OMGEVING RIJNSTREEK HEI BETOOVERDE BOSCH MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 H1LLEGOM St. Elisabethvereeniging. Door de St. Elisabethvereeniging werd aan zieken en kraamvrouwen verstrekt (boekjaar 1937) ruim 800 eieren, 7600 L. melk en verder fruit en vleeschwaren; daarvoor werd uit gegeven ruim 1000. Het bestuur ver trouwt onder dankzegging voor den ver strekten bijstand dat het ook over 1938 weder in de gelegenheid gesteld wordt wèl te doen. Kennis van soorten. De St. Josephsge- zellen-huisbroei- en huisvlijttentoonstel- ling had aan de expositie een wedstrijd ver bonden in soortenkennis. De wedstrijd ging om 10 namen van soorten. Er namen 57 personen aan deel en hiervan waren er slechts 4, die alle namen goed noemden. Wel een zeer vermeldingswaardige bijzon derheid is, dat onder de 4 kenners zich een dame bevindt n.l. mej. M. G. Topper. Aan haar een bijzonder eeresaluut. Verder wa ren het de heeren G. Versteeg, A. Broxter- man en P. Hoogervorst Jr. Aanbesteding. Door den bouwkundige J. D. Philippi werd aanbesteed het maken van een bloembollenschuur voor de fa. L. C. v. d. Ven te Hillegom. Begrooting 2375. Uitslag: fa. gebrs. v. Breda te Sassenheim 2088, C. J. Janssen 2544. Daudey Co. Lisse 2553; Couzijn en De Vries ƒ2622; D. v. d. Jagt 2670; Imthorn en Zn. ƒ3340. KATWIJK E. H. B. O. De Katwijksche Reddings brigade gaf in de afgeloopen maanden een cursus Eerste hulp bij Ongelukken onder leiding van dr. Hueting. Voor dit diploma slaagden de dames: S. E. Harmse, G. M. Wijtmans, W. J. H. Eisen, T. v. d. Lee, C. Rabensbergen, J. v. d. Lee, B. v. d. Meij, L. Roovers, J. Verdoes, R. Barnhoorn, J. v. Duyn, J. de Bruyn en de heer J. Coorn, allen van hier. En mej. N. v. Delft, mej. B. v. Klaveren, en de heeren P. Boskamp en J. v. Delft van Katwijk a. d. Rijn, mej. Penders te Wassenaar en mej. M. Lindhout te Rijnsburg. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Betreffende de teeltheffing voor late aardappelen over 1938 schijnt er nog wel eenig misverstand te bestaan. Dit doordat er eenige wijziging in de regeling is gekomen, die voor de belanghebbenden nietvan belang ontbloot is. N.l. werkgevers, die aan hun arbeiders een stukje aardappe- lenland, al of niet gratis, is gebruik geven, zullen geacht worden zelf-verbouwer te zijn van die aardappelen, indien de betrokken arbeiders geen hoofden van gezinnen of kostwinners zijn. In tegenstelling met vroeger moet de werkgever dus in 1938 op zijn eigen naam een teeltvergunning bezitten voor het aard- appelenland, dat hij aan bedoelde arbeiders (geen hoofden van gezinnen of kostwin ners) in gebruik geeft). Deze laatste groep is, evenals voorheen, zelf aansprakelijk voor de eventueel ver schuldigde teeltheffing, 50 per H.A. In zeer bijzondere gevallen kan van het bo venvermelde worden afgeweekn. Opbrengst. De uitvoering gegeven ten bate van het Parochiehuis heeft voor dit doel netto 86.90 opgebracht. LISSE Coöp. „Ons Belang". De Prot. Coöpe ratie „Ons Belang" maakte in het afgeloo pen jaar bij een totaal omzet van 131.825.87 een winst van 8374.94 y2. De totaal omzet bedroeg ruim ƒ4300 meer dan in het boek: jaar 1936. Besloten werd om van de afdee- ling Bakkerij 5 procent (vorig jaar 4 pro cent) en van de afdeeling Winkel 3 pro cent (vorig jaar 2*4 procent) aan dividend aan de leden uit te keeren. Dat gaat dus weer in stijgende lijn. „Herwonnen Levenskracht". De Za terdagavond gehouden avond voor „rad draaiers" ten bate van het plaats. Comité voor „Herw. Levenskracht" heeft niet het resultaat opgeleverd, dat we er van ver wacht hadden en dat wij gewoon zijn. Hier aan zullen vermoedelijk wel niet vreemd zijn de Oranjefeesten en andere festiviteiten welke de Vastenavondtijd als gewoonlijk met zich brengt. Voor H. L. vinden we dit jammer! Tentoonstelling van boeken. In de prachtig met groen en bloemen versierde gymnastiekezaal van de R.K. Jongensschool in de St.' Agathaparochie werd gisteren een tentoonstelling geopend, nu niet van huis- en kasbroei en ook niet van huisvlijt, doch van boeken. Deze tentoonstelling was bedoeld om eens aan te toonen, wat er in de parochiale bibliotheek aan lezenswaar dige boeken is te bekomen voor de Katho lieken. Nu dat is de moeite waard. Een kerncollectie van boeken waren daar ten toongesteld. Zoo'n uitgebreide keus in onze eigen bibliotheek hebbend, is 't ten eenen- male onbegrijpelijk, dat er nog Katholie ken zijn, die met veronachtzaming van hun eigen bezit, zich voor lectuur wenden tot andere, niet-Katholieke bibliotheken. Vele parochianen zijn gisteren een kijkje op den boekenshow komen nemen en zul len daardoor, evenals wij, overtuigd zyn, dat we op Katholiek terrein een rijke schat van lectuur bezitten. LEIDSCHEN DAM DE GEMEENTEBEGROOTING 1938. Het is wel onder zeer bijzondere om standigheden, dat de Gemeentebegroo- ting voor het jaar 1938 wordt aangebo den, aldus B. en W. van Leidschen- dam. Als gevolg van de wet tot vereeni- ging der Gemeenten, treden de Raad en het College van B. en W. der voor malige gemeente Stompwijk op als Gemeentebestuur van Leidschendam en worden ook geroepen om de begroo ting voor het dienstjaar 1938 voor te bereiden en te behandelen. Dit is de gebruike'ijke weg. Wellicht rijst de vraag, of onder deze omstandigheden de behandeling der begrooting 1938 niet had behooren te worden uitgesteld, tot dat de nieuwe raad voor de gemeente Leidschendam zitting had, doch B. en W. zijn met Ged. Staten van oordeel, dat deze gedragslijn op ernstige bezwa ren stuit. Met betrekking tot de begrooting zelf merken B. en W. allereerst op, dat de daar in vermelde cijfers over de rekening 1936 en de begrooting 1937 werden verkregen door samenvoeging van de betrokken be dragen, voorkomende in de rekeningen en begrootingen der voormalige gemeenten Stompwijk en Veur. De gevolgen van de grenswijziging met de gemeente Nootdorp voor de financieele positie kunnen nog niet nauwkeurig worden berekend. Ook de rijksbelastingadministratie kon hierover geen positieve opgaven verstrek ken. Wel is bekend, dat tegenover een be langrijke vermindering van belastinguit- keeringen en opbrengsten en uitkeeringen uit het Gemeentefonds staat 'n beteekenen- de verlaging van de jaarlijksche uitkee- ring door deze Gemeente aan Nootdorp in gevolge de Lager-Onderwijswet 1920. Nog meer dan in vorige jaren wordt de financieele positie der Gemeente beheerscht door den druk der werkloosheid. Van de economische opleving heeft de gemeente niet geprofiteerd, behoudens een eenigszins hoogere uitkeering uit het gemeentefonds als gevolg van de hoogere inkomsten van dat fonds Dit blijkt overduidelijk uit ver gelijking van het per week gemiddeld aan tal ondersteunde werkloozen in 1936 en 1937 (In 1936 pl.m. 141; in 1937 pl.m. 154 inbegrepen kastoeslagen). De druk door de werkloosheid uitge oefend op de gemeentefinanciën is dan ook belangrijk verzwaard. Deze tegenvaller staat niet op zichzelf. De opbrengst van eenige belastinguitkeeringen liepen belang rijk terug, hetgeen voornamelijk het ge volg was van het overlijden van een inwo ner der gemeente met een zeer hoog in komen. Verder begint voor het gemeente lijk budget al langer hoe meer gewicht in de schaal te leggen de vermindering der garantieuitkeeringen ingevolge de wet van 4 Maart 1935. Ieder jaar stijgt de vermin derde garantieuitkeering met pl.m. ƒ4800 In vergelijking met het jaar 1934—1935 wordt voor het jaar 1938—1939 door de ge meente minder genoten rond ƒ24.000. Uit het hiervoren opgemerkte blijkt, dat het beeld der gemeentebegrooting niet bepaald gunstig genoemd mag worden. Hieruit valt dan ook ter verklaren, dat alleen door aan wending van de algemeene reserve ad f 15.572.13 en raming van een z.g. extra-bij drage en belastingbijdrage een sluitende besTooting kon worden verkregen. Voor de uitvoering van een 4-tal werk- verschaffingwerken werd een totaal be drag uitgetrokken van ruim ƒ45.000 De uitvoering van twee dezer werken zal deze dagen ter hand worden genomen. In de to tale kosten is begrepen wegens werkver- schaffingsloon ƒ12.523.80. Wegens steun aan werkloozen werd uit getrokken 67.900 en wegens z.g. kastoe slagen aan werkloozen 3500. In totaal der halve 12.523.80 plus 67.900 plus 3500 is 83.923.80. Aan subsidie voor het Burger lijk Armbestuur is uitgetrokken ƒ38.000, wat van ingrijpende invloed is op de finan ciën der gemeente. Toch meenen B. en W. dat er met het oog op de toekomst geen re den behoeft te zijn voor ongezond pessi misme. De gunstige ligging der gemeente zal binnen afzienbare tijd ongetwijfeld de aanleiding zijn van bloei, terwijl er kan gesproken worden van gunstig perspectief met name door de vestiging van industriën, waarvan de eerste verschijnselen van een ontwikkeling reeds worden gezien. Aan die ontwikkeling in eendracht en met alle krachten te bouwen moge onder Gods besten zegen het streven zijn van allen, die geroepen zijn en worden tot het bestuur dezer gemeente. STOMPWIJK Auto te water. Zaterdagmiddag kwam een auto van de firma Bontje uit Leid schendam van de richting Leiden en moest in het Oosteinde uitwijken voor den be spannen wagen van den heer v. R. De chauffeur nam zijn draai te groot met ge volg, dat de auto in de Stompwijksche vaart terecht kwam. Garage Pijl zette de wagen weer op het droge. Nog een auto te water. Dezen keer ge beurde het Zondagmiddag. De heer W. kwam met zijn auto van het erf van den heer S. De chauffeur van een melkauto van de firma v. d. Stoel uit Leiden kwam van de richting Leidschendam, zag de an dere wagen te laat. Om een botsing, welke onvermijdelijk bleek, te voorkomen, moest hij uitwijken doch „kon z'n draai niet krij gen" en kwam met zijn bussen beladen wagen in het water terecht. De chauffeur kon zich uit zijn moeilijke positie bevrij den en werd van droge kleeren voorzien. Het geval, dat in de kom van de buurt schap gebeurde, trok, zooals begrijpelijk, groote belangstelling. De berging geschied de door garage Pijl. NOORDWIJKERHOUT R.K. Ziekenhuisverp'egingsfonds „St. Lu cas". Hieronder volgt een overzicht van de werkzaamheid van bovengenoemd fonds: De ontvangsten bedroegen in 1937 ƒ5887.35 er, de uitgaven 5832.92. Op 31 December 1937 stonden in totaal 436 gezinnen en al leenstaande personen ingeschreven als lid. In 1937 werden vepleegd: In totaal wer den 76 personen voor rekening van het fonds verpleegd met een totaal aantal ver- pleegdagen van 1536. Hieronder waren 28 personen, die in het Acad. Ziekenhuis ver pleegd werden met een totaal van 600 da gen, 38 personen in de Maria-Stichting met een totaal van 802 dagen en 6 personen in het Sint Elisabeths-Ziekenhuis te Leiden met een totaal van 115 dagen. Verder wer den er nog 4 personen verpleegd in Anna- Kliniek, Silvius-Kliniek of in St. Joannes de Deo met een totaal van 69 verpleegdagen. Uitvoering „D.V.V." St. Victor-Parochie. Zondagavond hield de R.K. Tooneelver- eeniging „D.V.V." van de St. Victor-Pa rochie, alhier, een feestavond in het patro naat. Toen om half acht Kapelaan van Adrichem opende bleek de zaal uitstekend bezet te zijn. Z.eerw. heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de ge- noodigden. Spreker zeide, dat in tegenstel ling met vorige uitvoeringen van de ver- eeniging, die steeds aan den ernstigen kant waren, men thans een vroolijk spel te zien krijgt, n.l. het kluchtspel in drie bedrijven „Meneer Klaproos". Jammer, dat we van avond, aldus de Kapelaan, onzen Hoogeerw. heer Pastoor hier moeten missen. De vorige keer heeft hij ons nog zoo toegesproken. Pastoor blijft op ons aller gebed rekenen, vervolgde spreker, laten wij dat dus blij ven doen. Het stuk wordt gespeeld door de jongens van de congregatie, degene die echter de hoofdrol vertolkt is van avond onze gast, n.l. de heer v. Gijlswijk. Ik wensch u allen een prettigen avond toe, zeide de Kapelaan ten slotte. Hij deelde tevens nog mede, dat heden Maandagavond de congregatie van de meisjes niet doorgaat in verband met de tweede uitvoering van „D.V.V.". Na een paar pittige stukjes muziek, hetgeen de ge zelligheid ten zeerste verhoogde, werd met de opvoering van het kluchtspel begonnen. Wat is hiermede door de aanwezigen ge lachen, neen gebruld. Alle spelers deden hun uiterste best en kenden hun rollen goed. De dorpsrentenier Klaproos kon zijn tooneelhart weer eens ophalen! Het was een kostelijk stuk, dat de lachspieren van het begin tot het einde in beweging zette. We kunnen dan ook een ieder aanraden dit stuk hedenavond om half acht te gaan zien. Men zal er geen spijt van hebben, en doet er tegelijk een goed werk mee ten bate van het jeugdwerk. Kapelaan van Adrichem komt een woord van lof toe, voor al de moeite welke Z.eerw. heeft gedaan om de avond te doen slagen. ZILK Voetbal. De wedstrijd Van Nispen I NVC I is niet gespeeld wegens niet opko men van N. V. C. SASSENHEIM JUBILEUM PATER HULSHOF Op eenvoudige, maar daarom niet min der hartelijke wijze heeft de weleerw. pa ter Josaphat Hulshof O.F.M., uit het kloos ter te Katwijk, en sinds bijna 1 jaar ver vanger van rector Huf, met de bewoners van St. Bernardus zijn zilveren priester jubileum herdacht. Zondagmorgen om half 8 heeft de jubi laris een plechtige H. Mis opgedragen. Het zusterkoor, met orgelbegeleiding van mevr. E. G. BergRotteveel zong de 2- stemmige Mis van Haller, en na de H. Mis de 3-stemmige cantate „Priesterglorie" van Dobbelsteen. Om half elf vereenigden de bewoners van St. Bernard zich in een der spreekka mers, waarbij de voorzitter en secretaris van het R.K. Armbestuur, resp. de heeflen Joh. C. van Reisen en C. J. Hubers, zich hadden aangesloten. Namens de bewoners voerde de heer Eichholtz het woord om den pater te dan ken en bood de heer J. J. Conijn, namens allen, een geschenk onder couvert aan. De jubilaris dankte voor de huldiging en het geschenk, en ook voor de door eenige dames aangebrachte versiering in zijn kamer. Om 5 uur werd door den jubilaris een Lof gecelebreerd. Vastenavond uitvoering St. Josephsge- zellenvereen. Wie het laatst lacht enz., was het slagwoord van dezen avond, den laatsten Zondag van den Vastenavond, waarop de St. Josephsgezellen beslag had den weten te leggen voor het opvoeren van een tooneelspel in drie bedrijven „Meneer Klaproos". Dat zij hiermede succes hebben behaald moge blijken, want de zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld met belang stellenden. Precies 3 uur opende de direc teur, Kap. Schmidt, dezen avond met een welkomstwoord aan de zusterverenigin gen en anderen. Spr. spoorde allen aan, in verband met de hooge kosten loten te koo- pen. Een accordeon-band zorgde voor eenige vroolijke nummers voor en tijdens de pauze. De tooneelclub der Gezellen heeft de toeschouwers kostelijk geamuseerd. Er werd voortreffelijk gespeeld, hetgeen een voldoening moet zijn voor den regisseur en spelers. Vooral de rol van„Klaproos", in den persoon van H. v. Veelen, verdient waardeering, zonder aan het spel van an deren tekort te doen. Immers, hij was de spil waarom het stuk draaide. Het publiek heeft zich buitengewoon geamuseerd op dit slotfeest. Na afloop dankte de directeur de tooneelclub en regisseur voor deze mooie avond, met welk dankwoord allen instem den door een welgemeend applaus. Gedu rende de pauze werd de loting gehouden van aardige prijzen, bestaande uit huishou delijke artikelen. Hedenavond wederom een groote feestvergadering voor de leden, ouders en donateurs. Na de installatie der nieuwe leden zal Rector Drost de genoo- digden toespreken. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding door het gemeentebestuur van Voorschoten tot het aanleggen van een straat met rioleering langs den Leidschen- weg alhier, van Zaterdag j.l, werden inge leverd 25 biljettein, waarvan 2 inschrij vingsbiljetten buiten beschouwing bleven wegens te late indiening. Ingeschreven werd door: gebroeders G. ALPHEN AAN DEN RIJN HET ééNRICHTINGVERKEER AAN DE LAGE ZIJDE. Middcnstandsvereenigingen adresseeren opnieuw aan den Raad. Door de contactcommissie der drie Mid- denstandsvereenigingen is aan den Raad der gemeente onderstaande adres met bij- behoorende toelichting verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen: C. U. Ponsioen en C. J. Winninghoff, res pectievelijk voorzitter en secretaris der R.-K. Middenstandsvereeniging „De Han ze", afdeeling Alphen aan den Rijn; W. B. Kroon en G. J. van der Kolk, resp. voorzitter en secretaris van den Koninklij ken Nederlandschen Middenstandsbond, Af deeling Alphen aan den Rijn en C. A. Bos en W. van Galen, resp. voor zitter en secretaris van de Christelijke Mid denstandsvereeniging Alphen aan den Rijn; dat zij reeds eerder, en wel op 18 Mei en 11 September 1937, aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente verzocht heb ben, de verkeersverordening 1937, welke op 10 Mei 1937 in werking is getreden, zoo danig te wijzigen, dat de Raadshuisstraat en de Van Mandersloostraat in beide rich tingen wederom voor het rijwielverkeer worden opengesteld; dat zeer tot hun leedwezen Burgemees ter en Wethouders niet aan deze verzoe ken hebben voldaan; dat adressanten zich thans tot uw col lege wenden, met het beleefd verzoek uw medewerking er toe te willen verleenen, dat bovengenoemde verkeersverordening gewijzigd wordt in dien zin, dat de Raad huisstraat en de Van Mandersloostraat in beide richtingen wederom opengesteld worden voor rijwielverkeer; dat zij bij dit adres een toelichting voe gen, waarin zij hun ernstige bezwaren te gen genoemde verordening uiteenzetten. Toelichting: Nu de verkeersveror dening 1937 ruim 9 maanden voor de Van en P. Niersman te Voorschoten voor 16890; P. J. en H. Visser, Wassenaar 17490; W. J. Oltshoorn, Voorschoten 17500; A. van Hal^m en I. Doornik, Lei den 17534; Gebr. Schouls, Leiderdorp 17674; J. Ouwehand en M. Bolsebroek, Bloemendaal 18000; T. H. Meyers en Zoon, te Oegstgeest 18249; G. A. Koning, Voorschoten 18500; N.V, Aannemersbe drijf Bobine, Voorburg 18783; O. van S tuivenberg, - den Haag 18877; N.V. Aan nemersbedrijf Bobine, Voorburg 18963; T P. de Geus en J. F. Stampraat, Leidschen dam 19900; P. C. Langveld, Hardings veld 19900; A. J. Verpaal, Dreichor (Z.) 20037; W. Visser, Wassenaar 20190; G. Helke en W. J. Monshouder te Nieuwendijk en Sleeswijk 20437. J. P. Killean en Co. te Gorinchem 20490, A. Keizer, Ridder kerk 20750; H. van Dijk, Edam 20800; H. I. van Deest, Gouda 21300; A. Knyff. Schiebroek 22400; W. Aafjes, Assendelft 25500; J. P. v. d. Haak, Amsterdam 28000. VOORHOUT H. B. G. De afd. van het Holl. Bloem bollen Genootschap alhier, hield hare jaar vergadering in café „De Bonte Koe", van den heer J. v. Steyn. De voorzitter, de heer P. L. v. d. Hulst, sprak een welkomst woord. De notulen, door den secretaris, den heer P. L. Warmerdam, werden ongewijzigd vastgesteld. Volgden nu de jaarverslagen van voorneomden secr., benevens het finan cieele verslag door den penningmeester, den heer P. v. Werkhoven Th.zn. De kas wees een batig saldo aan van 84.77. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering werden gekozen de heeren P. L. v. d. Hulst en P. L. Warmerdam. Als plaats vervanger de heer P. v. Werkhoven. De afgevaardigden werden gemachtigd hun goedkeuring te hechten aan de Alg. Be schrijvingsbrief. Ook de statuten-wijziging werd goedgekeurd. Hierna hield de heer Preyde een propa gandistische betoog. Aan het slot van de bijeen komst een verloting van kamerplan ten. Geboren: Alida, d. van A. J. Lange- laan en H. J. Zwetsloot. Overleden: Adrianus Wilhelmus On derwater 31 j-., ongeh. zoon van G. C. On derwater en Th. M. v. Santen. Mandersloostraat en de Raadhuisstraat is toegepast, meenen wij te mogen constatee- ren, dat, naast de gunstige resultaten, die met het éénrichtingsverkeer voor het z.g. „snelverkeer" werden bereikt, deze maat regel ten aanzien van de wielrijders voor de winkeliers een funeste uitwerking heeft gehad. Uit de practijk blijkt, dat een gedeelte van het koopend publiek, hetgeen voor heen gewend was beide winkelstraten per rijwiel te bezoeken en daar zijn inkoopen te doen, deze straten gaat mijden, vanwe ge den hinder, dien men van de verkeers verordening ondervindt. v Dat de nerindoenden in beide straten hierdoor financieel benadeeld worden, be hoeft geen nader betoog. Door het éénrich tingsverkeer voor rijwielen worden beide vooraanstaande winkelstraten in zekere mate ten achter gesteld bij de overige win kelstraten dezer gemeente, waar het koo pend publiek geen hinder ondervindt van een zoodanige funeste verkeersverordening. De neringdoenden in beide straten mogen toch zeker verwachten, dat de nadeelen voor den winkelstand verbonden aan deze verkeersverordening, tot de kleinst moge lijke proporties worden teruggebracht. Ook blijkt uit de practijk, dat het „snelver keer" in beide straten er mede gediend zou zijn, indien het rijwielverkeer vrij werd gegeven. De verwachting, dat de wielrij ders om zouden rijden, is ijdel geweest en zij passeeren beide straten met het rijwiel aan de hand. De „loopende wielrijder" is een groote belemmering voor een goed en vlot ver keer. Uit alles blijkt, dat de verkeersver ordening 1937 op het punt van rijwielver keer niet aan haar doel beantwoordt. Waar vele winkeliers door de slechte economische omstandigheden toch reeds met moeite het hoofd boven water kunnen houden, meenen wij een ernstig beroep op uw medewerking te moeten doen. Deze medewerking, welke geen financieel offer van de gemeente vraagt, zal door de winkeliers der beide straten op zeer hoogen prijs worden gesteld. 'SPROOKJE) 241. Een oude vervallen wenteltrap was er achter. De tre den waren heelemaal versleten. Door Anneke's voetstap pen rolden heele stukken kalk naar beneden. Het was hier schemerig en overal hingen spinnewebben. 242. Maar moedig klom Anneke door, tot ze weer bij een deurtje kwam. Toen ook die open was, stond ze in een grappig klein torenkamertje. Voor het raam hing een groote vogelkooi met een prachtige vogel er in.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13