MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 In de kleedkamers Oude geest in het Ned. elftal weergekeerd De stemming in de kleedkamers der eran- jehemden was na afloop, hoe zou het an ders kunnen, zeer opgewekt. Uitgelaten zijn deze spelers niet, daarvoor hebben de meeste van hen, zoo niet allen, te veel over winningen in htm internationale voetbal loopbaan meegemaakt. De „oudjes" hebben het toch maar weer goed gedaan! roept Anderiessen ons toe. En Kick Smit glundert nog, als hij aan dat eerste doelpunt denkt. Maar och, zoo redeneert hij, je moet geluk hebben met schieten en dat had ik vandaag. Even komt bij den Haarlemmer zijn club liefde weer boven," als hij ronduit bekent, dat hij niet hoopt, dat zijn doelpunten- honger vandaag gestild is, dit met het oog op den aanstaanden Zondag te spelen wed strijd HaarlemFeyenoord. Maar ik heb ook in ander opzicht geluk gehad. Van morgen dacht ik, het veld zal wel zwaar zijn, en ik heb andere schoenen uit Haar lem laten komen, die voor dit veld bijzon der geschikt waren. Gelukkig maar, want zwaar dat het terrein was. Groote gaten zaten er in en ik heb met kluiden modder gegooid. Andere „oudjes" komen de kleedkamer binnen, Lagendaal, van Nellen en anderen. Zij komen hun kameraden van de Neder - landsche elftalclub gelukwenschen. Die oude prettige geest van het Nederlandsche elftal was weer opgeleefd. Voor dezen wedstrijd willen wij ons be perken door alleen de meening weer te ge ven van den voorzitter van de keuzecom missie van den K. N. V. B., den heer H. W. H. Herberts, die constateerde, dat na het overweldigend begin van de Belgen de oranjehemden hun tegenstanders „kapot" gespeeld hebben. De Belgen zijn tegenge vallen, ook te oordeelen naar him spel in den wedstrijd tegen Frankrijk. Ik ben, al dus de heer Herberts, geen bewonderaar van dit type spel. Dat doelpunt van Braine, het was voortreffelijk, zeer zeker, maar dat lukt je niet een paar maal in een wed strijd. En de Nederlanders? Geen zwakke plek ken. Smit overweldigend goed. Mijnders iets minder dan verwacht mocht worden. Frank Wels voortreffelijk. Maar we had den hem ook gewaarschuwd. Denk er om, Frank, was tegen hem gezegd, je bent je plaats kwijt, als je zoo door blijft spelen als de laatste wedstrijden het geval is ge weest. Ik geloof wel, dat die waarschu wing uitwerking heeft gehad. Vente was zeed beweeglijk, maar toch niet bepaald gevaarlijk. En ook Anderiessen wordt ge prezen en iedereen krijgt een beurt.... In de Belgische kleedkamer. In de kleedkamer der Belgen was hoe kan het anders de stepiming niet zeer opgewekt. Maar de heer van Kesbeeck, de voorzitter van den Belgischen Voetbalbond, beurde zijn mannen op zooveel hij kon: zij hadden ten slotte hun'best gedaan en het ws hun ook niet altijd meegeloopen De heer van Kesbeeck, wiens oordeel wij vroegen, vatte zijn meening zeer kort sa men in de woorden: „De cijfers zijn dui delijk genoeg: de Belgen zijn overspeeld". De heer van Kesbeeck was vol lof over het Nederlandsche spel, dat hij verrassend en productief noemde. Het oranje-elftal had geen zwakke plekken, het was een homo gene ploeg. „Als ik dan toch uitblinkers wil noemen, moet ik van een Caldenhove en een Smit spreken". De Belgische aanval, aldus de heer van Kesbeeck, werd onproductief gemaakt, doordat het samenspel steeds maar in de breedte werd uitgevoerd. DE BELGISCHE PERS. La Dernière Heure schrijft: Wij hebben een slecht weekend gehad: nederlagen van Antwerpen, van Brussel, van onze juniores en te^ slotte ook van on ze seniores. Wat de wedstrijd in Rotterdam betreft: de Belgen hebben niet slecht gespeeld. De Nederlandsche ploeg was echter produc tiever. De moraal der onzen was weg. De eerste helft was aan geen van beide zijden van hoog gehalte. Bij de Nederlan ders was het vooral Smit, die uitblonk. De Keuzecommissie heeft besloten om de volgende ploeg samen te stellen voor den wedstrijd tegen Londen City op Woens dag as.: Doel: Badjou. Backs: Paverick en Seyes Halfs: Dalem, Maartens én De Winter. Voor: v. d. Wouwer, Voorhoof, Monde- lee, R. Braine, St. v. d. Eynde. Braet was niet slecht. Ceuleers, Capelle en Smellinckx vertoonden slechts een zeer matig spel. Maartens speelde teveel verde digend: hij had vrees! ,Le Soir" schrijft: Het is een debacle geworden. Weer is een nieuwe ontgoocheling gevoegd bij de reeks, die de Roode Duivels in Holland reeds hebben opgeloopen. Bij de rust mocht men aan onze zijde nog veel goeds verwachten. Toch kwam de pech echter! Toen de stand 21 geworden was, leefde er hoop op, maar het missen van Smellinckx was een harde slag. Onze keper en halfback waren zeer flauw. De aanvalslinie was wel goed, maar prutste teveel. Capelle speelde zeer slecht. Voorhoofd presteerde als buitenspeler niets. 'Van de Hollanders zijn Vente en Smit ware kanonniers van een sterk gehalte. De buitenspelers waren steeus gevaarlijk. „Mndmrg." De verkeersregeling Ruim 46000 toeschouwers Thans 2100 auto's geparkeerd tegen 5600 vorig jaar Hoewel er eenige kleine wijzigingen in de ontworpen verkeersregeling zijn aan gebracht, is deze toch in hooflijnen gelijk gebleven aan vorige keeren en men kan niet anders zeggen, dat alles zeer vlot is verloopen. Het verkeer van en naar het Stadion is in vlot tempo heen en weer geleid. Om kwart over twee stonden alle 2100 auto's voor het Stadion geparkeerd en een goed uur nadat de automobilisten hun wa gens van de diverse terreinen hadden ge haald was de normale toestand in de stad hersteld. Op den heenweg werd het naar den lin ker Maasoever gaande tramverkeer via de Reederijstraat geleid. Het uit tegenoverge stelde richting komende trammateriaal ging via het Bolwerk. Automobilisten werd de vrije hand gelaten. Dit bleek een voordeel te zijn, omdat nu de auto's niet door de nauwe straatje van de binnenstad werden geperst. Bij de knooppunten aan Bolwerk en Reederijstraat had de politie uitsteken de maatregelen genomen. Telkens reden de files op en wanneer men ook even moest wachten, het was toch altijd zoo, dat men binnen enkele minuten den tocht kon her vatte. Er waren blijkbaar talloozen, die hun wagens liever in de stad lieten staan en op andere manier naar het Stadion gingen. Zij hadden rustig per auto kunnen komen, want tegen vijf minuten over twee snorde slechts een enkele wagen langs den weg naar het Stadion. Om kwart over twee was dan ook de laatste auto uit de files geparkeerd. Dat deze wagens ditmaal zoo bijzonder snel konden rijden, vond zijn oor zaak in het feit, dat telkens weer- het ge- heele verkeer van den linker naar den rechter Maasoever werd stopgezet en er dus practisch eenrichtingsverkeer was van de stad naar het Stadion. Dit kon heel ge makkelijk, omdat alle taxi's, die terug moesten naar de stad, werden geleid via het Katendrechtsche Veer. De trams wer den naar de stad, aangezien zij dan toch vastgehouden op den linker Maasoever, omdat het in verband met den tijd niet meer noodig was, deze terug te laten rij den naar de tsad, aangezien zij dan toch te laat weer bij het Stadion, zouden zijn. Zoo konden de tram en de auto's in de stad in snelle vaart de bruggen passeeren. De auto's konden behalve van het rechter- pad ook van het linkerpad gebruik maken en zoo stagneedre er geen moment iets. De trams profiteerden ook van deze regeling. Zij, die laat van huis waren gegaan en eerst om twee uur bij het station D. P. op de tram stapten, kwamen keurig op tijd bij het Stadion. De maatregelen, die de verkeerspolitie had getroffen, waren dui delijk op een veel grooter aantal dan 2100 auto's berekend. Met 76 extra tram-stellen buiten den ge wonen dienst heeft de tram globaal geno men 18 tot 20.000 passagiers naar en van het Stadion vervoerd. Het grootste ge deelte van de trampassagiers was een half uur na afloop van den wedstrijd al weg en binnen het uur waren ook de laatsten ver trokken. De automobilisten hebben ook niet te klagen gehad. Binnen een uur hadden zij allen het parkeerterrein verlaten. Zij waren echter wel wat gehandicapt door een aantal automobilisten die er blijkbaar niet van op de hoogte waren, dat zij óp de Willemsbrug gemakkelijk de trams konden passeeren. Velen bleven achter de trams rijden en daardoor kwam er vaak geen schot in, terwijl de weg tot in de stad breed open lag. Vorig jaar, toen er 5600 auto's wa ren, liet de politie de trams telkens even wachten, waarop de auto's in drie files over de brug gingen. Dit was thans heelemaal niet noodig en terecht zijn nu ook trams en auto's tegelijkertijd tot de brug toege laten Behalve particuliere geparkeerde auto's zijn er ditmaal nog 167 touringscars, 110 motorfietsen en 626 taxi's geweest. Het feit, dat de extra-treinen Rotterdam D. P. al leen Rotterdammers meenamen naar het Stadion en na afloop om tech nische redenen deze zelfde menschen niet mee konden terugnemen, is toch wel een bezwaar voor velen gebleken. Er wa ren van de 4000 plaatsen, die de spoorwe gen voor de Rotterdammers beschikbaar hadden, maar ongeveer 1100 bezet. De thans getroffen verkeersregeling is ruimschoots voldoende gebleken, ook al neemt men in aanmerking, dat er van de 60.000 plaatsen in het Stadion ditmaal in tegenstelling met den wedstrijd in Mei van het vorige jaar, t.oen nagenoeg alles was uitverkocht, slechts ruinl 46.000 waren be zet. Van deze menschen was het overgroote gedeelte per tram of motorvoertuig naar het terrein gebracht en er vandaan ge haald, terwijl de tram er gemakkelijk nog tallooze duizenden meer had kunnen ver voeren en ook het aantal wagens belang rijk grooter had kunnen zijn, zonder dat men de kans liep, te laat in het Stadion te komen. NEDERLAND—BELGIë JUNIORES 7—3. In de morgenuren vond op het Over maasterrein een wedstrijd plaats tusschen de junioresploegen van Nederland en Bel gië, welke ontmoeting door onze landge- nooten met 73 gewonnen werd. Deze zege is voornamelijk te danken aan het goe de voorhoedespel onzer landgenooten, die beter het maken van doelpunten verston den dan hun tegenstanders. De achterhoe de van het Nederlandsche junioreselftal maakte evenwel niet zoo'n sterken indruk en daarom zijn de drie doelpunten tegen reeds verklaard. De Belgen volhardden vrijwel steeds in het korte samenspel, waaraan elke verras sende wending ontbrak. Onze landgenooten gooiden het spel meer over de vleugels en dank zij het feit, dat de beide buitenspe lers Colthof en de Harder fraai spel lieten zien en de Boer op schot was kwamen van dien kant een serie doelpunten, welke vrij wel alle van goed gehalte waren. De doelpunten zijn in deze volgorde ge maakt: Van den Eijnde (01), de Boer (21), de Boer (31), rust, Cop (32), de Harder (4—2), Van Veen (5—2), Cop ,5—3), Colthof (6—3) en de Boer (7—3). AMSTERDAM—BRUSSEL 3—0. Na een reeks nederlagen en enkele ge lijke spelen is het Amsterdamsch elftal er gistermiddag inhet Olympisch Stadion te Amsterdam in geslaagd een 30 overwin ning op een Brusselsche ploeg te behalen. In de eerste helft werd niet gedoelpunt. In de tweede helft kwam er meer schot in den wedstrijd, zoowel figuurlijk als let terlijk. Het begon met een listig schot van Draeger, dat doelman Van de Weyer maar net tot hoekschop kon verwerken. Even later hield Ferwerda, eveneens ten koste van een corner, een hard schot van Larnoot uit zijn doel. Na zeven minuten kwam het eerste doelpunt, toen nu keurig samenspel tusschen Draeger en Bijl de bal bii den vrijstaanden Slot belandde, die met een hard schot Amsterdam aan de leiding hielp (10). De rood-zwart geblokte ploeg vatte toen meer moed, de aanvallen werden talrijker en gevaarlijker, Sluyk en Draeger waren Herremans te glad af, het spande even voor het Brusselsche doel, maar doelman van de Weyer bracht opruiming. Na 20 min. gaf Sluyk een fraaie pass naar Slot, die dirigeerde den bal weer naar Bijl, een snelle ren en vlak bij doel een zacht, diagonaal schot, dat over het been van den uitgeloopen doelman rolde 20. De Belgen kwamen toen nog opzetten, Vlaminck maakte in samenwerking met Mondele een doelpunt, maar dat werd we gens buitenspel geannuleerd. Een minuut later gaf Draeger een keurigen voorzet naar Bijl, die van de Weyer van dicht bij geen kans gaf en deoverwinning van Amster dam bezegelde, 30. ROTTERDAM—ANTWERPEN 3—2. Ten aanschouwe van ongeveer 8000 per sonen heeft Rotterdam Zaterdagmiddag op het Spart a-terrein om den Maas- en Schel- debeker tegen Antwerpen gespeeld en wat sinds 1935 niet meer gebeurd is, geschiedde thans: Rotterdam heeft den wedstrijd met 32 gewonnen. Daarmede kan Rotterdam stellig dubbel tevreden zijn, daar de ploeg lang geen grooten indruk gemaakt heeft. De verdediging met uitzondering van Damme was lang niet sterk en in de middenlinie bleek alleen Poulus voor zijn t?ak berekend. De Korver gaf af en toe wel blijk het nog niet verleerd te zijn, maar een uitblinkende partij gaf hij toch niet te zien. In de voorhoede speelde Lagen daal een waarlijk fraaie partij, die aan zijn allerbeste dagen deed herinneren. Hij schoot hard en zuiver, maakte prachtige openingen voor zijn partners en produceer de zelf twee mooie doelpunten Jammer was het, dat Voormolen en Kantebeen slecht öp dreef waren. Van Walsum wisselde goede met slechte momenten af en eigenlijk had Lagendaal alleen voldoende steun van Linssen. Wanneer de Antwerpenaren wat minder gecombineerd maar wat beter schoten had den, zouden zij zeker niet verloren hebben, dl brachten zij ditmaal geen al te sterk elftal binnen de lijnen. Doelman Gedopt, Boogaerts, Devries en Wagner waren de beste spelers. Nadat de rust was ingegaan met gelijken stand (11), door doelpunten van Wag ner en Lagendaal, doelpunten na de rust Wagner, Lagendaal en Voormolen, zoodat het einde kwam met een 32 Rotterdam sche zege. KON, NED. VOETBALBOND De uitslagen. Internationaal: Rotterdam: Nederland België 72; Rotterdam: Ned. Jeugd—Bel gië JeUgd 73. AFDEELING IV le klasse: BleyerheideNAC 03. Rie van Veen verbetert wereldrecord Nieuw Nederlandsch record van Smitshuyzen INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan organiseerde de Rotterdamsche Da mes Zwemclub Zaterdagavond in het Oos telijk Zwembad te Rotterdam internatio nale wedstrijden, welke mede door de deel neming van vijf Deensche zwemsters, bij zonder groote belangstelling trokken. Het tweede nummer van den avond, de 200 meter borstcrawl, was al even sensa tioneel als fraai. Ragnhild Hveger kwam tegen drie Nederlandsche meisjes uit en al verwachtte men wel feilen strijd, een overwinning op de Deensche achtte men niet waarschijnlijk, maar dat was een misrekening. Dadelijk reeds zag men, dat Riet van Veen er alles op zette om de Nederland eer hoog te houden. Baan na baan hield hield zij haar befaamde collega goed hij en wanneer men af en toe den indruk kreeg, dat zij begon af te zakken, bleek dit in werkelijkheid geenszins het geval te zijn. De 100 meter legde zij af in 1 min. 9.2 sec. en steeds maar bleef zij op gelijke hoogte met Hveger. Het laatste keerpunt namen beide zwemsters gelijktijdig en het was toen reeds duidelijk, dat het wereld record van Willy den Ouden ernstig ge vaar liep. Een adembenemende spurt volgde, de jeugdige Rotterdamsche zwemster schoot door het water en tikte juist 0.1 seconde eerder aan. Luid ge juich steeg op, toen bleek, dat zij den af stand in den nieuwen wereldrecordtijd van 2 min. 24.6 sec. had afgelegd, waar mede zij het oude record, dat sedert 8 September 1935 op naam stond van Wil ly den Ouden, met een tijd van 2 min. 25.3 sec. met niet minder dan 0,7 seconde had verbeterd. En indien men weet, hóe scherp de records van Willy den Ouden stonden, wekt deze fenomenale prestatie des te grooter bewondering. Maar ook Ragnhild Hveger heeft schitterend werk geleverd, de korte afstand is haar fort niet en toch had zij bijna weer een we reldrecord aan haar reeks toegevoegd. De beide andere zwemsters op dit num mer brachten er, in vergelijking met Rie van Veen en Ragnhild Hveger, weinig van terecht. Een bijzonder fraaie prestatie verrichtte Cor Kint op de 100 meter rugslag. Zij leg de dezen afstand in den fenomenalen tijd van 1 min. 14 sec. af en bleef daarmede slechts 0.4 seconden boven het wereldre cord van Nida Senff. Behalve de Y-zwem ster Iet van Feggelen is het vrijwel uitge sloten te achten, dat op het oogenblik ook maar één zwemster op de wereld tot een dergelijke prestatie in staat is. Het tweede record, dat dezen avond ge broken werd, was het 200 meter school slag heeren en hoewel het ditmaal slechts een Nederlandsch en geen wereldrecord betrof, was de prestatie er toch niet min der om. De A.Z. '70 zwemmer H. Smitshuyzen slaagde er voor de tweede inaal in 1938 in om dit record te verbeteren. Hij zwom dezen afstand thans in 2 min. 46 sec. en knabbelde dus 1.4 sec. van zijn tijd af, welke hij op 30 Januari j.l. te 's-Graven- hage tijdens internationale zwemwed strijden in het zwembad aan de Maurits- kade maakte. Het officieel erkende Ne derlandsche record staat sedert 11 April DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten der Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse. BirminghamSunderland 22; Gharl- ton AthleticBrentford 10; Chelsea- Blackpool 13; Grimsby TownHudders- fjeld Town 42; Leeds UnitedEverton 44; LiverpoolWolverhampton Wande rers 01; MiddlesbroughDerby County 42; Portmouthr—Arsenal 00; Preston North EndBolton Wanderers 22; Stoke CityManchester City 32; West Brom- wich AlbionLeicester City 13. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Wolverhampton 28 16 6 6 4832 38 Arsenal 30 15 7 8 55—33 37 Brentford 31 14 7 10 50—40 35 Leeds United 30 11 12 7 52—47 34 Prest. N. End 30 10 13 7 48—46 33 Middlesbrough 29 14 5 10 50—46 33 Charlton Athl. 27 11 10 6 40—31 32 Bolton Wand. 30 10 12 8 49—44 32 Sunderland 30 10 12 8 41—43 32 Stoke City 29 11 8 10 46—35 30 Derby County 30 11 8 11 51—64 30 Chelsea 29 10 7 12 50—54 27 Leicester City 30 10 7 13 39—49 27 Huddersf. Town 30 11 5 14 38—48 27 W. Bromw. Alb. 28 10 6 12 48—52 26 Birmingham 29 6 14 9 3741 26 Grimsby Town 30 7 12 11 37—46 26 Manchester City 28 10 5 13 5350 25 Everton 30 11 3 16 5255 25 Blackpool 31 7 7 15 38—50 25 Liverpool 29 8 8 13 40—52 24 Portsmouth 30 7 10 13 40—54 24 Tweede Klasse. BarnsleyWes't Ham United 10; Burn leyPlymouth Argyle 0—2; BuryChes terfield 40; Coventry CitySwansea Town 50; Luton TownBradford 42; Manchester UnitedBlackburn Rovers 21; Newcastle UnitedAston Villa 20; Nottingham ForestNorwich City 12; Sheffield UnitedSheffield Wednesday 21; Stocport CountySouthampton 00; Tottenham HotspurFulham 11. 1937 op zijn naam met een tijd van 2 min. 48.2 sec. gevestigd te Amsterdam. De uitslagen. 100 M. borstcrawl voor dames Internatio naal: 1. G. Kraft, Denemarken, 1 m. 8.4 sec.; 2. E. Svendsen, id. 1 m. 8.6 sec.; 3. B. Ove Peterson, id., 1 m. 9.1 sec. 200 M. borstcrawl voor dames Interna tionaal: 1. R. van Veen, RDZ, 2 m. 24.6 sec. (wereldrecord); 2. R. Hveger, Denemar ken, 2 m. 24.7 sec.; 3. C. van Zuuren, RDZ, 2 m. 41.3 sec. 100 M. rugcrawl voor heeren Nationaal: 1. H. Ph. van Schouwen, DJK, 1 m. 10.8 sec.; 2. J. P. Metman, Y, 1 m. 15.2 sec.; 3. A. v. d. Berg, Delft, 1 m. 15.6 sec. 200 M. schoolslag voor dames Internatio naal: 1. J. Waalberg, ADZ, 3 m. 1.4 sec.; 2. V. Christensen, Denemarken, 3 m. 6.2 sec.; 3. J. Sörensen, id., 3 m. 6.8 sec. 100 M. borstcrawl voor heeren Nationaal: 1. C. Hoving, RZC, 1 m. 0.8 sec.; 2. J. C. Scheffer, DJK, 1 min. 1.8 sec.; 3. D. v. d. Kuil, SZC, 1 min. 2 sec. 100 M. rugslag voor dames Nationaal: 1. C. Kint, Rotterdam, 1 m. 14 sec.; 2. D. Kerk meester, id., 1 m. 16.4 sec.; 3. N. Senff, ADZ, 1 min. 16.5 sec. 200 M. schoolslag voor heeren Nationaal: 1. H. Smitshuyzen, AZ 1870, 2 min. 46 sec. (nieuw Ned. record); 2. P. Kruithof, RZC, 2 min. 48.6 sec.; 3. L. Korpershoek, VZC, 2 min. 53 sec. Schoonspringen voor dames Nationaal: 1. Gr. de Hooge, RDZ, 39.99 p.; 2. J. J. Looyaard, R., 37.52 p.; 3. L. Tholen, HDZ, 35.32 p. 4 x 200 M. borstcrawl estafette voor hee ren Nationaal: 1. Het Y, met de zwemmers H. Rootselaar, C. van Aelst, W. Geerling en S. Moolenaar in 9 min. 50.8 sec.; 2. RZC in 9 min. 52 sec.; 3. DJK in 10 min. 1.3 sec. 4 x 100 M. borstcrawl estafette voor da mes Internationaal: 1. Denemarken, met de dames 'Ove Petersen, E. Svendsen, G. Kraft en R. Hveger in 4 min. 40.6 sec.; 2. DRZ, in 4 min. 45.2 sec. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Hedenmorgen bij de neutralisatie luidde het klassement: 1. SlaatsPellenaars 91 pnt. 2. BuysseBilliet 54 pnt. 3. Pijnenburg Wals 50 pnt. 4. KaersHuys 26 pnt. Op één ronde: 5. de RijckNaeye 49 pnt. 6. StielerChristensen 17 pnt. 7. Savelberg Muller 12 'pnt. 8. RonsseDepauw 4 pnt. Op twee ronden: 9. DeneefDekuysscher 106 pnt. 10 VerhaeghenMeerschaert 38 pnt. 11. van Schijndelvan den Broek 38 pnt. Op vier ronden: 12. VerreyckenDe el ere q 38 pnt. 13. ArchambaudGuimbre- tiere 3 pnt. Op vijf ronden: 14. Lapebie— Ccocque 12 pnt. Op zeven ronden: 15. Kre- mersBakker 28 pnt. Op twaalf ronden: 16. HuybrechtsPalmans 14 pnt. Op vijftien ronden: 17. IntrozziRomanatti 17 pnt. Bij de neutralisatie waren afgelegd 1280.200 K.M. „NIEUW SWIFT". Gisterenmorgen werd door bovengenoem de vereeniging den eersten wedstrijd der voorjaarscompetitie verreden, bestaande uit een peletonwedstrijd voor alle catego rieën. Trots hevigen wind en regenvlagen waren nog vele renners opgekomen, ten einde hun training voor het komende sei zoen aan te vagen. Met een feilen wind in den rug startten allereerst de A klassers over een afstand van 39,8 K.M. en ging het onder aanvoering van J. Schüller al direct hard van stapel, terwijl genoemde renner zelfs een voorsprong wist te krijgen. Lan gen tijd wist Schüller dezen voorsprong te behouden, doch tegen wind wisten A. van Amsterdam en Bert Lodewijks steeds meer veld op hem te winnen, totdat met een zeer hoog tempo eerstgenoemde bij den wegloo- per wist te komen, ten koste van Lode wijks, die dit hooge tempo niet kon houden. De einduitslag werd: 1. A. van Amster dam, 1 uur 15 min. 34 sec.; 2. J. Schüller, zelfde tijd; 3. Bert Lodewijks, 1.16.03; 4. Jac. de Groot 1.23.54; 5. T. v. Rooyen, 6. W. van Rooyen, 7. M. Segaar. De strijd tusschen de zes B klassers werd met veel belangstelling tegemoet gezien, vooral omdat ook Henk Holswilder hier voor het eerst meereed, welke in de C klas se zulke goede prestaties verrichtte. De uitslag was hier: 1. Wim Rijsbergen, 2. Joop Laven, 3. J. Hintzbergen, 4. H. Hols wilder, 5. W. Geenjaar, 6. J. Geenjaar. In de C klasse was de opkomst zeer slecht te noemen, daar hier maar drie renners aan start kwamen, waarvan tenslotte C. Ver kerk een voorsprong wist te nemen, doch deze niet wist te benutten, daar hij te ver reed. De uitslag was: 1. H. Noest, 2. Fr.v Blom, 3. C. Verkerk. SWIFT. Weinig renners, veel wind. Dit was gisteren het geval in den openings-wed- trijd! Er waren er maar weinig die de strijd tegen door wind aandurfden. De afstand was maar 44 K.M., maar was wel zoo zwaar als een van 80 met goed weer. De tijd bedroeg 1 uur 32 min. N de Romijn passeerde den eindstip, direct gevolgd door J. de Boer. C. Kafaan en F. Herreur bezetten resp. de 3de en 4de plaats. Eerst genoemde had in langen tijd niet gereden en in dit her optreden heeft hij getoond, dat er dit seizoen ter dege rekening met hun gehouden moet worden. P. Herreur overtrof allen. Hij heeft zijn clubgenooten, die den strijd tegen den wind niet aandurfden beschaamd gemaakt. Bijna het geheele traject heeft hij alleen ge reden. Zijn doorzettingsvermogen en geest brachten hem op de vierde, al was het dan ook de laaxte plaats terecht, doch anders had het kunnen zijn indien de vorigen niet opgegeven hadden. Woensdagavond 8 uur training clublo kaal N. Beestenmarkt.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10