RIJNSTREEK Felle brand Alphen a.d. Rijn WOENSCAG 9 MAART 1938 DE LEIBSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. T OEGSTGEEST Stiile Omgang. Gisteravond hield deze afdeeling een algemeene vergadering in St. Willibrord. De opkomst was niet zoo groot als vorige jaren, waarover de voor zitter, de heer W. F. de Rooij, bij de opening zijn teleurstelling uitsprak. De voorzitter bracht verder nog in herinnering dat dit de vijftiende maal is, dat Oegstgeest als zelf standige vereeniging den Stillen Omgang gaat medemaKen. Waren er 15 jaar geleden slechts plm. 50 deelnemers, in den loop der jaren is dit aantal verdubbeld. Mededeeling werd gedaan dat Oegstgeest den omgang zal maken op 20 Maart en bij de Eerw. Broeders van Joh. de Deo op de Keizersgracht de kapel wederom beschik baar is. De heer G. Koelman gaf als penning meester financieel verslag; er bleek een batig saldo van plm. 20 aanwezig. Boeken en bescheiden werden in orde bevonden. irastoor Looyaard zeide zich erover te verheugen, dat ook in deze parochie een vereeniging voor den Stillen Omgang be staat. Zonder de H. Eucharistie is er geen bovennatuurlijk leven. Daarom is het zoo mooi, zoo verheven, in stilte te gaan naar de plaats waar dat groote wonder der H. Eucharistie is gewrocht. De voorzitter dankte Pastoor Looyaard voor zijn bezielende woorden. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren W. F. de Rooy en J. Schenk, werden herkozen. Vervolgens besprak men de regeling van den Stillen Omgang. Zaterdag 19 Maart, des avonds te elf uur Lof in de parochie kerk, daarna per tram naar Amsterdam. In de kapel der Eerw. Broeders wederom Lof met predikatie, waarna de omgang. Na den omgang H. Mis met alg. H. Communie. Omstreeks 6 uur zal men Amsterdam weder veriaten. De kosten zijn bepaald op 2.50, terwijl een beperkt aantal deelnemers voor •kalf geld of gratis kunnen medegaan. Het verzoek daartoe moet aan het bestuur wor den gedaan. Zondag a.s. na de Hoogmis tot half één en na de meditatie tot vijf uur zal de heer G. Koelman zitting houden in St. Willi brord en kan men zich voor deelname op geven. Voorts is daartoe, als uiterste ter mijn, ook nog gelegenheid op Woensdag avond 16 Maart tusschen 7 en 8 uur ten huize van den heer G. Koelman, Kempe- naerstraat 25a. Nadat de voorzitter nog had medege deeld, dat een der volgende Zondagen een H. Mis zal worden opgedragen voor leven de en overleden leden, sloot hij de verga dering. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 14 Maart, nes avonds om 7 uur, in het gemeentehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingeko men stukken en mededtelingen. 3. Prae- advies van B. en W. inzake de straatver lichting. 4. Voorstel betreffende de gemeen- tebegrooting 1938. 5. Voorstel tot vaststel ling van het voorschot ingevolge art. 103 der L. O. wet 1920 voor 1938. Voorstel van B. en W. tot publieke verkoop van de oude school en de voormalige onderwijzers wo ning aan den Hooge Morschweg. 7. Voor stel van B. en W. tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van meu bilair en leermiddelen voor de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Endegeesterstraatweg. 8. Kasgeldleemng. 9. Comptabiliteitsbesluiten. Fonds voor Bijz. Nooden. De commis sie van samenwerking voor bijzondere noo- oen geeft een uitgebreid, verslag harer werkzaamheden over 1937. Medegedeeld wordt, dat in 5 gevallen het volle gevraag de bedrag werd ontvangen. In totaal werd van het Nat. fonds ontvangen 990.—. Door bemiddeling der commissie werd in 9 ge vallen in totaal met een bedrag van 2548 geholpen. Per geval dus ruim 280. Het laagste bedrag dat uitgekeerd werd, be droeg 100, het hoogste 650. In totaal be handelde het bestuur 28 steunaanvragen. Hiervan konden er 10 naar het Nat. fonds worden doorgezonden. In 9 gevallen werd hulp verleend, terwijl 1 aanvrage nog in behandeling is. Van de overige 18 gevallen werd zes keer de aanvrager naar Diaconi of Armbestuur verwezen Uit het bovenstaande moge blijken, dat dt werkzaamheid der commissie niet nut teloos zijn geweest. Ook in 1938 zal weer meermalen haar medewerking worden ge vraagd en blijft zij de belangstelling der ingezetenen noodig hebben. ZOETERMEER K. J. M. V. afd. L. T. Gisteravond ver gaderde de K J. M. V. afd. L. T. bij den heer Ant. van Well De voorzitter opende als gewoonlijk en heette allen welkom, in het bijzonder den srrekor van dezen avond, den heer Vergouwen en dmoderator der vereeniging, den zeereerw. heer Pastoor Leusen. De heer Vergouwen hield een le zing over bemesting van weiland en toon de op zeer bevattelijke wijze aan, hoe wei land het best te bemesten is. De methoden, zooals die thans nog veelal worden toege past, zijn verkeerd; 't lijkt soms zelfs nog op roofbouw. In den breede toonde hij aan, hoe de boer moet komen tot een betere toestand voor zijn weiland, een hoogere opbrengst en betere kwaliteit van het gras. Hierna volgde de pauze, waarvan de pen ningmeester gebruik maakte, om de inhoud van de kas der vereeniging te vergrooten. Daarna verkreeg men de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door een persoon gebruik werd gemaakt. Zijn vra gen en opmerkingen werden door den spreker afdoende beantwoord en verdui delijkt. Daar het intuschen 9 uur gewor den was en de spreker gaan moest, dankte de voorzitter den heer Vergouwen voor zijn belangrijke rede en hoopte, dat hij het volgend seizoen zich weer beschikbaar zou stellen. Hierna sluiting. HILLEGOM Transportarbeidersbond „St. Bonifacius". Gisteravond hield de afd. Hillegom van den Ned. R. K. Bond van Transportarbei ders haar jaarvergadering in hel gebouw van den R. K. Volksbond. De opkomst was slechts matig. De penningm. sloot zijn boe ken met een batig saldo van ruim 20. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, waarbij nij een kleine toename van leden mocht constateeren. Na eenige mededee- lmgen van huish. aard werd overgegaan tot stemming i. z. aftredende bestuursleden. De heeren Jer. v. Dijk en C. van Roode, zagen hun mandaat vernieuwd. In de va cature A. Waterreus Jr., die niet herkies baar was, koos men den heer A. Water reus Sr. De voorz. bracht nu dank aan den heer A. Waterreus Jr. voor hetgeen deze als penningmeester voor de vereeniging heeft gedaan. Hierna sluiting. De B. V. L. Dinsdagavond hield de Hillegomsche Bijz. Vrijw. Landstorm onder leiding van den heer J. O. Vermeer in Ho tel Flora een flink bezochte propaganda- avond. Vele autoriteiten en militairen wa ren aanwezig. In zijn openingswoord heette de heer Vermeer inzonderheid welkom den bur gemeester, die het eere-voorzitterschap had willen aanvaarden. De burgemeester hield een korte lofspraak op de B. V. L. Hierna bracht de plaatselijke leider J. van Roode verslag uit ove.' het afgeloopen jaar, dat niet ongunstig .verd gencemd. Er traden 17 nieuwe leden toe, met de motor- brigade van 30 man telt de afdeeling thans 212 leden. In de kas is een batig saldo: de verstandhouding met de burgerwacht is uitstekend. Bij de schietoefeningen slaag den 5 leden voor het brevet scherpschut ter en 6 voor dat van Koningsschutter. Vervolgens sprak Dr. A. Verwaal uit Den Haag een rede uit, getiteld „Het drievou dig snoer", waarmede spr. God, Oranje en Nederland bedoelde, die door God tot een drievoudig snoer innig zijn saamgeweven. Kapelaan J. Voortwist hield hierna een toesDraak, met tot thema: „Bouw voort lui!" De commandant van het landstormkorps Zuid-Holland West reikte vervolgens met hartelijke woorden van waardeering de behaalde brevetten en insignes uit. In 40 plaatsen heeft hij 16 brevetten als Konings schutter uitgereikt en nu in Hillegbm zes tegelijk. Hij bracht hulde aan den leide- J. van Roode. De herleving van het natio naal bewustzijn is voor 90 procent te dan ken aan de B. V. L„ die opgericht in 1918. door crisis en werkloosheid heen trouw is gebleven aan het beginsel en nu ruim 94 000 leden telt. Op aangename wijze werden de verschil lende toespraken afgewisseld door fraaie zang van het dameskoor „Cantabile", on der leiding van mej. Agaath van der Meij. De heer Vermeer sprak een hartelijk slot en dankwoord, nadat overste Boots den heer Vermeer nog had gehuldigd. NOORDWIJECERHOUT Personalia. Met ingang van l April is tot agent van politie in Eindhoven benoemd de heer A. G. Klinkenberg. Jubileum. Vrijdag a.s. zal de jachtop- zinener van het „Paardenkerkhof". de heer Piet Duivenvoorde, 25 jaar in dienst zijn van jhr. Dedel. WARMOND Coöp. Leenbank. Onder groote be langstelling hield de Coöp. Leenbank al hier haar alg. jaarvergadering in Hotel „De Zon". De vergadering stond onder leiding van den heer J. C. v. d. Voet. De voorzitter deelde mede, dat de werkzaamheden der Bank zich nog steeds in stijgende lijn bewe gen, terwijl over 1937 gee ngeldelijke ver hezen werden geleden. Nu gaf de voorzit ter een beschouwing over de geldbelegging op de kapitaalmarkt en de daarmede sa menhangende rentevergoeding. Vervolgens gaf de heer A. P. Versluys, kassier, een eer overzichtelijk verslag van het afgeloo- pen jaar. Hieruit bleek dat het aantal le den op 31 December 1937 bedroeg 116. In het dagboek der leenbank werden geduren de het jaar 1937 geboekt 2562 posten tot een bedrag van 859.1-14.06, terwijl werd uitgegeven 851.143.40, zoodat het kassaldo op 31 Deecmber j.l. bedroeg 7970.66. Het totaal gestorte bedrag bedroeg op 31 De cember 1936 245.149.90, tedwijl in 1937 werd bijgestort 227.242.80, aldus in totaal 472.392.70. Op 31 December j.l. waren uit staande 39 voorschotten met persoonlijke of zakelijke zekerheid. Het totaal bedrag der voorschotten bedroeg op 31 Deecmber 1936 ƒ62.837, terwijl in 1937 aan nieuwe voorschotten werd verstrekt een bedrag van 29.991, aldus in totaal 92.828., Terugbe taald werd in 1937 en bedrag van 11.330.08 zoodat het totaal der uitstaande voorschot ten op 31 December 1937 bedroeg 81.488.92 Aan rente is door de bank over 1937 ont- vongen een bedrag van 2236.98. De winst over 1937 bedroeg 1633.46 welke winst aan het reservefonds werd toegevoegd. Het reservefonds bedroeg op 1 Januari 1937 23.245.57 en wordt nu 24.879.03. Op het nieuwe bankgebouw is afgeschreven een bedrag van 250 en komt per 31 Decem ber op de balans voor, voor een bedrag van 11.550. Namens de commisise van onder zoek deelt de heer W. K. Heyl mede, dat de boeken in volkomen orde zijn bevon den. Als leden der commisie belast met het onderzoek der rekening en balans over 1938 worden benoemd de heeren C. J. Stijnman, W. S. van Noort en R. Th. de Vroomen en als plaatsvervangers le hee ren J. C. Heemskerk, D. Breedijk en J. K. Heyl,. Het aftredende bestuurslid, de heer S J. Schouten werd met algemeene stem men herkozen, terwijl ook het aftr. lid van den Raad van Toezicht, de heer A. van Moorsel Anz. als zoodanig werd herkozen. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN DE FILM „GRAZIGE WEIDEN". En de meening der Christ. Hist. Door de C. H. Kiesvereeniging werd Dinsdagavond in het IJsclubgebouw een z.g. „Praatavond" gehouden waar als spre ker optrad het Tweede Kamerlid, de heer Tj. Krol. Na een inleiding die door spr. werd gehouden bestond gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan door ve len gebruik werd gemaakt. O.m. werd ge ïnformeerd naar het standpunt van spr. ten opzichte van het verbod van den bur gemeester ingevolge art. 19 der bioscoop wet betreffende de vertooning van de film „Grazige Weiden". Spr. zeide het met de verschillende reamsies over deze ver tooning niet eens te zijn en gaf blijk de meening van den burgemeester te deelen. CURSUSAVOND VAN DE DRIE STANDSORGANISATIES. Kapelaan Klaver spreekt over de beleving van het Evangelie. Gisteravond waren er wederom velen, hoewel niet té velen, in de Sint-Josephzaal tezamen gekomen om te beluisteren den weleerw. Kapelaan C. M. Klaver van on ze „Sint Bonifacius" parochie, die zou spreken voor de drie plaatselijke Stands organisaties: den R.K. Volksbond, de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en den R.K. Land- en Tuinbouwbond, over het onderwerp „Evangeliebelijders". De avond stond ditmaal onder leiding van Kapelaan C. M. Broers en werd o.m. mede bijgewoond door den hoogeerw. Deken. Het dames congregatie-koortje zong on der leiding van mej. M. Schravemaker met pianobegeleiding van Mej. N. Scheer der, allereerst „Die Spinnerin" van Ed. Hermes, waarna Kapelaan Klaver plaats nam op den katheder. Steeds meer kan men ondervinden, al dus spr., dat er groote nood is aan een juiste en scherp omlijnde uiteenzetting van de groote grondwaarheden, die het leven van individu en gemeenschap be- heerschen. Men heeft het leven ingericht zonder kennis van de waarheid, of met een al te oppervlakkige kennis. Het is de Waarheid, de eeuwig onveranderlijke waarheid, die God heeft vastgelegd in Zijn Schepping en Openbaring, die ons leiden moet naar het lichtend einddoel, die voe ren moet tot vruchtbare dadenkracht en hoogste offervaardigheid. Wie sterft voor de Waarheid, draagt de kroon der onver gankelijke overwinning. Zoo zal het dui delijk zijn, aldus spr. dat er voor den mensch geen edeler roeping bestaat dan heel zijn leven te maken tot een getuige nis voor God. Meer dan ooit moeten w\j thans deze grootsche taak ten volle bele ven! Er hangt een donkere schaduw over het oude Europa, dat een ruïne dreigt te worden. Terwijl in minder beschaafde landen het heidendom steeds meer en meer ver dwijnt voor het Licht van het Evangelie, groeit in deze landen en hier een nieuw heidendom! Het zij voldoende te consta teeren, dat wij Christenen .aan de verlie zende hand zijn'in Europa. Wat beteekent het Christendom nog voor meer dan de helft van Europa's inwoners? De Kerk evenwel stéat te midden van dit alles, mét de waarheid. Voor de kerk behoeven wij' ons niet bezorgd te maken, zegt spr. Zij heeft de eeuwige, onvergankelijke be lofte. Maar des te grooter moet onze be zorgdheid zijn voor de zielen die vergaan, voor de dwalenden, de misleiden, de zoe kenden envoor ons zelf. Zoo wij geen lichtbakens willen zijn in deze donkere tijden. Zoo wij niet willen inzien, dat God, ook voor den groei en de instandhouding van Zijn kerk hier ge bruik wil maken van natuurlijke midde len en ons de eer aandoet onze hulp te aanvaarden en te benutten, dan zijn wij geen Christenen! Een geweldige taak is hier voor ons al len weggelegd, Christus weer terug te ge ven aan de wereld en die wereld wéér te rug te brengen naar Hem. Want wanneer wij Katholieken er niet in zouden slagen om in de samenleving de levensleer van het Christendom weer binnen te voeren, dan zou alle werk-actie voor herstel van de sociale en economische orde zeker tot een jammerlijke mislukking gedoemd zijn. Uit die gedachte levend moeten wij als levende ledematen met de Kerk strijden voor de Waarheid en dat wel op elk ter rein waar de kerk ons voorgaat, richtlij nen geeft, aanspoort, opwekt en goed keurt. En waar de kerk ook bezit de juis te beginselen voor het Maatschappelijk leven, moeten wij allen gezamenlijk ook deze uitdragen op maatschappelijk ter rein, op sociaal economisch terrein. Be grijpen we dus, aldus roept spr. uit, dat de organisatie's zoo noodig zijn. Zonder or ganisaties zal doordringen van de Chris telijke leer niet mogelijk zijn. Wij moeten daarom de daartoe ten zeerste geëigende organisaties sterk maken. De wereld is afgekeerd van God. Wij moeten die Xverëld terug brengen naar God, die wereld weer bewoonbaar maken voor allen. Als twee voornaamste hulpmiddelen noemt spr. hiervoor onthechting aan al het aardsche en de edelmoedige liefde. Deze twee deugden heeft onze tijd wel het meest van noode, daar het materialisme brandt van dorst naar de goederen en ge nietingen van dit leven. Al zijn we dan ook nog zoo weinig in aantal in de ontkerstende wereld, besloot spr., maar wij houden vast aan deze deug den en wij bëleven overal en op elk ter rein en gebied het gansche Evangelie, dan zullen wij Katholieken overwinnen de wereld voor Christus, niet ineens, maar te Bewoner vluchtte ln nachtgewaad! Vannacht omstreeks 1 uur is een felle brand ontstaan in het perceel De Lan- gestraat 9 te Alphen, bewoond door den heer Van Es. De bewoner van het naastgeleegen perceel ontdekte de brand het eerst; hij was door een brandlucht in zijn wo ning ontwaakt. Ijlings wekte hij den bewoner van het brandende huis, die nog sliep toen de voorkamer beneden reeds in lichter laaie stond. In zijn nachtkleeren wist hij zich toen nog in veiligheid te stellen. De brandweer, die na eenigen tijd met de twee motorspuiten ter plaatse verscheen, wist de brand tot dit ééne perceel te beperken, dat evenwel ge heel is uitgebrand. Ook de inboedel werd vernield. Het naast-staande perceel, bewoond door den heer Van Stappen, had aan de voorzijde weliswaar vlam gevat, doch de brandweer wist hier het vuur spoedig te bedwingen. Ook het aan de andere zijde belen dende perceel, bewoond door den heer Koster, liep veel waterschade op. Verzekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door de kachel. als het zuurdeeg, langzaam en zeker! En wij zullen dan kunnen verwezenlijken de ware, eenig juiste Wereldorde, volgens Gods bestel, voor God, Kerk en Maat schappij! De Deken dankte de besturen van de drie plaatselijke standorganisiatie's voor hetgeen zij met opoffering van eigen krachten en geldmiddelen met deze drie cursusavonden hebben willen geven, fei telijk aan geheel Katholiek Alphen en be treurt ten zeerste, dat er niet meerderen zich de moeite hebben willen troosten, naar de zaal te komen. Spr. vertrouwde er op, dat zij die afwezig waren, daartoe hoogere motieven hadden, dan onverschil ligheid of anderszins ten opzichte van geestelijke zaken. Spr. herinnerde er aan, dat er op de avonden heel veel was te leeren, hetgeen door niemand kan worden tegengespro ken, en besloot met het spreekwoord: „Ora et Labora", dat beteekent: Bid en werk. Spreker past dit toe op aller dage- lijksch leven. Dit moet doorzeefd zijn, al dus Z. E. niet alleen door ons Katholiek bidden, maar ook door ons leven en wer ken als Katholieken en uitdragers van het Katholicisme. Stille Omgang. Het gezelschap van den „Stillen Omgang", afd. Alphen aan den Rijn houdt op Maandag 14 Maart a.s. des avonds te 8 uur in de Sint Joseph- zaal een algemeene ledenvergadering, waarin o.m. de reis zal worden besproken naar Amsterdam op Zondag 20 Maart a.s. en een verslag zal worden uitgebracht van de algemeene jaarvergadering. Om trent het programma kunnen wij in het kort melden: Zaterdag 19 Maart zal er in de parochiekerk van den H. Bonifacius te 10 uur een Lof worden gecelebreerd. Daar na te 10/f' a*r vertrek met boot vanaf de aanlegsteiger achter de Stoomwasscherij van de firma Van Hofwegen. Zondagmor gen 3.45 uur zal in de Bagijnhofkerk een H. Mis worden opgedragen voor de Al- phensche Bedevaartgangers, waarna di rect vertrek per extra tram vanaf het Ko ningsplein naar de boot en aankomst te Alphen aan den Rijn omstreeks 8.30 uur. Bootkaarten zijn verkrijgbaar tijdens de vergadering en daarna tot en met Zater dag 19 Maart 2.30 uur bij den heer J. v. d. Bosch Bontje, Van Mandersloostraat 45 en verder vanaf 3.30 tot 4.45 in de tooneel- kamer der Sint Josephvereeniging. Werk- looze leden kunnen voor 25 ct. contribu tie een bootkaart bekomen, uitsluitend in de zaal ad 50 ct. De bootkaarten geven tevens recht van toegang tot de kerk. Op den weg naar beterschap. Naar we vernemen is de toestand van het zoontje van v. d. K., dat Zaterdag van een pl.m. 8 Meter hooge zolder :s gevallen, thans naar omstandigheden redelijk. Gisteren is het knaapje tot bewustzijn gekomen. AARLANDERVEEN Moedercursus. Donderdag 10 Maart aanvang van den Moedercursus voor ge huwde dames. De cursus wordt gegeven in de R.K. Meisjesschool 's avonds om 7 uur. onder leiding van Zuster Hoskam uit 's Gravenhage. E.H.B.O. Gisterenavond werd door dokter Montagne van Gouda het .eindexa men afgenomen voor de E.H.B.O. Geslaagd zijn de dames: Rika Herr, Corn. Hoogeboom, L. de Hollander, Joh. Boer, M. v. Dolder, J. v. Dolder-Bestebroer, mej. Eikelenboom- van Eijk, mej. Karsemeijer-Veerman, D. Walraven; en de heeren: N. de Hollander, G. v. d. Pijl, P. Pasma, C. v. d. Bijl, B. Ger ritsen, J. de Graaf, A. Blom, A. Berger, H. Bardelmeijer. Al deze cursisten zijn met lof geslaagd. De cursus werd gegeven door den heer dr. W. v. d. Wind. Voorzeker een groot succes voor onzen plaatselijken geneesheer. Volgende week Dinsdag 15 Maart zullen nog 17 candidaten geëxamineerd worden. Mogen ook deze sla gen, dan zal ons dorp kunnen roemen op een keurafdeeling der E.H.B.O. LEIMUIDEN K. J. M. V.-avond. Gisteravond hield de K. J. M. V. wederom een bijeenkomst in het parochiehuis, waar notaris Lohman de Kath. Actie besprak en uiteenzette, dat de K. A. is een deelname van leeken aan het hiërarchische apostolaat der Kerk. In zijn schitterend betoog waes spreker er op, dat ieder lid van de K. J. M. V. me dewerkte in die actie, omdat hij er een plaats in heeft, Nog werd medegedeeld, dat a.s. Maan dagavond oefeningen waren voor de ath- letiek- en gymnastiekclub en er tevens ge legenheid was voor aangifte van nieuwe leden. De Kruisvaart roept: Komt allen naar de film morgenavond. Dan zal eindelijk de uitgestelde Kruisvaart film in de oude school worden vertoond. Deze avond is ge heel gratis toegankelijk voor leden, ouders, donateurs, en ook voor ouders wier jon gens geen lid zijn van de Kruisvaart en als er plaats is ook nog wel voor anderen, die belang stellen in de Kruisvaart. Laten voor al alle ouders nu eens flink opkomen. Spe ciale uitnoodigingskaarten worden niet ge zonden, maar dit mag geen voorwendsel zijn om niet te komen. Aan het slot van den avond zal de dir. nog een propagan- ristisch woordje spreken, naar we hopen voor een zeer talrijk gehoor. NIEUWERBRUG DOOR DE MIST MISLEID. Bakker verdronken; zijn lijk opgehaald. Vermoedelijk door de mist misleid is in den nacht van Maandag op Dinsdag de 55-jarige bakker A. Schouten alhier te water geraakt en verdronken. Eerst gistermorgen werd de man gemist. Terstond werd de politie hiermede in ken nis gesteld waarna begonnen werd met dreggen in de Oude Rijn. Nadat men eeni gen tijd bezig was geweest zonder resul taat, zagen voorbijgangers eensklaps het ontzielde lichaam drijven in de Oude Rijn, op ongeveer 200 meter afstand van zijn woning. Het lijk werd door de politie in beslag genomen, doch is later weer vrij gegeven. Het gebeurde moet wel aan een ongeluk te wijten zijn geweest. Het rijwiel van het slachtoffer is eerst gistermiddag op<zedregd kunnen worden. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw met drie kinderen achter. Dit is thans in 3 weken tijd het tweede slachtoffer dat op deze noodlottige wijze om het leven is gekomen. DOOR LOCOMOTIEF VAN ZANDTREIN GEGREPEN. Arbeider aan nieuwen Rijksweg gedood. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft bij de zandafgravingswerken, uitgevoerd door de firma Broekhoven en dienende voor de nieuwe verkeersweg no. 12 een. ernstig ongeluk gebeurt waarbij een per soon is gedood. Onder de gemeente Lange Ruige Weide was de arbeider J. Kasius uit Driebrugge bezig met werkzaamheden aan de rails waarover zandtreintjes, welke het zand vervoeren, rijden. Vermoedelijk heeft de man één der zandtreintjes niet zien nade ren, met het noodlottig gevolg dat hij door de locomotief werd gegrepen en on der deze terecht kwam. Eerst toen men de locomotief had opgevijzeld kon men het ontzielde lichaam er onder uit halen. Dr. v. Beek van Bodegraven en de ge-I meente-politie van Lange Ruige Weide waren spoedig ter plaatse. De man is 50 jaar oud, gehuwd en laat 8 kinderen na. OUD-ADE Stille Omgang. Onder voorzitter schap van den heer P. v. d. Ploeg hield het Genootschap van den Stillen Omgang zijn jaarlijksche vergadering in de zaal van Café v. d. Hulst. De zaal was goed bezet, toen de zeereerw. heer Pastoor een woord ter inleiding sprak en te ongeveer 7.30 uur de vergadering opende. Het verslag van secr. en penningm. werd onder dankzegging goedgekeurd en onveranderd vastgesteld. Daarna werden door de heeren zangers eenige gezangen ten gehoore gebracht en met applaus beloond. Toen volgde de rede van Rector Sondaal uit Oegstgeest, welke rede door allen met groote aandacht werd gevolgd. Spr. gaf een beschouwing, over de opgegeven intentie van dit jaar „Behoud en vermeerdering van den Christelijken levensernst in de huisgezinnen", en spoorde allen aan, ook vooral de mannen, een goed voorbeeld te geven altijd en overal De Pastoor hield een toespraak, geheel bij de woorden van den spreker aansluitend en hem eenige hartelijke woorden van dank brengend. De penningmeester werd bij ac clamatie herbenoemd en nam zijn benoe ming weder aan. De reisgelegenheid zal als vorig jaar zijn. Na het zingen van het lied „Aan U, o Koning der Eeuwen" dankte de voorzitter allen, die tot het welslagen van dezen mooien avond hadden mede gewerkt, en sprak den wensch uit, dat de gesproken woorden vrucht mogen dragen, en werd de vergadering met gebed gesloten. DE KWAKEL B.V.L. Ter voorbereiding van den Ge westelijken schietwedstrijd te Amsterdam in de eerste helft van Mei zullen alhier in den gang van de R.K. school op 16, 23, 30 Maart en 6 April schietwedstrijden gehou den worden des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Hiervan zal de indeeling in en bevordering tot de verschillende groepen afhangen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7