MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 DOS uit Roelofarends- veen kampioen der tweede klasse A BLAUW ZWART VERSLAAT AEOLUS. Lisse en V.VJL. verliezen. Er zijn gisteren van het niet zoo groote programma toch nog weer verschillende wedstrijden uitgevallen vanwege het slech te weer. Zoo werd in de le klasse West II alleen de wedstrijd TYBBSparta gespeeld, wel ke een 52 zege voor de Rotterdammers opleverde. De stand is nu als volgt ge worden: •gesp. gew. gel. verl. v.t.j>nt H. B. C. 16 12 3 1 57—25 27 Santpoort 16 10 2 4 4730 22 S. J. C. 17 8 5 4 51—41 2^ Spartaan 16 8 2 6 39—28 18 Excelsior 15 7 2 5 44—38 i6 D. H. L. 15 6 2 7 42—34 14 T. Y. B. B. 17 4 4 9 31—58 12 Leonidas 15 4 3 8 3448 11 Gr. Willem 14 2 3 9 25—52 7 Onze Gez. 13 2 2 9 26—43 6 In de Ze klasse A is het pleit inzake het kampioenschap thans beslist: de club uit Roelofarendsveen is kampioen ge worden door een 31 overwinning op de Santpoort-reserven. Een fraaie prestatie ongetwijfeld van DOS, waarmede we haar van harte gelukwenschen. Met nog twee wedstrijden te speleu heeft DOS reeds een punt voorsprong op OIV en het laat zich aanzien, dat er uit de twee laatste ook nog wel punten ko men, zoodat het seizoen 19371938 een prachtig seizoen genoemd mag worden. En thans de promotiewedstrijden! Lisse gaat tot het bittere einde toe thans voort op den weg der nederlagen. Van Vi tesse werd gisteren met 42 verloren na een 22 afgebroken stand. En DSSH deed voor Vitesse niet onder, want door een 10 overwinning op DEM wisten de Haar lemmers zoowel als de Castricummers zich van degradatie te vrijwaren. Voor Teylingen een lastige geschiedenis. Wel kan zij zelf haar laatsten wedstrijd winnen van Vitesse, doch Santpoort II, haar medegegadigde, heeft een even groote kans tegen Lisse! De stand is nu: D. O. S. 16 14 2 54—19 28 O. I. V. 18 13 1 4 54—28 27 V. V .E. 17 9 1 7 36—35 19 D. E. M. 17 8 2 7 32—31 18 Lisse 17 9 3 43—30 18 A. D. O. 13 5 5 8 34—46 15 Vitesse 16 6 1 9 40—43 13 D. S. S. H. 17 6 1 10 32—46 13 Santpoort n 17 5 12 33—56 10 Teylingen 17 4 1 12 33—59 9 In de 2e klasse B slechts twee doorgegane wedstrijden. Blauw Zwart behield haar kans op de eerste plaats door 'een 40 zege op Aeolus en VVL verloor in Gouda met 41 van Donk. De gestaakte wedstrijd Oli- veoWilhelmus werd V. V. P. 14 11 2 1 58—28 24 G. D. A. 15 10 2 3 34—29 22 BI. Zwart 13 10 1 2 45—19 21 V. E. P. 15 5 3 7 41—58 13 V. V. L. 14 4 3 7 31—46 11 D. O. N. K. 15 5 1 9 41—50 11 Aeolus 14 3 2 9 23—43 8 Oliveo 12 3 1 8 30—34 7 Wilhelmus 12 2 3 7 21—35 7 De uitdagen. Zuid le klasse: Kerkrade WH 2—1. Zuid II le klasse: KolpingWilhelmina G1; SchijndelEendracht 10; Dongen Treffers 00. Oost. le klasse: VDZ—SDOUC 0—0; QuickLobitsche Boys 20; EmosHui huizen 22. West I le klasse: HMS—EMM 1—3; NEA GVO 2—2; VolendamWA 4—7. West II le klasse: TYBBSpartaan 25. West 2e klasse A: DOS-Santpoort II 3—1; DSSH—DEM 1—0; Lisse—Vitesse 2—4. West 2e klasse B: DONK—VVL 4—1; Blauw Zwar'tAeolus 40. BLAUW ZWART—OLIVEO 4—0 Niettegenstaande Blauw Zwart denster- ken wind en regen tegen heeft, zet zij ver schillende aanvallen op, die echter op niets uitloopen. Verschillende kansen wor den benut. De ruststand treedt in met blanken stand. Na de rust is Blauw Zwart voortdurend in de meerderheid. Het duurt dan ook niet lang, of Blauw Zwart neemt de leiding door een keurig schot van den midden voor. Kort hierna wordt de bal van links goed voorgezet. De middenvoor kopt in de richting van 't doel en via een Aeolusback is het goal. Stand 20. Er volgt dan een hooge druk op het Aèolusdoel, maar door individueel spel van de BI. Zwart-voorhoede, komt er geen wijziging in den stand. Aeolus onderneemt ook enkele uitvallen, maar deze stranden steeds op de hechte verdediging van BI. Zwart. Dan volgt er weer een scrimmage naar het Aeolusdoel en via een Aeousspe- ler verdwijnt de bal in het net. Stand 3 O. Blauw Zwart speelt dan een spel van kat en muis, maar te kort en te doorzich tig. Als de bal goed wordt doorgegeven naar den rechtsbuiten, bedenkt deze zich geen oogenblik en lost een harden schui ver. Stand 40. Weldra komt nu het einde. De wedstrijd Graaf Willem IIBlauw Zwart II werd afgelast. Blauw Zwart b verloor van Rava b met 0—9 Clubnieuws der Kath. Sportvereenlglngen R.K. Sportver. „Docos". De twee vastgestelde wedstrijden werden alle twee gestaakt wegens het slechts weer. Alliance IDocos I 100 (gestaakt). Docos speelde door onvoorziene omstan digheden met 3 invallers. Al direct was te zien dat Docos het niet zou bolwerken, daar Alliance zich beter bij de slechte ter reinomstandigheden wist aan te passen. De rust kwam met 30 voor Alliance. Het ter rein was intusschen ontbespeelbaar ge worden. Vlak na rust vielen 2 spelers uit, zoodat Docos met 9 man dit modderballet voortzette. Alliance kon zonder noemens waardige tegenstand er 100 van maken. Eindelijk vond de scheidsrechter het wel letjes en staakte den „wedstrijd", toen er nog 5 minuten te spelen was. Docos IV speelde met 8 man uit tegen Meerburg IH. Toen de scheiderechter met rust den wedstrijd staakten, was de stand 32 voor Docos. Van ons Junioren-programma is niet vee] terecht gekomen. Door de buitengewone slechte weersomstandigheden zijn de meeste wedstrijden afgelast. Alleen ons B-elftal speelde hun wedstrijd tegen SMC a en won men 51, waarmede Docos b 23 punten behaalde, wat alleen nog maar door Docos c te benaderen is. Docos e en Teyl. b zijn wel in 't veld geweest, maar na 12 min. spe len is dit wedstrijd gestaakt wegens te felle slagregen. Verder zijn alle andere wedstrijden maar afgelast, wat jammer was voor de uitclubs, die hun reis tever geefs gemaakt hadden. Junioren, bedankt voor de Missie-cent, ja! natuurlijk, al speelt men niet, mag hij toch wel afgedragen worden. Hoeveel ju nioren zijn er nu a.s. Dinsdagavond op de training? R.K. Sportver. „Teylingen", Ondanks het slechte weer is de wedstrijd Teylingen IWP I toch doorgegaan. Hoe wel het veld slecht bespeelbaar was, wenschte men toch te speeln. Van goed spel was natuurlijk vanwege de gladheid geen sprake. Ook hadden beiden partijen 3 in vallers. VVP is een goed spelend elftal en wist met 30 te winnen. Velg end e week speeld Geel Wit I tegen Teylingen I (Teylingen ni was uitgesteld). De a-Jun. kregen tegen dito van SJC een flinke nederlaag van 62. Teylingen B maakte naar Leiden een ver- geefsche reis. Teylingen C liet een goed partijtje voet bal zien en verloor op het nippertje van DOS b met 32. R. K. Sportver. „A.V.V." In een o.i. wel wat forsch gespeelden wed strijd is het A.V.V. gelukt op Vlaardingen I een zwaar bevochten 43 overwinning te behalen. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheid en de gestadig neerval lende regen, welke een verblijf op het A.V.V.-terrein verre van aangenaam maak te, werd aan beide zijden nog behoorlijk voetbal vertoond. Onder goede leiding van scheidsrechter Zom wordt direct in een hoog tempo be gonnen en verkeeren beide doelen spoedig in gevaar, doch de resp. verdedigingen weten htm terrein te zuiveren en zetten met forsche trappen hun voorhoede aan het werk. Voorloopig speelt de strijd zich af op het middenterrein, doch geleidelijk worden de aanvallen beter opgezet, zoodat de verdedigingen zich geheel moeten geven. Bij een aanval van Vlaardingen weten zij op goedkoope wijze het le doelpunt te maken als de A.V.V. keeper een hoogen bal verkeert beoordeelt en Vlaardingen maar voor het intrappen heeft (01). Beide ploegen zijn dan afwisselend in den aan val en weten voor de rust beide nog een maal te doelpunten, zoodat de rust komt met 21 voor Vlaardingen. Na de rust blijven de partijen vrij aar dig tegen elkaar opgaan en o.i. is er van eenig overwicht geen sprake, ofschoon de A.V.V. aanvallen over het algemeen ge vaarlijker zijn dan van de tegenpartij. A.V.V. weet nog driemaal te doelpunten, waartegenover Vlaardingen slechts een doelpunt stellen kan en ofschoon de laat ste alles doet om alsnog een gelijk spel te behalen, gelukt hun dit niet en onder groote spanning fluit scheidsrechter Zom het em oe met een 43 overwinning voor de A.V.V.-ers. R. K. Sportver. „D.O.S.". Ondanks de slechte weersomstandigheden gingen alle wedstrijden door. Dos I won van Santpoort met 31. Dos IIH.B.C. II werd gestaakt met gelijke stand 22. Dos III behaalde zoowaar tegen Nic. Boys een 21 overwinning, hetgeen niet verwacht werd, terwijl de junioren b met 32 won nen van Telyingen c. Een goed einde van de vastenavond voorwaar! R.K. Sportver. „Nic. Boys" Nic. feoys I speelde gisteren een wed strijd tegen DOS III te Roelofarendsveen en verloor met 21. Beide elftallen waren in krachten ge lijk. Het terrein was slecht en wat geluk speelde een groote rol. Nic. Boys n speelde in Noordwijker- hout en bracht het er tegen NVC II beter af. Tegen de wind in wist zij de rust te halen met gelijken stand. Na de rust ver liet NVC het veld. Jammer is het, dat de Boys met den wind in den rug den wedstrijd niet kon den uitspelen. D.O.S. ROELOFARENDSVEEN - KAMPIOEN 2e KLASSE I. V. C. B. v.l.n.r.: Scheidsrechter, v. Es, Voorn, H. Turk, J. die Koning (aanv.), P. de Koning. J. Turk, v. Velzen, A. Hogenboom, Bodewijk, L. Hogenboom, Akerboom, trainer Schouten. D. O. S. KAMPIOEN. Een extra hoera mogen we nu toch wel roepen en even realiseeren, wat elf moe dige kampvechters gisterenmiddag tot een voldongen feit hebben gemaakt Met een machinale regelmaat is D. O. S. naar de hoogste plaats opgeklommen. Voor den wedstrijd van gisteren waren de ploegen als volgt opgesteld: Santpoort: Nijssen Maarschalk Tromp Kuyl v. Leeuwen Tromp de Weers Handgraaf Mayen Tervoort Gerritsen Akerboom Rodewijk van Es v. Velze L. Hogenboom A. Voorn I. Turk H. Turk P. de Koning A. Hogenboom J. de Koning D O. S.: D. O. S. heeft, ondanks de handicap door het ontbreken van de middenvoor v. Hameren en door het spelen tegen de or kaan in, toch nog kans gezien om éénmaal te scoren in den restant-wedstrijd tegen Santpoort II om daarmede met 31 de wedstrijd te winnen en de pampioenstitel te veroveren. Dat het een zware speelhelft is geweest, kunnen de talrijke supporters getuigen die door regen en wind heen naar het D. O. S.-terrein gekomen waren om de jongens aan te moedigen en om van de kampioensplechtigheden na afloop getui gen te zijn. Van goed spelpeil was geen sprake. Ge steund door den wind ondernemen de Sant poorters direct een menigte aanvallen op het D. O. S.-doel. Weldra moet de geheele middenlinie der Veenders zich tot het doelgebied terugtrekken en op een kleine oppervlakte bezaaid met dicht op elkan der gedrongen spelers ontstaan voor het Veensche doel al spoedig de moeilijkste situaties. Uit een corner ontstaat voor de veste van keeper de Koning een uiterst ge vaarlijke toestand, maar moedig heeft hij zich op de bal gestort. Als D. O. S. even daarna wederom aan het bekende „oog van de naald" is ontsnapt, komt zij eindelijk den zwaren druk van het begin te boven en gaat tot de tegenaanval over: de door braak is direct gevarlijk als op de rech tervleugel Akerboom vrij doorkomt, het schot van v. Es glijdt op de wind juist over. Santpoort verplaatst echter spoedig het spel weer naar de D. O. S.-helft, en de snelle vleugelman Gerritsen rent door, maar strandt op het zware kaliber der rood gele verdediging. Het wordt een steeds zwaardere strijd: 'n loodzware bal en een oer-glad speelvlak. Op ongeveer de helft van den speeltijd verstart dan ook de par tij tot een eindeloos gewroet. Het ziet er naar uit dat de stad 21 zal blijven, waar mee D. O. S. genoegen kan nemen. Maar safe is de overwinning toch geenszins. Er volgt een aanval van Santpoort, waaruit de Koning zeer fraai wegwerkt en de bal in de middenlinie brengt. Een through-pass gaat naar Akerboom, v. Velzen krijgt het leer, dribbelt snel naar voren en lost een schot dat op 'n 10-tal meters voor het Santp.-doel stilt blijft leggen, hetwelk den keper-totaal verrast. Rodewijk, die van de vleugel naar binnen gezwenkt is, ziet de kans en rekent af 31. Nog vijf minuten zijn te spelen, en wederom heeft D. O. S. door de rechtervleugelman gedoelpunt; maar dit wordt geannuleerd. Dan breekt de laatste minuut aan; reeds wordt een groo te lauwerkrans aangedragen en als de scheidsrechter het einde heeft geblazen stormt het geestdriftige publiek het veld op, feliciteert de spelers en hangt den D. O. S.-aanvoerder keeper J. de Koning de groote krans om. Het sublieme werk, dat deze keeper vanmiddag verzet heeft, heeft D. O. S. ongetwijfeld vooral in 't begin een tweetal doelpunten Het oordeel van de Santpoorters. Het is te begrijpen, dat de stemming na den wedstrijd bij D. O. S. opgewekter was dan in de kleedkamer van Santpoort, dat door de nederlaag steeds meer in gevaar komt. Zij waren echter vol goeden moed voor de toekomst, en prezen de geweldige sterkte en het uithoudingsvermogen der Veenders. In het bijzonder roemden ze het goede keepwerk van den D. O. S.-doelman en waren van meening dat D. O. S. zich voor haar toekomst niet bezorgd behoeft te maken. De historie van D. O. S. 1927. De oude papieren verhalen van een uitnoodiging aan S. D. O. uit Langeraar om tegen de tourclub van R.'veen een voetbal wedstrijd te komen spelen; de Langeraar- ders worden daarbij verzocht om zelf een bal mee te brengen! 1938, D. O. S. be haalt het kampioenschap 2de klasse I. V. C. B. In de bovengenoemde feiten ligt wel een groote tegenstelling, waartusschen harde arbeid en vele offers verborgen lig gen. In de annalen der D. H. V. B. komt de R.-K. Sportver. D. O. S. in het compe titiejaar 19271928 als een nieuw gezicht voor, speelende in de 3de klasse. lederen. Zondagmiddag trokke,n toen de dappere spelers, elk menschelijk opzicht trotseerend, met enkele trouwe vrienden naar de Veenderpolder in de omgeving van „Het IJzeren Hek". Een tweetal jaren werd daar gespeeld, totdat in het kleedlokaal bij B. Pouw de Shirts ten slotte in de karne melk terecht kwamen. Er werd toen naar de Langeweg verhuisd, het terrein van thans, waar de spelers met het bestuur eensgezin in de vrije uren een stuk wei land gingen bewerken, totdat daaruit een bruikbaar voetbalveld ontstond. Er was liefde voor de sport onder die pioniers en langzaam groeide de vereeniging uit tot meerdere elftallen onder het stuwend ad viseurschap van kap. de Wit en kap. Mee- reboer. Bij het eerste lustrum in 1932 werd de vereeniging verrast met een persoonlijk schrijven van Mgr. J. D. J. Aengenent z.g., oud-kapélaan van R'veen, waarin Monseig neur zich echt verheugde over de groeien de voetbalsport, voor ziel en lichaam zoo nuttig. Ziet, dat was officieele erkenning en aanmoediging, wat overigens goed van pas kwam ook. Spoedig daarna kwam de ken tering, het Bisschoppelijk woord was blijk baar ingeslagen en een algemeene toeloop van nieuwe leden begon. Zonder promotie wedstrijden ging D. O. S. in 1933 naar de lste klasse D. H. V. B. en wist in het vol gend jaar op de lste plaats beslag te leg gen. De promotie verliep evenwel zeer on fortuinlijk en voorloopig bleef D. O. S. doodgewoon lste klasser. In het tiende vereenigingsjaar is de stormklok gaan luiden, onder leiding van den heer Schouten begon de technische en mentale training. In 19361937 werd D. O. S. voor de 2de maal kampioen. Onder dit strijdrumoer vierde de vereeniging het tweede lustrumfeest onder adviseur kap. Buys. Welke geestdriftige speeches toen afgestoken zijn, weten we niet precies meer, maar enkele weken later streek D. O. S. neer op de lang verbeide velden van 't land van beloften en vervulling. D. O. S. IVCB'er! Hier begint de historie van het afgeloo- pen seizoen, waarin vele moeilijke klippen werden omzield, slechts tweemaal verlo ren: beide keeren met 10, om daarna met succes de greep te doen naar de begeerde eere-titel. De pioniers. En dan denken we aan die jongens, die vóór tien jaren de D. O. S.-kleuren aan trokken, bezield door één sport-ideaal n.l.: goede voetballers te worden en hooger op te klimmen. Wij genieten thans de vruch ten van hun zwaren strijd. Zij werkten zich los uit de lagere regionen en zij zijn het dan ook, die deelen in de roem welke D. O. S. nu ten deel valt. Vele van hen zijn nu reeds eerbiedwaardige huisvaders, die iederen Zondag nog met hart en ziel op gaan in de prestaties van hun D. O. S. Wer kelijk, oude garde, we herinneren ons jul lie moeite en zwoegen nog heel goed en bij deze zegepraal weer bijzonder sterk. R.K. Sportver. „K.R.V." Wegens het regenachtige weer is er geen enkele wedstrijd doorgegaan. Meerburg heeft het zelfs maar niet gewaagd de toch zeker vergeefsche reis te ondernemen. Onze junioren waren toch nog naar Voorschoten gereden. Maar ook daar bleek het te regenen, zoodat van voetballen niets gekomen is. Vrijdag 4 Maart a.s., 's avonds 7.45 uur is er een belangrijken en leerzamen avond voor leden en donateurs van KRV. Ook toegankelijk voor verdere belangstellen den, Dan komt de voorzitter van de Haag- sche scheidsrechterscommissie alle spelre gels eens duidelijk verklaren en uitleggen. Wat nog maar iets te ingewikkeld is om direct te snappen, zal de heer De Haan met lichtbeelden veraanschouwelijken. De toegang is geheel gratis; het bestuur vraagt alleen uw belangstelling. R. K. Sportver. „V.V.L." Het eerste heeft het er gisteren slechter afgebracht dan wij voorspeld hadden. ■V.V.L. had slechts 10 min. voordeel van den wind, tegen Donk de volle drie kwar tier. Maar hoe het ook zij, V.V.L. moest haar meerdere in Donk erkennen met 41. Het tweede maakte een vergeefsche reis naar Rava. De scheidsrechter achtte het raadzaam wegens weergesteldheid niet te laten spelen. Het vierde moest thuis in den kampioens candidaat Wilhelmus 4 met niet minder dan 21 zijn meerdere erkennen. De b-junioren kregen bezoek van S.J.C. b Reeds met de rust stond S.J.C. met 30 voor en daar het weer slechter werd, acht- ite V.V.L. het beter den wedstrijd gewon nen te geven. Voor V.V.L.aK.R.V.a achtte zoqwel de scheidsrechter als de leider het raadzamer om niet te spelen. R.K. Sportver. „S.J.C." Ondanks het minder gunstige weer gin gen gisteren alle vastgestelde wedstrijden door. Het tweede speelde een thuiswed strijd tegen Lisse II, deze verschenen met 8 spelers op het tapijt en toen 5 minuten voor rust er nog één speler van hen uit viel wegens een verouderde beenblessure, moest de scheidsrechter dezen wedstrijd doen staken. SJC had in deze periode een 20-voorsprong behaald. De drie Junioren-wedstrijden gingen ook door; SJC a behaalde een 62-over- winning op Teyijl. a., de b-Jun. brachten een 30-overwinning mee uit Voorscho ten, maar de c.-Jun. moesten beide pun tjes in Lisse laten, daar zij met 40 ge klopt werden. R.K. Sportver. „St. Bernardus". De wedstrijden van gisteren zijn wegens de weersgesteldheid afgelast. A.s. Zondag 6 Maart zijn er wegens Aanbiddingsfeest geen wedstrijden. R.K. Sportver. „St. Bavo" Gisteren speelde WSB tegen Foreholte. Het spel gaat het eerste kwartier van doel tot doel, zonder dat de doelverdediger in het spel betrokken worden. Het zit WSB niet mee, wanneer Reus na een mooie doorbraak hard tegen de paal kogelt. Na circa 20 min, is het de linksbinnen van Foreholte, die met een tam schot z'n club de leiding geeft. Er wordt hard gestreden, terwijl er van geen overwicht sprake is. De voorhoede van WSB gaat zich dan meer en riieer roeren; er ontstaan diverse gevaarlijke situaties voor de Voorhoutsche veste, waarbij Persoons tenslotte een voorzet benut (11). Na de rust hetzelfde spelbeeld. De kee pers moeten om beurten handelend optre den en zoowel Jan v. d. Berg als de kee per aan den overkant doen dit in groot- schen stijl. Enkele hoekschoppen volgen, doch leveren geen resultaat op. Wanneer het spel 15 min. oud is, probeert Klinken- bergh het met een vèr, hard schot en via de vuist van den keeper verdwijnt de bal in den doelmond. Heftig reageert Forehol te hierop en tracht het spel te forceeren, doch de achterhoede is in prima conditie. Reus maakt tenslotte aan de spanning een einde- door no. 3 te scoren en VVSB speelt een gewonnen wedstrijd. Het einde komt dan ook met een 31-overwinning voor WSB.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12