©1S4&1 BINNENLAND RECHTZAKEN SPORT Bonds Rijwielbewaarplaats „CIT0 DONDERDAG 17 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 RIJKSMIDDELEN De opbrengst is over Februari bijna l 23.000 meer dan over Februari 1937 De Rijksmiddelen hebben over Fe bruari opgebracht 33.378.911, het geen bijna f 23.000 meer is dan over Februari 1937, doch 2.39 mill, minder dan de raming was. Over de eerste twee maanden van 1938 bedroeg de op brengst 66.719.524, hetgeen 2.9 mill, meer is dan over hetzelfde tijdvak van 1937 en 4.8 millioen minder dan de raming. STEUN AAN DE KLEINE TUINDERS HOOGERE UITKEERING IN BIJZONDERE GEVALLEN De ministers van Economische en van Sociale Zaken hebben voor de kleine tuin ders een zelfde regeling getroffen als voor de kleine boeren. In bijzondere gevallen kunnen op voorstel der plaatselijke com missie, gelet* op den hoogeren levensstan daard in sommige centra van den intensie- ven tuinbouw, de grenzen der klassen on derling van de B- en C-categorieën van 7 en van 9 verhoogd worden tot een maximum van resp. 9.25 en 11.25. De leiding van de steunverleening aan de kleine tuinders zal worden gelegd in han den van den inspecteur van den tuinbouw en het tuinbou wonder wijs, die bij dezen arbeid zal worden bijgestaan door een commissie van advies, waarin de vertegen woordigers der organisaties zullen worden opgenomen en waarvan de directeur-gene raal van den Llndbouw ambtshalve het voorzitterschap zal bekleeden. - SCHERPER TOEZICHT AAN ONZE GRENS In verband met verwachten toeloop van vreemdelingen In verband met een wellicht te verwach ten grooter aantal vreemdelingen, dat toe gang zou kunnen vragen tot ons land, zul len, volgens de Telegraaf, meer ambtena ren aan de doorlaatposten aan onze gren zen worden aangesteld, zulks met het oog op een nauwgezette toepassing van de voorschriften der vluchtelingen-circulare 1934, een in Mei van dat jaar door de re geering gegeven instructie voor de grens bewaking. Met het oog op de sterkere be zetting van de doorlaatposten is een aan tal hiervoor geschikt geachte personen, on der wie oud-politieambtenaren, in de ge legenheid gesteld te solliciteeren voor een benoeming tot hulp-commies bij de grens bewaking. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN DE „UMSTURZ" IN OOSTENRIJK. Uit een artikel in de T ij d: De welhaast uitsluitend feestelijk ver- loopen „Umsturz", die, naar beweerd wordt, slechts één doode en veertien ge wonden heeft geischt, heeft bewezen, hoe zeer het naar aard en wezen Duitsche Oostenrijksche volk zich reeds in hopen en denken gewonnen had gegeven aan het nationaal-socialisme, al had het zich ook niet alle consequenties daarvan gereali seerd. Van deze politieke psychologische gesteldheid hebben de leiders op geraffi- ieerde wijze partij getrokken. De Oosten rijkers, die zich in hun zelfbewustheid be schaamd mogen hebben gevoeld over het feit, dat de nieuwe bondskanselier Seyss In quart de Duitsche troepen te hulp riep voor het handhaven van een orde, die nauwelijks bedreigd scheen, zijn over deze schaamte heengehaald door den volledig geslaagden „coup de théatre" van Hitler's persoonlijken triomfantelijken intocht in zijn oorspronkelijk vaderland. Met 't door honderdduizenden eindeloos in gerhyt- meerde spreekkoren herhaalde: „Ein Volk, ein Reich, ein Führer" heeft Oostenrijk zijn staatkundige lotsverbondenheid met het Derde Rijk geproclameerd en wat daar ook de gevolgen van zullen zijn, zeker niet een vrijheid, zooals wij die verstaan. Het normale vrijheidsbegrip had trouwens on der het régime van von Schuschnigg met het ééne, verplichte Vaderlandsche Front in Oostenrijk al een ernstige verminking ondergaan. Straks zal het Oostenrijksche volk opge roepen worden om „in vrijheid" in aanwe zigheid van de Duitsche weermacht per referendum de consequenties te aanvaar den van de wijze, waarop het Adolf Hitler heeft bejubeld als den redder, den bevrij der en den leider van het land, en het lijdt geen twijfel, dat de uitslag van dit refe rendum niet veel anders zal zijn dan die van de indertijd in het Saargebied gehou den volksstemming. De ideëele, politieke en sociale erfenis van dr. Dolfuss is verloren gegaan, omdat zij niet meer te redden was, maar in tal van huizen en hoeven van Oostenrijk zal het portret van dezen algemeen beminden „martelaar" met rouw omfloerst blijven neerblikken van den wand op 't zich wijzi gende leven, zooals de kruisbeelden en de bonte en primitieve heiligengestalten langs de wegen in de Oostenrijksche bergen er aan zullen herinneren, hoe het veel ge plaagde en verguisde en onrechtvaardig behandelde Oostenrijksche volk eens zijn hoogste -verwachtingen op andere machten heeft gesteld dan op die, waaraan het zich als in een roes thans heeft overgegeven. Er zijn er echter, die beweren, dat het Van onze Adverteerders VOORJAARS- EN ZOMERSTEMMING BIJ VROOM EN DREESMANN. Veel belangstelling voor den Modeshow. Voorjaar, lente, zomer!.... De vogels zingen het dagelijks reeds van de daken en van de takken der boomen, de zonnestralen in deze mooie Maartsche dagen deden ons reeds aan den lijve voe len, dat er een nieuwe lente op komst is en van de lente naar den zomer.... il n'y a qu'un pas. Keurige, fleurige toiletjes verschijnen weer zoodra de lentezon haar gouden ver warmende stralen doet uitschieten over de aarde, welke zij dan in korten tijd omtoo- vert tot één kleurenweelde van bloesem prachtig omlijst door jong frisch groen. Afgaande op hetgeen de maand Maart aan zonneschijn ons reeds bracht, zouden we haast gaan gelooven, dat het reeds te laat zou zijn voor een voorjaarsmodeshow, ware het niet, dat de nog koude, soms ijzige wind ons eraan herinnerde, dat zonne schijn alleen nog geen lente brengt. Dies togen we in onzen warmen win terjas ter modeshow van Vroom en Drees- ma-nn en konden al ras ervaren, dat de be langstelling voor dit mode-evenement nog onverminderd groot is, zoo groot, dat al vast zeker drie shows gegeven moeten worden, om aan al de aanvragen te vol doen 't Zag er daarbinnen in de vergroote V. en D.-lunchroom weer gezellig en knus uit. Langs de wanden slingers van voorjaars bloemen. die als vanzelf een fleurig aan zien aan het geheel geven. En dan die costuumpjes! Gedragen door 'n zestal mannequins kwamen ze tot de tal rijke toeschouwsters. Het tailleur-costuum beheerscht thans de mode. Het is streng van opvatting, doet, wat coupe en kleur betreft veel, bijzonder veel denken aan het heerencostuum. Als nieuwe stoffen zijn bouclé's en soupele Angora stoffen, waarbij het Swagger-model van Amerikaansche snit bijzonder opvalt, zeer en vogue. De japonnen vallen ditmaal weer op door kortheid, tot even onder de knie reikend. In overeenstemming daarmee zijn de rok ken ook weer vrij nauw sluitend. Over de kleuren zou heel veel te ver tellen zijn. Krasse tinten vooral doen op geld, veel groote- en kleinbloemige model len van middag- en avondjaponnen zagen we de revue passeeren. Maar overigens weer Perle gris, Paton geel en nachtblauw. De japonnen van dezen Voorjaarsshow brengen zeer veel variaties. De Weensche jerseys zijn er zoo goed als de Fransche Reine-zijde. Ook de Zwitsersche broderie- stof, zooals men de meisjes uit Noord Oos telijk Zwitserland, vooral in het kanton St. Gallen veel ziet dragen, vindt men hier toegepast. In sportmantels zagen we vele aardige va riaties, in wit en geel vooral. Bijzonder in den smaak bij vele dames viel een witte mantel met groote donkerblauwe knoopen. De mode «is over het algemeen sportief. In avondjaponnen vindt men zelfs trekjes daarvan. Zij zijn in de taille veelal eenigs- zins aangesloten, voorzien van korte mouw tjes, zooiets van het genre cocktailjapon. De avondjapon brengt voorts heel veel tule met applicatiewerk, in de kleuren zwart met zilver-lamé. Over het algemeen is voor deze voorjaarskleeding veel naar Weensch mo del gemaakt, doch ook de Amerikaansche markt leverde veel stof op. Heel snoezig was een mantelpakje met klein wit-zwart ruitje, met zwarte inslui tende blouse, door het moderne tailleur- costuum overheerschend geworden. Voor slanke figuren zeer aan te bevelen, de meer omvangrijke zullen goed doen zich er niet aan te wagen. De hoedenmode is dit voorjaar een sen satie op zichzelf geworden. Daarin is als het ware een heele revolutie teweegge bracht. Reeds bij den vorigen den na jaarsshow werd de mogelijkheid geop perd, dat de idee zich zou werpen op het Chineesche model, gevolg van het feit, dat de politieke verwikkelingen inderdaad in vloed uitoefenen op de mode. Inderdaad blijkt het dezen kant te zijn opgegaan. Naast enkele eenvoudige zijn er voor het a.s. seizoen verbazend opvallende modellen. De Chineesche modellen, veelal klein en met platten bal, al of niet voorzien van een stormband, zijn overheerschend. Op het oog zou men zeggen: hoe blijven die dingen den dames op het hoofd zitten, maar het valt nogal mee, want de van achteren aangebrachte cachepin geeft veel stevigte. We zagen overigens weer een hoe denpen gedragen. Als het waar is, dat één zwaluw nog geen zomer maakt, dan zou men dit ook van de vroeger zoo gesmade hoedenpen mogen veronderstellen. We zul len het maar afwachten! Wat de garneering der hoeden betreft, we constateeren ook hier veel bloemen. In de pauze werden nog enkele corsetten gedemonstreerd en aan het slot van den show kregen we een snoezig bruidje te zien, natuurlijk in het wit met langen sleep en sluier, ouderwetsch in het moderne genre, maar als altijd bekoorlijk. Zoo werd ook deze Voorjaars-V. en D.- show tot 'n zeer geslaagde. De bezoeksters van gisteravond en hedenmiddag zullen het moeten beamen, de bezoeksters van he denavond zullen het ondervinden. Derde Rijk onder den invloed van het „Katholieke" Oostenrijk zijn anti-kerke lijke politiek zal gaan wijzigen. Mag men hopen, dat die invloed grooter zal blijken dan die van het „katholieke" Saargebied en het „Katholieke" Beieren, waaraan het nationaal-socialisme zich weinig heeft ge legen laten liggen? HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstallen. De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak in een groot anatal zaken van dief stal en heling, gepleegd in verschillende plaatsen van Zuid-Holland. Op 1 September werd te Nieuw veen een fiets gestolen, welke bij de kerk was neergezet. De dader is reeds veroordeeld. Veertien dagen geleden stonden nog twee jongelieden, de 23-jarige chauffeur J. M. te L e i d e n en de 23-jarige timmerman L. van de L. te Leiden, terecht, verdacht van medeplichtigheid. Beiden ontkenden toen alle schuld. De eisch luidde tegen ieder zes maanden gevangenisstraf. J. M. werd heden vrijgesproken, van der L. tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De 24-jarige los-werkman C. van D. te Alphen aandenRijn heeft zich schul dig gemaakt aan een groot aantal diefstal len, waarbij de buit bestond uit konijnen, aardappelen en een rijwielbelastingmerkt. Hem werd 10 maanden gevangenisstraf opgelegd, met aftrek van de preventieve hechtenis. De 26-jarige los werkman J. H. van W. heeft van D. tot de genoemde diefstallen aangespoord, er aan meegeholpen en zich belast met den verkoop van de gestolen goederen. Hij werd eveneens veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Ten slotte werd de 20-jarige los werk man H. S., die eveneens een gedeelte van den buit had verkocht en zelf nog een rij- wielbelastingmerk had gestolen, veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van acht maanden. AANRIJDINGEN MET DOODELIJKEN Op 28 December van het vorig jaar heeft een nachtwagenbestuurder een wielrijder, die met de fiets aan de hand, den rijks straatweg bij Sassenheim wilde over steken aangereden. De wielrijder werd zoo danig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Wegens het veroorzaken van dood door schuld had de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank een hechtenisstraf van drie weken geëischt. De rechtbank legde hem een hechtenis straf van twee weken op. Dienzelfden ochtend heeft terecht ge staan de 23-jarige schilder H. van G., die op den Rijnsburgerweg te Oegstgeest 's avonds om ongeveer 8 uur met zijn mo torrijwiel een voetganger aangereden heeft, die eenigen tijd daarna aan de gevolgen is bezweken. Het was toen regenachtig weer en het uitzicht was zeer slecht, temeer daar de mo torrijder een bril droeg, welke voortdurend beslagen was. De officier van justitie achtte verdachte schuldig en vorderde 75 subs. 25 dagen hechtenis. Overeenkomstig dit requisitoir deed de rechtbank heden uitspraak en bepaalde te vens, dat verdachte's rijbewijs een iaar in getrokken zou worden. Op listige wijze Belgische effecten verkocht. De rechtbank te 's-Gravenhage veroor deelde heden den koopman K., die op zeer listige wijze aan burgers te Bodegraven een aantal Belgische effecten voor veel te hoogen prijs had verkocht, tot een jaar ge vangenisstraf en beval de onmiddellijke gevangenneming van verdachte. K. had zich n.l. uitgegeven als vertegen woordiger van den Staat der Nederlanden en voorgewend, dat de effecten, welke hij verkocht „staats-aandeelen" waren. WEGENS MAADSCHRIFT TOT BOETE VEROORDEELD. Een belastingcommies, vroeger wonende te Hoofddorp, schreef het vorige jaar in een plaatselijk blad een open brief aan een advocaat, waarin hij hem aanwreef, dat hij de advocaat ter wille van geld leugens over hem had verteld. De Hoofddorpsche advocaat diende een klacht in en de politierechter te Haarlem veroordeelde den steller van den brief tot ƒ40 boete. In hooger beroep veroordeelde het Ge rechtshof den man tot 10 boete, subs, tien dagen hechtenis. VERDUISTERING DOOR EEN PENNINGMEESTER. Het Gerechtshof veroordeellde een 58-ja- rigen loodgieter uit Hilversum wegens ver duistering van ruim 780 ten nadeele van de plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Nationalen Werknemersbond tot zes maanden gevangenisstraf. In de jaren 1932 tot 1936 was het tekort ontstaan, tér terechtzitting legde de man een bekentenis af. %De rechtbank had verdachte tot vier maanden veroordeeld en de procureur-ge neraal had bevestiging geëischt. OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMTÏSCHE SPELEN TE TOKIO. NEDERLANDSCHE OFFICIALS OVER DE VERSCHUIVING DER DATA. In verband met het I.O.C.-besluit inzake de verschuiving der data van de Olympische Spelen te Tokio 1940 hebben wij aan en kele Nederlandsche officials verzocht welke meening zij hieromtrent hadden. De voorzit Ier van hte N.O.C., mr. A. ba ron Schimmeipenninck van der Oye, was ten zeerste verrast, toen wij hem mede deelden, dat de spelen niet eind Augustus begin September, doch eind September be gin October te Tokio zullen worden ge houden. Deze beslissing verwonderde, omdat tijdens het laatste I.O.C.-congres te Warschau eigenlijk reeds was. besloten, dat de wedstrijden eind Augustus begin Sep tember zouden worden gehouden. De jheer J de Vries, voorzitter van den K.N.Z., was van oordeel dat de verschui ving der daca groote moeilijkheden voor een eventueele uitzending van een zwemploeg zou veroorzaken. De voorzitter van de K.N.A.U., de heer A. J. G. Strengholt, deelde ons mede, dat het besluit van bet I.O.C. de data te verschui ven niet onoverwacht is gekomen. De kli matologische omstandigheden zijn te Tokio eind September begon October veel beter can eind Augustus begin September. Maar de uitzending van Nederlandsche ath- leten maakt deze verschuiving er niet ge makkelijker cp. Voldoening te Tokio. Het spreekt wel van zelf, dat de beslis- s:ng van het I.O.C. groote voldoening te Tokio heeft gebracht. Men legt er den na druk op, dat het I.O.C. het recht van Japan, om de spelen van de 12e Olympiade te or- ganiseeren, door zijn beslissing erkend heeft. Een der loden van het organisatiecomité, Takashi Goh, gaf als zijn meening over de verschuiving der data re kennen, dat de belangen van de sport daar ten zeerste mee gediend zijn. Hij zou het echter betreuren, indien Amerika en ook Engeland geen athleten zouden zenden in verband met het feit, dat in cie landen deze tak van sport meerendeels door studenten wordt be oefend. De winterspelen blijven te Sapporo. Het I.O.C. besloot in zijn middagzittrng cp het Nijlsebip „Victoria" de Olympische Winterspelen in 1940 te Sapporo te laten doorgaan, evenwel zonder skiwedstrijden. Het I.O.C. betreurde de houding van de Federation Internationale de Ski (F.I.S.), welk lichaam cp zijn laatste congres te Hel- singfors, naar men weet, een voorstel om uij de winterspelen de Olympische amateur bepalingen te laten gelden, verworpen heeft. De winterspelen waren vastgesteld in de periode van 3 tot en met 14 Februari 1940. Dit programma, dat met schaatsenrijden, skiwedstrijden, ijshockey en bobraces reeds tot in alle onderdeelen was uitgewerkt, zal, r.u de skispjrt vervalt, wel worden gewij zigd. Het is heel jammer, het zoo gegaan is, aldus deelde ae voorzitter van het N.O.C., mr A. baron Schimmeipenninck van der Cye, ons mede, toen wij hem de beslissing van Caïro mededeelden, doch eigenlijk was deze gang van zaken te voorzien. Winter spelen zonder skisport beteekent, dat een belangrijk deel van de wedstrijden is ver vallen, hetgeen onder alle omstandigheden valt te betreuren. De groote kloof tusschen I.O.C. en F.IS. bestond, en na het congres te Helsingfors was het duidelijk, dat deze riet meer te overbruggen was. Dit heeft, aldus de N.O C.-president, dus niets te ma ken met het feit, dat de winterspelen in Sapporo, d.w z. op zeer verren afstand van Europa worden gehouden. De moeilijk heden, die daaruit voortspruiten, vallen in het niet bij de "puzzle inzake de amateur bepalingen. Ook de heer G. W. A. van Laer, president van de I.E.V., was geenszins verrast door het besluit van het I.O.C. wat het schaat senrijden, zoowel het hard- als het kunst rijden betrefi. De I.E.V. is verplicht aan een lid, in dit geval Japan, steun te verlee- nen bij het organiseeren van dit onderdeel der Olympische Winterspelen. De I.E.V. be schouwt de wedstrijden in het hardrijden op de schaats en het kunstrijden als ge wone internationale wedstrijden, waarbij j Begrafenis-Associatie j „Ad Sanctos" van Bemmelenstr 5, Tel. 3661 j Leiden (b. d. St. Petruskerk) I De EENIGSTE Associatie hier ter j steoe voor Roomsch-Katholieken. Ons derde jaarverslag, dat heden verschenen is, wordt j op aanvraag gaarne toegezonden.! wij natuurlijk als eisch stellen, dat de tech nische organisatie in orde moet zijn. Ik heb, aldus de heer van Laer, den indruk, dat het hieraan niet zal haperen, integendeel, dezer dagen kreeg ik reeds het volledige organi satieboekje met technische gegevens, data, uren, indeelingen en ligging der kamp plaatsen te Sapporo. Er is mij gebleken, dat Japan daarbij in groote trekken het organisatieschema van de v/interspelen te Garmisch Partenkirchen heeft overgenomen. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Om half negen hedenmorgen waren op de Parijsche Zesdaagsche in totaal 937.5 K.M. afgelegd. Aan den kop lagen Kaers Billiet, dank zij hun puntenvoorsprong, want in totaal lager zes koppels in het lei dende peleton, waaronder de beide Neder landsche koppels van KempenPellenaars en Pijnenburg- -Wals. De stand van heden morgen half negen was: 1. KaersBillet 64 p., 2. PelissierDekuiysscher 38 p., 3. van KempenPellenaers 38 p., 4. IgnatDiot 25 p., 5. PijnenburgWals 21 pn., 6. Ar- chambaudGuimbretière 10 p. Op één ronde: 7. EgliBoucheron 35 p., 8 Bautz Wengler 6 p. Op twee ronden: 9. Bauchard Fournier 18 p., 10. MagneSpeicher 8 p. Op drie ronden: 11. SeresGeorgetti 18 p. Op vier ronden: 12. PecqueuxLesueus 40 p. Op vijf ronden: 13. GirardGoujon 21' p. Op zes ronden: 14. TonnelierMagde- leine 18 p Het koppel ChristensenStieler heeft opgegeven. WATERPOLO L.Z.C.R.Z.C. n 1—2 In een vinnigen soms te hard gespeelden kamp is de waterpolowedstrijd tusschen de Leidsche Zwemclub en het tweede ze vental der Rotterdamsche Zwemclub in een 21 overwinning der gasten geëin digd. De rust kwam met 00. Daarna wer den Elzinga en zijn partner wegens een overtreding aan den kant gezet. Kort daar op namen de Rotterdammers met een fraai schot de leiding. Elzinga bracht echter spoedig met een achterwaartsch schot de partijen op gelijken voet en toen de Leid sche keeper een bal verkeerd beoordeelde, maakte een der gasten van over de helft er 12 van. Daarmee kwam het einde. LAWNTENNIS FRANKRIJK—NEDERLAND IN DEN HAAG. Om den Davis Cup. Hoewel het aanvankelijk onwaarschijn lijk leek, heeft het bestuur van den Fran- schen Lawn Tennisbond het voorstel van den N.L.T.B. om den Davis Cup-wedstrijd (waarvoor Frankrijk het recht van terrein- keuze had, zoodat dus verwacht kon wor den, dat de wedstrijd te Parijs gehouden zou worden) in Nederland te spelen aan genomen! Het is zoo goed als zeker, dat de wed strijd te Scheveningen op de banen M.E. T.S. gespeeld zal worden. De vermoedelijke data zijn Vrijdag 8, Za terdag 9 en Zondag 10 Mei, tenzij de Fran- schen aan het weekend daarvoor de voor keur zouden geven. SKISPORT INTERNATIONALE SKIWEDSTRIJD AFGELAST. Naar vernomen wordt is de internatio nale skiwedstrijd Arlberg Kandehar, wel ke Zaterdag a.s. te Sankt Anton zou wor den gehouden, afgelast, aangezien een Engelsche club heeft geweigerd uit te ko men, omdat de Oostenrijksche kampioen Schneider, die aan den wedstrijd zou deelnemen, door de nationaal socialisten is gearresteerd. Aan den wedstrijd zouden ook de inter nationale kampioenen Allais en Couttet deelnemen. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Onder groote belangstelling werden de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem voortgezet. De uitslagen luiden: Pnt. Brt. Gem. R. Lunenburg L. Kr. 250 31 8.06 J. Duivenvoorden Exc. 185 31 6. J. Willemse Soc. Vr. Kr. 200 52 3.84 M. Honing Vr. Kr. 185 52 3.55 C. Philippo Vr. Kr. 200 40 5. H. Oome Vr. Kr. 160 40 4. G. Klooster Vr. Kr. 200 42 4.76 B. Engwerda O.V.S. 179 42 4.23 De stand luidt momenteel: gesp.gew.gel.verl. moy.pnt. R. Lunenburg 4 4 7.63 8 C. Philippo 3 3 4.47 6 H. Honing 5 3 2 3.79 8 G. Klooster 4 2 2 4.32 4 J. Duivenvoorden 4 2 2 3.77 4 A. Duivenvoorden 4 2 2 3.72 4 B. Engwerda 4 1 1 2 3.79 3 J. Willemse 4 1 3 3.31 2 H. Oome 5 1 4 3.13 2 H. Ploeg 3 1 2 3.52 1 99 A.N.W.B. Stationsweg 39 - LEIDEN - Tel. 1882 Grootste gelegenheid voor het stallen van rijwielen en motoren, per dag, per week, per maand. Tegen alles verzekerd. Vlugste bediening. VERHUUR- en REPARATIE-INRICHTING. - Bezoekers Acad. Ziekenhuis speciaal tarie' 1651 Aanbevelend, La fö?ÏEEL

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6