OMGEVING HEI BEIOOVERDE BOSCH DONDERDAG 17 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK Zilveren jubileum brigadier-rechercheur C. Jonker. Zooals we verwacht hadden is geschied. Het is voor Jonker een mooie dag geweest. Reeds 's morgens te 10 uur werd de heer Jonker op het gemeentehuis door den burgemeester toegesproken en gehuldigd. Spr. wees hierbij vooral op de plichtsbe trachting door Jonker aan den dag gelegd. Onder den indruk bedankte Jonker voor dit eerbetoon. Des middags was het 't po litiekorps, dat bijna voltallig bijeen was op het politiebureau, vanwaar de vlag woei. Jonker was voor de ontvangst met zijn vrouw per auto van huis gehaald. De eer ste spr. was daar inspecteur Warmoltz. Vele loftuitingen had Jonker hier in ont vangst Ie nemen en ten slotte ook een bloemstuk. Dan herinnerde spr. aan de ver anderingen in het korps sinds Jonker in dienst kwam, 25 jaar geleden, toen een ouderwetsch instituut, nu een modern korps met alle moderne hulpmiddelen. Ook werden de capaciteiten van Jonker als schipper van de reddingboot genoemd en verder nog andere functies en goede hoe danigheden, die rechercheur Jonker bezit. Zeer onder den indruk dankte Jonker voor de hulde hem gebracht. Spr. herdacht de prettige samenwerking die er steeds in het korps was en is en hoopte nog eenige ge lukkige jaren in zijn functie mee te ma ken. Intusschen waren nog bloemen gearri veerd van den burgemeester, van de col lega's en van de plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Politiebond. Ook aan huis waren eenige bloemstukken bezorgd, o.m. van het bestuur der Oranjevereeniging, van de Katwijksche Reddingsbrigade, van de Coöperatie H. E., van het personeel van het gemeentehuis en particulieren. Ook vele papieren bewijzen van belangstelling waren gezonden en des avonds bracht U. N. I. een serenade aan den jubilaris. Nogmaals, het was voor Jonker een mooie dag. Kiezerslijst. De kiezerslijst 1937 ver meldde (voor de Tweede Kamer) 8256 namen. De aanwas was enkele jaren gele den 400 a 500. Die vermeerdering blijkt niet meer zoo groot te zijn als voorheen. Thans vermeld de kiezerslijst 8520 namen van kiesgerechtigden. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. De luxe-auto H.Z 26321 kwam uit de Voorstraat-Zuid en de Reis wagen van v. d. PI. uit Katwijk aan Zee vanuit het OverrijnTurfmarkt. De laat ste had voorrang, doch de eerstgenoemde nam deze voorrang, waardoor een botsing onvermijdelijk werd. Beide wagens had den nogal materieele schade wat voor re kening van de bestuurster van den luxe wagen kwam. Hanze. De R.-K. Middenstandsver. De Hanze zal Maandagavond a.s. haar jaar vergadering houden, met een niet onbe langrijke agenda. O.m. installatie van nieu we leden, verkiezing afgevaardigden voor de Centr. Raad. Lezing door den geest, ad viseur, enz. LISSE DE UITVAART VAN PASTOOR THOMANN. Bij de uitvaart van Pastoor Thomann morgenochtend zal geen groote lykrede worden uitgesproken. De zeereerw. heer N. W. Sentenie zal in een korte toespraak het heengaan van den al-om -beminden pries ter herdenken. Ondersteuningsfonds bij ziekte. Op de laatste jaarvergadering van het „On dersteuningsfonds bij Ziekte" werd, in verband met den slechten toestand der kas en het niet voldoende toetreden van jonge mannen, het voorstel gedaan om jongere leden aan te werven tegen halve contributie, waaraan dan natuurlijk ook verbonden zou zijn bij ziekte een halve uitkeering. Het bestuur, dat inzake dit voorstel overweging toezegde, heeft in haar laatste vergadering dit punt uitvoe rig besproken en besloten jongelingen vanaf hun 16 jaar als lid toe te laten voor een contributie van 10 cent per week en dan bij ziekte uit te keeren 4.— per week, alzoo 2/3 uitkeering. De leeftijds grens voor deze contributie en uitkeering geldt dan tot 22 jaar, dan wordt men overgeschreven als vol lid. Bij toetreding als boven omschreven behoeft geen entree te worden betaald. Ons lijkt dit een mooie bepaling! Geitenfokvereeniging. De Geitenfok- vereeniging „De Werkmanskoe", hield gisteravond op een der zalen van het Bondsgebouw haar jaarvergadering onder presidium van den heer C. J. van Tol. De opkomst was goed. De penningmees ter, de heer H. Siebelt, rekening en ver antwoording van beheer. Hieruit bleek, dat was ontvangen 189.84 en uitgege ven 168.20 Yt alzoo een voordeelig saldo van 20.64 H- Bij monde van den heer Ed. Maat ver klaarde controlecommissie de bescheiden accoord. Door den afgevaardigden, den heer H. Siebelt, werd vervolgens verslag uitgebracht van de Bondsvergadering, waarvoor de voorzitter hem een dank woord bracht. In het bestuur waren aftreden de hee- ren C. J. van Tol en J. v. d. Laan; bei den werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Van het hoofdbestuur van den Prov. Bond was een schrijven ingekomen met de mededeeling, dat in 1938 weer drie geiten mogen worden gecontroleerd; aan gedrongen werd om te zorgen, dat de melkcontrole nauwkeurig geschiedt. Bij genoegzame deelnamen zal het jaarver slag van den Bond weer in boekvorm ver schijnen. Hierna werd overgegaan tot de gebrui kelijke verloting; de te verkoopen overige loten, (elk kreeg een vrij lot) bracht 5.98 op! Ten slotte werd van een der leden nog een jonge geit verloot ten bate van de kas der vereeniging welke nog 1,50 opbracht. Hierna sluiting. Verkeersongeval. Ter hoogte van de St. Agathakerk reed op den Heerenweg Woensdagmiddag een bakfiets, waarvan de bestuurder naar de pastorie wilde gaan. Halverwege begon hij evenwel te weife len en stuurde zijn bakfiets wederom naar rechts. Een hem achterop rijdende auto, waarvan de bestuurder deze ma noeuvre zag, stopte en remde scherp af. Een achter deze auto rijdende kleine personenauto, bestuurd door den heer G. uit Amsterdam die geen zicht had op het linksche baanvak, gooide zijn stuur om naar deze zijde en remde krachtig. Door de lichtheid van zijn personenauto kwam deze wagen dwars op den rijweg te staan. In volle vaart botste een juist passeerend driewielig motorrijtuig van de N.V. Elec- triciteitsbedrijf HillegomLisseSassen- heim tegen deze auto aan, waardoor hij tot stilstand kwam. De bestuurder van het motorrijtuig werd tegen zijn verkeers- spiegel aangesmakt, welke afknapte. Ge lukkig kwam hij er met een flinke buil op zijn hoofd en eenige schrammen aan zijn handen af. Verdere persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. De personen auto werd deerlijk gehavend en moest worden weggesleept. Het driewielig mo torrijtuig bekwam slechts een kleine scha de. De politie was onmiddellijk tegen woordig en regelde het verkeer, waarna proces-verbaal werd opgemaakt. LE1DSCHEN DAM R.K. Ziekenhuisverpleging. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Kasber- gen kwam gisterenavond de R.K. Vereeni ging voor Ziekenhuisverpleging in het Ver- eenigingsgebouw aan de Damlaan in jaar vergadering. bijeen. Na de gebruikelijke opening en een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter, in het bijzonder tot den zeereerw. heer Pastoor, worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. In behandeling komt het jaarverslag en financieel verslag van den secretaris-pen ningmeester, den heer L. C. de Koning. Een voorstel van den heer de Langen om de ad ministratiekosten, enz. van den secr.-pen- ningmeester in het vervolg elk kwartaal van het loopende boekjaar uit te betalen, wordt z. h. s. aangenomen. Bij de benoeming van leden voor de vereficatiecommissie voor 1938 wordt voorgesteld 3 leden te be noemen voor den tijd van 3 jaren, met dien verstande, dat telken jare een lid aftreed* Dit voorstel vindt algemeene instemming. Bij loting worden van de thans zittende le den benoemd de heeren J. de Langen en C. M. van Oosten en wordt als 3e lid benoemd de heer C. Remmerswaal. Bij de bestuurs verkiezing worden met op één na algemee ne stemmen herkozen de heeren J. Schuijl en L. C. de Koning. Oplichting. Door een zekere R. uit Wassenaar werd de groeitfenveiling „Veur en Omstreken" te Leidschendam opgelicht voor een bedrag van 60. Door valschheid in geschrifte te plegen, had R. van het be stuur der veiling 200 veilingskisten 0.30 te veel uitbetaald gekregen, hetgeen by de controle ontdekt werd. Motor ontvreemd. Bij de politie alhier werd door den heer J., wonende aan den Broekweg te Leidschendaift, aangifte ge daan, dat uit zijn bergplaats een losse mo tor van een driewielige motorfiets was ont vreemd. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. NOORDW1JKERHOUT Propaganda-avond R.-K. Blindenhond. In de groote zaal van café „De Zon" hield de R.-K. Blindenbond „St. Odilia", afd. Leidén en Omstreken een propaganda- avond. Toen de zeereerw. heer pastoor Maas een openingswoord sprak bleek de zaal prachtig bezet t° zijn. Zij neer w. open de met den chr. groet en dankte voor de groote opkomst. Hij zeide dat de aanwe zigen goed in aanmerking moeten nemen, dat deze blinde menschen trachten zich zelf te helpen, zy voelen zich niet als on- gelukkigen. Na het openingswoord van den pastoor zong het zangkoor, versterkt met leden van het koor der St. Victor-parochie onder lei ding van den directeur, den heer J. Pij nenburg „Jesu dulcis Memoria" en „Ecce quomodo moritur". Deze zang luisterde den avond zeer op. Hierna nam de voorzitter van de afdeeling Leiden, de heer Jac. Meyer, Willemskade 5 te Lisse, het woord. Hij bracht dank aan pastoor Maas voor zijn bereidwillige medewerking en den burge meester voor zijn tegenwoordigheid. Spre ker zette in duidelijke bewoordingen het doel en streven uiteen van den blindenbond wat voornamelijk samengevat kan worden in de volgende vier punten waarvoor ge werkt wordt: 1. Leerplicht voor het blin de kind. 2. Vakopleiding voor blinden. 3. Collectieve werkgelegenheid voor blinden. 4. Steun voor ouden van dagen en voor die blinden, die niet in de gelegenheid zijn of niet kunnen werken. Vervolgens werd in gedeelten de film „Het licht inwendig" vertoond waarin we het leven van de blin den in het gesticht „St. Henricus" voor de mannen en de „Wijnberg" voor de vrou wen, beiden in Grave, konden zien. Ook het werken en leven buiten deze gestichten werd op deze film vertoond. Met groote be langstelling en medeleven werd de film door de aanwezigen gevolgd. Tusschen de bedrijven nam de weleerw. pater Ponsioen van de Hartebrugskerk uit Leiden, geeste lijk adviseur der afdeeling, het woord en wekte de sympathie op voor de blinden, de meest misdeelden onder ons. Zij ver dienen, aldus spreker, aller medewerking, we zijn dit verplicht uit naastenliefde. Hij zette uiteen, dat het streven van de blin- denorganisatie is het levenslot der leden te verbeteren. In gevoelvolle woorden be val zij neer w. de collecte ter bestrijding van de onkosten der propaganda aan. Het zang koor zong hierna nog het „Salve Regina" en „Domine Salvam fac regina nostram" Eenige verpleegsters van „Sancta Maria" hielden de collecte en hielpen bij het op Amerikaansche wijze verkoopen van een prachtig tafelkleed door een blinde ge maakt. Een blinde dame gaf demonstra tie in machineschrijven en Brailleschrift. Na afloop dankte de voorzitter den pas toor voor zijn medewerking, den burge meester voor zijn tegenwoordigheid, de zan gers voor hun mooie numimers en de da mes die de kaarten verkocht hadden voor het werk daaraan belangloos verricht. Hij dankte ten slotte ieder, die dezen avond wat had over gehad voor het werk der blinden. Hij stelde Noordwijkerhout ten voorbeeld voor omliggende plaatsen, want de avond had alle verwachtingen overtrof fen. RIJNSBURG Boerenleenbank. Gisteren hield de Coöp. B. L. Bank de jaarvergadering in „Flora". De voorzitter, de heer Kralt, open de de vergadering met een woord van wel kom, darna er op wijzende, dat uit de cij fers der Bank valt op te maken, dat er in het algemeen teekenen van opleving zijn waar te nemen. Uit het jaarverslag van den secretaris vermelden we, dat het aan tal leden 386 bedraagt en in 1937 met 15 is toegenomen. Het verslag van den kassier vermeld o.m. de volgende cijfers: de om zet in ontvangst en uitgave bedraagt 7 millioen. Het aantal rekening couranthou ders bedraagt 295; schuld in rek.crt. is er 576040.06, tegoed 196402.46. Er zijn 75 voorschotten verstrekt tot een totaal bedrag van 22.585.38. 772 spaarders hebben een tegoed van ƒ385.780.05. Er is 58000 meer ingelegd dan gehaald in 1937. De gebouwen staan geboekt voor ƒ430.000 (als zekerheid) en de landerijen op 4932.25. Het winstcijfer was over 1937 6045.93. De reserve bedraagt, met de winst van 1937 ƒ57.382.42. De rekening en balans werden goedgekeurd. Er volgde dan een bespreking over de te betalen en te ontvangen rente. Zeer waarschijnlijk zal het bestuur tot verlaging van het rente type moeten overgaan. Als bestuurslid werd herkozen de heer T. Kralt en als lid van den Raad van Toezicht W. v. Tilburg. Hier na sluiting. SASSENHEIM Woningbouwvereen. „Voortuitgang". Dezer dagen bestond de woningbouw vereniging „Vooruitgang", 25 jaar. Met de eerste door haar gestichte woningen in de van Heemstrastraat en Tijlstraat, be staande uit 56 huizen voorzag zij in een werkelijke behoefte. Later is men op de zelfde voet doorgegaan en werd een com plex woningen in de Overplaats gezet, waar momenteel 46 huizen staan, waaron der ook grootere. Eenige jaren later is de H. Baderstraat en de Zandslootkade weer volgebouwd met niet minder dan 71 huizen. In totaal zijn door bovengenoemde vereeniging dus ongeveer 173 woningen gezet. En al mo ge het in den laatste tijd minder gunstig gegaan zijn, toch vertrouwt men, dat er betere tijden zullen aanbreken, vooral nu de rentelast iets gunstiger is geworden. De heer H. Bader is vanaf de oprichting voorzitter geweest en de heer J. O. Matze zoo goed als van het begin af administra teur. Moge het bestuur een goede toe komst tegemoet gaan bij deze zoo zware exploitatie. Biljarten. De stand om het persoon lijk kampioenschap „Vios", na achtien ge speelde partijen, is als volgt: A. Heerings 18 14 4 28 7.67 A. v. Diemen 18 10 8 28 7.15 J. Diederik 18 9 9 18 6.47 N. Post 13 3 15 6 2.70 De hoogste serie werd behaald in een partij door A. Heerings met 124 car. VOORSCHOTEN Inbraak. Gisternacht is ingebroken in de tapijtenfabriek van den heer H. Polak, geheeten ,,'t Poapje". Te zijne nadeele zijn een aantal tapijten ontvreemd. Ingekomen: J. M. Stok, van Den Haag, Leidscheweg 191. Mej. H Uitslag, van Oegstgeest, Leidscheweg. H. J. van der Wal en gez., van Kamerik, Papelaan 68. MA. FilippoUmmels en gez., van Leiden, Rijndijk 106. Mej. L. van Dijk, van Roterdam, Rijndijk 10. Vertrokken: Mej. M. Storm, van Leidschweg 555 naar Zoeterwoude F81. Mej. J. D. van den Berg, van Veurscheweg 3 naar Utrecht, Helling 118. Mej. H. van Volenhoven, van Veurscheweg 3, naar Am sterdam, J. J. Cremerpl. 41. Mej. M. H. Bosman, van Veurscheweg 3, naar Mep- pel Javastraat 10. Mej. M. H. A. Kok, Veurscheweg 3, naar Leeuwarderadeel, le Torendwarsstraat 47. J. G. de Ridder, van Haagweg 22, naar Den Haag, Meloen straat 54. P. Steeneveld, van Burg. de Kempenaerstraat 25 naar Leiden, Steen- straat 43. J. BekkerGerwig en gezin, van Molenlaan 10, naar Leidschendam, Achterweg 32. H. C. Smits, van Leid scheweg 96 n. Gorssel Eegde. J. J. Raad- schelders.van Voortsraat 11, naar Amster dam, 2e Ringdijk 2. Mej. E. A. van der Eist, van Leidscheweg 104, naar Leiden, Breestraat 115. A. Schaap en gezin, van Leidscheweg 375 n. Lemsterland Lemmer. P. H. Dijkman van Pauelaan 114 naar Leiden Groenoordstraat 5. WARMOND Zwanburgerpolder. In het hotel „De Zon" kwamen de stemgerechtigde ingelan den van de Zwanburgerpolder, onder lei- din van den voorzitter, den heer A. Ne- derburgh, in vergadering bijeen. Van de 96 sternen, welke in totaal kunnen worden uitgebracht, waren 62 stemmen vertegen woordigd. De voorzitter herdacht in enkele sobere woorden het overlijden van zijn vader, wij len den heer P. M. Nederburgh, die tal van jaren als voorzitter aan het hoofd van den polder stond. De rekening over 1937 beliep aan ontvangsten ƒ2304, en aan uit- goven 1936.16, alzoo een batig saldo van 367.84. De begrooting voor 1938, ontwor pen door het bestuur aan ontvangsten en uitgaven op ƒ2114, met een omslag van ƒ6.50 per H.A., werd, evenals de vooraf gaande rekening, met alg. st. goedgekeurd. Tot leden der commissie voor het onder zoek der rekening over 1938, werden be noemd, de heeren ir. P. H. A. Rosenwald, Nic. van Schie en S. van Schie. Besloten werd dat het winterpeil voortaan van kracht zal zijn van 1 Augustus tot 15 Mei. Door enkele ingeladen werd gewezen op de toenemende vrijpostigheid en baldadig heid van sport(?)beoefenaars, welke nader worden aangeduid als „dagjesmenschen", waarvan sommigen zich niet ontzien, om, vooral 's Zondags, de eigendommen van anderen te betreden en te beschadigen. De vergadering is van oordeel, dat de betrok ken eigenaars in de eerste plaats aange wezen zijn, om maatregelen daartegen te nemen, hoewel betreurd wordt dat blijk baar geen voldoende politie-toezicht kan worden uitgeoefend. Hierna sluiting. WASSENAAR Katholieke Garde. In het R.-K. Ver- eenigingsgebouw vergaderde gisteravond de Katholieke Garde, onder leiding van den 2den voorzitter, den heer W. J. Hoo- geveen, die, na opening met den chr. groet, het doel der vergaedring uiteenzette, zijn de het verkiezen van twee bestuursleden, doordat de voorzitter en de penningmeester de gemeente hadden verlaten. Bij de verkiezing die hierna volgde, werd tot voorzitter gekozen mr. F. P. J. Per- quin, terwijl in de tweede bestuursvaca- ture werd voorzien door de verkiezing van den heer J. Slats. De Moderator, kapelaan Kraakman, hield vervolgens een toespraak waarin hij opwekte tot het betreden van een breed werkterrein, zooals ook het reglement aan geeft. Spr. wees hierbij o.a. op het houden van vergaderingen met een inleiding en gedachtenwisseling over een bepaald on derwerp. Dit voorstel vond een gretig onthaal en zoo zal reeds op een nader vast te stellen datum in April een dergelijke bijeenkomst worden gehouden. Na gehouden rondvraag, die nog aanlei ding gaf tot een interessante gedachtenwis seling, werd de goed geslaagde vergadering met den Chr. groet gesloten. Geboren: Bernardina Hendrika d. v. C. A. Voorham en H. B. van Venrooij. Maria Hendrika, d. van A. Mol en J. F. Herling. Abraham Gijsbertus z. v. C. van Tol en C. P. H. Hoek. Hermanus Marcellinus Josephus Maria z.. van A. T. P. M. Wildenberg en J. C. Overdevest. Leonardus Hubertus Jozef z. van B. A. W. Snelerwaard en E. C. G. Rooij akkers. Johanna Cornelia Lucia d. van G. E. J. de Klerk en C. Stok. Overleden: Louise Mathilde Lydia van der Does, oud 86 jaren, weduwe van H. P. G. Munninlchuizen. Ondertrouwd: P. Pool en J. J. de Kloe. P. de Keijzer en R. I. von Schrei- bershofen. J. J, Couturier en C. Ube- dam. Ingekomen: S. P. Ammon, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit Renkum, Buurtweg 14. C. M. Bekker, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Ridderlaan 1. L. Breidler, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Voorburg, van Calcarlaan 14. J. P. van Drongelen en vrouw, N.-H., particulier chauffeur, uit Axel, Wittenburgerweg 172. J. Felle- man en gezin, geen, fruit-exploiteur, uit Valencia (Spanje), Hyacinthstraat 23. I J. C. de Gast, N.-H„ ass.te in de huishou ding, uit Sommelsdijk, Klingelaan 7. N. Geijteman, N.H., dienstbode, uit Noord- wijk, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 76. A. Goldgrüber, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Graz, Konijnenlaan 33. C. A. Heemelaar, R.-K., dienstbode, uit Boskoop, Rijksstraat weg 372. N. Hauppermans, R.-K., korpo raal-muzikant Regt. Gren., uit Den Helder, kazerne Grenadiers, Waalsdorp. G. van der Klaauw, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. Wed. M. F. van der Muelen geb. Krohof, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Prinsenweg 17. J. J. Loonen, R.-K., Dir. Belg. Choc.fabr. Kwat- ta, uit België, Bois D'Haine, Eikenlaan 3 5. E. Messner, vreemd, R.-K., dienstbo de, uit Buchscheiden, Groot Hoefijzerlaan 16. J. van der Meij, G.-K., bloemist, uit Leiden, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 18g. A. Pistolnik, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Graz, Bloemcamplaan 12. Th. Schriebl; vreemd, R.-K., dienstbode, uit Libbenau bij Graz, v. Z .v. Nijeveltstraat 32. K. Si- kora, vreemd, R.-K. dienstbode, uit Den Haag, Willem Ill-laan 7. C. W. H. Spoor, R.-K. hulp. i. d. huishouding, uit Den Haag, Rijksstraatweg 600. T. Stevens, N.-H., dienstbode, uit Den Haag, Zydeweg 18. M. R. W. Hanrath geb. Teppema, R.- K., zonder beroep, uit Nijmegen, Eikenlaan 22. M. J. Voerman, R.-K., dienstbode, uit Voorschoten, Rijksstraatweg 324. L. J. Wijers, geen, zonder beroep, uit Drieber genRijsenburg, Duinlustweg 21. Vertrokken: A. H. den Duijn, naar Amsterdam, Grimburgweg 10. J. de Wit en dochter naar Voorburg, v. Halewijn- laan 413. E. Kurtscheid, naar Den Haag, Carel van Bylandtlaan 8. B. A. M. van Rooij en, naar Den Haag, W. v. Oudshoorn- straat 25. H. v. Klaveren naar Califor- nië (U. S. A.), 1000 St. Mason. R. H. J. H. Fortuyn, naar West-Indië, Curagau- sche Scheepvaart Mij., Emmastraat, Cura- gau. J. Beulen, naar Den Haag, Hendrik Zwaardecroonstraat 127. E. Meinerke, geb. Nagel, naar Den Haag, Nieuwe Park- laan 17. E. J. A. F. Diederix, naar Lon den 235 Courtsroad S.E.9. H. Nadolski, n%ar Bottrop, Did. L. Korboe, naar Noordwijk, Piet Heinstraat 80. A E. C. Driessen. geb. Lanzing, naar Soerabaja. J. M. C. van Lammeren, naar Arnhem, Koningsweg 24. A. Poelman, naar Em- men, Erica 215. G. M. San Giorgi, naar Nijmegen, St. Annastraat 289. T. Bieze, naar Laren N.H., Stationsweg 7. E. Ku- nisch, naar Bottrop, Did. Wed. I. Karres geb. de Vries, naar Cannes, Frankrijk. Th. A. B. Arendse, naar Amsterdam, Spui 21. W. A. Overdevest, naar Den Haag, Pasteurstraat 296. Wed. E. C. ter Meulen geb. Verbiest, naar Den Haag, Oude Sche- veningschweg 33a. P. J. Thierry, naar Avereest, Boschlaan I 265. J. en M. Remmerzwaal, naar Katwijk, Kerksteeg 34. Th. W. A. Debets, naar Schiebroek, Berkenlaan 10. A. M. Tönis, naar Den Haag, Grebbestraat 31. (SPROOKJE) 271. Wat zou ze wel gedacht hebben, toen zij wakker werd? Maar Anneke en Petertje kon zij niet vinden! Dan had ze al heele scherpe oogen moeten hebben, als zij die twee kindertjes achter die groote bloeiende plant had kun nen zien. Zyn bladeren waren beschermend over hen heen gebogen. 272. Hè, Anneke slaakte een zucht van verlichting! De heks was nu voor goed weg! Ze nam Petertje bij de hand en in een paar minuten waren ze bij het huisje van ka bouter Eenzaam.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9