THAPE IS EEN UITKOMST De strijd In Spanje De toestand in het Verre Oosten BUITENLAND Chautemps vraagt volmachten OMGEVING WOENSDAG 9 MAART 1938 UE LEinSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE ONDERGANG VAN DE „BALEARES" De verhouding der rechtsche tot de linksche vloot. Omtrent den zeeslag, die Zondag bij kaap Palos tot den ondergang van de „Ba leares" heeft geleid, wordt nog het volgen de vernomen: De republikeinsche vloot begeleidde een convooi naar Carthagena, toen zy een rechtsdh smaldeel ontmoette. In de tweede phase van het gevecht schoten de repu blikeinsche torpedobooten 14 torpedo's af, terwyl de rechtsche kruiser „Canarias" werd getroffen door het geschutvuur van den kruiser „Libertrad" doch geen ernstige schade opliep. Toen de „Baleares" een ma noeuvre maakte om de slaglinie der repu blikeinsche schepen te breken, kwam hij dwars voor de vijandelijke torpedoboot- jagers te liggen. Deze vuurden torpedo's af op het schip: een daarvan trof het ben zinereservoir, een andere raakte den krui ser onder de waterlijn. Ondertusschen had den de republikeinsche kruisers zich verder gewijd aan de bescherming van het con vooi, dat veilig te Carthagena aankwam. Door den ondergang van de „Baleares" is het verschil tusschen de sterkte van de rechtsche en die van de republikeinsche vloot aanzienlijk verminderd. Barcelona beschikt thans over twee kruisers, een ge pantserd schip, dat in reparatie is en een flottielje duikbooten en torpedojagers, veel sterker dan die van de rechtschen, die slechts twee kruisers en een eskader ge wapende koopvaardijschepen bezitten. OPZETTELIJKE BESCHADIGING VAN DE „C 2"? De „Paris Soir" meldt uit St. Nazaire, dat de Spaansche duikboot „C 2" op geheim zinnige wijze beschadigd is. Men zal zich herinneren, dat eenige rechtsche Spanjaar den zich indertijd van de duikboot, die in dienst der Spaansche regeering is, wilden meester maken. Het vaartuig was daarna te St. Nazaire gerepareerd en het zou thans zee kiezen om zich weer by de regeerings- vloot te voegen. Men heeft nu ontdekt, dat de accumulatoren beschadigd zijn: de schade zou bijna twee millioen francs be dragen. Men heeft volgens het blad eenige reden aan te nemen, dat er kwaadwillig heid in het spel is. DE JAPANNEEZEN OVER DE GELE RIVIER De Japansche troepen zijn erin geslaagd onder dekking van zwaar artillerievuur, te Szeshoei de Gele Rivier over te steken. Szeshoei ligt aan den Loenghai-spcorweg, 40 K.M. ten N.W. van Tsjentsjau, dat het voornaamste doel is-' van den Japanschen opmarsch aan gene zijde van de Gele Rivier. Japansche vliegtuigen boven Sian Gistermiddag zijn Japansche vliegtui gen verschenen boven Sian, de hoofdstad der provincie Sjensi, en hebben het vlieg veld aldaar gebombardeerd. Er ontstond een luchtgevlecht, waarbij 15 Chineesche toestellen werden neergeschoten en vijf andere, welke op het vliegveld stonden, vernietigd werden. Nieuwe bank in Noord-China. De voorbereidende maatregelen tot het openen van de Federale Reserve Bank in Noord-China zijn geëindigd. Tien Maart a..a.s. zullen het hoofdkantoor te Peking en het bijkantoor te Tientsin worden ge opend. De bankbiljetten, welke door deze bank zullen worden uitgegeven, zullen de eenige wettige zijn en zullen de biljetten, welke reeds door andere banken in omloop zijn gebracht vervangen. Binnenkort zullen ook bijkantoren wor den geopend te Tsinan, Tsingtau, Sjitsjia, Sjwang, Taijoean en andere belangrijke plaatsen. Bnltenlandsctie Berichten SLUIKHANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN ONTDEKT. De Fransche nationale veiligheidspolitie heeft te Parijs acht handelaren in verdoo- vende middelen aangehouden. Hun acti viteit strekte zich zoowel over Europa als over Amerika uit. De leider der bende is een Zweed, zekere Axel Astrand, een bar man, die werkzaam is in gelegenheden aan de Champs Elysées en op Montpar- BULGARUE, HET HONDENLAND. Wegens de verontrustende toeneming der gevallen van hondsdolheid heeft de Bulgaarsche regeering gelast, alle geïn fecteerde honden terstond neer te schieten. Volgens de statistieken telt Bulgarije 2y, millioen honden en komt hondsdolheid zeer veel voor. Aangenomen, dat het voe den van één hond 2 leva's per dag kost, dan kost het het land 5 millioen leva's per dag en 1.825.000.000 leva's per jaar om voor al zijn honden te zorgen. In 1936 werd een speciale commissie aangesteld door de regeering om de kwes tie van hondsdolheid te onderzoeken en als gevolg daarvan werd gelast, dat twee millioen honden moesten worden afge maakt. Het bevel zal van kracht blijven totdat het minimum aantal honden, dat voor verschillende doeleinden noodig is, bereikt is. gr loo» BELGIE DE TAALSTRIJD IN BELGIë. Verklaring van het comité der Ijzer bedevaarten. Het comité van de jaarlijksche bedevaart naar de graven van den IJzer is in alge- meene vergadering bijeengekomen en heeft een communiqué gepubliceerd, waarin wordt verklaard, dat het comité de eenta ligheid van Vlaanderen verlangt, streng alle muggenzifterij inzake de toepassing van de taalwetten door overheidspersonen veroor deelt en krachtige maatregelen verlangt te gen hen, die de wetten overtreden. Het comité brengt verder hulde aan Grammens en zijn medewerkers. Het hul digt hun strijd als een daad van Vlaam- sche waardigheid tegen een staat, welke toestaat, dat de wetten op de Vlaamsche gelijkheid worden overtreden. Het comité voelt zich solidair met Grammens en zijn mannen van de daad en juicht hun besluit om door te zetten met geestdrift toe. Het comité verlangt amnestie voor de daden van Grammens en de zijnen; weige ring van amnestie beschouwt het comité als een bevestiging, dat de Vlamingen als paria's worden behandeld in den Belgischen staat. DUITSCHLAND DE VASTHOUDING VAN Ds. NIEMÖLLER Het lot van ds. Niemöller blijft de gemoe deren in de samenleving der Protestantsche Belijdende Kerk in beroering houden. Tijdens een gisteren in de parochie van ds. Niemöller (Dahlem) gehouden kerk dienst heeft een predikant, wiens naam niet bekend is geworden, verklaard, dat het on rechtvaardig was, dat Niemöller opnieuw gevangen was genomen na zijn in vrij- heidsstelling en dat het niet alleen een be- leediging was voor het geheele protestant sche Duitschland, doch voor de geheele Christenheid. De predikant bad voor al len, die onschuldig worden gevangen ge houden. Ambtenaren der geheime politie vroegen een officier van het leger naar den naam van den predikant. Men heeft gehoord, dat de officier antwoordde: „Waarom zou ik u deze inlichting geven?" Hierop legitimeerden de ambtenaren zich. De situatie in Würtemberg. In Würtemberg moeten de protestantsche geestelijken, die op lagere scholen gods dienstonderwijs geven, den eed van trouw aan Hitier afleggen. Zij die dat onvoor waardelijk weigeren, worden ontslagen en vervangen door leeken, die politiek be trouwbaar worden geacht. FRANKRIJK SANEERING DER O VER HEID S- FINANCIëN. Beroep op de Fransche spaarders. Na afloop van de zitting van het Fransche kabinet, waarin de regeering besloot vol machten te vragen voor de uitvoering van een program tot financieele saneering en sociale vrede, werd een officieel com muniqué gepubliceerd. Hierin werd het volgende medegedeeld: De eerste minister heeft met zijn collega's gesproken over de vorming van een auto nome kas voor de landsverdediging en over de aanstaande credietoperaties, waartoe die kas haar toevlucht zal moeten Minister Marchandeau heeft toen uit eengezet, dat de buitengewone uitgaven voor de bewapening, die voor de eerste twee maanden van het jaar reeds 3 mil liard, 150 millioen francs bedroegen, voor het geheele financieele jaar een totaal bedrag van ruim 15 milliiard zullen ver- eischen. Hij wees er bovendien op, dat de schatkist ook voor de gewone uitga ven zeer hooge bedragen zal moeten op brengen. Spr. herinnerde er aan, dat hij kort gele den een belangrijk ontwerp heeft voorbe reid, strekkende tot beperking der uitga ven en herstel der openbare financiën. Hij heeft dit ontwerp opnieuw ter hand geno men en het lijkt hem meer dan ooit nood zakelijk, om het diepe vertrouwen van het Fransche volk te behouden, dat men zal vragen mede te werken met zijn spaargel den en zijn werk. Het plan van den minister van Financiën werd door den raad goedgekeurd. Chautemps behandelde hierop den poli- tieken kant van het vraagstuk en wees op de noodzakelijkheid om het land, als te genprestatie voor het vertrouwen, dat men het vraagt, de zekerheid te geven, dat de geleidelijke saneering der overheidsfinan ciën systematisch en energiek zal worden nagestreefd door een regeering, die geen zorgen meer heeft voor den dag van mor gen en vrij is in haar optreden, in een at mosfeer van eendracht en arbeid, die de stijging der productie verzekert voorname lijk van die, welke van belang is voor de landsverdediging. Chautemps heeft er verder op gewezen, dat het de plicht der regeering is het par lement om de middelen te vragen, welke noodzakelijk zijn voor de uitvoering van de zware taak, die op haar rust. Met algemeene stemmen werd be sloten, dat een verklaring in dien zin Donderdag a.s. in beide kamers zal wor den afgelegd en dat de uitdrukkelijke toestemming van het parlement ge vraagd zal worden voor de verschillen de voorstellen, die ten doel hebben de uitvoering mogelijk te maken van de door den premier en den minister van financiën uiteengezette maatregelen, die het landsbelang noodzakelijk maakt. Ten einde de middelen te verkrijgen voor de actie, die zij zoo juist omlijnd had en zonder welke het haar onmo gelijk zou zijn het werk van nationaal herstel te ondernemen, zal de regee ring niet aarzelen duidelijk haar ver antwoordelijkheid voor het parlement op het spel te zetten. Het besluit der regeering, het parlement Donderdag, delegatie van bevoegdheden op financieel en sociaal gebied te verzoeken, heeft in politieke kringen verrassing ge baard, naar Havas meldt. Chautemps heeft evenwel Zaterdag reeds, na het debat over de landsverdediging, zijn wil te kennen gegeven een politiek herstel te bewerkstel ligen. De bestudeering van de voorwaarden voor de ten bate van de defensie-kas uit te ge ven leening, gedurende Zondag en Maan dag, bracht Chautemps ertoe, het kabinet gistermorgen zijn overtuiging mee te dee- len, dat een nieuwe „pauze" noodzakelijk was onder de huidige omstandigheden. Chautemps verklaarde zelfs bereid te zijn de macht te laten aan een regeering welke was gevormd door representatieve politieke personen, zooals oud-premiers, onder opper gezag van Herriot. De ministerraad gaf er evenwel de voorkeur aan het parlement bij een te roepen om zich uit te spreken over den nieuwen koers. Van het einde van den middag af heeft Chaufemps gisteren overleg gepleegd met de parlementaire leiders der socialisten en communisten, teneinde met hen zijn voor stellen te bespreken. Deze komen in het kort op het volgende neer: le. Volledige stabiliteit van het kabinet, steunend op een regeeringsgetrouwe meer derheid. 2e. Grondige financieele hervorming, uit te voeren met behulp der toe te stane vol machten; de herziening zal vooral berus ten op een strikte toepassing van den re gel, dat geen nieuwe uitgaven zullen mogen worden gedaan, zonder daartoe aangewe zen dekking. 3e. Voorzichtige toepassing der sociale hervormingen., met name zou het ouder domspensioen weer worden uitgesteld. 4e. Opvoering der productiviteit, door middel van een soepeler toepassing der 40- urige arbeidsweek. 5e. Versterking van den socialen vrede; alle arbeidsgeschillen dienen geregeld te worden volgens de wettelijke regelen van het arbeidsstatuut. ENGELAND DE BESPREKINGEN MET ITALIë. Oostenrijk bemoeilijkt besprekingen met Duitschland. Zooals reeds eerder uiteengezet is, aldus meldt Reuter, moet een algemeene rege ling met Italië naar Britsche meening een regeling van de Spaansche kwestie inhou den, waarbij gerekend wordt op algemeene overeenstemming betreffende het terug trekken der vrywüligers. De Volkenbonds raad komt in Mei bijeen. Indien voordien een Britsch-Italiaansche overeenkomst tot stand is gekomen en men den Raad kan mdedeelen, dat een regeling is gevonden, die een werkelijke bijdrage tot den vrede beteekent, gelooft men, dat ook de andere mogendheden een bijdrage zullen leveren door de leden vrij te laten ten aanzien van de erkenning van de Italiaansche positie in Abessinië. Zaken, die zuiver aangelegenhe den tusschen Engeland en Italië zijn, zullen waarschijnlijk niet aan Genève worden voorgelegd. Wat de Britsch-Duitsche betrekkingen betreft: het onderhoud tusschen den Brit- schen gezant en Hitier en de bespreking, die Halifax Donderdag met von Ribben- trop zal hebben, zullen den grondslag vor men, waarop beoordeeld zal worden, of dit oogenblik geschikt is voor de voorzetting der toenaderingspogingen of dat men be ter tot een later tijdstip kan wachten. Men beseft te Londen ten volle, dat de laatste gebeurtenissen in Europa, bijvoorbeeld de Oostenrijksche en de Tsjecho-Slowaaksche kwestie, een algemeene ontspanning moei lijker bereikbaar maken. In antwoord op een vraag in het Hooger- huis heeft de minister van buitenlandsche zaken, Halifax, verklaard, dat de Britsche regeering onder de bestaande omstandighe den niet overweegt te Genève eenig initia tief te nemen in verband met de gebeurte nissen in Oostenrijk. LAGERHUISDEBAT OVER PALESTINA. Engeland gelooft nog steeds in het verdeelingsplan. In het Lagerhuis is gisteren gedebatteerd over Palesina, toen drie begrootingsposten in het geheel tot een bedrag van 23.000 KATWIJK AAN DEN RIJN Voorstraat-misère. Al vanaf Septem ber ligt de Voorstraat-Noord gedeeltelijk overhoop. Een grondige verandering moest plaats hebben en daarvoor zijn begin Sep tember 1937 de boomen aan een zyde ge rooid. Intusschen zijn de plannen gewij zigd en de uitvoering moest wachten op goedkeuring van Ged. Staten omdat het tweede plan duurder werd dan het eerste. Naar we vernemen moet thans de goedkeu ring verkregen zijn en begin der volgende week zal met het werk worden begonnen. Enkele maanden en het aanzien zal aldaar heel wat anders zijn dan voorheen en thans. LEIDSCHENDAM Bazar Groene Kruis. Gistermiddag te 2.30 uur had de opening plaats van de ba zar van het „Groene Kruis", welke gehou den wordt in het dienstgebouw va nde Ned. Herv. Kerk. Onder de aanwezigen merkten wij op: burgemeester Keijzer, voor het hoofdbestuur, mevr. KeijzerRaplain, het bestuur en de Zuster van het Wit-Gele- Kruis, ds. Vermet, de heer van Staaldui nen, president van de kerkvoogdij, mevr. Boukema, de doktoren Reijers, v. d. Stam en Perquin, eenige raadsleden en vele ge- noodigden. De voorzitter, de heer War- molts, sprak een inleidend woord. Burge meester Keijzer het woord verkrijgende, uit zijn hooge waardeering voor het werk van het „Groene Kruis" en voldoet daar om gaarne aan het verzoek van het dames comité, om deze bazar te openen. Het wil er bij spr. nog niet in, dat nog niet allen lid zijn van deze mooie instelling. De contributie is immers geen bezwaar, daar deze zeer laag is gesteld. Namens het H. B. sprak mevr. Keijzer Raplain hartelijke woorden van dank aan het damescomité. NOOTDORP L.T.B. Maandagavond had de jaar vergadering plaats van de R.K. Land- en Tuinbouwbond afd. Nootdorp in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg. Voor deze vergadering, welke eenige be langrijke agendapunten bevatte, werd door de leden weinig belangstelling getoond, hetgeen bleek uit de zeer matige opkohst. Volgens het jaar verslag was de afdeeling in 1937 uitgebreid met 4 leden, in totaal thans 70 leden. Het kassaldo bedroeg 34.49, terwijl er een aandeelenschuld be staat van 212.waarvan het geld was aangewend voor aanschaffing van een af- deelingsvaandel compleet. Bij de bestuursverkiezing werden de 2 aftredende heeren C. W. van Eyk en C. G. Mooyman bij acclamatie herkozen. Thans kwam aan de orde: goedkeuring concept van het collectief contract met de Nederlandsche R.K. Landarbeiders- bond St. Deus dedit te Haarlem en de Ned. Chr. Landarbeidersbond te Utrecht. Na vele discussiën kwam men tenslotte tot overeenstemming. De belangrijkste punten in genoemd contract als volgt: 1. Het minimum loon aan volwaardige arbeiders, die den leeftijd van 21 jaren bereikt hebben, bedraagt 18.50 per week; overwerk 40 cent per uur, 2. Patroons en arbeiders zijn gehouden hun volle medewerking te verleenen aan het kindertoeslagfonds. 3. Van het loon van volwaardige arbei ders wordt door den werkgever 2% inge houden ten bate van het kindertoeslag fonds. ,4. Eventueele geschillen tusschen pa troons en arbeiders worden de afdeelings- besturen ter kennis gebracht en door hen in der minne geschikt. Van de rentelooze aandeelen werden de volgende vijf stuks uitgeloot: nos. 27, 93, 120, 5, en 53, welke aandeelen binnen één maand bij den penningmeester den heer C. G. Mooyman zullen moeten worden in gewisseld. De voorzitter deelde nog mede dat 25 aandeelen door haar bezitters aan de kas waren geschonken. Hierna sprak de Geestelijk Adviseur, Kap. H. Groeneveld, over het oprichten van een Retraiteclub in de L.T.B. afd., welke oprichting na een aanmoedigend woord geschiedde en waarbij zich staande de vergadering reeds een tiental leden op gaven. Bij de mededeelingen werd nog eens onder den aandacht gebracht de hernieuw de actie van de K.R.O. voor een bijdrage voor de installatie van de nieuwe K.R.O.- Studio, De prikkaart had onder de aan wezigen een weinig sucoes, waarna be sloten werd het restant uit de kas aan te vullen. SASSENHEIM Oranjevereeniging. „Het bestuur der Oranje-vereeniging rekent op een groote opkomst naar de jaarvergadering" stond op de convocatie te lezen. Een misrekening, want toen de heer D. Ph. Bisschops de vergadering opende was een zeer klein aantal belangstellenden aanwezig. De voorzitter herinnerde aan de afge- pd.st. werden ingediend door den minister van koloniën, Ormsby Gore. Er was een heftig debat tusschen den la- bour-afgevaardigde Wedgwood en den mi nister. Ormsby Gore zeide, dat de regee ring nog juist op het standpunt staat waarop zij verleden jaer Juli stond Zij gelooft nog steeds in een verdeeling en is nog steeds vastbesloten een politiek van verdeeling te doen invoeren. De opdracht van de technische commissie, welke naar Palestina gaat, was opgesteld, rekening houdend met de aanbevelingen der commis sie Peel en met de aanbevelingen der man- datencommissie van den Volkenbond. MODERNISEERING VAN HET STATION VOORBURG. Terwijl andere stations, in het alge meen belang, moeten worden gesloten, verkeert het station Voorburg in de be voorrechte positie, ingaande 15 Mei aA, in het groote verkeer opgenomen te worden. Thans stoppen daar nog slechts een achttal locale treinen, terwijl met de as. zomerdienst te Voorburg alle electrise he treinen zullen stoppen. In verband hiermede zal het reizigersver keer ongetwijfeld aanzienlijk toene men, waarom de N.S. besloten hebben het stationsgebouw met toebehooren, grondig te m odernisee re n loopen feestviering en deelde mede, dat het bestuur zich voorstelt ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Konin gin een behoorlijk feest op touw te zetten, niet op de grootsche wyze van een nabu rige gemeente, maar op de wyze zooala Sassenheim dit gewoon is. Uit het door de heer C. J. de Bruyn voorgelezen jaarverslag bleek dat het le dental ongeveer 1000 was, terwijl de uit het financieel verslag (penningmeester de heer P. M. Beye) viel te constateeren, dat er een nadeelig saldo was van 2.69, daartegen staat een bezit van goederen ad plm. 110.—. De voorzitter wijst naar aanleiding van dit laatste verslag er op, dat hoewel de Vereeniging indertijd besloten heeft de contributie zeer laag te stellen, hij toch vertrouwt, dat vele ingezetenen meer zul len betalen. Spr. wees ook nog op de tocht voor de „Ouden van dagen." Deze dag is voor die menschen een evenement, waarvan zij nog een geheel jaar droomen. De heeren J. Heuzeveldt en J. Roozen werden aangewezen de penningsmeesters kas te controleeren. De voorzitter herdacht daarna het over leden bestuurslid de heer K. Oudshoorn. Zijn nagedachtenis zal steeds een aange name herinnering zijn. In plaats van de heer W. Bergman werd de heer Ant. Bergman tot bestuurlid ge kozen. De voorzitter deelde daarna mede, dat het bestuur zich had voorgesteld op 6 en 7 September a.s. ter herdenking van het Regeeringsjubileum feesten te organisee- ren naar het volgende schema: 1ste dag kinderoptocht, kinderspelen, volksspelen; 2de dag volksspelen, bloemencorso, fak keloptocht, vuurwerk. Ook een ballonnenwedstrijd zal nog in overweging genomen worden. Het bestuur had ook in deze „branche" dit jaar ge leerd. Medegedeeld werd dat half Novem ber nog een overblijfsel van een ballon was ingekomen, welke gevonden was ge durende een jachtpartij op 10 K.M. van da Italiaansche grens in Frankrijk. De klein ste afstand was afgelegd door een ballon netje dat in Katwijk was gedaald. Verschillende leden gaven nog aanwijzi- gingen tot het slagen van de feesten. Da heer Vooren had zich geërgerd, en hij ia werkelijk niet de eenige, aan het zingen der jeugd in de optocht. In plaats van va- derlandsche liederen, hoorde men: Lisse is niks. Spr. verzocht de onderwijzers hun ne medewerking tot verbetering hierin; hetgeen volgens de heer Wijpkema moei lijk zal gaan. De heer Beye, schatbewaarder, liet de leden een kleine blik werpen in zijn moei lijkheden, dit vooral in antwoord op cri- tiek buiten de vergadering, hetgeen de voorzitter beaamde. De kwestie van het terrein werd ook langdurig besproken. Gemakkelijk is de ze niet. Daarna sluiting. Posterijen. Tot hulpbestellers bij da P.T.T. zijn benoemd de heeren C. v. d. en W. van Biezen. VOORSCHOTEN i Geboren: Johanna Catharina, dochter van W. J. Olsthoorn en P. J. Oorschot, Molenlaan 35. Adam Cornelis, zoon van A. J. Kokshoorn en J. F. v. d. Meer, Leid- scheweg 35 C. Ondertrouwd: L. de Beer, oud 31 jaar, wonende te Zeist, en E. van der Mo len, oud 23 jaar, wonende alhier. Overleden: Laurens Franciscus van den Eikhoff, oud 69 jaar, echtgenoot van A. Spangersberg, wonende alhier. Gevestigd: W. H. Ruffelse en gezin van Leiden, Wijngaardenlaan 79. C. H. Opdam, van Zoetermeer, Voorstraat 1. Mej. Z. Pracht, van Leiden, Leidscheweg 557. Mej. M. M. Oostveen, van Sassen heim, Haagweg 2. C. P. van Vliet, van Alphen aan den Rijn, Papelaan 25. C. J. Hogewoning, van Oirschot, Rijndijk 281. J. Vreeken, van Dordrecht, Leidsche weg 43. Mej. J. A. P. Hillengenberg, van Tiel, Leidscheweg 191. Mej. J. H. Nasveld, van Den Haag, Rijndijk 60. Mevr. H. Hoogteijling-Philippo, van Heem stede, Leidscheweg 372. Vertrokken: W. Driesse en gezin, van Leidscheweg 465, naar Schiebroek, Piaslaan 58. Mej. A. van der Linden, van Papelaan 14, naar Oegstgeest, Wilhel- minapark 9. Mej. T. Snippe, van Rijn dijk 94, naar Voorburg, Oosteinde 48. P. F. K. Sanders en gezin, van Wilgenlaan 2, naar Bloemendaal, Ter Hofstedenweg 23. A. J. Duijndam en gezin, van Leid scheweg 74, naar Den Haag, v. Oudhor- straat 93. Mej. S. Vercruysse, van Leid scheweg 96, naar Kortenhoef 108. Mej. M. J. Voerman, van Rijndijk 40, naar Was- 1 senaar, Leidschestraatweg 324.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6