AGENDA „Zomerzorg" 3 Maart a.s. OMGEVING Acadeniteroseuws Laatste berichten Burgerlijke Stand FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 26 FEBRUARI 1938 DE LEmSCHE COOkANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDEN. Zondag. K.J.M.V. Soirée „Foyer", 8 uur. Vrijdag. Mij. voor Toonkunst. Buitenge woon concert Kleine Zaal, Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt waargenomen door de dokters: Kortmann, v. Alphen, Flim, Kors en Si mons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 F e b r. a.s. tot en met V r ij d a g 4 Maart waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telf. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. WORDT GESLOTEN, omdat zij weder als een Sprookjes Paleis zal openen. 6833 BILJARTZAAL BLIJFT GEOPEND. Trianon Van de Lumina-film „Onder Gele Vlag", welke als hoofdnummer na de pauze deze week in het Trianon-Theater wordt gege ven en waarvan we in onze filmrubriek reeds een korte beschrijving gaven, gaat een bijzondere aantrekkingskracht uit.' Hans Albers moge hier en daar wat al te bruusk optreden en den schijn geven, dat hij daardoor indruk wil maken, men kan er toch van verzekerd zijn een amusante en veelal spannende avonturenfilm te'be leven. Zoo is het inderdaad met deze Lumina-film ook. Veel avonturen, hier en daar wat gooi en smijtpartijen, zooals we van Hans Al bers gewend zijn, maar daar tusschen door een liefdes verhaalt je met aan den eenen kant het ziekenverpleegstertje in den per soon van Dorothea Wieck en aan den an deren kant Olga Tschechowa, een journa liste, die beiden doodelijk verliefd zijn op den sterken man, die zich door alle moei lijkheden weet heen te slaan. Bekoorlijk spel wordt hier vooral geleverd door Do rothea Wieck. Zij is de vrouw, die tot de ontdekking komt, dat Hans een ander toe behoort, als zij meent hem voor zich ge wonnen te hebben. En toch neemt hij haar mee op zijn reis, omdat hij, verontrust door een (verwisseld) ziekenrapport, in de mee ning verkeert, dat hij nog slechts een half jaar te leven heeft. Zij laat hem begaan, leeft met hem mee, besteedt al haar zorg aan hem, doch moet dan toch hooren, dat hij haar niet lief heeft. De ontknooping van het verhaal volgt in fcet oerwoud, waarheen Hans Albers ge trokken is om een door Indianen overval len expeditie te hulp te komen. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „De vrouw des huizes", een Columbia-film met John Boles en Rosalind Russell in de hoofd rollen. Deze film laat zien hoe een vrouw, cie slechts gehuwd is om onafhankelijk te kunnen zijn en uitsluitend voor zich zelf leeft, ook aan zich zelf wordt overgelaten en gedoemd is een naargeestig leven te slij ten. In het voorprogramma naast het jour naal een vliegfilm uit Amerika, waarin wordt uitgebeeld met welk een groote mate van veiligheid de burgerlijke luchtvaart in Amerika vliegt. Rex Gisteravond zijn de deuren van het Rex- theater aan de Haarlemmerstraat open gegaan. Het kwijnende bestaan, dat vroe gere directies hier hebben gevoerd, heeft plaats moeten maken voor het frissche initiatief van de Trianon-directie, die het entree danig heeft laten veranderen en ver fraaien. Alles was gisteravond nog niet geheel gereed. De groote reclame moest nog aan den gevel worden aangebracht en er haper de nog iets aan de geluidsinstallatie, maar d'at zal vandaag reeds wel verholpen zijn. In de hall stond een schat van bloemen en de directie had tal van gelukwenschen In ontvangst te nemen. Het openingsprogramma was goed ge kozen. Twee groote films met een aardig voorprogramma. Voor de pauze: „Charlie Chan in het circus". De figuur van den wijsgeerigen Charlie Chan behoeft langzamerhand geen nadere toelichting meer. Hij is de kinderlijk wijsgeerige Chinees met veertien kinderen en op zijn kalme, rustige wijze ontraad selt hij glimlachend de meest ingewikkelde misdaden. En deze film is een van zijn beste. In de andere hoofdfilm „De Zigeuner prinses" spelen Laurel en Hardy de hoofd rollen. Het is een allervermakelijkste film. Wij hebben er vroeger reeds uitvoerig over geschreven en willen dus niet al te veel in herhaling treden. Maai wij mogen toch wel herinneren aan de prachtige creatie van Laurel en Hardy in het romantische kamp der zigeuners, waar zij natuurlijk dt grootste domheden begaan, aan hun dwaze zakkenrollerij en Oliver's vaderschap ever het door de zigeuners gestolen kind van den graaf en tenslotte aan het geestig gevonden slot, als zij uit de martelkamer WASSENAAR AUTOBUS TEGEN BOOM. Drie passagiers en chauffeur gewond. Hedenochtend 11 uur is op den rijks straatweg ter hoogte van de Persijnlaan een autobus van den dienst Noordwijk Den Haag door het breken van de voor-as tegen een boom gereden. De rechterkant van de autobus werd hierdoor geheel ver nield. De bestuurder, C. uit N o o r d w ij k, bekwam snij wonden aan gelaat en handen, terwijl ook drie passagiers werden gewond, waarvan twee vrij ernstig. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp De twee ernstig gewonde passagiers zijn door particulieren vervoerd. Daar zij reeds van de plaats van het ongeval verwijderd waren, toen de po litie arriveerde, zijn hun namen onbekend en kan ook niet gemeld worden naar welk ziekenhuis zij vervoerd zijn. De licht ge wonde passagier is R. uit K a t w ij k. De politie heeft proces-verbaal van het ge beurde opgemaakt. LEIDSCHENDAM R.K. Bond voor groote Gezinnen. Onder leiding van den heer F. J. Zuid- wijk kwam gisterenavond de R.K. Bond voor groote gezinnen in algemeene leden vergadering bijeen in het R.K. Vereeni- gingsgebouw. Bij de mededeelingen geeft de voorzit- vergadering bijeen in het R.K. Vereeni- ter een uiteenzetting van de toezegging van den Minister betreffende boterbon nen. Een keurig jaarverslag van den Secre taris, den heer C. J. Nieuwenbroek wordt onder dank en applaus goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat er een batig saldo aanwezig is van 43.—. Bij de bestuursverkiezing wordt met meerderheid van stemmen gekozen de heer Jac. Schuijt Sr. Tot leden voor de kascontrole worden benoemd de heeren Fr. van Eeden en Scholten. Na een geanimeerde rondvraag wordt aeze goedgeslaagde bijeenkomst onder dank en met een opwekkend woord geslo ten met den Christelijken groet. St. Josephsgezellen-Ver. Zondag 27 Februari te half 12 en na het Lof bijeen komst. Te 12 ur adspirantencursus. Maan dag 28 Februari te 7.30 uur Tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Ma- ria-congx-egatie, geen bijeenkomst. Don derdag 3 Maart te 7.30 uur biljartclub A.D.O. Vrijdag 4 Maart: Eigenwerk-avond en Zaterdag 5 Maart na het Lof bijeen komst. K.J.M.V. Maandag 28 Februari: Socie- teitsavond. Dinsdag 1 Maart te 7.30 uur Maria-Congregatie. Oranpe bloeit weer. In het R.K. Ver. eenigingsgebouw aan de Damlaan had gis terenavond de laatste opvoering plaats van het spel met zang „Oranje bloeit weer", welk spel, zooals bekend, wordt opgevoerd door de kinderen der hoogste klassen van alle scholen. Evenals de vorige avonden was ook gis terenavond de zaal tot in ale hoeken be zet door ouders en belangstellenden. Ook thans werd het programma vlot en keurig belangstelling, de organisatoren van dit afgewerkt, zoodat, gezien ook de groote Oranjespel met genoegen op deze avon den kunnen terugzien en zeer zeker een woord van hulde toekomt voor hun vele en moeilijke werk. 25-jarig jubileum. Op 1 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. F. Bleijs werd benoemd tot lid van het R.K. Armbestuur van Veur, waarin hij thans sinds 5 Juni 1934 het voorzitterschap bekleed. Op 1 Maart zal te 9 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opge dragen, terwijl er van 11.30 tot 12.30 uur gelegenheid zal zijn hem te complimentee ren in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan. Radio-reductiebons. De commissie, benoemd uit K.R.O, N.C.R.V. en V.A.R.A. komt Dinsdag 1 Maart a.s. des avonds van 78 bijeen in hotel „De Zwaan" tot het uitreiken van radio-reductiebons aan werklooze radio-luisteraar, aangesloten bij de radio-distributie-centrale. Medege bracht moeten worden werkloozenkaart en laatst betaalde kwitantie. Aan kinde ren worden geen bons afgegeven. STOMPWIJK Lezing Prof. Cleophas. Donderdag avond hield prof. Cleophas een lezing voor de leden der Standsorganisatie's in de zaal van het „Blessepaard." Aanwezig waren o.a. den Zeereerw. heer Pastoor Floor en Kapelaan Klaver. De 'heer Beekman was niet geheel te vreden over de opkomst en hoopte voor de volgende te houden lezing op grooter belangstelling, gaf hierna het woord aan den spreker. Prof. Cleophas behandelde in zijn lezing komen en Hardy is uitgerekt en Laurel is ingekrompen. Vooraf gaat nog een uitgebreid Journaal en een zeer geestige gekleurde teekenfilm. Men kan in het nieuwe Rex-theater een amusante avond beleven Om een lichtzin nige huwelijksopvatting in „De zigeunex-- prinses" moet de aanbeveling echter tot volwassenen beperkt blijven. het tweede gedeelte van de Pauselijke en- yccliek over het Huwelijk en behandelde achtereenvolgens: Kwaad van kinderbe perking, Stei'ilisatie en Emancipatie van de vrouw en stelde daartegen het Katho liek Huwelijksideaal zoo zuiver mogelijk te houden en zoo zuiver mogelijk te bele ven. B.V.L. De gewestelijke Commissie van de B.V.L. heeft met ingang van 1 Maart den plaatselijken Leider der afd. Stompwijk, den heer J. W. M. Boogmans, op diens verzoek op eervolle wijze van zijn functie ontheven. De heer Boogmans bekleedde sinds de oprichting deze post en is sindsdien de stuwende kracht van de af deeling geweest en heeft waarlijk zijn taak als leider met enthousiasme vervult. Tot zijn opvolger is benoemt met ingang van 1 Maart, den heer G. Wijsman. S.N.A. Naar wij vernemen is het eerste elftal van S.N.A. deze week ont bonden, wegens een te kort aan spelers. S.N.A. bestaat thans nog uit de Jun.-elf- tallen A. en B. SASSENHEIM Jaarvergadering E. H. B. O. In de zaal van „De Oude Post" hield de E. H. B. O. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. v. d. Nouland, opende deze bijeen komst met een welkomstwoord inzonder tot dr. Zeyerveld en den heer Ritze, als mede tot de bestuursleden der zusterver- eeniging Noordwijk. De voorzitter consta teerde, dat het met de brigade in het af- geloopen jaar niet geheel naar wensch is gegaan. Het bestuur zal eenige aanwij zingen geven, welke kunnen leiden tot meer actie bij de leden. Na de notulen volgde een jaarverslag waarin de werkzaamheden werden opge somd. Hierna volgde een verslag van de financiën, waaruit bleek, dat het batig sal do bedroeg 57.30. Bij monde van den heer Bakker werd de penningmeester ge dechargeerd. Het bestuur doet mededee- ling dat vier leden zijn geroyeerd. Elf cur sisten gaven zich als nieuwe leden op. De verkiezing had tot resultaat, dat de voor zitter met algemeene stemmen werd her kozen, alsmede de commissaris, de heer C. Gisteren kwam de gemeenteraad in ver gadering bijeen. Voorzitter: burgemeester C. A. M. Koot. Op de notulen geen aanmer kingen. Bij het punt mededeelingen discus sieert de heer Donker met B. en W. over de erfpachtgedachte. 1. Aan de R.K. Jongensschool wordt ver goed op art. 101 le lid wet 1920 over 1938 1429.56; aan de R.K. Meisjesschool 1592.01; aan de R.K. School te Kwakel f 3140.70; aan de Ned. Herv. school 1681.36 en aan de Chr. school 'Zd. Legmeer ƒ687.71 verminderd met ƒ350 (geraamd schoolgeld- opbrengst). 2. Een aanvulling op de verordening op de tapperijen en op de openbare vermake lijkheden tijdens vóór-, algemeene- of ge deeltelijke mobilisatie wordt aangenomen. 3. Op het voormalige sportterrein, dat nu bebouwd wordt, krijgt men een Oranje- wijk n.l. een Oranjelaan, een Prinses Ju- lianalaan en Prins Bernhardlaan. De oude Julianastraat zal Dr. de Visserlaan heeten. 4. Hierdoor komt er ook een kleine wij ziging in de stemdistricten-verordening. 5. Aan J. Idema wordt ƒ1.80 per maand vergoed, ingaande 1 Mei 1938, voor zijn schoolgaanden zoon. 6. Voor het belastingjaar 1937'38 wor den voor de gemeente 75 opcenten gehe ven op de hoofdsom gemeentefondsbelas ting. 10. Door tusschenkomst van de N.V. In- cassobank te Amsterdam is een verzekering gesloten tegen benadeeling door plaatselij ke ambtenaren en bedienden of anderen van gemeentegelden ad 50.000 tot en met 31 Dec. 1940. 11. De N.V. Uith. Baconfabrieken ver zocht verlaging van tarieven voor het slachten van baconvarkens op het gemeen telijk slachthuis, dit naar aanleiding van de verlaagde vergoeding door den minister van Econ. Zaken vastgesteld. Dit punt jaagt heel wat stof tot spreken op. Namens de R.K. Raadsfractie sprak de heer Meeuwissen. Hij kon met het voorstel van B. en W. in eerste instantie niet mee gaan, maar bij nadere bestudeering heeft hij begrepen, dat B. en W. en de gemeente in een moeilijk parket zouden komen. Was het Baconbedrijf in de jaren 1932'34 loyaler in zijn houding geweest, dan was de toestand nu anders geweest. Er komen bedreigingen van elders te gaan slachten. Men onttrekt dus zoodoende een groot deel van het werk aan Uithoorn. Door het niet aannemen van deze wijzigin gen in de slachthuisverordening zijn de con sequenties zeer groot. Vele ambtenaren zouden dan door de gemeente behouden moeten worden. De heer M. begroot de strop op ƒ3000, behalve de verlaging op de slachtloonen. Dit zou niet noodig zijn geweest als het Baconbedrijf een andere houding had aangenomen. Overigens zullen wij accoord gaan met de voorstellen van B. en W. De heer Duiker onderstreept de woorden van den heer M., maar wijst ook op de consequenties van den anderen kant. Hij hoopt, dat de zaken nu zoo bekeken wor den, dat wij in de verder toekomst gevrij waard blijven van al zulke verwikkelin gen. De voorz. van den Raad antwoordt, dat de houding der bagonbedrijven alhier gehekeld is geworden, dat de verhouding anders zou geweest zijn, als het 'bagonbe- drijf zich in de jaren 1932/34 anders had voorgedaan. Er is nu eigenlijk een geheim ontsluierd, waarvan de baconfabrieken nooit eenige mededeeling heeft gedaan, Immerseeel. De vacature werd aangevuld met den heer W. Bakker. Als kascommis- sie werd aangewezen de heeren C. J. de Bruin en P. L. v. d. Geest. De contributie werd vastgesteld op 2.50 per jaar met inbegrip van het tijdschrift de Voorpost. Dr Zeyerveld dankt voor dit besluit, daar vermeerdering der kennis van de cursis ten van veel belang is. Voor het uitreiken der diploma's' werd een commissie benoemd bestaande uit de heeren v. Zelm en Homan en de dames Berg en Dankelman, die later met even- tueele plannen zullen komen. De burge meester heeft hiervoor zijn medewerking reeds toegezegd. Medegedeeld werd, dat het bestuur heeft besloten onderlinge en persoonlijke wedstrijden te organiseeren, waarvoor een medaille beschikbaar is ge steld. Voorts zal een speldjesdag worden gehouden. Tijdens de rondvraag feliciteer de dr. Zeyerveld de geslaagden. Namens de cursisten sprak de heer de Bruijn woorden van dank aan de leiders voor hun moeilij ke taak. Tevens hesprak hij de mogelijk heid om een verbandkist te plaatsen bij een der leden aan de Postbrug. Ook werd de mogelijkheid overwogen om donateurs te winnen. Ten slotte werd de vraag gesteld om hier ter plaatse den heer Heijste*- uit te noodigen om als gasofficier een lezing te houden voor de E. H. B. O. De kist aan de Warmonderdam zal ook met het oog op de nieuwe weg zoodra de middelen het toela ten worden herzien. Hierna sluiting. Viaduct Waschbeeklaan. De weg on der het viaduct aan de Waschbeeklaan is gisteren voor het verkeer opengesteld. Het omrijden is hiermede afgeloopen. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Geschiedenis: mej. S. M. Kuenen, Leiden en de heeren D. J. van Dijk, Rotterdam en Th. H. J. van Huet, idem; doctoraal examen Romaansche taal- en letterkunde de heer B. v. d. Laan, Den Haag (cum laude). VAN UITHOORN zelfs niet op gedoeld. Het baconcontract is altijd een geheim geweest. Ten andere ver- keeren Nijmegen en Uithoorn in een uit zonderingspositie. De vergoeding aan deze gemeenten wordt berekend naar de econ. werkende bedrijven. Wij zijn niet gerust over deze zaak en hebben daarom de Raad in groepen van de vereeniging van Ned. Gemeenten, dat deze haar licht eens op steekt bij den minister van Binnenl. Zaken de minister van Econ. Zaken wil met deze kwestie zich niet meer inlaten op dat de gemeenten Nijmegen en Uithoorn van deze zaak niet de dupe worden. Wij hebben onze medewerking gevraagd aan de gemeente Nijmegen. Het is niet onmo gelijk, als deze zaak succes heeft, dat deze bedragen nog ingevorderd kunnen worden. Produceeren zou van te langen duur zijn. Anderszins zou bij vertrek van de bacon- fabriek dit een belangrijke schadepost voor de gemeente zijn. Nu levert ze nog winst op, welke wordt behaald op 't slachten van koeien. De heer Meeuwissen zegt, dat het bacon bedrijf een fout heeft gemaakt. Zij had den mededeeling kunnen doen van hun contract. Nu wimpelen zij alle nadeelen op de gemeente. Spr. geeft B. en W. den raad niet te gaan prccedeeren, dat kost veel geld. De wijziging in deze verordening wordt aanvaard. 12. Als onderwijzeres aan de O. L. School alhier wordt met algemeene stemmen be noemd mej. F. C. M. van Pelt, met ingang van 1 Maart a.s. 13. Aan C. Verbrugge wordt over 1938 een stukje grond voor 1.25 over 1938 ver pacht. 14. De lig-, los- en laadgeld verordening wordt zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. Wordt vervolgd. TEWATERLATING M.S. „CARELLA" Van een der hellingen van de Neder- landsche Scheepsbouw-Maatschappij te Am sterdam is vanmiddag het voor de Ko ninklijke Shell groep gebouwde enkel- schroef motortankschip „Carelia", groot 12.100 tons, met goed gevolg te water ge laten. NACHTELIJKE INBRAAK IN DE RESIDENTIE. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het schoenenmagazijn van de fa. van Woen- sel aan de Spuistraat te 's-Gravenhage. On bekenden hebben kans gezien de straatdeur open te sluiten. Zij moeten daarbij gebruik hebben gemaakt van een valschen of van een reserve-sleutel. Egn geldkistje, dat ca. 820.bevatte is verdwenen. De inbrekers zyn ongetwijfeld zeer goed op de hoogte geweest met de situatie, want het kistje werd weggeborgen op een plaats, die alleen aan ingewijden bekend was. Uit het feit, dat in de zaak niets overhoop is gehaald, blijkt, dat de dieven regelrecht naar de geldkist gegaan zijn, en niet hoefden te zoe ken. Het onderzoek in deze zaak is in vollen gang. Het is de politie tot nu toe niet ge lukt, een spoor van de daders te ontdekken. LEIDEN. Geboren: Antje, d. van F. Filippo en G. v. Egmond Hubertus Jacobus Maria, z, van H. J. de Heiden en C. M. Kien jet Alida Jacoba, d. van J. Marks en P. Bet gen Hendrik, z. van H. v. Rossum en J. H. Springer Johannes, z. van A. v. Helden en A. Fakkel Jan, z. van H. v. Weizen en J. R. v. d. Zeeuw. Overleden: C. J. M. Proot ongeh. vr. 78 j. J. de Gans m. 67 j. E. Moene- Kwaadgras vr. 72 j. J. P. Herruer-den Os wede. 69 j. W. Wagemans m. 78 j. FINANCIËN EN ECONOMIE GESLAAGDE CONVERSIE Enorme overteekening op 2 A pet. leening Noordholland Bij de inschrijving op de 33 A pet. obligatieleening Noordholland, groot 34.883.000, is dermate van het voor keursrecht gebruik gemaakt, dat op de vrije inschrijvingen slechts een gering per centage zal kunnen worden toegewezen. De toewijzing op de 2 lA pet. 8-jarige obli gatieleening Noordholland, groot ƒ8.895.000 zal wegens de enorme overteekening slechts minimaal zijn. Uitgesproken: Th. A. M. Groenewegen te Bexkel en Ro denrijs, Rodenrijschevveg 215. Cur.: mr. H. P. Bennewitz te Delft W. H. Klijn Jr., te Voorburg, Oosteinde I. Cur.: mr. J. Weijl. C. J. Nulle, Den Haag, Abrikozenstraat 97, thans Stationsplein 16 Cur.: mr. J. H. G. Bekker. De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van steen en andere fabrieken, voorheen J. E. M. van Beers te Koudekerk. Hooge- waard B 134. Cur.: mr. C. J. Goudsmit te Leiden. LEIDEN, 25 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 6.30, savoyekool 1.80 2.50, groenekool 1.90, boerenkool 35 rapen 1.301.50, prei 6.307.70, kro ten 1.202.70, kroten, gekookt 27, uien 13.70—14.00, peen 2.60—5.30, sprui ten 210 andijvie 1620, sla 1021, witloof 311, spinazie 2742, per 100 stuks: salade 1.609.10, knolselderie 1.604.60, per 100 bos: pieterselie 2.10 Seldei'ie 0.70—1.10, rabarber 1011, raapstelen 1.501.60. 26 Febr. Boter, prima fabrieksboter 1.55 en prima boerenboter 1.501.55 per kg. Aanvoer 220 kg. Handel matig. Turfmarkt van 21 tot en met 26 Febr. Lange turf geen aanvoer, prijzen 89 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Febr. Groen tenveiling. Roodekool 3.904.90, gelekool 1.10—1.760, groenekool 3.00—6.20, uien J 12.90—14.—, kroten 2.00—4.20 per 100 kg. selederieknollen 1.003.10 per 100; waschpeen ff 0.601.05 per kist. VEVENHOVEN, 25 Febr. Ei er en veiling. Aanvoer 2485 stuks. Prijzen kippeneieren 3.003.50, henneneieren 2.803.00 per 100 stuks, Voortaan zal iedere week vei ling worden gehouden.' VINKEVEEN, 25 Febr. Groentenveiling. Witlof I 910, idem II 68, idem stek 45, waschpeen 3, per 100 kg. rabar ber 8 per 100 bos. Aanvoer witlof 7000 kilogram. UTRECHT, 26 Febr. Vee. Totaal aan gevoerd 3045 stuks vee, w.o. 800 runderen. Stieren 3033 ct. per pond. Handel kalm met iets lagere prijzen. Slachtkoeien 2e s. 32—35 ct., id. 3e s. 2831 ct. Handel flauw met onverminderde prijzen. Vaarzen 140 240 per stuk, Pinken 90135, Melk koeien 180—300, Kalfkoeien 190—310. Vadekoeien 140—210. Handel matig met gelijke prijzen. 1225 nuchtere kalveren: 3 —7. Handel traag met lage prijzen. 425 ma ger evarkens 3050, Schrammen 21 30; 500 biggen 1521. Handel flauw met terugloopende prijzen. 95 Magere schapen 15—29. Handel zeer kalm, met iets terug loopende prijzen. Kleinhandel: Boter 300 K.G. 1.70 per K.G. Kaas, 150, 50—70 ct.. Eieren 40.000: 2.75—3.50. ZOETERWOUDE, 23 Febr. Eierenveiling Algemeen Belang. Prijzen: kippeneieren 2.803.70, eendeneieren 2.903.30 per 100 stuks, kippen 30 cent. STOMPWIJK 26 Februari. Eieren veling. Aanvoer 2533 eiren. Henneeiren 325 tot 3.45. Kippeneieren 3.50 tot f 3.85. Eendeneieren 2.70. Ganzeneieren 8.00. Ales per 10 st. VVi iSELNOTEERLNUEN (AMSThRDAMH 4153 Kopenhagen 40 05

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3