BIOSCOPEN TE LEIDEN RECHTZAKEN SPORT MAANDAG 7 MAART 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 in Boekvorm, prachtkleuren- druk, verkrijgbaar. Vele abonné's verzochten ons om het boeiende verhaal „HET BETOVERDE BOS" in boekvorm te doen verschijnen. Wij hebben niet alleen aan hun verzoek voldaan, maar zijn nog verder gegaan en hebben deze uit gave in prachtkleurendruk uitgevoerd. Het spannende boek bevat Jz illustraties. Prijs slechts 35 cent afgehaald aan ons bureau of bij onze agenten. Franco per post 42]/2 cent. Wacht er niet mee te bestellen. De oplaag is be perkt en op een tweede druk valt niet te rekenen. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Stormduivels (Spen cer Tracy, Lionel Barrimore). De Juffrouw gaat trouwen („Our Gang"). Film v.d. zet Hum. film lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd Trianon: Het Balboekje (Har ry Baur, Pieirre Blanchard, Fran- goise Rosay). Het perfecte Alibi (Rosalinde Keith). Romantisch- speelfilm Hum. film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Liefdesparade (Mau rice Chevalier, Jean- nette Macdonald) Cassdy's laatste rit (William Boyd en Jimmy Allison). Romantisch Wild-West film. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Serenade (Hilde KrahL, Albert Mat- terstock). Spel met den dood (Richard Dix). Romantisch film Avonturen film 'edcren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag en Woensd. an Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Swing Time (Fred. >staire, Ginger Ro gers). Avonturiers der lucht. (Rex Lease, Armida). Rom. Dans film Rom. sens, film 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen HAAGSCHE POLITIERECHTER. De ruit legde het loodje. P. K. uit Leiden had teveel aan Bachus geofferd en was toen met eenige kornuiten geen wandelen op de Haarlem merstraat te Leiden. Dit wandelen was niet volgens de wetten der evenwicht-theorie gebeurd, want op zeker moment was ver dachte met zijn voet door een groote win kelruit „gegleden". De ruit had het natuur lijk begeven en de pleger van dit feit, te vens de eigenaar van den voet, had zich he denmorgen te verantwoorden voor den po litierechter wegens het vernielen van een andermans eigendom. Het slot van de „rui tendrukkerij werd een duur grapje, want nadat de Officier van Justitie ^een geld boete van 30 subs. 30 dagen had geëischt veroordeelde de politierechter hem tot een •geldboete van 10 subs. 10 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van een week met een proeftijd van een jaar maarverdachte moet binnen den tijd van zes maanden de ruit, begroot op 48 betalen, anders moet hij het weekje uit gaan zitten. De muntmeter ontlast. A. J. W., koopman te. N o o r d w ij k, moest verschijnen, omdat hij in het tjjdvak van April tot Juli een bedrag van onge veer 8 uit zijn muntgasmeter heeft ge nomen door verbreking van het slot. Na dat als getuige was gehoord de meterop- nemer-incasseerder A. N. van W. uit Noordwijk, eischte de Officier een gevan genisstraf van drie maanden. Politierechter: „Hebt u daarvan nog iets te zeggen". Verdachte: „Oh, neen, ik heb nu fat soenlijken steun, maar mijn gas is afge sneden, zoodat ik maar petroleum ge bruik". Politierechter: „Ik zal het nog eens met je- probeeren, want je wil toch zelf ook niet de gevangenis in?" De uitspraak werd tenslotte een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van een jaar. „Ik zou maar geen gas meer nemen, want c:at is een veel te groote verleiding voor je" ontsloeg de politierechter den ver dachte uit de rechtszaal. Naaimachine-kwestie. De 30-jarige reiziger D. R. uit Leiden had van H. W. de K. uit Leidsche n- d a m een naaimachine meegenomen om deze te repareeren. De reiziger had gepro beerd om een nieuwe naaimachine te leve ren aan de vrouw van de K., maar deze was daar op tegen geweest. De juffrouw verklaarde als getuige, dat de reiziger de oude machine had meegenomen ter repara tie, maar was nog niet ingegaan op de transactie om een nieuwe naaimachine te koopen want zij moest het eerst met haar man bespreken- Dat wordt door den reiziger bestreden die verklaarde, dat de juffrouw een con- tractje had onderteekend. Toen verdachte met de machine in het huis van de K. was gekomen, had deze gezegd, dat hij de machine niet wilde hebben en dat de ver tegenwoordiger hem maai weer mee moest nemen. Dat had verdachte gedaan, maar tij had tevens de oude naaimachine niet teruggegeven. Verdachte blijft vertellen, dat de juf frouw een document onderteekend heeft en dat dit papier bij de Singermaatschappij moet zijn. De Singermaatschappij wist ech ter van niets, zooals de politierechter hem vertelde, want er was naar geïnformeerd. De Officier vertelde, dat verdachte reeds driemaal veroordeeld is geweest terwij] er ook nu nog een voorwaardelijke straf tegen hem loopt van een maand. Er is geen reden om het nog eens met hem te probeeren. De eisch is daarom een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. „Dan ga ik in hooger beroep", deelde ver dachte mede. „Ik zou dan toch in elk geval wachten tot het vonnis is geveld", deelde de politierech ter hem mede. „Ik veroordeel u tot een gevangenisstraf van vier maanden" was het slot. „Ik ga dadelijk hooger beroep aanïee- kenen", was het besluit van den verdachte. Hij haalde kruidenierswaren. E. F. uit Noordwijk, Heeft destijds terecht moeten staan wegens oplichting. Hij maakte er een soort gewoonte van om parmantig een kruidenierswinkel binnen te stappen en dan boodschappen te bestellen en mee te nemen op de rekening van een ander, die daarvan natuurlijk niets wist en ook de rekening niet wilde voldoen, wat heel logisch is. De zaak was aangehouden om een rap port in te winnen, Dit document was thans ter tafel verschenen en luidde nu bepaald met wat je noemt. Bovendien was ver dachte ol eens eerder voorwaardelijk ver oordeeld. Volgens den Officier was dit geen les voor hem geweest, reden om thans een gevangenisstraf te eischen voor den tijd van zes maanden. Verdachte had daarop niets te zeggen, waarna de politierechter hem veroordeelde tot een gevangenis voor den tijd van vijf maanden onvoorwaardelijk. De gevonden portemonnaie. De kruideniersbediende M. v. A. uit Ter Aar had daar ter plaatse een porte monnaie gevonden met een inhoud van 185.Na eenig overleg en na eens na gedacht te hebben had hij het geld maar als goeden buit beschouwd en zelf gehou den. „Gevonden" zegt verdacht. „Ja, ja, eerlijk gevonden en oneerlijk gehouden" repliceert de politierechter. De Officier vond het een vreemd geval met dezen verdachte. Er is een gunstig rapport ingekomen, verdachte komt uit een behoorlijke omgeving en toch doet hij t zulk een domheid, terwijl hij maar ge woon 60.van het gevonden geld aan een makker geeft. De Officier zal echter met het rapport mee gaan en een gecombineerde straf eischen en wel een geldboete van f 50. subs. 50 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter vonniste tot een geld boete van 25.subs. 25 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden met een proeftijd van 3 jaar een en ander onder toezicht van de R.K. reclasseeringsvereeniging af- deeling Leiden. Degene die de 60 aanpakte. Het staartstuk van de vorige zaak dien de vervolgens. In het verdachte bankje moest plaats nemen de tuinder C. P. E. uit T e r A a r. Hij was er bij geweest toen de vorige ver dachte den geldbundel met f 185.had gevonden en had van die f 185.zestig gulden aangepakt, zoodat de heling gebo ren was. De Officier deed mededeeling, dat ver dachte reeds in 1936 een voorwaardelijke straf van zes maanden heeft gekregen, waarvan de proeftijd nog niet is verloo- pen. Wel is het rapport gunstig en dit vraagt nogmaals een voorwaardelijke ver oordeeling maar spr. wil daar niet met mee gaan, want het is geen les geweest voor verdachte. Daarom vraagt de Officier een gevan genisstraf van een maand. Verdachte is zichtbaar onder den indruk van deze eisch en vroeg, daarin bijgestaan door zijn verdediger, het nogmaals met hem- te willen probeeren. De politierechter voelde daar wel iets voor en veroordeelde hem tot een geld boete van 10.subs. 10 dagen en bo vendien een voorwaardelijke gevangenis straf voor den tijd 'van 3 maanden met een proeftijd van drie jaar. Met de woorden „zorg, dat je nooit meer zulke domme dingen doet, want anders moet je negen maanden de gevangenis in" ontsloeg de politierechter deze verdachte. En blij. dat hij er zoo goed was afgeko men. ging verdachte met een „dank u" naar huis. Zoon tegen vader. J. G. in 't V., zonder beroep, te Veur moest in al zijn kleinheid plaats nemen in het verdachtenbankje omdat zijn groote zoon C. in 't V., vertegenwoordiger te Leidschendam een aanklacht tegen zijn vader had ingediend, wijl deze hem had uitgescholden voor allerlei minder fraaie dingen. De 72-jarige verdachte ver telde, dat het geval draaide om eenige bes senboompjes, hetgeen de zoon weer ont kende. Volgens hem had zijn vader hem belasterd. De vader op zijn beurt deed toen een boekje open over het privé-leven van zijn zoon, dat volgens den vader beneden het vriespunt bleef. De zoon op zijn beurt vertelde, dat zijn vader hem in de heele buurt belasterd had, waarbij ook het moreele standpunt van alle zijden critisch werd belicht. Nadat er nog een chautage-brief op de proppen was gekomen en de steun ter sprake was gebracht, informeerde de poli tierechter of verdachte niet iet of wat kindsch is, wat door verdachte en zijn ver- oediger pertinent wordt tegengesproken. De politierechter vond den chantage brief die de vader aan zijn zoon had ge schreven, alle perken te buiten gaan. Al leen daarop had hij al veroordeeld kunnen worden. De schoondochter van den verdachte ver telde, dat zij van haar schoonvader nog een mep had gekregen, waarna de Officier het woord kreeg om in deze familie-veete den juisten weg te zoeken. Spr. noemde ver dachte een nijdas en iemand die zeer ja- loersch is. Hei bewijs geleverd achtend wilde de Officier een gecombineerde straf vragen en wel een geldboete van 10. subs. 10 dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf voor den tijd van drie weken met een prijftijd van drie jaar. Na verdediging bepaalde de politierech ter de uitspraak op f 10 subs. 10 dagen met den goeden raad om voortaan bij zijn zoon en schoondochter aan de deur niet meer te schelden en te lasteren. Het was een duw. Toen de chauffeur I. v. d. V. uit L e i d e n op den Heerensingel te Leiden met zijn auto had geredenging daar juist de kerk uit. Er was een korporaal voor de auto ver schenen, die volgens verdachte niet op zij wilde gaan. Er waren toen aan weerszijden booze woorden gesproken, die ontaard wa ren in een scheidpartijtje, v .d. V. was toen uit de auto gekomen en had den korporaal een opdoffer gegeven. Verdachte noemde het een duwtje, en een getuige sprak van duw, reden voor den Officier om aan te nemen het Hollandsche spreekwoord „waar twee kijven hebben twee schuld". Daarmede rekening houdende werd de eisch een geldboete van ƒ5.subs. 5 da gen. De politierechter voerde het nog verder door en legde de geëischte straf voorwaar delijk op met een proeftijd van feen jaar. De motor in reparatie. Zekere D. F. uit Leiden had van een andere Leidsche ingezetene een motor in reparatie gekregen, maar de motor was steeds niet teruggekomen, zoodat verdachte terecht had moeten staan wegens verduis tering. De politierechter had de zaak aan gehouden om verdachte gelegenheid te geven alsnog de motor terug te geven. De eigenaar van de motor kwam verkla ren, dat hij de motor teruggekregen had en wel hedenochtend om half negen. „Anders wel op het nippertje", meende de politierechter. Maar of de motor nu in goeden toestand verkeerde kon getuige ook nu nog niet verklaren. Dit was reden om de zaak nog een week aan te houden om den getuige te laten controleeren of de motor functioneert. Getuige meet daarvan een brief sturen, waarna het vonnis geveld zal worden, Zij vonden het de goedkoopste manier. Twee Hagenaars, de gebroeders C. J. v. d, L. en J. v. d. L. wilden graag een groentenhandeltje beginnen. Geld om koopwaar in te slaan hadden zij niet, zoo dat er andere middelen beraamd moesten worden om alsnog aan koopwaar te ko men. Zij waren toen naar K a t w ij k getogen en hadden daar een aantal kooien opgela den om deze mee te nemen naar de Resi dentie. Het nooit sluimerende oog van de poli tie had het geval echter geconstateerd en er was een verbaaltje over opgemaakt. Wegens strooperij hadden beiden zich hedenmorgen te verantwoorden voor den Haagschen politierechter. De Officier wilde het nog wel eens met hen probeeren en eischte tegen elk een gevangenisstraf van twee maanden maar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter was het met dezen eisch eens en veroordeelde hen comform tot twee maanden voorwaardelijk. De valsche handteekening en de kachelpijp. W. J. M. B., electricien te Leiden moest verschijnen omdat hij een postwissel had geind ten bedrage van 5.door een valsche handteekening te zetten onder het document. Zoo was hem ten laste gelegd valschheid in geschrifte en verduistering. Verdachte hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij zich onschuldig verklaarde en zeide, dat hij de 5.ergens weggelegd had. Officier: „Maar dan toch op een rare plek want doorgaans legt men geld niet in een kachelpijp". Niettemin bleef verdachte bij zijn verklaring, dat hij onschuldig was aan de verduistering van ƒ5. Als getuige werd gehoord ir. B. uit Heemstede, die een en ander uiteen zette, hetgeen weer door verdachte werd bestre den. Vervolgens kwam er spritisme bij waarvan de gehoorde getuige een liefheb ber is. Zoo zou deze getuige hem op een of andere manier naar het Nut van het Algemeen te Leiden gestuurd hebben om hem te gebruiken voor zijn spiritisti sche kunststukken. Zoowel de Officier als de politierechter achtten evenwel het ten laste gelegde be wezen trots de ontkentenis van den ver dachte. Nadat de Officier een voorwaar delijke gevangenisstraf had geëischt. van zes maanden, veroordeelde de politierechter hem tot vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftjjd van drie jaar. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „LN SULINDE" Heerenstraat 8 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SO MER WIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat I17a KIOSK. Prinsessekade Sigarenmagazijn „DE HALTE" Hoogewoerd 100 Pnrean DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. HOCKEY A.S.V.Zuidwijck (Dames) 11. Na een gelijk opgaand begin kwam A.S.V. iets meer opzetten en kreeg enkele straf- corners te nemen, welke niets opleverden. Over het algemeen werd er zonder veel geestdrift gespeeld, tot mej. Perquin in een onbewaakt oogenblik den bal meenam, en na kort samenspel uit eer. goeden voorzet Zuidwijck de leiding wist te geven. Na de rust werd A.S.V. iets sterker en maakte uit een scrimmage voor het doel gelijk. De Schiedamsche dames kregen nog enkele mooie kansen, doch de Leidsche verdediging met in laatste instantie de keep- ster, was op haar post. De Zuidwijck-dames, die weei onvolledig waren, kunnen op een goed besluit der competitie terugzien. H.D.S. IHZuidwijck (Heeren) 10. Door hun voorlaatsten wedstrijd geheel onnoodig te verliezen, heeft Zuidwijck zijn kans op promotie-wedstrijden, die het an ders behouden had, verspeeld. Voor de rust was Zuidwijck sterk in de meerderheid, doch de voorhoede zag slechts sporadisch kans een goed schot te lossen. Het was jammer, dat juist gefloten was om Zuidwijck een strafcorner 'toe te kennen, toen de bal eindelijk in het Haagsche doel verdween. Tijdens een H.D.S.-overwicht na de rust kwamen er enkele goede Leidsche aanval len, bij één waarvan De Roo mooi inschoot, maar de keeper redde schitterend. Dit was het keerpunt van den wedstrijd. De Leid sche verdediging (Van Ommeren viel hierin op) hield nog eenigen tijd stand, maar moest tensoltte zwichten (10) Nog en kele malen kwamen er gevaarlijke momen ten voor het Leidsche duel, maar Van der Bijl verdedigde dit uitstekend. Potjeverdrie, eindelijk toch eens pech. Dat wordt de eerste keer, dat ik een reparateur zal noodig hebben. (Moustique).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14