(X STADS NIEUWS DINSDAG 15 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ring bewaard blijven, dat èn de radio het wonder destijds van de lange golf èn de televisie het wonder thans van de korte golf in babykleeren het eerst ter jaarbeurs het Nederlandsche volk getoond zijn geworden. De buitenlandsche deelnemingen vertco- nen een verheugend beeld van toenemende belangstelling. Alles bij elkaar genomen treedt het jaar- beursbestuur de komende voorjaarsbeurs met goeden moed en vertrouwen tegemoet. Een jaarbeurs werkt voornamelijk voor de naaste toekomst en heeft in het bijzonder te maken met de binnenlandsche conjunc tuur. De wereld-conjunctuur en de groote vraagstukken der wereld-economie gaan haar meer op verwijderden afstand voorbij. Wat die werpld-vraasstukken betreft, be lemmert een dikke nevel het uitzicht en de toekomst is in duisternis gehuld. Maar in de komende dagen gaat het ter jaarbeurs om de zeer nabij liggende directe belangen van industrie en handel, die voornamelijk betrekking hebben op de kleine wereld, die wij ons vaderland mogen noemen. De groo te wereldvraagstukken mogen op de con crete vragen van het bedrijfsleven geen antwoord geven, de kleinere wereld van het reëele zakenleven, dat ter jaarbeurs tot uiting komt, hult zich geenszins in geheim zinnig zwijgen. Z. K. H. PRINS BERNHARD WOONT EEN TELEVISIE-DE MONSTRATIE BIJ EN OPENT DE NIEUWE JAARBEURSHAL. Men schrijft ons nader: Op dazen eersten Jaarbeursdag, waar op mooi voorjaarsweer het Vreeburg en omgeving, het centrum van de jaarbeurs- drukte, een levendiger en vroolijker aan zien gaf dan ooit, was het op en in de om geving van de Jaarbeurs ook drukker dan anders onmiddellijk na de opening het ge val is. Het aangekondigde bezoek van Z. K. H. Prins Barnhard was voor velen aan leiding geweest zich reeds vandaag naar Utrecht te begeven, terwijl daarnaast ook bij aankomst van den koninklijken com missaris de Utrechtsche bevolking van haar belangstelling liet blijken. Vroolijk wap perden de te zijner eere uitgestoken vlag gen in de voorjaarszon. Te elf uur arri veerde Z. K. H. Prins Berrhard aan het administratiegebouw der Nederlandsche Jaarbeurs, waar hij werd begroet door den voorzitter van het Jaarbeursbestuur, dr. F. H. Fentene van Vlissingen, en den "se cretaris-generaal, den heer W. Gcaadt van Roggen. Onmiddellijk na de begroeting begaf men zich naar de zaal van de Stichtsche Indus- trieele Club. Hier werd een vergadering gehouden van het algemeen bestuur der jaarbeurs, waaraan zich omstreeks half twaalf een ledenvergadering aansloot. Na afloop der vergadering begaf Z. K. H. Prins Bernh-rd zich, vergezeld door de heeren Fentener van Vlissingen en Graadt van Roggen er de overige leden van het algemeen bestuur, raar de vijfde verdieping van het jaarbeursgebouw. Hier is het televisie-demonstratielokaal, waar op een viertal televisie-ontvangst-toestellen uitzendingen uit de televisie-studio, gele gen tusschen het derde Jaarbeursgebouw en de nieuwe machinehal, worden ontvan gen. In een zeer besloten voorstelling ge durende de Jaarbeurs is dit locaal gedu rende eenige uren des mirgens en des middags voor het publiek opengesteld beeft Z. K. H. Prins Bernhard hier een korte demonstratie bijgewoond. Na afloop dezer demonstratie begaf Z. K. H. Prins Bernhard zich naar Hotel des Pays Bas, waar hij tezamen met de leden van het algemeen bestuur der Jaarbeurs, den lunch gebruikte. De opening der nieuwe Jaarbeurshal. Te half drie vanmiddag heeft in tegen woordigheid van vele belangstellenden in de groote zaal van het Jaarbeurs-restau rant Z. K. H. Prins Bernhard de nieuwe jaarbeurshal, in het bijzonder- bestemd voor de machine-industrie, - officieel geopend. De voorzitter hield een begroetingsrede. De voorzitter besloot zijn rede aldus: „Koninklijke Hoogheid, ik kan u niet zeggen hoezeer het ons verheugt, dat gij heden wederom aan onze beraadslagingen hebt kunnen deelnemen en dat gij, die uw taak als koninklijk commissaris van de jaarbeurs van den aanvang af zoo ernstig hebt opgevat en met zooveel ambitie en toewijding hebt vervuld, zoo aanstonds de nieuwe hal wilt openen, ons jongste Jaar beurskind ten doop wi't houden. Diep hebt gij in de laatste maanden moe ten gevoelen hoe zeer Nederland beseft, wat voor zijn toskomst en voor de saamhoo- righeid van zijn volk de geboorte van een klein menschenkind heeft beteekend en daarom waagt de raad van beheer, nu wij hier zijn samengekomen om een nieuwe hal te openen, waarvan wij voor de toe komst van ons instituut veel verwachten, het eerbiedig verzoek tot u te richten aan deze hal den naam „Beatrixhal" te mogen geven." Z. K. H. PRINS BERNHARD BEANTWOORDT DE REDE VAN DEN PRESIDENT. Gaarne geef ik, als Koninnklijk Com missaris der Nederlandsche Jaarbeurs ge volg aan den wensch mijner medebestuur deren om het nieuwe gebouw te openen, waarmede voor de derde maal tijdens de in 1929 ingetreden 'economische depressie, het complex jaarbeursgebouwen een be langrijke uitbreiding ondergaat. Ik doe dit met bijzondere vreugde, omdat ik in den aanvang persoonlijk en van nabij aan den opzet en de voorbereiding der bouw plannen heb kunnen medewerken en in de laatste maanden helaas slechts uit de verte met toenemende belangstelling de berichten omtrent den bouw heb kun nen volgen. Toen ik in de vergadering van den raad van beheer van 25 Mei 1937 als koninklijk commissaris door u, Mijnheer de Voorzit ter, werd geïnstalleerd, werd onmiddellijk reeds mijn aandacht gevraagd voor de plannen om op het klassieke terrein van de stadsrijschool en daaraan grenzende perceelen een nieuwe jaarbeurshal op te richten, teneinde te kunnen voorzien in het steeds stijgende gebrek aan plaats ruimte* De besprekingen met het gemeen tebestuur van Utrecht over het afstaan van den gemeentegrond en de onderhan delingen over den aankoop der aangren zende huizen waren toen nog in een be- gin-stadium. Dank zij de voortvarendheid, waarmede onder volle medewerking van het gemeentebestuur de onderhandelingen in den zomer 1937 tot een bevredigend resultaat gebracht werden, kon tijdens de laatste Septemberbeurs- met de afbraak der huizen een aanvang worden gemaakt. Van het oogenblik af, waarop op 1 November 1937 de eerste heipaal werd geslagen, heb ik met groote waarde°ring van den arbeid van den technischen dienst der jaarbeurs kennis genomen en ik breng gaarne hulde voor de snelle en tevens de gelijke wijze, waarop in zoo korten tijd dit werk tot stand kwam. Het is den technischen dienst onder leiding van den heer ir. W. Terpstra in zeer korten tijd ge lukt, het nieuwe gebouw, naar de bouw plannen van ir. J. de Bie Leuve'ing Tjeenk, dusdanig in gereedheid te bren gen, dat reeds bij deze voorjaarsbeurs de hal voor jaarbeursdoeleinden in gebruik genomen kan wórden. Het nieuwe gebouw zal in belangrijke mate tegemoet komen aan het gebrek aan plaatsruimte van het zich nog steeds stituut en er is alle reden de maatschaopij tot exploitatie van jaarbeursgebouwen geluk te wenschen met deze aanwinst, welke door deze maatschappij geheel uit eigen middelen gefinancierd is kunnen worden. Dat deze hal in gebruik wordi genomen tijdens eene voorjaarbeurs, groo- ter van omvang dan eenige voorafgaande, verheugt mij in hooge mate, omdat ik in den ongebroken ondernemingsgeest van industrie en handel, waarvan de bloei der jaarbeurs getuigt, een der zekerste belof ten zie voor den hernieuwden bloei van de welvaart van ons land. Het zal mijn ernstig streven zijn aan de door u, Mijn heer de Voorzitter, zooeven geschetste plannen tot noo verdere uitbreiding van het complex jaarbeursgebouwen, miin vol le medewerking te verleenen en ik ben bereid, met den raad van beheer, wiens vast vertrouwen in een betere toekomst ik deel, de moeilijkheden onder de oogen te zien, die de verwezenlijking van deze voornemens ongetwijfeld met zich zullen brengen. Het is mij een treffende gedachte, dat de eerste steen van het gebouw, waarin wij ons thans bevinden, ge steld is door H. K. H. Prinses Juliana. Het heeft voor mij een bijzondere be koring, dat de nieuwe hal, welke door mijn hand geopend zal worden, in ge bruik gesteld is in het jaar, waarop door Gods zegen ons een dochter werd geschonken. Mede uit naam van H.K.H. Prinses Juliana geef in den raad van beheer gaarne onze toestem ming, aan de nieuwe jaarbeurshal den naam van ons geliefd kind te ver binden. Met den wensch, dat deze nieuwe hal tot in lengte van dagen ^getuigenis moge afleggen van den bloei van het Neder landsche jaarbeursinstituut verklaar ik de Beatrix-hal der Koninklijke Nederland sche Jaarbeurs voor geopend. Na deze rede speelde een strijkje het Wilhelmus. De Prins begaf zich vervolgens vergezeld door dr. Fentener van Vlissingen door de parterre-afdeelingen der drie gebouwen en de verbindingshal naar den ingang van de nieuwe Jaarbeurshal, waar een met bloemen versierde afsluiting door Z. K. H. wordt doorgesneden. Z. K. H. maakte daarop een rondgang door de nieuwe machinehal cn bezocht en kele stands. Daarna begaf Z. K. H. zich naar de in de verbindingshal tusschen derde gebouw en machinehal gelegc- .studie der te'evi- sie-uitzendingen, welke hij eveneens be zichtigde. Hiermede was het bezoek geëindigd. Vergezeld door dr. Fentener van Vlissin gen begaf de Prins zich weer naar het ad ministratiegebouw, der Jaarbeurs. Na afscheid genomen te hebben, ver trok Z. K. H. weer per auto naar Soest- dijk. Academlesiteuws LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de heer P. C. Kraan, Oegs geest. SPORT VOETBAL CRYSTAL PALACE TEGEN VOORL. NED. ELFTAL. Het voorloopig NeJerland^ch Elftal speelt op Woensdagmiddag 23 Maart te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen Chrys- tal Palace, een vereeniging uit der derde divisie Zuid. Na deze ontmoeting zal de ploeg, welke Nederland 3 April te Antwerpen zal ver tegenwoordigen tegen België, worden sa mengesteld. DE R.-K. STAATSPARTIJ. Wij herinneren er aan, dat de afd. Lei den der R.-K. Staatspartij morgenavond vergadert te 8.15 uur in Den Burcht. HET BEGRAVEN IN HURKENDE HOUDING IN VERBAND MET EGYPTISCH MATERIAAL. Voordracht Prof. van der Leeuw. Prof. van der Leeuw uit Groningen heeft g'steravond in het Prentenkabinet alhier voor „Ex Oriente Lux" een voordracht ge houden over „Da begraving in hurkende houding in verband met Egyptisch ma teriaal". Da geschiedenis der praehistorische reli- g;e is volstrekt hypothetisch en laat zich s echts schrijven naar analogie van primi- r eve of antieke gegevens aldus spr. Zonder cie analogie blijft alles volstrekt willekeu- lig. Waar over de begrafenis in hurkende houding vele zeer willekeurige nypothesen zijn opgesteld, is het dus van veel waarde, dat wij in het Egyptisch materiaal een dui delijke analogie vinden, die tevens een be- teekenis van het gebruis aangeeft. Aller eerst gaat spr. da verspreiding van hst z.g. Höckerbegrabnis" na er. de verschillende vormen van dit gebruik. Hei voornaamste, wat hierbij blijkt, is, Cat nergens ter wereld de „Höckerbegrab nis" als uitsluitende wijze van begraving voorkomt. Vervolgens ging spr. de verschillende hy pothesen ter verklaring na: besparing van luimte, begra/ing in de meest gewone, zit tende houding, in slaapnouding, het ver- Land met de maan, de afweer van de booze macht van den doode en tenslotte de hy- tuthese, die in de hurkende posiiie van den ooode een nabootsing ziet van de positie van het embryo, met de magische bedoeling tot wedergeboorte van den doode. Prof. Van der Leeuw besprak de bezwa ren en verdiensten van deze laatste hypo these. Het is onwaarschijnlijk, dat één ver klaring alle gevallen zou dekken; ook Komen naast de „Höckerbegrabnis" bij een er. hetzelfde volk in den regel andere wij zen van begraving voor Intusschen is de «..g. embryo-hypothese de meest ongezoch te verklaring van den grondslag van het gebruik. Godsdienstphapnomelogisch, past zij bij zonder goed bij de in den laatsten tijd veld winnende opvatting van net sterven als een handeling, een ritus, opzettelijk sacramen teel. Tenslotte bracht spr. dit alles in verband ir.et de Egyptische voorstelling van den „t:tenw", het merkwaardige substituut voor den doode in embryo-vorm, dat in dieren- r.uid gewikkeld, de herboorte tot werke lijkheid maakt. Met enkele voorstellingen fit het Oude en Nieuwe Rijk werd dit Egyptisch georuik toegelicht. Men vindt hier in historischen tijd de zelfde gedachte bewust-ritueel uitgedrukt, die men bij de praehistorische hurkgraven vooronderstelt. ZILVEREN JUBILEUM B. STEYGER. Heden herdenkt de heer B. Steyger zijn zilveren jubileum in dienstbetrekking bij de Glazenwasscherij-en Schoonmaakbedrijf J J. Kukler en Zonen. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn ecl^tgenoote per auto van huis gehaald en ten huize van zijn patroon hartelijk gehul digd. De heer J. J. Kukler sprak hem in hartelijke woorden toe en overhandigde --v - - ÉST - 1 I hem een enveloppe met inhoud. De twee jongere firmanten boden den heer Stey ger een mooie vaas met bloemen aan, ter wijl hem door zijn collega's een rooktafel werd geschonken. Natuurlijk werd ook de echtgenoote van den jubilaris niet met bloemen vergeten. Men bleef een gezellig uurtje bij elkaar, waarbij tal van oude herinneringen nog eens werden opgediept. De rest van den dag bracht de jubilaris in huiselijken kring door. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1105. M. J. Juffers mans. Warmond, Wijk B. 162. Handel in brandstoffen. De eigenares M. J. Juffer mans is onder huwelijksche voorwaarden gehuwd met C. Waasdorp. 7115. Heerenmodemagazijn „Modern". Leiden, Haarlemmerstraat 83. Hoofdz.: Lisse, Heerenweg 145. Het filiaal te Lei den is met ingang van 7 Maart 1938 op geheven. Van onze Adverteerders HEROPENING STOEKE. Het Kort Rapenburg is sinds eenigen tijd eenige fraaie winkelhuizen rijker gewor den op de plaats, waar vroeger de apotheek Pelle gehuisvest was. Een daarvan is in beslaggenomen door den fa. A. Stoeke, die haar zaak van het perceel 6 naar pand 12 thans heeft overgebracht en hedenmiddag heeft geopend. Het pand ziet er welverzorgd uit. De fa. de Kier en van Duuren verzorgde daar voor het timmerwerk, de heer J. J. Marcelis het schilderwerk. De elsctrische verlich ting werd aangebracht door den heer J. Seis en de stoffering was in goede handen bij de fa. v. d. Wilk. Over de stoomerij, ververij eb chemische rtiniging der fa. Stoeke behoeven we niet verder uit te weiden. De naam spreekt voor /iCh en we twijfelen er niet aan, of deze aanpassing aan den modernen tijd zal de zaak nog meer ten goede komen. 4179. Maison Hagemeyer. Leiden, Bree- straat 83. Dameshoeden en -confectie. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in pelterijen en bontweikerij. 5051. L van de Velde Co's Aannemers Maatschappij, in liquidatie. Oegstgeest. De heer I. van da Velde P.^zn., in zijn hoedanigheid van liquidateur, als zooda nig benoemd bij beschikking van de Ar- rondisssments-Rechtbank te 's-Gravenha- ge dd. 8 Februari 1938, heeft een opgave ingediend, dat hij krachtens die beschik king wederom als vereffenaar optreedt. Gisteren is de 18-jarige B. S. uit de Mo lenstraat met zijn rijwiel geslipt op het Delftsche Jaagpad. Hij liep eenige verwon dingen aan het onderlijf op en werd dcor den E.H.D. naar het Academisch Zieken huis vervoerd. WELK LOT WACHT NEDERLAND? Het lot ten bate van het R. K. Marine tehuis te den Helder. Iedereen in het land kent nu dit blijde antwoord. Ik hoop, dat U door de vorige aankon diging reeds besloten hebt één of meer- cere loten te koopen. Het is tenslotte een gokje, dat U weinig Kost en U een groot voordeel kan geven. Hadt U er liever 1009 prijzen bij? Dat kunt U niet meen-en! Het zou voor mij heusch niet moeilijk zijn geweest om 1000 of 2000 prijzen mede uit te loven, maar, dan zouden die prijzen, zgn. luxe- of gebruiksartikelen, toch niet i aar Uw zin geweest zijn, en ten tweede, dan zouden we de hoofdprijzen hebben .nosten drukken. Wat heeft U aan een prulding? Dan liever een kleinere kans op een groo teren prijs, ja, op een van onze enorme hoofdprijzen. Waar vindt U zulke groote en zooveel hoofdprijzen? Voor 60 cent een mooie kans op een prachtige prijs. 't Is om te lachen! Kijkt U maar gerust na: wint U by ons een prijs, dan is het ook werkelijk de moeite waard deze in ontvangst te nemen! Leest de advertentie in dit blad en ver werft U ten spoedigste ons kost bare lot! H. J. Bangert, Vlcotaalmoezenier, Hoofdgracht 22, den Helder. Postgironummer: 231067. Laaïste berleiiten EEN GROOTE ZWENDELAFFAIRE TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche centrale recherche heeft de hand weten te leggen op een com plot, waarvan de leden zich hebben schul dig gemaakt aan inbraak, of aan mede plichtigheid daaraan, aan heling, aan al lerlei zwendelpractijken en aan pogingen om met behulp van nagemaakte waarde papieren menschen op te lichten, een com plot, waarvan enkele personen uit de mis- dadigerswereld lid waren, maar waarbij ook esn jongeman van zeer goeden huize en een Rotterdamsch advocaat en procu reur waren betrokken. In hoeverre deze laatste, tor- hij eenmaal met het complot in zee was gegaan, verder door den voor het complot ongunstigen loop der dingen is meegesleurd, en door chantagebedreigin- gen van zijn bondgenooten steeds verder werd aangezet, om verkeerde dingen te doen, dan wel of hij min of meer als auctor intellectualis, die weliswaar achter de schermen bleef, maar in feite de hoofdper soon was, moet worden beschouwd, is nog niet duidelijk geworden. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. Vast staat, mede dank zij zijn bekentenis, dat hij zich aan strafbare handelingen heeft schuldig gemaakt en dat hij zijn complotgenooten strafbare dingen heeft laten doen, zooal niet hen daartoe heeft aangezet. Voor zoover bekend, bestond het complot uit vijf leden en wel den 37-jarigen kell- ner C W. van C., een oude bekende van de politie en een berucht recidivist, den 23- jarigen P. J. B. een jongeman zonder be roep, die van goeden huize is, doch door oneenighsid met zijn familie aan lager wal is geraakt, den 23-jarige analyst C. H. V., een vriend van B., den 31-jarigen caféhou der K. van der C. en den advocaat en pro cureur mr. C. Z. Burgerlifke Stand LEIDEN. Geboren: Jacomina d. v. J. Meertens en P. Dey. Margaretha d. v. W. Ie Mai- tre en A. H. Arnoldus. Clasina d. v. J. Keijzer en A. Fastrich. Johannes z. v. J. Devilee en V. M. A. de Groot. Apolonia Maria d. v. C. P. G. Juffermans en C. A. v Schagen. Jacoba Maria Johanna d. v. P Taffijn en C. Melet. Eleonora d. v. J Morpurgo en D. Th. Emondt. Jaco bus z. v G. Nevaart en C. v. Biezen. Herman z. v. J. Boelee en C. Gaanjaar. Willem Cornelis z. v. W. v. d. Wilk en H. Monfils. Frederik z. v. J. Bink en F. Ver beek. Pieter z. v^C. v. Rossum en W. v. Leeuwen. Cornelis Hubertus z. v. C. Vermeulen en G. M. Smit. Willem Jan z. v. W. v. Egmond en A. v. d. Schrier. Theodora Johanna Leonarda d. v. J. P. Mollers en M. C. v. Haastrecht. Emeren- tiana Sara d. v. A. J. Waaijer en S. Hen driks. Johanna Maria d. v. J. F. Stol wijk en A. Rijnbeek. Frederika Christina d. van R. de Winter en J. v. d. Blcm. Ondertrouwd: D. Monfils jm. 30 j. en G. Dusoswa jd. 23 j. Overleden: J. P. v. d. Linden m. 65 j. DE AANRIJDING TE KLOETINGE. Ook het tweede slachtoffer aan zijn verwondingen overleden. Het tweede slachtoffer van de aanrijding te Kloetinge, de arbeider Stroosnijder uie Goes, is in het ziekenhuis te Goes aan zijn verwondingen overleden. De man was ge huwd en vader van twee kinderen MACHINIST ONDER ZANDTREIN. Beide beenen afgereden. Bij de zandgraverij van de Amsterdam- sche* bal'astmaatschappij t; Montfoort, voor den aanleg van den weg Den Haag Utrecht is vanmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. De 23-jarige A. R. tc Montfoort, hulp machinist op een zandtrein, beging de on voorzichtigheid tijdens het rijden een der beide gekoppelde locomotieven los te ma ken, hetgeen streng verboden is, hij bleef daarbij met zijn kleeding aan een uitste kend deel van de eerste locomotief vast zitten, viel voor de tweede machine en kwam er met zijn beide beenen onder. Beide beenen werden den man afgere den. Hij is naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. TELEGRAMMEN HET GRENSINCIDENT TUSSCHEN POLEN EN LITTAUEN. WARSCHAU, 15 Maart. (P.A.T.) Van daag is te Marcinkansebn aan de Poolsch- Littausche grens het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den Poolschen soldaat, die tijdens het Poolsch-Littausche grensin cident gedood is. Verscheidene duizenden der omwonende bevolking waren bij de plechtigheid aanwe zig. De Poolsche bladen wijzen met nadruk op de noodzakelijkheid van hervatting van normale nabuurschapsbetrekkingen tus schen Polen en Littauen. De Kurier Poran- ny schrijft dat Littauen reeds lang van de Poolsche toegevendheid geniet maar dat, aangezien deze houding zonder uitwerking is gebleven, men het dwaze karakter van zijn politiek moet deen begrijpen. Wij heb ben, zoo schrijft het blad. vriendschappe lijke betrekkingen met alle Baltische lan den, met als eenige uitzondering Littauen. Deze stand van zaken, is nadeelig voor de stabiliteit in het gebied langs de Oostzee kust en verontrust levendig allen die be lang hebben bij de handhaving van den vrede in dit deel van Europa. NA DEN ANSCHLUSS. Roerigheid in lupen. BRUSSEL, 15 Maart. (A. N. P.). Volgens hier ontvangen berichten zouden zich gis teravond te Eupen politieke incidenten hebben voorgedaan. Leder van een zweef- vliegclub hebben in de straten der stad be toogd ten gunste van den Anschluss. Even later zou een aantal andere jongelui door de stad zijn getrokken en Duitsehe natio naal socialistische liederen gezongen heb ben. Volgens de hier ontvangen berichten heeft de politie terstond de betoogers uit eengedreven en vier vreemdelingen gear resteerd, wier identiteit nog niet bekend is. Den geheeien nacht hebben patrouilles gendarmes de stad doorkruist. Aanvragen om Hongaarsche nationa'iteit. BOEDAPEST. 15 Maart. (Stefani) Naar vernomen wordt hebben 30.000 Weenners, voor het meerendeel Joden, de Hongaarsche nationaliteit, die hun nog niet toegekend is, aangevraagd. BRITSCH STOOMSCHIP TE TARRAGONA GEBOMBARDEERD. BARCELONA, 15 Maart. (Reuter-A.N.P.) Het Britsche s.s. „Stanwell" is in de haven van Tarragona gebombardeerd en in brand geraakt. NIEUWE REGEERING IN CENTRAAL-CHINA. HONGKONG, 15 Maart. (Havas-A.N.P.). Naar uit Sjanghai wordt vernomen, zou morgen in midden-China een nieuw bewind onder Japansche controle worden ingesteld, onder den naam van „Moderne regeering van China". V

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3