BINNENLAND Wilt U iets weten? Burgerüjjke Stand MAANDAG 21 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I HOE WORDT HET WEER? IETS ZACHTER. De Bilt seint) Verwachting: Zwakke tot matige NooM- Oostelijke tot Noord-Westelijke .vind, ne velig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. Hoogste barometerst.: 776.7 te Aberdeen. Laagste barometerst.: 744.6 te Vardö. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat Zaterdag tusschen IJsland en Schotland lag, is aanzienlijk in beteekenis afgenomen. De kern van dit gebied ligt thans over de Britsche Eilanden. Het Noord-Oosten van het waarnemingsgebied bleef onder in vloed van een depressie in de Poolzee. Het waait weer krachtig uit Noord-West, met sneeuw. Overigens is in het geheele waar nemingsgebied de wind zwak, in Frankrijk is de lucht meest helder, verder is de be wolking zwaarder, met bovendien uitge strekte mistgebieden. In Noord-Scandina- vië is de vorst toegenomen, in Zuid-Scan- dinavië blijft zij van weinig beteekenis. De temperatuur was vanmorgen vrijwel op het geheele vasteland van West-Europa onder het vriespunt en de vorst nam in Zuid- Frankrijk, Zwitserland en Zuid-Duitsch- land tot matig toe. Voor onze omgeving wordt gelei delijk tot Noord of Noord-West krimpende wind verwacht, met meest zware bewolking en eenige stijging van temperatuur. Neerslag van beteekenis wordt niet ver wacht. LUCHTTEMPERATUUR. 3.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 5.53 uur tot Dinsdagmorgen 6.34 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 22 Febr. voorm. 7.30 en nam. 7.55 uur. Man op 1.49 uur Dinsdagnacht. Maan onder 10.09 uur Dinsdagmorgen. (Laatste kwartier 22 Febr.). Vestiging en uitbreiding van bedrijven De opleiding van onderwijzers Wijziging van de 3-jarige Kweekschool in een 4-Jarige. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de lager onderwijswet 1920. De driejarige kweekschool, gelijk zij thans algemeen bestaat, bevredigt niet. Het stelsel, dat de minister van onder wijs thans heeft uitgewerkt, voert een vier jarige kweekschol in, die, evenals de te genwoordige driejarige voortbouwt op de kennis, welke door de school voor uitge breid lager onderwijs of de eerste drie ja ren van een hoogere burgerschool enz. kan worden aangebracht. De opleiding wordt aan den bovenkant met een jaar verlengd. De onderwijsakte wordt in wezen niet ver anderd, zoodat ook de hoofdakte blijft be- tsaan. De leerstof voor de theoretische op leiding wordt niet uitgebreid, maar het vrij wel gelijkblijvend aantal lesueren van de drie leerjaren wordt verdeeld over vier, op die wijze echter, dat in de hoogste twee leerjaren ruimte van tijd zal blijven om de practische oefening der leerlingen behoor lijk tot haar recht te laten komen. Aldus kan een school worden verkregen met ruim en soepel leerplan, zonder overlading, die ruimschoots tijd en gelegenheid laat om r.aast de intellectueele vorming van de leer lingen ook hun andere belangen te verzor gen. Tengevolge van de invoering van deze wet, welke reeds 1 September 1938 zal ge schieden, s'aat de aflevering van jonge on derwijzers gedurende een jaar 'stil. Tevens zal thans de financieele rechts gelijkheid tusschen het openbaar en het bijzonder kweekschoolonderwijs, die de wet sinds 1921 wenscht, tot stand komen. De minister noemt drie groepen van gevallen, waarbij onge- wenschte uitbreiding moet worden tegengegaan. Verschenen is de memorie van antwoord van den minister van Economische Zaken aan de Tweede Kamer betreffende de re geling voor het beperken van de vestiging van bedrijven waarin eenige tak van nij verheid wordt uitgeoefend, en van de uit breiding van de capaciteit van zoodanige bedrijven. De Minister noemt drie soorten gevallen, waarin de regeering over een dergelijke wenscht te beschikken. Als eerste groep van gevallen, waarvoor de regeering de bevoegdheid noodig zal hebben, zou de Minister willen noemen die gevallen, waarbij de noodzakelijkheid zich voordoet om ongewenschte uitbreiding van een tak van nijverheid te voorkomen of te gen te gaan tengevolge van het bestaan eener ondernemersovereenkomst, welke voor den betrokken bedrijfstak van over wegende beteekenis moet worden geacht. De tweede groep van gevallen houdt ver band met de omstandigheid, dat herhaalde lijk is gebleken, dat door de overheid ge troffen maatregelen op continger.teerings- gebied indirect leidden tot een onge wenschte uitbreiding van de capaciteit in bepaalde bedrijfstakken. Als derde en laatste groep van gevallen hebben den minister voor oogen gestaan de gevallen, waarin de overheid in verband met de door haar gevolgde industrialisa- tiepolitiek de vestiging van bepaalde bedrij ven hier te lande voorstaat en bevordert en waarin moet worden voorkomen, dat deze bevordering er toe leidt, dat hier reeds aanstonds meer bedrijven ontstaan met een capaciteit, welke het binnelandsche ver bruik belangrijk overtreft. NED. R. K. JOURNALISTEN- VEREENIGING. De opleiding van den journalist. Afscheid van den voorzitter. De nieuwe voorzitter. In „Terminus" te Utrecht kwam de Ned. R. K. Journalistenvereeniging gisteren in algemeene vergadering bijeen. De Geestelijk Adviseur, prof. dr. Titus Brandsma O.Carm., hielde een inleiding over de opleiding van den journalist. Spr. dacht zich een cursus, waarin ge regeld theologische, phiiosophische, juridi sche, literaire, politieke en economische vraagstukken worden behandeld. Voor de opleiding zou slechts een zeer beperkt aantal candidaten kunnen worden toegelaten, opdat zij na hun opleiding ook een toekomstmogelijkheid hebben. Naar aanleiding van gestelde vragen zeide prof. Brandsma O.M., dat de bedoeling is, dat men zich gedurende die twee jaar in tensief voorbereidt voor de belangrijke taak, die den journalist kan wachten. On- geschikten kunnen in dien tijd worden ge ëlimineerd. Daardoor wordt het aantal van 10 personen in opleiding in een tweejarige cursus aan het einde van den cursus min der. Uitgesloten achtte spr. het, den cursus te volgen voor actieve journalisten. Dat wordt half werk aan beide kanten. De voorzitter, de heer G. P. Bon, consta teerde, dat ten aanzien van het vraagstuk van de opleiding van de journalist de wen- schelijkheid van opleiding duidelijk was gebleken. Hij vroeg de vergadering het be stuur te machtigen met de R. K. Directeu- renvereeniging besprekingen aan te knoo- pen om te komen tot nadere voorstellen voor een opleiding in de richting, zooals prof. Brandsma had betoogd. De resultaten van deze besprekingen zullen aan de ver gadering worden meegedeeld. De vergadering hechtte hieraan haar goedkeuring. Na deze inleiding was het afscheid van den voorzitter, den heer G. P. Bon, die raar Brazilië vertrekt, aan de orde. De onder-voorzitter, de heer J. Thomassen, sprak een welgemeend afscheidswoord, v/aarin hij memoreerde hoe de heer Bon :u 1905 aan „de Residentiebode" in de jour nalistiek kwam. In 1907 en 1908 was hij hoofdredacteur van de „Gooi- en Eemlan- der". In 1909 volgde hy den heer van Vuuren als parlementair redacteur van „de Residentiebode" op. Verschillende bladen ramen zijn pennevruchten op. In de R. K. Staatspartij en in de R. K. Drankbestrij ding nam hij een plaats van beteekenis in. De Katholieke Jeugdbeweging kende hem als lid van den Diocesanen Jeugdraad en van „Sobriëtas". In de Ned. R. K. Journa- Lstenvereeniging werd hij, na enkele jaren secretaris te zijn geweest, voorzitter. Wat hij als zoodanig in die korte jaren heeft gedaan, is veel van beteekenis. Namens de collega's van de parlemen taire perstribune en namens de Ned. R. K. Journalistenvereeniging bood spr. den scheidenden voorzitter een fototoestel aan. Namens de groep Zuid-holland van de Ned. R. K. Journalistenvereeniging sloot de voorzitter dier groep, mr. H. F. A. Geise, zich bij deze afscheidswoord aan. De Geestelijk Adviseur, prof dr. Titus Brandsma, sprak eveneens hartelijke af scheidswoorden. De eere-voorzitter, de heer J. B. Vesters, herdacht in waard-eerende bewoordingen het journalistieke werk van den heer Bon. Met vertrouwen en instemming had spr. hem twee jaar geleden den voorzitters hamer overhandigd en hij heeft er geen spijt van gehad. Daarna las de onder-voorzitter enkele in gekomen stukken van afscheid voor. Dan was het woord weer aan den heer Bon, die op de hem karakteristieke wijze dankte voor het hem bereide afscheid. Bij de hierna volgende verkiezing werd mr. H. F. A. Geise te Leiden tot voorzitter gekozen. Tot redacteur van het orgaan werd de heer F. Schneiders gekozen. Bij de rondvraag kwam de ontij dige publicatie van de foto's van Prinses Beatrix ter sprake. Naar aanleiding van de gedachten wisse ling over deze zaak nam de ver gadering een motie aan, waarin zij haar teleurstelling uitspreekt over het feit, dat een buitenlandsch blad de foto's van Prinses Beatrix heeft kunnen publiceeren vóór de Nederlandsche bladen en voordat deze waren vrijgegeven door het Koninklijk huis, en afkeurt dat en kele Nederlandsche bladen zich niet hebben gehouden aan het uitdruk kelijk verzoek namens Z.K.H. Prins Bernhard tot gelijktijdige publica tie dezer foto's op een bepaalden datum. Tenslotte overhandigde de heer Bon den voorzittershamer aan mr. Geise. Deze dankte voor het hem geschonken vertrou wen. Spr. had sinds kort den arbeid van het bestuur van nabij leeren kennen. Het meeste werk is van vertrouwelijken aard en treedt niet naar buiten. Spr. was zich bewust, dat zijn taak niet licht zou zijn, na het werk van zijn voorgangers Spr. deed een beroep op allen voor een hartelijke samenwerking. Zijnerzijds zegde de nieuwe voorzitter al zijn toewijding toe en hij hoopte te mogen voortzetten wat zijn voor gangers zoo gelukkig waren begonnen. Daarna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. WIJZIGING WONINGWET. Staatscommisise ingesteld. Bij K. B. van 16 Februari 1938 is inge steld een staatscommissie ter voorbereiding van een wijziging van de woningwet met de opdracht: beantwoording van de vraag, of, zoo ja, in welke mate de Woningwet op het stuk van hare hoofdbeginselen wijzi ging, c.q. aanvulling behoeft. Onderzoek nopens moeilijkheden, waar toe het systeem en de tekst van de wet bij hare toepassing aanleiding geven. Dit onderzoek zal niet betreffen de fi nancieele paragrafen der wet. In deze commissie is benoemd tot lid en voorzitter mr. dr. K. J. Frederiks, secreta ris-generaal van het departement van Bin- nenlandsche Zaken. VOLKSHUISVESTING NAAR BINNENLANDSCHE ZAKEN. Ingevolge het Koninklijk Besluit van 9 Juli 1937 tot opheffing van het ministerie van Landbouw en Visscherij en tot wijzi ging van den naam van het ministerie van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, zal de zorg voor de zaken betreffende de volks huisvesting moeten worden overgedragen van het hoofd van het departement van So ciale Zaken naar het hoofd van het depar tement van Binnenlandsche Zaken. In verband met de hieruit voortvloeien de overdracht van werkzaamheden is thans een daartoe strekkend wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. VESTIGINGSEISCHEN SLAGERS- BEDRIJF. Einddiploma der Eerste Ned. Slagers vakschool. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat voor een ministerieele verklaring van voldoening aan de vesti- gingseischen voor wat betreft de vakbe kwaamheid ingevolge art. 5, 2e lid sub c. van het vestigingsbesluit slagersbedrijven 1938 in aanmerking kunnen komen de be zitters van einddiploma's van den dag- cursus van de Eerste Ned. Slagersvakschool te Utrecht, welke zijn uitgereikt vóór 1 December 1937 en niet de handteekening dragen van den gecommitterde van den mi nister. OVERNEMING VAN BROODDEPOTS, De Nederlandsche bakkerijsticheing ver zoekt ons opname van het volgende: Ondanks het feit, dat voor het broodver - koopersbedrijf een z.g. spertijd is afge kondigd in verband met de komende invoe ring van de vestigingseischen en ondanks het feit, dat herhaaldelijk gewaarschuwd is tegen het overnemen van z.g. broodde pots en broodfilialen, blijkt het dat nog her haaldelijk zulk een dopot of filiaal aan geboden wordt. Gewoonlijk wordt er van den aspirant-filiaalhouder storting van een waarborgsom gevraagd. Wij wijzen op twee dingen: In de eerste plaats is het zonder vergun ning van den minister onmogelijk een broodfiliaal over te nemen. Ieder, die een inrichting voor den verkoop van brood wil gaan opzetten of overnemen, moet daar voor verlof hebben. In de tweede plaats wijzen wij erop dat in verschillende streken des lands, lieden zijn veroordeeld, die door z.g. een brood depot te verkoopen waarborgsommen in handen kregen en deze verduisterden. In lichtingen motrent een en ander wor den gaarne verstrekt door de Nederland sche Bakkerij stichting, Oranjestraat 7, te 's-Gravenhage en door de plaatselijke bak kerij commissies. KROONPRINS VAN GRIEKENLAND IN ONS LAND. Kroonprins Paul van Griekenland, die onlangs gehuwd is met de kleindochter van keizer Wilhelm, prinses Frederika van Brunswijk, is met zijn gemalin op huize Doorn aangekomen voor een kort bezoek aan keizer Wilhelm en diens echtgenoote. HET GOUDEN JUBILEUM VAN DEN VOLKSBOND. De plechtige viering. De plannen voor een waardige viering van het gouden jubileum van den Ned. R. K. Volksbond vorderen goed. Het voorloopig programma is als volgt samengesteld: Zondag 15 Mei, de dag van de fees telijke Herdenking, zal Z. H. E. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, Be schermheer van den Bond, des morgens om 10 uur in de Kathedrale Kerk St. Bavo aan de Leidschevaart te Haarlem, een Ponti ficale H. Mis opdragen. De afgevaardigden naar de Centrale Raadsvergadering, hebben, op vertoon van hun geloofsbrief, toegang tot gereserveer de plaatsen voor het Hoog-Altaar. Ten einde het aantal te reserveeren plaatsen te kunnen bepalen, verzoeken wij tijdige opgave van het aantal afgevaardigden aan het Secretariaat van het Comité, Smede- straat 23 te Haarlem. Ook leden worden bij de Pontificale H. Mis in groote getalen verwacht. Receptie des namiddags van half een tot twee uur. Deze zal plaats hebben in de beneden- voorzaal van St. Bavo te Haarlem, Smede- straat 23. Aanbieding van het cadeau van de af- deelingen .aan het Centraal Bestuur. De Herdenkingsvergadering zal plaats hebben des namiddags half drie in de groote zaal van St. Bavo. Z. H. E. de Bisschop van Haarlem zal deze vergadering met Zijne Hooge tegen woordigheid vereeren, terwijl de feestrede zal worden uitgesproken door den Oud- Adviseur, den HoogEerw. Heer J. F. A. Bots, Deken van Gouda. Toegang tot de herdenkingsvergadering uitsluitend voor afgevaardigden en genoo- digden. Om zes uur Gezamenlijk Diner, aangeboden door het Comité, voor alle af gevaardigden en genoodigden in Café Res taurant Brinkmann, Groote Markt. Des avonds half negen Feestelijke Bij eenkomst in St. Bavo, aangebo den door de Afdeeling Haarlem. Tot slot kunnen wij nog mededeelen, dat het in de bedoeling ligt op Maandag 16 Mei, de dag van de Centrale Raadsvergadering, de vergaderingen te onderbreken voor een officiëele ontvangst ten Stadhuize. NIEUW INTERNAAT VOOR OPLEIDING TOT DIENSTBODE TE HILVERSUM. Geopend door minister Eomme. In de daartoe aangekochte en ingerichte villa Susannapark 2 te Hilversum is heden morgen het door het algemeen comité voor het inrichten van internaten voor oplei ding tot dienstboden tot stand gebrachte nieuwe internaat geopend door den minis ter van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Romme. De heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur van de werkverschaffing en voorzitter van het algemeen comité heette de aanwezi gen, in hef bijzonder den minister en den burgemeester van Hilversum, alsmede de overige autoriteiten, hartelijk welkom. Hij sprak er als oud-Hilversummer zijn vreug de over uit, dat het eerste tehuis van het comité in Hilversum gevestigd kon worden, zonder dat de gemeente daar iets tegenover behoefde te stellen. Spr. benijdt de confessioneele organisa ties, die kunnen rekenen op den steun van een groote groep gelijkgezinden. Het alge meene comité geniet weliswaar grooten steun van den minister van sociale zaken, die 75 procent in de kosten bijdraagt, maar de resteerende 25 procent moeten door par- tuculiere bijdragen worden bijeengebracht. Spr. sprak de verwachting uit dat de leidsteï haar taak met inzicht en toewij ding zou vervullen en sprak ten slotte de meisjes toe, die gedurende drie maanden hier opgeleid zullen worden en die hij wees op de eenvoudige, maar eervolle plaats in de maatschappij, die zij zich dank zij deze opleiding konden veroveren. De minister van sociale zaken, mr. C. C. O M. Romme, verontschuldigde zijn echt genoote, die hier gaarne aanwezig had wil len zijn. Spr. zelf is hier gekomen met vol le belangstelling, omdat hier een poging wordt gedaan, de werkloosheid onder de vrouwelijke jeugd te vei'minderen door het inrichten van een opleiding van meis jes op een specifiek vrouwelijk terrein, dat van den huishoudelijke arbeid. De minister sprak vooral zijn vreugde er over uit, dat deze vorm van werkloos heidsbestrijding tot stand was gekomen door samenwerking tusschen overheid en uit het maatschappelijk leven zelf opgeko men sociale krachten. In totaal zijn tot September j.l. 11 inter naten geopend, die bezocht werden door 683 meisjes, waarvan 578 binnen twee maanden na het verlaten van het internaat een betrekking vonden. Bovendien werden in 49 gemeente 94 extere opleidingscursussen gehouden, be- zicht door 1223 meisjes. Dit internaat is niet geheel nieuw en moet eigenlijk beschouwd worden als het internaat te Arnhem, dat thans overge- plaats is wegens behuizingsmoeilijkheden in de Geldersche hoofdstad. De minister sprak het vertrouwen uit, dat in dit internaat naast de vakopleiding vooral een belangrijke plaats zou worden ingenomen dor de karaktervorming. De burgemeester van Hilversum, de heer Lambooy, sprak zijn vreugde er over uit, dat dit internaat in Hilversum gevestigd was, waar men zoo'n warm hart had voor sociale aangelegenheden. Mr. Bomans, lid van gedeputeerde staten van Noord-Holland, sprak zijn vreugde uit over de komst van den minister naar Hil versum een gemeente die voorbeeldig werk op het gebied der werkverschffing ver richt. Namens het nationale katholieke comité spraken rector Bannenberg en namens het comité „Practisch Christendom" freule LEIDEN. Maandag: De Leidsche Kunstkring voor allen. Henry Merckel, Stadsgehoor- zaal, 20.15 uur. Dinsdag. R.K. Winterprogram. Jan Musch in „Job heeft geduld". Stadsgehoor zaal 8.15 uur. Woensdag. Bridge in Restaurant Zarse, on der auspiciën v. d. Ned. Reisv. v. Kath. Voor iedereen toegankelijk. 8.15 uur. Woensdag, Genootschap van den Stillen Omgang, St. Antonius Clubhuis, Mare, 8.15 uur. Donderdag. R.K. Vrouwenbond. Feestavond Kleine Stadszaal, 8 uur. Vrijdag, „St. Christoffel" ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. Zondag. K.J.M.V. Soirée „Foyer", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 19 tot en met Vrijdag 25 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 3U, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en ÜUNDER- ÜAGM1DDAG van 2—4 UUR tot bet ver strekken van de gewenscbte inlichtingen, aanmelden van contnbucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nen vestgracht 39. Wittewaal van Stoetwegen woorden van sympathie met het doel, dat het algemee ne comité nastreefde en waarvoor zij haar beste wenschen uitten. LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. Weer 10 personen in opleiding genomen voor het vliegbrevet M. Een dezer dagen werd op Ypenburg een vierde .groep van 10 personen in opleiding genomen voor het vliegbrevet M. Sinds 1 October is het totaal getal dus reeds ge stegen tot 40. Zooals men weet hebben de bezitters van het genoemde brevet zich verbonden om in tijd van nood, na een korte militaire oplei ding, onze luchtstrijdkrachten te verster ken. Ofschoon de installatie van iedere nieu we groep op Ypenburg plaats vindt, wil dit niet zeggen dat daar ook de verdere op leiding geschiedt. Er wordt juist zooveel mogelijk gestreeft om iedereen op het dichtst bij zijn woonplaats liggende vlieg veld deze opleiding te laten volgen, waar voor het luchtverdedigingsfonds zich extra-kosten getroost. Momenteel vindt de opleiding reeds plaats op bijna -alle vliegvelden nl. Eelde, Schiphol, Teuge, Twenthe, Ypenburg, Vlis- singen en Welschap. De eerste 40 aspiranten zijn afkomstig uit alle deelen van het land. KOPLICHTEN MOTORRIJTUIGEN. Naar aanleiding van eenige minder juis te in de dagbladpers opgenomen berichten kunnen wij het volgende mededeelen. Met ingang van 1 Januari 1939 zullen de koplantaarns van motorrijtuigen, voorzoo ver zij niet afzonderlijk zijn goedgekeurd, tot een door den minister goedgekeurde soort moeten behooren. De keuringseischen waaraan een lantaarnsoort moet voldoen om voor goedkeuring in aanmerking te komen, werden bekend gemaakt in de Staatscourant van 13 en 14 Augustus 1937 no. 155. Door den minister van waterstaat zijn reeds 9 soorten (31 typen) van kop lantaarns goedgekeurd. De automobilist, die weet dat zijn tegenwoordige koplich- ten niet aan de wettelijke voorschriften voldoen (b.v. ook in gedimden toestand verblindend zijn), zal dus koplantaarns (of inbouwreflectoren) van een reeds goed gekeurde soort reeds thans kunnen aan schaffen, hij verkrijgt daardoor de zeker heid dat zijn' koplantaarns, mits op de juiste wijze geplaatst, ook in de toekomst aan de wettelijke eischen zullen voldoen. Eenige wijziging in de eischen ligt thans niet in het voornemen. Vraag: Moet het eerste woord in volgende zin „die" of „wie" zijn: Wie (die) het laatste blaadje er af trekt, wordt ver zocht een nieuw bloc op te hangen. En waarom moet dit zou zijn? Antwoord: Het moet zijn: „wie", want het vervangt de woorden hij, die" of „zij, die". LEIDEN. Geboren: Alice Marianne d. van D. Wijnen en E. Kruijff Johannes Cornelia z. van J. F. Raaphorst en J. v. Dorp Evert Pieter Adriaan z. van H. G. v. d. Hoven en C. J. Platschorre. Ondertrouwd: J. A. Lambooy j®- 22 j. en J. v. Duuren jd. 20 j. I. Oudw* ter wdr. en A. C. J. v. d. Berg wed. Overleden: C. Laurierv. Rietker ken vr. 75 j. W. H. Steenbergen m. 35 j-

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2