SPORT HEI BETOÖVERDE BOSCH DINSDAG 15 MAART 1938 OE IEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Docos afd. junioren. De vergadering van de junioren van de A., B. en C. elftallen heefi morgenavond 8 uur (Woensdag) plaats in zaal 2 van het gebouw van den R. K. Volksbond, Steen- schuur 15. Niemand verzuime deze bijeenkomst. De junioren van het D., E. en F. elftal komen a.s. Vrijdagavond tezamen in de K.J.C.-Burcht, Garenmarkt 36, aanvang half 8. Nieuwe leden kunnen op de bijeenkom sten opgegeven. KON. NED. VOETBALBOND. ROUWKOOP KAMPIOEN VAN 4 A Het blijkt ons, dat wij Rouwkoop giste ren tekort hebben g-sdaan. Door een fou tieve opgave vermeldden we een neder laag voor Rouwkoop inplaats van een overwinning. Rouwkoop won n.l. met 51 van de Bosk. Boys, zoodac de club wel kam pioen is, terwijl de stands als volgt luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Rouwkoop 14 9 3 2 37—21 21 S.S.D.S. 14 7 6 1 32—20 20 G S.V. 13 7 4 2 55—23 18 HD.V. 14 5 6 3 39—30 16 D.V.S. 13 6 4 3 24—17 16 Bosk. Boys 13 3 2 8 19—40. 8 Roodenburg 13 2 2 9 2951 6 Tona 12 1 11 12—45 1 WANDELSPORT PROPAGANDA-MARSCH TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor de door den Zuid-Holiandschen wandelsport Bond Z.H.W B, afd. v. d. Ned. Wandelsportfederatie N.W.F., georganiseer de propaganda marschen, waarvan die te Alphen aan den Rijn zal plaats hebben Za terdag 19 Maart a.s., bestaat reeds algemeen groote belangstelling. De organisatie is in beproefde handen, waardoor de deelnemers (neemsters) bij voorbaat verzekerd zijn van een genotvoller wandeltocht over uitste kende parcoursen en van een prima ver zorging. Als herinnernig zijn aan deze toch ten verbonden: voor 30 K.M. een fraaie, speciaal voor deze gelegenheid ontworpen medaille en bovendien voor groepen een speciale plaquette. Tegelijkertijd wordt een jeugdmarsch gehouden over ca. 20 K.M. waarvoor als belooning een fraai uitge voerd diploma beschikbaar is, terwijl voor groepen evenals voor den marsch over 30 K.M. een plaquette wordï verstrekt. De af standen bedragen voor den jeugdmarsch 15 a 20 K.M. en voor den hoofdmarsch ca. 31 K.M. Deelneming staai open voor ieder een, lid of geen lid zijnde van den Z.H. W.B. Doel der marschen is: propaganda voor de wandelsport in het algemeen en in het bijzonder voor den Z.H.W.B. Onder groepen wordt verstaan: een vereeniging of corps van tenminste 10 personen plus lei der. De duur der marschen is als volgt. Die over 30 K.M moet zijn volbracht binnen 61/2 uur en de jeugdmarsch binnen 41/2 uur. Als tijd van vertrek is bepaald Zater dagmiddag 3 uur vanaf Hotel „Centraal" aan de Hooftstraat. Het inschrijf adres voor cie gemeente is bij den gymnastiekleeraar den heer G. W de Jong, Hortensiastraat 31. Het startbureau zal 1 uur voor den start zijn geopend terwijl eerste hulp zal wor den verleend door de E.H.B.O. ZWEMMEN JAARVERGADERING ZWEMKRING GOUDA. De Zwemkring Gouda van den Kon. Ned. Zwembond heeft te Gouda zijn jaarlijksche vergadering* gehouden onder voorzitter schap van mr. S. H. Smit. De verschillende verslagen werden goed gekeurd; de rekening van den penningmees ter vermeldde een klein batig saldo. Het periodiek aftredend bestuurslid, de beer J. Niekerk, werd herkozen. De vergadering gaf ais haar wensch te kennen, dat de grenzen van den Zwemkring Gouda onveranderd zullen blijven. Het polo-tournooi zal plaats vinden op Zaterdag 18 Juni te Alphen aan den Rijn. De loting had het volgend resultaat: af- deeling A: De Gouw IElfhoeven I, A.Z.C. IS.Z. P.C. I, G.Z.C. I vrijgeloot. Af- deeling B: Elfhoeven 2De Gouwe 2, Bos koop 1—G.Z C. 4, A.Z.C. 3—S.Z P.C. 2. Op Zaterdag 2 Juli zullen te Boskoop de Kringkampioenschappen plaats vinden. In de polo-commissie werden benoemd de heeren J. A. Jansen te Alphen aan den Rijn, P. de Jong te Gouda en G. J. v. d. Bergh te Schoonhoven. WATERPOLO L. Z. C.—R. Z. C. H. Morgen zal in de „Overdekte" voor de wintercompetitie gespeeld worden L. Z. C. IR. Z. C. H Rotterdam. Aanvang 10 uur: DAMMEN ONS GENOEGEN—A.D.A. Gisteravond speelde de Damclub „Ons Genoegen" uit Ter-Aar een vriendschappe- liiken wedstrijd tegen de damclub A.D.A. te Aarlan der veen. De uitslag is als volgt: P. v. d. VlugtP. Breeveld 02 W. Zuyerveld- -Th. Lelieveld 02 II. SasC. Rodenburg 2—0 J. KoelemanP. Eikeleboom 02 J. VersluisP. v. Leeuwen 20 C HoogervorstW. Bijl 20 L Koel'emanC. Groen in 't Woud 20 W. MesmanN. Roos 02 De wedstrijd eindigde dus in een gelijk spel 88. ATHLETIEK DE JAARVERGADERING DER K. N. A. U. Geen Nederlandsche records door buitenlanders te maken. Zondag is onder groote belangstelling in „Krasnapolsky" te Amsterdam de jaar- lijksche algemeene vergadering van de Ko ninklijke Nederlandsche Aathletiek Unie onder voorzitterschap van den heer A. J. G. Strengholt gehouden. De belangrijkste besprekingen werden gevoerd naar aanleiding van een voórstel van het bestuur. Er bestaat een reglements artikel, waarin tot uitdrukking komt, dat vreemdelingen-leden van de K.N.A.U. ge lijk staan met Nederlanders-leden: echter mogen in de vertegenwoordigende Neder landsche ploeg opgenomen zijn en aan de nationale kampioenschappen deelnemen al leen zij, die Nederlandsch onderdaan zijn. Het bestuur van de K. N. A. U. heeft het recht, om aan ath'.eten van vreemde nationaliteit, die z.i. op grond van hun langdurig verblijf in Nederland en hun daadwerkelijk beoefenen van de athle- tieg daarvoor in aanmerking komen, deel neming aan en verwerving van Neder landsche kampioenschappen toe te staan, waarbij dit recht van jaar tot jaar wordt verleend. Het K. N. A. U.'bestuur stelde thans thans voor om aan deze bepaling toe te voegen, dat hetze'fde recht ook van jaar tot jaar verleend kan worden voor ver werving van Nederlandsche records en voor opneming in vertegenwoordigende Nederlandsche ploegen. Dit voorstel werd lang en breed bespro ken. Vele afgevaardigden voelden er ab soluut niets voor, om niet-Nederlanders in de gelegenheid te stellen een Nederlandsch record te vestigen, ook niet, nadat het be stuursvoorstel als volgt geamendeerd werd: de algemeene vergadering dient eerst goed te keuren, dat de betreffende niet-Neder- landsche athleet voor het erkennen van een SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN O. De competitie 3e kl. B. In het Café „de Oude Vink" werd een wedstrijd gespeeld tusschen Schaakgenoe gen I en de L. Arb. Schel. III. Door met 6 1/23 1/2 te winnen steeg Schaakgenoe gen van de 5e naar de 3e plaats, de L. Arb. Sch.cl. III daalde naar de 4e. Het overzient luidt: 3 Robbers (Sch.g.)P. Teleng (L.A.) 1/2-1/2 J. BrochenP. Berg (res.) 01 A. MombergJ. Kreek (res.) 1/2-1,2 V*Schouten -C. J. Mosies 01 1 BoomJ. Nieuwenburg 1/2-1/2 F. Oostveen (res.)T. Bourgeois 10 A. SpekB. v. Leeuwen 10 C v. R ens wouJ. Bey 10 B. Sjouhe (res.)A. v. d. Waals 10 J v. ZomerenD. J. Weeber 10 61/2—3 1/2 BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De compelitie. Voor de Comp. var. den L. B. B. werden onderstaande wedstrijden gespeeld waar van de uitslagen luiden: Cadrekl. D. O. S. bP. v. Cleef. W. Karstens, res. 130 130 22 29 5.90 P. v. Cleef C. Winkel, res. (DOS) 75 52 22 1 2.36 B. de Roo C. Hendriks 160 57 14 13 4.07 90 90 14 17 6.42 G. M. Teegelaar 145 86 17 21 5.05 E. Bakker 100 100 17 21 5.88 D. O. S. b 4 pnt. P. van Cleef 2 pnt. Ie kl. lib. T. O. P. I—P. v. Cleef I W. Karstens (P.v.C.) 210 203 34 24 5.97 J Bonnet (TOP) 90 90 34 13 2.64 G. Teegelaar 105 89 35 13 2.54 G. H. 75 75 35 11 2.14 A. H. Waller 80 80 31 14 2.58 M. Hendriks 70 70 31 8 2.25 T. O. P. I 5 en P. v. Cleef 1 pnt. 2e kl. libre T. O. P. IlaPoedelaars II C. v. d. Voort, res. (P.) 75 63 38 9 16 5 J. Brussel (TOP) 70 70 38 10 1.84 H. v. Schaik 50 50 34 11 1.47 J. O. 55 34 34 6 1 00 B. van Tol 40 21 23 5 0.91 R. v. G. Jr., res. 70 70 23 9 3.04 T. O. P. Ila 4 pnt., Poed. 2 pnt. Het laatste wedstrijdprogramma voor de competitie luidt: lste klas libre: 15 Maart: T. O. G. I a—P. v. Cleef I. 15 Maart: Des Amie IT. O. P. I. 15 Maart D. O, S. IaPoedelaars I. 22 Maart: D. O. S. Ib—T. O. P. I. 22 Maart: P. v. Cleef IDes amie I. 2e klas libre: 17 Maart: T O. P. libDes amie II b. 17 Maart: Poedelaars IID. O. S. Ila 17 Maart: T. O. G. II—D. O. S. Ilb. 22 Maart: Des amie Ila—P. v. Cleef II. 24 Maart: Des amie libD. O. S. Ilb. Nederlandsch record in aanmerking komt. Bij stemmen bleken Sr veertien stemmen voor en veertien tegen te zijn, zoodat het voorstel volgens het reglement was verwor pen. Dr. J. C. Tetzner deed toen het voorstel, om ook het deelnemen van niet-Nederland- sche athleten aan Nederlandsche kam pioenschappen te schrappen. Dit voorstel zal nader schriftelijk worden ingediend waarna er eèn schriftelijke stemming over zal worden gehouden, of men zal een bui tengewone ledenvergadering bijeenroepen. Inderdaad is deze kwestie van een groote draagwijdte en belangrijkheid voor de K. N. A. U. Men denke in dit verband eens aan de prestaties van een Karl of Heinz Baumgarten, die niet-Nederlanders zijn. Besprekingen tusschen de K.N.A.U. en de athletiekafdeeling van Feijenoord zullen er waarschijnlijk toe leiden, dat nog dit jaar in het Feyenoord-stadion internationale athletiekwedstrijden zullen worden geor ganiseerd, terwijl ook pogingen in het werk gesteld zullen worden, om de leger- en vlootwedstrijden in eere te herstellen. Een plan is in studie, om ter gelegen heid van het veertigjarig regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin een estafette uit de elf provincies te organiseeren, mst als doe' een oorkonde aan Hare Meje- steit te brengen. De Sauer-beker, uitgeloofd voor de ath lete, die daarvoor het meest in de teirmen valt, werd toegewézen aan mej. Fanny Koen. De Mulierbeker, beschikbaar gesteld voor den besten organisatorischen arbeid, was dit jaar voor de Rotterdamsche athle tiek-commissie, welke in 1937 aan den spits van de plaatselijke activiteit heeft ge staan. Een nieuwe trophee de gouden van der Werff-medaille, uitgeloofd voor diege ne, die de beste prestatie voor de athle tiek zelve heeft geleverd, werd aan Karl Baumgarten overhandigd, terwijl de Thom- son-beker, de hoogste onderscheiding voor die persoon, die zich het meest verdienste lijk heeft gemaakt ten opzichte van de athletiek, aan den schenker van den gouden medaille, den heer G. E. van der Werff werd uitgereikt. Een voorstel van district Zuid-Holland met betrekking tot het wijzi gen van een aantal stemmen per corporatief lid werd met 21 tegen en 7 voor verworpen. In den vervolge is iedere athleet ver plicht zich ieder jaar eenmaal aan een keu ring te onderwerpen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding wet op de uitverkoopen. De kantonrechter wees schriftelijk von nis in de zaak tegen K. L., winkelier te L e i d e n, die 28 Febr. terecht had moe ten staan wegens overtreding van de wet op de uitverkoopen. De ambtenaar van het O. M. had het ten laste gelegde bewe zen geacht en een boete geëischt van 2.50 subs. 2 dagen. Ook den kantonrechter achtte In zijn schriftelijk vonnis het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde verdachte tot een boete van 7.50 subs. 3 dagen. Onvoorzichtig uit een file gekomen. L. L., chauffeur uit Den Haag, moest te rechtstaan omdat hij rijdende in een file op den Rijksstraatweg te Oegstgeest plotseling zonder reden deze file had ver laten en op het volgende baanvak gaan rjjden waardoor hij het verkeer op dit baanvak ernstig in gevaar had gebracht. Mr. H Haga, president der Haagsche rechtbank, als getuige gehoord, verklaar de, dat hij slechts door tijdig en snel uit halen een aanrijding had kunnen voorko men. Eisch 5 subs. 2 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. H. G. B., chauffeur van de autobussen van den ondernemer Sommeling uit Den Haag, was in verzet gekomen van een te gen hem bij verstek gewezen vonnis, waar bij hij was veroordeeld wegens het on voorzichtig uit een file komen op den Straatweg te Sassenheim, waardoor een tegenliggende auto-bestuurder, mr. van Schaik uit Wassenaar, zich ijhngs met zijn auto, via een vluchtheuvel in veiligheid moest stellen. De ambtenaar vond geen termen aanwe zig om het vonnis te wijzigen en persisteer de bij zijn eisch, 25.subs.' 10 dagen. Ook de kantonrechter was deze meening toegedaan, zoodat het vonnis zoo bleef. De derde autobestuurder, die onvoorzich tig uit de fi'e was gekomen, was H. P. A. uit Den Haag. Ook hier was dit gepleegd te Sassenheim. Alleen was het hier wat vlugger in zijn werk gegaan, want verdachte had een en ander gedaan met een snelheid van 65 km. Een tegenligger was de dupe van dit rijden geworden, aan gezien de bestuurder van deze auto ook al over de vluchtheuvel (bij de Juliana- straat) had moeten rijden om zich aan een aanrijding te onttrekken. Een andere auto had zulks niet meer gekund met het ge volg, dat deze in stukken werd gereden. Ook de vluchtheuvel was er nu bepaald niet netjes afgekomen. De ambtenaar eischte voor deze overtreding een boete van 5.subs. 3 dagen. Deze boete werd zoo laag geste'd, omdat de autobestuurder die den vluchtheuvel was gereden, den vlucht heuvel links gepasseerd was (hetgeen daar mag, al is het voor automobilisten soms wel verwarrend) maar de bestuurder van de auto, die uit de file kwam, had zulks toch niet mogen doen al gold dan voor hem deze verzachtende omstandigheid. De kantonrechter- zal deze zaak nog eens overdenken en over acht dagen vonnis wijzen. Wat had hij nu eigenlijk wel? Dat een autobestuurder zijn rijbewijs wel eens kan vergeten kan men zich in denken. Ook geldt dit voor een ander iets b.v. nummerbewijs enz. Maar dat iemand hier W. F. N. uit Wassenaar motor gaat rijden zonder goede remmen en zon der signalen te kunnen geven en zonder •piegel en zonder nummerborden en zon derja wat blijft er nu eigenlijk over want ds motor deed het ook niet, want hi;: liet zich bovendien nog trekken door eer auto. Toch kwam hij er bijzonder goedkoop van af, want zoowel de eisch als de uit spraak waren 5 maal 1 subs. 5 maal 1 dag Overtreding postwetten. De bode G. W. uit Sassenheim moest in het bankje plaats nemen, omdat hij een brief had meegenomen naar Leiden voor een der Leidsche bladen. Dat mag niet van Tante Pos, want die wil toch zoo graag alle brieven vervoeren. De bode had voor het vervoer van dezen brief een dub- be'tje ontvangen. Tante Pos had dat graag gedaan voor vijf centen. Alleen wie was nu het eerst m<" den bri?f in Leiden ge weest, Toch niet Tante Pos? Omdat de bode vertelde het onwetend gedaan te hebben was het vonnis 2 subs. College geloopen zonder betaald te hebben. Mej. L. M. v. d. B. van E., studente te Leiden had de colleges gevolgd van prof. Duivendak zonder dat zij de ver- eischte gelden daarvoor betaald had. De studente erkende de overtreding en voerde aan dat het een verzuim geweest was om het geld te betalen. Met vrouwelijke lo gica vertelde zij: „Ik was het glad verge ten." Het O. M. wees er op. dat er zeer ernstig misbruik gemaakt werd en nog wordt door de studenten. Men wacht net zoo lang totdat men gesnapt wordt. Eisch 10 subs. 4 dagen. Uitspraak,/ 5 subs. 2 dagen. Als zij nu maar niet glad vergeet de boete te betalen. Overtreding bouwvergunning? De gebroeders van U. te Leiden moes ten terecht staan, omdat zij zonder ver gunning van B. en W. en zonder toestem ming van de bouwpolitie een „gebouwtje" hadden geplaatst voor een wasscherij te Leiden. Het gebouwde was een zooge naamd Timortoestel. De gemachtigde van de verdachten wees ■*r in 'een uitvoerig p'eidooi op, dat er voor zulk een gebouwtje geen vergunning noo- dig was. De ambtenaar eischte een geldboete van f 20.subs. 10 dagen, maar nadat de ge machtigde nog verschillende punten na der had belicht, wijzigde het O. M. zijn usch en maakte er 5 subs. 2 dagen van. De kantonrechter zal deze zaak nog eens overwegen en over acht dagen vonnis wijzen. EISCH: 37.000 BOETE. Vonnis: vrijspraak! De politierechter te Breda heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 49- jarigen meubelfabrikant M. J. M. van L., te Roosendaal, tegen wien de rijksadvo caat de vorige week een boete had ge- eischt van ruim 37.000 subs. zes maanden hechtenis, wegens het ongedekt vervoeren /an 45.000 boekjes sigarettenpapier. De politierechter achtte het ten laste gelegde béwezen, doch niet strafbaar en ontsloeg verdachte van alle rechtsvervol ging. KNOEIERIJEN TE POELDIJK. „Er is aan dit slachthuis een knoeierij gebleken, zooals men niet had kunnen ver wachten en had verondersteld", zoo ver klaarde de ambtenaar van het OM. bij het kantongerecht te Delft, toen hij Maandag tegen den avond aan zijn requisitoir in de geruchtmakende knoeierij-affaire aan het gemeentelijk abattoir te Poeldijk, gemeen te Monster, waar de fa. S. gedurende vele jaren haar bedrijf uitoefende in het ver werken van vleesch en vleeschproducten, kon beginnen. Den geheelen dag is de kantonrechter be zig geweest met het verhooren van getui gen, grootend eels leden van het vroegere personeel der firma. De verschillende slagers uit het bedrijf vertelden, dat zij longen, magen, darmen, enz. te verwerken hadden gekregen door de worst en gehakt. En de baas zei: „Denk er om, ik heb geen last gegeven Een knecht vertelde, dat hij eens een var kenskop had gekregen, „waar de ettter uit sprong, toen hij het mes er in zette". Uit de ton, waarin allerlei afgekeurde producten lagen, werden, wanneer de keur meester en de leden van het personeel ver dwenen waren, longen, levers, enz. ge haald, die snel door den gehaktmolen wer den gedraaid. Toen de directeur van het Slachthuis, de gemeente-opzichter G. F. M. Franke, werd gehoord, sprak de kantonrechter er zijn be vreemding over uit, dat een bouwkundige door het gemeentebestuur was benoemd tot directeur van een slachthuis. De getuige moest toegeven, dat hij van vee en vleesch geen verstand heeft. „Is die toestand nu alleen „Monster-ach- tig" of komt deze meer voor?" vroeg de kantonrechter. De getuige meende, dat zij eenig was, hetgeen den kantonrechter deed opmerken: „Gelukkig maar." De ambtenaar van het O. M., mr. F. Hol lander, die des avonds aan het woord kwam, schilderde den wantoestand, die aan het slachthuis heeft bestaan. De jaloezie tusschen de gemeente Monster en Naald wijk heeft mede aanleiding gegeven tot de ze gebeurtenissen. Ernstig gispte het O. M. het optreden van den opzichter aan het slachthuis, die in zijn functie van onbezol digd veldwachter is geschorst, omdat hij nimmer van de gebeurtenissen melding heeft gemaakt. Spr. wees er op, dat aan het slachthuis- te Poeldijk in 1936 86.090 stuks vee werden geslacht, voor 90 pet. door de fa. S. Dit bewijst de beteekenis van het slachthuis en den omvang der knoeie rij. Ten slotte vorderde spr. tegen den di recteur L. S. een week hechtenis, tegen de beide broers van dezen verdachte elk vier maal drie weken hechtenis, met bevel tot openbaar maken van het vonnis. Mr. J. A. v. d. Meer uit Rotterdam be sprak de verschillende feiten, die hij niet ernstig genoeg achtte voor zulk een zware straf. Spr. wees op de fouten die gemaakt zijn door onvoldoende controle van den keuringsdienst, en pleitte clementie. De kantonrechter, mr. Nieuwhuis, dade lijk uitspraak doende, veroordeelde G. C. S en C. W. S„ die zich op schandelijke wijze hebben bevoordeeld, elk tot vier maal twee weken hechtenis en openbaar maken van het vonnis, terwijl L. G. S. werd vrij gesproken, omdat niet bewezen werd ge acht, dat hij op het betreffende moment directeur van het bedrijf was. (SPROOKJE! 267. Vlug stopte Anneke een tabletje in de monden van Petertje en Hansje en in een wip waren ze weer zoo klein als de kaboutertjes. Zelf nam ze er ook één, en kijk, nu herkende Anneke ook het weggetje weer, dat naar het huisje van den kluizenaar liep. Toen ze nog groot was, leek het allemaal zoo heel anders. 268. Peeterlje was er beduusd van. Nu was hij zoo maar een heel klein mannetje geworden en een paar uur gele den was hij nog een vogel. Hij snapte ei zoo langzamer hand niets meer van en ging vol verbazing even op een groote boomwortel zitten uitblazen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10