RIJNSTREEK HEI BETOOVERDE BOSCH ZATERDAG 26 FEBRUARI 1938 DE 1.E1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN EEN GESCHENK VOOR HET NIEUWE RAADHUIS. Comité opgericht. Donderdagavond werd in de trouwzaal van het Huis der Gemeente een vergade ring gehouden van het voorloopig comité en tal van ingezetenen ter bespreking van de plannen tot aanbieding van een ge schenk voor het nieuwe Raadhuis als blijk van saamhoorigheid. Dete vergadering stond onder leiding van den heer J. Tuin man, die de aanwezigen het welkom toe riep en zijn dank betuigde dat zooveel aanwezigen aan den oproep van het co mité gehoor hadden gegeven. Na eenige besprekingen werd daarna het definitief comité gevormd. Op één na traden alle aanwezigen toe en bij acclamatie werd het voorloopig comité als bestuur gekozen met aanvulling van den heer A. de Haan. De bestuursfuncties werden verdeeld als volgt: Voorzitter den heer J. Tuinman, secretaris den heer J. A. Tolk en Penning meester den lieer P. Olthof. De bedoeling is dat het comité nog zal worden uitge breid, de gemeente in districten zal wor den verdeeld en getracht zal worden te komen tot uitvoering van het meest ge- wenschte plan n.l. een imitatie carillon. Binnen 14 dagen zal het comité opnieuw vergaderen in groot verband tot vaststel ling der districten en werkwijze. Propagandaclub „Sint Pauius". Gister avond hield de R.K. Propagandaclub „Sint Pauius" in de Oude School een ledenver gadering, onder voorzitterschap van den heer B. Romboute en welke mede werd bijgewoond door den geestelijk adviseur kapelaan C. M. Broers. In deze vergade ring kwam aan de orde de verkiezing van een secretaris wegens bedanken van den heer T. G Varga. Na eenig praten heeft deze tenslotte zijn opnieuw gestelde can- didatuur aanvaard en werd hij met alge- meene stemmen gekozen. Het bestuur werd nog aangevuld door de heeren C. Janmaat Jr. en B. van Leeuwen Bzn. Na een levendige en geanimeerde bespreking van verschillende huishoudelijke aangele genheden werd besloten om het twintig jarig bestaan van de Propagandaclub, na den Vastentijd, op luisterrijke wijze te herdenken, met een avond, welke toegan kelijk zal zijn voor alle parochianen en waarop een bekende spreker zal worden uitgenoodigd. AARLANDERVEEN Uitvoering. Maandag zal in de zaal van den heer W. v. d. Berg des avonds om half acht optreden het gezelschap Verkerk uit Uithoorn. (Zie advertentie in dit num mer). BOSKOOP Bonte non-stop-avond. Maandagavond zal in het R.K. Vereen.-gebouw, met mede werking van alle amusementsvereenigin- gen, als toneel-, zang-, muziek- en dans clubs een bonte avond worden gehouden als afscheid van het seizoen der festivitei ten, en tevens ten bate van het gebouw. Volksbond. Gisteravond kwam de R.K. Volksbond in jaarvergadering bijeen in het R.K. Vereen.gebouw. De voorzitter, de heer P. v. d. Staak, opende de verga dering, waarna de diverse jaarverslagen werden voorgelezen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Pannebak- ked, ontleenen we, dat de vereeniging 40 leden telt. De penningmeester had een klein batig saldo te boeken. De hierna volgende stemming had tot resultaat, dat de leden H. de Lartge en W, Houdijk in het bestuur werden gekozen. Hierna sprak de geestel. adv., kapelaan. H. v. Drunen, die met klem van redenen opwekte tot meer activiteit en samenwer king, welk belang hij in een brochure zou uiteenzetten. De voorz. iankte zijneerw. hierna deelde voorts mede, dat op den eerstvol- genden ontwikkelingsavond de heer F. Keessen zou spreken over: wat ieder van het collectief arbeidscontract weten moet. Spr. hoopte, dat nu reeds een goede propa ganda zou worden gemaakt voor dezen leerzamen avond. De heer Keessen, die als lid van het H.B. tegenwoordig was, sprak hierna een kort woord van dank tot kapelaan v. Dru nen, evenals aan den voorzitter en dank te ook den scheidenden secretaris, den heer A. Pannebakker, die de pionier was ge weest van deze afdeeling, hem dankzeg gend voor het vele werk, dat hij voor den Volksbond had gedaan. Hierna wekte spr. de aanwezigen op om ook bij hun kennis sen en vrienden propaganda te maken en als één man achter den bond te staan. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Burgerwacht. Gisteravond hield de Burgerwacht haar jaarvergadering in het schietlokaal. De voorzitter, de heer A. E. Stijkel, opende deze vergadering met een woord van welkom. Spr. herdacht het blijde gebeuren in het Prinselijk Gezin, waarna door allen het „Wilhelmus" werd gezongen. De secretaris, de heer H. A. Boekraad, las de notulen en het jaarverslag. Hieraan ontleenen we dat bij de provinciale wed strijden de wisselbeker reeds tweemaal door Boskoop was gewonnen; dit jaar ech ter niet. Tevens bleek dat statutenwijziging op komst is en dat het 20-jarig bestaan dit jaar luisterrijk zal worden herdacht. Het verslag van den penningmeester, den heer J. H. Osnabrugge, gaf een klein na- deelig saldo, n.l. van 59.15, Het kassaldo liep terug tot 123.26. De oorzaak van dezen teruggang ligt in het aanschaffen van uniformen. Bij de ingekomen stukken was o.m. een dankbetuiging van den particulier secreta ris van Z.K.H. Prins Bernhard, voor het mooie gedicht dat door den neer Bonchuy- zen bij gelegenheid van de blijde gebeur tenis het Prinseb'ik Paar namens de Bosk. Burgerwacht had doen toekomen, en te kens voor de in dichtvorm geschreven fe licitatie aan ex-keizer Wilhelm bij gele genheid van diens verjac.uag. Hisr.ia me moreerde de voorzitter dat op 18 Juni in Rijswijk een landdag, welke tevens een nationale burgerwacht-dag is, wordt ge houden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Stijkel herkozen. De commandant wekte op om vooral de wekelijksche oefeningen bij te wonen en eindigde met een woord van dank aan den instructeur, den heer W. v. Leeuwen uit Alphen a. d. Rijn. Met onderlinge schietwedstrijden werd deze bijeenkomst besloten. HOOGMADE V.C.H. Morgen om half drie speelt VCH I tegen ODI I. Het zal aan spanning niet ontbreken, doar VCH zal trachten de beide puntjes thuis te houden maar dan zal er danig gewerkt moeten worden, want ODI heeft nog kans op het kampioen schap en zij zullen deze gaarne behouden willen. Dus supporters komt Zondag uw elftal aanmoedigen u zal tevens getuigen zijn van een spannenden wedstrijd. DE KWAKEL „St. Chrysanthus". „St. Chrysanthus", de R. K. Bloem- en Bollenkweekersver- eeniging alhier, vergaderde Donderdag avond half negen. Opening door voorzitter C Th. Zaal. De penningmeester noteert 4.62 batig saldo. De voorzitter wordt met dlgemeeiSe stemmen herkozen. Er zal een spreker komen die spreken zal over bol- bloemen en zoo mogelijk ook over pot planten. Gratis toegankelijk voor allen, die er belang in stellen, vooral jongeren. In het najaar zal men collectief inleveren chrysanthen voor tentoonstelling elders. Ook werd de plaatselijke tentoonstelling besproken. Men hoopte allen met iets goeds voor den dag te komen. Sluiting op de gebruikelijke wijze. LEIDERDORP Tennisbanen. De Tennisbaan „De Mun- nik" heeft tot de sportstichting het verzoek gericht, de tennisbanen in eigen exploitatie te mogen hebben. De Sportstichting heeft deze zaak overwogen en aan B. en W. ge adviseerd hierover gunstig te beschikken onder zekere voorwaarden. Luchtbeschermingsplan. Het luchtbe schermingsplan der gemeente Leiderdorp is gereed en aan de autoriteiten ter gc keuring ingezonden. Een zeventig-tal per sonen zullen hieraan moeten deelnemen. Schietbanen. Er bestaan hier plannen voor de stichting van een schietbaan voor de vrijwillige burgerwacht en de Bijz, Vryw. Landstorm. Gemeenteplantsoenen. Het onderhoud van de gemeenteplantsoenen is door B. en W. tijdelijk ppgedragen aan den heer B. E. Turk, alhier. Straatnaam. De straat tusschen de ver lengde Acacialaan en de Dr. de Bruyne- straat zal „Groenendijkstraat" worden ge noemd. Geboren: Adam en Hermanus, zonen van H. van der Luit en T. C. Vermeij. Cornelis Jacobus, z. van A. van Amster dam en J. van Haasterecht. Overleden: L. S. J. van Iingen Sche- nau 2 j. LE1MU1DEN Uitvoering muziekvereeniging „Sympho- nie". De muziekver. „Symphonie" heeft haar tweede uitvoering gegeven in dit sei zoen. Het programma werd onder de kwame leiding van haar directeur, den heer van Dam, vlot afgewerkt. Na het op treden van het muziekcorps kwam weder om op het tooneel het bekende duo Henk Smal en Leo van Norde, die de aanwezigen met hun geestige liedjes en voordrachten deden schateren van den lach. Na hun op treden werd deze uitvoering besloten met een gezellig bal, waaraan vele deelnamen. De alhier populair geworden band de „Ma- rinucci's Accordeon Ensemble" zorgde voor het muzikale gedeelte. Vreemd. Door een bewoner van den Achterdijk te Oude-Wetering werden bij de politie alhier eenige ijzeren pennen ge deponeerd voorzien van scherpe punten, welke hij had gevonden in het wielspoor van den weg rechtop in het wegdek ston den. De politie de zaak onderzoekende, heeft bij een bewoner van dien Achterdijk in de schuur dezelfde ijzeren pennen ge vonden als die in den weg stonden, zoodat het wellicht zal gelukken, dat deze persoon «oor deze daad zijn straf niet zal ontloo- pen. Geboren: Hendrikus Marfinus Leonar- dus z. van H. V. de Rijk en C. Kerkvliet. Petronella Cornelia Maria d. van C. J. Hoogervorst en Wildenburg. Vertrokken: naar Wassenaar M. A. van Heijningen naar Herwen en Aardt H. P. Th. Pastoor naar Haarlem P. van Miiij Jen. RIJPWETER1NG Onderstandsfonds bij ziekte of ongeval voor Rijpwetering en de PoeL Donder dagavond kwamen de leden van dit fonds klgemeene vergadering bijeen in het café „De Vergulde Vos". Slechts één lid ontbrak op deze bijeenkomst, omdat hij door ziCKte \crhinderd was; een opkomst zooals men die zelden meemaakt. De voor zitter, de heer N. Verkleij, opende de ver gadering met een woord van welkom, a«.ina hij nog eens in hel bijzonder den nieuwen secretadis verwelkomde, die deze avond vuor het eerst deze functie vervul de. Spr. sprak den wensch uit, dat de nieuwe functionaris zijn voorganger in toewijding moge evenaren, den heer N. Koot, die gedurende 32 jaren het secreta riaat geheel belangloos heeft waargeno men. De notulen werden hierna gelezen en ongewijz.gd goedgekeurd en vastgesteld. Daarna kreeg de penningmeester het woord 'm een overzicht te geven van de financir Hieruit bleek, dat het afgelcopen jaar met gulden leters in de annalen der vere'-mgng dient te worden ingeschreven, wijl er in het 32-jarig bestaan van het fonds geen enkel jaar vait aan te wijzen, waarin zoc weinig ziekengeld werd uitge keerd Gezien de omstandigheid, dat velen der leden een groot deel van 't jaar werk loos zijn geweest, zou men bijna geneigd zijn met dit feit de onwaarheid van het gezegde: „werken is gezond" te demon- streeren, eer. opmerking, die door een der leden zeer ad rem werd geplaatst. e ontvangsten bedroegen in totaal f 173.53. de uitgaven 61.05, zcodat het voord_eiig saldo van 't vorig boekjaar, dat 7-i 1 06 bedroeg, tot 853.54 was aange groeid. De heeren Pynacker en Akerboom controleerden boeken en bescheiden van den penningmeester en bevonden alles in de beste erde, zoodat de functionaris met een woord van dank werd gedéchargeerd. H' t aftredend bestuurslid, de heer N. Verkleii werd hierna met nagenoeg alge- meene stemmen herkozen en verklaarde de functie opnieuw te willen aanvaarden. Bij de rondvraag vroeg de heer Pijn- acker, hoe he- staat met de uitkeering l ziekie van iemand, die werk heeft en dus, zooals meestal het geval is, bij den Raad van Arbeid of eenige andere instelling te gen ziekte is verzekerd. De penningmees ter beantwoordde deze vraag bevredigend, doch deelde tevens mede, dat iemand die werkt, niet in de klasse van 9 per week verzekerd kan zijn. Eindelijk stelt de secretaris nog voor, aan den heer van Haestregt, die als be stuurslid heeft bedankt, den dank der le den over te brengen voor de aan het fonds bewezen diensten, gedurende de vele ja ren, lat hij een bestuursfunctie heeft ver vuld. Uit dt vergadering die hier unaniem mee accrord ging, kwam toen nog het voorste, om dit „bedankje" door een stof felijk biijk van waardeering te onderstre pen. Ook hiermede gingen allen accoord. Volgde tenslotte de traditioneele verlo ting waarbij een tiental prijsjes evenzoo- vele leden gelukkig maakten, waarna de voorzitter met een dankwoord de bijeen komst sl -ot. ZOETERWOUDE „Wit Gele Kruis. Gisteravond werd de jaarvergadering van de R.K. Vereeniging het Wit-Gele Kruis „St. Elisabeth" gehouden. De be langstelling van de leden was weer klei ner geworden. Behalve de pers en de ver- eenigingsbode waren drie leden aanwzig. De voorzitter, de heer C. H. de Boer, opende de vergadering met de Chr. groet, waarna de secretaris, de heer H. J. J. A. Smeets na de lezing van de notulen, het jaarverslag uitbracht. In dit verslag wordt melding gemaakt van het feit, dat de vereeniging in Juli 1937 12)^ jaar bestaan heeft; het bestuur meende hieraan geen feestelijkheden te moeten verbinden, maar de verslaggever wil echter toch dankbaar dit zegenrijk en vruchtbaar arbeidstijdperk herdenken en de beste wenschen uitspreken voor de toekomst. Het ledental is weer vooruitge gaan en thans gestegen tot 393. Het aan tal donateurs is gelijk gebleven op 3. Het verpleegingsmateriaal werd weder uitgebreid o.a. door aanschaffing van een baby-weegschaal. Door de wijkzuster Zuster Hogeveen, werden 2582 bezoeken afgelegd bij 57 per sonen; 4 maal werd hulp verleend na overlijden en 6 maal bij kraamverpleging. Door de enquêtrice van de Z.H. Ver eeniging werd een moedercursus gegeven waaraan 23 cursisten deel hebben geno men. Voor de oprichting van een afdee ling E.H.B.O. werd een subsidie van 70.- gegeven. De vele zorgen voor de oprichting van deze afdeeling gaf een goed resultaat. 70 leden en donateurs traden toe. In den loop van het jaar heeft het be stuur een arbeidsovereenkomst en een in structie voor de wijkverpleegster vastge steld. Betreffende de T.B.C.-bestrijding kan worden medegedeeld, dat zeer veel werk is gedaan. Drie patiënten zijn door bemiddeling van de vereeniging in een sa natorium verpleegd, waarvan de verple ging van een patiënt door particuliere bijdragen werd bekostigd. Het aantal lig- tenten is met een vergroot. De wijkzuster heeft voor de T.B.C-be- strijding 243 huisbezoeken afgelegd, 3 maal maatschappelijk werk gedaan en 9 maal op transport geweest. Op het einde van het jaar waren in 25 gezinnen nog 29 patiënten. Na dit verslag brengt de voorzitter dank voor de keurige samenstelling en dankt de secretaris voor zijn omvangrijk werk. Bijzondere lof brengt de voorzitter aan Zuster Hogeveen voor hare groote toewij ding, door zelfs een gedeelte van hare va cantia op te offeren en in het werk te blijven. Het financieel verslag van de wijkverple ging volgt nu. Ontvangsten: kraamverple ging 13.50, salarissen 600.—, verzeke ringen 93.86, moedercursus 23.00, hulp na overlijden 5.50, rente 17.13, terug betaalde onkosten 14.66, contributies 2083.60, verlies f 30.72. Totaal f 2881.97. Uitgaven: salarissen 2343.20, fonds Pe perzak 100.verzekeringen f 181.60, onderhoud materiaal f 2.85, modercursus 35.hulp na overlijden 2.75, onkosten 67.60, contributies 76.60, drukwerk 7.65, afschrijving materiaal 65.12. To taal 2881.97. Balans: Aan materiaal 586,11, te ont vangen gelden 127.63, belegd Bank 621.13. kas f 296.60. Totaal 1631.47. De T.B.C.-afdeeling. Ontvangsten: Kas 1 Jan. 1937 97.76, subsidie van het Rijk 366.idem gemeente 300.Prov. Ver. voor T.B.C.-bestrijding 228.an dere inkomsten f 869.75. Emmabloemp^ jes 49.35. Totaal 1918.85. Uitgaven: Wijkzuster f 600.verzeke ringen 16.80. contributies 10.40, pen- sionene f 66,66, verpleegkosten f 947.15, verpleegmateriaal 130.versterkende middelen 58.45. onkosten 31.51, voorij deelig saldo 32,89. Totaal 1918.35. Na gunstig rapport van de commissie van onderzoek werden beide rekeningen vastgesteld. De begrootingen werden vast gesteld oj 2835.en f 1185.89. Bij deze begrooting wordt een inlichting gevraagd naar de posten verzekering die totaal op 290.zijn uitgetrokken. Het fonds Pe perzak ad 100.per jaar is voor de pensioenneering van de vroeger wijk zuster. De subsidie van de gemeente is begroot op 368.00. De bestuursverkiezing liep vlot af. De bestuurscandidaten de heeren Jac. de Jong en Joh. Vlasveld werden bij acclamatie herkozen. Het bestuur was in de groote meerderheid. Tot afgevaardigden naar de vergaderin gen van den Z.H. Bond werden benoemd de heeren L. H. de Boer en P. L. Paarde- kooper. Medegedeeld wordt, dat de Emmabloem collecte op 24 April zal gehouden worden. Bij de rondvraag zegt de heer A. C. Paardekooper, dat het opgevallen is, dat betrekkelijk weinig kraamverpleging wordt gegeven, terwijl bekend is, dat de ze verpleging in alle opzichten goed is. Spr. verzocht het bestuur de oorzaak te willen onderzoeken van dit weinige ge bruik en te overwegen, of wellicht de kos ten te hoog zijn. De voorzitter antwoordt hierop, dat de vereeniging niet voldoende is ingericht om de kraamverpleging geheel uit te voeren. Bij een groot gebruikmaken van deze ver pleging zou één zuster onvoldoende zijn. Bovendien, als er besmettelijke ziekten in de andere verpleging voorkomen, le vert dit voor de kraamverpleging onover- komenüjke moeilijkheden op. De heer A. C. Paardekooper stelt ver volgens eenige vragen betreffende de niet aansluiting bij het oprichten van Katho liek Zoeterwoude. Spr. wil spreken over de argumenten, die gegolden hebben om niet aan te sluiten en over de oorzaak, dat over deze niet-aansluiting in het jaarver slag geheel niet gesproken wordt. De voorzitter antwoordt, dat de aanslui ting afgi wezen is, omdat voor de op te richten wreeniging niet gehiel Katholiek Zoeterwoude was uitgenoodigd. De heer A. C. Paardekooper zegt, dat by de oprichtingsvergadering andere ar gumenten zijn opgegeven n.l. het bezwaar, dat de vereeniging ook niet katholieken als hospitant-leden heeft en als tweede ar gument het ontvangen van subsidies van Rijk en Gemeente. Nadat van bestuurszijde was toegege ven, dat deze motie zou hebben gegolden tot de weigering tot aansluiting, wil de heer Paardekooper erop wijzen, dat de vereeniging eertijds als Groene Kruis is opgericht door de samenwerking van alle katholieke organisaties, dus door Katho liek Zoeterwoude en dat in een feestweek van de katholieke vereeniging te zamen een oprichtingsbedrag van f 1300.is bij eengebracht. Later is de deur opengezet voor niet- katholieken, die dus feitelijk geprofiteerd hebben. Spr. ontkent dan ook dit argu ment. De heer Joh. Vlasveld, bestuurslid, voegt er aan toe, dat voor de wijkverple ging later door de katholieke vereeni- gingen nog een bedrag van 850.is ver zameld. De heer Paardekooper zegt vervolgens, dat er toch R.K. voor den naam van deze vereeniging staat dus hadden de hospi tant-leden geen beletsel kunnen zijn tot toetreding voor K.Z. Vervolgens stelt spr. pertinent de vraag: zouden door de aansluiting tot K.Z. de subsidies van Rijk en Gemeente verloren zijn? De secretaris antwoordt hierop: neen, waarop de heer Paardekooper de conclu sie trekt, dat ook dit argument dus ver valt en opnieuw vraagt welk argument dan eigenlijk wel gegolden heeft. De voorzitter blijft volhouden, dat het eerste motief gegolden heeft, n.l. het niet uitnoodigen van alle vereenigingen ook die van den Hooge Rijndijk. Nadat de heer Paardekooper nogmaals aan het woord is geweest en de bewering blijft volhouden, dat de opgegeven argu- mente geen steek houden, waarna de voor zitter verzekert, dat deze argumenten toch hebben geleid tot de afwijzing aan het verzoek tot aansluiting en hij dus de heer F. niet tevreden kan stellen, wordt deze bespreking geëindigd. De vergadering wordt hierna gesloten. Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden. Gisteravond vergaderde de commissie van Samenwerking voor Bijz. Nooden, on der voorzitterschap van den heer J. de Graaf. Behandeld werden een 6-tal aan vragen om steun, waarvan er 2 in behan deling genomen konden worden, terwijl er 4 werden afgewezen. Mededeeling werd ge daan, dat de feestavonden een bedrag van ƒ233.83 hebben opgebracht, waarvan een batig saldo van ongeveer 200 overblijft. Voorts werd medegedeeld, dat van het Nat. Fonds bericht is ontvangen, dat boeken en kas van den penningmeester gecontroleerd, zullen worden. Door den heer Smeets, se cretaris, werd het jaarverslag over 1937 uitgebracht, waaruit bleek, dat in 1937 4 vergaderingen zijn gehouden, waarin be handeld werden 40 aanvragen. Afgewezen werden 35 aanvragen, terwijl er 5 werden ingewilligd tot een totaal bedrag van f 350. Voorts werd door bemiddeling der commis sie verkregen dat een bedrag van f 76.60 door crediteuren werd kwijt gescholden. De gehouden speldjesdag gaf een opbrengst van 49.69, terwijl van diverse vereenigin gen in 1937 een totaal bedrag van 31 werd ontvangen. De commissie is door het Nat. Fonds als commissie van samenwerking er kend en een reglement is vastgesteld aan de hand van een leidraad van het Nat. Fonds. Door den heer de Graaf, penningmeester, werd het financieel verslag over 1937 uit gebracht. De ontvangsten bedroegen 459.73)4, waaronder begrepen een kassal do van het voormalig crisiscomité ad ƒ59.04. De uitgaven bedroegen ƒ370 01, zoo dat er een batig saldo is van 89.72)4. Momenteel is er nog in kas ongeveer ƒ350. ZOETERWOUDE fH. R.l Een nachtelijke buiteling. Hedennacht omstreeks half 2 maakte de heer v. G. uit Alphen, komende van de automarkt te 's Gravenhage, met een auto nabij de Bruggestraat een buiteling over een langs het rijwielpad staande ligustrumheg, waar de auto met de wielen in de lucht terecht kwam. Bestuurder v. G. kon zich zonder de minste letsel uit het vehikel bevrijden en is met een plaatsgenoot, W. naar huis vertrokken. De auto werd in de garage Hol geborgen. (SPROOKJE) 239. Het sleuteltje deed het prachtig. Elke deur ging open en hoeveel deuren Anneke al open gemaakt had, wist ze niet eens meer. Maar van het prinsje was geen spoor te vinden. Zoo doolde zij door .lange gangen en leege, groote zalen. Het eenige resultaat was, dat ze doodmoe werd. Droevig ging ze op een groote steen zitten 240. Onderwijl keek ze ee.ns rond, en zag een aardige kleine ceur in den hoek van het vertrek. Die moest naar de toren van het slot voeren. Nu kon ze wel weer loopen en deed vlug de deur open.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7