MGEVING ?»U 3 DE LETDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 H1LLEGOM. R.K. Zwemvereeniging. Men deelt ons mede, dat hier pogingen worden aange wend om .een R.K. Zwemvereeniging op te richten. Wij hopen, dat deze zullen slagen. De bestaande zwemsportvereeniging heeft een bestuur, waarin geen enkel katholiek zitting heeft. Bij de oprichting was de voorzitter thans Notaris C. J. F. Dolk 'Katholiek en was er nog'n Katholieke dame bestuurslid. Toen de heer Dolk uit de ge meente vertrok werd in 't belang der ver- eeniging geadviseerd een Katholiek in zijn plaats te benoemen. Dit advies werd niet gevolgd. Nu ook het laatste Katholieke be stuurslid weg is, kan men van geen ver band tusschen de Katholieke zwemmers en zwemsters meer spreken met die van an dere geestesrichtingen. Dank zij bizonder de invloed der R.K. Raadsfractie blijft 't gemengd zwemmen verboden, doch"de op vattingen van de zwemsport der Katholie ken loopen zoover uiteen opzichtens die van anderen, dat een R.K. Zwemvereeni ging zeer veel nut zal sorteeren. Bij goeden wil komt die zaak zeker in orde. „Hulp in Nood" in nood. Het zoo nut tige Ziekenfonds „Hulp in Nood" geraakt langzaam in nood. Het ligt niet op onzen weg, de redenen van den achteruitgang hier teontvouwen. Het zou inderdaad te be treuren zijn, zoo deze nuttige instelling moest verdwijnen: zij bestaat reeds meer dan 40 jaar. Toch is het werkelijk ont stellend, dat 't laatste jaarverslag aangaf: entvangsten ƒ3891.37 en uitgaven 5812.67%, dus een nadeelig saldo van 1821.30% in één jaar. De bezittingen der vereeniging, die voor enkele jaren rond 10.000 bedroegen, zijn thans nog slechts 4052.79%. Laat ons hopen, dat het be stuur er in slaagt, verbetering te brengen in den toestand. HAARLEMMERMEER. Geboren: Apolonia Anna d. v. J. T. P. H. Bisschop en E. C. van Zanten. Anna d. v. D. A. M. van der Fluit en A. H. Ton. Constance d. v. G. van Beem en H. W. Spiering. Johannes Adrianus z. v. C. G. van Egmond en M. G. Heemskerk. Siet- se z. v. J. K. Kerzaan en C. van Hekeren. Theodora Elisabeth d. v. D. Stoker en M. Mafait. Annigje, d. v. P. Eveleens en W. M. de Vos. Antje Dina d. v. B. G. de Vries en J. P. van der Wel. Tom z. van J Lansen en A. Kuperus. Cornelia An- tonia Maria d. v. N. P. Olsthoorn en A. A. Stokman. Johannes z. v. H. Verbaas en A. van Nieuwkoop. Margaretha d. v. E. van der Meer en M. M. Hoogervorst. Steina Johanna Cornelia d. v. J. Staring en P. de Jong. Ondertrouwd: Joost Kok 24 j. en Hermina H. M. Vogelsang 21 j. Gehuwd: Wilhelmus Jansen 23 j. en Geertruida Veen 24 j. Daniël J. M. van der Heijden 27 j. en Hendrika J. C. Post 22 j. Overleden: Jan Visser 23 j. ongeh. Sientje Johanna 3 j., d. van J. v. d. Stelt en G. v. d. Steen. Johanna Geertruida Hoogvorst 65 j. geh. met P. de Jager. Wij pk je Rienstra 69 j. wed. van G. Baljet. -- Imetje Heijn 70 j. geh. met G. Boogaard PJetrus Leonardi's Maria van der Helm 47 j. ongeh. Dirkje van Oostrom 37 j. geh. met C. Tates. Jan de Vries 41 jaar ongehuwd. Gevestigd: Cornelis J. Hermanides Hedmina M. Dijklaan 26. Cornelia Oomen Zilvedmeuwstraat 26. Maria B. Meijer, IJ weg 1518. Maart je A. van der Vaart, Kruisweg 869. Theodoor W. Tuijn- der, Kruisweg 1003. Geesje Schuite, Groote Poellaan 79. Elisabeth Dengerink Kruisweg 636. Lendert D. Uit den Boo gaard, Lisserdijk 25. Gerarda E. M. Va neman, Huigsloterdijk 167. Lambertus A. van Joolen, Marialaan 29. Bernardus F. Soederhuijzen, Eikenlaan 43. Paul M. F. Hufpig, Roerdompstraat 43. Leendert Hofmann, IJ weg 81. Jan de Waard, Es- sohenlaan 17. Vertrokken: Andreas J. Moleman, Wieringen, Oen Oever, Gesterweg. Wed. Jan de Jong, Lisse, Kanaalstraat 117. Hendrik Rip, Nieuwer Amstel, Hovystr. 5. Acilko de Boer, Alblasserdam, Ruigen- hildijk 173. Willem Swart, Amsterdam, Cliffordstraat 4 h.s. Johannes Scheick, Amstedram, Torrestraat 15 lhg. Johan nes J. van Roode, Amsterdam, van Wouw straat 68 lhg. Hendrikus M. Geels, Am sterdam, van Kinsbergenstraat 34 lh.. Annechien Welp, Haarlem, Zuidpolder straat 33 zw. Aart van de Kraats Oost- zaan, Zuideinde A 245. Bernardus A. M. Schilder, Haarlem, Bastiaanstr. 47. Ger- rit Klapper, Amsterdam, Jb. van Lennep- kade 74. Martinus J. Brouwer, Hillegom Burg. Pontstraat 81. Hermanus J. A. de Boer, Amsterdam, Hoofdweg 193 3hg. Ebele Mulder, Abcoude Baambrugge, Rijks straatweg B. 52. Wilem C. Aarse, Am sterdam, Lindengracht 92 2hg.. Johan nes Biesheuvel, Aalsmeer, Kastanjelaan 4. Johan H. Heierman van der Weerdt, Am sterdam Jb. van Lennepstraat 323, 2hg. KATWIJK AAN DEN RIJJN. 't Zal je gebeuren- Heel vredig en geen ongerief vermoedend reed de tuinder Joh. Kn., met paard en wagen aan den Dverrijn, waar voor hem uitreed, ook met paard en wagen, de tuinder J. D. v. D. K. wilde passeeren en v. D. had hiervan geen vermoeden. Het toeval wilde, dat het paard van v. D. op het critieke moment van passeeren, inplaats van naar rechts, naar links uithaalde. Dat liep toen vast De twee wagens „schoven in elkaar". Maar h*^ was, dat nog onder het rijden K. van de bok tuimelde en de zoon van K. een duikeling maakte over de schulp. De wagen ging met twee wielen over K., die echter daarna nog tegenwoor digheid van geest genoeg had om aan v. D. in een langen woordenvloed te zeggen, hoe hij over hem dacht! K. had eenige ontvellingen en ook de zoon was niet zonder merkteekens van het gebeurde. K. gaf op duidelijke wijze aan v. D. te ken nen, dat de politie het verder wel uit zou kienen! Uitvoering. De financiën van het pa rochiehuis behoeven wel eenige verbete ring. Dus zoekt men zoo nu "en dan naar middelen om hierin te voorzien. Dat is niet gemakkelijk. Maar de Tooneelvereeniging der St. Josephsgezellenvereeniging wist raad. In samenwerking met de Damestoo- neelvereeniging besloot men een uitvoering te geven waarvan de baten dan zouden ko men aan bovengenoemd doel. Dat moet in slaan. Die uitvoering zal plaats hebben op a.s. Vrijdag in het parochiehuis. Een too- neelspel en een klucht worden gegeven. En in de pauze diverse attracties. Een pracht- gelegenheid om van offervaardigheid te ge tuigen. En dan heeft men er iets voor, ja zelfs veel voor over. LISSE. VOLKSBOND. Over het zegenen van gereedschappen voor den arbeid. De afdeeling Lisse van den Ned. R.K. Volksbond hield de 37ste Algemeene jaar vergadering onder presidium van den heer Jac. P. de Koning. De secretaris, de heer J. H. Slobbe, bracht zijn jaarverslag uit. De penningmeester, de heer L. van der Reep, gaf vervolgens zijn financieel jaar verslag, waaruit bleek, dat ontvangen was een bedrag van 5599.81 en uitgegeven een bedrag van f 5543.73 alzoo een batig saldo var 65.08. Hierna volgde bestuursverkiezing. Af tredend waren de heeren J. P. de Koning; L. v. d. Reep en J. de Jong, die herkies baar waren, en de heer J. van Dijk Wzn., die niet herkiesbaar was. Behalve de aftredende bèstuursleden waren candidaat gesteld bovendien de hee ren Jac. de Jeu; J. v. d. Eist en P. J. Randsdorp. Na gehouden stemming werden gekozen de heeren Jac. de Koning; L. van der Reep; J. de Jong en Jac. van der Eist. De voorzitter deed het voorstel, dat de aftredende bestuursleden, die bedankt hadden, toch direct weer kunnen worden herkozen, indien zij hierop terugkomen. Voorgesteld werd om den beschrijvings brief der vergadering van den Centralen Raad te doen behandelen door het Be stuur. Mochten er evenwel belangrijke aangelegenheden aan de orde zijn, dan zal er toch een ledenvergadering worden gehouden. Tot afgevaardigden naar den Centra len Raad werden benoemd de heeren J. de Jong en J. Koelwijn en plaatsvervan gers de heeren A. d. Bruin en L. v. d. Lans. Het bestuur stelt voor om indien noodig 'n subsidie van 150 beschikbaar te stellen voor de verstrekking van vet door de werkloozencommissie. Pogingen zullen worden in het werk gesteld om in het as. winterseizoen een studieclub te organiseeren. Voortaan zal de vergadering behalve met de Chr. groet worden geopen met de toe voeging H. Willibrord, bid voor ons. Besloten is in het bestuur om een af deeling Slagersgezellenbond op te richten. Zij die hiervoor in aanmer king komen, worden uitgenoodigd Don derdagavond as. om tot de oprichting te geraken. De voorzitter gaf hierna een kort. resu mé, waarin hij de aandacht vestigde op de kerngroep, welke onlangs is opgericht, de godsdienstige vereeniging de H. Fa milie, en het orgaan „De Volkskrant" en de „Opmarsch", de driejarige ontwikke lingscursus, de ontwikkelingsavonden. Voor de jonge mannen van 1725 jaar jaar wordt hard gewerkt in de St. Joseph- gezellen, hierop moeten wij onze toekomst bouwen. Steunt dit streven derhalve en zendt ze naar deze vereeniging. De Geestelijk Adviseur bracht een bij zonder woord.van lof a^n dén voorzitter voor zijn uitstekende leiding in alle ver gaderingen. Spreker sprak hierna over den arbeid. Wij zijn alle arbeiders en daarom moeten wij onzen arbeid liefhebben. Wij moeten het niet beschouwen als een straf, doch als een zegen. Arbeid brengt den mensch vooruit, doch wij moeten hierbij den Ze gen hebben van God. Over alles wordt Gods Zegen afgesmeekt, zooals over ver voermiddelen, enz. Het is daarom zoo verblijdend, dat de gereedschappen, waarmede de arbeid ver richt wordt, weer gezegend worden, al vorens zij gebruikt worden. Dit streven is in Lisse ook tot uiting gekomen, hetgeen spreker verheugde en wat hij gaarne wil bevorderen. Doet daarom, aldus sp. mee aan de actie voor deze zegening. Deze zal geschieden op den feest dag van den H. Jozef. De voorzitter dankte den Geestelijk Ad viseur voor zijn mooie uiteenzetting over de zegening der gereedschappen. Hij ver trouwde, dat alle leden hieraan zullen deelnemen en zullen medewerken. Thans werd overgegaan tot de verkie zing van een voorzitter. De aftredende voorzitter werd bij acclamatie herkozen. Nadat een verloting was gehouden volg de de rondvraag, welke eenige huishoude lijke aangelegenheden opleverde, waarna de sluiting volgde. IJsclub. In het caférestaurant „De Nachtegaal" hield de IJsclub „Lisse en Omstreken" gisteravond haar jaarlijksche algemeene vergadering onder presidium van den heer N. Matthijs, met een goede opkomst. De voorzitter deelde mede, dat de contributie is teruggebracht tot f 1.per jaar en de bijkaarten tot ƒ0.25. De voor zitter sprak er zijn leedwezen over uit, dat zoovelen hun kwitantie onbetaald terug zenden. Hierna deed de penningmeester re kening en verantwoording van zijn be heer. Hieruit bleek, dat over 19361937 was ontvangen ƒ611.77 en uitgegeven 629.81, alzoo een tekort van 18.04. Van 19371938 bedroegen de ontvangsten 389.15 en de uitgaven 251. Aldus een voordeelig saldo van 137.79. Het bezit van de vereeniging bedraagt thans 840.89. Deze rekening was nagezien door de heeren Th. Kortekaas en A. v. Waveren en ac- coord bevonden. De aftredende bestuurs leden H. Vreeburg, M. v. d. Linden, S. Wijn hout en B. Wesseling werden herkozen. De voorzitter, mede aftredend, stelde zich niet herkiesbaar. De heer G. Buurman her dacht het vele en nuttige werk, dat steeds door den voorzitter is verricht. Op voorstel van den heer D. v. d. Tang werd de heer Matthijs tot eere-voorzitter benoemd, met dien verstande, dat hij op de vergadering de leiding behoudt. Om te voorzien in de va cature moest stemming plaats hebben tus schen twee candidaten en wel de heeren B. v. d. Zaal en J. Camminga. Uitgebracht werden 86 stemmen. Hiervan verkreeg de heer J. Camminga 46 stemmen en de heer B. v. d. Zaal 23, terwijl enkele stemmen verdeeld waren, zoodat de heer Cammin ga was gekozen. De voorzitter lichtte uit het finantieel verslag toe, dat de groote uit gaven ontstaan waren door het plaatsen van lichtmasten, licht en een vaste huur- post. Hierna bracht de voorzitter de milde gevers van de prijzen een hartelijk wooid van dank en werd overgegaan tot de tra- ditioneele verloting van deze prijzen het geen, zooals altijd, een aangename attractie was. Deze verloting bracht 46.44 op! Hier na sluiting. LEIDSCHENDAM. Stille Omgang. Onder leiding van den heer Th. J. Blokland kwam gisteravond het Genootschap van den Stillen Omgang in algemeene ledenvergadering bijeen, welke vergadering zich in een buitenge woon groote opkomst kon verheugen. In zijn openingswoord heette de Voorzit ter bijzonder welkom den Z.Eerw. Pastoor en Pater Borromaeus de Greeve, terwijl hij de hoop uitsprak, dat door dezen avond en door de rede van den spreker allen mo gen worden opgewekt met veel devotie ook dit jaar den Omgang te maken. Een keurig jaarverslag van den secreta ris, den heer L. C. de Koning wordt onder dank en applaus aangenomen. Het woord is dan aan Pater de Greeve die een geestdriftige rede hield over de liefde tot het H. Sacrament. Door den voorzitter wordt de regeling der Beevaart duidelijk uiteengezet. De af deeling gaat geheel zelfstandig naar Arm sterdam. De tocht wordt gemaakt per Viosbussen, waarvan de kosten ƒ1.be dragen. Direct na aankomst te Amster dam wordt de Omgang gemaakt, waarna in de kapel van het St. Josephsgezellen- huis aan de Stadhouderskade door Pastoor Kammers de H. Mis zal worden opgedra gen, terwijl onder deze H. Mis door Rector Drost een predikatie zal worden gehouden. Er bestaat gelegenheid in het Gezellenhuis een goedkoop ontbijt te gebruiken, terwijl er koffie enz. eveneens te verkrijgen is, zoodat men zich niet buiten het huis be hoeft te begeven. Zondag 6 Maart a.s. na alle H. Miasen er. Woensdag 9 Maart, des avonds van 78 uur houdt t bestuur zitting voor het afge ven van de plaatskaarten, enz., terwijl men zich dan ook als lid kan opgeven. De zeereerw. heer Pastoor richt nog eenige opwekkende woorden tot de verga dering en spoort aan tot een groote devo tie. Hierna sluiting. Diefstal. Door W. van H. werd bij de politie aangifte gedaan, dat onbekenden zich door verbreking van het slot toegang hadden verschaft tot zijn tuinschuur en eenig tuindersgereedschap hebben mede genomen. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Heffing keurloon. In de vergadering der voormalige gemeente Stompwijk werd besloten om de heffing der keurloonen voor nuchtere kalveren te verlagen door middel van een reductiebepaling, gezien de lagere keurloonen in andere Gemeenten en de gegronde vrees, dat als gevolg hiervan een slager (Huisman), die veel van deze dieren slachtte, zijn bedrijf zou verleggen. Door Ged. Staten is om onverklaarbare re denen niet de minste medewerking ver leend om op het raadsbesluit de Koninklij ke goedkeuring te verkrijgen. Door de niet totstandkoming van de bepaling stond het vast, dat de betrokken slager het slachten in deze gemeente zou staken met als ge volg, dat aan de gemeente een bedrag van pl.m. 2000.tot 2500.aan inkomsten zou worden onttrokken. B. en W. hebben op alle mogelijke manieren getracht Ged. Staten van zienswijze te doen veranderen, doch niets mocht baten. Integendeel. In- tusschen heeft de heer Huisman in Januari het slachten in deze Gemeente gestaakt en de gemeente zit met de strop. B. en W. stellen thans opnieuw voor een besluit te nemen tot invoering van de meergenoem de reductiebepaling, daar B. en W. het niet geheel uitgesloten achten, dat de heer H. dan opnieuw in deze gemeente komt slachten. B. en W. stellen 'derhalve voor te besluiten tot vaststelling van het ont- werp-besluit. Beschikbaarstelling lokaal. Door het bestuur van het Ned. Roode Kruis, afdee ling Leidschendam, wordt alsnog verzocht het lokaal der voormalige O. L. School ach ter het gemeentehuis gratis beschikbaar te stellen, alsmede om bedoeld lokaal op Woensdagavond ter beschikking te stellen. Tegen laatstgenoemd verzoek hebben B. en W. geen bezwaar, mits overeenstem ming wordt bereikt met de zangvereeni- ging, doch tegen het „gratis" beschikbaar stellen blijven B. en W. bezwaar maken, ook met het oog op de daaraan vastzitten de consequenties, wat B. en W. nader uit eenzetten. B. en W. adviseeren den Raad het te dezer zake genomen besluit te hand haven met dien verstande echter dat be houdens het hierboven gemaakte voorbe houd bedoeld lokaal op Woensdagavond beschikbaar wordt gesteld. STOMPWIJK. Volksbond. Dezer dagen hield de Volksbond afd. Stompwijk haar maande- lijksche vergadering onder leiding van den heer J. Groeneweg. De geestelijk adviseur hield een lezing met lichtbeelden over de sociale encyclieken „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno" wat voor de leden zeer mooi, maar vooral leerzaam was. In deze lezing werd duidelijk aangetoond, wat de Pausen voor de arbeiders hebben ge daan en daardoor het organisatie-leven op goeden grondslag gelegd was. De voorzitter dankte den geestelijken ad viseur voor zijn leerzame lezing. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. R.K. Bond voor groote gezinnen. Gisteravond hield de Oegstgeester afdee ling van den Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen haar jaarvergadering in de ver gaderzaal van het St. Willibrordus-Patro- naatsgebouw achter de R.K. kerk. Om half negen opende de voorzitter, de hger A. J. Vester, de vergadering met een woord van welkom tot de weinigen, die ter vergadering waren gekomen. In tref fend® bewoordingen herdacht spr. het overlijden van Pastoor de Vetten, die en kele weken geleden afscheid nam als gees telijk adviseur. Het bericht van diens overlijden heeft zeer zeker allen diep ge troffen, en de door allen aan hem gegun de rust op deze wereld heeft hij niet lang mogen genieten. De vergadering, die deze woorden staande had aangehoord, bad hierna een Onze Vader voor zijn ziele- rust. Na een aansporing te hebben gericht tot allen, om te blijven werken en strijden voor de belangen van het christelijk ge zin, zeide spr. tenslotte dank aan zijn me debestuursleden, voor de prettige samen werking, die hij dit jaar heeft ondervon den. De- notulen van de jaarvergadering van 14 Januari '37 waren zeer uitvoerig en werden in orde bevonden. De voorzitter deelde mede, dat de H. Mis voor den Bond voor groote gezinnen op Zondag 27 Maart a.s. zal worden ge houden. Over enkele weken zal een pro- paganda-avond worden gehouden, waarop de Zeereerw. heer H. de Greeve een rede zal houden en ook de nieuwe geestelijk adviseur. Pastoor J. Looyaard, zal worden geïnstalleerd. De penningmeester bracht, alvorens zijn financieel verslag uit te brengen, dank aan de dames, die als leidsters de kinderen in de vacantie hadden bezig gehouden. De inkomsten over 1937 bedroegen 481,29 en de uitgaven 412,13, zoodat het saldo was f 69.16. In het jaarverslag van den secretaris, merkten wij op, dat er dit jaar slechts één ledenvergadering was gehouden, die echter wel zeer belangrijk was. Ook hier uit bleek, dat het bezighouden der kinde ren een succes was. Spr. bracht ook een woord van dank aan den afgetreden Geestelijk Adviseur voor al het goede, dat hij voor de Bond voor groote gezinnen heeft gedaan. Bij de Bestuursverkiezing, wegens pe riodieke aftreding van de heer A. J. Ves ter, A. de Rooy en J. Borst werden allen bij acclamatie herkozen. Da voorzitter bracht een woord van dank aan het bestuur der Oranje Vereeni ging voor de prettige wijze waarop op den dag van de blijde gebeurtenis voor de minder bedeelde gezinnen werd ge zorgd. VALKENBURG. Burgerwacht. Onder leiding van den voorzitter de heer H. M. v. Stijn hield de Valkenburgsche burgerwacht haar jaar vergadering. De secretaris, de heer P. Noort Pz., las notulen en jaarverslag. Uit het financieel verslag van den penning meester den heer P. Kort bleek, dat er een batig saldo is. Bij de bestuursverkiezing werd de voor zitter herkozen en in twee bestuursvaca- tures werden gekozen de heeren D. Ros molen en J. Grootendorst. Het bestuur bestaat thans uit: M. H. v. Stijn, voorzit ter, P. Noort Pz. secr., P. Kort penning meester-commandant, D. Rosmolen en P. Grootendorst, commissarissen. Een voorstel tot opheffing van het be sluit om leden, die niet driemaal de oefe ningen in het duin bijwoonden, van de wedstrijden uit te sluiten, werd na lange discusie verworpen. Na de rondvraag die geen belangrijks opleverde, kreeg de heer Nic. v. Beelen gelegenheid tot het geven van een prachtige serie lichtbeelden met toelichting. Na een dankwoord van den voorzitter, bijzonder aan den heer v. Beelen, sloot de voorzitter deze vergade ring. SASSENHEIM. EEN JACHTHAVEN IN „TER LEEDE". Voor de liefhebbers van zeilsport op da Kaag. Hoewel Sassenheim dicht bij de Kager- plassen ligt, waar in het zoemerseizoen de zeilsport wordt uitgeoefend, bezat zij nog steeds geen officieele aanlegplaats voor de zeilsportbeoefenaren. Naar wij vernemen zal er echter nu in het Ter Leede Park een dergelijke aanlegplaats gemaakt worden, in de na bijheid van het Gemeentelijke Zwem bad. Met het graven zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. De haven zal ongeveer 120 meter lang en 10 me ter breed worden, met een verwijding voor het draaien der vaartuigen. Rondom deze inham zijn bouwterreinen geprojecteerd voor 14 landhuizen, zoodat het voor degenen die de zeilsport bemin nen en zich te Sassenheim willen vestigen, geen bezwaar meer is in deze gemeente te gaan wonen. Wij vernemen nog nader, dat het werk als werkverschaffingsobject zal worden uitgevoerd en dat h Werkfonds zijn steun reeds heeft toegezegd. Het terrein wordt thans gebruikt door de Korpolclub „T.O.P.", zoodat deze ver eeniging naar een ander oefenterrein zal moeten gaan uitzien. STAATSPARTIJ. Voorzitter Bader gaat heen; H. P. Zwetsloot de nieuwe voorzitter. Gisterenavond hield de kiesvereeniging „De Eenheid" haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer H. Bader, opende voor een tamelijk bezette zaal deze vergadering. Wegens ziekte van den secretaris waren geen notulen of jaar verslag aanwezig. Hierna begon men aan de bestuursverkiezing. Volgens het nieuwe reglement werd een nieuw bestuur gekozen. De heeren L. Ph. Bisschops en H. Braun stelden zich niet meer herkiesbaar. De heer P. Meeuwissen stelde voor de zittende raadsleden niet meer te benoemen, het geen door den heer Keijzer werd gesteund, waarna de stemming begon van 11 nieuwe leden. Onderwijl bracht de penningmeester verslag uit over de finantiën, dat al heel somber gestemd was, daar er 82 kwitan ties onbetaald zijn terug ontvangen. Inge komen was een bedrag van ƒ486.84, uitge geven 469.62, batig saldo 17.22. Naast dit batig saldo bleek er nog een schuld te zijn van 106.63. Daarom was de penningmees ter teleurgesteld, dat zoovele contributies onbetaald zijn gebleven. De bescheiden, na gezien door de heeren H. P. Zwetsloot, Hendriksen en J. v. d. Hulst, werden in de beste orde bevonden. De heer Zwetsloot stelde voor een kascommissie voor de vol gende vergadering te benoemen, om daarna verslag uit te brengen, hetgeen werd toe gezegd. De heeren W. J. Rozema en J. Schrama gaven verslag van de gehouden vergade ringen der Kamer-Centrale gehouden te Gouda en Leiden. Na een dankwoord voor deze verslagen werden beide heeren weder om als afgevaardigden gekozen. De agen da van de Kamer- en Staten-Centrale zal in het bestuur worden behandeld, daar nog geen agenda aanwezig was. Intusschen had de stemming plaats ge had. Ingeleverd waren 87 stembiljetten. Bij eerste stemming werden gekozen de heeren A. v. Dorp. A. Elfering, J. Schrama, A. J. Verkleij, P. Elsgeest, W. J. Rozema, W. Krom, H. P. Zwetsloot, P. Keijzer, W. Peet. Een herstemming had plaats tusschen H. Otto en H. Bader Jzn., waarbij laatstgen. werd gekozen. Alle namen hun benoeming aan. Als voorzitter werd gekozen de heer H. P. Zwetsloot. De nieuwe voorzitter dankt den schei denden voorzitter, die vele jaren zitting heeft gehad in het bestuur, met een schit terende staat van dienst. Als voorz. heeft hij altijd op de bres gestaan; voor Kath. Sassenheim heeft hij altijd zeer veel werk gedaan. Het verheugt spr., dat de verga dering zich uitgesproken heeft om den heer H. Bader Jzn. tot bestuurslid te kiezen, waardoor zij heeft getoond, dat de naam Bader aan de Kiesvereeniging verbonden te willen houden. Dit zal zonder twijfel den heer Bader Sr. genoegen doen. De heer Verkleij sprak, als oudste be stuurslid en schetst den scheidenden secre taris en voorzitter aLs stoere werkers, onder wier beleid de „Eenheid" is bewaard ge bleven. Spreker noemt dit oogenblik pijn lijk, omdat een einde komt aan een werk kring met beide heeren die©25 jaar zit ting hebben gehad, een periode waarin hun stormen niet zijn gespaard gebleven, steeds de goede verstandhouding hoeft ge zegevierd. De jongeren zullen dit moeten bestendigen. De heer Bader sprak daarna een kort af scheidswoord, en dankte de vergadering voor het vertrouwen, dat zij zoovele jaren in hem heeft gesteld en hoopt, dat de op volgers de eenheid zullen weten te bewa ren. Na een verloting werd deze vergade ring gesloten. Botsing. Hedenmorgen is een vracht auto van v. D. uit Rijnsburg door de ver keerde manoeuvre van een wielrijder uit Hazerswoude, met deze in aanrijding ge komen. De auto reed vervolgens het trot toir op en botste tegen de muur van de kapsalon Van der Voort-Ruigrok, welke werd beschadigd, terwijl ook de voorgevel van de belendende rijwielzaak eenige scha de ondervond. De aangereden fietser kwam er heelhuids af, doch de fiets werd ver nield. De auto kon op eigen kracht „vlot" komen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7