ZATERDAG 26 FEBRUARI 1938 OE LE'DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Clubnieuws der Kath. Sporlvereenigingen Docos: Morgen speelt Docos I haar laat- aten uitwedstrijd tegen Alliance I in Haarlem. Jongens jullie weten de bood schap, want winnen moeten jullie om nog van de onderste plaats af te komen. Doet dus allen je best; vertrek per auto om 1 uur vanaf ht Gezellenhuis. Docos IV speelt uit tegen Meerburg III. Beter dan verleden Zondag hoor; brengt de puntjes mee naar huis. Vertrek per fiets 12.30 uur vanaf Gezellenhuis. Afd. Junioren. Al de junioren mogen a.s. Zondag thuis spelen, daar er geen uitwedstrijden zijn vastgesteld. Docos a speelt tegen NVC a en kan hier van met een beetje goeden wil wel win nen, aanvang 1.15 uur. B. en C. spelen res pectievelijk om 12 uur en 2.30 uur. B-jun. tegen SMC a, uit Warmond en C-jun. te gen Foreholte a. Als beide clubs winnen blijft alleen de spanning om den kam- pnioenstitel tusschen B en C over. Maar er kan nog van alles gebeuren hoor. SMC a en Foreholte a zijn twee teams, welke niet te onderschatten zijn. Docos e ontvangt Teylingen b om 1 uur. Jongelui, een beetje aanpakken hoor, anders gaat Teylingen b met de puntjes naar huis. De benjamins spelen tegen het sterke Lisse b. Dit zal voor F wel weer een verloren wedstrijd worden, maar als de Leidenaars maar be ter in verband spelen dan zullen de eind cijfers niet zoo geweldig wezen. Doet je best. Jun. vergeet niet je voetbalschoenen en ook de missie-cent niet! Van Nispen; Morgen wordt door het eerste elftal de laatste competitiewedstrijd gespeeld thuis tegen N. V. C. I. Aanvang 2.30 uur. De overige elftallen zyn vrij wat be treft het spelen voor de competitie. Het tweede elftal moet echter om één uur thuis spelen tegen een combinatie van oud-spe lers en Van Nispen-reserves. De spelers van het eerste en tweede elftal krijgen geen aanschrijving. De oud-spelers en reserven echter wel. Daar het eerste figuurlijk gesproken nog een appeltje te schillen hebben met N. V. C. zal het aan spanning niet ontbreken. Jammer voor N. V. C. is wel het feit, dat zij met slechts een puntje meer onderaan ben gelen dan Docos uit Leiden. Ook de wedstrijd der oud-spelers zal ze ker het aanzien ten volle waard zijn. De penningmeester wil langs dezen weg de spelers er even aan herinneren, dat op de laatste ledenvergadering besloten is per week per lid 1 cent te betalen voor het aanleggen van waterleiding en waschge- legenheid. Slechts drie spelers hebben tot nog toe een cent extra per week betaald. Heeren helpt allen een handje mee; anders komen wij nooit zoo ver hoor. Teylingen: Het eerste elftal speelt mor gen een oefenwedstrijd tegen V. V. P. uit Den Haag; aanvang 2.30 uur op Sporthof. Belangstellenden kunnen vermoedelijk een mooie partij voetbal aanschouwen. Teylingen 2 heeft rust en Teylingen 3 heeft uitstel vanwege den Joseph-Gc-zel- len-avond. De junioren: Elftal A krijgt SJC a op be zoek om 1.10 uur. Elftal B. gaat bij Docos E op bezoek om 1 uur. Elfta S speelt thuis om 12 uur tegen DOS b. Steeds Hooger: Morgen speelt Steeds Kooger I thuis tegen Concordia I. Aan vang 2.30 uur. Foreholte: Het 1ste elftal gaat weder om op bezoek, thans zijn ze de gasten van VVSB I te Noordwijkerhout. Vertrek per fiets 1.30 uur vanaf Parochiehuis (J. Ver- degaal). We verwachten een mooien strijd, met de sterkste als overwinnaar. Laat ook veel supporters het elftal vergezellen naar Noordwijkerhout. De a-junioren gaan naar Docos te Lei den. Vertrek per fiets 1.15 uur. Leider- W. Keuzen. Jongens, denkt er om, zooals j.l. Zondag! De reserven spelen thuis om 2.30 uur tegen SMC II. Er blijft dus voor de thuisblijvende sportliefhebbers ook nog wat te zien. V. V. L.: Het 1ste elftal gaat morgen haar wedstrijd uit spelen tegen Donk. Al staan jullie met 10 voor, dan wil dit r.og niet zeggen, dat de wedstrijd reeds ge wonnen is maar als de spelers zich zullen geven dan kunnen de beide puntjes mee naar huis komen. Vertrek per bus een uur. Het 2de gaat haar kans beproeven bij Rood, een onbekend tegenstander. Uitkij ken is de boodschap. Vertrek per bus 1.30 uur. Het 4de krijgt thuis bezoek van Wilhel mus. Uit werd er verloren, maar nu? Aanvang 2.30 uur. De a-junioren spelen thuis tegen K. R. V.; aanvang 1.15 uur, de b-junioren te 12 uur tegen SJC. ODI: Morgen speelt ODII uit tegen VCH I aanvang half drie. Spelers denkt om het kampioenschap. Er is nog een goede kans. ODI II heeft rust en kan dus mee 't eerste aanmoedigen. De junioren heb ben zich uit de competitie teruggetrok ken. Alph. Boys: Morgen gaat het 2e elftal naar Gouda om te 12.30 uur aldaar Donk 3 partij te geven. Te 2 uur spelen de junio ren op eigen terrein tegen de Trekvogels junioren uit Boskoop en houden dé pun ten thuis. D. O. S.: Met groote spanning wordt naar den sportdag van morgen uitgezien, daar de uitslag tegen Santpoort II voor DOS I van groot belang is wat betreft het kampioen schap. Deze wedstrijd zal vóór de rust als competitie-match gespeeld worden, om daardoor de afgebroken partij van enkele weken terug weer compleet te maken. DOS begint weliswaar met een 21 voorsprong, maar Santpoort is in de gevaarlijke degra datie-zone. De tweede helft zal als vriend schappelijke gelden. Als alles goed loopt, kan DOS morgen in eigen huis het kam pioenschap behalen, en dat zal toch ieder een willen zien en meemaken. Aanvang half drie. DOS III ontvangt om 12.30 uur Nic. Boys I en zal een moeilijk tegenstander ontmoe ten. DOS II gaat naar H. B. C. II: dit zijn vrij wel gelijke krachten; vertrek 12.30 uur. De junioren c trekken naar Sassenheim. Vertrek 11 uur. Nic. Boys: Morgen gaan beide elftallen een uitwedstrijd spelen met sterke tegen standers. Nic. Boys I vertrekt cm 11 uur per fiets naar Roelofarendsveen om aldaar te 12.30 uur DOS III te ontmoeten. Denkt er om Boys, na drie weken rust niet te ge makkelijk opnemen. Het kampioenschap is ir zicht. Nic. Boys II gaat om 1 uur naar Noord wijkerhout en speelt tegen NVC II, de ge vaarlijkste tegenstander; aanvang 2.30 u. A. V. V.: Het le elftal ontvangt op eigen terrein om 2.30 uur Vlaardingen I. Wij achten de 1ste elftalier wel in staat bei de punten thuis te houden, doch dan zal aanpakken de boodschap zijn, daar Vlaar dingen, dat onderaan de lijst staal, alles zal doen beide punten te bemachtigen om daardoor de degradatie te ontgaan. AVVa ontvangt om 1.30 uur L. en S.a en AVVc om 12 15 uur WPb, terwijl AVV b om 12.30 uur'te Rijswijk tegen RIA b speelt. Wij rekenen er op, dat de junioren de AVV-kleuren zullen hoog houden. Meerburg: Het eerste elftal krijgt om 2.30 uur bezoek van de naaste buren „St. Bernardus zal de puntjes niet cadeau ge- flink aangepakt moeten worden, want „St. Bernardus zal de puntje niet cadeau ge ven, maar als er gespeeld wordl als ver leden Zondag dan is er veel te bereiken. Het 2de elftal gaat op bezoek ben WRV te Katwijk aan den Rijn, vertrek om 1.15 uur van 't Patronaat per rijwiel (J. P. Stikkelman). Het 3de elftal krijgt bezoek om 12.30 uur van Docos IV. SMC: Morgen speelt het 2de thuis om 2.30 uur tegen Foreholte 2. Jongens doet jullie je best om de puntjes mee naar huis te brengen. De junioren gaan naar Leiden om de dito's van Docos te bekampen. Thuis was dit een gelijk spel. Als het nu weer zoo is, zijn wij tevreden. Er kunnen zich nog steeds leden opgeven, zij kunnen deelnemen aan de competitie met het 2de elftal. K. R. V.: Het eerste trekt morgen naar Stomp wijk, voor de ontmoeting SNAKR V. Ja, er zal weer gewonnen moeten wor den, nietwaar? Daarom supporters, helpt een handje mee. Vertrek per autobus van de van Egmondstraat, om kwart over één. Het tweede elftal zal gastheer zijn. Op visite komt Meerburg 2. KRV 2, beide pun ten behouden! Ten slotte nog een wedstrijd voor onze juniores. Zij gaan op de fiets naar Voor schoten, om daar het sterke VVLa te be kampen. St. Bernardus: Morgen moet St. Bernar dus I te 2.30 uur op b^oek bij de lei ders der af deeling, n.l. Meerburg I. Deze altijd zoo spannende kamp zal zeker nu een overwinning worden voor de thuis club, of zal St. Bernardus ok nu kunnen winnen? Wij zullen afwachten en rekenen op een fairen en eerlijken wedstrijd. St. Bernardus 2 speelt te 2.30 op eigen terrein tegen „Esto" 2 uit Bodegraven. De junioren moeten op bezoek bij SNA a te Stompwijk. 'Aanvang van den wed strijd te 1 uur. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Leiden winnaar. De gisteren voortgezettte interacademiale wedstrijden, die op het terrein van Sparta te Rotterdam worden gehouden, hebben de volgende resultaten opgeleverd: Utrecht 2 --Amsterdam 53, Wageningen IGro ningen 11, Groningen wint met straf schoppen, Delft ILeiden I 23, Utrecht I Wageningen I 21, Leiden 2Groningen 2—0, Delft 2—Utrecht 2 5—1. De uitslagen van de laatste wedstrijden luiden als volgt: Finale verliezersronde: Leiden 2Delft 2 10, daarna gestaakt wegens een ongeval; eindstrijd: Leiden IUtrecht I 42. WANDELSPORT „DOCOS-VOORJAARSWANDELTOCHT" TE LEIDEN. Evenals vorig jaar belooft de „Voor jaarswandeltocht", georganiseerd door de R K. S. V. „Docos" op Zondag 6 Maart a.s. weer een groot succes te worden. Doordat de tocht dit keer niet langer dan 25 K.M. zal zijn is het mogelijk, dat ook de K. J. C.'ers kunnen deelnemen, van welke gelegenheid verschillende groote groepen reeds gebruik maakten door in te schrijven. Het juiste parcours is momenteel nog niet bekend, doch zal een dezer dagen worden gepubliceerd. Waarschijnlijk gaat de tocht over Rijnsburg, Voorhout, Sasenheim en Oegstgeest. Inschrijvingen kunnen geschieden bij H. J. Averdieck, Oude Singel 148, Leiden. Wie na 28 Febr. a.s. binnenkomen moeten bij het startgeld 0.10 meer betalen voor de extra-administratie-kosten terwijl zij bo vendien de kans beloopen hun medaille niet direct na afloop in ontvangst te kun nen nemen. ATHLETIEK R.-K. ATHL. VER. „DOCOS". Morgen nemen ngeen onzer athleten deel aan de Veldloopen der R-K. S. V. „Swift" te Assendelft. Wanneer wij ons niet vergissen zal ook deze keer evenals alle vorige veldloopen van dit seizoen de hoofdklasse een over winning voor „Docos" worden. Wij zijn ech ter benieuwd of H. Jansen na zijn neder laag eenige weken geleden te Leiden, thans revanche zal nemen op J. v. Rooden. Ook in de overige klasse zullen de Lei denaars zeer zeker successen behalen. De athleten maken de reis per trein en vertrekken 11.15, uur vanaf station Lei den. LAWNTENN1S KAMPIOENSCHAPPEN DER OEFENMEESTERS. De gisteren in de Apollohal te Amster dam voortgezette kampioenschappen der oefenmeesters hadden het volgende resul taat: Afdeeling A: W. Hemmes sl. M. Goedraad 61, 62, 60. A. Waasdorp sl. J Goedraad 63, 63, 64. Afdeeling B: M. Stas sl. A. Hemmes 64, 36, 75, 75. G. van Been sl. A. Sabbe 8—6. 5—7. 7—5, 6—0. Afdeeling C: J. Kley sl. P. Timmer 75, 63, 86. H. Hemmes sl. J. Kleyweg 6—3, 6—3, 8—10, 6—4. S. Zurhaar sl. P. Timmer 61, 61, 60. Dubbelspelen: M. Stas en A. Kauling sl. M. de Casparis en A. Sabbe 62, 63, A. Hemmes en H. Hemmes sl. S. Zurhaar en J Kleyweg 61, 97. M. Goedraad en A. Waasdorp sl W. Hemmes en W. de Mos 6—2, 6—2. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie 3e kl. A. In café „Zomerlust" alhier werd gister avond een wedstrijd gespeeld tusschen Ta- veno II en Woerden I, die reeds tweemaal uitgesteld was en nog al van belang was, omdat Woerden I nog kans op de le plaats had. Taveno IIWoerden I. J. Roefstra (res.)C. v. Muiswinkel 01 J. v. Leeuwen (res.)J. v. Mourik (n.o.) 1—0 C. ZandvlietG. Westerhuis xx H. Looman (res.)F. J. v. Ee 01 J Petit (res.)C. Breunesse 01 G. SpierenburgC. Guldemond xx G. PardonJ. Breunesse xx H. le Nobel—A. D. Bruin 1—0 J. MartijnW. F. Oldert 10 C. v. DuynJ. ten Hoeve (res.) 10 Totaal 4xxx3xxx Woerden kwam slechts met 9 man, doch Taveno II telde 4 invallers, wat niet te verwonderen was, omdat het j.l. Woensdag ook reeds had moeten spelen in Zwammer- dam. Vermoedelijk heeft Woerden nu geen kans meer op de le plaats. Beslissingen in hooger beroep. De commissie van arbitrage behandelde in hooger beroep wee afgebroken partijen en verklaarde de eene gewonnen voor H. Kettenis (2 K.) van den wedstrijd Katwijk a. Zee2 Kon. II en de andere gewonnen voor E. W. v. d. Burgh van den wedstrijd Philidor IILeiderdorp n. Beiden partijen waren door den competitieleider remise verklaard, zoodat hiermede het hooger be riep van beide clubs werd ingewilligd. De stand heeft daardoor ook wijziging onder gaan. De wedstrijd Katw. III2 Kon. II werd nu in plaats van een gelijk spel, een overwinning voor de 2 Kon. II en de ne derlaag van Philidor H tegen Leiderdorp II is nu veranderd in een gelijk spel (55). Voor de 2 Kon. II nog al van veel belang, daar dit tiental nu ongeslagen de 2e plaats bezet. De le plaats wordt in genomen door Lisse II, dat meer bordpunten heeft ge wonnen. Beslissingen over afgebroken partijen en eindstanden. le k 1.: Bodegraven I wint met 5 1/2 4 1/2 van de R.K. Sch.cl. De 2 Kon. I. Bord I: T. Scheer (B.)—H. Staqts 1—0. Bord 3: M. v. Dobben de BruynJ. Vol ders 1/21/2. 2 A: Hazerswoude I wint met 73 van Boskoop I. Bord 2: G. Ruys (H.)—J. A. Loef 1/2—1/2 Bord 10: M. RavensbergW. J. Spaarga ren 1/2—1/2. Caissa I wint van Voorschoten I met 7—3. Bord 5: J. Verduyn (C.)W. Verver 1/2—1/2. 3 A: Zwammerdam I en Taveno II spe len gelijk (55). Bord 7: J. P. Hunch (Zw.)G. Pardon 0—1. 3 B: De L. Arb. Sch.cl. III wint met 64 van Leithen I. Bord 2: C. Baart (L. A.)—A. H. de Vos 1—0. 4 A: Philidor Hl wint met 5 1/24 1/2 van Katwijk a. Zee III. Bord 1: H. C. Bouter (Ph.)Joh. Scho- neveld 1/2—1/2. Bord 10: J. v. d. WaalsR. v. d. Ploeg 1—0. INTERACADEMIALE SCHAAK WEDSTRIJD. Voor de interacademiale schaakcompeti tie ontving de Delftsche Studentenschaak- ciub „Paris" het Utrechtsche „Lasker". Voorloopig werd een gelijke stand bereikt (33), terwijl twee partijen later worden gespeeld. „Morphy", Leiden, dat er het beste voor stond, verloor in een thuiswedstrijd van de hekkensluiters „Philidor", Amsterdam met 3 1/24 1/2. SCHAKEN IN MADAGASCAR. De ontdekking van een missionaris. De missionaris James Tattersfield deed cnlangs in een dorpje op Madagascar, ge raamd Ambahaka een eigenaardige ont dekking. Hij zag in de dorpstraat een groot aantal menschen in een kring, die gehurkt en staande groote belangstelling toonden «•oor hetgeen er zich midden in dien kring afspeelde. De missionaris ging kijken en zag tot zijn groote verwondering, dat twee personen een spel beoefenden, dat op het eerste gezicht heel veel overeenkomst ver toonde met het schaakspel, meldt de „Msb." Een ruw gehakt stuk hout uit één stuk was verdeeld in 64 vierkanten. De voorste twee rijen waren bezet met figuren, die verschillend van kleur waren d.w.z. van den een waren ze gemaakt van een donker soort hout, van den ander van een licht gekleurde houtsoort. De acht in het front staande stukken waren van dezelfde vor men en afmetingen. Aangezien de missionaris op goeden voet stond met de inboorlingen, vroeg hij hun het eerst den naam van het spel, toen hoe zij het hadden gekregen, vervolgens de namen en de waarde van iedere figuur, en ten slotte of zij bereid waren het bord en de stukken aan hem te verkoopen. Het antwoord, dat hij op de laatste vraag ontving, was beleefd en tevens humoris tisch: „Het spijt ons wel, mijnheer, want wij zouden u gaarne een genoegen doen, maar wij mogen dit spel niet verkoopen, want het is eigendom van het gemeentebestuur". La ter vernam hij, dat een van de spelers het dorpshoofd in hoogst eigen persoon was. Het spel werd aldaar „Samantsy" ge raamd, de waarde der figuren, de loop der stukken enz. enz. had zeer veel overeen komst met ons schaakspel. Zoo noemden zij de eerste rij pionnen of boeren „vahoa- ka", d.w.z. „het gewone volk". Het zou ons te veel ruimte kosten, indien wij alle bijzonderheden van dit spel ver meldden, doch wel moeten wij nog even vertellen, wat het resultaat was van het onderzoek, dat de missionaris instelde naar de herkomst van het spel, dat alleen in Ambahaka en de naaste omgeving be oefend wordt. Het bleek hem n.l. dat juist ii dit dorp, dat gelegen is-aan de rivier de Matiianana oude Arabische invloeden ge werkt hadden. Vermoedelijk is dus in het grijs verleden het spel uit Arabië naar dit deel van den aardbol overgebracht. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN 1938. le, 2e en 3e klas. Evenals vorige jaren zullen op Donder dag 10 Maart de wedstrijden om het kam pioenschap van Leiden weer een aanvang nemen. De wedstrijden worden dit jaar ge organiseerd door de Damclub Leiden en de Leidsche Damvereeniging tezamen, zoo dat de deelname buitengewoon groot be loofd te worden. Tevens kunnen er ook niet-leden eener vereeniging in Leiden aan deze wedstrijden deelnemen. Aan spanning zal geen gebrek wezen, daar de tegenwoordige kampioen, de heer J. Kleer door nummer een te eindigen voor goed eigenaar van den wisselbeker zal worden, wat door de verwachte groote deelnamen een moeilijke opgaaf zal blijken te zijn. Verder zijn er voor iedere klas mooie prij zen beschikbaar gesteld. Voor opgaaf en inlichtingen t.m. 5 Maart kan men zich vervoegen bij de heeren A. J. v. d. Lelie, Heinsiusstraat 10 en A. Pronk v. Lennepstraat 3. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Gisteravond is te Antwerpen voor een zeer talrijk publiek de Zesdaagsche aan gevangen, waaraan ook verscheidene Ne- derlandsche koppels deelnemen. Om half tien werd het vertreksein gege ven voor de zeventien koppels. Het waren de Hollanders SavelbergMuller, die het eerst het sein voor een jacht gaven, doch ook van Schijndelvan den Broek weer den zich van den beginne af geducht. Het was te betreuren, dat dit laatste Nederland- sche koppel enkele malen met bandenpech te kampen had, nadat men er bijna in ge slaagd was een ronde te nemen. Het tem po was direct zeer hoog en na een half uur waren ruim 23 K.M. afgelegd. In het tweede half uur van den wedstrijd waren de jachten zeer levendig, waarbij vooral het Belgische koppel DeneefDekuys- scher op den voorgrond trad. Na één uur waren afgelegd 47.990 K.M. Het klassement bij de neutralisatie was: 1. DeneefDekuysscher 25 p., 2. Slaats Pellenaars 17 p., 3. BuysseBilliet 6 p., 4 van Schijndelv. d. Broek 6 p., 5. Kaers Huys 3 pt., 6. RonsseDe Pauw 1 p. Op één ronde: 7. PijnenburgWals 8 p, 8 MeerschaertVerhaegen 6 p., 9. Ver- reyekenDeclercq 1 p., 10. MullerSavel berg 0 p., 11. ArchambaudGuimbretrière 0 p. Op twee ronden: 12. DerijckNaye 14 p., 13. StielerOhristensen 5 p., 14. Kremers Bakker 4 p., 15. HuybrechtsPalmans 3 p., 16. IntrozziRomanatti 0 p. Op vier ronden: 17. LapebieChopue 1 p. AUTOMOBILISME DE STERRIT VAN MONTE CARLO. Bakker Schut en Carel Ton definitief winnaars van den Sterrit. Men seint uit Parijs aan het „Vad.": Zooals men zich herinnert, hadden in de versnel!ings-, rem en terugrijdproef in Monte Carlo, Bakker Schut en Carel Ton een mededinger in Le Begue op Talbot, die voor de beide proeven een iets snelleren tijd had gemaakt dan de Nederdanders, doch de heer Le Begue was in een van zijn proe- OLYMP1SCHE SPELEN DOET JAPAN AFSTAND VAN DE O.S. 1940? Int. Athletiek Federatie zou pressie uitoefenen. Loopt Tokio gevaar voor de Olympische Spelen in 194U en krijgt Helsingfors op nieuw een kans? Het congres der Inter nationale Athletiek Federatie, dat dezer dagen te Parijs bijeenkomt, is niet de in stantie, welke aan de te Berlijn genomen beslissing iets kan veranderen, doch het vertegenwoordigt wei de sport, die als de meest belangrijke bij de Olympische Spe len geldt. En een van deze zijde uitge oefende pressie zal ongetwijfeld niet nala ten grooten indruk te maken. Vertegenwoordigers van tal van lan den, waaronder een uitgebreide Japan- sche delegatie, zijn reeds te Parijs aan gekomen, en uit gesprekken, cue met een aantal van hen voerden, bleek wel, dat de kwestie-Tokio ter sprake zou worden gebracht In verschillende landen ziet men de situatie in het Verre Oosten zeer somber in en acht men de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de spelen aldaar een mislukking, zoo niet onmogelijk zulen worden. Meer in het bijzonder neemt men aan, dat Engeland ernstige bez\Varen te berde zal brengen en men acht het mogelijk, dat dit land en zijn Dominions eventueel een terugtrekken van spelen in uitzicht zullen stellen, waardoor de wedstrijden een zeer groot deel van hun belangrijk heid zouden verliezen, schrijft de „Tele graaf." Zijn wij goed ingelicht, dan ligt het in de bedoeling te pogen Japan er toe te brengen, dat het voor 1940 vrijwillig van de spelen afziet, waardoor Helsingfors de tegencandidaat te Berlijn in 1936 opnieuw een goede kans zou krijgen. ven een paar centimeter te ver gereden met het gevolg, dat hy 20 strafpunten kreeg en oaardoor zijn plaats als eerste verloor. Gis teren heeft nu het appèl plaats gehad in de Automobielclub de France, waartoe Le Begue behoorde. Het appèl is uitgeoefend door de A.I.A.C.R. en de commissie hier van heeft als voorzitter den heer O'Goman, met als leden Rayhofer (Oostenrijk), baron Nothamb (België), Sparrows (V.S.), Bern- strom (Zweden) en Tondurg (Zwitserland). Voor de commissie verscheen de heer No- gues, voorzitter van de Automobielclub van Monaco en zooals men weet organisator van den sterrit. De jury d'appèl, na den heer Nogues gehoord te hebben en nota genomen hebbende van het feit, dat de commissarissen van alle proeven de zaak rauwkeurig hebben uitgevoerd, heeft be sloten de reclamatie van Le Begue van de hand te wijzen. Aangezien dit beschouwd kan worden als de hoogste instantie, kan dus het resultaat van Bakker Schut en Carel Ton als winnaars van den sterrit 1938, als definitief worden genoteerd. SCHAATSENRIJDEN EEN KUNSTIJSBAAN TE ROTTERDAM? Sinds eenigen tijd bestaan er plannen om in Rotterdam een sporthal te bouwen, waarin een kunstijsbaan zal worden aan gelegd. Deze plannen gaan uit van een Rotterdamsche combinatie onder leiding an de heeren ir H. H. W. van Eyk, lid van de Orde van Nederlandsche Raadgevende Ingenieurs en C. Brooshoofd, exploitant van de Nenyto-tennisbanen. Ir van Eyk heeft een studiereis door Europa gemaakt, waarbij hij tal van overdekte ijsbanen be zocht heeft. De heer van Eyk heeft patent gevraagd op een door hem gedane uitvin ding, waarbij het ijs op een speciale tem peratuur kan worden gehouden. Waar de hal, die een lengte van 144 M. zal krijgen, komt, staat nog niet definitief vast. De combinatie onderhandelt momenteel met de gemeente om een stuk grond te koo- pen, gelegen in de directe omgeving van het Nenijto-terrein. In de hal, welke een breed te zal krijgen van 54 M. denkt men een ijsbaan aan te leggen, welke een opper vlakte zal krijgen van 1560 M2. In totaal zullen er 5200 plaatsen zyn. Het ligt in de bedoeling, dat de kunst ijsbaan van 1 November tot 1 April zal ge opend zijn en dat de hal in de overige maanden zal gebruikt worden voor boks wedstrijden, turnuitvoeringen enz. Voor den bouw is een bedrag noodig van 500.000 waarvan, naar de heer Brooshoofd ons mededeelde, reeds 450.000 in handen van de combinatie is. Men rekent er op zoo spoedig met den bouw een aanvang te kunnen maken, dat de ijsbaan tegen 1 November van dit jaar in gebruik zal worden genomen. De jager op grof wild In kwaliteit van slaapwande laar. (Passing Show)

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15