KAAS! MGEVING VRIJDAG 4 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW-O VERZICHT. Er was deze week eenige schommeling in de prijzen als gevolg dan van meer of minder vraag naar die producten waar voor de prijzen eenige variatie gaven. Zoo was er b.v. vorige week zoo goed als geen vraag naar grovere waschpeen voor ex port, doch toen hierin begin dezer week wijziging kwam werd de vraag aanmerke lijk grooter en de prijs kwam weer op het oude peil. Betaald werd voor wasch peen per kist van Kg. van 0.80 tot f 1.20, grovere waschpeen van 0.55 tot 0.75 p. kist. Ook in de prijs voor uien was eenige schommeling; doch deze bleef best. De noteering was van 12.80 tot 14.p. 100 K.g. Drielingen uien brachten van 8.tot 8.80 per 100 K.g. op. Ook kro ten bleven hoog in prijs. Gewone maat van 2.50 tot f 4.50. Kleine kroten van 1.tot 1.75 per 100 K.g. Knolselderie, ongewasschen, bracht in de A.-kwaliteit van 2.10 tot 4.10 op, B-soort van 1. tot 1.60 per 100 stuks. Vari de koolsoor ten was de Groene kool het best gevraagd. De prijs was laatst van vorige week tot hoogstens 4.40 per 100 K.g. doch is in- tusschen weer gestegen tot 6.30 per 100 K.g. Tweede soort ging voor 2.10 tot 3.50 per 100 K.g., een beste prijs. In de prijs voor Gele kool kwam geen wijziging. De voorraad raakt op, het is goed merk baar, de aanvoer gaat aanmerkelijk ver minderen. De beste kwaliteit kon tot 1.60, de mindere soort van 1.10 tot 1.30 per 100 K.g. opbrengen. Roode kool komt ook nog in kleine kwantums. De prijs blijft stationair, goede kwaliteit van 3.50 tot 6.50, mindere soort voor 3.10 tot f 3.40 per 100 K.g. Van de andere pro ducten is de aanvoer van weinig betee- kenis meer. K. R. V. Even herinneren wij aan den te houden spelregelavond, welke door K. R. R. V. georganiseerd is tegen hedenavond in het Parochiehuis. De heer de Haan zal verschillende nuttige wenken geven en •uitleg geven der spelregels. Leden, dona teurs en belangstellenden hebben toegang. Gevestigd: Aaltje Dam, dienstbode, Hoorn 198 van Woubrugge A 58 Jan netje Timmer, dienstbode, Woubrugsche- weg 76, van Woubrugge A 67 Maria. H. A. Sondaal, zonder beroep, Stevinstraat 26, van Nijmegen, Sterreschansweg 79 Aag je Noorlander, dienstbode, Wilhelmina- straat 26, van Bodegraven, Emmakade 71 Wessel C. J. van Zwieten, hotelbediende, Raadhuisstraat 244, van Rijnzaterwoude, Heerenweg 100 Cornelia Steenbeek, dienstbode, Gouwsluisscheweg 75, van Nieuwkoop A 91 Pietje Reijngoud, dienstbode, Oudshoornscheweg 86, van Rijnzaterwoude, Heerenweg il8 Adriana de Raadt, zonder beroep, Steekterweg 230, van Waddinxveen, Bodegraverstr., w. 79 Adrianus P. Hoogerbrug en gezin, visch- handelaar, Raadwijkstraat 1, van Boskoop, Laag Boskoop 40 Jan Schouten, visch- handelaar. Raadwijkstraat 1, van Boskoop, Laag Boskoop 40. Vertrokken: Johanna C. van Splun- der, dienstbode. Raadhuisstraat 279, naar Bodegraven, Zuidzijde 10 Anthonius S. Bahlmann, manufacturer, Bruggestraat 6, naar Baarn, Laanstraat 75 Elisabeth Th. M. Bahlmann, zonder beroep, Bruggestraat 6, naar Baarn, Laanstraat 75 David van Heusden en gezin, metselaar, Willemstraat 12, naar Apeldoorn, Waterlooscheweg 227 Geertruida Veldhoen, zonder beroep, Prins Hendrikstraat 84. naar Rotterdam, Schiekade 35 Hermanus Snoek en gezin, administrateur, Oudshoornscheweg 114c, naar Gorinchem, Vlietstraat 5 Corstiaan P. van Vliet, slager, Emmalaan 8, naar Voorschoten, Papenlaan 25 Maria van Donk, dienstbode, Steekterweg 42, naar Hil versum, Witte Kruislaan 12 Johannes Gorree, timmerman, Hooftstraat 245, naar Schiedam, Jan v. Avennestr. 7 Anna J. Spaan, dienstbode, Oranjestraat 48, naar Bloemendaal, Zonnebloemenlaan 38 Nel- leke Pfeifle, zonder beroep, Wilhelmina- straat 24, naar Leiden, Breestraat 123a Jacobus N. J. van Egmond, kweeker, Noord einde 84, naar Aalsmeer, Oosteinderwee 224. Geboren: Dirk, z. van K. Wesselink en D. Bol Helena, d. van J. G. Vroege en D. Bouwman Elizameth Adriana, d. van L. W. Mijs en A. van Wijk Jacobus, z. van J. J. van Capel en W. van Egmond Albertus, z. van A. van Doorn en D. van Sprang Jan, z. van J. Oudshoorn en J. van Laar Nicolaas, z. van S. C. Rijlaars dam en C. Verhagen Bernardus Petrus Maria, z. van A. W. G. van Leeuwen en M. A. van der Louw Marrigje, d. van H. N. Oppelaar en G. K. de Rijk Hendrika Johanna, d. van H. A. de Lange en P. H. van Tol Guurtje, d. van D. Bijl en E. de Jong. Gehuwd: J. G. Kersbergen 25 j. en W. A. Lun-ding 28 j. Overleden: Jasper Gerardiis Mijs 38 j- G. van Dolder 74 j., echtgenoot van M. Broekhuijzen H. Broker 44 j., echtge- noote van G. Turkenburg. LISSE H.B.G. Gisteravond hield de afdeeling Lisserbroek van het HolL Bloembollen- kweekersgenootschap haar jaarvergadering in het café van den heer A. Faas onder pre sidium van den heer C. Clemens. De zaal was vol met belangstellenden. Na opening en notulen bracht de secre taris, de heer Joh. van Leeuwen, een goed verzorgd jaarverslag uit. Vervolgens bracht de penningmeester zijn finantieel verslag uit. Hieruit bleek, dat was ontvan gen 160.82 tegen een uitgave van 141.27, voordeelig saldo 19.55. Tot veri ficateurs werden aangewezen de heer J. v. d. Lely en J. Clemens. Aftredende be stuursleden, de heeren C. Clemens en J. C. Smakman, werden herkozen. Vervolgens werden tot afgevaardigde gekozen de hee ren J. C. Smakman en J. v. d. Lely. Alsnu kwam in behandeling de Beschrijvingsbrief voor de op Maandag 7 Maart a.s. te Haar lem te houden algemeene vergadering. In zake punt 11 een voorstel van de af deeling Langendijk en Omstreken om kweekers met een beteelde oppervlakte van 10 Are tegen een betaling van 2.50 als lid van het Genootschap toe te laten, vond tegenkanting en werd bij stemming verworpen. De overige punten werden na ampele bespreking aan de afgevaardigden overgelaten. Bij de rondvraag werd geinformeerd of er geen stappen konden worden gedaan bij eventueel uitbreiding, deze uitbreiding pro gressief toe te wijzen. Daar deze zaak ook reeds in het Hoofdbestuur ter sprake is ge komen, werd besloten een afwachtende houding aan te nemen. Bij stemming werd nog besloten dat de afgevaardigde dit punt op de alg. vergadering ter sprake zal bren gen, doch den progressie in algemeen en zin. Hierna werd een verloting om eenige nuttige prijzen, tuinbouwgereedschappen, gehouden, die f 18.85 opbracht, waarna de heer Reijden een leerzame causerie hield over het onderwerp „Andere tijden, an dere zorgen". Spr. gaf in deze lezing een overzicht van het bollenbedrijf in ons land en vervolgens een overzicht van de be trekkingen van ons land met het buiten land. Eigenaardig is in het bollenbedrijf, dat er veel beoefenaars zijn met tegen strijdige belangen. In het H.B.G. staan we daarom wat sterker, omdat we daarin allen kweeker zijn met dezelfde belangen. Een eerste vereischte zal dus zijn, dat we zor gen dat onze organisatie niet verzwakt. Tot heden heeft de export te veel invloed gehad in vergelijking met de kweekers. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven personen bij de gemeentelijke arbeids beurs alhier bedroeg in de afgeloopen week 454. Er is een vermindering der werkloos heid te bespeuren. - Geboren: Cornelia, d. van W. F. Braam en J. Meijers Cornells Theodorus Cchrisianus, z. van Chr. R. D. van Rijn en J. C. J. Janssen Theodorus Leonar- dus, z. van W. van der Reep en M. J. Hoo- gervorst Cornelis, z. van J. C. van Voorst en M. Reijerkerk. Overleden: A. van Tol, 85 j., wede. van J. Balkenende Cornelia Braam, 1 dag Hendrikus Josefus Wassenaar 1 j. Gevestigd: W. H. Lucassen uit West Sumatra O. A. Dittmann uit Amsterdam. Vertrokken: J. G. Warmerdam naar Noordwijkerhout G. van der Ploeg naar Noord wij kerhout M. E. Sanders naar Oude Niedorp P. van Stein naar Oegst- geest A. J. Berk naar Zoeterwoude. LEIDSCHEN DAM Diefstal. Ten nadeele van den heer L. uit Voorburg is gisteren een rijwiel ont vreemd ui tde rijwielbergplaats van de fabriek „Starlift" aan den Westvlietweg. De politie steld een onderzoek in. Lanbouwcursus. Door B. en W. wordt voorgesteld voor 1938 aan de L.T.B.-af- deeling te Leidschendam, ten behoeve eener door haar te geven land- en tuin- bouwcursus een subsidie te verleen en tot een maximum bedrag van 160. STOMPWIJK K.J.M.V. Maandagavond 8 uur houdt de K.J.M.V. haar vastgestelde bijeenkomst in de zaal van den heer v. Geijlswijk. Als onderwerp zal behandeld worden: „Geen flirt maar liefde". Alle leden worden ver zocht, hierbij tegenwoordig te zijn. Ook niet-leden, die den leeftijd van pl.m. 17 jaar bereikt hebben worden verwacht. Het is immers het grootste belang voor de toe komst, temeer daar de K.J.M.V. dit jaar het gezirrprogram behandelt.De toe komst zal van Jong Nederland afhangen. Waar geen gezin is, gaat een volk ten on der. Men ziet het in andere landen, waar alle zeilen bijgezet worden om het geboor tecijfer op peil te houden. Wij leven in een tijd van georganiseer de menschenmassa's. In - het belang van hun eigen ontwikkeling moeten ook in Stompwijk de jonge middenstanders en L. en T'ers een krachtige vereeniging bou- ven. De medewerkin van de ouders zoowel als van de jonge mannen wordt hiervoor verwacht. „St. Deus Dedit"De afd. van den R.K. Landarbeidersbond kwam in jaarvergade ring bijeen. De opkomst was uitmuntend. De voorzitter verwelkomde in het bizonder den hoofdbestuurder, den heer Pannebak ker. De verslagen werden goedgekeurd. Aan werklooze leden werd uitgekeerd 1200.84. De inkomsten waren 934.09, de uitgaven 915.19, batig saldo 29.09. De voorzitter werd bij acclamatie herkozen. De heer J. G. v. d. Helm werd gekozen in de con trole-commissie. Er werden nog eenige vragen gesteld uit de vergadering, die door den hoofdbestuurder werden beantwoordt. Daarna verloting. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Arie Cornelis, z. van C. L. Bouwmeester en E. T. Rietvink Jacobus Petrus Johannes, z. van G. C. Ritteveel en E. A. Schoonderwoerd Maria Johanna, d. van Th. N. van der Meer en H. Broek hof Leo Petrus, z. van H. L. C. Persoon en A. L. van Loon Pieternella Johanna, d. van C. Duivenvoorde en C. Beijk Wij- nanda Gerarda Maria, d. van J. W. Ruigrok en C. C. M. van Emmerik. Ondertrouwd: J. B. W. Winnemul- ler jm. 26 j. en A. W. van den Burg jd. 23 j. Gehuwd: C. W. van Denzen 43 j. en E. J. Butot 43 j. Overleden: P. Zegers 74 j., wedr. van L. A. Akkermans Joh. F. Smit 10 mnd. D. N. Habermehl 80 j., wedr. van A. M. Hus Th. J. Edel aar "3 9 j. G. Herman 49 j. -- A. W. Onderwater 31 j. NOORDWIJK Raadslidmaatschap aanvaard. Naar wij vernemen, heeft de heer J. G. van Eeden, alhier, bij den gemeenteraad be richt ingezonden, dat hij zijn benoeming tot lid van den raad dezer gemeente aan vaard. H. B. G. Donderdagavond vergaderde het Kweekersgenootschap in café „De Zwaan", waarbij de opkomst zeer goed was. Bij de opening sprak de voorz., de heer B. Braun, hierover zijn verheugenis uit. Spr. hoopte, dat ook op de volgende vergaderin gen het bezoek even groot moge zijn. Spr. memoreert de resultaten van het vak in 1937 en spreekt den wensch uit, dat in het komende jaar de resultaten niet minder zullen zijn en de prijs en het gewas voor allen een loonende uitkomstzal geven. Na lezing der notulen, bracht de penningmees ter verslag uit, hetwelk sloot met een batig saldo van 30.48; deze bescheiden werden in volkomen orde bevonden. Het verslag van de beurscommissie wees aan, dat 13 beursdagen zijn gehouden met in totaal 938 bezoekers. De belangstelling van expor teurs-zijde was zeer goed, doch het bezoek der leden kon beter zijn en sterk werd erop aangedrongen, dat in het komende seizoen alle leden trouw de beurs zullen bezoeken. Hetfinancieel verslag van deze instelling gaf aan een batig saldo van ƒ38.58. In het keurige jaarverslag van den secretaris werd medegedeeld, dat 3 ledenvergaderingen zijn gehouden en dat het ledental stijgend is en de afd. thans 92 leden telt. Dankbaar werd herdacht het vele werk, gedaan voor de afd., door het afgetreden bestuurslid J. H. Lindhout, die men slechts noode zag ver trekken. Met de Hukasch-commissie is con tact gezocht voor het deelnemen aan de tentoonstelling van Kas- en Huisbroei van bollen; binnen afzienbaren tijd zal het be stuur met de Hukasch hierover vergaderen. De beschrijvingsbrief voor de alg. verga dering op Maandag 7 Maart a.s. bracht be spreking tegen de reglementswijzigingen, dat de onder-voorzitter moet gekozen wor den uit en door de leden van het H. B. De vergadering wenschte het „uit" te doen la ten vervallen. Tegen de verlaging der af dracht door het H. B. van 20 pet. op 15 pet. zal worden gestemd. Voor de rondvraag van de algemeene vergadering bestond nog al belangstelling. Den afgevaardigden werd opgedragen te verzoeken wekelijks in het orgaan op te nemen de prijsnoteeringen van de Bloem- bollenbeui-s, tevens te vragen naar den uit slag van het toegezegde onderzoek naar de achteruitstelling bij de toewijzing van Hya cinthen-teeltvergunningen van enkele kweekers, welke niet hadden deelgenomen aan de vrijwillige inlevering. Inzake de aankondiging van 5 pet. uitbreiding narcis- sencultuur zal voorgesteld worden, dat deze uitbreiding progressief aan alle kweekers zal worden toegewezen. Tevens zal men zich uitspreken tegen de z.g.r. Roeheffing, welke door de vweeniging „De Hyacinth" thans weer wordt gepropageerd. De verkiezing van een voorzitter had tot uitslag, dat de heer B. Braun met 53 stem men werd herkozen. De 2e voorz., de heer Passchier, feliciteerde de afd. met deze her benoeming en sprak den wensch uit, dat de heer Braun met eenzelfde voortvarend heid ook in de toekomst de belangen der kweekers zal blijven behartigen. In de be- stuursvacature werd gekozen de heer Jac. Duindam. In de Beurscommissie werden de beide aftredende heeren B. Braun en H. Rietmeijer met 55 s'emmen herkozen. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering werden gekozen de heeren H. Etman en H. Rietmeijer, secundo H. Ruigrok en J. Slats. Bij de rondvraag werd nog naar voren ge bracht om de beursdagen niet meer op Donderdag te stellen; het bestuur oordeel de, dat het beter was, hierin geen beslis sing te nemen en deze kwestie te regelen met de Beurscommisrie van Hillegom, waarna de voorz. met een opwekkend woord, dat allen voor de belangen van den Kweekersbond steeds paraat moeten zijn, deze zeer vruchtbare vergadering sloot. Hierna ging men over tot verloting van een groot aantal bloemen, planten en gereed schappen, beschikbaar gesteld door de Beurscommissie. „Stille Omgang". De Stille Omgang kwam in jaarvergadering bijeen. De voor zitter, de heer W. P. de Ruyter, opent de vergadering en deelt mede, dat in 1945 het 600 jaar geleden is, dat het Mirakel van Amsterdam geschied is. Het Hoofdbestuur zou dit luisterrijk willen herdenken. Ge beden wordt voor het overleden lid, den heer Slats. Vervolgens de notulen, die on der dankbetuiging aanvaard worden. Het financieel verslag gaf aan een batig saldo van 463.06. Herkozen als bestuurslid den heer J. Thijssen, die dankte voor het ver trouwen in hem gesteld. De reisgelegenheid geschied onder lei ding van den heer L. Beuk; de kosten be dragen 1.25 per persoon. Voor de goede regeling is het noodzakelijk, dat alle leden gebruik maken van de autobussen en niet met eigen auto gaan. De nachtbussen ver trekken half een vanaf het Lindenplein. Op de heenreis moet in alle autobussen gebe den worden. Evenals VQrige jaar is voor de afd. Noordwijk aangewezen de kerk van den H. Thomas van Aquine in de Rijnstraat. De H. Mis zal aldaar worden opgedragen om half vier, door den weleerw. heer Ka pelaan Abeln. DE OUDE EN EENIGE SPECIAALZAAK AFSLAG Groole venche Eieren 372ct. Belegen Goudsche Kaas 20 et p. p. Jonge Leidsche Kaas 20 ct. p. p. Oude Leidsche 26 ct. n. p. BEZOEKT ONZE STANO op de Iste LEIDSCHE JAARBEURS, op 8 - 9 en 10 MAART a.s, in de STADS GEHOORZAAL Zaterdag 12 Maart is het plechtig Lof met toespraak, om half negen daarna ver trekken degenen, die vanaf Haarlem de reis te voet mede maken. Zondag na de Hoogmis en Maandag- en Dinsdagavond van 8 tot 10 uur zal het be stuur zitting houden voor den verkoop van plaatsbewijzen en het betalen der contri butie in de bestuurskamer van het Juve naat. Ook dit jaar is er gelegenheid voor gratisreisgelegenheid. Degene, die daar voor in aanmerking wenschen te komen, vervoege zich bij het bestuur. Het Paro chiaal Zangkoor „St. Jeroen", onder direc tie van den heer H. v. d. Berghe, heeft op onberispelijke wijze uitgevoerd „Quam Di- lecta en de „Sanctus" uit de Mis Festiva van Ph. Loots, „On omnis terra" en „Ave Re- gina" uit de bundel van B. Kothe, allen nummers voor 4-stemmig Mannenkoor a Caopella. De hoogeerw. heer Deken wenscht aan allen veel devotie. Bijzonder beveelt hij aan de algemeene intentie, die van zoo groot belang is. De christelijke geest is in vele gezinnen zoek. Ook de Katholieken loopen gevaar die te "erliezen. Met de huiselijke band is ook de christelijke geest verdwe nen. Bidden wij, opdat het goede zaad mo ge gedijen. Moge door de kracht van het gebed de goede geest in het gezin weder - keeren. Na het zingen van het lied van Christus Koningschap is de vergadering gesloten. Werkloosheid daalt weer. Op 2 Maart j.l. bedroeg het aantal bij de arbeidsbe middeling alhier ingeschrevenen 622, dit is 64 minder dan 2 weken geleden en 8 minder dan verldeden jaar op dit tijdstip. Van deze 622 werkloozen zijn 357 land arbeiders, 89 visschers, 29 opperlieden, 28 timmerlieden, 21 schilders, 20 chauffeurs en 78 verdeeld over diverse andere be roepen. Voorts zijn er 52 vrouwen werkloos, waaronder 44 dienstboden. OEGSTGEEST Middenstandscentrale. Onder voorzit terschap van den heer J. Kamsteeg hield de Middentsandscentrale een vergadering in „Het Witte Huis". De voorzitter verwel komde bij de opening de aanwezigen, meer speciaal ir. K. M. Haga, uit Haarlem en mr. J. Verheus, adj—secr. van de Kamer van Koophandel te Haarlem. De opkomst was niet bijster groot, hetwelk spreker moest toeschrijven aan de lakschheid van de mid- denstandei-s. Ir. Haga, het woord verkrijgende, be sprak de electriciteitstarieven in het alge meene waaruit bleek, dat de tarieven veel en veel te hoog zijn; vandaar ook de enor me winsten, die door de bedrijven worden gemaakt. In Leiden b.v. in 1935 een winst van 1 millioen of 14 per inwoner. In N.H. is het verbruik grooter dan in Z.H. en de tarieven zijn lager. Meer gebruik geeft meer bedrijvigheid en vermindert ook de werkloosheid. Hooge tarieven werken op de welvaart remmend. Spreker meent, dat dit standpunt ten snelste moet worden ver laten; ingrijpen der overheid acht spr. ge- wenscht, daar we pas staan aan het begin der electrificatie. Spreker zegt voorts, dat een provinciale voorziening gunstiger is dan een plaatse lijke. In N.-Holland is een streven de be drijven te annexeeren. Er wordt soms een winstmarge gemaakt, die eigenlijk in den handel niet getole reerd wordt. Met zeer veel aandacht werd de causerie van den heer Ir. Haga gevolgd. Nadat eenige vragen tot genoegen wa ren beantwoord, gaf Mr. J. Verheus een uitleg van de Vestigingswet, waardoor geen bedrijf meer zonder toestemming van den Kamer van Koophandel mag worden gevestigd. Ook deze inleider had een aandachtig gehoor. De voorzitter dankte de beide heeren. Hierna sluiting. Motorrijder in de sloot. Gisterenmid dag reed een motor, bestuurd door J. F. uit Katwijk, op den Rijnsburger weg in de sloot. De oorzaak hiervan was het feit, dat tegelijkertijd een luxe auto moest passee- ren, waarvoor de motorrijder -óf moest uit wijken óf ermee in botsing komen. Het motorrijtuig werd beschadigd. RIJNSBURG Tuinbouw. De vraag voor de winter- producten was in den afgeloopen week zeer goed waardoor de prijzen voor som mige artikelen in prijs stegen. Roode kool kon in de goede kwaliteit tot 6.60 per 100 K.g. noteeren, mindere soort van 3.40 tot 4.50. Gele kool noteerde van f 1.10 tot 2.10 per 100 K.g. Groene kool was buitengewoon goed gevraagd en bracht van 4.10 tot 6.50 per 100 K.g. op. Uien liepen van f 12.50/tot 13.80 en Kroten 2.tot 4.20 per 100 K.g. Selderieknol- len werden ook gekocht voor export en gingen in de A. kwaliteiten voor ƒ3.tot ff 4.10 en in de B-soort voor 1.tot 2.per 100 stuks. Waspeen per 100 K.g. van 3.60 tot f 5.50 per 100 K.g. SASSENHEIM Raadslidmaatschap. De heer Jac. L. van Reisen is door het centraal stembureau benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad. De heer van Reisen heeft deze benoeming a angenomen. Uitslag der 2de klas kampioenschap handicap biljarten L.B.K. Deze wedstrijden werden gespeeld in het café „de Oude Post" en geleid door de Bil jartclub van dien naam te Sassenheim. De kampioenstitel viel na zwaren strijd ten deel aan den Luto-speler C. Sloofcbee'k. Hét hoogst alg. moyenne behaalde C. Guldemond van de B. C. Oude Post met 4.73 tei*wijl B. Elfring van Luto met 32 de hoogste serie behield. Tot slot 'hier de volledige uitslag: gesp. gew. gel. alm. m. h.s. C. Slootbeek 7 6 1 3,67 21 C. Guldemond 7 5 1 4,73 23 G. van Eik 7 4 3,63 19 B. Schreuder 7 4 3,01 16 J. Hoogexvorst 7 2 1 2.20 22 B. Elfring 7 2 3,63 32 Jac. Faas 7 2 2,80 29 A. Berk 7 1 1 2,56 16 Floris Schouten Vrouwenpolder. Don derdag vergaderden de Ingelanden in hotel Het Bruine Paard", onder voorzitterschap van den heer G. H. Heijnes. Aanwezig wa ren Ingelanden, die uitbrachten 42 stem men. Het maximum aantal, dat kan wor den uitgebracht bedraagt 81. De rekening over 1937 werd vastgesteld aan gewone in komsten op 3731.57 en aan gewone uit gaven 3436.31, zoodat het batig saldo be draagt 295.26. De omslag bedroeg over 1937 8.per H.A. De omslagplichtige grootte bedraagt 192.24.48 H.A. Voor on derhoud van de kade is betaald 274.05. van de bemaling 125.14, de kosten van olie en smeer hebben bedragen 342.34, aan rente en aflossing werd betaald 863.20. De schuldrest van de 41/8% leening os 7800.De Commissie voor onderzoek van de rekening over 1937, bedoeld in art. 136 van het Algemeen Polderreglement voor de Provincie Zuid-Holland, bestaande uit de heeren Chr. Homan, W. J. van Rijn en Nic. Breedijk, had alle stukken in orde bevonden. Voor onderzoek van de reke ning over 1938 werd dezelfde commissie aangewezen, terwijl tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren H. Slegt- kamp, G. Dannijs en J. P. Warmerdam. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 5032.19. De omslag werd geraamd op 9.per H.A., zoodat deze met f 1.moest worden ver hoogd. De bediening van de machinale be maling werd opgedragen aan A. Berkhout Jr., die reeds tijdelijk als zoodanig was aan gewezen. Besloten weid tot verkoop van een stukje water ten behoeve van den aan leg van den provincialen weg. Na schrif telijke stemming werd tot Poldermeester (vacature wijlen den heer J. Philippo) ge kozen de heer Jac. J. Langeveld. Bij de rondvraag werd de bemaling van den polder, als gevolg van den aanleg van den Rijksweg SassenheimAmsterdam uit voerig besproken. Wegens aanleg van meer- genoemden rijksweg zal een groot deel van den polder niet meer omslagplichtig zijn, hetgeen een verhooging van den omslag tengevolge zal hebben. Getracht zal wor den alsnog hiervoor een vergoeding te krij gen. Fietsendief gevat. Gisterenmiddag werd ten nadeele van S. een rijwiel ont vreemd, dat hij tegen den muur van het ontspanningsolkaal had geplaatst. Direct na de vermissing werd op aanwijzing van een winkelbediende, een achtervolging be gonnen. Het mocht de politie gelukken de dief te Heemstede te pakken te krijgen. VOORHOUT Veiling „D.V.V.". Op de laatst ge houden veiling werden de navolgende prij zen genoeetrd: Slachtkonijnen van 1.00 1.65; jonge konijnen van 0.200.50. Alles per stuk. Werkloosheid. Thans begint het aan tal der werkloozen in deze gemeente eenigszins te dalen, gezin de voorjaars werkzaamheden in het bloembollenbedrijf. Momenteel staan bij de gemeentelijke ar beidsbeurs ingeschreven 191 werkzoeken den. Gevestigd: J. v. Assema van Pur- merend H. A. Stevens van Schiedam. J. P. M. Toneman van 's-Gravenhage. H. J. Clyken van Amsterdam. H. J. J. v. d. Voort van Lisse. M, A. v. d. Holst van Warmond. H. Wijs van Venio Venlo. Vertrokken: G. v. d. Weijden naar Sassenheim. G. Wolfs naar Blomendaal W. E. M. v. d. Wereld naar Haarlem. H. v. Drielen naar Boskoop. M. H. de Haas naar Noordwijkerhout. A. v. d. Raad naar Alasmeer. M. J. H. Maas naar Zaandam. WARMOND St. Joscphsgezellenver. Zondag a.s. on der de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie. Maandagavond na de Congre gatie verplichte bijeenkomst. De senior zal spreken over „De beteekenis van de Gilden in de Middeleeuwen".

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13