RIJNSTREEK Felle Winkelbrand fe Woerden Wilt U iets weten? RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 15 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURaNT fWEEDE BI.AD - PAG. 8 Redding van zeven katten en een hond. Hedenmorgen om half zes heeft in de Voorstraat een feluitslaande brand gewoed. Om dien tijd passeerde een tractor, waarvan de chauffeur de uit slaande vlammen waarnam. Direct wekte hij de bewoners, in het nabij - zijnde bureau waarschuwde hij de po litie. Deze alarmeerde op haar beurt de brandweer'; spoedig verscheen de brandweer op de plaats des onheils, waarna met een groot aantal slangen water werd gegeven. Zij kon echter niet anders meer doen, dan de be lendende perceelen nat houden. Het pand, waarin de heer Halm een sigarenhandel drijft, brandde to taal uit. Bij de tegenover gelegen winkel van den heer Bartmeijer sprong wederom een groote etalage-ruit. Ook bij de vorige brand, toen in de sigarenzaak van den heer Broekhuizen, sprongen bij genoemde zaak, die niet verze kerd is, de ruiten. De bewoners van de verbrande zaak, de heer Halm en zijn vrouw, konden ternauwernood, door de vlucht te ne men door een poortje aan de achter zijde van het huis het veege lijf redden. Hierbij had de heer Halm de grootste moeite zijn vrouw te beletten naar bo ven te gaan, waar zich nog twee katten bevonden. Zeven katten en een hond werden gered, maar een aanzienlijk bedrag aan bankpapier, en twee katten, gingen verloren. De vermoedelijke oorzaak is, evenals bij de vorige brand in het naastgele gen pand, te zoeken in de kachel in de de winkel. De heer Halm is door het verlies van een groot bedrag aan geld en door de lage verzekering (voor bedrijfsschade in het geheel niet) zwaar getroffen. Te 8 uur hedenmorgen was de brand weer het vuur geheel meester. De politie zorgde voor de afzetting van de Voorstraat. HAZERSWOUDE Politie. Met ingang van 16 Maart is benoemd tot rijksveldwachter alhier de heer H. Koren, thans in gelijke betrekking te 's Gravenhage. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 17 Maart des namiddags 7.30 uur, ten gemeente huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot aanwijzing van een gemachtigde om den Raad te vertegenwoordigen in de openba re vergadering, waarin door Gedeputeer de Staten verslag zal worden uitgebracht inzake het namens P. G. van Wel te Die- men ingediende bezwaarschrift tegen het bij besluit van den Raad d.d. 22 Novem ber 1937 vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan VrouWenweg— Vlietweg. 3. Prae-advies en voorstel van Burgemeester en Wethouders met betrek king tot het raadsbesluit van 18 Januari 1938, tot uitbreiding van den bebouwden kom, volgens de Bouwverordening, aan den Hooge Rijndijk. 4. Verzoek van het Hoofd van den Rijksgebouwendienst, om ten behoeve van den bouw van een ge bouwtje voor de automatiseering van den Rijkstelefoon een stukje grond van de ge meente te kunnen koopen van het perceel, gelegen naast het terrein voor lichame lijke oefeningen, met prae-advies en voorstel van Burgemeester en Wethou ders. 5. Verzoek van het bestuur der Zoe- terwoudsche Burgerwacht om subsidie voor 1938, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 6. Verzoek van het be stuur der R.K. Vera Wit-Gele Kruis „St. Elisabeth" om subsidie voor de t.b.c.-be- strijding over 1938, met voorstel van Bur gemeester en Wethouders. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders met bedek king tot het contract inzake noodslacht- plaats. 8. Alsvoren tot het aangaan eener nieuwe overeenkomst met de N.V. Gekro te Overschie inzake destructie van vee en vleesch. 9. Behandeling belastingreclames. 10. Prae-advies van Burgemeester en Wet houders met betrekking tot de door den heer H. M. Starrenburg gehouden inter pellatie betreffende het waterleidingbe drijf. 11. Rondvraag. De werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bij het orgaan der ar beidsbemiddeling is gedaald tot 64. ZOETERWOUDE (H. RD Staatspartij. Gisterenavond na het Lof werd in het patronaatsgebouw de jaarvergadering gehouden van de R.K. Staatspartij, afd. Hooge Rijndijk, onder leiding van den voorzitter, den heer van Mil, welke in zijn openingswoord herin nerde aan het succes bij de verkiezing van het vorige jaar. Daarover mogen wij te vreden zijn, doch er is meer noodig dan alleen de verkiezingen. Alle Katholieken moeten belang stellen en blijven mede werken, de treurige gebeurtenissen in het buitenland van de laatste dagen moge voor ons Katholieken nog eens een les zijn, waaruit veel te leeren valt. Door den secretaris, den heer F. Klein, werden de notulen gelezen welke onver anderd werden goedgekeurd. Het hierna volgende jaarverslag gaf een rijk over zicht van het vele werk in het afgeloopen jaar en van de ijver der propagandisten. De penningmeester, den heer M. Zwet sloot, bracht verslag uit over het jaar 1937. Inkomsten 91.05 en uitgaven 139.04, alzoo een nadeelig saldo van 47.99. Het saldo van het vorig jaar werd daardoor verminderd tot 51.76. Door de heeren A. H. Nolleberg en C. v. Tongeren werden boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. Als leden voor de kascommissie werden voor 1938 aangewezen de heeren C. v. Tongeren en P. Baker. Bij de hierna vol gende bestuursverkiezing ter voorziening in twee vacatures werden gekozen de heeren A. Nolleberg en H. v. d. Hoeven. De voorzitter feliciteerde de heeren met hun bstuursfunctie, en vertrouwde, dat zij ten volle zullen medewerken aan het werk voor de R.K. Staatspartij. De voor zitter, de heer v. Mil, werd bij acclamatie herkozen, waarna de heer v. d. Poel hem feliciteerde met zijn herbenoeming en daarby den wensch uit sprak, dat hij de ze functie nog vele jaren zou mogen ver vullen. Door den heer Chr. Kluiters werden verslagen uitgebracht van de vergade ringen van Kamer- en Statenkring, waar voor de voorzitter hem namens de verga dering dank bracht.. Bij de behandeling van de agenda voor de vergadering van de Statenkring Leiden, welke Donderdag a.s. zal worden gehouden, wees de voor zitter op de verandering welke in de rege len voor de Statenverkiezing worden voorgesteld. In het vervolg zal bij de ver kiezing van candidaten voor de Prov. Sta ten slechts een maal worden gestemd; dan moeten er zooveel candidaten worden ge stemd als er op de officieele lijst worden geplaatst. Degenen, die de meeste stern- mén heeft wordt No. 1 en zoo vervolgens. Hierna sluiting. AUTOBANEN IN DE GEMEENTE ALKEMADE. Belangrijk kruispunt te Rijpivelering. Toen we her vorig jaar op de baan van het voormalig „Haarlemmermeerlijntje" op verschillende plaatsen proefboringen zagen verrichten voor het onderzoek van den ondergrond; toen we kort daarna zand en ander materiaal zagen aanvoeren voor den aanleg van een proefoprit op die baan in ae nabijheid van het stationsgebouw te Rijpwetering, toen hoorden we menigmaal onder de toeschouwers de opmerking maken: „Wat leven we toch snel". Inder- caad, hoewel het menschelijk leven zich n onze dagen met dezelfde snelheid afwik kelt als dat onzer voor rnders van eenige eeuwen geleden, een snelheid die in som mige levensomstandigheden toch slechts een tergende langzaamheid is; door de snelle verandering der urpstandigheden en toestanden komt het ons soms voor, of zich ons leven ontrob in het tempo der moderne snelheidsmonsters. Een groot aantal onzer lezers zullen zich rog zeer goed herinneren, hoe na moei zame voorbereiding, na ontzaglijke tegen vallers bij de uitvoering, de spoorweg Lei den, Hoofddorp, Amsterdam nog nauwelijks 25 jaar geleden geopend werd. 't Is, alsof we ze nog voor ons zien die versierde baby machines, die moeizaam hun last van drie of vier wagonnetjes vooitsjorden door het lage polderland, 't Is, alsof we nog hooren het gejuich der toegestroomde dorpsbewo ners aan de versierde stationsgebouwen, als daar zoo'n „reuzentrein" voor net eerst bin nenreed. Wie destijds de nieuwe spoorweg een bestaan van nog geen kwart eeuw zou heb ben toegedicht, zou zonder twijfel van ge trek aan verstandelijke vermogens zijn ver dacht, maar wie toen zou hebben voorspeld, c.at binnen 30 jaar de baan van Leiden tot Oude-Wetering tot een snel verkeersweg voor auto's zou zijn omgebouwd, hem zou n en zonder meer krankzinnig hebben ge noemd. En toch zal, wat toen een dwaze hersensschim scheen, binnen een paar jaren een voldongen feit zijn. Sedert eenige weken is de wachtkamer van het voormalige stationsgebouw alhier ingericht tot directiekeet. waar een viertal opzichters van de Provinciale Waterstaat onder leiding van een ingenieur de bestaan- ae plannen uitwerken en de noodige tee- keningen en berekeningen maken voor de samenstelling van het bestek zoodat bin- ren eenige maanden de aanbesteding van het werk verwacht kan worden Daar ech ter ter plaatse omtrent de details van het vrerk nog niets definitief vaststaat, wij] in laatste instantie verschillende onbekende of tv voeren niet to berekenen invloeden nog al lerlei wijzigingen in de projecten kunnen aanbrengen, of deze zelfs geheel kunnen omverwerpen, spreekt het vanzelf, dat men ons daar geen nadere aanwijzingen of in lichtingen kon of mocht verschaffen. Onze lezers zullen zich dus vuorloopig tevreden moeten stellen met de gegevens, die nu reeds vaststaan, maar die toch een aardige kijk geven op de veranderingen, die het aspect van het dorp Rijpwetering na vol tooiing van het werk zal hebben ondergaan. Het tracé van de aan fe leggen weg zal vanzelfsprekend de oude spoorbaan zijn, die echter een kruin zal krijgen met een rij- breedte van zes meter. Daar de weg uit sluitend voor snelverkeer zal worden be stemd en dus voor langzaam rij verkeer, als ook voor wielrijders verboden zal zijn, lijkt ons deze breedte ruim voldoende. Ver der zullen worden aangelegd op- en af ritten bij den Zijldijk, bij de Stroomsloot :r het dorp Rijpwetering bij de Fransche brug, bij het voormalig station Roelof- arendsveen en bij de Ringvaart te Oude- Wetering, zoodat men op verschillende pun ten vanaf den bestaanden weg op de gepro jecteerde baan zal kunnen komen. Dat de aanwezige kunstwerken alle vervangen ir oeten worden, spreekt wel vanzelf, daar deze alle op enkel spoor berekend waren. Een belangrijk bouwwerk zal ech ter in het dorp Rijpwetering moeten verrijzen, aangezien de weg hier het vaarwater met de daarnaast liggende gemeenteweg moet kruisen. Hier zal dan ook een groot viaduct worden ge bouwd, waardoor een lastige en ge vaarlijke wegkruising zal worden ver meden. Tevens zal men hier rekening hebben te houden met de aan te leggen rijksweg AmsterdamYpenburg, die hier de provinciale weg zal moeten kruisen en daarop tevens aansluiting zal verkrijgen zoodat het hier een heel complex van viaducten en op- en af ritten zal worden. Voeg hierbij, dat het voormalig stationsgebouw zal moe ten verdwijnen en misschien ook nog enkele woningen aan de tegenover llgende zijde van de geprojecteerde weg, en men kan zich zoo ongeveer een denkbeeld vermen van de ingrij pende veranderingen, die het oude dorpsaanzicht daar ter plaatse zal on dergaan. Ook bij de Fransche brug, waar het be staande Viaduct zal moeten worden ver nieuwd en waai tevens toegangswegen tot dt nieuwe baan zullen worden aangelegd, zal het aspect van het polderlandschap een belangrijke wijziging ondergaan, 't Is te hopen, dat men daar tegelijkertijd een af doende oplossing zal weten te vinden van r.et probleem der gevaarlijke Z-bocht in d< bestaande weg, die de laatste jaren reeds menig slachtoffer neeft geëischt. Wat ons echter na het bekend worden van deze bijzonderheden heeft verwon derd, is de omstandigheid, dat de nieuwe verkeerrsweg geen fl etspad zal krijgen. Voo zoover na te gaan uit het verslag van Alkemade's gemeenteraadsvergadering, is Lij de behandeling van dit ontwerp daar over met geen enkel woord gesproken en toch lijkt ons deze za(ak voor de inwoners c'er gemeente belangrijke genoeg Voor een groot aantal ingezetenen toch zou de aanleg van een rijwielpad langs de nieuwe baan, al was het maar enkel langs het gedeelte gelegen tusscher het dorp Rijpwetering en den Zijldijk, een belangrijke bekorting be- teekenen van het traject, dal zij dagelijks, velen zelfs meerdere malen daags, per rij wiel moeten afleggen. En niemand zou durven beweren, dat de wielrijders, die evengoed als automobilisten hun offer moe ten brengen aan het wegensfonds, er geen aanspraak op mogen maken, dat, waar mogelijk, zoowel met hun belangen reke ning wordt gehouden, als met die der cverige weggebruikers. Mogen de leiden de instanites in deze zaak aan dit punt nog eens ernstig hun aandacht schenken. Leiden, 14 Maart 1938. Beleefd verzoek I U, onderstaande re gels een plaats in Uw veelgelezen blad te willen geven, bij voorbaat mijn dank. Begin Januari werd er een aanvang ge maakt met de rioleeringswerkzaamheden van de Doezastraat. Toen ik half Januari een opzichter de vraag stelde hoe lang deze werkzaamheden zouden duren kreeg ik ten antwoord: „Nog een kleine maand". Thans, twee maanden later, is het werk nog niet klaar en zal vooreerst nog wel niet klaar zijn. Hoeveel arbeiders hieraan werkzaam zijn weet ik niet precies, maar met de opzichter meegerekend zullen er zeker niet meer dan tien zijn. Waarom worden er niet meer arbeiders te werk gesteld? Zoowel de belangen van de win keliers als van het verkeer zouden ten zeerste gebaat zijn bij een snellere uitvoe ring van het werk. Ik meen dan ook in den geest van alle Doezastraatbewoners te handelen wanneer ik ten sterkste protesteer tegen deze wel zeer langzame manier van werken. Hoogachtend, Een Doezastraatw inkelie r. Vraag: Kan men zwanendons zoo ge bruiken of moet men het eerst laten pre pareeren. En wat zijn de kosten? Antwoord: Prepareeren is wel noo dig om bederf te voorkomen. Een bedden zaak of fabriek kan u hieromtrent wel inlichtingen geven. Vraag: Hoe kan men melkvlekken uit een vilten hoed verwijderen? Antwoord: Melkvlekken zijn te ver wijderen met tetra of benzine Laatste rest zoo noodig met water. Indien watervlekken achterblijven moet de hoed heelemaal met water afgenomen worden. HAAGSCHE RECHTBANK. EEN BEROOVING IN DE RESIDENTIE WAARBIJ EEN SCHIPPER UIT ALPHEN AAN DEN RIJN ƒ920 KWIJT RAAKTE. In den nacht van 11 op 12 December was de schipper D. B. uit Alphen aan den R ij n aanwezig geweest in een per ceel aan de Bierkade te Een Haag. De Ver lofhouder, G. van K., was nog een ken nis van den schipper want de verlofhou der was geboren te Leimuiden. Daarom ge beurde het wel meer, dat de schipper daar bleef overnachten. Zoo ook dezen nacht, maar alleen was er één verschil met andere keeren, want thans had de schipper een bedrag van ruim duizend gulden bij zich gehad. Nadat er eep tijdje geborreld was had de schipper zich met de vrouw van den verlofhouder naar boven begeven. Toen hij den anderen ochtend wakker was geworden miste hij uit zijn portefeuil le een bedrag van 920. Diefstal en heling. Wegens diefstal en heling moesten he denmorgen terecht staan de 30-jarige ver lofhouder G. v. K. uit L e i m u i d e n laatst woonachtig in Den Haag en de 37-jarige haringkoopman T. uit Den Haag, beiden thans gedetineerd. De schipper en de vrouw van den ver lofhouder werden als getuigen gehoord, waarbij de vrouw vertelde, dat allen dron ken geweest waren, hetgeen proesten van den schipper uitlokte, die verklaarde nuch ter te zijn geweest, trots het feit, dat hij verschillende „portjes" en een „bessenwijn- tje" had gedronken. De eentgenoote van verdachte K. ver klaarde, dat het de bedoeling was om den schipper te berooven. De berooving op zich zelf had zij niet zien gebeuren, omdat zij dronken was geweest. Er werd ook nog een getuige a déchar ge gehoord, die verklaarde, dat de beide verdachten zoo dronken waren geweest, dat zij geen Hollandsch meer konden spre ken. Verd. K. geeft toe de bankbiljetten uit de portefeuille gehaald te hebben. Zijn me de-verdachte had dat gezien. En omdat hij dat gezien had, heeft hij 450 gekregen. De Officier van Justitie mr. P. J. Blok noemde de zaak heel eenvoudig. B. was een kennis van K. en bleef daar overnachten zooals hij meer deed. Van deze gelegen heid hebben beiden gebruik gemaakt om hem te berooven. Het feit is ernstig en spr. eischte dan ook tegen ieder een gevangenisstraf van acht maanden, resp. wegens diefstal en he ling. De verdedigers vroegen clementie waarna de uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. Diefstal met braak en heling. Vervolgens namen vier verdachten tege lijk in het verdachtenbankje plaats. Het waren de chauffeur-monteur H. v. d. G. uit Leiden, mej. P. B. uit Woerden, de schilder J. C. E., zonder vaste woon- of verblijfplaats en een Haagsche los werkman C T. De drie mannen hadden zich aan ver schillende inbraken in de Residentie schul dig gemaakt, terwijl de Woerdensche juf frouw zich aan heling had schuldig ge maakt door allerlei voorwerpen aan te ne men. zooals een vloerkleed en zilveren le peltjes en andere voorwerpen. De mannen hadden zich schuldig gemaakt aan een in braak in een sigarenwinkel door een pa neel uit de deur te zagen. Bij den journalist H. Levy waren zij door een openstaand raam naar binnen ge klommen en hadden den boel onderstboven gehaald. Evenzoo was dit het geval ge weest bij een inbraak in de lunchroom van Lensvelt en Nicola en een magazijn aan het Oranjeplein. De br:t had in hoofdzaak bestaan uit costuums, accordeons, zilveren voorwerpen, sigaren en sigaretten. De mannelijke verdachten probeerden de juffrouw uit Woerden er uit te helpen door allen te verklaren, dat zij niet geweten bad, dat de voorwerpen, die zij gekregen had, van diefstal afkomstig waren. De eisch was ten slotte tegen T. een jaar en zes maanden gevangenisstraf, tesen E. een jaar gevangenisstraf, tegen v. d. G., die reeds meermalen veroordeeld is geweest, twee jaar gevangenisstraf en tegen mej. B. vijf maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. De vrouw, die een gedeelte van de buit kreeg. Vervolgens moest in het verdachtenbank je plaats nemen de vrouw van den ver lofhouder mej. M. C. R. geboren te Z w a m- merdam, thans woonachtig te Bode graven. Zij gaf de feiten toe en ver telde, dat zij 60 van den buit gekregen had. Zij wist, dat het geld van den schip per geroofd was, want tijdens de oogen- blikken, dat allen om de tafel hadden zit ten borrelen hadden haar man en de ha ringkoopman allerlei gebaren gemaakt met hun hand tusschen hun jas wijzend cp de plaats, waar de portefeuille van den schipper gedacht werd te zitten. De Officier van van meening, dat de vrouw niet zoo'n groote rol in deze zaak heeft gespeeld. Er zijn verschillende om standigheden om haar een voorwaardelijke straf te geven, welke spr. gesteld wil zien op twee maanden met een proeftijd van drie jaar. De verdedigster was het hiermede eens en refereerde zich. De uitspraak werd daarna bepaald op over 14 dagen. LEIDEN, 15 Maart. Varkensmarkt. Aan gevoerd 134 stuks. Prijs per K.G, levend ge wicht 5758 cent. Handel vlot. Groenten veiling. Witte kool f 2.20 2.40, Roode kool f 7.107.60, Savoye kool f 3—3.60, Boeren kool f J.50—4, Prei f 2.40 5.90, Kroten f 1.203.70, Kroten gekookt f 4—6, Uien f 8.30—14, Peen f 3.10—6.50, Spruiten f 210, Andijvie f 916, Sla f 9 Witloof f 3—13, Spinazie f 7—13 per 100 K.G. Sla f 1—9.50, Knoiselderie f 1—4.40 per 100 sutks. Pieterselie f 0.801.70, Ra dijs f 2.10—4.70, Selderie f 0.30—0.80, Ra barber f 38, Raapstelen f 0.701.20 per 100 bos. 's HERTOGENBOSCH, 15 Maart. Boter. Aanvoer 15425 kg. Prijzen: hoogste prijs 1.52, laagrte prijs 1.47 en middelprijs 1.50 per kg. ROTTERDAM, 15 Maart. Vee. Aanvoer 4657 totaal, 186 paarden, 8 veulens, 1255 magere runderen, 795 vette runderen, 63 vette kalveren, 81 graskalveren, 2023 nuch tere kalveren, 128 schapen en lammeren, 10 varkens, 98 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 75, 65 en 5054 cent, vette osren 68, 64 en 5254 cent, stieren 66, 60 en 58 cent, vette kalveren 1.00, 90 en 6045 cent, schapen 50, 45 en 40 cent, Lammeren 60, 55 en 50 cent, graskalveren 1.10, 80 en 50 cent, nuchtere slachtkalve- ren 34, 30 en 25 cent, slachtpaarden 60, 53 en 45 cent. Prijzen per stuk: schapen 28 2520, lammeren 21J1815, nuchte re s'achtkalveren 864, nuchtere fok- kalveren 181614, slachtpaarden 245 195145. werkpaarden f 350300200, hitten 240—190—100, stieren 350—270 190, kalfkoeien f 315270195, melk koeien 310275200, varekoeien 205 170140, vaarzen 220165120, pin ken f 180140100, bokken of geiten 11.50—7—4. ROTTERDAM, 14 Maart. Buitenl. Gra nen. Stemming prijshoudend. Rogge: 76/77 kg. Noord-Russische dispo nibel 8 25. 76/77 kg. Zuid-Russischs dis ponibel 8.20, Amerikaansche no. 2 dispo nibel 7.60. Gerst: Amerikaansche no. 2 disponibel 148, Amerikaansche no. 3 disponibel 146.Amerikaansche no. 3 stoomend 145.Amerikaansche no. 4 disponibel 143 Amerikaansche no. 19 Maart te vertreken 141.66/67 kg. Zuid-Russi sche disponibel 153.65/66 kg. La Plata disponibel f 151.idem stoomend f 149.50 65/66 kg. Turksche stoomend naar aan komst 146143, 68/69 kg. Poolsche dis ponibel 151.idem geladen/gestoomd 149.Karoon disponibel 145. Haver- 55/56 kg. La Plata Clipped aan gekomen 6.05. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata dispo nibel 150, idem stoomend 150, Ge'e Ame rikaansche no. 2 aangekomen f 128, stoo mend idem f 128, Mixed Amerikaansche no. 2 disponibel f 128, idem stoomend 127, Gele Braziliaansche disponibel 140 Afrikaansche no. 2 disuonibel 132, idem no. 3 disponibel 131.50. Binnenl. Granen. Haver 6.006.70 Chevalier gerst 7.257.75, rogge 7.40, groene erwten 8 5010,75, schokkers 1114, bruine boonen 8 10 75, extra kwaliteit daarboven, al'es per 100 kg. Fijne Zaden. Blauw maanzaad f 40/ 42karwijzaad f 2122, koolzaad f 13 14, geel mosterdzaad 1315, voerlijnzaad- f 89, zaailijnzaad witbloem 1112 al les per 100 kg. BODEGRAVEN, 15 Maart. Kaas. Aange- voei'd 84 partijen Goudsche kaas, waaron der alle met rijksmerk, totaal 3780 stuks, wegende 34020 l^g. Prijzen met rijksmerk le soort 2526.50 en 2e soort 2324. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 14 Maart. Groenten- veilinge. Kropsla le soort 4.807.50, 2e soort 2.504.50, stoofsla 1621 cent, andijvie per kg. 1418 cent, spinazie per 4 kg. 3854 cent, radijs f 3.004.50, prei 5.00—6.80, selderie 0.70—1.20. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Maart. Groen- tenveiling. Roodekool 3.506.80, gelekool 1.201.90, groenekool 3.306.20. uien 12.40—13, kroten 3.40—4.20 per 100 kg., waschpeen f 0.701.20 per kist. VINKEVEEN, 14 Maart. Groentenveiling. Witlof I 812, idem II 58, waschpeen 1.502.00, spinazie 712 per 100 kg. rabarber 7 per 100 bos. HAZERSWOUDE, 14 Maart. Eierenveiling Aanvoer 1900 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.452.95 en eendeneieren 2.302.40 per 100 stuks. „Ik moet mij ernstig beklagen over Uw zoontje Jan, buur vrouw. hij doet me steeds alles na!" „Een verschrikkelijke aap van een jongen, juifrouw Kwebbclaar en ik heb hem zoo dikwijls oezeod. dal hij zich niet als een dwaas moest aanstellen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8