STADS NIEUWS KERKNIEUWS C. F. MEERPOEL ZATERDAG 26 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. By onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? KANS OP REGEN De Bill seint: Verwachting: Matige tot krachtige meest Zuidelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken met kans op eenigen regen, iets zachter. Hoogste barometerst.: 779.3 te Weenen. Laagste barometerst.: 730.0 te Janmayen. Het gebied van hoogeluchtdruk nam iets in beteekenis af, het verplaatste zich Oostwaarts en breidde zich aanzienlijk naar het Noord-Oosten uit. Het centrum van de Oceaan-depressie trok Noord-Oost- waarts, een secundaire ligt voor de Iersche kust. De Britsche Eilanden verkeeren thans geheel onder invloed van de depres sie. Er waaien krachtige Zuidelijke win den met betrokken lucht en regen. De tem peraturen zijn er vrij hoog. Ook langs de Noorsche kust doet de invloed van de de pressie zich gevoelen. Overigens is in Scandinavië en op het vasteland van West- Europa de wind zwak met lichte bewol king, doch nog veel ochtendnevel. De vorst nam in Noord-Scandinavië weer iets toe, doch in het Zuiden nam zij af. In West- Europa trok de vorst zich iets naar het Oosten terug en nam in Oost-Europa tot matig toe. Verwacht wordt, dat de depres sie haar invloed ook meer en meer over onze omgeving zal doen ge voelen, zoodat de Zuidelijke wind in kracht toe zal nemen en de be wolking zwaarder zal worden met eenige kans op regen. De tempe ratuur zal vermoedelijk nog iets stijgen.. LUCHTTEMPERATUUR. 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 6.02 uur tot Zondagmorgen 6.23 uur; van Zondagna middag 6.03 uur tot Maandagmorgen 6.21 HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 27 Febr. voorm. 0.50 en nam. 1.15 uur, op Maandag 23 Febr. voorm. 1.40 en nam. 2.05 uur. Maan op 5.15 uur Zondagmorgen. Maan onder 14.52 uur Zondagmiddag. Maan op 5.39 uur Maandagmorgen. Maan onder 16.01 uur Maandagmiddag. MGR. L. N. LE BRON DE VEXELA. In het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond overleed hedennacht in den ouderdom van bijna 89 jaren de hoog- eerw. heer Mgr. L. N. Ie Bron de Vexe- la, geheim Kamerheer van Z.H. den Paus, proost van het kathedraal-kapit tel en oud-plebaan deken van Roer mond. PATER J. DE MOEL O. F. M. t In de St. Jozefkliniek te Brugge is op 31- jarigen leeftijd, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, overle den de weleerw. pater Joachim de Moei O.F.M. Woensdag 2 Maart zijn de Metten en Donderdag 3 Maart, om 8 uur 's morgens, de Lauden, gevolgd door de plechtige Re quiemmis, in de kloosterkerk te Weert. De begrafenis is Maandag 28 Februari op het kloosterkerkhof te Weert. VERTREKKENDE MISSIEZUSTERS. De Congregatie van de Zusters Francis canessen van Bennebroek zag weer eenige harer leden vertrekken naa haar Missie gebied op Sumatra. Het waren de eerw. Zusters Alfonsine (Buis van Achthuizen) en Elizabetha (Hogeboom van Leimui- .d e n). Des avonds te vore nwerd een plech- R.K. BOND VAN ELANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Gisteravond hield de H. K. W. haar jaar vergadering in „De Doelen". De voorzit ter, de heer F. Kok, opende deze bijeen komst met welkom en gaf een kort over zicht van de werkzaamheden in het afge- loopen jaar. Hij wekte allen op in 1938 daadwerkelijk met den Bond mede te wer ken waarbij 't parool zij: „ieder lid brengt een nieuw lid". Na lezing der notulen werd mededeeling gedaan, dat de kascontrole had plaats gehad en alles in orde was bevonden. Enkele ingekomen stukken werden behan deld, waarna de speciale aandacht werd ge vestigd dat nog slechts 1/3 der vragenlijs ten door de leden was ingeleverd De voor zitter spoorde de nalatigen in hun eigen belang aan de vragenlijsten alsnog te doen inleveren. Dankbaar gewaagde de voorzit ter, dat door de maandelijksche bijdrage aan de werklooze collega's wederom een goede kerstgave kon worden verstrekt. Spr. hoopte, dat deze bijdragen zullen blij ven, opdat het bestuur in staat zal zijn ook met Paschen iets te kunnen doen. Bij ministerieele bepaling is vastgesteld, dat ambtenaren, werkzaam bij crisis-in stellingen, welke vóór 15 December 1937 geen lid waren van een vakbond, na g.n. datum in de vakbonden niet meer mogen worden opgenomen. Ook is een actie op touw gezet door de bonden om te komen tot het sluiten der winkels op Zaterdagavond te 8 uur. Wil men van deze actie volle kracht doen uit gaan, dan zullen ook de bedienden hieraan mede moeten werken en allen zich moeten aansluiten bij de organisaties. Wederom kon de voorzitter tot zijn groo- te vreugde mededeelen, dat door het ijve rig werken der propagandisten een 8-tal nieuwe leden konden worden geboekt, die met een pittig woordje door den geest, ad viseur, pater Tesser, werden geinstalleerd. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, welke keurig waren gesteld en een goed overzicht gaven van de werkzaamheden over 1937, werden on der applaus goedgekeurd. Door enkele candidaatstelling werden de aftredende bestuursleden F. Kok, mej. J. Goddijn en H. de Bruyckere herkozen. In de kascommissie werd benoemd de heer v. d Meel, terwijl als reserven werden aan gewezen de heeren de Bree, v. d. Klaaw en v d. Kamp. Bij de bespreking over den gehouden feestpropaganda-avond betreurde de voor zitter het, dat niet alle leden op deze bij eenkomst tegenwoordig waren, temeer daar op dezen avond ook de stemming plaats had voor een lid van den Bondsraad, want alweer heeft de afd. zijn kans om een af vaardiging in dezen Bondsraad te krijgen laten voorbijgaan. Het bestuur zal zich ernstig beraden om bij een e.v. volgende verkiezing een andere tactiek te volgen om hierdoor meer ':ans van slagen te hebben. De voorz. stelde nog in uitzicht, dat direct na de vasten een groote propaganda-avond zal worden georganiseerd, waarbij alle niet georganiseerde bedienden zullen worden uitgenoodigd. Spr. vertrouwde op de acti viteit van alle leden om dezen propagan da-avond ten volle te doen slagen in het belang van den mooien vakbond. Na een huishoudelijke rondvraag, volgde sluiting onder dank voor de aangenaam gevoerde besprekingen met den chr. groet. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. In Oud-Hort uszicht hield de Leidsche Reddingsbrigade haar jaarlijksche leden vergadering. De voorzitter, de heer F. v. d. Mark opende de vergadering en wees er op, dat het afgeloopen jaar 1937 een goed jaar voor de L. R. B. was en hoopte dat ook dit jaar een „jubeljaar" zou we zen. Vervolgens was het woord aan den secre taris, die de notulen der vorige vergadering voorlas. De heer F. v. d. Mark sprak zijn groote waardeering uit over het lid M. van Lieshout voor zijn verzorging van al het reddingsmateriaal en bracht hem van achter de bestuurstafel een woord van hulde. Vervolgens was het woord aan den pen ningmeester, die verantwoording deed van de door hem beheerde gelden. De kascon trole deelde mede, dat de kas in alle op zichten in orde was. Na de pauze ging men over tot het kie zen van 2 bestuursleden. Benoemd wer den de heeren Bom en Bey. Verder werd er besloten om een arti kel van het reglement te schrappen en wel om geen verplichte bestuursleden te be noemen uit De Zijl en L. Z. C. De L. R. B. is geheel zelfstandig. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en wek te de leden op om steeds propaganda te maken opdat de L. R. B. zich in stijgende lijn blijft voort bewegen en nimmer het doel der brigade uit het oog te verliezen. tig afscheidslof gehouden in het Moeder huis te Bennebroek. Gedurende deze plech tigheid sprak de eerw. Rector de vertrek kende Zusters toe en wees op de beteeke nis van haar offer, dat zoo aangenaam was aan God, maar ook zoo verdienstelijk voor haar zelve. Nadat het reisgebed was gebeden, brach ten de aanwezige Zusters aan de vertrek- kenden haar vredegroet. Later op den avond vereenigden zich allen om het ver sierde Mariabeeld, om den zegen der Moe der Gods over de verre reis af te bidden. Per mj. „Johan de Witt" vertrekken de Zusters uit Genua naar Fort de Koek op Sumatra. LEIDSCHE KATHOLIEKE ORKESTVEREENIGING. Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging (dit is nog niet de officieele naam, deze zal eerst na benoeming van een Gees telijk Adviseur bekend gemaakt worden) bestaat uit de volgende personen: Th. Kramp, voorzitter; H. Kok, penningm.; A. v. d. Kaay, secr.; A. Lorits, bibliothecaris. Het secretariaat is gevestigd Buys Ballot straat 60, waar men alle gewenschte inlich tingen kan bekomen omtrent lidmaatschap, noatie, medewerking enz. MUZIEKVEREENIGING N.Z.H.T.M. In café „Zomerlust" werd gisteravond voor 'n talrijk publiek door de muziekver- eeniging N.Z.H.T.M. een welgeslaagde feestavond gegeven. De muziekvereeniging gaf onder leiding van den heer R. van 't Hoff een keurige uitvoering van een zestal concertnummers, waarop o.m. werken van Kessels, Rhode, Coquelet en Ivanovici stonden. Na de pauze trad het duo Joack Funny en Dory Schrama met een gevarieerd pro- gromma voor het voetlicht. Gistermiddag te kwart over vijf is de heer C. D. uit Alkmaar op den Rijnsbur- gerweg door onbekendheid met den weg tegen een vluchtheuvel opgereden, waar door een lichtzuil het moest ontgelden. Toen dit geschied was werd de auto van achteren aangereden door een tram, waar door de wagen zoo beschadigd werd, dat hij moest worden weggesleept. Ned. Bond van Oud-leerlingen der tu inbouw win tercursussen. De Afd. Leiden van bovengenoemden bond hield haar jaarvergadering in Hotel „Centraal". De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Een nieuw lid werd geballoteerd. Vervolgens hield de secretaris een gunstig duidend jaarverslag, waarin in het kort het werk der vereeni- ging over 1937, de uitnemend geslaagde bondsdag enz. Dank werd gebracht voor het werk der propaganda-commissie waardoor 13 nieuwe leden toetraden; 4 bedankten* zoodat de afd. op het oogenblik 55 leden telt. In het afgeloopen seizoen werden 8 vergaderin gen gehouden met steeds een flinke op komst. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn verslag. De penningmeester, de heer Lagendijk, hield hierna zijn verslag over de finan- cieele kant der vereeniging, wat in alle op zichten gunstig luidde. De heer UI jee, als lid der kascommissie, bracht verslag uit, dat alles in de beste orde bevonden was en zegde den penning meester dank. Bij het punt verschillende verkiezingen werd de heer v. Diemei gekozen in de kas commissie en als plaatsvervanger de heer v. d. Berg. De secretaris, de heer Witte- r.aar, werd met vrijwel algemeene stem men herkozen, in de plaats van den heer v. d. Berg, die niet herkiesbaar was de heer J. v. d. Zwart. Al deze namen hun benoeming aan. Naar de algemeene ver gadering werd als afgevaardigde gekozen de heer Lanjouw en als plaatsvervanger de heer Trap. Tot slot kwam aan de orde de bespre king voor den in dezen zomer te houden Chrisanthen kweekwedstrijd met de soor ten als grootbloemige Chiquita en als klein- bloemige Catriona. Een flink aantal deel- remers gaf zich op. Na een opwekking van den voorzitter om allen 1 Maart de gezellige vergadering ter herdenking van het 15-jarig bestaan bij te wonen, werd de vergadering geslo ten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1435. Wed. W. Schone- veld, Katwijk, Kerkstraat 2b, huisschilder en kamerbehanger. Uittr. E.: Wed. G. Scho- neveld-van Onck, d.d. 1 Maart 1938. Wijz. handelsn. in: Firma Wed. W. Schoneveld. N.E.: M. Schoneveld, Katwijk a. d. Rijn. 432. De Erven van wijlen J. van der Stok, Leiden, handel in glas, porcelein, aardewerk en luxe artikelen. In de zaken Breestraat 155 en 152 en Mare 104 wordt de detail handel uitgeoefend; in de zaak Oude Rijn 10, de engroshandel. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coebergh, notaris alhier: Huis en erf Groenoordstraat 26 in bod ƒ2000.kooper de heer J. Mugge q.q. te Leiden voor 2030. Huis en erf Sint-Jacobsgracht 18 in bod 1225 kooper de heer J. van Iterson q.q. te Leiden voor 1375. Op 3 Maart hoopt de heer I. Wagenma ker, Ambachtsman I alhier, den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N. Z. H. T. M. Op 9 Maart hoopt de heer F. J. P. Baars, Monteur Bovenleiding I, alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N. Z. H. T. M. Slechts de VRIJE, ONAFHANKELIJKE zakenman kan U inlichten over de „waarde" van een naaimachine,omdat hij alle fabrikaten kan vergelijken en niet verplicht ie de klant wat „aan te praten". WIJ bieden U een sorteering uit het Bi-STt, wat de wereldmarkt biedt 11 levert uit voorraad PFflFF - LflDfl - ADLER - DÜRKDPP HT Alléén i Breestraat 171 j Tooneel ZESDE ABONNEMENTSVOORSTELLING. George en Margaret. De Too- neelgroep „Het Masker". Waaraan George en Margaret eigenlijk de eer te danken hebben, dat zij tot titel helden van dit blijspel van Gerald Savory gepromoveerd werden, is ons niet duide lijk. Deze twee lieden, die de schrik van de familie GarthBander althans van de jongere leden dezer familie moeten zijn, verschijnen nJ. alleen maar aan de telefoon, als men dat ten minste „verschij nen" mag noemen. De schrijver heeft ze la ten dienen om wat deining te brengen in het familie-leven der GarthBanders, of schoon dat onnoodig was, want de familie blijkt levendig genoeg. In 't bijzonder ma ma (Magda Janssens) die het type is van een bezige en bazige mama, die altijd haast heeft en overal voor meent te moe ten zorgen. Behalve dan voor haar kinde ren, van wier levens en wegen ze eigenlijk niets weet. Niemand bekommert zich trou wens veel om wat de andere doet of niet doet; ieder gaat zijn eigen weg en de ouders laten de kinderen volkomen vrij, be moeien zich niet met hun privé-aangele- genheden. Dat is het moderne opvoedings systeem. De moeder past dat systeem prac- tisch toe, tegen haar wil, want zij denkt zich overal mee te bemoeien, doch is tegen die taak niet opgewassen. In tegenstelling met den vader, die oogenschijnlijk een ver strooide en buiten alles staande man is, die „het wel gelooft", doch in werkelijk heid van ales wat tr in huis gebeurt, op de hoogte is. Deze vader-figuur is een van de best geslaagde schetsen uit dit spel, en door den auteur fijn geteekend en door Ko Arnoldi meesterlijk weergegeven. Met klei ne trekjes, lichte toetsen, een gebaar, een houding, een oogopslag, werkt Ko Arnoldi zijn figuur uit. Het lijkt alles onopzette lijk, vanzelf sprekend, maar zoo'n uitbeel ding is een klein meesterstukje. N^ast hem kwam ook de moeder van Magda Jans eens goed uit de verf. Deze figuur is wat markanter en van heel wat levendiger co- loriet. De kinderen: Dudley (Jan Retel), Fran- kie (Heieen Pimentel), Claude (Alex Faas- sen) en de logé Roger (Leo de Hartogh) zijn minder raajt getypeerd, doch de artis- ten maakten er aannemelijke figuren van. Het beste was nog Frankie, de flirtende dochter, door Heieen Pimentel vlot ge speeld. Georgetti Reyewsky was een parel van een dienstbode en niet op haar mond je gevallen. Een extra-hulde kreeg op het eind van het spel Lize Servaes voor haar rol van Beer, een ongelooflijk keuken-pro duct. Het blijspel heeft een weinig diep- gaanden inhoud, doch men amuseert er zich mee. Het was dan ook een zeer genoeglijke avond met een gulle lach en veel applaus. Bioscopen. Luxor „Drie handige meisjes" is de hoofdschotel van het programma in Luxor, waarin een drietal aller-charmanste dames optre den, waarvan vooral het spel van het veer tienjarige wonderkind Deanna Durbin de bijzondere aandacht trekt. Niet alleen haar spel, doch ook haar prachtvolle stem valt in deze film te bewonderen, waarvan zij verschillende malen doet genieten. Deze film, die een aaneenschakeling van dolle situaties is, wordt door dit drietal met jeugdig enthousiasme gespeeld en biedt een uurtje kostelijk amusement. De film begint in Zwitserland, waar Do rothy Craig, die gescheiden van haar man leeft, met haar drie defchters Joan, Kay en Fenny woont. Zij heeft steeds gehoopt dat haar man, die in Amerika woont, zou terug- keeren, doch op zekeren dag leest zij in de courant het voorgenomen huwelijk van haar man met Donna Lyons. De drie dochters beramen een plan om dti huwelijk te verijdelen en vertrekken naar Amerika. Hier maken zij al spoedig kennis met de a.s. echtgenoo'te, die het bij deze eerste kennismaking al hard te ver antwoorden krijgt. Alle mogelijke midde len worden door het trio aangewend om het huwelijk te verhinderen, doch ook de tegenpartij neemt tegenmaatregelen. Ver schillende misverstanden ontstaan, waarbij een Lord betrokken wordt, die van het heele geval niets weet. Hij voelt zich echter aangetrokken tot Penny en werkt in het complot mede. Donna weet het echter zoo ver te krijgen, dat de huwelijksdag bepaald wordt zoodat de meisjes ten einde raad zijn. Doch Penny beraamt een plan en loopt 's nachts weg zoodat haar vader, die dit op zijn trouwdag bemerkt, de geheele huwelijksceremonie vergeet en slechts aan zijn verdwenen kind denkt. Donna's moe der merkt hem op dat het huwelijk belang rijker is, waarop hij antwoordt in het ge heel niet meer te trouwen. Hier was hét juist om begonnen en wanneer Penny door de politie wordt teruggebracht, vindt z^j een gelukkigen vader. Een telegram meldt dat zijn vrouw met het eerstvolgende schip in Amerika zal aankomen, waarna men een hereeniging ziet tusschen man en vrouw, dank zij de pogingen van hét trio. Voor de pauze wordt vertoond „Petertje", waarin de jeugdige Peter Bosse en Hans Moser de hoofdrollen vervullen. Een uitgebreid journaal completeert dit programma, dat wij volwassenen kunnen aanbevelen. Casino Sensatie in volle vlagen deze week in Casino! Sensatie en spanning eenieder, die daarop is gesteld* kunnen wij een bezoek aanbevelen. De menschen zijn zoo verzot op detec- tieve-romans, heeft Sapper, de beroemde schrijver in dit genre, eens uitgelegd, om dezelfde reden als de middeleeuwen de ridder-verhalen verslonden. In onze de tective-stories zoeken wij moed, dapper heid en ridderlijkheid. Om dezelfde reden zijn de Wild-West films bij het publiek ge liefd. De held van de Wild-West-film, die ceze week in „Casino" draait, getiteld de „Schrik der Bandieten", is een edele rid der, die trouwelooze schurken ontmaskert, bedreigde jonkvrouwen redt en de ver drukte boeren in bescherming neemt. Een ongelooflijk spannende film met fiksche vechtpartijen en snelle achtervolgingen. Ook de hoofdfilm is spannend, be klem- mend-spannend. In „Ik ben een vluchte ling" is het Paul Muni, de begaafde karak terspeler, die kennis maakt met het Ame- rikaansche gevangeniswezen. De strek king van deze film is een veroordeeling hiervan. In plaats van hem te verbeteren, verbittert het hem. Hij is een gevangene, inketenen geklonken en veroordeeld tot den zwaarsten arbeid. Hij vlucht en wordt gegrepen. Zijn straf wordt zwaarder. Hij vlucht opnieuw en dan gaat hij onder in het misdadigersleven van Amerika. Dit gegeven is uitgebeeld met al de rea liteit waarover de Amerikaansche film makers beschikken, maar ook met de ver betenheid, welke een karakterspeler als Muni in zijn uitbeelding weet te leggen. Het verhaal is huiveringwekkend spannend en Paul Muni verleent het nog een bij zonder cachet. Wie van spanning, sensatie en een adem beklemmende geschiedenis houdt, kan deze week in Casino terecht. Vooraf gaan de gebruikelijke journaals van Eclair en Polygoon. Lido Na een uitgebreid journaal, waarin o.a. de tewaterlating van de „Nieuw Amster dam" en het tweede Lustrum van de Til- burgsche Studentenvereerüging, draait een Radio Picture „Het Hart van de Sierras", waarin de prachtigste natuurtafereelen van het 10.000 M2 mijlen groote Nationale park in Californië op de film zijn vastgelegd. Onvergetelijke vergezichten, bruisende wa tervallen en het leven der dieren in de natuur, doen er naar verlangen, dat met eigen oogen te kunnen aanschouwen. In aansluiting hierop wordt fraaie negerzang ten gehoore gebracht door het Hall John son koor in de film „Een idylle in het Zui den". Het verhaal speelt zich af tijdens het katoenplukken en wordt later voortgezet aan een bruiloftsmaal bij volle maan. De hoofdschotel is de negerzang, waarvan men ten volle kan genieten. Het bekende danspaar Fred Astaire en Gingers Rogers vervullen de hoofdrollen in de amusante film „Shall we dance". Wij schreven in onze filmrubriek reeds van deze film: Fred Astaire en Gingers Rogers. Zij behoeven geen introductie. Dit vol komen op elkaar ingespeelde en afgestemde danspaar, dat een heele reeks van succes films op zijn naam heeft, zoowel gezamen lijk als ieder afzonderlijk, vertolken in „Shall we dance" de hoofdrollen. En begrij pelijkerwijs is dies aan den dans een zeer groote plaats ingeruimd, zooals trouwens de titel reeds aangeeft. Deze film is inderdaad één die tot de „reuzen" gerekend kan worden, zij het dan niet tot de reuzen der filmkunst, dan toch een reus wat de lengte betreft, want de vertooningsduur bedraagt ruim twee uur. Op het terrein van de musical show plaatste de R. K. O. den regisseur Mark Sandrich, en met hem Fred Astaire, Gin der Rogers, Eric Blore en Edward Everett Horton, mitsgaders een flinke dosis muziek en ook een scenario. Behalve dat tegen het eind van de film de gelieven elkaar vinden, worden tevens de „vijandige" danskunsten (de ballet- en tapdans respectievelijk gesymboliseerd in Astaire en Rogers) vereenigd in een erg in gewikkelde moderne show. Men heeft zich niet op glad ijs gewaagd en wijselijk niet te veel den nadruk gelegd op de tegenstel ling tusschen de ballet- en de tapdans, zoo- dat van een wezenlijk conflict dan ook geen sprake is. Een dankbaar gebruik heeft men er in zooverre van gemaakt, dat enkele figuren wat meer kleur en relief kregen. Mark Sandrich heeft met Shall we dance een aangename pretentielooze amusements film geleverd, een film, die wel boeit en vermaakt. Opzienbarende vondsten zijn nergens te vinden, maar deze musical heeft vaart, een meesleepend tempo en vooral een geprononceerd stuk filmrythme.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2