RIJNSTREEK HEI BETOOVERDE BOSCH DONDERDAG 24 FEBRUARI 1938 je leidsche couran» DERDE BLAD - PAG 10 RIJNSBURG Ernstige aanrijding. De heer W. Ravensbergen, welke op weg was naar de kerk, werd by „Bloemenlust" aangereden door een luxe auto, bestuurd door v. R. uit Katwijk aan Zeen. De heer R. werd door het voorspatbord gegrepen en tegen een langs den weg staande paal gesmakt. Hij werd daarbij zwaar gewond en bewus teloos opgenomen. Eerste hulp werd ver leend door de Doktoren Hueting en Jonker. Daarna is het slachtoffer per zie kenauto van den heer Hoogstraten te Rijns burg naar een Ziekenhuis te Leiden ver voerd. De echtgenoote van den heer R., die achter hem liep, was zeer ontdaan. WASSENAAR Feestavond Hanze. In het R.K. Ver een igingsgebouw werd gisteravond een feestavond gehouden van de Hanze, waar bij de leden met hun dames en ook vele K.J.M.V.'ers aanwezig waren. De voorzit ter van de Hanze, de heer H. C. J. van Os, sprak een kort welkomstwoord, waarna d'n Dré eenige Brabantsche schetsen voordroeg, die, om de geestige zetten die daarin voor kwamen. nu en dan de lachlust opwekten. Na de pauze wekte de Geestel. Adviseur, kapelaan Kraakman, op tot deelname aan den Stillen Omgang, welke ook vanuit Was senaar ieder jaar steeds grooter wordt. Vervolgens vroeg spr. nog aandacht voor het Santosfonds waarvoor tevens een of fertje werd gevraagd en tenslotte werd nog aandacht gevraagd voor een uitvoering, als propaganda voor de Maria-Congregatie, op a.s. Zondagavond in het R.K. Vereeni- gingsgebouw aan de Stoeplaan. Het ensemble v. Berkel, uit Gouda, dat voor de muzikale omlijsting van den feest avond had gezorgd, verzorgde daarna een bal waarop het recht vroolyk toeging en waarbij menig dansje werd gemaakt. Vereeniging van Oud-Leerlingen. In café van der Zalm hield de afd. Wassenaar van den Bond van Vereenigingen van Oud- leerlingen der Tuinbouwcursussen haar maandelijksche ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. Den heer G. Verlind hield een lezing over de cultuur van Euphorbis Pucherrima, Ps. Poinsettis. Spreker zeide, dat deze heester achtige plant afkomstig is uit Mexico en oorspronkelijk werd genaamd de Vlam van Mexico, later werd deze verdoopt in Poin settis en weer later in Euphorbis, doch de kweeekers noemen de plant eenvoudig Poinsettis. Ook wordt er wel den naam van Kerstster aan gegeven. Hierop werden afgevaardigden benoemd voor de Bondsvergadering. Door den heer W. C. van Zetten werd hierop een heester- tak ter tafel gebracht genaamd Hali mo- dendron Helodendron sym. Caragans ar- gentis. De bloei, die in Juli en Augustus plaats heeft, werd besproken en de peul achtige lila tot lichtblauwe vruchten. Hier na sluiting. Geboren: Wieger, zoon van T. van der Veen en A. Stob. Maria Margaretha, dochter van H. J. Jansen en M. M. Weening Elisabeth Johanna, dochter van H. J. C. Thijssen en E. A. Tak. Overleden: Apolonia Adriana Vis, oud 45 jaren, echtgenoote van C. van Wis sen. Ondertrouwd: P. H. Boukema en C. L. van der Werff. Getrouwd: J. A. Scheltes en R. de Borst. J. T. Parlevliet en H. Jullend P. C. Hoogduijn en L. Ammerlaan H. A. J. C. Muijser en M. C. A. M. Arts. Ingekomen: J. Baas en gezin, NH, typograaf, uit den Haag, Papeweg 1. H. J. Belinfante. RK, leerl. verpleegster, uit den Haag, Eikenlaan 14. A. G. H. C. Dutier en vr., RK. techn. ambtenaar b. d. tel. dienst, uit Paramaribo, Groot Haese- broekscheweg 41. H. G. J. A. de Geus, geen, electr. ingenieur, uit Lima (Peru), Vijverweg 21. A. W. van Goelst Meijer geb. Hartman, NH, zonder beroep, uit Amersfoort, KI. Persijnln. 20 P. C. Heij- nis, geen, zonder beroep, uit Epe, Vijver- weg 27. K. Kaszal, vreemd, RK, dienst bode, uit Den Haag, Bremhorstlaan 10 J. L. Kölmel, vreemd,RK, dienstbode, Bloemcamplaan 57 H. Korrelboom, NH, kinderjuffrouw, uit Koudekerk a. d. Rijn, Storm van 's Gravesandeweg 77 E. Ku- nisch, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Rijkstraatweg 36 H. Messemaker en vrouw, NH, chauffeur, uit Duitschland, Raaphorstlaan 5 M. de Meij, NH, dienst bode, uit Leiden, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 64 J. W. van Reigersberg Versluys, geen zonder beroep, uit Den Haag, Acacialaan 13 M. Th. C. van Reigersberg Versluys, geen, zonder beroep, uit Den Haag. Acacia laan 13. Wed. J. H. Luyten geb. Romeijn, NH, zonder beroep, uit De Bilt (U.), Lange Kerkdam 41. J. Rotteveel en vrouw, geen huisschilder, uit den Haag, Rijksstraatweg 86 F. A. M. Bakker geb. Rehm, RK, zonder beroep, uit Siegburg (Did.), Cro- cusstraat 40 F. Smit en gezin, geen, werktuigkundig ingenieur, uit den Haag, Prinses Marielaan 18 J. Smit, GK, djenstbode, uit Midwolda, van Calcarlaan 30 L. B. Venis (Wed. van Kefalopoulos), vreemd, RK, dienstbode, uit Duitschland, Rijksstraatweg 795. J. J. Vlugt, NH, dienstbode, uit Alkemade, Wittelaan 23 E. A. A. E. Weihert Gen. Wiesekopp Sieker, vreemd, D.Ev., hulp L d. huish., uit den Haag, Buurtweg 8. Vertrokken: O. R. Buys naar Ede, Infanterie Schietkamp Harskamp G. J. Nell naar den Haag, Hugo de Grootstraat 17 M. F. van Putten naar den Haag, Bezuidenhoutscheweg 138. L. Mostert naar Rotterdam, Hoek van Holland, Tuin derstraat 24 J. C. Massizzo geb. Sim- hoffer naar den Haag, v. Boetzelaerlaan 64 S. Korneba naar den Haag, Zijdelaan 26 G. C. Olsthoorn naar Leidschendam, p. a. ouders. Wed D. Muyderman geb. C. E. van Es naar Brussel, België, Rue de la Lol 200. L. Hoogduijn geb. Ammerlaan naar ALPHEN AAN DEN RIJN Feestavond van de Hanze. De afdeeling Alphen aan den Rijn van de R. K. Middenstandsvereeniglng „De Hanze" hield gisterenavond in de groote zaal van de St. Josephvereeniging haar tweeden goed bezochten feestavond. Deze werd o.m. bijgewoond door den Hoogeerw. Deken J. M. Hellegers, door Kapelaan C. M. Klaver, geestelijk adviseur en Kapelaan C. M. Broers. Tevens waren aanwezig de heeren Ruijssenaars, P. J. Schippers en A. Kerkvliet, als afgevaardigden van den Volksbond, terwijl de L.T.B. vertegenwoor digd was door de heeren S, van Leeuwen en Joh. C. Vink. De heer J. J. C. Böckling, secretaris van het „Santos" fonds van den middenstand, woonde dezen avond even eens bij. De voorzitter van de afdeeling, de heer C. Y. Ponsioen, verwelkomde de aanwezi gen in een kort maar hartelijk openings woord, op dezen, telken jare terugkeeren den feestavond. Spr. vroeg voor de toe komst prettige samenwerking van alle leden met het bestuur, daar het bestuur alleen niets tot stand kan brengen. De hulp van de dames wordt ingeroepen om de mannen toch vooral naar de vergaderingen te zenden, daar de heer Ponsioen sprak nu nit eigen ervaringen de ondervin ding geleerd heeft, dat als de vrouw aan den man zegt: „ga naar de Hanze-verga dering", hij er ook wel komt! In al onze dagelijksche bezigheden, mogen wij toch ook niet vergeten, dat de „Hanze" er ook is voor de behartiging van de geestelijke belangen en in verband hiermede vraagt de ijverige voorzitter, van de leden wat meer presentie tijdens de twee maandelijk sche H. Missen. Een hartelijk en onverwacht intermezzo vormde hierna de felicitatie van de Hanze aan den ouden Koster, den heer Piet Suij- kerland, die juist heden zijn 67sten ver jaardag herdacht. Deze felicitatie werd ge volgd door aanbieding van een kistje si garen, onder spontaan applaus. Hierna bracht de heer C. J. Winninghoff, als voorzitter van de feestcommissie, dank aan allen, die door successievelijke finan- t eele bijdragen het organiseeren van dezen feestavond mogelijk hebben gemaakt. In het by zonder past hiervoor, aldus spr., dank aan de bouwpatroons, die een groot aandeel in de „spaarregeling" hebben ge had. Als de heer H. S. v. d. Putte, Directeur van de Middenstands Handelsschool wat later de zaal binnenkomt, wordt hij door den voorzitter verwelkomd, waarbij deze den wensch uitspreekt, dat onder de goede er. deskundige leiding van dezen directeur, het succes zoo niet 100 dan toch wel 99% zal mogen zijn. De heer Van der Putte zegt hiervoor dank en zegt goede gronden te hebben te vermoeden, dat velen van de leerlingen, die de school tot het einde zul len blijven bezoeken, wel zullen slagen. Hierna houdt de geestelijk adviseur, Kapelaan C. M. Klaver, een 10 minuten- speech, waarin hy de standsdeugden en feuten van den middenstand schildert. De critiek in de laatste jaren gevoerd, heeft veel vergeten van het mooie dat men in den middenstand vindt. Die critiek was zonder maat en dikwijls veel te erg. Wij constateeren ontzaggelijk veel moois in den middenstand. Spr. gaat dan in het kort na, hoe in verschillende openbare colleges juist de middenstand het best vertegenwoordigd is en het initiatief neemt. Ook op gods dienstig terrein beweegt de middenstand zich op verdienstelijke wijze en met dit al heeft hij dan ook recht op aller waardee ring. En toch bij al dit moois, aldus spr., mogen we niet blind zyn voor de stands- fouten. Het sociaal gevoel is veelal te zeer beperkt. Het scheen in den loop der tijden velen toe, dat een groote zelfstandigheid grooter bestaansmogelijkheden gaf. Dit in zicht wreekte zich! Droef toegespitste standsverschil schiep langzamerhand tus- schen de leden oneenigheid, veroorzaakt afstand en verwijdering. De saam- hoorigheid en medewerking ontbrak er. Zooals het echter is op dezen feestavond, genoegelijk en prettig met en onder elkaar, zoo moest het altijd zijn. De handen ineen slaan en elkander helpen. Het voornaamste standsgevoel is wel de eigen middenstand te helpen en te steunen door bij hem de noodige inkoopen te doen. Dit laatste, van meer zakelijk karakter, noemde spreker eveneens van groot belang en eindigde met de leuze: Herstel den band. Zoo helpt ge den middenstand!.... Het meer vroolijke gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer Willy Albert als goochelaar, die door zyn vele onbeschrijfelijke en natuurlijk ondoor grondelijke vertooningen de aanwezigen meerdere malen verbaasde. Deze vroolijke illusionist trad tevens als conferencier op. den Haag, IJsselstraat 51 M. C. A. M. Muisen geb. Arts naar Amsterdam, Leid- schegracht 18 J. Th. Parlevliet naar Pijn- acker, Hoofdstraat 38 H. Jullens naar Pijnacker, Hoofdstraat 38 G. Bink naar Leiden, Molenstraat 41 H. H. Bosgraaf naar Opsterland, Molenwal 153 D. van der Marei naar den Haag, Loosduinen, Westerstraat 50 L. M. Bonsser naar Voorburg, Parkweg 278 M. Dempewolf naar den Haag, Zeestraat 73 J. W. C. M. Verheyen naar Voorburg, Parkweg 34c G. P. M. van Holstein naar den Haag, Stationsweg 117 E. Mathias naar den Haag, Laan Copes van Cattenburgh 48 S. Hyzg naar den Haag, Wilhelminastraat 146 M. Deng naar den Haag, Bronovo- laan 6 A. M. Langeraar naar den Haag, Zijdelaan 27 T. L. Slings geb. Voorham naar Kapelle, Breederweg B 39 C. R. S. Snijders en gezin naar den Haag, van Neck- straat 20 M. A. D. H. Schalekamp naar den Haag, 2e Schuijtstraat 72 en gezin. Ook door verschillende leden werd mede werking verleend aan het meer feestelijk gedeelte van den avond. Zoo noemen wij hetl ied van den heer N. J. Verkleij, waar in deze het lief en leed van de Hanze en zijn bestuur schetste. De heer C. Y. Pon sioen zong het lied van den „goedigen Pastoor" en een „ontevreden Koster". De heer Hoogenboom beschreef in een geestig gedicht een geschiedenis uit het leven van Julius Ceasar, terwijl ook nog de heer A. de Lange een voordracht in versvorm deed. De viool-solo's van den heer Starrenburg gaven aan liefhebbers een aangenaam in termezzo. De „eer" van de dames werd „gered" door enkele pianostukjes van Mevr. C. Balk. Het bekende muziekgezelschap Trio de Mild ontlokte reeds spoedig de echte vroolijke stemming, welke nog werd verhoogd door het feestelijk aanzien van ce St. Josephzaal met sjerpentines, ge kleurde slingers, bloemen en feestmutsen. BODEGRAVEN Uitvoering „St Caccilia". Gisteren avond heeft de R.K. Dameszangvereeniging „St. Caecilia" haar jaarlijksche uitvoering gegeven in het Parochiehuis. Zij had hier bij de medewerking van het R.K. Mannen- zangkoor „Laudate Dominum", terwijl ook „The Minstrels" optraden. De directeur, de heer J. M. Kouwenhoven, sprak enkele woorden van welkom tot de aanwezigen, en heette vooral den Pastoor en Kapelaan wel kom. Spr. schetste in 't,kort de vele moei lijkheden die te overwinnen waren geweest. De zang werd op verschillende wyze uitge voerd. Dameskoor, gemengd koor, mannen koor, solisten, debutanten, stuk voor stuk werden de nummers op keurige wijze af gewerkt. Ook de „Minstrels" oogstten een dankbaar applaus. Aan het einde van deze uitvoering sprak eerst nog de Zeereerw. Pastoor woorden van waardeering tot al degenen, die hadden medegewerkt om de zen avond te doen slagen. Spr. noemde het een echte blijde, mooie avond. Tenslotte sprak nog de heer A. de Vos namens de medewerkenden woorden van dank, in het bijzonder tot den directeur, den heer J. M. Kouwenhoven. Als blijk hoezeer de leden deze leiding gewaardeerd hadden, boden de dames Bruyne en v. d. Poll, uit naam van de leden den directeur een prachtige bloemenmand aan, waarmede dan het ein de kwam van deze zoo goed geslaagde uit voering, waarvan de talrijke aanwezigen goed genoten hebben. Boerenleenbank. Wij ontvingen heedn de rekening en balans van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier over het jaar 1937. Wij ontleenen hieraan het volgende: De re kening sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 1.656.948.48, de balans op een bedrag van ƒ868.161,64. Inhoud der kas op 31 December ƒ4067,96, uitstaande voorschotten 156.333,68, saldo winst 3.306.74, op de reserve gebracht ƒ2.616,74. HAZERSWOUDE Hanze-bestuur. Gisterenavond vierde de R.K. Middenstandsvereeniging „de Han ze" haar vijfjarig bestaan na de herop richting, in het café van den heer A. J. Boers aan den Rijndijk. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het Bondslied. Vervolgens hield de heer F. J. Kouwen hoven, voorzitter der vereeniging, een wel komstrede, waarin hij resumeerde, het vele wat onze afdeeling in de 5 jaren heeft moe ten trotseeren; begon de afdeeling met 13 leden, thans telt zij 32 leden, jammer dat nog vele katholieke middenstanders buiten hun organisatie staan. De heer J. Mol was namens het Hoofd bestuur ter vergadering aanwezig, en heeft in een keurige toespraak het bestuur en le den gelukgewenscht met het eerste lustrum. Vervolgens werd in den breede gewezen op bemoeiingen der Middenstands-organi saties betreffende de maatregelen die in het belang van den Middenstand worden geno men van overheidswege. Vooral spoorde spreker de aanwezige dames aan hunne in koopen te doen in middenstandszaken. De onderlinge samenwerking moet zoo groot zijn, dat men bereid is hiervoor desnoods een offer te brengen. Spreker haalde eeni ge voorbeelden aan, die ook onze katholieke middenstanders misschien tot nadenken kunnen stemmen. Na de rede van den heer Mol werd een aanvang gemaakt met het meer vroolijke gedeelte van den avond. Dit werd verzorgd door de heeren Zitman en v. Zijp te Leiden. Deze katholieke feestavond heeft allen zeer veel genoegen verschaft. Het bestuur der Hanze heeft in alle opzichten eer van haar werk, daar het programma tot in de puntjes verzorgd was. RIJPWETERING Hanze. Woensdagavond vond in café „Rustoord" te Rijpwetering de door de le den met spanning tegemoet geziene feest avond van de R.K. Middenstandsvereeni ging „St. Thomas Morus" van Hoogmade. Rijpwetering en Oud-Ade plaats, welke feestavond werkelijk schitterend geslaagd is. Om 17.30 uur toen de meeste uitgenoo- digde dames en heeren in de gezellige zaal bijeen waren, opende de voorzitter deze bijeenkomst met den christelijken groet, waarna hij in een openingswoord een har telijk welkom toeriep aan de zoo in groote getale opgekomen middenstanders, die hier door blijk geven, dat hun sympathie voor deze, in deze moeilijke tijden voor den mid denstand zoo noodzakelijke vereeniging nog onverzwakt is. Dit was een goed teeken, volgens spr., en hij' hoopte dat het saam- hoorigheidsgevoel door deze hiervoor zoo geschikte gelegenheid nog beduidend zou groeien om in aansluiting met het vele door het hoofdbestuur gedane werk, te trachten de voor de maatschappij toch onontbeer lijke middenstand te behouden in den strijd tegen het grootkapitaal. Na nog een harte lijk woord van welkom tot de musici en voordrachtkunstenaars, en tot de verte genwoordiger der „koningin der aarde" de pers, wenschte hij de aanwezigen een ple zierige en alle-zorg-vergetenden feestavond, waarna werd overgegaan tot 't zingen van het voor 'n bond zoo typeerende bondslied. Hierna was het woord aan het gezelschap Verkerk uit Uithoorn en den heer B. Maas om met muziek en spel de aanwezigen be zig te houden, waarin zij wonderwel zijn geslaagd. Met hun luimige voordrachten en met hun populaire refrein-liedjes, die spoe dig door de geheele zaal werden medege zongen, hebben zij het heele gebouw doen schudden van het lachen, terwijl de muziek tusschen de bedrijven door de beenen der danslustigen weldra losmaakte, zoodat on danks de aanwezige tafeltjes toch soms de zaal in 'n danszaal veranderd leek. Ondertusschen was ook de, door om standigheden wat opgehouden, Zeereerw. heer Pastoor Lips uit Hoogmade gearri veerd, die een kort woord tot de aanwezi gen sprak. Volgens spreker was dit woord niet meer om er de stemming in te bren gen, want die was er al volop, maar toch was het, nu we allen als in een groot ge zin zoo knusjes bijeen waren, wel nuttig, vooral de jongeren te wijzen op de groote taak die zij, als voortbouwers op hetgeen door de ouderen is opgebouwd, moesten vervullen. Zeer zeker zyn de tijden voor de jeugd slecht, maar toch kan dit voor den middenstand ook zijn goede gevolgen heb ben, omdat bij event, vestiging ook perso nen in den stand worden opgenomen, wel ke voor hun taak volkomen berekend zijn, hetwelk toch slechts ten voordeele van den middenstand kan zijn. Spreker riep de aan wezigen op om indachtig het gebod der lief de te trachten door ijver en enthousiasme er van te maken wat er nog van te maken is. Zeker zal het niet overal naar wensch gaan, maar het bewustzijn zijn plicht te hebben gedaan geeft werkelijk veel meer genoegen als alle goederen dezer aarde, en daarom morgen weer met goede moed aan de slag om volgend jaar met Gods hulp onder hopenlijk betere omstandigheden wter bijeen te komen om feest te vieren. Over feestvieren gesproken, volgens spr., er waren er ook nog die door tijds- en ge zondheidsomstandigheden hiertoe niet bij machte waren en hij hoopte, dat de te hou den collecte voor de „Santos" rijkelijk zou worden bedeeld om hierdoor ook anderen gelukkig te maken, aan welk verzoek naar wij vernemen, prachtig gevolg is gegeven, blijkens de opbrengst van f 14.83. Na dit door de aanwezigen met de meeste aandacht aangehoorde woord, was het ge zelschap Verkerk weer aan de beurt, niet om de stemming er in te brengen, maar om deze te verhoogen, waarin zij zoodanig slaagde, dat, toen nog een uurtje gelegen heid werd gegeven om te dansen, werke lijk aan de stemming niets mankeerde, zoo dat we terecht mogen hopen, dat deze avond voor velen een aansporing is geweest om alles te doen om de middenstand groot te maken, op de eerste plaats natuurlijk voor den middenstand, maar ook om volgend jaar weer zoo'n feestavond te kunnen mee maken. Pluimveevereeniging. De Rijpwete- ringsche Pluimveevereeniging hield een algemeene vergadering op 22 Februari des avonds na de veiling in café Zoetemelk. Bij den aanvang der vergadering waren 31 leden aanwezig, die door den voorzitter, den heer Verwey, met een kort openings woord welkom werden geheeten. Het jaar verslag, dat een zeer optimistische toon liet booren, bezorgde den secretaris een welge meend dankwoord. Het financieel overzicht van den penningmeester liet eveneens een optimistische toon hooren. De omzet aan de wekelijksche veilingen is, vergeleken bij het eerste vereenigingsjaar, aanmerkelijk toegenomen en als noodzakelijk uitvloeisel hiervan bleek ook het batig saldo een aar dige hausse te vertoonen. De heer W. Zoe temelk bracht namens de commissie van controle rapport uit. Bij de hierna volgende bestuursverkie zing werden de aftredende bestuursleden de heeren Verwey en H. Beelen, met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. De voorzitter deed daarna eenige mede- deelingen, waarvan wij de belangrijkste hier even releveeren. Gezien de toenemende omzet is ook de penningmeester dermate met werk overladen, dat hij zich moet laten assisteeren. Op de bestuursvergadering, de vorige week gehouden, is besloten aan de algemeene vergadering voor te stellen, voor deze assistentie een kleine vergoeding uit de kas toe te kennen, welk voorstel door de aanwezigen met algemeene stemmen wordt aanvaard. Dan bracht de voorzitter in bespreking het feit, dat somtijds goederen, aan de vei ling aangevoerd, onderhands worden ver kocht. Na een breedvoerige discussie werd besloten, dat alle aangevoerde goederen geveild moeten worden, wat in het belang der koopers maar zeker niet minder in het belang der aanvoerders is. Op voorstel van het bestuur werd ver volgens de heer J. Verhaar Jzn. van Oud- Ade als plaatsvervanger in de kacommissie benoemd, zoodat deze het volgend jaar aan de kasscontrole zal deelnemen. Bij de rondvraag werd besloten een spre ker uit te noodigen, die de meest voorko mende ziekten van ons pluimvee, de gene zing en voorkoming hiervan zal behande len. Ten slotte werd een zeer geanimeerde verloting gehouden, die zoodanig was in gericht, dat alle aanwezigen met een prijsje huiswaarts konden keeren, waarna de voor zitten met een opwekkend dankwoord de vergadering sloot. Wij willen echter dit verslag niet beëin digen, alvorens onze lezers nog een klein uittreksel uit het voorgelezen jaarverslag te geven, waaruit hun duidelijk zal blij ken in welke mate zich de bloei der ver- eeniging^ die op deze jaarvergadering haar derde levensjaar intrad, heeft ontwikkeld. Het aantal aangevoerde eieren heeft dat van het vorig jaar met bijna 10 pet. over schreden en bedroeg 144.654, terwijl de aantallen stuks pluimvee en konijnen 80 pet. boven die van het vorig jaar gingen. Dit alles bewijst, dat het bestaan der ver eeniging en vooral van de door haar in 't leven geroepen veiling de stand van de pluimveeteelt gunstig heeft beïnvloed. Ook het ledental toonde een accres dat hoop geeft voor de toekomst en dat zeer zeker de waardeering toont voor het vele werk, dat de bestuursleden geheel belangeloos in 't belang der vereeniging verrichten. Mo gen nog zeer velen inzien, dat het lidmaat schap dezer vereeniging in hun eigen be lang en niet minder in hun eigen voordeel is, daar immers het houden van pluimvee in onze omgeving bijna algemeen als neven- bedrijf of als liefhebberij in eere is. TER AAR De Wilhelminavereeniging opnieuw opgericht. Dezer dagen had in het café van den heer v. d. Acker een vergadering plaats van de commissie, ontstaan uit de vroegere Wil- hermina-vereeniging tezamen met eenige leden. Er heerschte ontevredenheid over het feit, dat de vereeniging was opgeheven zonder dat de leden hiervan in kennis wa ren gesteld. Na lange discussies besloot men de Wilhelmina-vereeniging weer in haar ouden vorm te herstellen. Verder werd nog besloten om in het najaar zoo mogelijk een feee stte organiseeren ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin. (SPROOKJE) 235. Maar wacht eens! Eerst zou ze het sleuteltje van den 236. Huppla, vlug de ladder weer op. Even moest ze kabouterkoning gaan halen. Dat paste immers op ieder nog naar de heks kijken. Daar lag zoowaar de tooverstaf deurslot! Dat zou zij nu best kunnen gebruiken. Vlug voor het grijpen, op de tafel. Als ze die ook eens meenam? klauterde ze de ladder weer af. Nu pakte zij het sleuteltje Zou ze het durven? en ook nog een takje van het wonderplantje uit het bosch, waardoor ze alle dieren zou kunnen verstaan. Je kon niet weten!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10