Minister Eden afgetreden OMGEVING Een breuk tusschen hem en Chamberlain BUITENLAND De ontwikkeling van den toestand MAANDAG 21 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fi ZIJN KRACHTIGE POLITIEK WORDT VERLATEN De Enge'sche minister van Buitenland- sche Zaken, Eden, is afgetreden naar aan leiding van een meeningsverschil met mi nister-president Neville Chamberlain. Tezamen met Eden is Cranbourne afge treden. De beide verzoeken om ontslag zijn aanvaard. Eden zal vandaag in het Lagerhuis een verklaring afleggen, welke gevolgd zal worden door een verklaring van Chamber lain, die een verdaging van het Huis zal voorstellen. Waarschijnlijk zullen hierop debatten volgen. EEN SCHRIJVEN VAN EDEN De tekst van het schrijven, waarin Eden zijn ontslag vraagt, luidt als volgt: „De gebeurtenissen van de laatste dagen hebben verschillen van opvatting tusschen ons aan het licht gebracht ten aanzien van een besluit, dat op zich zelf van groot be lang en in zijn gevolgen verstrekkend is Ik kan het parlement een politiek, waar mede ik het niet eens ben, niet aanbevelen. Afgescheiden hiervan, word ik er mij steeds meer van bewust, gelijk ik weet, dat dit ook bij u het geval is, van de verschillen in opvatting tusschen ons ten aanzien van de internationale problemen van den dag en ook ten opzichte van de methode, waarop wij moeten trachten ze tot een oplossing te brengen. Het kan niet in het belang des lands zijn, wanneer degenen, wier taak het is de lands zaken te leiden, zouden werken in een on rustig deelgenootschap, volkomen bewust van de verschillen in opvatting en toch ho pende, dat deze verschillen zich niet meer zullen voordoen. Dit is met bijzondere kracht van toepas sing op het deelgenootschap tusschen den eersten minister en den minister van bui- tenlandsche zaken. Om deze redenen heb ik, met zeer diep leedwezen, besloten, dat ik u en uwe collega's moet verlaten, met wien ik in jaren van groote moeite en druk samengewerkt heb. Sta mij toe met een persoonlijk woord te eindigen. Ik zal nooit de hulp en den raad kunnen vergeten, die gij mij steeds zoo gereedelijk hebt gegeven, zoowel voor als nadat gij eerste minister zijt geworden. Welke ook onze verschillen in opvatting mogen zijn, zij kunnen niet de herinnering daaraan wegvagen, noch invloed uitoefe nen op onze vriendschap". Het antwoord van Chamberlain. In zijn antwoord legt Chamberlain den nadruk op het diepe leedwezen van hemzelf en zijn collega's over het aftreden van Eden. Dit leedwezen is te grooter, aangezien de verschillen in opvatting, welke gerezen zijn, in geenen deele betrekking hebben op de uiteindelijke doelstellingen of de fun- damenteele beginselen der politiek. Het schrijven van Chamberlain eindigt met warmen dank te brengen voor de trouwe, behulpzame kameraadschap en met de ver zekering, dat niets van wat gebeurd is zijn bewondering voor de gaven van Eden en zijn toegenegenheid jegens hem vermin derd heeft. DE UREN VOOR EDEN'S AFTREDEN. Tijdens de kabinetszitting, die tusschen drie uur gistermiddag en zes uur vijfen twintig bijeen is geweest, hebben de pre mier en verscheidene ministers getracht. Eden over te halen op zijn besluit om af te treden, dat hij des morgens medegedeeld had. terug te komen. Aan het einde van de vergadering was Eden niet overtuigd, maar gaf hy toe nog eenige oogenblikken te zul len nadenken. Eden begaf zich toen naar het Foreign Office, waar hij van gedachten wisselde met eenige zijner rechtstreeksche medewer kers. Iets meer dan een uur later keerde hij terug naar zijn collega's, die om half acht weer bijeen gekomen waren en deelde mede, dat zijn besluit onherroepelijk was. Met verwacht, dat lord Halifax zijn intre de zal doen in het foreign office. Aange zien lord Halifax geen zitting heeft in het Lagerhuis, zou dan Chamberlain de buiten- landsche politiek der regeering in dit huis verdedigen. AVAAROM EDEN AFTRAD. Krachtpolitiek wordt opgegeven. Over de oorzaken van het aftreden van Eden schrijft de Londensche correspondent van het „Maandagochtendblad": Eden heeft een accoord met Italië afhan kelijk gesteld van de beëindiging van Ita- lië's inmenging in Spanje en tot voer kort eok van een stopzetting van de anti-Brit- sche propaganda en een vermindering van de Italiaansche troepenconcentratie in Li- bye. Hij is van meening, dat Italië tastbare bewijzen van zijn goeden wil moet geven voordat Engeland zelf den troef van een erkenning van Abessinië uit handen geeft. Elke andere politiek zal volgens hem door Mussolini als een teeken van zwakheid wor den beschouwd en door hem in zijn eigen voordeel worden uitgebuit. Engeland mocht ditmaal niet terugwijken voor den Italiaan- schen aandrang en het moest toonen, dat het op zijn stuk wist te blijven staan. Door opnieuw in te binden zou het niet alleen in Italië, maar ook bij vele kleine neutrale mogendheden, welker steun het hard noodig kan hebben, aanzienlijk aan prestige ver liezen. Deze houding is in het kabinet al sinds eenigen tijd op sterken tegenstand gestuit. Er is daar een sectie, waarschijnlijk onder leiding van de twee gewezen ministers van buitenlandsche zaken, Sir Samuel Hoare en Sir John Simon, die steeds op een grootere tegemoetkomendheid tegenover Italië heeft aangedrongen en die bereid was op Musso lini's voorwaarden over een Anglo-Italiaan- sche toenadering te onderhandelen. De Ita liaansche terugtrekking uit Spanje moet volgens deze richting niet als een onmis bare voorwaarde voor de hervatting van Anglo-Italiaansche besprekingen worden beschouwd, daar het gebleken is, dat Mus solini op deze voorwaarden niet tot onder handelingen bereid is. Zij meent verder, dat dit probleem zich vanzelf zal oplossen als Italië eenmaal de erkenning van Abessinië heeft gekregen. Het is de onthouding van deze erkenning, die volgens hen ten grond slag ligt aan de meeningsverschillen tus schen Rome en Londen. Heeft men deze oorzaak van het kwaad eenmaal opgeheven, dan zal daarmee tevens de atmosfeer voor een werkelijke toenadering zijn geschapen. Oostenrijk was beslissend. De ontwikkelingen in Oostenrijk hebben nu deze tegenstellingen tusschen Eden en zijn tegenstanders op den spits gedreven. Deze laatsten hebben gevoeld, dat het nu meer dan ooit noodig was Italië's vriend schap te verwerven en dat die vriendschap wel eenige opofferingen waard was. Eden heeft zich hiermee niet kunnen vereenigen. Hij gelooft niet. dat een door toegeven ver worven vriendschap eenige waarde heeft, hij gelooft niet, dat Italië, wanneer het een maal erkenning van Abessinië heeft gekre gen, zijn dankbaarheid door tastbare bewij zen, zooals een liquidatie van het Soaansche avontuur, zal toonen en hij heeft, nu de premier zich aan den kant van zijn tegen standers heeft geschaard, de verantwoorde lijkheid voor de door hen gewenschte poli tiek niet op zich willen nemen. De beteekenis van zijn ontslag gaat ver uit boven de kwestie van de Anglo-Italiaan- sche toenadering, die er de onmiddellijke aanleiding toe is geweest. Zijn heengaan be- teekent zonder eenigen twüfel een alge- heele reoriënteering van Eneeland's bui tenlandsche politiek, niet alleen een vis ét vis Italië, maar ook tegenover Duitschland. Eden was de man, die altijd op een krach tige houding tegenover de dictatorschaopen heeft aangedrongen als de eenige methode om Engeland's belangen op den lange" duur te handhaven. Eden is ook de man. die zich altijd fel heeft verzet tegen elke neiging Engeland en Centraal- en Oost- Europa te des-interesseeren en Duitschland daar in ruil voor een opschorting van zijn koloniale ambities een vrije hand te ge ven. Zooals ook bij zijn politiek tegenover Italië is hij in zijn houding tegenover Duitschland steeds op het krachtige verzet van de zoogenaamde Astorgroep gestuit. Het schijnt wel haast onvermijdelijk, dat deze groep en de algemeene richting; die zij vertegenwoordigt, nu een aanzienlijk grootere rol zal gaan spelen. Eden was ten slotte de groote Engelsche Volkenbondsman. In de dictatorschappen zal zijn heengaan dan ook ongetwijfeld als een groote diplo matieke vooruitgang worden beschouwd. Dit maakt het des te wonderlijker, dat Chamberlain het zoover heeft laten komen. Eden is vooral in Italië bijzonder gehaat, terwijl ook Hitler's rede van gistermiddag weer liet zien, dat hij bij de Duitsche auto riteiten al evenmin Dooulair is. Door hem nu te laten gaan op dit critieke oogenblik, waarop een van deze dictatorschappen weer zulk een sterke dreigende houding inneemt, moet toch onvermijdelijk in wijde kringen de indruk worden gewekt, dat Engeland zich door Rome en Berlijn in de keuze van zijn minister van buitenlandsche zaken laat beïnvloeden. Zeker, de anti-Eden-menschen zullen natuurlijk opmerken, dat zijn per soonlijke gehaatheid in Rome en Berlijn een van de oorzaken van de slechte betrek kingen met deze hoofdsteden was en dat hij daarom moest worden opgeofferd, maar dat is niets anders dan een typische uiting van de zwakheid, die Engeland's buitenlandsche beleid naar allen schijn weer dreigt te zul len bevangen. DUITSCHLAND HET PROCES NIEMOELLER. De grootste geheimhouding wordt betracht. Voor het gerechtshof te Moabit vindt het proces tegen ds. Niemoelelr voortgang. De geheime politie heeft buitengewoon strenge maatregelen getroffen om te ver hinderen, dat iets over het proces naar buiten uitlekt en de wandelgangen van het paleis van justitie, waar het proces gehou den wordt, staan onder zorgvuldige bewa king. De getuigen worden door politiebe ambten vergezeld, die er voor weken, dat zij niet in contact komen met de buiten landsche journalisten. De Duitsche pers heeft tot dusver geen woord over het pro ces gepubliceerd. Bevoegde kringen be perken zich er toe te verklaren, dat de zaak haar normalen loop volgt. OOSTENRIJK BETOOGINGEN IN VERSCHILLENDE PLAATSEN. Wanordelijkheden te Weenen. lederen dag worden betoogingen gehou den door de arbeiders in verband met het terugkeeren van de naitonaal-socialisten in het politieke leven. Gisteravond hebben zich in de Ween- sche straten wanordelijkheden voorgedaan. Tegen negen uur dertig trok een stoet van ongeveer duizend studenten langs den Ring naar de Universiteit, schreeuwende: „Heil Hitier, Sieg Heil" en betoogende ten gun ste van den Anschluss. De stoet begaf zich naar het gebouw van het Vaderlandsche Front. Op enkele passen aftsand van dit ge bouw, op het Freiyungplein stootten de be- toogers op een politieafzetting. Spoedig ar riveerde uit de naburige straat een hon derdtal militiemanschappen in uniform van het Sturmcorps, de kortgeleden door Schusschnigg in het leven geroepen bur gerwacht. De militiemanschappen, ge steund door de politie, voerden een krach tige charge uit met den gummistok en ver spreidden de betoogers. Het publiek juichte hen toe, terwijl ook afkeurende kreten ge hoord werden. Verder hebben eenige honderden natio- naal-socialisten bij het Westerstation be toogd, Overigens zag de stad er rustig uit, het verkeer was normaal en de bevolking hield zich ter zijde. In Innsbruck is een belangrijke betoo ging gehouden door eenige duizenden natio- naal-socialisten, die uit verschillende plaat sen in Tirol gekomen waren. De politie bleef hier lijdelijk. Uit Graz wordt gemeld, dat de natio- naal-socialisten van Stiermarken ten ge tale van enkele duizenden een fakkelop tocht door de straten der stad hebben ge organiseerd. Kreten „Leve Hitier", leve Seyss Inquart" werden gehoord en het Horst Wessel-lied werd gezongen. De politie bleef ook hier passief. HET VATIC A AN IS ONGERUST. In verantwoordelijke Vaticaankringen toont men zich ongerust over de toekomsti ge Duitsch-Oostenrijksche politiek, zooals deze in Berchtesgaden is vastgelegd. Be hield men zioh aanvankelijk zijn meening nog voor, wegens het ontbreken van rechtstreeksche inlichtingen, thans acht men den toestand ernstig. Men geeft zich er rekenschap van, dat het behoud der ka tholieke grondwet van Dollfuss en het on betwistbare Katholicisme van Seyss In quart niet voldoende zijn om in de toe komst de werkelijke onafhankelijkheid van Oostenrijk te waarborgen. Men verheelt zich niet, dat men in de huidige maatre gelen in Oostenrijk een aanzienlijke bevor dering ziet van den nat.-socalistischen in vloed, en dat hiervoor practisch de deuren zijn opengesteld. Amerika teleurgesteld. Niettegenstaande de terughoudendheid, welke wordt betracht in officieele kringen te Washington ten aanzien van de gebeur tenissen in Europa, toont men zich steeds meer pessimistisch. Velen, die tot nu toe de politiek van Roosevelt en Huil goedkeurden inzake een grooter internationale actie van de Vereenigde Staten, zijn thans teleurge steld en neigen naar de isolationisten. De reden hiervan is de afwezigheid van een protest, zelfs een platonisch, van Engeland tegen hetgeen men in Amerika beschouwt als een schending door Duitschland van de onafhankelijkheid van Oostenrijk. ITALIË BOETENKO SPREEKT VOOR DE RADIO Zaterdagavond van tien minuten voor half negen tot half negen heeft de vroe gere Russische zaakgelastigde te Boekarest, Boetenko, het woord gevoerd voor Radio Roma. Na zijn avonturen te Boekarest te hebben verteld, zeide hij, dat zijn stem, wel ke thans door de geheele wereld werd ge hoord, ook te Moskou bevestigt, dat hij zich thans te Rome ophoudt. Na het gesprek voor de Italiaansche ra dio heeft Boetenko een aantal buitenland sche journalisten ontvangen. Hij bevestig de, dat hij weigerde den persoon te ont vangen, die beweerde secretaris van de Sovjet-Russische ambassade te Rome te zyn. Hij beschouwde dezen man als een vertegenwoordiger van zijn vijanden. Ver der verklaarde hij zich bereid zich te on der wetpen aan iedere proef om zijn identi teit vast te stellen; bijvoorbeeld het her kennen door te Boekarest geacrediteerde diplomaten. HET BEZOEK VAN HITLER AAN ITALIË. Mussolini zal Hitier, wanneer deze in Mei a.s. naar Italië komt, tot Florence te gemoet reizen. Te Florence zal ook de groo te parade van het Italiaansche leger wor den gehouden, terwijl te Rome voorname lijk de fascistische jeugdorganisatie voor beide staatslieden zullen defileeren. ROEMENIË DE NIEUWE ROEMEENSCHE GRONDWET. De invloed van den koning versterkt. Vandaag publiceert de Staatscourant de nieuwe Roemeensche grondwet. De be langrijkste punten daarvan zijn* Er wordt een einde gemaakt aan het op- HDLLEGOM. Gewetenswroeging? Zaterdag werd van den heer G. B. K. alhier een rijwiel ontvreemd, dat in de Hoofdstraat naast zijn winkelpand was neergezet. Vanzelfspre kend is hiervan kennis gegeven aan de po litie. Dank zij haar activiteit is het karre tje thans weer terecht: het was door den dief naast de St. Martinuskerk geplaatst! KATWIJK. V. V. V. Woensdag a.s. zal de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer haar vergadering houden in „du Rhin". Behalve de gewone agenda punten voor een jaar vergadering zal er ook verkiezing van twee bestuursleden zijn wegens periodieke af treding van de heeren J. Huisman en L. Hueting. In de vergadering van V. V. V. pleegt ook het punt „Rondvraag" een der belangrijkste punten der agenda te zijn. Vervolgens zal er in de pauze een verlo ting zijn van de diverse voorwerpen die tijdens de onlangs gehouden bazar niet zijn verkocht. Dat is een van de amusante punten. Wijkverpleging. De Katwijksche Wijkverpleging vergaderde in „Casa Cara". Aan het jaarverslag ontleenen we dat in het afgeloopen jaar de Koninklijke goed keuring op de gewijzigde Statuten werd verkregen. Een verzoek aan Het Groene Kruis om vei hooging van de toelage werd afgewezen. Lof werd gebracht aan de Zus ters die in de verpleging dan 9820 bezoe ken aflegden ter verpleging van 144 pa tiënten. Bovendien werden 5 patiënten in het eigen Ziekenhuis verpleegt met 111 verpleegdagen. Aan het Consultatiebureau voor zuige lingen werden 312 bezoeken afgelegd. De Zusters boden ook hier de gewenschte hulp. Een der Zusters slaagde in 1937 voor enquetrice T. B. C. bestrijding, waardooV beide zusters thans het diploma bezitten. Een cursus E. H. B. O. werd deze winter gegeven door Dr. Cleveringa. De voorzit ter dankt den secretaris die thans voor de 30ste maal het Jaarverslag uitbracht. De rekening over 1937 sloot in inkomsten en uitgaven met het cijfer f 4199.99. Notaris Mathijs rapporteerde namens de commis sie van onderzoek dat alles in orde bevon den was. De begrooting voor 1938 werd vastge steld op een bedrag van 3720.Ook den penningmeester, de heer Werther werd dank gezegd voor zijn geleverd werk. Tot leden der kascommissie voor 1938 werden benoemd de heeren P. v. d. Laan en J. de Kreek. Het comité van Bijstand had ge zorgd vdor een bijzondere inkomsten van 517.60. Nadat de voorzitter nog dank had gebracht aan de meisjes die voor de ver- eeniging met de bekende busjes collectee ren, sloot deze de vergadering op de ge bruikelijke wijze. KATWIJK AAN DEN RIJN. Botsing. Met z'n tienen togen zij op weg, per fiets, de jongelui, naar de Bloe men tentoonstelling. Ze deden voorzichtig, reden achter elkaar, uit veiligheid, 't Is tegenwoordig zoo druk op den weg. Trots dien voorzichtigen maatregel had een auto bestuurder de onvoorzichtigheid te dicht langs de wielrijders te manoeuvreeren. Hij pikte de fiets van den jongenheer v. D. Het rijwiel werd geheel vernield en wonder boven wonder kwam v. D. er goed af. De autobestuurder vond het raadzaam v. D.' direct schadeloos te stellen. Dus kon de politie er buiten blijven. Dat is ook beter. LEIDSCHE ND AM. Gemeenteraad. Donderdag a.s. des avond te 7.15 uur komt de raad der Ge meente Leidschendam in openbare verga dering bijeen. De uitgebreide agenda ver meldt o.m.: Voorstel tot vaststelling van de vergoeding per leerling bedel din art. 101 der L. O. Wet 1920 voor 1938 en voorstel tot verleening van een voorschot op deze ver treden der politieke partijen. Het parle mentarisme in zijn huidigen vorm wordt opgeheven en een corporatieve vertegen woordiging wordt georganiseerd. De assizen-hoven worden opgeheven. De bescherming van de Roemenen van ras, wordt georganiseerd, doordat voor hen de staatsbetrekkingen gereserveerd worden. Een streng toezicht wordt ingesteld op de bestuurscolleges en strenge straffen wor den ingevoerd tegen ontrouwe ambtenaren. De persoonlijke invloed van den koning wordt versterkt. De nationale partijen worden tevreden gesteld en de opheffing der assizen-hoven zal in staat stellen misdaden streng er te vervolgen. Deze actie heeft in het bijzon der ten doel op te treden tegen de illegale ijzeren garde. Wat de minderheden betreft, gelijke rechten worden verzekerd aan per sonen van andere rassen welke sinds eeuwen op Roemeensch gebied wonen. Koning Carol heeft persoonlijk in een proclamatie aan het volk de nieuwe bepa lingen van de grondwet bekend gemaakt. Dit document eindigt als volgt: „De koning legt het volk deze nieuwe grondwet voor". Men legt dezen laatsten zin uit als een bewijs van de bedoeling der regeering om de grondwet te onderwerpen aan een binnenkort te houden plebisciet. In officieele kringen echter wordt dit niet bevestigd. Volgens het Italiaansche telegraafagent- schap Stefani bepaalt de nieuwe grondwet onder meer nog, dat het aantal senatoren er. afgevaardigden verminderd wordt en dat in het parlement een billijker vertegen woordiging van landbouwers, arbeiders en intellectueelen en der andere leidende fac toren des lands, komen zal. goeding. Voorstel tot verleening van een aanvullend subsidie aan het Burg. Arm bestuur der voormalige gemeente Veur en goedkeuring der rekening 1937. Voorstel tot vaststelling van een wapen voor de Ge meente Leidschendam. Voorstel tot wijzi. ging en opnieuw vaststelling van de ge- meenschappelijke regeling, enz. van de drinkwaterleiding „De Vlietstreek". Voor stel tot het aangaan van een overeenkomst met het destructiebedrijf „De Gekro" te Overschie. Oplichting. Bij de politie werd door C. V. te Leidschendam aangifte gedaan van oplichting van ruim 60.en twee schilderijen, gepleegd door C. A. J. de R. v. Z. te Voorburg. Deze oplichting houdt verband met een zakenrelatie. Geboren: Maria Henrietta Anthonia, d. van W. G. Blonk en J. M. H. de Vree- de. Hendrika Maria, d. van Th. P. v. d. Sande en M. H. v. Rhijn. Elisabeth Cornelia, d. van J. M. B. Ammerlaan en M. P. Tas. Ondertrouwd: D. Riethof en J. Stijsiger. Gehuwd: W. C. Arkesteijn en M. C. Nieuwerbroek. Overleden: Maria Buchly, 57 j. A. Rehling, 49 j. W. Olsthoorn, 83 j. H. Th. v. Brecht, 3 j. SASSENHEIM. Tooneeluitvoering. Gisterenavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Pancra- tius" een uitvoering in het K.S.A.-gebouw, waarbij alle leden van „St. Deus Dedit" met hun dames toegang hadden. Voor een volle zaal opende de voorzitter van „St. Pan- cratius" deze f eestuitvoering, waarbij hij het welkom toeriep aan alle afdeelingsbe- sturen van den R. K. Volksbond, onder welken de tooneelclub ook behoort. Dit jaar is voor den Volksbond wel een bijzonder jaar, omdat de Bond zyn 50-jarig bestaan herdenkt, doch ook voor „St. Pancratius", omdat de club dit jaar 12 1/2 jaar bestaat. Spreker hoopt, dat steeds de medewerking van leden zoo mag blijven, dat het zilveren feest mag werden toegemoet gezien. Ten slotte vraagt hij de aandacht voor een ver loting, welke gedeeltelijk aan „Hulp in Nood" ten goede komt. Ook de 2de voorzit ter van „St. Deus Dedit" neemt deze ge legenheid te baat, om een woordje te zeg gen op deze feestvergadering, nu ook de VTouwen aanwezig zijn. Spreker somt ver schillende voordeelige instellingen op, voor de georganiseerde arbeiders in het leven geroepen, en toont aan wat door een ka tholiek minister reeds is gedaan omwille van de organisatie en haar leden. Beide sprekers worden met applaus beloond, waarna het scherm werd opgehaald voor een klucht in drie bedrijven, getiteld ,.Amor en bananen" door Jac. Braun. De keuze van dit stuk was wel in over eenstemming met de vastenavondstemming en viel zeer in den smaak. De spelers heb ben de toeschouwers laten lachen van be gin tot eind. Het gemengd spel voldeed aan aller verwachting. Het was voor den re gisseur, den heer Koelewijn, een voldoe ning dat de aanwezigen zich zoo hebben geamuseerd. De grimeering was in handen van den heer Verweij uti Noordwijk. De muziek gedurende de pauze werd verzorgd door den band „The Holly Day", die met vroolijke nummers de feeststemming nog verhoogde. De uitslag der verloting van een dres soir viel op No. 480 en de andere 3 prijzen op 3, 66, 137. Na afloop tot sluitingstijd een dansje. Geslaagd. Voor het examen E.H.B.O., afgenomen door dr. J. A. Molthuijzen ,uit den Haag, slaagden de dames A. Berg, A. Bisschops, G. Bots, Voorhout, D. Colyn, Voorhout, A. Dankelman, M. de Signij en I v. d. Voort; en de heeren C. J. de Bruyn, i P. Ciggaar, P. L. v. d. Geest, H. C. Hollan der, H. Kortekaas, Warmond. Waar geen plaatsnaam vermeld, allen uit Sassenheim. VOORSCHOTEN. Geitenfokvereeniging. Bovengenoem de vereeniging vergaderde in één der za len van Café „Overbosch", in welke ver gadering de heer G. de Jong rij les veeteelt consulent, een lezing met lichtbeelden hield Op keurige wijze heeft spreker het onder werp behandeld. Vooral wees spreker op de doelmatige huisvesting en voeding der beesten. Het is, zeide spreker, ook een so ciaal belang voor den kleinen man, want welke werklooze kan 34 liter melk voor zijn gezin bekostigen? De man, die gei tenhouder is, kan dit wel doen en soms van meer gehalte dan koemelk. Op de lezing volgde een aangename gadacnlen- wisseling. Het was jammeï, dat tie belang stelling voor deze lezing niet greoter was, WASSENAAR. Reddingsbrigade. In het gebouw Cen- craal werd door de Wassenaarsche Red dingsbrigade haar jaarlyksche propaganda- ftestavond gegeven. Door den voorzitter der brigade, den heer D. van Barneveld, werd, nadat door allen de drie coupletten van het clublied waren gezongen, een openingswoord gesproken. Hierop werd het amusementsgedeelte overgedragen aan den heer en mevr. Tirnm, cie met hun cabaretnummers er een vroo lijke stemming inbrachten, waartoe ook niet v/einig bijdroeg de muziek van de Fellow Band. Tusschen de bedryven door werd de trek king gehouden van de groote verloting en tijdens de pauze waren er voorts nog dl" diverse attracties. Na de pauze volgde wederom het optre den van het duo Timm. Na afloop van het programma, waarvan allen bijzonder heb ben genoten, volgde een bal.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6