STADSNIEUWS Acadenrienieuws Laatste berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 9 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG- S De triomf van het Kruis. „Passieherdenking" ten bate van een lichtend Kruis op een der R.K. kerken te Leiden. Het Alma Mater-Koor heeft het voor nemen om op 6 April a.s. in de groote zaal der Stadsgehoorzaal alhier, een Passie-her denking te houden. De Zeereerwaarde HoogEd.gestrenge heer Majoor J. H. Ban- gert, Vlootaalmoezenier bij de Kon. Marine te Den Helder zal een speciaal voor dit doel door hem gemaakte declamatie houden, weergevende de verschillende episoden vanaf de beloften van de komst van Chris tus op aarde. Zijn lijden, tot aan Zijn ver rijzenis, afgewisseld door toepasselijke lie deren, gezongen door het Alma Mater- Koor onder leiding van Willem Mizée. Hierbij zal het beroemde Hammondorgel voor het eerst in Leiden als soloinstrument worden bespeeld. Een ieder die het Alma Mater-Koor al eens gehoord heeft, die zich nog herinnert de buitengewone welspre kendheid van Majoor Bangert, eertijds Ka pelaan hier ter stede, is er bij voorbaat van overtuigd, dat wij hier een eerste klas kunstuitvoering te hooren zullen krijgen. Wanneer wij daarbij nog in acht nemen, dat de financieele opbrengst zal dienen voor het aanbrengen van een lichtend Kruis op een der R.K. kerken te Leiden, welk Kruis bij avond en bij nacht zijn licht zal uitstralen, herinnerend aan Gods be staan, Zijn goedheid, wakend tegen het on geloof, dan zal zeer zeker niemand verzui men dezen avond bij te wonen. P.S. Dezen avond bevelen zeer gaarne aan: Deken A. HOMULLE. TH. M. BEUKERS, Pastoor. R. SMITZ, O.F.M. Pastoor. P. IGN. SMEETS O.F.M., Pastoor. Kaarten zijn behalve bij de leden van het Alma Mater-Koor ook verkrijgbaar bij de firma Huibers, Haarl.str. 123 en' de firma Geyer, Botermarkt 26. PROF. C. C. BERG. Blijkens een advertentie in dit blad stelt voor het bestuurslidmaatschap van de afd. Leiden der R.-K. Staatspartij „wegens zijn a.s. vertrek". Naar prof. Berg ons mededeelde, heeft hjj gemeend, zich niet beschikbaar te moe ten stellen, omdat hij rekening houdt met de mogelijkheid, dat hij voor twee jaar naar Indië gaat, ter vervulling van een tijdelijke vacature te Batavia. Een d e- f i n i t i e f besluit is evenwel nog niet ge nomen. Tegen het einde van deze maand wordt de beslissing verwacht. HARTEBRUGSKERK. Men verzoekt ons mede te deelen, dat men zich alléén tot den koster kan wen den voor zitplaatsen, d.i. voor stoelen voor de meditaties op Donderdagavond 8.15 uur door den zeereerw. heer H. de Greeve. Prijs per stoel 1 voor de zes meditaties. Deze stoelen zijn te bespreken tusschen 10 1 uur in de kerk. STILLE OMGANG. De deelnemers worden er aan herinnerd, dat het hedenavond van 89 uur de laatste gelegenheid is tot het afhalen van spoor kaartjes in de Romanuszaal achter de Har- tebrugskerk. R.-K. Staatspartij. De vergadering van de afd. Leiden der R.-K. Staatspartij, die was vastgesteld op hedenavond, is, zooals reeds bericht, uitge steld tot volgende week Woensdag. Men zie de advertentie in dit nummer. Recollectie K. J. C.-leiders. In herinnering wordt gebracht, dat de recollectie voor K. J. C.-leiders a.s. Vrij dag niet doorgaat en verschoven is naar Vrijdag 8 April. VEREENIGING „OUD-LEIDEN". Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Vereeniging voor Vrouwelijke Studen ten als vertegenwoordigster van deze ver eeniging in het bestuur van „Oud-Leiden" aangewezen mej. G. M. van Oostrom Meijes zulks in de plaats mej. T. T. Meyers, die on langs als vertegenwoordigster is afgetre den. Op verzoek van het bestuur van „Oud- Leiden" hebben zitting genomen in de com missie voor de redactie van het Leidsche Jaarboekje de heer E. Pelinck, directeur van het Stedelijk Museum de Lakenhal en de nieuw benoemde gemeente-archivaris mr. R. van Royen. Handelsregiste K. v. K. W ij z i g i n g e n: 6146. Peka Fabrieken in luiquidatie. Leiden, Galgewater 18. Fa bricage van limonades, enz. Uittr. liq.: A. J Vosselman, Leiden, d.d. 12 Oct. 1937. 2860. A. G. Epskamp, Leiden, Noordeinde 23. Koek- en banketbakkerij. Uittr. E.: A. G. Epskamp, d.d. 1 Febr. 1938. N.E.: I. Poel, Leiden. Opheffing: 831. Slagerij „De Volhar ding", Leiden, Haarlemmerstraat 217. Gisterenavond vond in de Centrale Ont spanningszaal van Endegeest een muziek uitvoering plaats. Hieraan verleenden Ans van Eldik Thieme, viool, Kathinka Kuster, piano en Leo Dee violoncel hun medewerking. Het programma, dat uit een 7-tal nummers bestond, van bekende lie deren viel bij de vele aanwezigen zeer in den smaak. I.S.S.-CONFERENTIE TE LEIDEN. De belangstelling in Nederland voor Ne- derlandsch-Indische vraagstukken is, ook onder de studenten, zeer toegenomen, al dus het „Leidsch Universiteitsblad".. Een sprekend bewijs is het paarlijksch succes van de Indische conferenties in Woudscho- ten. Ook de academische kringen van andere koloniale mogendheden toonen een groeien de belangstelling voor de problemen en de samenleving der verschillende bevolkings groepen. International Student Service zag hierin een aanleiding tot het organiseeren van een conferentie, waar gemeenschappe lijke problemen door deelnemers uit ver schillende landen besproken worden. Het Nederlandsch Comité van Internatio nal Student Service organiseert van 28 Maart tot 1 April een conferentie van Ne- derlandsche, Indonesische, Chineesche, En- gelsche en Britsch-Indische studenten, waar de problemen der opvoeding zullen worden besproken. De conferentie zal te Leiden v/orden gehouden, dat als centrum van In dische wetenschappen zich bijzonder goed daartoe leent. De buitenlandsche en buiten- steedsche deelnemers zullen bij Leidsche hoogleeraren en studenten worden onder gebracht, waardoor het persoonlijk contact bevorderd zal worden. Het programma der conferentie is als volgt samengesteld: Maandag 28 Maart: Aankomst; Dinsdag 29 Maart: Bespreking der Memoranda „Education and rural com munities", Engelsche spreker „The use and the importance of the vernacular'Indo nesische spreker; Receptie in de Universi teit: Woensdag 30 Maart: „The educational system and economie conditions" Br.-Indi sche spreker. Boottocht. „Contacts of India and the Neth, Indies Ned. spreker. Don derdag 31 Maart: „The relation of educa tion to indigenous institutions", Chin, spre ker, „The fundamental significance of reli gion in oriental educaton", Ned spreker. Recepte n het Museum voor Volkenkunde. De spreektaal zal Engelsch zijn. DEMONSTRATIE-AVOND VAN HET ROODE KRUIS. De afd. Leiden van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gisteravond in de Klei ne Stadszaal een demonstratie-avond ge houden, waarbij de sinds eenigen tijd be staande Afdeelingstransportcolonne blijk van haar kunnen heeft gegeven. Zooals wei te verwachten was bestond voor dezen avond groote belangstelling vooral van de zijde der E.H.B.O.-leden. Nadat de commandant, dr. E. J. J. G. Renaud, de colonne had gepresenteerd, heette dr. H. H. Maas, afdeelingsvoorzitter, allen hartelijk welkom, in het bijzonder den overste Keijzer, militair-commissaris voor Zuid-Holland van het Roode Kruis, de besturen der afdeelingen uit de naaste om geving, de genoodigden en de Transport colonne zelve, in wier demonstraties spr. het symbool zag van het werk der afdee- ling, dat wordt verricht, zonder dat de bur gerij daarvan iets bemerkt. De Transport- colonne, zoo vervolgde spr., is in den kor ten tijd van haar bestaan in hoog aanzien gekomen, waartoe o.a. het kranige figuur, dat zij maakte bij de betrekkelijk recente feestelijkheden in Den Haag heeft bijge dragen. Het doel van dezen avond om aan het plaatselijk af deelings werk meerdere be- kendhekf- te geven, is een reden te meer, dat spr. haar met genoegen aan de burgerij voorstelt. Vervolgens richtte dr. Maas zich in het bijzonder tot twee personen, die zich veel moeite hebben gegeven om de colonne te maken tot wat zij nu is, n.l. dr. Renaud en den heer H. P. H. Würtz, gedelegeerd com missaris vanwege het bestuur. Dank bracht spr. ook aan de kleine groep van jonge mannen, die hun tijd en krachten hebben willen geven in dienst van het gestelde doel en zich met enthousiasme hebben onder worpen aan de eischen, welke het regle ment op de transportcolonnes aan hun lichamelijke conditie en karaktereigen schappen stelt en waardoor een voortref felijke samenwerking tusschen leiders en manschappen is ontstaan. Spr. eindigde met het uitspreekn van dc hoop, dat de prestaties- de verwachtingen niet zullen teleurstellen. Dr; Renaud wees er vervolgens op hoe de colonne is opgebouwd op een kameraad- schappelijken geest en wederijdsch vertrou wen, waardoor de onderlinge verstandhou ding niets te wenschen overlaat. Dank bracht spr. aan den heer Würtz in wien de colonne een toegewijd pleitbezorger voor haar belangen 'dj het bestuur bezit en hij besloot met mede te deelen, dat de aard en de afmetingen der beschikbare ruimte bij de samenstelling van het programma de leiding slechts een beperkte keuze lieten. Hierna vingen demonstraties aan met het vervoer per brancard van denkbeeldige ge wonden, het optillen van slachtoffers en transport zonder hulpmiddelen, d.w.z. over den schouder zoomede het wegsleepen op een deken langs den grond, wanneer de beschikbare ruimte geen andere transport mogelijkheid toelaat. Dan kwam het interessantste deel van den avond, waarbij de leden der colonne hun bekwaamheid moesten toonen in het contrueeren van diverse installaties, welke dienstig kunnen zijn aan het transport van gewonden, zooals het voor dit doel inrich ten van een vrachtauto, het opstellen van een hijschkraan voor het overladen van gewonden en het slaan van een loopbrug, waarbij het bouwmateriaal uitsluitend be stond uit houten palen en touwen. De leden bleken zich op deze veelzijdige taak uitstekend te,hebben voorbereid; er werd met groote rust en "ekerheid gewerkt, waarbij allen precies wisten wat hun te doen stond. Er heerschte daarbij een voor treffelijke discipline, waarbij een simpele aanwijzing onmiddelijk tot het gewenschte resultaat leidde. Zoo werd deze demonstratie tot een pro pagandistische manifestatie voor het nut tige doel, dat de Transportcolonne zich bij onverhoopte rampen heeft gesteld. Luitenant-kolonel b.d. A. N. C. F. Keijzer sprak in den loop van den avond zijn er kentelijkheid uit voor het werk der Leid sche afdeeling, waarbij hij tevens wees op het groote nut van den arbeid van het Roode Kruis. Hij constateerde voorts met groote voldoening, dat deze beteekenis steeds meer wordt ingezien, getuige het feit, dat de Transportcolonne over het ge- heele land thans bijna 3000 leden telt, ver deeld over 60 a 70 afdeelingen. In dit ver band wekte hij op tot het verleenen van daadwerkelijken en financieelen steun, wel ken laatste men kan schenken door lid te worden van het Roode Kruis. Dr. Maas sprak een kort slotwoord, waarin hij commandant en leden der Leid sche colonne dankte voor hun prachtig ge slaagde demonstraties en nogmaals wees op de specifieke taak dezer colonne, welke op het arbeidsterrein van het Roode Kruis een geheel eigen plaats inneemt. Gistermiddag is de 4-jarige P. K. in de Prinsenstraat met -den pink bekneld ge raakt tusschen een riooldeksel. De dokter van den E.H.D. heeft het kind verbonden, waarna het ter verder behandeling werd meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. De politie brandweer heeft gistermid dag de schoorsteenbrandje gebluscht ten huize van G van T., Leliestraat 54. Tentoonstellingen TENTOONSTELLING 16e EEUWSCHE BOEKVERSIERING. Boeken beteekenen heel veel in ons leven, netzij direct of indirect. Een zeer apart ge luk bestaat er echter nog voor hen, die een boek niet uitsluitend in de hand nemen om het eens door te lezen dikwijls al leen maar door te bladeren maar voor wie elk nieuw boek een nieuw bezit is, een aanwinst, een dikwijls herproeft genot, de genen die met voldoening en haast met liefde een boek kunnen bezien, voor wie eik boek buiten zijn inhoud nog een spe ciaal* eigen leven heeft, een eigen charme. Misschien ligt dat aan de druk of de pa piersoort, of aan de schoone bladverdeeling en smaakvolle band; 't kan zelfs liggen aan de plaats die het tusschen de andere roeken inneemt of aan onze stemming op den dag, dat wij het aan ons bezit toevoeg den, de nieuwe gezichtspunten, die wij er op dien dag door kregen en die we toen juist noodig hadden. Voor deze echte liefhebbers kan deze keurig verzorgde tentoonstelling dan ook een prettige middag beteekenen. Er is een klein gebrek en om er niet teveel na druk aan te geven zullen we die eerst ver- rrelden er is geen cataloog; zoo wordt net rondwandelen, zonder gids. gemakke lijk een dwaalUxAt. Het is jammer, maar gemakkelijk te verhelpen: bjj de vorige tentoonstelling die van zwarte kunst- prtenten was er een zeer duidelijke en instructieve beschrijving: we hopen dat de inrichters van deze tentoonstelling dit be zwaar op even goede manier uit de wereld zullen helpen, als toen. Het is met al die Rijksmusea een kost bare geschiedenis: ze worden veel te weinig bezocht; meestal ligt dat aan de inrichting van het gebouw. Ook bij het prentenkabi net zal menigeen wel psychische remmin gen ondervinden waardoor hij niet zoo ligt raar binnen gaat: 't is zoo'n ijzingwek kend, zoo'n gesloten huis. Maar aan den enderen kant staat daar tegenover dat het entree gratis is Dus.... wat let U?.... De tentoonstelling is met veel smaak en kennis van zaken ingericht. De boekbladen ooen met hun levend grijs binnen de glan zend witte paspartouts aan als kostbaar heden achter glas wat ze tusschen haak jes ook zijn! maar de heele sfeer van het genoeglijke zaaltje, het prettig licht, en de sobere uitstalling zorgen ervoor dat we direct contact hebben met het tentoonge stelde; en dat niet alleen, we voelen ons opgenomen in het leven en de reuk van dezen langvervlogen tijd. Hoe ontroerend is het niet als we bij het bezien van een bladzijde Livius, die wij in onze gymna siumtijd ook onder oogen kregen ech ter lang niet zoo mooi, veel meer verzake lijkt en geïmpregneerd met het idee „stu dieboek" de aanteekeningen en inkistre- pen zien van den toenmaligen gebruiker. Ik maak me sterk dat hij met dezelfde con structies moeilijkheden had als ieder van ons indertijd. Zooals gezegd er hangen bladzijden uit ae klassieken, zoo is er een blad Vergilius: bovenaan een plaatje om de gebruike lijke benaming te bezigen een primitief piaatje, daar midden onder de tekst, en eromheen, opzij onder de plaats aanslui tend, een driekwart lijst met noten in kleine druk aesthetisch de best oplos sing, die wij ooit gezien hebben van het probleem: „uitgave met nootjes". Verder zijn er ook Kerkelijke boeken. Bijvoorbeeld een groot Dominicanermissaal oat precies dezelfde indruk maakt als de moderne missaals, zij het dan dat deze laatste meestal niet meer van die prachtige iange essen hebben. Ook zijn er groote, deftige bijbels, prach tig gedrukt; hiei en daar zelfs met bravour; Lij voorbeeld die apocolypsbladzijde uit een zeer oude Lutherbybel waarop men de regels trapsgewijze laat inspringen en weer uitdijen,- zoodat het geheel de vorm van een kelk met voet heeft. Overigens is deze bladzijde merkwaardig om de nuchter- sarcastische excyese in margine; men beseft zoo gemakkelijk den invloed van deze boeken in den hervormingstijd. Merkwaardig is de tegenstelling die men hier en daar vindt tusschen illustratie en lettervorm, deze laatste is reeds geache- veerder dan men bij het uitsluitend bezien van het plaatje zou vermoeden. Hoewel de lettervormen volkomen regelmatig zijn getrokken, is er in zoo'n mooie oudere blad zijde een heel ander leven dan in onze mo derne boeken, hoe mooi ook gedrukt, 't Is er mee als met de Grieksche tempelzuilen, zij lijken star en statig een dood en vier kant hek, maar allen hebben lichte zwel lingen en buigingen op uiterst geraffineer de wijze aangebracht, en suggereeren al dus een organisch leven. Zoo is 't ook hier met veel letters, vooral de langere, die een uiterst gering soepele buiging vertoonen en daardoor een eigen persoonlijkheid. Vóór in de gang hangen een drietal pla ten uit kruidenboeken, die een heel andere geest ademen, gemoedelijker, huiselijker als het ware. 't Is een buitengewoon aardige vondst dat men er op een bankje wat nar cissen heeft geplaatst, men let er niet op, k\jkt met aandacht naar de oude platen, waarop bladeren en bloemen zijn afgebeeld en krijgt dan ineens de geur der narcissen in den neus. Eenvoudig but charming. Zoo is ook de heele tentoonstelling. L. H. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde mevr. E. A. M. A. WeysBaljon, Leiden. FIETSRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Vanmorgen is de 26-jarige kruidenier G. Oskamp, die van de Kloosterstraat naar den Csoterweg fietste, op het kruispunt gegrepen door een vischauto bestuurd door den 43-jarigen vischhandelaar S. uit Haarlem, die op weg was naar IJmuiden en geen voorrang verleende. De wiel rijder werd eenige meters meegesleurd en vrywel op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis St. Jo annes de Deo overgebracht. Tegen den vischhandelaar is proces verbaal opge maakt. De auto is in beslag genomen. LEIDEN. Geboren: Hendrik z. van J. J. Over- vliet en C. W. de Geus. Ondertrouwd: C. Bosman jm. 27 j. en A. L. Bon jd. 25 j. Overleden: P. B. de Waal gesch. vr. 73 j. j. Schild d. 23 j. W. L. Renée— Groenewoud wed. 76 j. DE JODEN EN HET DUITSCHE CULTUREELE LEVEN. BERLIJN, 9 Maart. (A.N.P.) De rijksmu ziekkamer heeft Arische muziekleeraren verboden onderricht te geven aan Joodsche leerlingen. In een voor de rijkscultuurka mer en de organisatie „Kraft durch Freu- de" gehouden rede, heeft minister Goebbel3 verklaard, dat thans 3000 Joden uit het Duitsche cultureele leven zijn verwijderd. BUITENLANDSCHE SPECIALISTEN VERLATEN RUSLAND. HELSINGFORS, 9 Maart. (A.N.P.) Een veertigtal vreemdelingen, die uit de Sovjet- Unie zijn verdreven, zijn in Januari en Fe bruari Finland gepasseerd. Het zijn bijna allen Duitschers, die als specialisten in ver schillende takken der Russische industrie zijn werkzaam geweest. VAN VRACHTAUTO GEVALLEN. Vanmorgen is een 22-jarige jongeman, die gezeten was op een vrachtauto gela den met groenten, ter hoogte van het Weesperplein te Amsterdam van den wa gen gevallen. De man liep een hersen schudding op en is opgenomen in het Wil- helminagasthuis. DE BRAND IN DE LUCIFERSFABRIEK TE WEERT. De directie der Nationale Lucifersfabriek N.V. te Weert deelt ons mede, dat berich- ten over den gisteren hij haar plaats ge had hebbenden brand sterk overdreven zijn. De brand liet zich aanvankelijk nog al ernstig aanzien, doch het bleef beperkt tot de volgende feiten: Een drietal meisjes is in een ziekenhuis alhier opgenomen. Het bleek bij nader onderzoek, dat de verwondingen niet van ernstigen aard zijn. In een afdeeling heb ben de machines uitsluitend geleden door de waterschade, doch niet door den brand. Verschillende kisten lucifers zijn door het water waardeloos geworden. De fa briek zal binnenkort wederom geheel in bedrijf worden gesteld. VERDWENEN UTRECHTSCHE LOOP JONGEN IN DEN BOSCH AANGE HOUDEN. Sinds Maandagmiddag werd in Utrecht vermist een 19-jarige jongeman, J. K., die als looper in dienst was bij een handelaar in comestibles te Utrecht. Daar de jongen in het bezit was van een bedrag van 170 toebehoorende aan zijn patroon, werd ver ondersteld, dat hij zich met dit bedrag uit de voeten had gemaakt. Gistermiddag werd door middel van de politie radio- omroep zijn opsporing en voorgeleiding verzocht Dit heeft tot resultaat gehad dat de loo per in Den Bosch werd aangehouden. Hij bleek nog 130.bij zich te hebben. Vandaag zal hij nétar Utrecht op transport worden gesteld. WAARSCHUWWING VOOR EEN BOEKENLIEFHEBBER! De Haagsche politie vestigt de aandacht op een man die den laatsten tijd in de ste den Amsterdam, Rotterdam en Den Haag opduikt en een bijzondere belangstelling aan den dag legt voor leesbibliotheken, zoowel openbare als die, welke zijn ver bonden aan instellingen, stichtingen enz. Die belangstelling bestaat hierin, dat hij na het vertrouwen te hebben gewekt boeken ter leen vraagt, hetgeen hij in den regel gedaan krijgt. De namen en adres sen, die de man daarbij opgeeft, zijn even wel gefingeerd. Hij ontdoet de boeken van de bladen, waarop stempels voorko men en verkoopt de exemplaren dan aan boekenhandelaren, particuliere bibliothe ken enz. het is de politie nog niet gelukt den man te arresteeren. AMSTERDAM, 9 Maart. Ves. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 228 vette kalveren 72--76, 6070 en 5058 cent per kg. levend gewicht, 118 nuchtere kalveren 5.008.50 per stuk, 77 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 6970 cent, zware 6768 en vette 6566 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren behoorlijke aan voer, handel sleepend en prijzen lager. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, zeer trage handel, sterk dalend prijzen. Varkens zeer weinig aanvoer, weinig han del en nauwelijks prijshoudend. BOSKOOP, 10 Maart. Bloemenveiling. Per bos van 10 stuks: Briarclif 3550 cent, Rhod. Pink .Pearl 6090 cent, Rhod< in soorten 60 cent, Viburnum 20 cent, Azalea 0.801.50, Seringen 3045 cent, Anemo nen 22 cena, Tulpen 17 cent, Narcissen 9 cent, Cerasus Hisakura f 1.802 80, Cera- sus rosea fl. pl. 0.901.50, Prunus triloba 4072 cent, Azalea per stuk 3061 cent, Glycine 50 cent, Calla 20 cent. a RIJPWETERING 9 Maart. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer: 3102 kippeneieren 2.30 3.40, 180 eenden 2.102.90 per 100 stuks 5 konijnen 0.201.75, hanen 80 cent per stuk, kaas 4254 cent per kg. KOUDEKERKRIJNDIJK, 9 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 5480 stuk eieren en 13 pond boter. Prijzen: kippeneieren 2.703.00, eendeneieren 3.per 100 stuks, Boter 7376 cent en kaas 2528 cent per pond. NIEUWERBRUG, 8 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 5209 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.803.20, bruin 2.903.30 hennen- eieren 2.702.80, eendeneieren 2.40 2.70 per 100 stuks. Boter 7680 cent en kaas 2031 cent per pond. VOORSCHOTEN, 8 Maart. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 3.003.70 per 100 stuks, konijnen 0.801.80, duiven 1218 cent per stuk, zoetekaas 56 cent en Leid- schekaas 44 cent per kg. WOERDEN, 9 Maart. Kaas. Aanvoer 20 partijen. Met rijksmerk le kwal. 2526, 2e kwal. 2324.50 per 50 kg. Handel matig, VEUR, 9 Maart. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aanvoer: 32000 kippen eieren 2.903.75, 1142 henneneieren 2.502.80, 395 eendeneieren 3.00 per 100 stuks, 67 kippen 0.401.25, 14 een den 7075 cent, 42 konijnen 0.201.75, 10 duiven 1525 cent pers stuk. IV1.4SELNOTEEKINÜEN (AMSTERDAM* Londen 8.953/4 Berlijn 72.24 Parijs 5.71 Brussel 30.27 Zwitserland 41 51 KnDenhaeen 40 05 Stockholm 46 20 Oslo 45.07l/o New York 1.787/g Praag 6.281

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3