OMGEVING DINSDAG 15 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE Bi AD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEES» KATWIJK AAN DEN RIJN Staatspartij. Gisterenavond hield de R.K. Kiesvereeniging. P. en E. haar jaar vergadering in net Parochiehuis. De vi- ce-voorzitter, de heer Jac. Kietveid open de de vergadering en deelde meüe dat ae vooizitter ae heer Jac. Meijer wegens drukKe werkzaamheden had beuankt. t>pr. bracnt wooraen van dank aan den aige- treaen voorzitter voor al hetgeen hij in de aigeloopen jaren voor de Kiesvereeni- ging naa gedaan. De secretaris de heer W. Caspers, las notulen en jaarverslag, in het laatste herdacht spr. ae mooie uitslag der vorige verkiezing waarbij een getal stemmen door de Kiesvereeniging was behaaid zoo groot als nimmer te voren, n.i. 344 in Katwijk-Rijn en 37 te Katwijk aan Zee. Vervolgens memoreeïrfé spr. de actie die ontpiooid was ook met het alge meen verspreiden van „De Opmarsch", Vervolgens ae mededeeling dal de pen ningmeester, de heer Nic. Oudshoorn thans 20 jaar deze functie waarneemt. Volgens het verslag van den penningmeester, na gezien door de heeren F. J. Luyten en Nic. J. Winters, was er een ontvangsten van 121.11 en uitgaven van 115.66. Ba tig saldo 5.55. De penningmeester werd gedécharteerd. Ingekomen was het Reglement der R.K. Staatspartij dat ter lezing verkrijgbaar is bij den secretaris. Tot leden der kas- commissie 1938 werden benoemd de hee ren A. de Jong en C. Braun. De contribu tie voor 1938 zal hetzelfde zijn als in 1937 De heer Grimbergen bracht verslag uit van de vergadering der Kamerkieskring, en de heer Jac. Meijer idem van de Sta- tenkieskring. Vervolgens bestuursverkiezing wegens bedanken van den voorzitter en periodiek aftreden van de heeren L. v. Paridon en G. A. Ouwerling. De twee laatstgenoem den werden bij eerste stemming met groo- te meerderheid herkozen. Na enkele stem mingen werd als bestuurslid na loting (omreden de heeren A. de Jong en P. H. Castenmiller evenveel stemmen op zich vereenigden), aangewezen de heer Cas tenmiller. Uit het voltallig bestuur moest dan een voorzitter gekozen worden. Na enkele stemmingen en nadat twee perso nen verklaard hadden niet in aanmerking te willen komen, werd gekozen als voor zitter de heer G. A. Ouwerling. Tot afgevaardigde voor de Statenkies- kring (vacature C. v. d. Lubbe) werd ge kozen de heer Jac. Meijer, plaatsvervanger (vacature Mevr. v. d. Schrieck) de heer C. van der Marei. De heer de Jong infor meerde bij de rondvraag naar den uit slag der gevoerde actie tegen het dragen van onzedige kleeding op de badplaats. De secretaris las de uitgegane stukken hierover voor en het antwoord van het Gemeentebestuur wat naar de meening van het bestuur onbevredigend was ge weest. Dan sluiting op de gebruikelijke wijze. LISSE Een aanrijding. Gisterenavond liep van een vrachtauto, geladen met groen ten. welke zich rijdende op den Heereweg bevond, een wiel af. Het wiel kwam met volle kracht tegen een aldaar fietsende aan, die op den weg terecht kwam. Ge lukkig, behoudens enkele kleine verwon dingen, kwam hij er met den schrik af. De lading groenten kwam evenwel voor groot gedeelte op den rijweg terecht en het was een ware ravage van allerlei groenten. Behulpzame handen ruimden alles zoo vlug mogelijk op en het verkeer ondervond dan ook geen noemenswaar dige stagnatie. De fiets tfan den jongeman werd evenwel vernield. De politie was ter stond ter plaatse en regelde een en ander. Coöperaiie „Onderling Belang." De Coöperatieve Vereeniging „Onderling Be lang" hield gisteravond m de groote zaal van het Bonasgebouw haré 19 Jaarverga dering onder presidium van den heer C. Schrama. Na opening en notulen bracht de penningmeester-boekhouder het exploi tatie verslag der bedrijven uit. Hieruit bleek dat in het afgeloopen jaar een winst viel te boeken van 7325.61. De balans werd goedgekeurd sluitende op een be drag van 139.35. De voorzitter wees er op, dat de coöperatie nu ongeveer 20 jaar bestaat, waarna spr. als de penningmees- ter-boekhouder onafgebroken in het be stuur zitting heeft gehad. Het is dus een jubeljaar en daarom zal straks aan den aanwezigen een consumptie worden aan geboden. Spreker deelt mede, dat men de diepten weer langzamerhand te boven komen en dat het afgeloopen jaar ge tuigd van een mooier opleven, zelfs zoo, dat in alle bedrijven winst is gemaakt. Namens den Raad van Toezicht bracht den heer J. Kortekaas verslag uit van zijn bevindingen. Hierna deed de voorz. eenige voorstellen inzake de winstverdee- ling en wel om de gebruikelijke posten voor Moederzorg, lighal, werkloozen, lief dadigheid en gratificaties uit te trekken, welke voorstellen werden aangenomen. Het dividend voor 1937 werd vastgesteld op 2'A procent voor den winkel, - procent plus 5 procent gegarandeerde korting voor de bakkerij, en 2 procent voor den afdeeling manufacturen. Vervolgens werd voorgesteld en aangenomen om voor 1938 voor de bakkerij die gegarandeerden kor ting vast te stellen op 5 procent en voor den winkel op 2 procent. Hierna werd gepauzeerd en de aanwe zigen een consumptie aangeboden waarna de boekhouder een overzicht gaf van de bedrijven. Dit overzicht stond ook in het teeken van optimisme, terwijl voor enke len onderdeelen meerdere medewerking werd gevraagd. In het bestuur waren ver volgens aftredend de heeren C. Schrama, voorzitter en A. H. Schrama, penning meester en in den Raad van Toezicht, de heer L. van der Reep. Allen werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Na de rondvraag sluiting. NOORDWIJK Hanze. Maandagavond vergaderde de Hanze in café „Flora" onder presidium van den dieer V. Ph. Braun. Na verwelkoming van de aanwezige leden en in het bijzonder van den G. Adviseur Kap. L. Sluijs, bracht de secretaris een keurig en overzichtelijk jaarverslag uit. In het afgeloopen jaar zijn gehouden 6 leden- en 11 bestuursvergade ringen, het ledental neemt gestadig toe en bedraagt thans 82. In het algeloopen jaar heeft de afd. geopend een Middenstand- Handelscursus, waaraan 35 cursisten deel nemen, over de reeds behaalde resultaten zijn de leeraren ten zeerste bevredigd. Twee belangrijke feiten moest het jaarverslag nog vermelden en wel, dat de huidige voorzit ter thans 17 jaar bestuurslid is, terwijl de heer Joh. v. d. Weijden zijn 2e lustrum als penningmeester viert; deze memoreering bekwam een applaus van de vergadering. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een bedrag van inkomsten ad 1131.63 en aan uitgaven ad 1018 14, alzoo een batig saldo vormend van ƒ113.23. De voorz. verheugde zich vooral over het goede batige saldo, hetwelk reeds een aardig spaarpotje is voor de viering van het 25- jarig bestaan der afdeeling in het begin van het volgend jaar. Na vaststelling der be grooting op 1023.23, werden in de kas- commissie benoemd de heeren P. Ver steeg, S. W. Langelaan en Jac. Hoogeveen, De bespreking over het voorstel der voor gaande vergadering om te bewerkstelligen, dat gedurende het zomerseizoen de winkel sluiting te 9 uur zou plaats hebben, ontlokte uitsluitend tegenkanting en zonder hoofde lijke stemming werd het voorstel afgewe zen. Vervolgens werden 10 aandeelen uit geloot van de Voorschotbank en wel de nummers 8, 16, 62, 65, 66, 67, 68, 69, 78 en 82. Deze aandeelen zijn in Augustus bij den penningmeester inwisselbaar. Ingeko men was een schrijven van het Rijnlands Borgstellingsfonds met het verzoek tot aan sluiting en een eventueele subsidieering van deze instelling. Het bestuur oordeelde momenteel aansluiting tot dit fonds niet noodig en ook niet gewenscht; onze eigen commissie van Bijstand en de Hulpbank werkten tot nog toe zeer goed, zoodat ei voorshands geen behoefte was aan het Rijnlands Borgstellingsfonds en mocht in de toekomst de noodzakelijkheid blijken om het wel te doen, zou men gaarne zien. dat deze instelling geheel zou werken naar de voorschriften van het Rijk en de Mid denstandsorganisaties medezeggingschap in de leiding van genoemd fonds zouden krij gen. Op voorste] van de vergadering zal het bestuur zich hierover verstaan met de plaatselijke afgevaardigden van den Ka mer van Koophandel, terwijl nadien ook nog een conferentie zal worden aange vraagd met het bestuur van de Kamer van Koophandel om de wenschen. inzake de werking van het fonds, zooals de Katholie ke middenstanders zulks noodzakelijk ach ten, nader te formuleeren. Voorstellen voor de Centrale Raadsver gadering, welke in Mei zal worden gehou den. werden er niet gedaan. Tot afgevaar digde werd benoemd de heer Hornstra en tot plaatsvervanger de heer S. W. Lange laan. Bij de rondvraag kwam nog ter spra ke de doorvoering van het wederzijds-ver- plicht lidmaatschap. Het bestuur deed de toezegging in deze materie actief te zijn om tot de gewenschte oplossing te komen. Mochten er nog on willigen zijn, dan zal het bestuur t.z.t. zeker ingrijpen. Nadat besloten was op de eerstvolgen de vergadering de heer J. G v. Eeden uit te noodigen om te komen spreken over de Vestigingswetten, sloot de voorzitter onder dank voor de aangenaam gevoerde bespre kingen, deze zakelijke bijeenkomst. Geboren: Adriana Maria Petronella, d. van J. de Ridder en M. G. Wortman Gerardus Martinus Maria, z. van J. J. Zon neveld en Th. M. Jansen Marianne, d. van J. v. Duin en E. Müller Aline Hen- riëtte Maria Josepha, d. van J. F. J. Thijs- sen en J. J. M. Mulder Hendrikus Jo hannes, z. van J. G. L. de Ridder en P. Waasdorp Adolf Arianus Josephus, z. van A. J. Beuk en G. J. M. de Groot Jo hannes Cornells Theodorus, z. van C. L. Duindam en C. M. Heemskerk Adriana Wilhelmina, d. van E. N. Schneijder en H. v. Berghem Christianus Adrianus Josephus, z. van G. J. v. d. Meer en G. M. Hoogeveen. Ondertrouwd: P. Hoek en M. A. v. Duivenvoorde. Getrouwd: B. Hajos en E. Chladek. NOORDWIJKERHOUT Filmvoorstelling Blindenbond „St. Odi- lia". De Nederl. R.K. Blindenbond „St. Odilia" afd. Leiden en omstreken, in sa menwerking met Blindenzorg geeft op Woensdag 16 Maart a.s. een groote film voorstelling in de zaal van de Wed. Brama. Dorpstraat, Noordwykerhout. De film ge naamd „Het licht inwendig" geeft een beeld van alles wat er in de Katholieke Blindenwereld geschiedt. Naast de film zul len door verschillende blinden demonstra ties gegeven worden. De zeereerw. heer H. J. Maas zal het openingswoord spreken en de eerw. Pater Hugo Ponsioen, Geestelijk Adviseur van „St. Odilia" (R.K. Blindenbond afd. Leiden en Omstreken) zal voor de pauze een op wekkend woord tot de vergadering spre ken. Aanvang des avonds 8 uur. Entree 25 cent. Niemand verzuime deze zeer interessante Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester A. J. v. Gerre- vink. Aanwezig alle leden. Onder de ingekomen stukken was o.m. beslissing van Ged. Staten van Zuid-Hol land. d.d. 8 Februari 1938, G. S. No. 160, waarbij het beroep ingesteld door den in specteur voor de volkshuisvesting tegen het besluit van de Raad van Oegstgeest om niet over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van de woningen de Rijsjes 1, 2 en 3, en Oegstgeesterweg Nos. 12 t.m. 24, gegrond is verklaard, en deze perceelen alsnog on bewoonbaar zijn verklaard. Burgemeester en wethouders deelen me de, dat met de Stedelijke Fabrieken van gas en electriciteit een regeling is getrof fen, waardoor de werkloozen tegen 0.25 per stuk bonnen kunnen koopen ter vol doening van de kwitanties der lichtfabrie ken. Acht personen maken van deze regeling gebruik. Burgemeester en wethouders deelen me de, dat de grond aan den Laan van Oud- Poelgeest, verkocht aan de heeren Spoor, de Vries en Hoogzand, thans door deze is overgedragen aan den heer M. Laurentius, die op den grond huizen zal bouwen. Daar door den Raad tot 1 Januari 1938 uitstel van bebouwing was verleend, stel len zij voor dit uitstel tot 1 September a.s. te verlengen, op welk tijdstip verwacht mag worden, dat het terrein bebouwd zal zijn. De slechte straatverlichting in de parken. Praeadvies van B. en W. inzake de straat- verlichting. Door eenige inwoners der ge meente was een adres aan den Raad ge richt, waarin de aandacht werd gevestigd op den treurigen toestand der verlichting wat betreft de gaslantaarns. De adressanten wijzen er op, dat waar nu, ten gevolge van de moeilijke toe stand der financiën, waarschijnlijk oogen- blikkelijk niet aan deze verlichting met gaslantaarn kan worden veranderd, doch verwijdering of snoeien van boomen, die in de onmiddellijke nabijheid staan van de lantaarns, is noodzakelijk. De duisternis, waarin de gemeente des avonds gehuld is, is zeker voor velen een beletsel zich in deze gemeente vestigen. De gemeente-architect, de heer Rietveld, deelt in een uitvoerig rapport mede, dat voo zoover uit de geplaatste handteeke- ningen valt op te maken, de onderteeke naars in ongeveer alle lanen van de par ken wonen. Hoewel niet ontkend kan worden, dat op meerdere plaatsen de gasverlichting onvol doende is, is het meer een gevolg van een te gering aantal lantaarns, dan van de aan wezige beplanting. In de parken zijn thans maar eenige la nen of gedeelten van lanen, waarin de be planting mede oorzaak is van onvoldoende verlichting. De gemeente-architect meent, dat het zeer overdreven is om te spreken van „de meer dan treurige toestand" van de verlichting en het is ook niet geheel duidelijk, wat door omhakken of snoeien van boomen kan worden verbeterd. In verreweg de meeste lanen is de beplanting zoo jong, dat geen hinder voor verlichting aanwezig is. In andere lanen is de beplating gehal veerd of zijn de boomen sterk gesnoeid. Het verbeteren van de bestaande gas verlichting maakte reeds meermalen een punt van overweging uit-, doch is om finan- cieele redenen achterwege gebleven. De jaarlijksche kosten hiervan bedragen pl.m. f 1680 extra en de installatie-kosten 5300. Aan electrificatie valt geheel niet te den ken. De kosten daarvan kunnen inclusief herstel van straten en wegen op ongeveer ƒ40.000 geraamd worden. B. en W. verwijzen in hun betoog naar het rapport van dén gemeente-architect en wijzen er nog op, dat nimmer echter de boomen zoodanig kunnen worden gesnoeid, dat zy in het geheel geen licht meer onder vangen. Laten zij, die beweren, dat de verlichting slecht is. De toestand der verlichting is geenszins treurig, verklaren B. en W. uitdrukkelijk. Laten zij, die dat beweren, de verlichting in de parken van het rijke Wassenaar eens in oogenschouw nemen. B. en W. bepalen zich tot de volgende conclusies: le. De verlichting in de parken is niet voldoende, maar van een meer dan treu rigen toestand kan niet worden gesproken. 2e. In ieder geval is met het omhakken van de laanboomen een verbetering van deze verlichting te duur gekocht. 3e. Aan een afdoende verbetering, aan genomen dat die zou kunnen worden ver kregen zonder of met het kappen der laan boomen, kan thans om financieele rede nen niet worden gedacht. avond bij te wonen. Voldaan zult gij huis- waarte gaan; de blinden zullen u dankbaar zijn voor uw medeleven en medevoelen met hun levenslot. SASSENHEIM Molen Klinkenberger-polder wordt gesloopt. Toen in 1937 tot electrische bemaling werd besloten, stichte men een fonds voor het onderhoud van de molen aan de Klinkenbergerpolder. Daar er in den laatsten tijd geen gelden meer inkwamen, en het fonds was opgeteerd, besloot men de molen te verkoopen. De molenmaker Vrijburg uit Oud-Ade heeft deze thans opgekocht en zal deze sloopen. 4e. Aan de requestranten zal dit worden bericht onder mededeeling, dat de doelma tige snoeiing van de boomen ten einde on derschepping van licht tot een minimum te beperken, de voortdurende aandacht van het gemeentebestuur behoudt. Dr. Simon Thomas kan zich in het alge meen met de gedachtengang van B. en W. vereenigen. Aangenomen. Opcenten op de gemeentefonds belasting worden gebracht op 70 Voorstel betreffende de gemeentebegroo- ting 1938. B. en W. deelen mede, dat Ged. Staten tegen de voorgenomen beschikking over de algemeene reserve a 12.000 ten behoeve van de gewone dienst 1938, be zwaar hebben. Het bedrag moet weer op den kapitaaldienst worden geplaatst. B. en W. meenen, dat aan het bezwaar van Ged. Staten moet worden tegemoet gekomen. De gemeente heeft nog de volgende mo gelijkheden van belastingheffing: a. Invoering van een straatbelasting. b. Verhooging van het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting met 15, want nu het aantal opcenten op de personeele belasting boven 150 is gestegen wordt goed gekeurd, dat het aantal opcenten op de ge meentefondsbelasting tot ten hoogste 75 wordt opgevoerd. c. Verhooging van het aantal opcenten op de personeel belasing van 163 tot 183. d. Een combinatie van de onder b. en c genoemde mogelijkheden. B. en W. handhaven hun standpunt van destijds: invoering eener straatbelasting te verkiezen boven andere mogelijkheden tot belastingheffing. Besluit de Raad tot invoe ring van een straatbelasting dan is een heffingspsrcentage van 2 pet. van de be lastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen voldoende voor het sluitend ma ken van de begrooting. De heer Kattenbusch wenscht geen invoe ring van straatbelasting en prefereert ver hooging opcenten gemeentefondsbelasting. De heer Paardekocper sluit zich in deze aan bij den heer Kattenbusch. De heer Bakker spreekt zich eveneens uit tegen straatbelasting. De heer den Ouden heeft de vorige maal voor de straatbelasting gestemd, doch voelt thans meer voor verhooging opcenten ge meentefondsbelasting. De heer Kruizinga wijst er op, dat de la ge inkomens te hoog worden belast. Spre ker is voor progressieve toepassing. Wethouder van Egmond verdedigt de straatbelasting en wijst er op, dat de per soneele belasting vooral de lagere inko mens drukt. De heer v. d. Post wijst er op, dat de reserve er is om de begrooting sluitend te maken. Met cijfers toont spreker dit nader aan. Spreker zou gerust omtrent het besluit van Ged. Staten bij de Kroon in beroep gaan. De voorzitter ontraadt dit laatste. Besloten wordt de opcenten op de ge meentefondsbelasting te brengen op 70. Tegen stemden de heeren v. d. Post en de beide wethouders. Voorstel tot vaststelling van het voor schot ingevolge art. 103 der L.-O.-wet 1920 voor 1938. B. en W. deelen mede, dat de wet van 22 Mei 1937 verschillende ingrijpende wijzi gingen bracht in de wijze van vaststelling van de gemeentelijke vergoeding der ex ploitatie-kosten aan de besturen van bij zondere scholen en het verleenen van voor schot daarop. Voorgesteld wordt de voorschotten als volgt vast te stellen: R.-K. school 2775, Chr. school 1320, Chr. school aan de Morsch ƒ1112.50. R.-K. school Duinzicht ƒ610. Goedgekeurd. Oude school aan de Morsch wordt verkocht. Voorstel B. en W. tot publieke verkoop van de oude school en de voormalige on derwijzerswoning aan de Morsch wordt goedgekeurd. Voorstel B. en W. tot beschikbaarstel ling van gelden voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen voor de bijzon dere school voor gewoon L. O. aan de En- degeesterstraatweg, tot een bedrag van ƒ252. Aangezien de aanvrage de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet overschrijdt, stellen B. en W. voor het verzoek in te willigen. B. en W. worden gemachtigd een kas geld-leening aan te gaan tot ten hoogste ƒ50.000. Goedgekeurd. Comptabiliteitsbesluiten werden na een opmerking van den heer v. d. Post geno- Rondvraag. De heer v. d. Post wijst op een prikkeldraadafzetting langs den War- monderweg, hetgeen volgens politie-veror- dening en bouwverordening niet geoorloofd is De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna ging de Raad in comité-generaal. RIJNSSURG Omzet. De veilingomzet aan „Flora" gaf over Febr. iets onbevredigends te zien, n.l. een lagere omzet in vergelijking met Februari 1937 van pl.m. 10.000 gulden. Deze was in 1937 151.555.03 en in 1938 141.427.89. WASSENAAR Onderscheiding. H. M. de Koningin heeft aan de heeren P. van Barneveld en H. Vermeulen, arbeiders op de landgoederen van H. M. de Koningin, gelegen onder Was senaar en Voorschoten, toegekend de bron zen eere-medaille van de Huisorde van Oranje, wegens 25-jarigen koninklijken dienst. VOORSCHOTEN K. J. M. V. Woensdag 16 Maart a.s. komt Pater Hildebrand van het retraitehuis te Noordwykerhout spreken over den toe stand van de tegenwoordige samenleving onder den titel „S.O.S.-seinen". Alle leden worden er nog eens speciaal aan herinnerd en ook alle niet-leden worden nogmaals uitgenoodigd deze avond toch eens te ko men bijwonen ter kennismaking met de K. J. M. V., waarna u zeker lid zult worden. Ongeval. Uit richting Haarlem naar Voorschoten kwam de heer H. J. de Jong uit Amsterdam per fiets, zich vasthouden de aan een auto, te vallen en werd zeer ernstig verwond. Door den automobilist werd de gevallene vervoerd naar den heer Deen aan den Rijndijk alhier. Nadat dr. M. van der Stoel hem had verbonden is hij op last van dr. van der Stoel per ziekenauto vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De oudste Inwoner van deze gemeente overleden. Gisteren is de oudste inwoon ster mej. de wed. T. Takken-Popma in den ouderdom van bijna 99 jaar alhier over leden. Aanrijding. Gistermorgen had een aanrijding plaats op den Leidscheweg. Bij den overgang nabij Berestein werd mej. J. M. aangereden door de blauwe tram. Deze aanrijding liep bijzonder goed af. Zij kwam boven op haar fiets te vallen, die door de tram eenige meters werd vooruit geschoven Met eenige schrammen en ontvellingen in het gelaat kwam zij er zeer goed af. Dr. Keestra verleende de eerste geneeskundige hulp. WARMOND Vereenigden Hof, Groot en Klein Hem- meerpolder. Onder leiding van den voorz., de heer Ch. M. B. van der Geest, had de gewone Maartvergadering plaats, in het Hotel „De Stad Rome". Vertegen woordigd waren respect. 30, 9, en 39 stem men van de 35, 12 en 44 stemmen welke voor ieder onderdeel in totaal kunnen worden uitgebracht. De rekeningen over 1937, werden vastgesteld als volgt: Groot en Klein-Hemmeerpolder, aan inkomsten op 15.608.58, aan uitgaven 15097.13, met een batig saldo van 511.45; Hof- polder, aan inkomsten op 416.18, aan uitgaven op 348.15, batig saldo 68.03; Algemeene lasten, aan inkomsten op 228.82, uitgaven f 174,46, saldo 54.36. De omslagen bedroegen over dat jaar on- dersch. 18.13.en 1.60 per heet. De begrootingen voor 1938 werden in dezelfde volgorde vastgesteld aan inkom sten en uitgaven op resp. 15274.76. 412.83 en 236.07, met een omslag van resp. 18.12.en 2.per hectare. Mededeeling wordt gedaan dat de con versie van het restant der geldleening, groot, 12.500.nog tijdig is tot stand gekomen. Gemeld restant is nu tegen 3 Y, pet. geplaatst bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank, te Utrecht. De aflossing op 31 December werd mo gelijk gemaakt door het sluiten van een kasgeldleening tot bovengenoemd bedrag (inmiddels op 1 Febr. j.l. afgelost) bij de Coöp. Spaar- en Voorschotbank, te dezer plaatse. Een verzoek van B. Kraan, mo tordrijver, om, ter compensatie van het op hem toegepaste verhaal van pensoen- bijdragen, zijne jaarwedde te verhoogen, werd niet ingewilligd. De verpachting van het jachtrecht in den polder werd aange houden tot de volgende vergadering. De heeren Ch. M. B. v. d. Geest en D. A. v. Rijn, beiden periodiek aftredend als voor zitter en lid van het bestuur, werden als zoodanig herkozen en namen hunne her benoeming aan. Tot slot, herziening der keur, waarin enkele belangrijke aanvul lingen werden opgenomen, waarop te 2 uur de vergadering door den voorzitter werd gesloten. ZOETERMEER Vereen, van Huiseigenaren. Gister avond vergaderde de vereeniging van huiseigenaren „Eendracht maakt Macht", by den heer C. Veelenturf. De voorzitter opende als gewoonlijk en gaf den secreta ris de gelegenheid tot het voorlezen der notulen, welke in dank werden aanvaard. Daarna kreeg de penningmeester gelegen heid tot het uitbrengen van het financieele verslag. Er bleek ontvangen te zijn de somma van 116.80 en uitgegeven 82.47, zoodat er een batig saldo was van 34.33 over 1937. Dit gevoegd by het bestaande banksaldo deed het vermogen der vereeni ging groeien tot 524.57. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren J. van Os, G. C. Roos en P. Groenheide. Deze drie hee ren werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. De voorzitter deel de nog mede dat het lid L. Lingkeek is ge royeerd en P. Bos, als lid der vereeniging heeft bedankt. De secretaris las hierna de lijst van leden met hun aantal woningen voor, alsmede de z.g. zwarte lijct, d. w. z. de lijst van die huurders die huurschuld hebben bij leden der vereeniging alsmede het bedrag van die schulden. Bij de rond vraag werden verschillende vragen en op merkingen gemaakt, die door den voorzit ter werd beantwoord. De heer Tilburg uit Nootdorp, die in Zoetermeer en in Nootdorp woningen heeft, stelde voor om een samenwerking tusschee de vereeniging te Nootdorp en te Zoeter meer tot stand te brengen. Het voorstel werd aangenomen. Alsmede een voorsel tot scherpe controle, dat leden der vereeni ging geen huurders in hun woningen ne men, die huurschuld hebben bij een ander lid der vereeniging. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7