OMGEVING ZATERDAG 19 MAART 1398 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK B.V.L. Gisteravond hield de B.V.L. da jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. den Dikke, opende de vergadering, heette allen welkom doch inzonder kapi tein Boulogne, den heer Ruys, penningm. Zuid-Holland West, kapitiein Houbolt te Wassenaar, Pastoor Hesp alhier, de heeren Bonefaas en L. v. Paridon, leden van de plaatselijke commissie, de heer de Vries, plaatselijk leider, e.a. De voorzitter wees op het belang van de B.V.L. voor ons Vorstenhuis, volk en vaderland. De ge boorte van Prinses Beatrix werd herdacht. Dan herinnerde spr. aan het ontstaan der B.V.L., n.l. de woelige dagen van 1918. Vervolgens werd het Wilhelmus gezongen Dan had de voorzitter de mededeeling te doen, dat de afdeeling drie koningschut- ters en 9 scherpschutters telt. Door kap. Boulogne werden met toe passelijke woorden de brevetten uitge reikt. De koningschutters zijn: K. Meij- vogel, T. Impthorn, L. Dompeling. De scherpschutters: J. Ouwehand, W. Stijger, A. v. Dijk, A. de Jong, G. Wassenaar, J. P. Bekker, J. v. d. Plas, H. Bik, R. v. Delft. Met alg. st. werd tot eere-lid be noemd Pastoor Hesp. Pastoor Hesp antwoordde, dat hij gaarne dit eere-lidmaatschap wil aanvaarden. Spr. zal het instituut steeds en in alle opzich ten steunen. De secr., de heer de Vries, deelde dan mede de uitslagen der gehou den wedstrijden. De afd. Katwijk ver kreeg de hoogste punten. Na de pauze, waarin de koffie geser veerd werd hield kapitein Boulogne een begeesterende rede over de B.V.L. De voorzitter dankte kap. B. voor zijn lezing, en ook segeant Lammerse voor zijn vele bemoeienissen bij de oefeningen. Aan hem werd een foto in lijst van Prins Bemhard Prinses Juliana en Prinses Bea trix overhandigd. Dan had de vertooning plaats van de Marine-film, welke een duidelijk beeld gaf van ales wat onze Marine betreft. De heer den Dikke sprak het slot woord.. Personalia De heer L. van Duijn JRz,. reserse-luitenant bij het 19e Reg. Infante rie is benoemd tot 2de luitenant in actieve dienst bij het 8ste Reg. Inf. te Arnhem. Geboren: Aagje Klazina d. van A. van Duyn en E. M. v. d. Plas Pieter An- tonie z. van P. v. Rossum en G. v. Eg- mond Wouterine Reini d. van J. Belt en E. Klein jan Jan z. van W. v. Rijn en W. Krijgsman. Willem Johannes z. van C. Kwakernaak en W. v. Maanen Jan z. van K. Dubbeldam en M. v. d. Meij Huibertje d. van J. Hoek en A. Schaap pieter Martinus z. van M. Karemaker en H. Zuyderduin. Ondertrouwd: C. Koelewijn en D. van Duyn Z. v. Duyn en J. de Jong. Getrouwd: D. V. Beelen en A. Harte- veld C. Schaap en C. v. Duyn F. Kuyt en E. Hus J. v. d. Deijl en D. G. Kroon Overleden: Willem Ouwehand 82 j. Levenloos aangegeven kind van W. Haas noot en P. Ver wat. LISSE Been gebroken. De heer A. Moole- naar wilde b« de Julianastraat alhier van zijn fiets stappen, waarij hij kwam te val len en een been brak. Hij werd naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd, van waar hij na geholpen te zijn, wederom naar zijn woning te Lisse kon worden vervoerd. E.H.B.O. Voor het diploma van de Ned. Ver. voor E.H.B.O. slaagden de E.H.B.O.'ers J. B. Hooijer, J. Pollé, G. Tromp, J. Damen, J. A. Duivenvoorden, Th. C. Duivenvoorden, A. Tates, A de Graaf, A Geerdes, W. Kulk en H. van Steijn. De herhalingscursus werd gege ven door den ZeergeL heer A J. Duymaer van Twist, terwijl examinator was de Zeergel. heer C. R. Zijerveld, schoolarts, te Sassenheim. Een mooi succes voor de E.H.B.O. afdeeling Lisse. OEGSTGEEST HET DERDE BOUWBLOK VAN „BUTTENLUST". Gisterenmiddag geschiedde de officieele opening van het 3e bouwblok van „Buiten- lust" met een receptie in het „Witte Huis", Onder de talrijke aanwezigen waren o.m. de Wethouders van Egmond en Zandber gen (Burgemeester van Gerrevink was ver hinderd), Secr. Reitsma, de Raadsleden van der Post en Kruizinga, de Raad van Com missarissen enz. De heer H. Hollander hield, na begroe ting van bovengenoemde autoriteiten, een rede. Thans zijn wij hier bijeen, aldus spreker, cm na een langdurigen moeizamen strijd over te gaan een complex woningen offi cieel in gebruik te gaan nemen. De eerste aanleiding voor dit bouwplan was een advertentie in de dagbladen in 1933, waarin door het gemeentebestuur een stuk bouwgrond, gelegen aan de Duinzicht straat, te koop werd aangeboden. Een der belangrijkste voorwaarden was aan ge noemde straat arbeiderswoningen te doen verrijzen. Het bestuur, overtuigd deze wo ningen voordeeliger te kunnen bouwen, dan het particulier initiatief dit vermag, dien de bij de gemeente een plan in betreffende 7 kleine en 6 grootere woningen. De Raad was van meening. dat „Buitenlust" beter kon uitbreiden in de omgeving van de be staande complexen en zoo werden de plan nen gerijpt voor het HIe bouwplan. Zeer vele, ja bijna ontelbare bemoeie nissen, besprekingen en correspondenties heeft dit plan gevorderd, daar eigenaren weigerden de gronden af te staan of abnor maal hooge bedragen vroegen. Op 17 Oct. 1935 hechtte de gemeenteraad zijn goedkeuirng aan het plan, terwijl de Kroon de onteigeninguitspraak deed op 2 Maart 1937. Het plan bevat 37 woningen, verdeeld in 4 blokken en vier verschillen de types. Bij aanbesteding werd de op dracht gegund aan de Krijger uit Berg-Am bacht voor 86.500. Op 14 Augustus 1937 werd een aanvang met den bouw ge maakt. Door gunstige weersgesteldheid vlotte alles uitstekend. Namens de woningbouwvereeniging bracht spreker dank aan allen, die tot het verwezenlijken van dit plan hun mede werking gaven. Nadat de thee was aangeboden, werden de woningen bezichtigd en had de onthul ling plaats van een tweetal gedenksteenen, door Weth. van Egmond en mr. Goudsmit. Bij de terugkomst in het „Witte Huis" nam Weth. van Egmond het woord en wenschte de vereeniging geluk met het re sultaat. Het gemeentebestuur verheugt zich over de steeds grooter vervolmaking van de arbeiderswoningen. Alles ziet er keurig uit en tusschen het 2de en 3de plan valt de frissche kleur op. Spreker hoopte, dat de bewoners bewaard mogen blijven voor rampen en dat de wensch mag worden ver- iruld, dat ze in minder zorgelijke tijden mogen worden bewoond. Een goede woning is een belangrijke zaak, doch geen waar borg voor geluk Ziende naar Boven, hoopte spr., dat God Zijn zegen in deze huizen en gezinnen rijkelijk schenken zal. Mr. Goudsmit voerde namens den Raad van Commissarissen het woord. Het sociale vraagstuk is niet alleen een stoffelijk vraag stuk. Bij het nastreven van socialen voor uitgang gaat het niet uitsluitend om meer brood en meer levensgenot in den beperk ten materieelen zinaldus spreker. Voor de zedelijke en geestelijke verheffing zijn de woningtoestanden van de allergrootste beteekenis. Slechts is een goede, gezellige woning kan het gezinsleven bloeien en daar waar het gezinsleven op hoog peil staat is de kiem aanwezig voor beschaving en ont wikkeling. In het goede gezin wordt de le venswarmte gekweekt, die de maatschap pij doorgloeit. Het zijn, zoo vervolgt spreker, deze ar gumenten, die het werken aan de verbe tering der volkshuisvesting tot een eere- taak maken voor een ieder, die gevoelt, dat er op dit terrein nog zooveel te verbete ren valt en tot een eereschuld voor hen, die zelf in betere omstandigheden verkee- ren. Spreker bracht voorts dank aan het gemeentebestuur voor de medewerking en hoopte, dat bij voortduring op die mede werking en steun mag worden gerekend. Namens den architect, den heer A. v. d. Heijden, die door ziekte verhinderd was. sprak de opzichter, de heer D. Hendriks, woorden van gelukwensch en dank. Vervolgens werd het woord nog gevoerd door den heer Medendorp en door bestuurs leden van zusterorganisaties. Ook werden verschillende bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen bezorgd. Om acht uur werd voor de leden en ge- noodigden een feestavond gegeven in het patronaatsgebouw. De talrijke aanwezigen werden door den voorzitter der feestcom missie, den heer Medendorp, welkom ge- heeten. Spreker bracht dank aan hen, die het mogelijk hadden gemaakt dezen avond te kunnen organiseeren. De „Abelspelers" voerden onder leiding van den heer D. Hendriks op verdienstelijke wijze op „De schelmenstreken van Scapin" van Molière. De pauzen tusschen de bedrij ven werden aangevuld door het Leidsch Salon-orkest, onder leiding van den heer J. Flu. Oudersavond. Het ligt steeds in onze bedoeling het parochieele jeugdwerk beter aan zijn doel te doen beantwoorden en daarom willen wij geen middel onbeproefd laten, dat hiertoe kan medewerken. In de opvoeding door de jeugdvereenigingen is een blijvend contact tusschen de Ouder3 en de leiding der jeugdvereenigingen van het grootste belang. Zoo hebben wij dan ook het plan opgevat een Oudersavond te organiseeren, waarop wij, onder het drin ken van een gezellig kopje thee of kof fie, eens uiteen willen zetten, hèt belang en het nut van het jeugdwerk, in het bij zonder van de bekende St. Joseph's-Gezel- len-Vereeniging voor de jongens en jon genmannen boven de zeventien jaar. Bo vendien verwachten wij door dit contact ook beter op de hoogte te komen van de moeilijkheden der Ouders, opdat het mogelijk worde daar nog meer rekening mede te houden. Wij verwachten dan ook vele, zoo niet alle, Ouders, wier zonen door leeftijd en stand voor de St. Joseph's-Gezellen-Ver eeniging in aanmerking komen, Zondag avond om 8.15 uur in het St. Willibrordus- gebouw. Kapelaan A SANDERS, Pr., Vice-Praeses. St. Josephsgezellenvereeniging. Bij deze maken wij de leden bekend, dat de lezing over muziek door den heer A. Mar- tijn niet a.s. Maandag maar eerst Maanda; over een week zal plaats vinden. Wij ver wachten dan zeker alle leden present! Aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks half vijf had op het kruispunt Rhijngeester- straatwegRijnzichtweg een botsing plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door J. J. en een kleine bestelauto. De luxe auto kwam uit de richting Katwijk en de be stelauto uit de richting Sassenheim. Beide auto's werden licht beschadigd. Politie maakte proces-verbaal op over de schuld vraag. In vijl minuten tijd bent U de pijnen kwijt. Dit vlugge resultaat geven de hartvormige cachets, genaamd „Mijnhardtjes" bij hooldpijn, kiespijn, enz. 12 «t. 50 c«. Proefdoosje 10 ct. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. LEIDSCHEN DAM AFSCHAFFING BEDRIJFSBELASTING WORDT VOORGESTELD. Gold alleen voor de gemeente Stompwijk. Krachtens besluit van den Raad der voor malige gemeente Stompwijk werd geheven een zakelijke belasting op het bedrijf van ondernemingen, waarin gedurende een ka lenderjaar gemiddeld 10 arbeiders werk zaam waren. Deze belasting werd niet ge heven in de voormalige gemeente Veur. Nu beide gemeenten zijn vereenigd zal moeten worden beslist, of ook in de ge meente Leidschendam tot heffing van deze belasting zal worden overgegaan. B. en W. zeggen, dat het niet kant ontkend worden, dat de bedrijfsbelasting een groote last legt op het bedrijfsleven en vooral in de huidige tijdsomtsandigheden rijzen hierte gen ernstige bedenkingen. Iedere vermeer dering van lasten beteekent in deze om standigheden een ernstige belemmering voor den opbloei van het bedrijsleven en staat tewerkstelling van meer personeel in den weg De bedrijfsbelasting stimuleert als het ware het ontslag van iedere strikt noodzakelijke kracht en het gevolg is, dat het leger van werkloozen wordt vergroot. m W. geven nader de nadeelige gevol gen aan en zijn van oordeel, dat de af schaffing van deze belasting le de bloei vestiging van bedrijven wordt bevor derd, 2de de gemeente financieel baat zal ondervinden en zij geven in overweging te besluiten tot afschaffing der zakelijke be lasting op het bedrijf en daartoe het besluit van den raad der voormalige gemeente Stompwijk in te trekken met ingang van het belastingjaar 1938. Gemeenteraad. Donderdag 24 Maart a.s. des avonds te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Leidschendam in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot heffing van de Zakelijke belasting op het bedrijf. Voorstel tot a het verleenen van toeslagen op door ondersteunde werkloo zen verschuldigde premies voor zieken fondsen. Voorstel tot het verleenen van sub sidie aan het Consultatiebureau voor zui gelingen; voor uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en vacantiekolo- nies; aan het bestuur der St. Lid win a- school voor zwakzinnige kinderen te Lei den, enz. Voorstel tot niet-verlaging van de hoofdsom der personeele belasting (mo torrijtuigen). Wijziging van de begrooting der voormalige gemeente Stompwijk en Veur over 1937. Voorstel een verzoek te richten tot Ged. Staten om uitkeering van een schadeloosstelling door de gemeente Nootdorp wegens winstderving door het lichtbedrijf. Voorstel tot aanvaarding van grond „om niet" aan den Broekweg en aan de Meerlaan. Beroepschrift van den heer W. F. Klusman inzake een geweigerde bouwvergunning. Behandeling gemeente- begrooting 1938. Subsidie Handelscursus. Door de be sturen der R.-K. Middenstandsvereeniging, afdeeling Leidschendam en afdeeling Stompwijk werd verzocht uit de gemeente kas subsidie toe te kennen ten behoeve van den door haar in het leven geroepen handelscursus, welke cursus opleidt voor het diploma Handelskennis, zooals ver- eischt is volgens de Vestigingswet. In verband met de financieele positie der gemeente stellen B. en B. voor het ge vraagde subsidie te verleenen tot een maxi mum van 200. K. J. 1VL V. Maandag 21 Maart: de weleerw. zeergel. heer dr. Ramselaar uit Den Haag over „Jasz en Menschenooren". Dinsdag 7.30 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 25 Maart: Sociëteitsavond. St. Josephsgezellenver. Zondag 20 Maart te half 12 en na het Lof bijeenkomst, Des avonds te 8.30 u. installatie nieuwe le den. Maandag 21 Maart te 7.30 uur Tooneel- club „Adolf Kolping". Dinsdag 22 Maart te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bij eenkomst. Donderdag 24 Maart te 8 uur verplichte vergadering. Inleider pater Koppendraaier. Onderwerp „Katholieke Sport". Zaterdag na het Lof bijeenkomst. STOMPWIJK L.T.B. De afdeeling Stompwijk van de Dioc. L.T.B. hield Donderdagavond een jaarvergadering in de zaal van „Het Blas- sepaard." De voorz., de heer P. v. Bohe- men, heette in zijn openingswoord bijzon der welkom den zeereerw. heer Pastoor Floor en den Rijkslandbouwconsulent, den heer ir. H. de Groot. De heer Fleuren bracht een financieel verslag uit, de ont vangsten en uitgaven sloten met een be drag van 266.27, waarbij een batig sal do was van 51.01. Ir. H. de Groot krijgt dan het woord voor het houden van een lezing over wei- debemesting. Spreker behandelde als on derwerp voornamelijk de kunstmeststoffen en gaf adviezen over aan te wenden soort en hoeveelheid. Na de lezing werd gele genheid gegeven voor het stellen van vragen, waar zeer ruim gebruik van ge maakt werd. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. v. Leeuwen en Jac. v. Santen met bijna algemeene stemmen herkozen. Vervolgens werd het bestuur gemachtigd in onderhandelingen te treden, met de L. T.-arbeidersver. „St. Deus Dedit" tot komen van een Collectief contract. Ook werd besloten tot het organiseeren van een Landbouwcursus, een aantal deel nemers werd reeds ingeschreven. Bij de rondvraag werd aangedrongen op verrui ming van het geven van kalverschetsen. Op slot van de vergadering een verloting om nuttige prijzen. Hanze. Donderdagavond hield de R.K. Middenstandvereeniging „De Hanze" een jaarvergadering in de zaal van den heer Geylswijk, onder de leiding van den heer J. Beekman. Door den heer Smits werd het jaar- en het finencieelverslag voorgelezen. De rekening sloot met een bedrag van 385.78. Het batig saldo was 87.43. Hierna hield Kapelaan Klaver een lezing over „Verhouding tot het vader land", waarin spreker een beeld gaf van de opvoeding van de jeugd. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren H. Smits en J. v. d. Geest. Als afgevaardig de voor de Centrale Raad werd benoemd den heer Jac. v. Maren. Een bericht was ingekomen waarbij toestemming verleend werd voor het houden van een „Santos"- Bloempjesdag. Bij de rondvraag werd het bestuur verzocht om voor de aanstaande winter een practische boekhoudcursus te organiseeren. Het bestuur had hier wel ooren na. Hierna sluiting. NOORDWIJK Ned. Mij. v. Tuinbouw. Vrijdagavond vergaderde de Kon. Ned. Maatschappij in Hotel „Royal", waarbij de opkomst slechts matig was. Na opening door den 2en voor zitter werd mededeeling gedaan, dat de heer H. de Boer verhinderd was ter ver gadering te komen, terwijl de secretaris wegens lichte ongesteldheid eveneens af wezig was. Na lezing der notulen volgde het jaarverslag, waaruit bleek, dat 11 leden en 11 bestuursvergaderingen werden ge houden. Het ledental bleef stationair. Het finantieel overzicht van den pen ningm. gaf aan inkomsten van 424.49, uitgaven van ƒ515.62, nadeelig saldo 91.13, hetwelk zijn oorzaak vindt in de kosten verbonden aan den Bindcursus. In de kas- ■commissie werden benoemd de heeren A. Ruigrok en de Ruijter. De bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding had tot gevolg, dat de heer A. D. Rotteveel werd herkozen, terwijl in de vacatures werden gekozen de heeren J. v. Schooten en J. Midderham. Na een korte beschouwing over wat de natuur ons bij de ontwaking uit haar winterslaap te zien geeft en een be spreking van de ingezonden bloemen en planten, werd het Lathyruszaad uitgereikt aan.de deelnemers, in totaal 18. Er was gerekend op 20, zoodat nog twee leden zich bij den secretaris kunnen opgeven en de zaden afhalen. Na keuring en verloting van het in gezondene volgde nog een zeer vruchtbare rondvraag. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag 23 Maart a.s. des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Stopverbod hoek SchoolstraatGebr. Treubstraat Grondaankoop boor verbreeding van den Leidscheweg. 5. Vernieuwing bestrating Schoolstraat .6. Straatnamenverordening. 7. Stemdistdictenverodening. 8. Stemlocalen- verordening. 9. Precario-verordening. 10, Wijziging bouwverordening. 11. Verzoek verhooging subsidie „De bijzondere be waarschool" Hooge Morschweg jaar 1937. 12. Waarschuwingsbord N.Z.H.T.M. hoek SchoolstraatGebr. Treubstraat. 13. Ruiling grond nabij gashouder. 14. Klasse-indeeling steunregeling. 15. Verzekering van gemeen tegelden. 16. Voorschriften schonhouden raadhuis. 17. Aanvrage St. Lidwina-school te Leiden, subsidie buitengewoon lager on derwijs, jaar 1937. 18. Bouwvergunning C. Jaket. 19. Herziening overeenkomst N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, 20. Aan vaarding geschenk ten behoeve van het Wilhelminapark van W A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye. 21. Aan leg verbindingsweg tusschen de wegen Rijswijkde Vink en ZoetermeerLeiden. 22. Comptabiliteitsbesluiten. 23. Rond vraag. Autobotsing. Hedenmorgen te om streeks half elf heeft nabij café „De Eerste Aanleg" van A. L. v. d. Geer aan den Haag- weg alhier een autobotsing plaats gehad. Uit de richting Amsterdam kwam een met steenen beladen wagen van de fa. Braak. Doordat de bestuurder teveel linies hield werd de wagen aangereden door een luxe auto uit tegenovergestelde richting, be stuurd door den heer C. J. B. uit Wasse naar. Deze liep een bloedende verwonding aan een der knieën op en werd door dr. Kerkhoff verbonden. VALKENBURG Burgemeester Lctsy Naar wij vernemen is burgemeester Lot- sy voornemens begin 1939 zijn ambt als burgemeester van Valkenburg neer te leg gen. Boerenleenbank. Gisteravond verga derde de Coop. Boerenleenbank in de ge meentezaal. Na een openingswoord door den voorzitter, den heer G. Zandbergen, deed de kassier, de heer Haantjes, finan cieel verslag. 287 Spparders hebben een tegoed van 61.380.36. 24 Voorschotnemers een schuld van 18.493.92; 39 rek. courant- houders hebben een tegoed van S 2916.15 en een schuld van 64.468.83. Het ledental der Bank is 90. De Bank had per 31 Dec. bij de Centr. Bank te Utrecht een schuld van 10.625.30. De winst over 1937 be droeg 414.46. Met deze winst bedraagt de reserve thans 9923.79 Yi. De ontvang sten bedroegen over 1937 65.190.65. Vol gens het verslag was er in de tuinbouw bedrijven eenige opleving te bespeuren. De aftredende bestuursleden en leden van den Raad van Toezicht, de heeren G. van Leeu wen, A. Bol, J. P. v. d. Zwart en P. Post mus, werden herkozen. WASSENAAR Jubileum controleur v. d. Linden. - Gisteren was het de dag waarop, zooals wij reeds vermeld hebben, de heer A. A iran der Linden, controleur bij de H.T.M. gedurende 25 jaar in dienst was van die Maatschappij. De jubilaris werd gisterochtend te 9 uur ontvangen in de Directiekamer te Den Haag; alwaar hij in waardeerende be woordingen werd toegesproken, waarna hem een enveloppe met inhoud ter hand werd gesteld. De controleurs vereeniging stelde den jubileerenden collega eveneens een enve loppe met inhoud ter hand, waarbij als extra cadeaux nog werden gevoegd een armbandhorloge een leeslamp en een rookstel. De Wassenaarsche controleurs schonken een rookstel. Hot personeel van de H.T.M. bood een fauteuil en een palm aan. Ook vele trampasagiers deden van hun belangstelling blijken door toezending van tal van geschenken en bloemstukken. De Haagsche Tramharmonie vertolkte haar gevoelens in een fraai bloemstuk. Het aantal telegrafische en schriftelijke gelukwenschen was schier niet te tellen en daarbij waren aardige spontane uitin gen van de schooljeugd, die geregeld van de Wassenaarsche lijn gebruik maakt. Vele trampassagiers en daaronder ook veel scholieren wilden den sympathieken controleur persoonlijk complimenteeren. Voegt men daarbij de vele vereenigings- deputaties en tal van hoogere en lager ambtenaren der H.T.M. en de persoonlijke belangstelling van het geheele personeel der Wassenaarsche lijn, dan kan men zich indenken hoe het den geheelen dag een druk komen en gaan is geweest in de woning van den jubilaris aan den Deijler- weg 157 te Wassenaar. Het is een dag van groote voldoening geweest voor den jubilaris, diens echtge- noote en zijn beide dochtertjes, maar ze ker ook voor den 86-jarigen vader, een oud H.T.M.'er, die dezen dag mee heeft mogen beleven. ZOETERMEER Uitbreiding zangkoor. Donderdag avond vertrokken van hier een groep zan gers, naar de Rijndijk te Zoeterwoude, waarvan acht hun diploma ais kerkzan ger van de St. Gregoriusbond in ontvangst konden nemen. Tevens konden de zan gers van deze gelegenheid profiteeren om dooT enkele zangkoren het Gregoriaansch te hooren uitvoeren. De diploma's werden uitgereikt met een toepasselijk woord, door den zeereerw. heer pastoor van Hazerswou- de (dorp). Het geheele zangkoor is nu aan gesloten aan den Korenbond „De Rijn streek". Ik niet zeggen- kan, wie schuldig is, alle Hollanders zien hetzelfde uit voor Chineesje!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6