OMGEVING RIJNSTREEK 91 j" ZATERDAG 19 FEBRUARI 1938 OK liEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. (1 KATWIJK. Geboren: Gijsbert, z. van C. Haasnoot en D. Parlevliet Clasina Elisabeth, d. van N. de Jager en E. v. Muyen Nelly, d. van C. de Mol en A. M. de Haas P'ie- ter CorneJis, z. van J. Hoek en C. v. Duyn Helena, d. van L. v. Duyn en A. v. Rijn Huberta Henriëtte, d. van D. F. E. Meerburg en J. C. van Everdingen An- thonie Cornells, z. van A. C. Berkheij en M. de Best Grietje Gijsberta, d. van D. Elsgeest en M. Verdoes Cornelis Janne tje Jacoba, d. van L. van der Meij en J. van Beelen. Ondertrouwd: A. Ouwehand en G C. Vooys J. D.-v. d. Luyt en N. Elsgeest. Overleden: B. F. Belinfante 33 j. Jannetje Nijgh 11 mnd. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-overzicht. Was deze week goede vraag voor de diverse producten en de prijzen waren zeer goed. Het voor naamste product de waschpeen bleef vrij stabiel in prijs. Vooral de extra kwaliteit ging vlug weg tegen prijzen van 1.10 tot 1.30 per kist van 20 K.G. Wat niet eztra doch toch vrij goed was, ging voor 0.70 tot 0.95 per kist. De grovere waschpeen werd gretig gekocht voor ex port tegen 0.60 tot 0.70 per kist. Een heel verschil met vorig jaar toen de prijs varieerde van 0.25 tot 0.50 per kist. Uien waren ook goed gevraagd en ook hiervan ging de prijs weer iets naar bo ven, n.l. van f 13.70 tot f 14.50 werd ge noteerd. Eenmaal zelfs tot f 15.per 100 K.G. Voor Gele kool was nog weinig animo en de prijs bleef als vorige weken op 1.10 tot hoogstens f 2.20 per 100 K.G. Ook in Roode kool kwam geen wijziging; noteering van 3.50 tot f 4.90 per 100 Kg. Beter ging het met Groene kool. Hiervan komt nog beste kwaliteit, hetgeen voor dezen tijd van het jaar iets buitenge woons is. Gekocht werd voor 3.70 tot f 6.80 per 10 K.G. Selderieknollen komen in vele kwaliteiten. Wat best is kan nog wel een aardig prijsje opbrengen, 3.— tot 3.50 per 100 doch er komt ook een kwantum dat niet meer haalt dan 1. tot 2.per 100 stuks. De andere voor komende producten als spruiten, witlof, zijn van niet veel beteekenis meer. Feestavond Damclub. Gisteren hield de R.K. Damclub „Steeds Hooger" haar jaarlyksche feestavond voor leden en do nateurs in het Parochiehuis. De vergade ring werd geopend door den voorzitter, den heer J. Fennes. Hierna werd begonnen meteen simultaan-séance, te geven door de kampioenen 1ste en 2de tiental, resp. de heeren R. de Lange en W. Wouters. Het resultaat was voor R. de Lange 911 en voor W. Wouters 79. Ondertusschen werd de koffie geserveerd, hetgeen zeer in den smaak viel. Den werd gêpauzeer om daarna aan te vangen met een gratis verloting, nog wel zonder nieten. De prijzen bestonden uit konijnen, sigaren, etc. Vervolgens een gezel lig samenzijn. Het was ten slotte de tijd van gaan. LISSE Oranjevreugd in ieder huis en ieder hut Naar wij vernemen is vanwege het Oran je-comité aan totaal plm. 500 personen een pond worst en één of meer pond spek of j vet uitgereikt. Daarenboven kon aan de armbesturen der verschillende kerkelijke gezindten nog in totaal 369 pond worst, spek of vet en 100 pond rijst worden ver strekt ter uitreiking aan behoeftigen, die aan de feesten niet konden deelnemen. Niet minder dan 1421 pond worst, spek of vet is zoodoende aan de behoeftigen ten gce- de gekomen. De winnaars van de verschil lende wedstrijden ontvingen waardebons, die men bij Lissesche winkeliers kon be steden. In totaal zijn 76 waardebons tot een bedrag van 130 uitgereikt. Aan de daarvoor in aanmerking komende ouders, in wier gezin de eerste helft van Februari een blijde gebeurtenis plaats had, konden eveneens waardebons tot een bedrab van 10 per gezin werden uitgegeven. Ook de kinderen zijn wèl bedacht. Behalve dat een zeer groote hoeveelheid aardige prijzen be schikbaar is gesteld, die uiteraard ter plaat se zijn ingekocht, konden de ruim 2600 kinderen allen nóg worden getracteerd op een beker chocolade-melk, een Jaff a-sin aas appel en een flinke chocolade-reep. Allen hebben bovendien kunnen genieten van de goochelkunst van den Hof-artist Henri Nolles. De leuze: „schept kindervreugd" is dus wel bijzonder goed tot haar recht ge komen! De prijsvraag van het Oranje-comité Uit de zeer vele oplossingen, die binnnen- gekomen zijn, is gebleken, dat er van alle zijden veel belangstelling voor deze puzzle aan den dag is gelegd. Het aantal inzendingen was zoo groot, dat het betrokken sub-comité zich voor een zeer zware taak zag gesteld, toen het sor- teeren daarvan begon. Om de werkelijk goed oplossingen te vinden moest op de meest serieuze wijze worden nagegaan of de inzenders zich ook bezondigd hadden aan een onjuiste schrijfwijze van de namen Het bleek al gauw, dat er menig addertje onder het gras zat. Zoo werd b.v. door tal- loozen de naam van den heer J. A. M. Pinx- teren geschreven met ks, weer anderen gunden den heer Randsdorp slechts 1 d en den heer Tibboel slechts 1 b in zijn naam. Andere inzenders schenen zoo vertrouwd te zijn met de heeren van het Ccmité, dat zij „zich vergrepen" aan hun dikwijls fraaie voornamen, hetgeen al evenmin strookt met de namen zooals deze in het officieele programma voorkomen. Ook de „note gaie" ontbrak niet tusschen de menigte in zendingen. Een 14-jarige vriend van het Oranje-Comité uitte zijn enthousiasme als volgt: Naar het Oranje-Comité wil ik raden Ik sic eg ze van van Velzen tot Simonis gade. U staat er allen keurig bij En van Uw werk genieten wij! Aan de hand van het officieele program ma zijn door elf personen absoluut juiste inzendingen ingezonden. De namen .dezer prijswinnaars zijn: J. C. van Aalst, Wa genstraat 18, C. Buts, Wagenstraat 14, Cor Dobbe, Kanaalstraat 32, C. J. de Haan, Heereweg 304, Wim van Hage, Haven 4, Jan Kortekaas, Stationsweg 146, Jan Krom hout, Julianastraat 93, Jan Kruijff, Heere weg 57, Toos Langeveld, Heereweg 211, Frans Pijnacker, Vierkant 227, Mej. J. M. Weber, Heereweg 249. Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond afd. Lisse hield haar jaarlijksche feestver- gadering in het gebouw van den Ned. R. K Volksbond. Hiervoor had het bestuur zich de medewerking verzekerd van het tooneel- gezelschap „de Vereenigde Haagsche Spe lers" die het blijspel „Amor in de Pasto rie" van Jac. Ballings zouden vertolken. Onder de aanwezigen merkten wij op de Zeereerw. Pater van Huize „Pius" en de Weleerw. heeren Kapelaan de Roy en van Ingen der St. Agatha-parochie en den Zeereerw. Pater Onderwater. De Weleerw. Kap. de Roy opende deze bijeenkomst met een woord van welkom. De Vereenigde Haagsche Spelers" begon nen thans met de vertolking van „Amor in de Pastorie", een blijspel in drie bedrijven. Op uitstekende wijze werd het spel ge speeld en vertolkt. Tijdens de korte pauze speelde mej. Som- pier verdienstelijk piano, hetgeen op hoo- gen prys werd gesteld. Mevr. Vreeburg- Heemskerk dankte de spelers voor hun scnitterend spel, hetgeen vol humor was. Personalia. Mej. B. de Jong slaagde te 's Gravenhage voor het examen lingerie naaister. Geilenfokvereeniging Op de bovenzaal van „De Vereeniging" hield de geitenfok- vereeniging „De Werkmanskoe" gister avond een goedbezochte vergadering on der presidium van den heer C. v. Tol. Na opening en notulen werd het woord ge geven aan den heer J. M. v. d. Moolen uit Leiden, die een leerzame causerie hield over gebreken en ziekten var geiten en lammeren. In de kascontrolecommissie werden benoemd de heeren G. v. d. Velden en Ed. Maat. Ten bate van de kas werd een verloting gehouden welke een gunstig re sultaat opleverde. NOORD W1JKERHOUT. L. T. B. Ziektebestrijding Narcissen. In hotel Gouwenberg hield de afdeeling Noordwijkerhout van den L.T.B. Vrijdag een belangrijke bijeenkomst. In deze ver gadering sprak de heer D. van Esmond uit Hillegom over „Narcissencultuur en haar ziektebestrijding" Geopend werd met den chr. groet door den voorzitter, den heer E. J. Hogervorst. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, vooral tot de aanwezige jongeren, waarvan onze toekomst afhangt. De notulen werden gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Uit het jaarverslag, dat de penningmeester voorlas, bleek, dat de in komsten over het afgeloopen jaar bedroe gen 204.05 en de uitgaven 194.94, een ba tig saldo aldus van ƒ9.11. De commissie, die boeken en bescheiden nazag, rappor teerde vervolgens, dat alles in de beste orde was. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. R. Zonneveld en J. v. d. Slot. Na dat een lid nog een vraag stelde aangaande uitbreiding van teeltvergunningen ver leende de voorzitter het woord aan den spreker. Deze besprak de reeds door beide Kamers aangenomen bloembolelnziektewet, welke binnenkort in werking zal treden en legde uit wat dit voor de narcissenkweekers beteekent. Hij begon te behandelen de toe lichting van deze wet door den Minister en zette duidelijk uiteen, dat tot op he den nog geen enkel wettelijk voorschrift bestond tot bestrijding van ziekten bij bloembollen. Wel waen er reeds bestrij dingswijzen doch enkel van particulieren aard. uitgaande o.a. van de Vereeniging „de Narcis" en „Hyacinth", in samenwer king met den plantenziektenkundigen dienst. Door het groote surplus der laatste jaren werd de drijfveer tot vrijwillige keu ring der bollen veel en veel minder en liet men het gedeelte, dat niet geëxporteerd werd niet meer keuren, dit waren meest bollen die gebroeid werden. De nieuwe wet echter zal thans hierin gaan voorzien en strekt zich niet alleen uit over narcissen, doch over alle bolgewassen. De voornaam ste bestrijding zal hieruit bestaan, dat des noods met politiedwang ziektehaarden op geruimd moeten worden. Voor elke bloem bollensoort zal een ziekte-commissie inge steld worden, welke bestaan uit vertegen woordigers van de organisaties, aan te wijzen door den Minister. Onwillige kwee kers zullen desnoods gestraft kunnen wor den met rooiing of onschadelijkmaking van hun gewas. De wet is er om voor 100 pro cent een gezonde cultuur te krijgen, is dus gemaakt voor het persoonlijk belang var. den kweeker en voor het algemeen belang. De heer van Egmond besprak duidelijk de verschillende ziekten welke onder de narcissen kunnen voorkomen en hoe die het beste kunnen bestreder "'orden. Het is. zen spreker, het beste zelf c aak goed aan te pakken, dan blijft men oaas in eigen huis. In den breede ging spreker in over de zoo gevreesde vlieg-ziekte en gaf ver schillende bestrijdingsmiddelen aan. Hij drong vooral aan op het onderzoeken van den grond der z.g. achterblijvers, gebeurt dit met uiterste zorg dan kan men er bijn3 zeker van zijn, dat de ziekte voor 98 pet. uitgeroeid is, doch dan echter gat voor gat naloopen en den grond zeeven. Voorts be sprak hij de bestrijding te veld en in drogen toestand der aaltjesziekte. Aan het einde van zijn leerzame en met grooten aandacht gevolgde causerie drukte hy de narcissenkweekers vooral op het hart, dat zij er nu al op moeten rekenen in het jaar 1938 geen zieke narcissen te mogen ver voeren zonder vervoerbewijs. Een har telijk applaus beloonde den heer v. Eg- mond voor zijn betoog. Verschillende kweekers stelden hierna vragen, vooral met betrekking tot de be strijding der ziekten. Allen werden naar genoegen door den heer van Egmond, die Ier zake goed op de hoogte is, beantwoord De geestelijk adviseur, Kapelaan de Kleer maker, sprak hierna nog een propagandis tisch woord voor de vereeniging, waarna met den chr. groet gesloten werd. Aanrijding. In den bocht bij den laan van ven Eeden in de Kerkstraat, heeft een aanrijding plaats gehad, welke bijzonder goed is afgeloopen. Een motorrijder kwam met een flinken voort uit de richting Vlas hoven aangereden, terwijl van den anderen kant een vrachtauto van den besteldienst W. naderde, tegelijk met een handkar, be laden met hout. De motorrijder, die de auto links passeerde, zag dit houtwagentje niet en reed er tegen op. Hij kwam er won der boven wonder met een paar gebroken klompen af en de timmermansknecht B., die het wapentje duwde met een paar ont velde handen. Van het hout waren eige platen triplex kapot. OEGSTGEEST R.K. Bond voor Groote Gezinnen. Men verzocht ons mede te deelen, dat genoem de afdeeling Maandag a.s. haar jaarverga dering houdt. Aan de leden zij nog me degedeeld, dat de agendapunten 2 en 7 worden aangehouden tot een volgende ver gadering. Filmavond van den R.-K. Volksbond. Gisteravond hield de Oegstgeester afdee ling van de Roomsch Katholieke Volksbond een vergadering in de vergaderzaal in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer N. A. Kerckhoff, heette allen van harte welkom in het bijzonder den geestelijk ad viseur, kapelaan A. Sanders en kapelaan Martens. Spr. deelde ook mede, dat pastoor J J. Looyaards bericht van verhindering heeft gestuurd. Spreker sprak voorts zijn vreugde uit over de goede opkomst op deze buitengewoon leerzame avond. Voorts zeide spr., dat deze avond een speciale propaganda-avond was voor de werk zaamheden, die worden gedaan op het ge bied van onze arbeidersorganisaties. Vol gend jaar, aldus spr., viert onze afdee ling haar 20-jarig bektaan, reden waarom deze avond een ietwat sobertjes wordt ge houden, om daarentegen het komend jaar, het feestjaar op grootsche wijze te kunnen vieren. Hierna zongen allen het bondslied. Het filmprogramma, dat hierna werd vertoond was eenerzijds van luchtig ge halte, waarbij de lachspieren van de aan wezigen nogal eens los kwamen. O.a. wer den vertoond de Amerikaansche teeken films: Whestern Whoopy en IJsballet, be nevens een sportfilm: Sport in Neder- land. Naast deze vroolijke nummertjes wer den er twee geluidsfilms vertoond, op de eerste plaats een geluidsfilm van „Concor dia" Raad en Daad, welke den arbeider op duidelijke wijze de noodzakelijkheid en het nut toonde van het verzekeren bij de Coöp. Levensverzekering Maatschappij Concordia U.A., welke Maatschappij is voortgekomen uit de instelling het R.-K. Werkliedenverbond. De heer L. Bos, inspecteur van Concor dia, schetste in een 10-minuten praatje nog maals de vele voordeelen en de noodzake lijkheid van zoo'n verzekering. Gaf ook dr. Schaepman niet de raad: „Wat gij doet voor de arbeiders, doet dit door de arbei ders". Welnu, aldus spr., Concordia is. even als Herwonnen Levenskracht, ter bestrij ding der T. B. C., de Centrale Volksbank, de spaarbank voor den arbeider, en de Volkskrant, het arbeidersdagblad, voortge komen uit het R.-K. Werkliedenverbond. Uitvoerig zette spr. hierna de voordee len van deze verzekering-mij. „Concor dia" uitvoerig uiteen. Het applaus be wees dat alle aanwezigen insp. Bos goed hadden begrepen. De tusschenpoozen in het programma werden gevuld door vroolijke gramophoon- muziek. De 2de geluidsfilm nu van de Centrale Volksbank getiteld: „Levensproblemen", toonde ook duidelijk de vele voordeelen, die er voor de arbeider liggen in het doel matige sparen bij hun eigen spaarbank. Na afloop ging ieder tevreden huiswaarts. SASSENHEIM Pater v. Kesteren spreekt over „Credo- Puguo". Gisteravond had in een der za len van het K.S.A.-gebouw een vergade ring plaats, welke was uitgeschreven door het bestuur van „Credo Pugno", waarbij alle besturen der verschillende afdeelingen waren uitgenoodigd. De voorzitter, de heer H. Braun, heette allen welkom, inzender den eerw. pater en sprak zijn spijt uit, dat zoo weinigen aan den oproep hebben ge hoor gegeven, en gaf daarna direct het woord aan den spreker. Pater van Keste ren heet op dezen avond niet minder dan 2 uur op interessante wijze verteld over Brazilië en heeft daarmede de weinige aanwezigen een beeld geeven van wat in dit reusachtige land is te doen voor den missionaris. Op een later te bepalen datum zal door pater van Kesteren nog een lezing met lichtbeelden worden gehouden. Ongetwijfeld zullen velen belang stellen in de belevenissen en ervaringen, van on zen plaatsgenoot-missionaris. Rectificatie. In.het Raadsverslag van gisteren staat abusievelijk, dat B. en W. er in geslaagd zijn een leening van 15 mil le te converteeren, dit moet zijn een lee ning van vijf en zeventig mille. VOORHOUT. BU HET HEENGAAN VAN BURGEMEESTER G. BULTEN. Als aanvulling op het bericht van giste ren melden wy nog het volgende: De gemeente Voorhout ziet thans een burgemeester heengaan, welke, nu onge veer 17 jaren geleden hun eerste en eigen burgemeester werd, d.w.z., hij was niet te gelijkertijd burgemeester van een andere gemeente. Ruim 115 jaren werd de ge meente Voorhout bestuurd door burge meesters van de gemeente Oegstgeest. Dat burgemeester Bulten alléén burgemeester van Voorhout werd, werd met vreugde vernomen, daar door de combinatie met an dere gemeenten, de maatschappelijke voor uitgang der gemeente, wel wat gestagneerd werd. Dit veranderde, toen de combinatie der burgemeesterschappen der beide ge meenten ophield in Mei 1920 en de heer G. Bulten Burgemeester werd, alleen van Voorhout. Burgemeester Bulten heeft getoond in zijn zeventien-jarige ambtsperiode een wa re burgervader te zijn. Een burgemeester, die vooruitstrevend was en veel werk heeft gedaan in het belang der gemeente. Ondanks de slechte tijden, welke de gemeente in de laatste periode medemaakte, bleef hij steeds een groot optimisme bezitten in den opbouw en den bloei der gemeente. Immers onder zijn bestuur kwamen verschillende groote werken tot stand o.m. de moderniseering der wegen, Hoofdstraat, Jacoba van Beie ren weg, 's Gravendamsche weg en Tey- lingerlaan, welke allen van een bitumen wegdek werden voorzien, hetgeen het as pect van de gemeente tenzeerste verhoog de. Dor den snellen aanwas der bevolking in de jaren der gunstige conjunctuur van het bloembollenbedrijf, werd het groote vraagstuk der volkshuisvesting ter hand genomen en waafuit ook onder zijn beheer is voortgevloeid, de totstandkoming van den bouw van een complex van 70 midden- stand- en arbeiderswoningen, het thans Ge meentelijk Woningbedrijf. Dit bracht weer mee, dat een groote uitbreiding van het electrische net noodzakelijk werd, waarbij ook de gemeente voorzien werd van een gasleiding. Intusschen bleef ook de volksgezondheid, waarvan burgemeester Bulten in het bij zonder een groot voorstander was, de aan dacht vragen, met als uitkomst, de drink watervoorziening. Om financieele en tech nische redenen kon door de omliggende gemeenten en venmin door de Leidsche Duinwatermaatschappij in de drinkwater voorziening der gemeente Voorhout wor den voorzien. Daarom was het gemeente bestuur op eigen hulp aangewezen en onder de optimistische leiding van burgemeester Bulten heeft het vastberaden den belang rijke stap gedaan: een eigen waterleiding bedrijf te stichten. In het jaar 1927 werden deze plannen geopperd en het behoeft ver der geen betoog, dat deze stichting een ge weldige verbetering is op het gebied <ier volksgezondheid. Hoewel het genoemd be drijf enkele jaren heeft moeten strijden met een zeker verlies, des temeer zal het voor den scheidenden burgemeester zeker een groote voldoening zyn, te weten, dat de begrooting van het waterbedrijf 1938, het jaar van zijn heengaan, de eerste begrooting toont zonder een verliesboeking. In tegenstelling met de omliggende ge- meenten, is men alhier ook nooit gekomen tot den bouw van een nieuw raadhuis, maa: heeft men met een herbouwing van het oude volstaan. Het moge den Burgemeester gegeven zijn een welverdiende rust te genieten, na een tijdperk van zooveel arbeid. De heer Bulten gaat zich vestigen in den Haag, Thorbeckestraat 65. Elias weet het beter.De heropvoering van „Elias weet het beter" door de St. Jos. Gezellen werd o.a. bijgewoond door de eerw. paters J. van Baarle, directeur van het Retraitehuis te Noord wykerhout en F. Bancke uit Amsterdam. VOORSCHOTEN. De heer Mulholland. De heer C. Muiholland, die zitting heeft in den Gemeenteraad, heeft èn als voor zitter èn als lid van de kiesvereeniging Ge meentebelang ontslag genomen. Kath. Jonge Middensandsvereeniging „St. Jan Baptist". In de bijeenkomst van jj. Woensdag heeft de moderator de oriëntatie cursus voortgezet met „Wat is Katholieke actie?" Na de verandering, door den we reldoorlog teweeggebracht, gedefinieerd te hebben als het streven naar een organische maatschappij in tegenstelling met vroegere tijden, waarin ieder los van elkaar op zich zelf stond, zeide spreker, dat in dezen tijd de leeken het zijn, die vragen om inniger deelname aan het liturgische en kerkelijke leven. Deze belangstelling uit zich in apos tolische werkzaamheid en zoo hebben we de groote organisatie „Katholieke actie" gekregen, waarvan als onderdeelen zijn te noemen de missie-actie, de voor-God-actie, etc. Na afloop werd er nog wat gebiljart, getafeltennist en gebridged, waarmee weer een goed geslaagde K.J.M.V.-avond voor bij was. In Maart a.s. pater Hildebrand uit Noord- wijkerhout en rector Beune uit Leiden, resp. over „S.O.S.-seinen" en „Kath. Jeugd- en Jongerenbeweging". WARMOND. St. Josephs-Gezellen. Maandag 21 Febr. a.s. verplichte bijeenkomst. De Vice-Praeses zal spreken over „Levensangst of helden moed?" De bijeenkomst begint precies 8 uur; zorgt allen tijdig aanwezig te zijn. Volksbond. Op Maandag 21 Februari a.s. zal om half acht in de zaal van de Stad Rome een geluidsfilm worden vertoond, aangeboden door den R.K. Volksbond. Voor dit doeleinde is een keurig program ma samengesteld dat niet onder doet voor een biscoop in de groote steden. Men ver wacht dan ook een groote opkomst, ook de dames zijn van harte welkom. De zaal wordt geopend om 7 uur. ALKEMADE. G eboren: Maria Petronella Josephina, d v. J. van 't Hart en E. Koek Henricus Antonius, z. v. J. A. van der Geest en E. H. Koelewijn. G e h u w d: L. van Drielen, oud 32 j. en C. J. van der Meer, oud 22 j. DE KWAKEL. 121/2-jarig beslaan van den L.T.B. In een. feestelijk versierde zaai van den heer J. Leenders, alhier, hield de L.T.B. afd. St. Amandus" een feestvergadering bij gelegenheid van het 12 1,2-jarig bestaan. Te ongeveer half acht opent de voorzit ter, de heer P. W. Pouw, deze vergadering, heet de aanwezigen hartelijk welkom, in zonderheid den geestelijk adviseur, Burge meester en Wethouder der gemeente, en het bestuur van St. Deus Dedit. Spr. memoreert het een en ander uit het leven" van „St. Amandus" vanaf de op richting. Een onderwerp dikt hij nog al aan: n.L hoe in ongunstigen tijd als deze toch nog een feestvergadering kan gehouden worden. Dat hebben wij te danken aan den L.T.B. als standsorganisatie. Ten andere dringt de voorzitter erop aan, dat de dames hun mannen toch vooral naar de vergade ring laten gaan. Het feestprogram wordt verzorgd door den humorist C. Verkerk. Na een paar vroo- iyke nummers verkrijgt Burgemeester Koot t.et woord. Zijne Edelachtb. feliciteerde het bestuur en de afdeeling en memoreert de prettige samenwerking met het bestuur. Hij hoopt, dat langzamerhand de tijden zul- ien verbeteren, dan is ook vergaderen niet zoo hard meer noodig. Dan spoort hij de jongeren en de jongens van tuinders aan hun best te doen om voor uit te komen in de wereld. Dit kunnen zij bereiken door het volgen van cursussen. Immers breekt er weer eens een betere tijd aan voor de bedrijven, zal er naar kennis er kwaliteit gevraagd worden en dit kan men alleen verkrijgen door zijn tijd nut tig te besteden. Het hoofdbestuurslid van den L.T.B., J. v. d. Zwaan, complimenteert ook de leden der vereeniging; hij meent aan de woorden van den burgemeester niets meer te moeten toevoegen. Eén ding wil hij nog aanhalen n.L voorzitter P. W. Pouw en secretaris Mars. Kleijn van „St. Amandus" vieren ook hun 12 1/2-jarig bestuurslidmaatschap. Dat wil wat zeggen. Dat bewijst dat zij goede functionarissen zijn, in wie de leden een groot vertrouwen hebben. Hij felici teert deze heeren eens extra. Ook de geestelijk adviseur feliciteert de vereeniging mede namens den zeereerw. heer Pastoor, die niet aanwezig was. Het verdere van den avond vulde de hu morist. Velen zien met vreugde op c avond neer. BODEGRAVEN. St. Jos.-Gezellenvereeniging. Donder dag j.l. des avonds 8 uur hield de St. Jos, Gez.-Ver. alhier met welwillende mede werking van „Musik musz sein" een feest- bijeenkomst, waarbij, behalve de leden, aanwezig waren de zeereerw. heer toor en de leden van den Raad van Be stuur. Als feestredenaar trad op de wel eerw. heer L. van Teijlingen, oud-kape laan dezer parochie. Tegenover de verwarring der moderne stroomingen, aldus spr., heeft de Kerk grootsche roeping te vervullen en in het bijzonder de jeugd in die Kerk. Tegen over de steeds verder om zich heen tasten de machten der duisternis hebben wij, na een grondige innerlijke voorbereiding zen strijd te voeren Katholieke Actie voor God! Nadat spr. nog met nadruk ge wezen had op de noodzakelijkheid van een ernstige vorbereiding op de huwelijks „roeping" waarin vooral offervardighrds- zin wordt gevraagd, besloot zijneerw. zijn rede met een kort resumé van de strijd leus uit het spel der Vrouwelijke Jeugd beweging: „Voor God". Vervolgens werd eenigen tijd gepauzeerd waarna de avond verder in gezellig samen zijn met muziek en declamatie werd door gebracht. Geboren. Maria Debora Engelbertha d. van N. J. van Leeuwen en M. C. l'Arm Anthonia Johanna d. van S. Blonk en A. Wensinck. Overleden: G. J. de Jong laatst wdr van N. Verheul eerder van J. Kwakend Gevestigd: C. Groenendijk, v» Utrecht Th. Kooijman, van Woerden-^ J. Zitman, van Reeuwijk A. C. Heijste» en echtg. van Gouda W. Bergshoeff ij® Amsterdam G. van Kilsdonk en gf~* van 's Gravenhage. Vertrokken: H. C. Kranenburg r Tiel A. Kranenburg en gezin aar A»' phen a. d. Rijn W. Breedijk naar Sr veld F. H. Jansen naar Heumen -*■ van Dijk en gezin naar ZwammerdafflI T. L. van Leeuwen naar Woerden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6