M GE VING Wilt U iets weten? ZATERDAG 26 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fi HAARLEMMERMEER Geboren: Cornelis z. van H. van Oene en C. Oldenburg Alida Josina Pieter- nella d. van A. C. de Koning en C. M. Hol la Elisabeth Catharina d. van H. Lam- mers en C. J. de Lange - Jozias z. van D. Buis en M. M. S. Moens Mathilde Louisa d. van J. J. v. d. Berghe en M. L. C. v. d. Branden Maria Hendrica Mar- garetha Jannigje d. van C. van der Linden en H. van Drunen Cornelia He lena d. van N. F. L. Bouwmeester en M. Sprokkelenburg Maurits Gerard Hui- bert z. van W. van de Geer en L. van Zan ten Maria Joanna d. van N. Gorter en J. M. Pijlman Paulus Hendrikus Corne lis z. van H. P. Munsterman en M. C. Ver- degaal Jacobus z. van P. J. van Vuren en P. Malipaard Johanna Lijntje d. v. K. Houtkoop en N. den Ouden Cornelis Jacobus z. van Q. C. Kramp en G. Heems kerk. Ondertrouwd: H. A. v. d. Elsakar 35 j. en J. C. van Lint 22 j. J. C. v. Bergen 26 j. en J. Wesselius 25 j. J. J. Weststeijn 25 j. en A. Hogenes 19 j. S. Faas 29 j. en T. van de Kraats 22 j. J. Nap 21 j. en C. Duijster 24 j. T. van den Oever 27 j. en I. Voordouw 31 j. B. J. Hendriks 25 j. en M. C. Vis 26 j. Getrouwd: G. H. Oudshoorn 23 j. en J. M. van der Blom 16 j. Maarten Wit- ziers 25 j. en M. van den Bos 22 j. S. Beekhoven 28 j. en J. Rijkes 24 j. W. F. van Andel 27 j. en A. G. Sandifort 26 j. Th. J. Schijff 24 j. en P. van Marsber gen 19 j. Overleden: Teunis van der Vlugt 81 j. wedr. van G. Houtwipper Frangois van Prooije 63 j. geh. met G. H. Koning Catharina Broer 90 j. wede. van K. Zweeg man Petronella Maria 10 m. d. van A. C. L. Vercouteren en P. Haag Abraham Vogelaar 74 j. geh. met K. Blok. Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van J. Kagchelland en G. van Leeu wen. Gevestigd: C. Sneeuw, Aalsmeerder- dijk 330 Franziska Reinekers geboren Kurkowiak, Nieuwemeerdijk 334 H. J. Bogerd, IJ weg 134 Th. H. Nieters, IJ weg 52 J. Beugel, Snipstraat 6 N. Dol, Schoolstr. 12 Carel F. J. van Liempt, Nieuwemeerdijk 253 B. van der Stok, Schipholweg 21 C. C. Mertens, IJ weg 616 E. de Jong, Nieuweweerdijk 34 C. van Hall, Aalsmeerderdijk 310 Th. Kuijlen, Akerdijk 64. Vertrekken: C. Schipper naar Zuid en Noord-Schermer W. H. J. Branden burg, Apeldoorn J. Balk, Amsterdam G. H. Bosma, Amsterdam W. Otten, Am sterdam E. H. Heins, Haarlem A. Schute, Assen G. D. Freij, Mijnsheeren- land A. J. van der Peijl, Haarlem H. G. Berbé, Hillegom P. J, Salden, Amsterdam W. G. Schimmel, Amster dam Wed. Maurits C. Kroon, Lisse D. Jongkind, Aalsmeer C. Verboom, Reeu- wijk, Haastrecht H. J. Sander, Amster dam J. Grevenstuk, Amsterdam A. de Wit, Amsterdam J. N. de Wit, Am sterdam J. H. van den Bos, Amsterdam L. van Alphen, Amsterdam. KATWIJK Geboren: Lena d. v. K. Haasnoot en L. v. d. Oever. Helena d. v. D. L. v. Duyn en M. de Jong. Grietje d. v. A. Pronk en T. v. Velsen. Trijntje Cornelia <L v. T. Hus en A. Vlieland. Dirk z. v. C v. Zuylen en H. J. de Mooy. Pieter Marinus z. v. A. v. Duyvenbode en A. J. v. d. Eist. Agatha d. v. A. Ros en K. Berkheij. Ondertrouwd: D. Haasnoot en P. v Duyvenvoorde. J. v. d. Plas en A. v. d. Mark. A. Vlieland en S. v. Velzen. P. Varkevisser en M. Zuyderduin. Getrouwd: A. Ouwehand en G. C. Vooys. W. de Mol en A. v. d. Plas. J. D v. d. Luyt en N. Elstgeest. Overleden: Pietje Guyt 22 j. echt- genoote van G. Freke. Leuntje Korpels- hoek 97 j. ongehuwd. Leuntje v. d. Oever 56 j. Dirkje van Velzen, wed. van C. Schaap. KATWIJK AAN DEN RIJN Een niet reuklooze landsverdediger! Ze hadden nachtelijke oefeningen. Bij oefeningen maakt men soms vreemde avonturen mee, vooral in den nacht. Ter verdediging van eigen positie moesten ze zich op een motorschip verdekt opstellen; een schip met faecaliën, nota bene vloei bare faeacaliën. En het noodlot wilde, dat een der manschappen die gewoon was den vasten grond onder zich te voelen en op een schip dus heelemaal niet thuis was, uitgleed en gewapend in den vochtigen in houd van het schip terecht kwam! Men heeft getracht hem, nadat hij weer op het droge was geland, reukloos te maken. Geen gemakkelijke taak. 't Is gedeeltelijk gelukt. Daarna is de man per wagen huis waarts getogen. Of de ontvangst daar har telijk was hebben we nog niet vernomen. Voorzitter Staatspartij. De voorzit ter der R.K. Kiesvereeniging PL en E., de heer Jac. Meijer, heeft wegens vele be zigheden als zoodanig bedankt. Feestavond. De Tooneelafdeeling der St. Joseph-Gezellen-Vereeniging gaf, in sa menwerking met de Damestooneelvereeni- ging een feestavond in het Parochiehuis waarvan de baten zouden komen ten bate van het Parochiehuis. Na een hartelijk welkomst- en openingswoord door den 'Zeereerw. heer Pastoor Hesp, waarbij deze wees op het tweeledige doel dezer avond, n.l. kunstgenot en het brengen van offers, kreeg de Tooneelafdeeling het woord om op te voeren het tooneelstuk, in drie be drijven „De Lorelei", een stuk waarin de acteurs hun kunnen laten zien en dat de aandacht van het auditorium ten volle had. Na ieder bedrijf kan uit het applaus worden opgemaakt, hoe het luisterend pu bliek uiting wilde geven aan hun tevreden heid. Tusschen de pauzen en onder „de" pauze was er volop geelgenheid bij de ver schillende attacties om den avond aan een bepaald doel, het steunen van het Paro chiehuis, te doen beantwoorden. Hierdoor werden heel velen geluk^g gemaakt, den een door het inbezit komen van surprises of anderszins en weer anderen omdat ze zoo'n mooie gelegenheid hadden „offers" te brengen. Na deze pauze met attracties volgde het kluchtspel „Een Nachtelijk mysterie". Dit slotnummer was van geheel andere strekking dan het eerste stuk en aan de stemming werd daardoor heel wat ver anderd. Pastoor Hesp dankte in zijn slot woord allen, die aan het welslagen van de zen avond hadden medegewerkt, inzonder de tooneelisten onder leiding van den heer v. d. Marei, de heer v. d. Valk voor het aanvullen der pauzen met pianomuziek, en de schenkers der vele prijzen. De avond hal voor het Parochiehuis een mooi batig saldo opgeleverd. NOORDWIJKERHOUT „STILLE OMGANG". Pastoor Westerwoudt op den weg van beterschap. Vrijdagavond hield de afd. Noordwijker- hout van het Genootschap van den Stillen Omgang een goed bezochte bijeenkomst in het patronaat van St. Victor, ter voorberei ding van den a.s. omgang. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jac.zn., sprak een wel komstwoord. Spr. deelde mede, dat het met de gezondheid van den hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt den goeden weg gaat Spreker stelde voor Zaterdag dus he denochtend - een telegram aan den Pas toor te verzenden, dat alle stille omgangers thans in vergadering bijeen, hun gebed be loven voor zyn volledig herstel. Onder ap plaus stemde de vergadering hiermede in Hierna wees spreker op de verplichtingen van degenen, die aan den omgang deelne men. Het hoofdbestuur heeft gevraagd de jongeren hier vooral op te wijzen. Laten degenen die gaan om een kijkje in Am sterdam te nemen, liever thuis blijven, al dus de voorzitter. De intentie van dit jaar is. dat de christelijke ernst in de huisge zinnen moge bewaard blijven. De voorzit ter deelde vervolgens mede, dat Kapelaan van Adrichem, die zijn priesterlijk woord hedenavond zal laten hooren, de omgang zal meemaken. Hierna zong het zangkoor onder leiding van directeur de Jong eenige nummers, wat de aanwezigen zeer waardeerden. Alsnu nam Kapelaan van Adrichem hel woord, die als titel van zijn boeiende le zing genomen had „Van geslacht tot ge slacht zullen wij Uw lof verkondigen". Op verzoek van den voorzitter hield de Kape laan deze lezing voor den tweeden keer. Alvorens Zijneerw. begon, deelde hij me de, dat Pastoor Westerwoudt heeft ver zocht den omgangers te vragen of zij hem in hunne gebeden in den nacht van den Stillen omgang willen gedenken. Hierna zeide Zijneerw met aarzeling voor den wteden keer aan zijn woord te moeten be ginnen, doch het voor den omgang wilde doen en omdat de voorzitter het zoo uit drukkelijk verzocht had. Als vrienden van den Christus der Eucharistie, zoo begon de Kapelaan, zijn we voor den tweeden keer bijeen om den Stillen Omgang voor te be reiden en over eenigen tijd zullen we weer getuige kunnen zijn van dien ontróerenden bedetocht van mannen in het nachtelijk duister. Hij spoorde alle mannen uit Noord- wijkerhout aan om den God der altaren eer aan te doen door in groote getale naar Am sterdam op te trekken en alle offers die daarovor gebracht moeten worden blij moedig te brengen. De Kapelaan besprak hierna het ontstaan van den Omgang en wekte in mooie woorden tot deelname op. De voorzitter dankte Kapelaan v. Adri chem, namens de vergadering voor zijn priesterlijke woorden. Hierna werd het programma van den om gang besproken. De omgang wordt dit jaar gehouden in den nacht van 1213 Maart. De zangers uit Noordwijkerhout zullen de Haagmis in de Mozes en Aaronkerk zingen. De eerste wagons van den trein zijn voor de afdeeling Noordwijkerhout. De zangers moeten voorop in den stoet gaan en vóór de H. Mis communiceeren. Tot commissa rissen werden wederom aangewezen de heeren Berbee, A. Kaptein en Jac. v. d. Meer. Dit jaar zullen de orde-commissarissen de verschillende devoties niet aan de omgan gers bekend maken. Zaterdagavond 12 Maart is er om 10 uur precies een H. Lof voor de deelnemers, in de St. Victorkerk en zal alsdan het reisgebed, opgemaakt door Pastoor Floor uit Stompwijk, gebeden wor den. De trein van groep A, waaronder Noordwijkerhout behoort, vertrekt om 11.08 precies. Na het Lof is het rooken verbo den. Aan het eind van de vergadering nam de heer Bergsma, bestuurslid uit Leiden, het woord om een propagandistisch woord uit te spreken. De voorzitter dankte den heer Bergsma voor zijn woorden en deelde mede, dat Ka pelaan de Kleermaker van St. Jozef, die ter vergadering gekomen was, de omgang eveneens zal meemaken. Hierna zong het zangkoor „Jesu dulcis memoria" en „O sa- lutaris Hostiae". Bij de sluiting deelde de voorzitter nog mede, dat reisbiljetten 1.10 op 5 Maart van 7.309 uur verkrijg baar zijn in het patronaat en op 7 Maart in café Brama van 79 uur 's avonds. Tot uiterlijk Donderdag 7 uur, vóór den om gang kunnen nog spoorkaartjes afgehaald worden op de bekende adressen, kaart ter afstempeling meebrengen! Na een gebed voor beterschap van Pastoor Westerwoudt werd de bijeenkomst gesloten. OPENING HUISBROEI-TENTOONSTELLING. Vrijdagavond om 7 uur is de huisbroei- tentoonstelling, welke georganiseerd is in de groote zaal van het café van de wed. J. L. Brama, geopend. Een groot aantal deelnemers, belangstellenden en genoo- digden had zich tegen den openingstijd in de zaal, die als het ware in een bloemen tuin was herschapen, verzameld. Allereerst nam de voorzitter van de ten toonstellingscommissie, de heer J. v. d. Voet, het woord die alle aanwezigen een hartelijk woord toeriep, in het bijzonder de burgemeester en verdere genoodigaen en de besturen van de organisaties. Ook dit jaar aldus de voorzitter, zijn we weder om uitstekend geslaagd alhoewel de deel name aan de kasbroei minder is dan ver leden jaar, er zijn n.l. 35 deelnemers. De vrije huisbroei is dit jaar een schitterend succes na den oproep van het vorig jaar om meer deelname. De voorzitter wees er nog uitdrukkelijk op, dat de deelnemers aan de huisbroei hun bloemen werkelijk in huis gebroeid hebben. Hierop is goed gecontroleerd. Na deze inleiding verzocht de heer v. d. Voet den burgemeester om de opening te verrichten. Zijnedelachtb. zeide met genoegen de tentoonstelling te willen openen omdat deze ieder jaar zoo'n prachtig werk te zien geeft. Schitterende resultaten zijn weer beriekt, vervolgde de burgemeester en de zaak is wederom keurig gearrangeerd. Ook dit jaar is de vrije inzending van de firma v. d. Berg Smit wederom fraai. Zoo'n huisbroei-ten- toonstelling werkt buitengewoon mee om liefde voor het vak aan te kweeken. Ik wil er eens de aandacht op vestigen, aldus de burgemeester, wat een liefde en geduld er noodig is om de hier tentoongestelde re sultaten te bereiken. Veel zorg is er voor noodig en het beste plaatsje in huis moet voor de broeierij ingeruimd worden. Jam mer echter, dat de liefde voor het vak bij velen alleen in het zelf broeien van bloe men tot uiting kan komen en zij tot werk loosheid zijn gedoemd. De burgemeester zeide de toestand nog somber in te zien, want al zou het areaal misschien uitge breid worden meer werkgelegenheid komt er wellicht niet door. De hoop uitsprekend, dat de toestand wat <5e werkloosheid be treft toch maar spoedig moge verbeteren, verklaarde de burgemeester de tentoonstel ling voor geopend. Hierna nam pastoor Maas het woord. Deze zeide het op hoogen prijs te stellen het woord te mogen voeren. Het treft me altijd, aldus zijneerw., als ik deze zaal bij de tentoonsteling binnentreed, dat O. L. Heer zooveel moois geschapen heeft en dat de menschen met zooveel liefde hieraan meehelpen. Het is bijna niet te begrijpen, dat dit alles in h -is klaar gespeeld is. Spr. noemde het een aansporing voor de jon geren om in de toekomst er naar te stre ven dit te evenaren. Na de pastoor nam de voorzitter van den Volksbond het woord en feliciteerde de commissie met het be reikte resultaat. Hij zeide dat de huisbroei hem na aan het hart lag omdat het een af deeling van den Volksbond is. Spreker be dankte de tentoonstellingscommissie voor het vele werk dat verricht is. Ook de broeiers bracht hij dank voor hun werk. De heer Braun, voorzitter van H. B. G., nam vervolgens het woord en zeide, dat de afdeeling Noordwijkerhout het op prijs stelt, dat hier eens tentoongesteld wordt met wat een liefde voor het vak de deel nemers bezield z(jn. Namens het bestuur deed de heer Braun de toezegging van een bijdrage ter bestrijding van de onkosten. De voorzitter van de commissie vestigde ten slotte de aandacht van de aanwezi gen op de tentoonstelling van huisvlijt, welke op het tooneel van de zaal in el kaar is gezet en beval de verloting aan. Als eerste prijs is dit jaar een Simplex rijwiel uitgekozen. Hierna ging men over tot de uitreiking der behaalde prijzen, het geen door den burgemeester geschiedde. De jury bestaande uit de heeren J. C. v. d. Meer, G. Vink en G. Faase, allen uit Noord- wijk, hebben heel wat werk moeten doen eer de prsijwinnaars uitgekozen waren. De wisselbeker voor de verplichte huisbroei is dit keer wederom gewonnen door Jac. Nulkes, die hem mag behouden omdat hij voor de derde keer de winnaar is. Hier onder volgen de verdere prijswinnaars van de verplichte huisbroei. 2e W. Derksen, 3. J Wijnands, 4. G. Weijers, 5. J. v. d. Burg, 6 C. Nulkes, 7. P, Wessels, 8. W. v. d. Oete- laar, 9. Arie v. d. Voort, 10. Jac. v. d. Meer, 11. A. v. Resteren, 12. J. F. v. d. Bosch, 13. Ant. v d Voort, 14. H. v. d. Voet, 15. C. v. d. Berg Czn., Verplichte huisbroei van K. J. C.'ers: le prys B. Ooms, 2. M. P. Warmerdam, 3. J. v d. Berg, 4. J. v. d. Voort L.zn. Met de inzending ter opluistering werd mej. van den BergSmit bekroond met een eere-prijs met lof v. d. jury. Deze in zending is werkelijk schitterend en ditmaal geheel gewijd aan het Koninklijk huis. Tus schen een groot aantal schitterende plan ten en bloemen prijken de witte borstbeel den van Prinses Juliana en Prins Bern- hard waarboven de foto van de kleine prin ses Beatrix. Dit is de toekomst zooals dui delijk is aangegeven. Rechts van deze beelden prijkt een schilderij van de Ko ningin het heden en links een schil derij van Koningin Emma het verle den. Het is een prachtig geheel en wekte ieders bewondering. Vrjje huisbroei: le prijs G. Weyers, die voorgoed de wisselbeker won, 2e pr. Jac. Nulkes, 3de pr. A. v. Kesteren, 4de pr. C. v. d. Berg Jzn., 5de pr. W. Kaptein, Kou gevat en rillerig, zwaar in hoofd en ledematen, grieperig? „Mijnhardijes" herstellen U hiervan snel en goed. (Het zjjn hartvormige cachets). 12 stuks 50 ct., proefdoo-je 2 stuks 10 ct. 6e pr. F. v. d. Bosch, 7de pr. P. Wessels, 8e pr. H. v. d. Voet. Vrije kasbroei: le pr. J. v. Noort Azn., 2de pr. J. v. d. Berg Fzn. Huisvlijt K. J. C.: jury: kapelaan v. Egmond. Eere-prijs J. v. d. Ploeg, le prijs G. v. Gijlswijk, 2e pr. J. Zwaan, 3e pr. Koos Bergman, 4e pr. G. Bemelman. De tentoonstelling is Zaterdag en Zon dag geopend. We raden ieder aan eens een kijüje te gaan nemen Men zal er van staan te kijken wat voor schitterende resultaten ook dit jaar wederom zijn bereikt. NOORDWIJK Volksbond. Gisteravond hield de afd. Noordwijk van den Ned. R.-K. Volksbond haar vierde ontwikkelingsavond in dit sei zoen, waarbij de groote zaal geheel bezet was. In zijn openingswoord heette de voor zitter allen welkom, in het bijzonder den zeereerw. heer Henri de Greeve, die dezen avond zal spreken over „De noodzakelijk heid van de principieele organisatie". Al vorens hem het woord te verleenen moest spr. nog mededeelen, dat Maandag 28 Fe bruari het ontsapnningslokaal voor de werkloozen zal zijn geopend. Hierna kreeg de eerw. spr. het woord. Allereerst wilde hij vaststellen, dat inzake de principieele organisatie ook bij ons Katholieken zoo veel wanbegrippen bestaan. Men moet zich goed voor oogen stellen, dat de kath. or ganisaties er niet zijn alléén voor mate- riale belangen. Dat wil niet zeggen, dat men de materieele belangen moet ver- waarloozen, maar de principieele organisa tie is er om het sociaal en economisch le ven te heiligen en de mentaliteit, welke thans de wereld beheerscht, te verbete ren. Het groote woord van Paus Leo XIII in zijn Rerum Novarum moet bewaar heid worden in onze organisaties. Niet door den uiterlijken schijn van R.-K., maar door innerlijke beleving en zich houden aan het woord van onze Pausen en de lei ders der organisatie. Als men hiervan goed doordrongen is, dan opent de katholieke or ganisatie groote perspectieven voor het welzijn der geheele wereld. In een helder betoog bracht spr. naar voren wat in een 200-jarige periode van liberalisme is ver loren gegaan en wat door ons heroverd moet worden. Iedere tijd heeft hiervoor zijn eigen ideëen gehad en in onzen tijd hebben wij alles opgebouwd op Christus' Koningschap. Dit mag echter niet alleen zijn een vergaderingleus, doch moet zijn aen le vende gedachte, die in ons voortleeft. La ten wij de legers van organisaties stellen in Gods dienst, om de wereld weer te hei ligen. Dat zij de taak van iederen diep overtuigden Katholiek. Met een dankbaar applaus en een dank woord van den voorzitter werd deze mooie en leerdame rede beloond. De voorzitter deelde nog mede, dat vol gende week 4 Maart de 5e ontwikkelings avond zal plaats hebben, waarbij de heer H de Boer het interessante onderwerp van den schoolstrijd zal behandelen. Spr. ver wachtte dat dan allen weer aanwezig zul len zijn. Met een opwekking om, nu Her wonnen Levenskracht dit jaar 25 jaar be staat, deze instelling nog eens extra te steunen door de vrijwillige 5 cents-actie, sloot de voorzitter dezen goed geslaagden ontwikkelingsavond met den chr. groet. Kostelooze vaccinatie. Op Woensdag 9 Maan a-s. zal gelegenneid worden gege ven om zich des middags te half vier in de openbare lagere school aan de van Pan- huijsstraat kosteloos te iaten inenten en herinenten. Zij die van deze gelegenheid gebruik willen maken, moeten zich vóór Donderdag 3 Maart a.s. ter secretarie aan melden, met medebrenging van hun trouw boekje. Leven in de brouwerij. B. en W. heb ben aan den heer G. van Rhijn, te Noord- wijk aan Zee, vergunning verleend voor het bouwen van een winkelgalerij aan de voormalige Bomsteeg te Noordwijk aan Zee; aan den heer J. Ciera is vergunning verleend voor den verbouw van een woon huis aan den Nic. Barnhoornweg, aldaar. Bouwerij aan Q. v. Uffordstraat gaat niet door. Men zal zich herinneren, dat ge- ruimen tijd geleden aan de N.V. Exploi tatie Mij. „.Ruijsdaellaan" te Amsterdam vergunning werd verleend voor het bou wen van 72 woningen aan de Quarles van Uffordstraat te Noordwijk aan Zee. Thans vernemen wij, dat genoemde Mij van dezen bouw heeft afgezien. OEGSTGEEST Wielrijder tengevolge van aanrijding overleden. De 72-jarige heer W. van der Pijl, die Donderdag op den hoek van den Rijngees- terstraatweg en Rijnzichtweg met de fiets tegen een auto reed, is in den afgeloopen nacht in het St. Elisabethziekenhuis te Lei den aan de daarbij bekomen verwondingen overleden. St. Josephsgezellenver. Medegedeeld wordt, dat de jaarvergadering en installa tieplechtigheid niet a.s. Zondag, maar Zon dag over een week zal plaats hebben. RIJNSBURG Het gaat beter. We kunnen thans me dedeelen, dat de heer R., die Woensdag, avond door een auto werd aangereden en wiens toestand de eerste dagen zeer ernstig leek, in aanmerkelijk gunstiger toestand verkeert. Levensgevaar is geweken. VOORSCHOTEN Ongeval. De 7-jarige J. Stolk alhier, wilde achter op een wagen sprongen, doch kwam te vallen. Een fietsrijder v. d. L., die achter hem aankwam, reed over zijn lin kerbeen. Met een beenbreuk werd de knaap opgenomen en door een lid van de E.H. B.O.-brigade naar dr. M. v. d. Stoel ver voerd. VOORHOUT Volksbond. De afd. Voorhout van den Ned. R. K. Volksbond, alhier, hield een vergadering in de groote zaal van het Pa rochiehuis. De voorzitter, de heer C. v. d^ Burg, verwelkomde den spreker voor dezen avond, den heer G. Slingerland, van het Centraal bestuur. Deze had voor onder werp gekozen: „Het vijftig-jarig bestaan van den R. K. Volksbond". Op zeer duide lijke wijze zette spr. uiteen, welke invloed de Volksbond op godsdienstig en zedelijk gebied heeft bereiat. Na het beëindigen van deze rede, werd den luisteraars gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. Na dankwoord sluiting. Huis- en Kasbroei-tentoonstelling der St. Josephs-Gezellen en K.J.C. Ook hier ter plaatse zal een huis- en kasbroei-tentoon stelling worden georganiseerd door de St. Josephs-Gezellen en K. J.C. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat deze tentoonstel ling zeer af zal wijken van de voorgaande. Werden toen de bloemen tentoongesteld op tafels, nu zal de groote zaal herschapen worden in een Lentetuin. Het geheel zal worden gearrangeerd onder architectuur van den heer H. C. v. Wieringen alhier. Het ligt in de bedoeling, op zoo ruim mogelijke wijze aan de jeugd vooral te laten zien, hoe ver men de bloembollen wel kan forceeren. Ook zullen te zien zijn een collectie zieke bollen, afgestaan door de fa. Jonkheer en Zonen te Hillegom. Een kunstmeststand van de Gebrs. v. d. Laan alhier zal ook aan wezig zijp. Verder zal ook op platen te zien zijn het vervoer van bloembollen en bloe men. Er zal geen entrée geheven worden. Van een riet-schelf gevallen. Terwtyl de heer H. E., wonende alhier en werkzaam bij de Fa. N.V. S. Zn, die hun landerijen in onze gemeente hebben, op een rietschelf werkzaamheden verrichtte, had hij, door de gladheid van het riet, het ongeluk van een tamelijke hoogte te vallen, waardoor bij ongelukkigerwijze zijn pols brak. Door een voorbijrijdenden automobilist werd de verongelukte naar den gemeente-genees heer Dr. H. A. G. Bots vervoerd. WARMOND St. Josephsgezellenver. Maandag 28 Febr. Vastenavond bijeenkomst in den burcht. Voor verschillende spelen zijn prij zen beschikbaar. Daar het geen Congrega tie is begint het feest om 8 uur. WASSENAAR Uitvoering „Excelsior". In 'i R.K. Ver- eenigingsgebouw werd door „Excelsior" voor een volle zaal een uitvoering gege ven. Door den voorzitter, den heer Hofman werd een kort woord gesproken, waarbij hij mocht constateeren, dat de belangstel ling voor „Excelsior" nog steeds levendig is. Spreker meende dit te moeten toeschrij ven aan het feit, dat er tusschen Wassenaar en „Excelsior" een band bestaat van een reeks van jaren, en een deel van het dorps leven is geworden. Een zevental muzieknummers werden hierop vlot afgewerkt. Na de pauze volg de hierop een optreden van de Tooneelver- eeniging „Hulp en Steun", dat opvoerde een blijspel „In andermans schoenen". De aanwezigen hebben ook hiervan volop ge noten. Het geheel is een geslaagde avond geworden. Vragen: Welke zijn de hoofdsteden van Noorwegen, Zweden en Denemarken? Is Ohristiania een hoofdstad? Antwoord: resp. Oslo, Stockholm, Kopenhagen. Christiania is de hoofdstad van Noorwegen, doch tegenwoordig is de naam Oslo. Vraag: Wat is de* vertaling van de woorden: Recojoaria, ourivesaria, joacharia. 't Is Portugeesch en heeft betrekking op een handelszaak. Antwoord1: Ourivesaria beteekent handel in byouterieën. De beide andere woorden konden wij in de twee Portugee- sche dictionaires, welke wij nasloegen, niet ontdekken. Leest met aandacht de advertenties In Uw DanWsJI

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6