agen Historie SPORT ZATERDAG 19 MAART 1398 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 DE DUITSCHE LAWINE OVER OOSTENRIJK. GE- WELDPOLITIEK OF VRIENDELIJKE HULP? DE ANSCHLUSS EN ENGELANDS MATIGEND INGRIJPEN. MUSSOLINI EN HET NOODLOT. Lawine.-In zeven dagen kan er heel wat gebeuren. Dat heeft de afgeloopen week aangetoond. Als een lawine heeft de Duitsche legermacht Oostenrijk overmees terd. De landkaart van Europa is gewijzigd en in de gemoedsstemming der Europeanen Is ook wat gewijzigd. Mocht er verleden week in sommige harten nog een onbewolk te vredeshemel gestraald hebben, dan is deze thans met donkere wolken betrokken. De meest vredelievende anti-bewapenaa: is omgeslagen tot een dweper met tanks en bommenwerpers. Teleurstelling en veront waardiging over het hoogtij-vieren van de geweld-politiek gaan hand in hand. Daar naast is een diepe droefheid ontstaan, om de onmacht om dergelijk internationaal on recht te kunnen keeren. Tevens rijst aller wegen het sterke voornemen om zich nog grooter offers te getroosten ter verstevi ging van de eigen defensie, teneinde al thans het eigen land te behoeden voor een herhaling van deze overweldiging. Duitsche hulp. Als rechtvaardi ging van den inval der Duitsche troepen in Oostenrijk heeft Hitier gezegd, dat deze troepen door de Oostenrijksche regeering vrijwillig te hulp waren geroepen en dat de Duitschers deze hulp gaarne verleenden om de onderdrukte stamgenooten te be vrijden van den druk van Schuschnigg's regiem. Nu is alles zóó overdonderend in z'n werk gegaan, dat alles niet precies te con troleeren is. Waarschijnlijk staat het wel vast, dat het Duitsche leger, hetwelk zich aan de Beiersche grens had geconcentreerd, niet eerder die grens is over getrokken voordat Schuschnigg was afgetreden en bondspresident Miklas op wettige wijze het bewind in handen had gelegd van Seiss Inquart, die daarop de gereed staande Duit sche troepen verzocht, binnen te komen. Maar het verluidt, dat vóór dien tijd reeds duizenden S.A. en S.S. lieden de Oosten rijksche grens waren overgetrokken. Doch ook al zou dit onjuist zyn, dan nog is het duidelijk, dat de ontwikkeling der gebeur tenissen door geweld, althans door bedrei ging met geweld is geforceerd. Verantwoor delijke staatlieden als Chamberlain en lord Halifax hebben dat uitdrukkelijk geconsta teerd. In zijn overzicht van de gebeurtenissen der laatste dagen wees hij er terecht op, dat, wat ook de resultaten van de ontmoe ting te Berchtesgaden geweest mogen zijn, toch wel vaststaat, dat deze overeenkomst berustte op den grondslag van de onafhan kelijkheid van Oostenrijk, welke door Duitschland ook by de overeenkomst van 11 Juli 1936 erkend was. Niettemin over handigden Seyss Inquart, die zijn minister schap aan Berchtesgaden (Hitler) had te danken, met zijn ambtgenoot Glaise Horste- nau een, om 1 uur in den middag afloopend, ultimatum aan Schuschnigg. De volksstem ming moest worden afgelast en er moesten veranderingen komen in de samenstelling van de provinciale regeeringen en andere lichamen; anders zouden er ernstige on lusten komen. De bondskanselier bood een compromis aan, volgens hetwelk later een tweede volksstemming zou worden gehou den met regelmatige stemlijsten. Intusschen zou hij het den stemmers duidelijk maken, dat zij zoowel voor als tegen zijn politiek zouden kunnen stemmen. Later op denzelf den dag van 11 Maart, zoo ging Chamber lain voort, gaf Schuschnigg toe aan de twee ministers, zich bedreigd gevoelende door burgeroorlog en de mogelijkheid van een militairen inval, en stemde hij er in toe de volksstemming af te gelasten onder voor waarde, dat de Nazi's de orde niet zouden verstoren. Er is weinig twijfel aan, of dit aanbod werd Duitschland bekend gemaakt. In elk geval was het antwoord van de twee ministers, dat het aanbod onvoldoende was en dat Schuschnigg moest aftreden ten be hoeve van Seyss Inquart. Indien de bonds kanselier om halfvijf geen antwoord gaf, zouden de Duitsche troepen om 6 uren be vel krijgen op te rukken. Dit feit schijnt er op te wijzen, vervolgde Chamberlain, dat Duitschland achter het ultimatum zat. La ter op den dag kwam een nieuw ultima tum, dat blijkbaar met een vliegtuig uit Duitschland is overgebracht en waarby werd geëischt het aftreden van Schusch nigg en zijn vervanging door Seyss Inquart, benevens een nieuw kabinet, waarvan twee derden der leden nazis moesten zijn, voorts de terugkeer van het Oostenrijksche le gioen uit Duitschland om in Ween en de orde te bewaren en de volledige wed er toe lating van de nat.-soc. partij. De termijn voor dit ultimatum verstreek om half ze ven. Hiervoor is Schuschnigg geweken. En het daarop gevolgde binnenrukken der Duitsche troepen enz. was, zeide de spre ker, den leden bekend. Hierop zijn Engelsche protesten gevolgd, met het bekende antwoord van von Neu- rath, waarvan het merkwaardige is, dat het na herhaling van het bekende stand punt dat de Oostenrijksche kwestie een binnenlandsche zaak was, toch nog tegen sprak, dat er sprake zou zijn geweest van gewapenden druk op den loop van zaken in het naburige land. De Anschluss. Aanvankelijk schijnt Hitier niet van plan te zijn geweest, direct den Anschluss te proclameeren. Miklas wilde trouwens niet aftreden en dat stond aan een dergelijke proclamatie in den weg. Dat vertraagde ook de intocht van Hitler in Weenen. Toen Miklas evenwel af getreden was, en bovendien gebleken was, dat de mogendheden slechts met protes ten zouden antwoorden, wijzigde Hitier zijn aanvankelijk voornemen om na de volksstemming tot den Anschluss over te gaan en riep hij direct de aansluiting van Oostenrijk bij het Duitsche Rijk uit. Hier mede was definitief beslist over Oostenrijks lot; het verdween als zelfstandige staat van de kaart. De Oostenrijkers werden Duitschers, on derworpen aan dezelfde bepalingen. Dat merkten de leiders van het oude, thans om- merkten de leiders van he oude, thans om vergeworpen regiem, dat zullen de Katho lieken ook weldra merken, ondanks de ge ruststellende woorden van Hitier aan kar dinaal Innitzer en ondanks het aandringen van Engeland op matiging. Engeland schynt ook op andere wijze te hebben ingegrepen achter de schermen en met dat ingrijpen succes te hebben bereikt. Het heeft ni. de aandacht getrok ken, dat het Duitsche leger in Oostenrijk is gevallen in een zoo groot aantal, dat het haast ongelooflijk is, dat al die soldaten noodig waren alleen en uitsluitend om het zwakke Oostenrijk te bezetten. Er zijn aan wijzingen, die het aannemelijk maken, dat het de bedoeling was ook direct Tsjecho- Slowakije te bezetten. Het krachtige optreden van Engeland, dat onmiddellijk via zijn diplomatieke kana len ernstige vertoogen tot Berlijn richtte, zou Duitschland ervan weerhouden hebben, ook maar meteen door militaire bezoeken aan Tsjecho-Slowakije, of althans aan de Duitsch-sprekende gebieden in dat land, van zijn „vriendschap" te doen blijken. Mussolini. Nu de Duitsche troe pen aan den Brenner verschenen zijn, lacht Musëolini als de bekende boer, die kiespijn heeft. Hij heeft een lange redevoering moe ten houden om zijn landgenooten duidelijk te maken, dat het toch heusch zoo erg niet is. De as RomeBerlijn heeft den schok doorstaan; het „onafwendbaar noodlot" moest vroeg of laat tot Anschluss leiden; Mussolini heeft dat altijd wel begrepen; enz. Het „Handelsblad" frischt het geheugen van Mussolini even op en het is wel merk waardig vroegere uitspraken van den Duce te leggen naast diens jongste redevoering. In het telegram van rouwbeklag naar aanleiding van den moord op Dollfuss liet Mussolini aan de Oostenrijksche regeering weten: „De onafhankelijkheid van Oosten rijk, waarvoor Dollfuss gestorven is, is een beginsel, dat door Italië werd verdedigd en met nog meer hardnekkigheid zal wor den verdedigd in buitengewoon moeilijke tyden. Dollfuss heeft zijn volk tot het ein de toe gediend met volstrekte afwezigheid van eigenbaat en verachting van gevaar. Zijn nagedachtenis zal worden geëerd niet slechts door Oostenrijk, maar overal in de beschaafde wereld, die reeds door haar ze delijke veroordeeling hen, die rechtstreeks en indirect de schuldigen zijn, getroffen heeft. Ik geef hierbij uitdrukking aan mijn rouwbeklag, dat de tolk is van de eensge zinde gevoelens van afschuw en leedwezen van het Italiaansche volk". Van de stemming, die de moord op Doll fuss te Rome had gewekt, kan het volgen de Reutertelegram d.d. 29 Juli 1934 getui gen: „In Romeinsche kringen wordt groote aandacht geschonken aan een artikel, ver schenen in de „Messagero" van gisteroch tend, dat, naar men zegt, door de Duce rechtstreeks is geïnspireerd. Het is overbo dig te zeggen, doet het blad opmerken, dat VOETBAL Uit het katholieke kamp WEINIG BELANGRIJKS IN HET WESTEN VAN DEN L V. C. B. Mogelijke beslissingen in het Zuiden. Het programma voor de Westelijke af- deelingen is morgen vrij klein en niet zoo belangrijk, omdat er geen beslissingen te verwachten zijn. In West II staan twee eerste klas wed strijden vastgesteld. Graaf WillemDHL is alleen belangrijk voor de Hagenaars, die nog lang niet veilig staan. Een overwinning op D. H. L. zou hun echter een goeden stap verder brengen. ExcelsiorS. J. C. is voor geen van bei de clubs van eenig belang meer, tenzij al leen voor de bazetting van een hoogere plaats op de ranglijst. Wint S. J. C., dan staat zij definitief op de derde plaats. Bij een nederlaag kan Excelsior deze plaats nog gaan bezetten. In de 2e klasse A de laatste wedstrijd der kampioenen. D. O. S. trekt naar Castri- cum, waar van Vitesse wel gewonnen kan worden. In de 2e klasse B de wedstrijd V.V.P. Oliveo. De Hagenaars hebben nog steeds de beste kans op het kampioenschap, ter wijl Oliveo er niet te best voorstaat. De club uit Pijnacker zal dus wel alle krach ten inspannen om zoo mogelijk eenig voor deel te behalen. Of het lukken zal is een andere vraag. In de le klasse van West I kan Volen- dam morgen practisch kampioen zijn, wan neer De Meer er in zou slagen van V. V. A. te winnen. Dan kan alleen H. M. S. het puntenaantal van Volendam nog benade ren, doch de Volendammers halen dan uit de laatste twee wedstrijden toch zeker wel één punt! In Zuid I kan WH door een overwinning op R.-K. N. A. C. de kampioensvlag hij- sohen. In Zuid II zal de beslissing nog wel uit blijven. De kopclub Brabantia heeft n.l. rust. Dat Kolping en Wilhelmina, de twee clubs die nog kans hebben op het kam pioenschap, beide zullen verliezen, resp. te gen Venl. Boys en Mulo, wil er bij ons niet Ook in het Oosten zijn we nog niet aan de beslissingen toe. Daar moeten de twee leidende clubs nog drie wedstrijden spe len en het verschil bedraagt slechts twee punten. Daar kan dus nog wel eenige ver andering in komen. VAN DE D. H. V. B.-VELDEN. MEERBURG VOOR DE POORTEN VAN HET KAMPIOENSCHAP. Van het programma voor morgen, dat al weer vrij bekrompen is, zijn nog niet veel beslissingen te verwachten, omdat in som mige af deelingen nog tal van wedstrijden gespeeld moeten worden. Zeker is echter, dat in de 2e klasse B van Afdeeling Centrum de beslissing kan val len in den strijd MeerburgSteeds Hooger. De club uit Zoeterwoude heeft nog drie wedstrijden te spelen doch met 'n nieuwe overwinning zal zij een puntenaantal be reikt hebben, dat door geen enkele an dere club meer te halen zal zijn. Er zouden al gekke dingen moeten gebeuren, indien het morgen niet tot 'n overwinning van Meerburg kwam. ForeholteSt. Bernardus is voor den competitiestand niet meer van zoo groot belang, behalve natuurlijk voor Foreholte zelf, dat gaarne nog een plaatsje hooger zal willen komen. In de res. le klasse A is de eenig vast gestelde wedstrijd Lisse IIDEM II voor de Lissenaren van groot belang. Een over winning hebben de Lisesnaren noodig om den strijd met HBC H vol te houden. Een beslissingswedstrijd om het kampioenschap lijkt hier welhaast zeker. Lisse in speelt eveneens thuis en ont- Italië niet zal deelnemen aan een démar che, welke de andere mogendheden mis schien zullen ondernemen. Het is reeds vaak voorgekomen, dat beloften van de Duitsche regeering niet zijn gehouden. Men onder handelt geen twee maal op voet van ge lijkheid met dengeen, die met zooveel cy nisme de wetten van de eer tekort heeft gedaan. Er is op het oogenblik geen regee ring, die ten aanziefi van Duitschland niet het volste recht heeft, zijn volledige vrij heid van handelen te hernemen". De „Giomala d'Italia", het blad van Vir- ginio Gayda, den spreektrompet van den Duce, bevatte op 30lJuli 1934 de volgende verklaring: „De onafhankelijkheid van Oos tenrijk is één der voorwaarden voor den vrede van Europa. Duitschland kan in het Oosten en Westen en Noorden terugverlan gen wat het verloor; Oostenrijk is steeds een onafhankelijke staat geweest, en Duitschland kan geen rechten daarop doen gelden". Mussolini heeft met hetzelfde cynisme, dat hij in Juli 1934 naar aanleiding van den moord op Dollfuss aan Duitschland ver weet, aan dit land Oostenrijk prijsgegeven. De geschiedenis staat niet stil, en het is denkbaar, dat Mussolini er nog eens spijt van zal hebben, dat hy het „onafwendbare noodlot" niet heeft tegengewerkt, zooals hy dat heeft gedaan, toen hij in 1934 van den Brenner Duitschland een halt toeriep. H.H. SCHEIDSRECHTERS. Namens de Scheidsrechtercommissie wor den allen uitgenoodigd voor onze bijeen komst op Donderdag 24 Maart a.s. in „De Doelen", le Binnenvestgracht, Leiden, aan vang 8.15 uur. Als spreker zal dien avond optreden de heer van Veen uit Amsterdam, die de ver schillende spelregels zal behandelen. Tevens zullen dien avond de resultaten van onzen puzzlewedstrijd bekend gemaakt worden, welke door den spreker zelf zullen worden beantwoord. Daar het de laatste van onze avonden reeks is, vertrouwt de commissie, dat nie mand zal verzuimen. Zooals gewoonlijk, is er ook gelegenheid tot vragen stellen van allerlei aard. Namens de Scheidsr.-commissie, JOH. MEIJER, secr. vangt DEM III, terwijl Santpoort III het derde elftal van H. B. C. ontvangt. Aan gezien in de res. 2e klasse de beslissingen reeds gevallen zijn, kunnen deze wedstrij den misschien alleen van belang zijn voor eenige wijzigingen in de ranglijst. In de 3e klasse B zal ODI door 'n over winning op D. E. S. II haar positie weer kunnen versterken. D. O. S. III zal het zelfde wel doen ten aanzien van de Docos- reserven, die in de Ven op bezoek komen, terwijl D. S. V. een kansje heeft tegen Lis se IV. In de res. 3e klasse D. is voor de reserven van Nic. Boys jammer genoeg geen wed strijd vastgesteld. Deze Nieuwveners zijn morgen dan reeds vier wedstrijden ten achter op Docos III. De Leidenaars ontvan gen morgen DOS IV en kunnen dus wel winnen. KRV II geven we 'n kansje op een gelijk spel tegen Meerburg II en NVC II kan de punten thuis houden op de ODI- reserven. In de res. 4e klasse F zal Docos IV moe ten bewijzen, dat het nog aanspraak maakt op het kampioenschap door van Meerburg II te winnen. Onmogelijk is zulks zeker niet. De Afdeeling Zuid brengt voor de le kl. A een volledig programma. EDSSt. Lode- wijk is daarbij de voornaamste wedstrijd, want een gelijk spel brengt den Rotterdam mers reeds het begeerde kampioenschap. Wanneer A. V. V. er bovendien in zou sla gen R. C. D. nog een puntje te ontfutselen vergemakkelijkt zij het werk voor St. Lo- dewijk. In de res. l,e klasse A is het nagenoeg zeker, dat de Deltfsche reserven afdee- lingskampioen worden. Een overwinning op P. F. C. II is weer een stap in de goede richting. DONK IISpartaan n zal wel voor de Gouwenaars zijn en Aeolus IIG. D. A. II voor de Loosduiners. J unioren- Competitie. Programma voor Zondag 20 Maart. Afd. A.: Docos aTeylingen a, 1 uur, J. v. d. Berg; DOS aSJC a, 1.10 uur, J. Hoogduin; St. Bernardus aNVC a, 1 uur, J. v. Goozen; ODI aCNA a, 1 uur, H. F. v. Ruiten. Afd. B.: Docos cWL a, 3.15 uur, J. L. v. d. Zwet; Foreholte aKRV a, 12.30 uur, Joh. Meyer. Afd. C: Docos fLisse c, 2 uur, J. L. v. d. Zwet; Teylingen bMeerburg a„ 1 uur, M. v. d. Berg; DOS bSJC c, 12 uur, G. Bouwmeester; Teylingen c-Lisse b, 4.15 uur, M. v. d. Klauw. Clubnieuws der Kalh. Sporlvereenlglngen Docos. Docos II speelt Zondag den laat- sten uitwedstrijd bij DOS III in Roelof- arendsveen. Thuis werd op het nippertje gewonnen. Er kan gewonnen worden als ieder zich voor honderd procent geeft. Vertrek per auto om 1.15 uur vanaf Ge- zellenhuis. Docos III speelt den laatste competitie wedstrijd thuis tegen DOS IV. Jongens zorgt er voor, dat deze laatste wedstrijd gewonnen wordt; aanvang 2.30 uur. Docos IV speelt uit in Meerburg tegen Meerburg III. Jongens oppassen, want Meerburg geeft zich niet gauw gewonnen; vertrek per fiets om 11.15 vanaf Gezellen- huis. Afd. Junioren: Docos a. is gastheer voor de Teijlinger a Boys uit Sasenheim, wat een spannend partijtje kan worden en on ze A-jun. mogelijk een stapje nader tot den kampioenstitel brengen zal. Aanvang 1. uur. Docos b is plotseling uitgespeeld, en doordat SNA b is teruggetrokken, zijn de B-boys kampioen in hun afdeeling. Pro ficiat B-jun. Jammer is het wel voor de C-jun., want zij loerden toch nog op dien laatsten wedstrijd, maar niettemin zal het C-jun. elftal een goed partijtje spelen a.s. Zondag tegen WL a-boys, welke aan vangt om 3.15, en het aanzien ten volle waard is. En de F-boys spelen hun zesden wedstrijd. Je best doen hoor, mogelijk is er kans op 1 puntje tegen Lisse C. Aan- van 2 uur. Meerburg: Voor morgen staat er voor Meerburg wederom een groot program te verwerken. Meerburg I krijgt op eigen ter rein bezoek van St. Hooger van Rijpwete- ring; de uit-wedstrijd leverde gelijk spel op. Maar deze thuiswedstrijd zal, zoo hy door Meerburg wordt gewonnen, haar het kampioenschap der afd. kunnen bezorgen. Dus jongens allen je beste beentje voor, dan zal dit de kroon op het werk zetten. De opstelling voor dezen belangrijken wedstrijd is als volgt. Doel: J. v. Velzen. Achter: N. Voordouw, T. Zandbergen. Mid den: M. Zandbergen, P. v. Galen, H. Tijs- sen. Voor: W. Owel E. Halverhout, Fr. Hen driks, A. Camphuis, Td. Hakkaart. Reserve: J. Romijn. Steunende leden, donateurs en suppor ters, komt allen dezen kampioenswedstrijd bijwonen en moedigt onze jongens eens flink aan. Het 2de elftal gaat een bezoek brengen bij KRV te Katwijk aan den Rijn. De reis wort per fiets gemaakt. Het 3de elftal krijgt om 12.30 bezoek van DOCOS IV uit Leiden en onze benja mins gaan een bezoek brengen bij Teylin gen in Sassenheim en spelen daar om 1 uur (leider F. Klein). De reis wordt ge maakt per rijwiel. DOS: Morgen biedt voor ons een groot program, daar vijf elftallen voor de com petitie moeten strijden. Dos I speelt den laatsten wadstrijd tegen Vitesse I uit en zal zeker den eindspurt nuttig afwerken. Vertrek om 12.30 uur ped autobus. Op het Dos-terrein worden drie wedstrij den gespeeld. Om 12 uur Dos bSJC a, daarna Dos aSJC a, voorwaar 'n mooi programma voor onze toekomst. Mochten er nog jongens zijn, die willen gaan voet ballen, dan is het nu de tijd om zich bij ons aan te sluiten. Dos III ontvangt om 2.30 uur Docos IL welke partij voor de Veenders zwaar zal zijn. Dos IV trekt met nieuwen moed naar de Sleutelstad om Docos IH op te zoeken. Volhouden jongens tot het einde, dan Is succes mogelijk. Teylingen: Morgen speelt Teylingen I in Loosduinen tegen GDA I een vriend- schappelijken wedstrijd. Aanvang 2.30 uur. Vertrek om 1 uur vanaf KSA. Denkt eraan spelers, een goede oefening, dus allen pre sent. Mogelijk speeP Teylingen II tegen KRV 1 om 2.30 uur op Sporthof een vriendschap- pelijken wedstrijd. Doch op het oogenblik kunnen wij het nog niet geheel bevestigen omreden KRV aanvankelijk een competi tiewedstrijd moest spelen tegen SNA I. Maar deze zal wel geen doorgang vinden. De junioren. Elftal A gaat zijn laatsten competitiewedstrijd spelen tegen Docos A te Leiden. Dit kan een mooie strijd wor den; aanvang 7 uur. Teylingen B krijgt Meerburg A op be zoek; aanvang 1 uur, en het C-elftal sueelt om 4.15 uur tegen Lisse B. V.V.L.: Er is morgen een klein program ma te verwerken. Het 2de gaat naar Hoorn- park om daar G.D.S. te ontmoeten. Jongens, denkt er aan dat het beter moet gaan dan j.'L Zondag. Vertrek per fiets 11.30. Het 4de gaat de verre reis ondernemen naar D.H.L. Jongens als jullie je eigen alle maal geven, kunnen de puntjes mee naar huis komen. Vertrek per bus 11.45 uur. Het a-elftal gaat bij Docos c op bezoek. Ook voor jullie geldt het zelfde devies. Ver- trek per fiets 2.30 uur. St. Bernardus: St. Bernardus I moet te 2 30 uur op bezoek bij Foreholte I te Voor hout, alwaar het aan spanning niet zal ont breken. St. Bernardus 2 krijgt te 2.30 uur bezoek van Trekvogels 2 uit Boskoop. Zal deze wed strijd nu doorgang vinden? St. Bernardus a ontvangt te 1 uur even eens bezoek ni. van N.V.C.a uit Noordwij- kerhout. Zal uit deze wedstrijd ook een puntje komen? A.V.V.: Het le elftal maakt morgen de verre reis naar Dordrecht om daar te 2.30 uur R.C.D. I te bekampen. Wij zijn over tuigd, dat de 1ste elftallens hier een zware strijd wacht en er zal heel wat beter ge speeld moeten worden dan in de laatste wedstrijden, anders blijven de beide pun ten beslist te Dordrecht. Wij vertrouwen, dat allen hun best zullen doen om toch minstens een gelijk spel te behalen. A.V.V.a speelt om 1 uur te Den Haag tegen W.D.Z.a en A.V.V.b om 1 uur te Rijs wijk tegen R.I.A.z, terwijl A.V.V.c om 1 uur op eigen terrein den strijd aanbindt tegen W.V.V.b. Wij rekenen er op, dat de Junioren de A.V.V. kleuren zullen hoog houden. Concordia: Daar er voor het district Haar lem van den D.H.V.B. verschillende wed strijden op het program staan, probeert de elft.-comm. reeds eenige proef-elftallen morgen op het Concordiaterrein, waaruit ongetwijfeld een goed elftal valt samen te stellen. Elftal A: Doel: De Nijs (H.B.C.). Achter: Hoeker (Geel Wit), Lensen (Vo gelenzang) Midden: De Boer (B.S.M.), v. Egmond (D.E.K.), Leuven (H.B.C.) Voor: Koster (Alliance), Drayer (H.B.C.) Ifcvéhe (Alliance), v. Rooden (H.B.C.), v. Amerongen (O.G.). Elftal B: Doel: Stals (T.Y.B.B.). Achter: v. d. Wouwer (G.W.), Weyers (B.S.M.). Midden: Dijksmans G.W.), Rotteveel (T. Y B.B.), v. d. Mey (B.S.M.). Voor: Timmers (B.S.M.), v. Maris (v. Nis pen), Vemooy (B.S.M.), v. d. Hulst en Kleijn (Concordia). Alzoo voor de omgeving zeker de moeite v/aard het mooi gelegen Concordia-terrein een te bezoeken. V.C.H.: Zondag is het op het VCH-ter- rein een drukke dag. Om half een speelt V. C.H. II tegen Lisse V. Dit belooft een span nende wedstrijd te worden. Om half drie V C. H. I tegen Nic. Boys I uit Nieuwveen. Doet je best en speelt sportief, dan is er tegen Nic. Boys nog wel iets te bereiken O.D.I.: Morgen zijn alle elftallen van O D.I. in het veld. O.D.I.a speelt thuis tegen S N.A.a, aanvang 1 uur. O.D.I. II gaat een bezoek brengen bij N.V.C. II, aanvang half drie. Om half drie speelt O.D.L thuis tegen D.E S. II. Jongens, neemt dezen wedstrijd niet te licht op. daar het kampioenschap tx I van af hangt. Zet alles op alles, doek speelt, als altijd, fair.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13