RIJNSTREEK D1N3JAG ZZ FEBRUARI 1935 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 t NOORDWIJKERHOUT. Huisbroeitentoonstelling.. Vrijdag avond om 7 uur zal de burgemeester de huisbroeitentoonselling openen, welke ge houden wordt in de groote zaal van Café „de Zwaan". Uitvoering voor de werkloozen. Maan dagavond gaf de Tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst" in de groote zaal van café „de Zwaan" een uitvoering ten bate van de werkloozen. Toen de voorzitter van het Werkloozencomité, de heer J. v. d. Voet, om 8 uur de feestavond opende, bleek de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld te zijn. Spreker heette allen aanwezigen har telijk welkom en zeide, dat er feest werd gevierd, maar met een bijzondere bijklank n.l. dat het nu reeds de 5e keer was, dat er ten bate van de werkloozen een uitvoe ring wordt gegeven. De baten worden ge bruikt om de werkloozen een extratje te bezorgen. De heer v. d. Voet dankte de vrij gevige middenstand, die het mogelijk heeft gemaakt door het geven van geschenken een verloting te organiseeren. Hierna wenschte de voorzitter allen een aangename avond toe. Vervolgens gaf de heer Koelewijn een uitlegging van het drama, hetwelk de too neelvereeniging voor het voetlicht bracht n.l. het tooneelstuk „Het spel van den sleu tel". Dit drama bevat 4 bedrijven, waarvan er drie zich afspeelden in een' kamer van smid Goverds en een in het bosch. Het stuk werd prachtig opgevoerd en ieder deed zijn best om zijn rol zoo goed moge lijk te vertolken, zoowel de smid, die een zware rol had, zijn beide zoons, de marskra mer, de dokter en zijn zoon, als de anderen. De kleine Hans, die voor het eerst voor het publiek speelde, speelde heel goed. Door een luid applaus toonden de aanwezigen hun dank voor het gebodene. Het rad van avontuur was een bijzondere attractie. Voor pittige muziek zorgden eenige leden van onze muziekvereeniging. VOORHOUT. VRAGEN IN STAATSPARTIJ- AFDEELING. Waarom maakt de Leidsche Courant propaganda voor de S.D.A.P. en de Christ.-Hist.??! Onder voorzitterschap van den heer H. A. Allard vergaderde in de groote zaal van he^ parochiehuis de R.K. Kiesvereeniging „Plicht en Recht". Bij de opening sprak de voorzitter zijn vreugde uit dat de Voorhout- sche kiesvereeniging procentueel het hoog ste aantal leden telt in de geheele bollen streek. De secretaris, de heer F. M. Ange- vaare, las de notulen. De penningm., de heer P. A. van Werkhoven Thzn., bracht fi nancieel verslag uit. Hieruit bleek, dat het totaal der ontvangsten bedroeg: 551. dat der uitgaven ƒ406.11, zoodat er een batig saldo zou zijn van 144.89, waarvan nog te betalen is: ƒ41.25, waardoor het eigenlijke batige saldo 103.64 bedraagt. Bij monde van den heer C. L. M. Prins werd door de kascommissie goedkeurend verslag uitgebracht. Wederom was weer de secre taris aan het woord tot voorlezing van het jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledenial bij den aanvang van 1938 met 63 leden was teruggeloopen. Hierna werden de afge vaardigden naar de Staten- en Kamercen trale gekozen; het waren de elden: C. Boere en G. Witteman met als plaatsvervangers P. A. van Reijsen en P. L. van der Hulst. Hierna volgde bestuursverkiezing; af tredend waren H. A. Allard, F. M. Ange- vaare en G. M. Prins, resp. als voorzitter, secretaris en commissaris, die allen met overgroote meerderheid werden herkozen. Thans was de eigenlijke hoofdschotel de zer bijeenkomst aan de orde, n.l. de rond vraag, die in hoofdzaak werd in beslag ge nomen door den heer A. W. Deutekom met de volgende vragen: 1. Wat mag de reden zijn van het feit dat „De Leidsche Courant" propaganda maakt voor de S.D.A.P. en C.-H. afgevaardigden in den raad? 2. Is het juist, dat de in de admi nistratie onbekend gebleven watermeter door de heeren Kruithof en Spierenburg werd ontdekt, zooals uit de pers destijds zou zijn gebleken? (In de krant is nimmer de ontdekking van den watermeter aan de activiteit van genoemde heeren toegeschre ven. Corr.). 3. Waarom wordt momenteel de subsidie aan de R.K. bewaarschool onthouden, ter wijl vroeger bij de oprichting der nieuwe school subsidie van gemetenewege werd toegekend? Ter toelichting merkt spr. nog op, dat ook vele niet-katholieke kinderen de school bezoeken, om welke reden sub sidie zeker gerechtvaardigd zou zijn, als men ziet, dat ook de Landbouwwinter- school subside ontvangt. 4. Is het aan het bestuur bekend, dat door raadsleden aan sollicitanten beloften zouden zijn gedaan inzake de benoeming van een bode-geldophaler-controleur? De voorzitter zegt vrijwel geregeld het raadsverslag uit de „Leidsche Courant" ge lezen te hebben en is zich eens gaan over tuigen of het mogelijk reclame-makerij voor de S.D.A.P. geweest kon zijn in het cou rantenverslag; doch na persoonlijk onder zoek is spr. tot de overtuiging gekomen, dat het steeds de leden Kruithof en Spieren burg zijn, die het woord voeren, waarom spr. den katholieken afgevaardigden den raad geeft zich eens wat meer te laten hoo- ren. Wat de watermeter betreft, zal nog na der een uiteenzetting worden gegeven. Hierna merkte wethouder Van der Hulst op, dat na de ontdekking van den meter het over de afgeloopen jaren verschuldigde vrijwel onmiddellijk werd voldaan. Voor wat de subsidie van de bewaar school- betreft meent spr. te moeten op merken, dat het niet op z'n plaats is, dat deze critiek wordt geuit; immers het is des tijds voor de R.K. raadsleden even zwaar gevallen om de subsidie aan de bewaar school af te stemmen, omdat de deigen- de noodlijdendheid hen hiertoe noopte. Dat daarentegen de Landbouwwinterschool wel subsidie ontvangt vindt zijn oorzaak in het feit, dat dit een subsidie betreft, die mede gedragen wordt door Rijk, Provincie en ge meente en berust op een contractueele ver bintenis. Bovendien wijst spr. erop, dat de Landb.winterschool voor de gemeente nog heel wat baten afwerpt, door de inwonende leerlingen en niet te vergeten de leeraren. Toch doets pr. de toezegging om zoodra de gelegenheid daarvoor meer rijp is dan momenteel, deze kwestie in de vergadering van B. en W. te bespreken en te behartigen, want voorzeker ziet ook spr. in het bestaan der school een algemeen gemeentelijk be lang. Ook meent spr. niet te mogen nalaten om te zeggen, dat de S.D.A.P.-afgevaardigde Kruithof speciaal in openbare vergaderin gen van den raad het woord voert en zich weert, doch in geheime vergaderingen niets of zeer matig van zich doet hooren. Voorts toont spr. toch wel de billijkheid aan, dat alhier in de vacature van bode- geldophaler-controleur een niet-Katholiek werd benoemd, zoodat men den Katholie ken geen eenzijdigheid kan verwijten. Na deze gedachtenwisseling tusschen de heeren Deutekom, Allard, Van der Hulst dankte de vragensteller, voor de wijze waarop zijn vragen werden beantwoord, evenwel op merkende. dat hij het mistroostig vond, dat zoo menig Katholiek om raad en daad werkelijke behartiging van zijn belangen naar de meergenoemde leden liep en eigen leden voorbij ging. Spr. hoopte, dat ook daaraan een eind zou komen. Hierna slui ting. „St. Caecilia" heeft geld en nieuwe leden noodig. Voor een overvolle zaal, zooals we dat bij „St. Caecilia" gewend zijn, opende dit maal de vice-voorzitter Alb. Terbach de 32ste uitvoering met een welkomstwoord tot den Weleerw. heer G. ten Have, Mevr. Bolderdijk, de afgevaardigden der ver schillende zustervereenigingen en voorts alle aanwezige genoodigden, donateurs enz. Spr. deed mededeeling van de ver hindering van den voorzitter en burge meester Bulten die beiden wegens ziekte niet in staat waren om aanwezig t^ zijn, terwijl de Zeereerw. geestelijk adviseur, pastoor Warmenhoven wegens huiselijke omstandigheden verhinderd was. Achter eenvolgens werden een 7-tal nummers uitgevoerd onder de altoos bekwame lei ding van den sympathieken dirigent, dir. Bolderdijk. Dit muzikale deel van het programma werd vlot afgewerkt; er werd keurig gespeeld, jammer dat enkelen we gens ongesteldheid verhinderd waren. Wa re het niet dat de voorzitter ook afwezig was, anders zoude hij zeer zeker jong Voorhout en muziekliefhebbend Voorhout hebben opgewekt om werkend lid van „St. Caecilia" te worden, welke vereeni- ging momenteel niet alleen financieele steun maar ook de daadwerkelijke steun van werkende leden van noode heeft. Mo ge die ledenwas nog eens de bekroning zijn van het onvermoeid werken en stre ven van Voorhouts' „St. Caelilia". Hierna volgde pauze, waarna de tooneelvereeni ging „Ons Genoegen" het blijspel „De Tante uit het Dollerland" ten tooneele bracht, waarom daverend werd gelachen. Er werd waarlijk aardig gespeeld, het geen uit het dankbaar applaus na de bei de bedrijven wel werd bewezen. Na dit tooneelsuel dat vlot werd afgewerkt, volg de nog geruimen tijd een gezellig samen zijn, waarvan door zeer velen werd ge bruik gemaakt. Inenting en herinenting. Woensdag 2 Maart aanstaande bestaat voor eenieder de gelegenheid om zich of de kinderen kosteloos te laten inenten of herinenten des namiddags ten half drie ten huize van dr. H. A. G. Bots, alhier. WARMOND. Melkvoorziening op de scholen ingevoerd. Na eenige maanden van voorbereiding is men op de R.-K. school gistermorgen be gonnen met het verstrekken van melk aan de schoolkinderen. In een der lokalen van de school hadden zich vereenigd het col lege van B. en W., de pastoor, dr. Walen kamp Jr. en de heer Liezenberg, ambte naar bij de Crisis-Zuivel Centrale. Het woord werd gevoerd door den burgemees ter, die in de eerste plaats een woord van dank bracht aan den heer Burcksen, hoofd der school, en zijn medewerkers, voor het vele voorbereidende werk dat moest wor den verricht en de hieraan verbonden uit voerige administratie. Spreker hoopte, dat het streven, om alle kinderen tijdens de schooluren van melk te kunnen voorzien, zou verwezenlijkt wprden en dat ook de ouders zouden inzien, dat hier een mooi sociaal werk wordt verricht, dat recht heeft op steun en medewerking van allen. Ook bracht hij dank aan den heer Liezen- berg voor zijn zeer gewaardeerde mede werking, waardoor de gemeente in de ge legenheid gesteld is voor dit doel goed- koope melk te verkrijgen. Mede bracht hij dank aan den pastoor en dr. Walenkamp voor hun tegenwoordigheid, waarmede zij blijk geven, met deze melkverstrekking te sympathiseeren. De heer Burcksen bracht den burgemeester dank voor zijn vriende lijke woorden, doch moest op zijn beurt de hem toegezwaaide lof overbrengen op den heer v. d. Zalm en Zuster Debora, die zeer veel werk verricht hebben. Spreker kon mededeelen, dat van de 380 kinderen reeds 209 kinderen aan deze melkverstrek king deelnemen doch hij twijfelde niet of dit aantal zal in de toekomst zeer zeker toenemen. Thans werd overgegaan tot de uitdeeling der fleschjes en waar ook aan de autoriteiten en belangstellenden een fleschje ter hand werd gesteld, hebben wij kunnen constateeren, dat de melk zeer smakelijk was bereid, doch ook op een doel matige wijze werd toegediend. Wij zijn er van overtuigd, dat deze melkvoorziening ALPHEN AAN DEN RIJN. EEN IMITATIE-KLOKKENSPEL IN HET RAADHUIS. Als geschenk van burgers en industrie. Naar de „Rijnbode" mededeelt, zijn en kele Alphensche industrieelen reeds begon nen met de inzameling van gelden voor een passend geschenk bij de ingebruikneming van het nieuwe Raadhuis, terwijl zich uit de overige burgerij een voorloopig comité heeft gevormd, dat verschillende ingezete nen heeft opgeroepen tot een vergadering, welke Donderdag a.s. in de trouwzaal van het Huis der Gemeente zal worden gehou den en waarin de bestaande plannen nader zullen worden besproken. Is het blad wel ingelicht, dan zou het in de bedoeling liggen te trachten gelden bij een te brengen voor een imitatie carillon,, een uitvinding van de Philipsfabrieken, welke reeds in het nieuwe raadhuis te Hil- iversum en de Ned. Herv. kerk te Goes is aangebracht. Niet ten onrechte is men van meening, dat een dergelijk geschenk ook door de bur gerij zelf op prijs zal worden gesteld, om dat op nationale feestdagen e.d. het gemis van een klokkenspel in onze gemeente zich wel zeer sterk doet gevoelen. BOSKOOP. Vereeniging voor Boskoopsche Cultu res. Gisterenavond hield de Ver eeniging voor Boskoopsche Cultures in hotel Klaassen een vergadering, waar als inleider optrad de heer ir. C. C. KI ij n hout, waarnemend secretaris van de Holland- sche Mij. van Landbouw, over het onder werp: „De nieuwe Pachtwet". De voorzitter, de heer D. Veerman Jr. opende de vergadering, waarna de spre ker onmiddellijk het woord verkreeg en een uiteenzetting gaf van de verschillende nieuwe bepalingen. BODEGRAVEN. De waterleiding-kwestie. De aandeelhouders der Bodegraafsche Waterleiding zijn, ter bespreking van het besluit van den gemeenteraad, in vergade ring bijeengeroepen, op Dinsdag 1 Maart. Kalf met twee koppen! Bij den land bouwer Zwanenburg kwam een kalf met 2 koppen ter wereld. Toen we dit bericht schreven, leefde het dier nog. HOOGMADE. L.T.B. Het gewone programma, dat de afdeeling van den L.T.B. vooral in 1937 heeft afgewerkt en waarmede het in 1938 reeds een goed begin maakte zal voor 25 Februari a.s., worden onderbro ken door een feestprogramma. Met medewerking van den Geestelijk- Adviseur, die belangloos hulp heeft we ten te charteren, is een gezellige avond georganiseerd, welke den leden een goede en gezellige afleiding zal geven in de ge wone ledenvergaderingen. Eenige afwisse ling is niet verkeerd. In de afgeloopen periode zijn door het bestuur meer de zakelijke belangen van de leden behartigd, waarbij ook de geeste lijke belangen een bescheiden aandeel hebben gehad. Deze vastenavond is een intermezzo in deze zakelijke besprekingen. Tevens is het echter een nieuw begin voor de .volgende periode, waarin het be stuur wil trachten het vereenigingsleven no<? meer te doen bloeien en., groeien. Het behoeft welhaast niet gezegd te worden, dat alle leden met hun echtgenoo- ten en hun kinderen met verloofde ver wacht worden. Het moet een gezellig on deronsje worden. Het programma heeft de G.A. wijselijk achterwege gelaten. Ter vergadering zal het worden bekend ge maakt. Het onbekende trekt! Het belooft een genoeglijke avond te worden. NOORDEN. Uitvoering. Zondagavond hield „St. Caecilia" haar groote vastenavond-uit voering in de St. Franciscuszaal. Opgevoerd werd: „Wij zijn niet bang". Het heeft aan lachsalvo's niet ontbroken. Een woord van dank ook aan Jos. v. Capel voor zijn keurige grimeering. Aan het einde dankte P. Jieterse allen voor de medewerking. een groot succes zal worden en dat de ouders, wier kinderen hieraan nog niet deelnemen, bij nadere overweging hiertoe alsnog zulen besluiten. Het zou een wijs besluit zijn, daar het hier betreft een niet te onderschatten belang voor het kind, het geen destijds door dr. Walenkamp op me dische gronden uitvoerig is uiteengezet. Retraitenclub. De retraiteclub ,St.- Aloysius" alhier hield onder voorzitter schap van den heer Th. Weyers een alge- ineene vergadering in den Burcht. Uit het uitgebracht jaarverslag bleek, dat de ver eeniging zich in een steeds toenemende groei mag verheugen. Voorlezing werd ge daan van een ingekomen schrijven van het bestuur van het Retraitehuis te Noordwij- kerhout, houdende verzoek om financieelen steun voor uitbreiding van het gebouw Be sloten werd een financieele bijdrage te ver- leenen. Aangezien geen candidaten waren ingediend werden de aftredende bestuurs leden hedkozen. Lang werd gediscusieerd over de vraag of de gelden der vereeni ging al of niet bij een bank belegd zouden worden. Bij stemming bleek, dat het meer- endeel der leden voor belegging was en werd besloten de gelden te plaatsen bij de Centrale Volksband alhier. HAZERSWOUDE (DORP). DE AFBRAAK VAN DE OUDE KERK. Historische bijzonderheden. In verband met plannen tot afbraak van de oude Herv. Kerk zendt men ons de vol gende historische wetenswaardigheden: Op de in 1932 gehouden tentoonstelling werd geëxposeerd een kaart van het jaar 1565 aanwezig op het archief van het Hoogheemraadschap Rijnland te Leiden waarop de kerk te Hazerswoude reeds stond aangegeven op de plaats der be staande Ned. Herv. Kerk. Waarschijnlijk was deze kerk toen nog in gebruik bij de Roomsch-Katholieken. Althans op 16 Mei 1573 werd er nog een kerkgebod (afkondi ging) gedaan te Hazerswoude „als naar gewoonte", blijkbaar onder de H. Mis in de parochiekerk. Deze geschiedt in het jaar 1578 „na de predicatie", dus na de Hervormde Kerkdienst. (Indien deze con clusie op geen andere gronden berust, dan op de vermelding „na de predicatie" schijnt zij ons voorbarig toe. Red.). In 1657 verzochten „Bailluw, Schout, Am- bagtsbewaerders ende Schepenen van Ha- serswoude" des Heere Johan van Wasse- naer" „om metten eersten ter eeren Godes ende tot dienst van de gemeente een nieu we kercke wert gebouwt". Noodig was dat 'wel, want er was toen al eenige jaren „geen godsdienst gecelebreerd ende geoef- fent" als met groot pericul von in te stor ten." Er stortte inderdaad een groot deel in „omtrent den predickstoel". Daardoor moest een tijdlang gekerkt worden in „se- kere scheepmakerije". Hun verzoek werd door den ambachtsheer doorgegeven aan de Heeren Staten van Holland en West- Friesland om de noodige gelden door om- meslagen te verkrijgen. Deze stonden dit toe en de kerkbouw kon beginnnen. Dit zal nog wel de bestaande kerk zijn. Die echter door herhaalde restauraties, welke niet steeds verbeteringen waren, haar tegenwoordige inrichting heeft gekregen. De restauraties namen veel moois mede, want de glasramen in lood zijn er niet meer; evenmin als de koperen krans en lessenaars. 't Is te hopen, dat bij de a.s. nieuwbouw, het terrein diep wordt uitgegraven om te kunnen nazien, of oude fundeeringen aan wezig zijn. ROELOFARENDSVEEN. B. V. L. In Café „De Vier Heemskin deren" hielden gisterenavond de afdeelin- gen van de gemeente Alkemade een onder - lingen schietwedstrijd. De heer Jac. Spieren burg heette allen welkom, gaf enkele toe lichtingen wat betreft de prijzen en het wedstrijdreglement, en wenschte de schut ters een aangename en succesvolle avond toe. Om de volgende prijzen werden hierna gestreden: lo. De Burgemeester Peek wis selbeker, in 1935 en 1936 gewonnen door Rijpwetéring en in 1937 door R'Veen. De finitieve bezitter de vereeniging die dezen beker drie maal achtereen wint of vijfmaal in totaal. 2o. Lauwertak, beschikbaar ge steld door de plaatselijke leiders, waarvan de winnaar direct houder wordt. 3o. Majoor Boots wisselbeker, voor degene, die het hoogst aantal punten behaalt: deze prijs werd in 1936 door een schutter van Rijp- wetering behaald en in 1937 door een van Oud-Ade. De prijswinnaars voor 1938 werden gis teravond: 1. Burgemeester Peek wisselbe ker: Nieuwe Wetering met 231 pnt. 2. Lau wertak: Rijpwetering met 230 pnt. 3. Oud- Ade met 226 pnt. 4. Roelofarendsveen met 224 pnt. 5. Oude-Wetering (3 schutters) met 133 pnt. De Majoor Boots wisselbeker kwam voor dit jaar naar R'Veen toe, winnaar de heer Jac. Hoogenboom Jac.z. met het hoogste aantal punten van alle deelnemers n.l. 49 van de 50. Deze prijzen zullen aan de win naars worden uitgereikt op de centrale landstormavond" van 4 Maart a.s. in het Vei lingsgebouw te R'Veen. WOUBRUGGE. DE NIEUWE BRUG OVER DE WOUD WETERING. Bekend zijn de plannen geworden van den bouw'van een brug over de Woudwetering. Zooals reeds eerder medegedeeld zal de nieuw te bouwen brug in zuidelijke richting loopen van de bestaande brug. Het wegvak, waarop de onteigening, welke met dezen brug- en wegaan leg verband houdt, betrekking heeft, vormt een onderdeel van den weg Leiderdorp-Aardam en ligt geheel in de kom der gemeente. De wegomlegging begint op den Kerkweg ten Westen van de bebouwde kom en loopt in oostelijke richting naar den Kruisweg ten oosten van ge noemde kom. De Woudwetering wordt gekruist door een beweegbare brug; de beide weggedeelten, welke evenwij dig aan de Woudwetering loopen, zullen op het nieuwe wegdek aangeslo ten worden. Het is niet bekend op welke wijze de langs het water wonende bewo ners op den nieuwen weg zullen kun nen komen. Wellicht zal dit moeten geschieden door middel van trappen. Het weglichaam zal een kruinbreed te hebben van pl.m. 13 m. De rijweg wordt pl.m. 7 m., terwijl ernaast ber men ter breedte van pl.m. 3 m. aan wezig zullen zijn. De doorvaartwijdte van de brug zal 14 m. bedragen; de doorvaarthoogte bij gesloten toestand is op 2.50 m. ont worpen. Het aspect van de gemeente zal dooi dezen bouw geheel worden gewijzigd. Hel bouwen van nieuwe huizen zal met deze brugomlegging zeer zeker gepaard gaan. Het begin van een verkeersverbetering te land en te water is gemaakt. Hopelijk zal binnen niet te langen tijd met de uit voering begonnen kunnen worden. Van de zijde der gemeente behoort, het is reeds eerder op deze plaats opgemerkt, een uitbreidingsplan te worden gemaakt, dat met dezen nieuwen toestand rekening houdt. Begrafenisfonds. De vereeniging „De laatste eer" hield j.l. Maandag haar jaar- lijksche vergadering in hotel Swama. Wegens het overlijden van den voorzit ter en afwezigheid van den waarn. voor zitter werd de vergadering voorgezeten door den heer Metselaar, die in zijn ope ningswoord den heer Kroes herdacht. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedra gen 737.45 en de uitgaven ƒ664.75, zoo dat n\et het saldo van 1936 een totaal sal do aanwezig was van 555.01. Bij de be stuursverkiezing, in de voorzittersvaca ture, werd op den heer Tondu een meer derheid van stemmen uitgebracht, die echter de benoeming niet aanvaardde. Met de nieuwe stemming werd gekozen G. Kroes. De periodiek aftredende leden C. v. Klaveren en C. W. Anker werden her kozen. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar de mogelijkheid tot indeeling der begrafenissen in klassen, hetgeen ech ter niet wenschelijk werd geacht. Men oordeelde deze soort beter thuis bij be grafenis-ondernemingen met winstoogmerk hetgeen bij de onderhavige vereeniging niet het geval is. ZOETERWOUDE. Veefonds. Het Veefonds Zoeterwoude hield gisteravond de 30e algemeene verga dering. De voorzitter, de heer Adr. van Leeuwen, opende de vergadering, waarna door den secretaris, den heer J. W. van Leeuwen, de notulen en het jaarverslag werden voorgelezen. Het ledental blijft ongewijzigd en heeft dit jaar het honderd tal bereikt. De heer J. W. van Leeuwen bracht vervolgens het financieel rapport ter tafel, waaruit de betrekkelijk ongun stige resultaten van het jaar 1937 .naar vo ren kwamen; een verlies van 212.37 ver hoogde de schul'd aan de Boerenleenbank tot 496.98. In de eerste weken van 1938, zijn echter de resultaten bijzonder gunstig geweest en werd de schuld gereduceerd tot 327.64 op 21 Februari 1938. De aftredende bestuursleden, de heeren P. L. de Jong, J. W. van Leeuwen en H. J. van der Krogt werden bij acclamatie her kozen. Bij de rondvraag sprak de heer Jac. van Leeuwen Johz. waardeerende woorden tot het Bestuur bij gelegenheid van het 30-jarig bestaan. In hartelijke woorden richtte spr. zich tot den voorzitter, den heer Adr. van Leeuwen voor de vervulling van zijn taak gedurende het 30-jarig bestaan. Voor deze waardeerende woorden dank te de voorzitter, waarbij de vurige wen- schen werden uitgesproken, dat het vol gende lustrum de bloei van de vereeniging zal mogen brengen, een opbloei na een lang gestreden strijd tegen allerlei moeilijk heden. Er wordt ook besloten, voor de koeien die te Rotterdam gemarkt worden geen hoogere premie te heffen, dan te dier plaatse geheven worden. De leden worden er echter aan herinnerd dat de koeien te Rotterdam te voren in Zoeterwoude te laten fondsen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Wit-Gele Kruis. Gisterenavond werd in het patronaats gebouw de zevende jaar vergadering gehouden van de afdeeling Hooge Rijndijk van het Wit-Gele Kruis. De belangstelling voor deze vergadering was gering, zelfs het verlokkende laatste agen dapunt „verrassingen" had ook hier niet geholpen. De voorzitter, de heer H. v. d. Poel. opende de vergadering, waarna door den secretaris-penningmeester, den heer van Mil, de notulen werden gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna volgde een verslag van de werk zaamheden der vereeniging over het afge loopen jaar, waarin een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de Eerwaarde Zuster, voor het met zooveel toewijding verrichte werk. Het finantieele verslag gaf aan inkom sten ƒ853.45 en aan uitgaven 828.35 alzoo een batig saldo van 25.09 Het fonds-wijkgebouw was gestegen tot 1262.27. Door de controle-commissie, be staande uit de heeren W. de Groot en Adr. Pieterse, waren boeken en bescheiden na gezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den secretaris-penningmeester voor de vele werkzaamheden in het afgeloopen jaar, en verheugde zich er over, dat het verslag thans kon sluiten met een klein batig saldo. Als nieuwe leden der controle-commissie werden benoemd de heeren P. Tijssen en W. de Boer. De aftredende bestuursleden, mej. A. Vromestein, mevr. Tijssen van de Bosch en de heer I. J. Klaver, wenden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature F. v. Thiel werd gekozen de heer H. v. d. Hoeven. Met een woord van dank sloot de voorzit ter de vergadering, waarna aan zes leden een der aangekondigde verrassingen kan worden aangeboden. De verrassingen be stonden uit kleine prijsjes, welke het vorig jaar bij de groote verloting niet waren af gehaald.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8