Wilt U iets weten? Laatsle berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 HE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Mededeeling „Zomerzorg" Onze geachte Cliëntèle wordt medege deeld, dat zij die eein uitnoodiging wen- schen voor den openingsavond van het vernieuwde „ZOMERZORG" op Donder dag 3 Maart a.s. en deze nog niet per post hebben ontvangen, persoonlijk een uitnoodiging kunnen afhalen bij de Directie. - Wij maken genoodigden er op atter dat de gereserveerde tafels niet later dan tot 8*/ï uur gereserveerd blijven. DE DIRECTIE. VASTENAVONDFEEST DER ST. JOSEPHS GEZELLEN VEREEN. Gisteravond had in de groote Stadsge hoorzaal de tweede uitvoering plaats door de St. Josephs Gez. Ver., waarvoor, even als de eerste maal, een bijzonder groote belangstelling bestond. Aan deze uitvoe ring werkten de verschillende onderafd. mede, die ieder voor zich dezen avond tot een succesvollen hebben gemaakt, doch het leeuwenaandeel van het succes komt op rekening van de tooneleclub „Adolf Kol- ping". Nadat het muziekgezelschp „Franz Schweitzer" onder de verdienstelijke lei ding van den heer A. Brunt enkele goed ge speelde nummers had laten hooren, kwam de Liedertafel „Sebastian Schafer" onder leiding van den heer A. Martijn, voor het voetlicht. Uitgevoerd werd de bekende wals van Joh. Strauss: „An der schonen blauen Donau" een niet eenvoudig uit te voeren werk. Het koortje, dat alleen uit leden der Gez. Vera bestaat, beschikt over een beperkt stemmenmateriaal, doch onder de deskundige leiding van den directeur, die tevens de pianobegeleiding verzorgde, sloegen de zangers er zich kranig door heen. Vervolgens sprak de vice-praeses kape laan A. Schrama, een kort welkomst woord en heette hij de aanwezigen allen van harte welkom. Spr. hoopte, dat de band tusschen Ver. en donateurs en be gunstigers weer verstevigd zal worden. Spr. vestigde nog eens de aandacht op een vast programmapunt, n.l. de collecte en de loten-verkoop en hij hoopte, dat allen hieraan hun financieele medewerking wilden verleenen, daar de uitgaven steeds grooter zijn dan de inkomsten. Hierna was het woord aan de tooneel- club „Adolf Kolping" met de comedie in vier bedrijven „Op afbetaling", door Jac. Ballings. De keuze van dit stuk was o.i. wel een zeer gelukkige en een der beste die wij den laatsten tijd van genoemde vereeni- ging hebben gezien. De oorzaak hiervan zal wel zijn, dat dezen keer van de ge woonte is afgeweken en nu een tooneel- spel met gemengde bezetting is opgevoerd. Het wordt voor een tooneelclub steeds moeilijker om een geschikt stuk voor al leen heer en-bezetting te vinden, zoodat men het gevaar loopt in herhaling te vallen. De proef, die nu met dames-medewerking is genomen, is volgens ons oordeel echter uitstekend geslaagd, zoodat men met ver trouwen op dezen nieuwen ingeslagen weg kan voortgaan. Het spel verplaatst ons ten huize van het echtpaar Kwist met dochter en zoon. Mevrouw Kwist is zeer ijdel en wil in niets onderdoen voor haar buren, doch de financieele omstandigheden zijn van dien aard, dat alles op afbetaling moet worden gekocht. Intusschen blijkt dat zoonlief aan de bank fraude heeft gepleegd tot een be drag van 5000. Een vriend van hem, die verliefd is op zijn zuster, \^il hem helpen, doch hij moet daar iets tegenover stellen door zijn zuster gunstig voor hem te stem men, wat niet gemakkeijk is, daar zij haar hart heeft verpand aan Johan, den zoon van de buren. Om haai broer uit de gevangenis te houden helpt zij hem en ver looft zich met zijn vriend. Dan verschijnt oom Nicephorus (J. P. Mank), de „zegen- brengende", ten tooneele en zijn komst brengt door zijn joviale manier van doen en zijn gemoedelijkheid de noodige hila riteit te weeg. Hij blijkt aan het slot wer kelijk de zegen-brengende te zijn, want door zijn toedoen wordt de zoon behoed voor de gevangenis, de moeder moet een teentje lager gaan zingen en de dochter kan haar Johan in de armen sluiten. Het spel van de tooneelisten stond op zeer hoog peil, terwijl de regie, die in handen was van den heer W. Goddijn, uitstekend was verzorgd. Zonder een der medewerkenden, die allen uitstekend heb ben gespeeld, iets te kort te doen, willen wij toch enkel personen apart vermelden en dan moeten wij allereerst met de dames beginnen. Mej. C. v. d. Hart gaf een uitstekende vertolking te zien als de echtgenoote De- bora. zij bleef het geheele stuk goed in haar rol als de trotsche vrouw, en wist te gen het einde haar vernedering op de juiste wijze weer te geven. Ook de twee andere dames mej. M. v. d. Vooren en mej. N. v. d. Drift wisten hun rollen op de juiste wijze uit te beelden, en vooral eerstge noemde verdient een extra pluim, daar dit de eerste maal was dat zij in een tooneel- spel medewerkte. Het geheele stuk werd echter gedragen door het spel van oom Ni cephorus vertolkt door den heer J. P. Mank, die wel het grootste deel van het succes op zijn rekening kan schrijven. Zijn komst op het tooneel bracht steeds vroo- lijkheid, zonder dat hij zijn spel ging overdrijven. Steeds wist hij met rake zet ten de lachlust der aanwezigen op te wek ken hoewel hij ook waar het noodig was ernstig kon worden. De overige spelers sloten zich hierbij op waardige wijze aan, terwijl de rolkennis bij allen te loven viel. Het ovationeel applaus aan het slot, waar in de spelers den regisseur lieten meedee- len, was welverdiend. De grimeering was in uitstekende handen bij den heer G. Hop- pezak. De St. Josephs Gezellen Ver. kan met genoegen terugzien op dezen goed ge slaagden Vastenavond-feestviering. V. V. S. L. Het bestuur der Vereeniging van Vrou welijke Studenten alhier is voor het jaar 19381939 als volgt samengesteld: mej. J. C. M. van Marie, praeses. mej. S. M. Kue- nen, ab-actis, mej. H. C. Bresters, questix, mej. E. Vervat, assessor I, mej. M. M. E. Schram, assessor II. R.K. Handelsreizigersvereeniging. De afd. Leiden van bovengenoemde ver eeniging „St. Christoffel" hield j.l. in „De Harmonie een ledenvergadering. Deze belangrijke vergadering, werd op de gebruikelijke wijze geopend. Na het uitspreken van het welkomswoord aan Geest. Adv. en leden, moest de voorz. tot zijn spijt een slechte opkomst constateeren. Nadat de punten notulen en ingekomen stukken waren afgewerkt, werd het woord verleend aan den heer J. J. van Leeuwen, die het verkoop-kwartiertje behandelde met het onderwerp „Meer verkoopen". Aan de hand van drie punte n.l. vaste prijzen, speciale conditie'S en meer ver koopen, werd door spr. in vaste lijnen aangegeven, wat hiervan de voor- en na- deelen zijn. De hieruit ontstane discusie's gaven veel leerzaams t.e hooren. De voorz. dankto spr. voor de juiste wijze van be handeling, om vervolgens over te gaan tot de bespreking voorstellen algemeene vergadering. Over de diverse voorstellen werd breedvoerig van gedachte gewisseld met als rsultaat, dat werd besloten met de praeadviezen van het hoofdbestuur me de te gaan. De installatie propaganda commissie was voor de voorz. een gereede aanleiding om in een vurig betoog het doel hiervan naar voren te brengen. En sprak onder meer zijn vreugde uit over het feit, dat dit denkbeeld uit de vergadering zelf was voort gesproten en zeide er zeker van overtuigd te zijn dat het ruijke vruchten voor de afd. zal afwerpen. Een aangename verrassing was de komst van den oud-Geest. Adv. pater ten Brink, die van zijn aanwezigheid hier ter stede gebruik maakte, om even de vergadering te bezoeken. De verwelkoming ging met een warm applaus gepaard. Van de bespreking „Stille Omgang" was het resulaat, dat een derde der afd. hieraan zal deelnemen. Zij, die alsnog besluiten, mede te gaan, zullen goed doen, zich zoo spoedig mogelijk op te geven. In zijn sluitingswoord van deze actueele vergadering, dankte de voorz. de leden voor "de aangename besprekingen en gaf te kennen, dat de wegblijvers veel heb ben moeten missen. Hierna sluiting met gebed. R.K. Symphonie-Orkest. Het bestuur van bovengenoemd Orkest deelt mede (ter verbetering van een vorig bericht), dat de adressen der bestuursleden zijn: Th. Kramp, Rijnkade 8, voorz., J. N. Kok, v. d. Duinstr. 22, penningm., A. v. d. Kaaij, Buys Ballotstr. 40, secr. De naam blijft voorloopig R.K. Sympho nie-Orkest. Als geestelijk leider is benoemd de wel- eerw. heer Kap. Paap. Tevens deelt het bestuur ook mede, dat het R.K. Symphonie-Orkest een geheel zelf- stndige vereeniging is en niet met de R.K. Harmoniekapel „Perosi" is verbonden. Het Bestuur. Vraag: Op welke wijze kan men een geel geworden pitrieten wieg opknappen? Antwoord: Borstel de wieg eerst gron dig uit. Behandel deze daarna met lauw pe- kehvater of lauw sop van huishoudzeep. Spoel de wieg flink na. Vraag: Op welke wijze kan men lever- traanvlekken verwijderen uit willen goed? Antwoord: Wasch het wollen goed in een lauw sop van huishoudzeep. Kan niet tot wasschen overgegaan worden, behandel de vlekken dan met een weinig benzine of tetra. Vraag: Hoe kan men geel. geworden pianotoetsen weer wit maken? Antwoord: Behandel de toetsen met citroensap of spiritus. Mocht dit niet vol doende zijn, gebruik dan een 3 pet] oplos sing van waterstofperoxyd. Vraa.g: Op welke wijze moet men een wit wagenvacht behandelen? Antwoord: Behandel het vacht met een mengsel van tetra en meel, of tetra en magnesia. Inplaats van tetra kan ook ben zine gebruikt worden. Vraag: Welk middel kan men toepas sen op een gebeitst ledikant dat kleeft? An t w o o r d: Een tweede behandeling zou een goed resultaat kunnen geven, na dat eerst de oude beitslaag verwijderd is b.v. met behulp van ammonia. CORRESPONDENTIE. Een abonné. Stuk is zóó, dat het onge- teekend niet kan worden geplaatst. De goede zaak zou zóó niet worden gediend. Wie z'n omzet wil vermeeren, moet adverteeren! EEN EEN-MANS GASFABRIEK DRONKEN ACHTER HET STUUR. De Rotterdamsche Rechtbank heeft den scheepsblokmaker A. V. uit Krimpen aan de Lek, die op 12 Augustus Van het vorig jaar in beschonken toestand een auto heeft bestuurd en daarmee een aanrijding bij Hoek van Holland heeft veroorzaakt, ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van een jaar. De procureur-generaal bij het Haagsche Geerchtshof vorderde in hooger beroep be vestiging van dit vonnis. Conform dezen eisch heeft het Hof he den arrest gewezen. Het parket uit Arnhem heeft hedenmor gen te Doesburg een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het overlijden van de gistermorgen met een schotwond in het achterhoofd, in de slachtplaats van een wo ning aan de Ooipoortstraat gevonden vrouw van den slager B. Het is gebleken, dat hier sprake is van zelfmoord. De slager B„ die in hechtenis was genomen, is heden op vrije voeten ge steld. LEIDEN. Geboren: Franciscus Hermanus, z. van F. H. Franken en M. E. Hoogervorst Mar- tinus Antonius Jozef, z. van M. P. J. v. d. Kraan en A. C. M. v. Daalen Willem Cornelis, z. van K. P. Scheps en S. W. P. v. Brouwershaven. Ondertrouwd: H. Jong jm. 38 J. en C. de Wolf 45 j. H. J. W. Verweij jm. 20 j. en H. M. Bronsgeest jd. 19 j. J. G. Kooijman jm. 36 j. en A. Harland jd. 37 j. J. v. Eijk jm. 24 j. en A. H. Bos jd. 24 j. A. J. Haex jm. 24 j. en N. Meijers jd. 28 j. Overleden C. Huge-Hazevoet vr. 65 j. IS HET BOETENKO? BOEKAREST, 28 Febr. (A.N.P.). D~Roe- meensche regeering heeft, naar vernomen wordt, een ambtenaar naar Rome gezon den, die tot taak heeft de identiteit op te helderen van den man, die zich uitgeeft \oor de vermisten Sovjet-Russischen di plomaat Boetenko. Deze ambtenaar heeft Eoetenko goed gekend en zal dus in staat zijn hem te identificeeren. Zooals men weet, betwijfelt men in Rusland nog steeds de identiteit van den man, die in Rome de pers ontvangen heeft en voor de radio heeft gesproken, zeggende de vermiste Boetenko te zijn. DUITSCHE SOLDAAT MET PANTSER AUTO GEDESERTEERD. PARIJS, 28 Februari. (A.N.P.). Naar de Paris-Midi meldt, is Zaterdagmorgen om zes uur een pantserauto, komende uit Duitschland, met groote snelheid te Wal- disse op 20 K.M. ten Z. van Thionville de grens gepasseerd. Toen het voertuig zich reeds verscheidene kilometers op Franseh grondgebied bevond, stopte het, waarna de in allerijl gewaarschuwde grensbewakings autoriteiten konden constateeren, dat de wagen door een jeugdig Duitsch soldaat be stuurd werd. Deze verklaarde bij zijn ver hoor, dat hij in den nacht, alvorens Frank rijk binnen te komen, meer dan 100 K.M. langs ongebaande weegn had gereden. De pantserauto, die van het laatste model was, werd in beslag genomen, en de deserteur in arrest gesteld. Het is niet bekend, waar om de soldaat gedeserteerd is. ROTTERDAM, 28 Febr. Vee. Aanvoer totaal 1986 stuks. 642 vette runderen, 213 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren, 546 schapen en lammeren, 567 varkens, 2 bok ken en geiten. Prijzen per K.G. vette koeien le kw. 76 ct„ 2de kw. 66 ct„ 3e kw. 5256 ct., vette ossen 70645254 ct., vette kalveren 1.201.050.700.75, var kens (levend gewicht) 595057 ct., scha pen 504540 ct., lammeren 605550 ct. Prijzen per stuk: schapen 292520, lammeren ƒ211815. Vette koeien en os sen aanvoer ruim, handel stug, prijzen voor koeien met moeite te handhaven, ossen iets lager, pr. koeien tot 80 cent,, prima ossen tot 75 cent. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel matig, prijzen stabiel. Schapen en lammeren aanvoer aanmerke lijk lager, handel traag, prijzen schapen niet geheel prijshoudend, lammeren moei lijk te handhaven. Varkens aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen prijshoudend. AMSTERDAM 28 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 434 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 74—89 ct., 2e kw. 66—72 ct., 3e kw. 52 64 ct. per K.G. slachtgewicht. 91 melk en kalfkoeien 180250 per stuk. 45 vet te kalveren 2e kw. 6070 ct., 3e kw. 48 —58 ct., per K.G. levend gewicht. 129 nuch tere kalveren 611, 83 schapen ƒ2031 per stuk. 526 varkens: vleeschvarkens, we gende van 9011 K.G.. 7071 ct.„ zware varkens 6869 ct., vette varkens 6667 ct, per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Slachtrunderen behoorlijke aanvoer, stug ge handel, vaste prijzen. Melkkoeien be hoorlijke aanvoer, handel traag, prijzen vast. Vette kalveren matige aanvoer, zeer stugge handel, terugloopende prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel en goed prijseheudend. Schapen matige aanvoer, stugge handel'en prijzen lager. Varkens ruime aanvoer, slepende handel, prijzen neiging tot dalen. BOSKOOP, 28 Febr. Bloemenhandel. Rozen per bos van 10 stuks: Azolea 1.20 2.Giburnum 4065 ct., Rhod. Pink Pearl 5090 ct., Narcissen 7 ct., Seringen 30—55 ct„ Amandelen 30—3 2ct., Forsythia 22.50, Cerasus Hisakura 1.602.90, Prunus triloba 4078 ct., Azalea per stuk 60 ct., Genista per st. 20 ct., Clematis per st. 20 ct. DELFT, 26 Febr. Kaas. Aan de stads-» waag gewogen 7 stapels komijne kaas, we gende 1208 K.G. Prijs 3238 ct. per K.G. Handel kalm. Wi jSELNOTEEKINGEN (AMSTKKi)AMJI Engeland gaat met de .eer strijken, dat het de kleinste gasfabriek ter wereld heeft, ten minste de gasfabriek met het kleinste personeel: namelijk één man. En dat is niet maar zoo'n grapje, maar het betreft een echte gasfabriek in het dorpje Goudhurst in Kent, dat toch 3000 inwoners heeft. Om nu maar man en paard te noe men: de gasfabriek-machinist-directeur- gasfitter. cokesverkooper-stoker enz. heet Arthur Fisher. Nu moet men niet spoor slags naar Kent reizen om te pogen den gashouder van de gasfabriek van Goud hurst in het oog te krijgen, want dan kan men lang zoeken. De voorzichtige lieden, die 70 jaar geleden de gasfabriek sticht ten, zijn zoo wijs geweest, den gashouder onder den grond te bouwen aan den kant van den weg omgeven door huisjes en boschjes. Meneer Fisher is met dit al een druk bezet baasje, 's Morgens begint hij met zichzelf te adviseeren omtrent de benoo- digde hoeveelheid gas voor de komende 24 uur. Meestal is dat 15000 kubieke voet. Maar dan wordt het ernst. Dan gaat hij een paar ton kolen in de ovens scheppen, en als het gas eruit is gehaald breekt hij de cokes en wascht die en bergt die in zakken voor den verkoop. Dan gaat me neer Fisher den boer op om de zakken cokes bij de dorpelingen op een klein handkarretje af te leveren. Sommige klan ten wonen zoo'n anderhalven kilometer ver. Maar een gasfabriek levert nog heel wat meer dan alleen maar gas en cokes. Er komt ook nog teer uit en daarvan le vert mepeer Fisher zoo'n 14000 liter per jaar, en het meeste brengt hij nog zelf weg. Om den tijd nog wat te dooden houdt meneer Fisher zich ook bezig met repa- ratiewerk. Er is een kleine machine voor de pomp, die het gas door het buizenstel sel naar de klanten moet persen, en die machine moet dag en nacht loopen. Ha pert er iets, zoodat er geen druk op het gas staat, dan komt er een boodschap van de klanten en dan springt meneer Fisher op de fiets en gaat de machine repareeren. Want hij woont 3 mijl van zijn fabriek af. Om zich nimmer te hoeven vervelen beoefent meneer Fisher ook de gasfitterij en zoo. Als er iets hapert aan de gaskook- toestellen. die de dorpelingen van de fa briek kunnen huren, komt er weer een boodschap en meneer Fisher springt op de fiets om spoorslags de noodige repara ties uit te voeren. Nu houdt meneer Fisher niet van leeg- loopen. Daarom houdt hij den tuin bij achter de fabriek gelegen, en teelt daar tomaten. Hij smeert en repareert de gas fabriek, controleert geregeld, geeft inlich tingen over gaslevering en huur van ap paraten en houdt zijn werkplaats netjes schoon. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een duur achterlichtje. Gr. uit Koudekerk, die verstek liet gaan, moest verschijnen omdat hij van den brandstoffenhandelaar C. de J. uit Kou dekerk uit diens fietsachterlicht het lampje gehaald had om dat mogelijk op zijn fiets te monteeren. De Officier vertelde, dat eeniger. tijd ge- geleden iemand voor een zelfde feit tot veer tien dagen gevangenisstraf was veroor deeld. Zulke dingen behooren streng gestraft te worden. Omdat verdachte niet ongunstig bekend staat wil spr. ditmaal nog volstaan met een geldboete, die de Officier bepaald wil zien op 10 subs. 14 dagen. De politierechter veroordeelde den niet verschenen verdachte tot een geldboete van 8 subs. 8 dagen. Steun benadeeld. Tegen M. C. uit L e i d e n, die eenigen tijd geleden terecht had moeten staan we gens het oplichten van den dienst van So ciale Zaken te Leiden was de zaak aange houden om een rapport in te winnen. Het rapport was thans aanwezig maar luidde nu niet bepaald onverdeeld gunstig. Er zijn veel goede dingen in het léven van verdachte, maar de manier waarop hij den Socialen Dienst te Leiden benadeeld heeft pleit niet in zijn voordeel, reden voor het reclasseeringsrapport om geen voor waardelijke straf te adviseeren. De Officier ging met het rapport mede en eischte een gevangenisstraf van twee maanden. Verdachte deed een beroep op clemen tie en voegde er aan toe, dat hij aan het werk kan gaan te Sassenheim. De politierechter voelde wel wat voor het pleidooi van verdachte en wilde hem nog één kans geven. De uitspraak werd bepaald op vier maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een onvoor waardelijke geldboete van 5 subs, s> da gen. DE NIEUWE ECONOMISCHE RAAD. Gedeeltelijk organisch samengesteld. Dezer dagen is bij Koninklijk Besluit in een nieuwe samenstelling van den econo- mischen raad voorzien. Aanleiding daar toe vormde de omstandigheid, dat het thans zittend hebbend college eenigen tijd gele den collectief ontheffing uit zijn functie heeft gevraagd, ten einde het nieuwe kabi net de gelegenheid te geven, een samenstel ling van den raad naar zijne inzichten te bevorderen. In de eerst plaats moge melding wor den gemaakt van het tot groote voldoe ning stemmende feit, dat het Hare Ma jesteit de Koningin heeft behaagd Z. K. H. Prins Bernhard tot lid van den Economischen Raad te benoemen. Voorts is van de gelegenheid, door de collectieve ontslag-aanvrage der zitting heb bende leden geboden, gebruik gemaakt om na te gaan, in hoeverre de mogelijkheid be stond aan den raad een meer organische samenstelling te geven. Tot op zekere hoog te bleek hierin te kunnen worden voorzien doordat drie van de leden werden benoemd naar aanleiding van desbetreffende voor drachten, ontvangen onderscheidenlijk van ren Middenstandsraad, den Nijverheidsraad en de arbeidersgroep uit den Hoogen Raad van Arbeid. De regeering stelt zich op het standpunt, dat al moge op den duur een meer rechtstreeksche inschakeling van deze en eventueel andere organen, en dan op grooter schaal, nuttig blijken, in dit sta dium, waarin men nog geen ervaring rijk is, met een beperkten opzet dient te worden volstaan. Bij gemeld Kon. besluit zijn benoemd in den economischen raad: tot lid en voorzitter Prof. Ir. I. P. de Vooys, te Arnhem (zittend lid en voorz.); tot lid en ondervoorzitter mr. L. J. A. Trip, te 's-Gravenhage; tot leden: Zijne Koninklijke Hoogheid Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karei Godfried Pieter, Prins der Neder landen, Prins van Lippe-Biesterfeld; Dr. J. van Beurden, buitengewoon lid van den middenstandsraad te Hees wijk; Prof. Mr. G. W. J. Bruins, te Wassenaaf (2.1.); J. B. van der Hou ven van Oordt, te 's-Gravenhage; Mr. W. G. F. longejan, te Wassenaar; Prof. H. A. Kaag, te Tilburg (z.l.) C. van der Lende, lid van den hoogen raad van arbeid, te Amsterdam; L. H. Mansbolt, te Glimmen (bij Gro ningen); Prof. Dr. G. Minderhoud, te Wageningen; Prof. Dr. Z. W. Sneller, te Rotterdam; Prof. Dr. F. de Vries, te Rotterdam (z.l.); J. Wilschut, te Rotterdam; en C. J. Ph. Zaalberg, voorzitter van den nijverheidsraad, te 's-Gravenhage (z.l.). HET AFSCHEID VAN PROF. VAN EVERDINGEN Als hoofddirecteur van het Koninklijke Nederlandsche Meteorologisch Instituut In tegenwoordigheid van autoriteiten, genoodigden en zijn dagelijksche medewer kers heeft vanmiddag de hoofddirecteur van het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut te De Bilt, prof. dr. E. van Everdingen, in een bijeenkomst in hotel Poll te De Bilt, officeel afscheid uit zijn functie genomen. Weliswaar blijft hij zijn ambt, dat hij oorspronkelijk met ingang van modgen zou neerleggen, nog tot 1 Ju li a s. waarnemen, daar zijn opvolger dr. H. G. Cannegieter voor dien tijd de func tie van hoofddirecteur niet op zich kan nemen, doch het officieele afscheid, op vandaag bepaald voordat zijn vertrek werd uitgesteld, waarbij den scheiden leider op hartelijke wijze werd gehuldigd voor het' vele dat hij in dienst van het instituut en de wetenschap heeft verricht, ging door. Den scheidenden directeur werd aange boden een bronzen plaquette met zijn: beeltenis, ontworpen en vervaardigd door den heer J. C. Wienecke. Deze plaquette zal in het gebouw worden aangebracht. Ook werd hem aangeboden een bronzen legpenning met hetzelfde beeld. HET DOODELIJK SCHOT TE DOESBURG. De slager B. op vrije voeten gesteld.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3