreking uit, en werd goedgekeurd. Een herstelling v. d. kluis der oven gas fabriek bleek noodzakelijk en werd even eens zonder stemming aangenomen, even als een wijziging der begrooting. Bij de rondvraag vrceg de heer Snel nog maals naar de controle over de logemen ten. Daarna sluiting. Een garnizoen? Naar we uit goede bron vernemen, bestaan er plannen om in Woerden een voorloopig garnizoen te leggen. Over een en ander is reeds overleg gepleegd met de betrokken autoriteiten. Een nieuw postkantoor. Binnen korten tijd hoopt men hier ter stede te beginnen met den bouw van een nieuw postkantoor, in verband ook met de automatiseering der telefoon. Het nieuwe gebouw zal vermoe delijk komen te liggen aan den Utrecht- schen Straatweg. ROELOFARENDSVEEN Botsing. Vrijadgavond is de heer K., monteur van het waterleidingbedrijf, die zich vanaf den watertoren per motorry- wiel naar zijn woning wilde begeven op de brug aan den Noordhoek alhier door de auto bestuurd door den heer K. P. uit Oudewetering gegrepen en van zijn motor rijwiel geworpen. Het voorwiel werd ge heel verniéld, terwijl een gat in de benzi- ne-tank ontstond. De heer K. kwam er zelf goed af. Het is een geluk, dat de heer P. een matige vaart had, waaraan het te dan ken is, dat geen persoonlijk ongeval is ver oorzaakt. TER AAR T. B. C.-vereeniging. In café het Cen trum vergaderden de leden der Plaatselij ke vereeniging tot bestrijding der tuber culose, onder voorzitterschap van dr. A. Quartel. De verslagen van den secretaris- penningmeester, den heer B. J. Hogen- boom vermeldden groei. Het ledental is in 1937 gestegen tot 176. In 1937 is weer de volle gemeentelijke subsidie, n.l. ƒ400. ontvangen. Aan daadwerkelijke tuberculo sebestrijding (verpleging in sanatoria, ver voerkosten, bestraling, versterkende mid delen enz.) is over dat jaar in totaal uit gegeven 422.32. Een bijzonder dank woord werd door den voorzitter gericht tot den heer A. de Leeuw voor diens activiteit bij de ledenwerving, ongeacht de verdien-, sten van anderen op dit gebied. Als leden der controle-commissie wer den benoemd de heeren Vroonhof en Lok. Bij de mededeelingen vermeldde de voorzit ter de benoeming van den heer E. J. Kerk hoven als lid der contact-commissie. Het volgende punt, de bestuursverkie zing had veel belangstelling. Verschillen de leden zagen, toen bij de eerste stem ming niemand de volstrekte meerderheid van stemmen behaalde, een tegenstrijdig heid in diverse artikelen van het huish. reglement. Ten slotte staakten de stem men over een voorstel van het bestuur om een tweede stemming te houden op den voet van de eerste stemming. Na langduri ge discussies stelde de voorz. dit punt uit en ging men eerst over tot wijziging van het reglement, waarbij tevens de bezwa ren, die vele leden hadden tegen het ge bonden zijn aan de voordracht van het be stuur, werden ondervangen door naast de op de aanbeveling gestelde personen ver kiezing tot bestuurslid van anderen mo gelijk te maken. Hierna koos de vergadering met groote meerderheid van stemmen ds. Warner als bestuurslid. Na afhandeling van het zakelijke gedeel te hield dr. Quartel een interessante, met lichtbeelden verluchte causerie over tu berculosebestrijding, waarvoor de secr.- penningm. hem, mede namens de vergade ring dank bracht. E. H. B. O. In de bestuurskamer van het Parochiehuis werden aan achttien per sonen, die met goed gevolg het vereischte examen hebben afgelegd, een E. H. B. O.- diploma uitgereikt. Het waren de heeren D. v Kints, C. Koeleman, P. Holscher, C. Hol- scher, A. v. d. Jagt, A. Wasenaar, P. Valen- tyn, J. Hoogervorst, P. Akerboom, J. Aker boom, W. v. d. Hoorn, Jac. v. Kessel, A. den Haan, C. Pouw, J. v. d. Hoorn, K. Ouwer- kerk, J. v. d. Laan en H. Kieleman. De cur sus stond onder leiding van dr. Post Uiter- weer en het examen is afgenomen door dr. Montagne, uit Gouda. Verder werd nog besloten geregelde oefe ningen te houden en bij voldoende deelna me ean E. H. B. O.-vereeniging op te rich ten. ZOETERWOUDE BURGEMEESTER EN SECRETARIS. Beide funcies worden vereenlgd. De benoeming van den heer Sraeets tot burgemeester houdt tevens in de vereeniging van de functies van bur gemeester en secretaris, zoodat de heer Smeets als gemeente-secretaris zal blijven fungeeren. Dit besluit beteekent voor de ge meente een voordeel van 1700. KERKNIEUWS PATER J. ERFTEMEIJER S.J. t In den ouderdom van 63 jaren is te Soe- kaboemi (Ned.-Indië) overleden de zeer- eerw. pater J. F. M. Erftemeijer S.J., pas toor aldaar.. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. BOVENTALLIGE ONDERWIJZERS VOOR RIJKSREKENING. Bij de behandeling van de onderwijsbe- grooting in de Tweede Kamer deed de mi nister van onderwijs mededeeling van zijn voornemen om, nu voor het oogenblik een wijziging van de leerlingenschaal voor de lagere scholen niet mogelijk is, in de moeilijkste gevallen een voorziening te zullen treffen door een extra-onderwijzer voor rijksrekening toe te staan, met toe passing van het tweede lid van artikel 56 der Lager Onderwijswet. Nu de uitvoer baarheid van dit plan uit een door de schoolinspectie ingesteld summier onder zoek is gebleken, zullen de beslissingen voor de scholen, die zich met een aan vraag tot den minister wenden, niet lang meer behoeven uit te blij ven. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIE MELK. Nederlandsche Zuivelcentrale, 20 tot en met 26 Maart, consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings- minimumprijs 5.50 cent. Afdracht bij le vering in consumptie van andere dan taxe- melk 2.50 cent. 3W Zij die zich vanaf heden abonneeren op „De Leidsche Courant", ontvangen de nog voor dezen datum verschij nende nummers tot 1 April a.s. GRATIS. Academienicuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „De Chineezen te Batavia en de troebelen van 1740", de heer J. Th. Vermeulen, geboren te Den Helder; id. tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Over het veelvul- t J voorkomen van achtero verkan teling van de baarmoeder bij de inheemsche ar beidersvrouwen ter oostkust van Suma tra", de heer C. van Lankeren, geboren te Utrecht. Geslaagd: doctoraal-examen Rechten de heer D. van Doorn, Koudekerke; candidaatsexamen Rechten de heer C. P. C. Fabius, Wassenaar; candidaatsexamen Taal- en Letterkunde mej. M. A. Knüppe, Rotterdam. Examen van apothekers-assistent te Lei den: de dames J. H. Boes, Voorburg, M. J. Fransen, Den Haag, J. J. C. van Weel, Den Haag en de heer J. A. Cats, Den Haag. KATHOLIEK LEIDSCH STMPHONIE- ORKEST. Mogen wij een kleine plaatsruimte ver zoeken voor het volgende: Hadacht u voor enkele maanden, eindelijk een Symphonie-Orkest in Leiden en dan nog wel in R.K. verband. Dat was nu eens iets, dat in de behoefte van vele jaren voorzag, maar woarom heeft u dit haniet omgezet in de daad, de daad om u op te geven als werkend lid? De perspectieven van dit orkest zijn groot, zoo wel voor u als werkend lid als voor de R.K. vereenigingen aan wie het K.L.S.O. uitsluitend medewerking verleent. Wacht nu niet langer meer, maar geeft u op als lid, het secretariaat is: Buys Ballotstraat 60. Denk aan het mooie Engelsche spreek woord: Do it now, doet het nu!! Het Bestuur. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Maart. Groenten veiling. Per 100 kg.: roodekool 5.507.50, savoye- kool 2.903.60, boerenkool 1.505.00, prei 3.606.50, kroten 3.90, kroten, ge kookt 67, uien 8.509.00, peen 3.10 7.10. spruiten 212, andijvie 916,- sla 8—11, Nero 11.60, witloof 3—13, spinazie 512, per 100 stuks: bloemkool 5.50, salade 1.207.70, knolselderie 2.303.60, per 100 bos: pieterselie 0.80 1.90, radijs 2.204.selderie 0.40 1.30, rabarber 410. raapstelen 0.90 1.60. 19 Maart. Boter. Aangevoerd 710 kg.: prima Fabrieksboter 1.42, prima Boeren- boter 1.281.37 y, per kg. Handel kalm. Turfmark van 14 tot en met 19 Maart. Lange turf geen aanvoer, prijzen 78 per 1000 stuks ZOETERWOUDE, 16 Maart. Eieren veiling Algemeen Belang. Prijzen: kippeneieren 2.302.90, eendeneieren 2.102.40 per 100 stuks, konijnen 95 cent en kippen 5 75 cent per stuk. LEIDSCHENDAM, 18 Maart. Groenten- veiling. Kropsla le soort 4.106.50, 2de soort 2.002.90, stoofsla 612 cent, an dijvie per kg. 1013 cent, spinazie per 4 kg. 3045 cent, raapstelen 0.701.20, ra barber per 100 bos 4.106.10, radijs 2.00 2.80, Brusselsoh lof 810, prei 4.60 5.90. selderie 1.00—1.10. UTRECHT, 19 Maart. Vee. Totaal aan voer 3295 stuks, w. o. 1125 runderen. Prij zen: stieren 2832 y~ per pond, handel kalm, zelfde prijzen, slachtkoeien 2e soort 3136 en 3e soort 2630 cent, handel ma tig; vaarzen 160240, pinken 85150. melkkoeien 170280, kalfkoeien 180 300, varekoeien 140230, handel matig, onveranderde prijzen.. 1450 nuchtere kal veren 4.006.50, handel matig, onver anderde prijzen; 300 magere varkens 32 48, schrammen 2331; 320 biggen 16 22. handel bij geringe aanvoer redelyk, zelfde prijzen; 100 magere schapen 14 26, handel zeer kalm, lagere noteering. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.70. 150 kg. kaas 5070 cent "Der kg., 60.000 eieren f per 10n -tuks. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Maart. Groen- tenveiling. Roodekool 3.405.80, gele kool 1.301.90, selderieknollen 1.20 4.10, kroten f 3 40—4.20, uien 11—12.30 per 100 kg.; waschpeen 0.701.20 per kist. TER AAR, 18 Maart. Centrale veiling. Spinazie 2339 cent, andijvie 3345 cent, sla f 3.605.50. vellen 39 cent. spruiten 8 10—8.40, witlof 6 40—8.00, radijs 1.201.90, prei 4.705.00, selderie 1 20—1.80, peterselie 1.40. VINKEVEFN. 18 Maart. Groentenveiling Spinazie 511. witlof I f 710, idem II 46. idem stek 3, waschpeen 23, prei 2 503.00 Der 100 kg.; rabarber 6, radijs 3.003.20, pieterselie 5.sel- ♦derie 1.50 per 100 bos.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7