Nog geen ophelde- van den geheim- zinnigen moord te Tilburg WAARBORG-KLEEDING SPORT DINSDAG 8 MAART 1938 DE I.F'nsCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Er is nog steeds geen opheldering ver kregen betreffende den geheimzinnigen moord welke Zondagavond op het 19-jarige meisje Reynders is gepleegd. De „Tel." schrijft hierover o.m. nog het volgende: Van het hoogste belang is de getuigenis van den landbouwer Adriaan de Boer, die vlak in de nabijheid van de plaats waar *et meisje neerviel zijn boerderij heeft Zie hier wat de heer A. de Beer vertelde: Om kwart over negen kwam ik naar bui ten met een emmer water om he paard drinken te brengen. Op de verlichte Hei- kantschebaan zag ik op dat oogenblik al leen een man en een vrouw, die in de rich ting van de stad wandelden. Toen ik den tweeden emmer water haalde, zag ik op den weg het meisje aankomen, dat later bleek te" zijn het slachtoffer, mejuffrouw Reyn ders. Ik kon duidelijk zien, dat zij heel ge woon liep, aan de rechterzijde van den weg. Tegelijkertijd zag ik twee jongens, die later bleken te zijn P. de Laat en C. van Iersel, van een rechter zijpaadje uit, naar den weg komen. De jongens waren bezig met lucifers of een zaklantaarn, waarschijnlijk om het meisje in het gelaat te kunnen kijken. Nau welijks was het meisje vlak bij de jongens, precies aan de plek waar het pad op den weg uitkomt, of zij ging schuin den weg over naar den linkerkant. Ik meende deze manoeuvre te moeten toeschrijven aan hel feit. dat zij de jongens wilde ontwijken. Ik hoorde een langgerekten kreet „Poeh''. Aanvankelijk dacht ik aan het geloei van een mijner koeien, doch daar ook mijn huis- genooten dezen kreet gehoord hebben, moet deze wel van de jongens zijn gekomen, ten einde de aandacht van het meisje te trek ken. Een oogenblik verloor ik het drietal uit het oog, maar toen ik weer in hun richting keek, zag ik, dat de jongens zich bij het meisje bevonden. Ik hoorde een flauwen gil en dacht: „Daar is iets niet in den haak" Het meisje bleek toen op den grond te liggen aan de linkerzijde van den weg. half op het fietspad, half op Jen rijweg Tege lijkertijd kwamen de jongens naar mijn boerderij, roepend: „Daar ligt een meisje in haar bloed". Op dit alarm ging ik naar het meisje toe. Ik haalde een paar dekens en heb die over haar heen gelegd. Een der jongens heeft een fiets van mij geleend en is daar mede naar de marechaussee-kazerne ge gaan, ten einde politie te verwittigen. Te vens heeft hij een dokter en een pastoor gewaarschuwd. Het duurde wel een half uur eer hij terug was. In dien tusschentijd heb ik nog getracht het meisje te ondervra gen. „Meisje, wat is er toch gebeurd?" vroeg ik. Zij sloeg haar oogen op, maakte een flauwe beweging met de hand, maar ant woordde niet. Den meesten tijd bleef zij buiten kennis, zelfs wasschen met eau de cologne kon haar niet tot bewustzijn terugroepen. Ik heb toen den vader gewaarschuwd, die vlakbij woont. De man hield zich kranig Hij begreep niet, welke onverlaat zich aan zijn dochter kon hebben vergrepen. Tot zoover het verhaal van den landbou wer. Gisterenavond is hij op het politiebu reau geconfronteerd met de beide jongens, wier verklaringen niet geheel strookten met de zijne. Reeds geheel den middag waren de jongens op het bureau om gehoord te worden. Toen wij *s avonds den commissa ris naar het resultaat van het onderzoek vroegen, zeide hij: „Ik sta nog steeds voor een raadsel". Te Tilburg heeft de zaak veel emotie verwekt. Toen de avondbladen lange ver slagen van den moord brachten, was dat voor velen een reden de geheimzinnige plek op te zoeken. Daar groepte men samen en met een zak lantaarn verlichtte men de bloedsporen op de steenen, de stille getuigen van het dra ma, waarvan op het politiebureau nog steeds de oplossing wordt gezocht. Laat in den avond heeft de politie het onderzoek gestaakt om het vandaag voort te zetten. Alle getuigen, ook de beide jon gens P. de Laat en C. van Iersel zijn huis waarts gezonden Aan den oproep, die in de avondbladen was verschenen, om inlichtingen te ver strekken, hebben velen gehoor gegeven, maar hetgeen werd medegedeeld, betrof in hoofdzaak informaties uit het leven van de verslagene. Vaste verkeering had zij niet gehad, evenmin heeft zij den laatsten tijd omgang met jongens gehad. Wel was zulks vroeger het geval, doch noch de naaste kennissenkring, noch de ouders wisten van een relatie, die aanleiding had kunnen zijn tot zulk een drama. Mej. Elzink, die het slachtoffer het laatst gezien heeft, verklaarde nog.eens omstan dig, hoe, bij het afscheid nemen, Zondag avond op 300 M. voor de onheilsplek haar vriendin nog niets was overkomen. Zij zei nog vroolijk „Tot morgenavond", niet be seffend, dat zij den volgenden dag niet meer zou beleven. De beide jongens, die het slachtoffer aan den weg hebben gevonden, ontkenden, dat zij geroepen hadden. De kreet, dien de landbouwer gehoord heeft, moet van hen zijn gekomen, toen zij voorbijgangers aan riepen om hen te helpen. Er kwamen na melijk twee jongens en twee meisjes van een dwarsweg, om zich naar de stad te be geven, toen zij reeds bij het meisje neer geknield waren. Deze traden daarop na- derby. Langs den dwarsweg wandelend, hadden de jongens het meisje zien aankomen. Zij wankelde, alsof zij dronken was. Naar hun meening is zij den weg overgestoken, niet omdat zij bang vóór hen was, maar wijl zij toen reeds duizelig was. Zij viel neer tusschen de afscheiding van fietspad en rijweg. „Kom meisje, sta op, het is zoo erg niet", zoo voegde een hunner haar toe, maar zij was door bloedverlies reeds zoo uitgeput, dat zij de woorden niet meer verstond. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat zij vrij veel kleeren aan had, die het bloed, dat zij aanvankelijk verloor, opnamen. Daardoor zijn op den weg. dien zij volgde, geen bloedsporen gevonden. Alleen op de plaats, waar zij neergevallen was. heeft men een grooten bloedpas aangetroffen. Van de twee jongens is De Laat hande'end opgetreden om haar te helpen. Zijn kame raad Van Iersel was op het gezicht van het bloed zoozeer onder den indruk, dat hij moeite had, niet flauw te vallen. Mes niet gevonden. Morgen zal dr. Hulst uit Leiden sectie op het lyk verrichten. Reeds is vastgesteld, dat de wonde werd toegebracht met een smal scherp voorwerp, waarschijnlijk een zak- of pennemes. Het moordwapen werd ondanks naarstig zoeken, niet gevonden. Over deze geheimzinnige misdaad zijn verschillende theorieën opgebouwd. De po litie heeft echter tot dusver geen enkel vaststaand gegeven, dat het mogelijk maakt in te grijpen. Alle sporen, zelfs de meest onwaarschijnlijke, aangegeven door de op den oproep vrijwillig opgekomen getuigen worden nagegaan. Morgen wordt het on derzoek hervat, waarbij dan verschillende verklaringen van de jongens en den land bouwer, die elkaar oogenschijnlijk thans nog tegenspreken, nader getoetst zullen worden. MEISJE ONDER AUTO GERAAKT EN ERNSTIG GEWOND. Op den Rijksweg te Midlum (gem. Fra- nekeradeel) is gistermiddag het zesjarig dochtertje van de familie Luinstra bij het oversteken van den weg onder een perso nenauto geraakt, welke bestuurd werd door den heer P. uit Harlingen. Het kind werd eenige meters medege- sleurd en met ernstige verwondingen op genomen. In hoogst zorgwekkenden toestand is het meisje bij omwonenden binnengebracht. ning van den Zweed kwamen na een moei lijken tocht met de scheepsboot aan boord van Nederlandsch visschcrsvaartuig, zoodat allen gered waren. Nadat de Zweedsche kapitein zich overtuigd had, dat zijn schip in de diepte was verdwenen, zette de trawler koers naar Fredrikshaven om de geredden aldaar aan land te brengen. De kapitein en zijn mannen waren vol lof over het beleid en de reddinfa va^ de opvaren den van de Java, welke drie dagen in de nabijheid was gebleven van het in gevaar verkeerende stoomschip. LANDBOUWSCHUUR IN DE ASCH GELEGD. Veertien stuks vee omgekomen. Gistermiddag is een landbouwschuur van de nlandbouwer J. Eijerkamp op de Reube nabij Lochem door brand vernield. Van de in den stal staande negentien stuks vee konden er slechts vijf worden gered; de overige kwamen in de vlammen om. De oorzaak is waarschijnlijk in verband te brengen met een benzinemotor'dien de zoon van den heer Eijerkamp in de schuur liet werken. De motorbrandspuit der ge meente Laren gaf te laat water om nog iets te redden. Verzekering dekt de aanzien lijke schade. BESTUURSLID VAN KANTOOR- BEDIENDENBOND GEARRESTEERD. Verduisterde in tien jaar 30.000. Zaterdagmiddag heeft de politie te Am sterdam het bestuurslid S. van den alge- meenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden gearresteerd, die ge durende een lange reeks van jaren het fi nancieel beleid voerde van den algemee- nen bond en van de federatie. Deze functionaris, die het volste vertrou wen genoot van zijn medebestuursleden, heeft kans gezien in tien jaar tijds een groot bedrag te verduisteren. Blijkens de thans reeds aan het licht gekomen tekorten over schrijdt het verduisterde bedrag reeds de 30.000. Dat het bedrog eerst thans aan het licht is gekomen, is te danken aan het feit, dat hij zoowel van de federatie als van den bond het financieel beheer voerde. Was er kascontrole van den bond, dan hevelde hij gelden uit de federatiekas naar de bonds- kas over. Was er echter kascontrole van de federatie, den geschiedde juist het omge keerde en zuiverde hij de tekorten bij de Op allerlei wijze tracht men na te maken Dit bewijst toch wel iets niet waar 'n echt Waarborg-costuum vindt U evenwel alleen bij Kreymborg. VERDRONKEN. Vanmorgen zeven uur is in de Wouw- sche vaart, nabij het Blauweind te Steen bergen, het lijk gevonden van den nacht waker M. R. Daniels, in dienst der ge meente Steenbergen. Vermoedelijk is de man door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Daniels was we duwnaar. Hij laat tien minderjarige kin deren, waarvan het oudste achttien en het jongste twee jaar is, achter. JONGETJE VERGIFTIGD. Zondag openbaarden ziel vergiftigings verschijnselen bij het 4-jarig zoontje van den heer H. v. d. Meer te Hietjerk, in Fries land. Op medisch advies is het kind naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar het later is overleden. DOOR NEDERLANDSCHE VISSCHERS GERED. Bemanning van Zweedsch schip aan den dood ontkomen. Men meldt uit IJmuiden aan de „Msb.": Omtrent de redding van de veertien op varenden van het nabij de Deensche kust gezonken Zweedsche stoomschip Birma door de bemanning van den Katwijkschen motortrawler Java vernemen wij het vol gende: De Birma die in Gothenburg thuis be hoorde en 603 br. reg. ton meet, was met een lading suiker op weg van Gdingen naar Huil, toen het op de Noordzee over vallen werd door een storm. Ter hoogte van Doggersbank gekomen, sloeg het schip lek, zoodat de pompen in werking moesten komen, teneinde het schip drijvende te kunnen houden. Aanvankelijk gelukte het oen Zweden, met de pompen het indrin gende water te bedwingen, zoodat gehoopt werd veilig de Engelsche kust te kunnen bereiken, totdat de storm tot een orkaan aangroeide en de kapitein het beter oor deelde naar de Deensche kust terug te kee- ren. Steeds steeg het water in de ruimen, zoodat de hulp moest worden ingeroepen van den motortrawler K.W. 159 (Java), welke zich in de nabijheid bevond. De Katwijksche schipper stemde toe het schip naar een veilige haven te begeleiden, om dat van eventueel sleepen van het schip door den hevigen storm geen sprake was. De hulp moest dan ook voorloopig beperkt blijven tot, indien het gevaar grooter werd, het van boord halen van de bemanning. Den 5en Maart in de nabijheid van Hirts- hals, op 20 mijl uit de kust, deden de pom pen het niet meer, zoodat het water meer en meer steeg en zelfs in het stookruim drong. De positie van de vrachtboot werd van dien aard, dat besloten werd het schip te verlaten, omdat het toch niet meer te behouden was. Twee der opvarenden waren reeds over boord gesprongen en naar de Java ge zwommen, zoodat deze spoedig in veilig heid waren. De overige leden der beman federatie aan met gelden uit de kas van den bond. S. genoot het volste vertrouwen en was o.m. gemachtigd om gelden te halen en te storten op de bank, waarmede bond en fe deratie in relatie staan. Den laatsten tijd zag E. evenwel geen uitkomst meer en ten einde raad heeft hij zijn medebestuursle den van de door hem gepleegde fraude in kennis gesteld. De politie werd in den arm genomen en deze ging Zaterdagmiddag tot arrestatie van S. over. Tijdens het verhoor, dat com missaris Voordewind den man heeft afge nomen, legde S. een volledige bekentenis af. EENIGE GEÏNTERNEERDE SPANJAARDEN TOT HANDTASTELIJK HEDEN UITGELOKT. Gistermiddag heeft zich te Bennekom een incident voorgedaan, waarbij eenige der al daar geïnterneerde Spanjaarden betrokken zyn. Van officieele zijde vernemen wij hier omtrent het volgende: Even buiten Bennekom passeerde om streeks vier uur een militaire colonne uit Ede met muziek voorop. Een klein aantal zes of zeven der Spanjaarden, die zooals men weet geïnterneerd zijn in het hotel „Neder-Veluwe" en die het gebruikelijke wandelverlof hadden gekregen, stonden daarbij toe te kijken. Dit was eveneens het geval met een aantal personen uit Benne kom, een kleine tien man. Op een gegeven moment begonnen eeni- gen uit deze laatste groep op de Spanjaar den te schelden, waarbij zij in het Spaansch uitdrukkingen bezigden, welke in Spanje zelf van republikeinsche zijde aan het adres van de Franco-aanhangers plegen te wor den gebruikt. Voorts brachten zij met ge- balden vuist den communistischen groet. Hierop kwam het tot handtastelijkheden tusschen de Bennekommers en de Spanjaar den. Een der laatsten, die niet aan het ge vecht had deelgenomen, werd met een scherp voorwerp in den rug gestoken. Hij kon echter op eigen gelegenheid naar het hotel, dat in de onmiddellijke nabijheid was, terugkeeren, waar hij onder dokters behandeling is gesteld. Zijn toestand is re delijk wel. Inmiddels was de militaire be zetting van het interneeringsdepot gewaar schuwd, welke onder commando van dén leider, den eersten luitenant C. A. Brugsma, onmiddellijk heeft ingegrepen. De vech tenden werden gescheiden, waarna tegen de Bennekommers proces-verbaal werd op gemaakt. Twee hunner zijn in arrest ge steld en naar Ede overgebracht. Het onder zoek is in handen van luit. de Zeeuw, com mandant van de politietroepen te Arnhem en luit. Brugsma, leider van het internee ringsdepot. Men heeft den stelligen indruk, dat de oorzaak van het incident in geen geval bij de Spanjaarden moet worden ge zocht. Zij gedragen zich in het openbaar steeds zeer correct. WATERPOLO POELMEER I—H. C. Z. I 4—1. In een zeer matigen wedstrijd is het Poelmeer gelukt een nog slechter spelen de ploeg te verslaan. Hiermee heeft Poel meer het kampioenschap v. d. afd. 2a van de wintercompetitie behaald. In het begin v. d. wedstrijd trok H. C. Z telkenmale ten aanval, maar hun slechte afwerking gaf Poèlmeer's voorhoede tel kens weer de kans op een tegenaanval. Bij een van deze moest Vink op de kant uitrusten, wegens opstellen in de 2 Meter. Toch wist Poelmeer met 6 tegen 7 man door B. Vroom de leiding te nemen 1—0 Bij een verrassende tegenaanval maakte de H. C. Z.-middenvoor met een prachtige doorslag bal gelijk. Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting kwam de Poelmeer- voorhoede meer los: De gesten speelden al les en de middenvoor en deze werd goed door dr. Liezenberg afgedekt, zoodat het eenigste gevaar bezworen was. Ondanks dat moest de paal de doelmannen dikwijls redden. Een prachtige boogbal van B. Vroom was den H. C. Z.-doelman echter te machtig 21. Na uitzwemmen kreeg Westen de bal en met een hard en ver maar onhoudbaar schot was de stand 31. De aanvallen van H.C.Z. stuiten alle op dr. Liezenberg en Witte zet telkenmale z'n voorhoede aan het werk. die bij een snel opgezette aanval in derdaad met een fraaie doorslagbal van Vroom de score op 41 bracht en hier mee 't einde van 'n zeer matig gespeelden 2e klasse wedstrijd waarin Poelmeer's betere techniek en snelheid dikwijls tenie* gedaan werd door zwaar spel van H. C. Z. POELMEER TEGEN EERSTE KLASSERS. In de maanden April en Mei zal er des Maandags door Poelmeer I tegen verschil lende eerste klas-club gespeeld worden als HPC I, ZIAN I en VZV I (2e klas). De data zullen nader bekend gemaakt worden. L. Z. C. n—DE ZIJL ra. Morgenavond zal in de „Overdekte" aan de Haarlemmerstraat voor de wintercompe titie gespeeld worden de wedstrijd L. Z. C. IIDe Zijl III. Aanvang van den wedstrijd te 10 uur. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Alphen II kampioen. De uitslag van een wedstrijd, gisteravond te Alphen gespeeld, was de volgende: Alphen IIV. T. L. I (Leiderdorp). J. KesmpenJ. Nievaart 01 D. VroomJ. Witkamp 10 J. v. d. HoutD. v. d. Wijngaard 10 G. SchuilenburgH. Stoute 10 H. VroomA. Chrispijn 1/21/2 A. H. Balk—H. Dingjan 1/2—1/2 B. SchmidtJ. Nieuwenhuis 01 den HoekB. Kuilenburg 10 J. van WijkN. Wijers 01 P. L. SchuurmansL. Gijsman 1/21/2 Totaal 5 1/2—4 1/2 Alphen II won hiermede achtereenvol gens 6 wedstrijden en behaalde dus onge slagen het kampioenschap der 3e klasse, groep B. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van de vijfde ronde zijn: C. J. Lochtenberg—H. Kinnegin 0—2 A LigthartA. K. W. Damme 1—1 B DukelR. C. Keiler 1—1 F. RamanC. Suijk 11 W. RustenburgP. J. van Dartelen 11 A. de Graag—J. H. Vos 1—1 De stand na deze ronden luidt: Keiler 7, Vos 6, Dukel 6, Kinnegin 6, Ligt hart 6, Rustenburg 6, Raman 5, Damme 4, De Graag 4, Suijk 4, Van Dartelen 3, Loch- WIELRENNEN NIEUW SWIFT. A. van Amsterdam wint de tweede peletonrit. Onder buitengewon groote belangstelling werd de tweede rit der voorjaarscompeti tie verreden, bestaande uit een peleton- wedstrijd voor alle categoriën. Acht A-klassers verschenen aan den start en kunnen op een zeer snel gereden wed strijd terugzien. Het aanhouden voor be lastingplaatjes gooide den wedstrijd nog eenigszins in de war, doch de sterksten kwamen ten slotte toch naar voren en A. van Amsterdam met ruim een lengte ver schil op Rink Riethoven wederom als eer ste over den eindstreep te gaan. J. Schuller viel zeer op door in den eind streep Lodewijks te kloppen, die toch over een flinke spurt beschikt. T. van Rooyen kwam weer goed opzetten en bezette de vijfde plaats, voor J. v. d. Leest, die echter te laat was gestart en ten slotte opgaf. J. de Groot en Segaar werden aangehou den en verloren hierdoor natuurlijk veel terrein. De uitslag werd hierdoor als volgt: 1. A. van Amsterdam, 2. R. Riethoven, 3. J. Schuller, 4. B. Lodewijks, 5. T. van Rooyen. De vijf gestarte B-klassers deden het eveneens zeer goed en J. Geenjaar en W. Rijsbergen wisten een voorsprong te ne men, waarna laatstgenoemde in den eind sprint won. W. Geenjaar had tweemaal met pech te kampen, doch wist steeds weer bij te komen. Hij was ten slotte te ver moeid onj de wegloopers nog te halen, ter wijl J. Hintzbergen eveneens werd aange houden. De uitslag werd hierdoor: 1. W. Rijsber gen, 2. J. Geen jaar, 3. J. Laven, 4. W. Geen jaar. In de C-klasse wist Henk Noest weder om te winnen voor C. Verkerk en Fr. Blom. A.s. Zondag zal een clubwedstrijd worden gereden tegen de R. K. V. W. Achilles uit Haarlem, waarbij A en B-klasse gezamen lijk zullen starten en de junioren afzonder lijk. V BILJARTEN. LEIDSCTE BILJARTBOND. De competitie. Voor de competitie van den L. B B. wer den onderstaande wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden: Cadrekl. TOG.—D.O.S. b. C. Winkel res D. O. S. 75 39 12 13 3.25 L Lammers T. O G. 110 flO 12 31 9.16 E Bakker 100 100 25 17 4.00 C. Paauw 75 70 25 11 2.80 C. Hendriks 90 90 16 17 5.62 N. N. 70 58 16 14 3.62 D. O. S. b 4 pnt., T. O. G. 2 pnt. 2e kl. libre Des amie IlaT. O. P. II b. J v. L. T. O. P. 50 50 21 10 2.38 P. Wortman D. a. 55 30 21 5 1.42 R v G. Sr. 40 -40 32 5 1.25 J Vlasveld 45 25 32 4 0.78 T O. P. II b 4 pnt., Des amie II a 2 pnt. D. O. S. II a—P. v. Cleef II L. Verhoeven P. v. Cl. 75 56 19 9 2.94 Graafmans D. O. S. 65 65 19 10 3.42 W. Dool N. N. 65 60 44 8 1/36 85 85 44 10 1.93 H. v. d. Berg 55 44 30 7 1.46 Ornoldus res. 70 70 30 8 2.33 D. O. S. II a 6 pnt. P. v. Cl. II 0 pnt. Poedelaars IID. O. S. II b. Arnoldus D. O. S. 70 20 17 5 1.17 G. v. Woerkom P. 60 60 17 15 3.52 Poedelaars II 6 pnt. D. O. S. II b. 0 pnt. LIS SER BILJART-KRING. De verdere uitslagen der personlljke kampioenschappen 1ste klasse luiden: J. Diedericks VIOS 204 204 37 31 5.51 C Duivenvoorden Luto 251 223 37 38 6.02 J. v. Reisen O P. 144 144 35 14 4.11 A. Elfering O.G. 159 142 35 26 4.05 C Kortekaas Luto 134 134 41 15 3.26 J Diedericks VIOS 204 179 41 21 4.36 J v. Reisen O.P. 144 144 40 13 3.60 G. C. Degger Luto 232 162 40 24 4.05 C. Duivenvorden Luto 251 251 47 22 5.34 G. C. Degger Luto 232 232 47 30 4.90 C. Faas Luto 226 226 35 30 6.45 J. v. Reisen O.P. 144 99 35 16 2.68 KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Successen voor Lunenburg en Honing. Onder groote belangstelling werden in het clublokaal van de Biljartvereeniging „Vriendenkring" te Haarlem de persoon lijke wedstrijden voortgezet. R. Lunenburg wist wederom een klinkende overwinning te behalen, met een moyenne van 10 cadre. Ook C. Philippo is nog ongeslagen. De resultaten luiden: pnt. brt. gem. H. Honing Vr.kr 200 43 4.65 A Duivenvoorden Ex. 135 43 3.13 H. Oome Vr.kr. 200 53 3.77 J Duivenvoorden Exc. 163 53 3.09 A. Duivenvoorden Exc. 200 40 4.34 J. Willemse Soc. Vrk.kr. 147 46 3.19 G. Klooster Vr.kr. 200 45 4.44 H. Oome Vrkkr. 161 45 3.57 C Philippo Vr.kr. 200 44 4.54 B. Engwerda O.V.S. 157 44 3.50 H. Honing Vr.kr. 200 52 3.84 G Klooster Vr.kr. 193 52 3.71 R. Lunenburg Vrkr. 250 25 10. H. Oome Vrk.kr. 102 25 4.08 De stand in deze klasse luidt: gesp.gew.gel.verl.carb.gem. p. R. Lunenburg 3 3 750 7.50 6 H. Honing 4 3 1 744 3.85 6 C. Phillippo 2 2 400 4.25 4 B. Engwerda 3 1 1 1 557 3.64 3 G. Klooster 3 1 2 572 4.26 2 A. Duivenvoorden 2 1 1 335 3.76 2 H Oome 4 1 3 638 3.43 2 H. Ploeg 2 1 1 369 3.26 1 J. Duivenvoorden 1 1 163 3.07 J. Willemee 2 2 297 3.22 OLYMPISCHE SPELEN JAPAN DOET GEEN AFSTAND VAN DE OLYMPISCHE SPELEN. Een verklaring van de regeering. In het Huis van Afgevaardigden werd den minister-president gisteren de vraag gesteld, of de internationale tentoonstelling die ih 1940 te Tokio gehouden zal worden, geen belemmering zal vormen voor de be ginselen van de geestelijke mobilisatie. Ko- noje antwoordde hierop, dat Japan zich ge dwongen zou kunnen zien de tentoonstel ling te laten vervallen, ingeval de toestand ernstiger mocht worden. Echter heeft de minister in een vergade ring van den ministerraad verklaard, dat Japan zoowel de Olympische Spelen als de internationale tentoonstelling wil doen doorgaan. De Olympische Spelen en de ten toonstelling te Tokio waren beide aan de geheele wereld medegedeeld; wijziging van de plannen zou schadelijk kunnen zijn voor de internationale betrekkingen van Japan. Konoje wees er op, dat er nog twee jaar tijd is, voor Spelen en tentoonstelling zulen plaats vinden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9