VOOR ONZE ZIEKEN. Academieeieuws OMGEVING Burgerlijke Stand Laatste berichten ZATERDAG 19 FEBRUARI 1938 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. S VOOR H ET MENU AARDAPPELEN direct besteld bi VLASVELD CUDE /IflGR 120 'EL TtO DOEZQ/TMQt 22 LEIO£fl"i:mt VROUWENBOND. Het programma van den feestavond. Voor den feestavond op Donderdag 24 Februari, des avonds te 8 uur in de Kleine Stadsgehoorzaal zullen Mr. Carter en Miss Corrina optreden met het volgendes pro gramma: 1. Humoristische goochelexperimenten; 2. Mr. Carter met zijn vroolijke kameraad; 3. Miss Corrina, het wonder van Merou. Pauze. 4. Max.... de Hond met Menschen- verstand. 5. Karakterschetsje. 6. Muzikale Noviteiten. 7. Japansch Jongleeren. 8. Hu moristische voordrachten en causeriën. 9. Oer-Komische Imitatiën. Pianist de heer Alfred v. d. Wallen van het Conservato rium v. Brussel. NED. GEN. TOT ZED. VERB. DER GEVANGENEN. Afdeeling Leiden. In de deze week in het Gebouw Rapen burg 61 gehouden algemeene ledenverga dering van de afdaeling Leiden van het Nelerandsch Genootschap tot Zed. Verbe tering der Gevangenen, onder voorzitter schap van prof. mr. J. M. van Bemmelen, had de installatie plaats van de in de vo rige ledenvergadering benoemde nieuwe bestuursleden. Daarna bracht de secretaris zijn jaar verslag uit, terwijl de penningmeester re kening en verantwoording van het door hem gevoerd beheer deed. Met het oog op den zeer ongunstiger fi- nancieelen toestand der afd. zal de leden werving flink ter hand worden genomen. Het jaarverslag vemeldde o.m. het vol gende: Na ruim 15 jaren het voorzitterschap te hebben bekleed, moest de voorzitter, ds. Joh. W. Groot Snserink, met het oog op zijn gezondheidstoestand besluiten deze functie neer te leggen. Hij werd evenwel bereid gevonden lid van het bestuur te blij ven. In zijn plaats benoemde de algemeene vergadering tot voorzitter prof. mr. J. M. van Bemmelen, die de benoeming aan vaardde. Met het oog om nog meer dan tot dus ver aan de eischen, welke aan een reclas- seeringsvereeniging worden gesteld, te kun nen voldoen, werd besloten het bestuur uit te breiden met eenige dames en heeren, wier belangsteling. op het gebied der so ciale bemoeiingen bekend was. Tot het aanvaarden van een bestuurs functie werden uitgenoodigd de dames: mevr. H. FrentzenZ riberg; mej. C. J. v. d. Hurk; mej. F. A. de Poole; benevens de heeren: ir. A. G. Bosman, mr. L. J. Broersen, dr. J. H. F. Lahr, en ds. M. J. Punselie, die allen bereid waren tot het bestuur toe te treden en door de alge meene vergadering tot bestuurslid wer den benoemd. Door deze uitbreiding is het bestuur thans als wlgt samengesteld: Prof. mr. J. M. van Bemmelen, voorzit ter; P. C. G. A. Wijkmans, secretaris, De Laat de Kanterstraat 9. tel. 1015, G. R. D. Crommelin, penninameester, giro 9013, mver. H. FrentzenZaalberg; mevr. E. VürtheimValk, mej. C. J. v. d. Hurk; mej. F. A. Ie Poole, ir. A. G. Bosman, mr. L. J. Broersen, dr. A. Gans, ds. Joh. W. Groot Enzerink, dr. J. H. F. Lahr, ds. M. J. Punselie, dr. J. R. F. Rassers, mr. dr. J. W. Verburgt, H. P. M. Würtz, prof. dr. J. de Zwaan. Het ledental verminderde met 6 en be droeg op 31 Dec. 97; aan contributies, sub sidies, enz., werd ontvangen 853.27; de uitgaven bedroegen 1085.46; het nadee- lig saldo bedroeg derhalve op 31 Dec. 1937 192.19. Aan den Minister van Justitie, Gerechts hoven, Rechtbanken, Politierechters, Re- classeeringsraden en Advocaten werden in totaal uitgebracht 59 rapporten, en wel over: 4 gedetineerden, 25 verdachten uit Lei- de!; 8 uit Alphen aan den Rijn; 1 uit Am sterdam; 5 uit Bodegraven; 2 uit Bos koop 4 uit Katwijk; 3 uit Noordwijk; 2 uit Oegstgeest, 1 uit Alkemade; 1 uit Rijns burg: 2 uit Voorhout en 1 uit Zoeter woude. In 54 gevallen werd advies uitgebracht. Deze adviezen luidden: 27 maal veroor deeling tot voorwaardelijke gevangenis- tsraf; 17 maal veroordeeling tot onvoor waardelijke gevangenisstraf; 1 maal ver oordeeling tot voorw. gevangenisstraf ge combineerd met onvoorw. geldboete; 3 maal veroordeeling tot voorwaarelijke niet- vervolging; 1 maal tot niet-vervolging en 5 maal tot psychiatrisch onderzoek. In 42 gevallen werd het advies der af deeling gevolgd. In 1937 werd het toezicht over 37 voorw. veroordeelden en 4 deels voorw. deels on voorw. veroordeelden aan onze afd. opge dragen, waarvan 20 uit Leiden; 4 uit Al phen aan den Rijn; 2 uit Bodegraven; 1 rit Boskoop, 1 uit 's-Gravenhage; 4 uit Katwijk; 1 uit Noordwijk; 3 uit Oegst geest; 1 uit Rijpwetering; 1 uit Rijnsburg; 1 uit Sassenheim en 2 uit Zoeterwoude. In totaal staan 80 voorw. veroordeel den en 4 deels voorw. deels onvoorw. ver oordeelden (waaronder 2 vrouwen) onder ons toezicht, waarvan 37 te Leiden, te Al- Phen aan den Rijn, 2 te Bodegraven, 2 te Boskoop, 2 te 's-Gravenhage, 7 te Katwijk, te Leiderdorp, 1 te Nieuwkoop, 1 te Nieuw -n, 2 te Noordwijk, 5 te Oegstgeest, 1 te -euwijk, 1 te Rotterdam, 4 te Rijnsburg, 2 te Sassenheim, 2 te Voorhout, 1 te Voor schoten, 1 te Waddinxveen, 1 te Warmond, 3 te Zoeterwoude en 1 te Rijpwetering. Het verslag geeft slechts een zeer be knopt overzicht van het omvangrijke re- classeeringswerk, door de afdeeling in Lei den en haar omgeving in het afgeloopen verricht. De cijfers foonen allen het aantal geval len, door de afdft behandeld. De hoeveel heid werk, die elk reclasseeringsrapport met zich brengt, valt echter niet in getal len uit te drukken. Een enkel rapport toch vereischt niet alleen een ernstige bespre king ter plaatse met den delinquent, maar vordert ook een tjjdroovend onderzoek naar dezen bij vele personen, die hem kennen en in staat worden geacht inlichtingen te kunnen verstrekken, welke zullen medewer ken tot het vormen van een objectief oor deel. Ook het toezicht, dat de afd. is opgedra gen over een zeer groot aantal voorw. ver oordeelden, en voorw. niet-vervolgden, eischt een regelmatig bezoek aan en on derzoek naar dezen, dan wel een uitge breide correspondentie met de plaatselijke toezichthouders, zoo zij buiten Leiden woonachtig zijn. Het moeilijkste werk echter blijft, voor al in deze tijden van groote werkloosheid, te zorgen, dat zij, die met de Justitie in aanraking geweest zijn, in hun werk ge handhaafd blijven dan wel in een hun pas senden werkkring geplaatst worden. Dat de afdeeling ook dit jaar weer ern stig gepoogd heeft om gevallenen tot steun en ongelukkigen tot redding te zijn, moge vele stadgenooten doen besluiten als lid tot haar toe te treden. Maria-Congregatie, Hartebrug. Morgen na de Hoogmis tot 1 uur kaarten voor den feestavond afhalen in het St. An- tonius-clubhuis, ingang Mare. Voor de le den gartis. Ouders en huisgenooten tegen betaling van 15 cent. Tevens gelegenheid plaats te bespreken tegen 10 cent. Huis- en Straatcollecte op 22 Februari te Leiden en Oegstgeest De opbrengst van bovenbedoelde collec te zal uitsluitend besteed worden voor den aankoop van genees- en verbandmiddelen, hier te lande vervaardigd. De speldjes zijn door verscheidene personen vrijwillig ge maakt, Zij zijn voorzien van èen Chi- neesch karakter (jen), dat menschenlief- de of welwillendheid beteekent. (Men zie ook elders in dit nummer). De affiches, welke op verschillende pun ten van de stad zijn opgehangen, zijn op verzoek van dr. D. E. Bosselaar door een greep gymnasiasten gemaakt en gratis aan geboden. Gaarne zal elke bijdrage met dankbaar heid worden aanvaard. Zoo danken wij u, geachte redactie ook hartelijk voor de verleende plaatsruimte. Voor het Comité hulpverleening aan de burgerbevolking van China: Mevr. S. W. v. d. Sande BakhuyzenGericke, eere voorzitster; mevr, M. C. DuyvendakAllen voorzitster; Lauw Tjoen Giap, secretaris; H. Haaksma, penningmeester. Handelrsregister K. v. K. Wijzigingen: 6141. Radio Jesse. Oegstgeest, Rijnburgerweg 88. Radiohan- del en reparatie-inrichting. Wijz. uitgeoef. bedr. fabriek en reparatie-inrichting van electro-techn. apparaten; groothandel in eiectrische apparaten en onderdeelen. Oph. fik: Leiden, Rijnsburgeweg 35, d.d. 1 Jan. 1938. 257. Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. N.V., Leiden, Heerengracht 46. De sta tuten zijn gewijzigd: Wijz. handelsn. in: Leidsche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. N.V. 5650. H. Kraaij, Leiden, Hooigracht 100. Sigarenmagazijn. Wijz. uitgeoef bedr.: klein-en groothandel in sigaren, sigaretten, tabak en aanverwante artikelen. Nieuwe inschrijving: 7135 Jesse Handelsonderneming, Leiden, Rijnsburger- weg 35, handel in technische apparaten en onderdeelen. E.: H. J. Jesse. (Sr. zoon), te Oegstgeest. (H. V.). Aan den Leidschen Glashandel, Firma W. van Dam Co., Oude Singel 174/182 alhier, zijn de volgende glasleveranties gegund: voor 56 etage woningen te Utrecht 12 huizen te Zuilen, 14 huizen te Amex-s- foort, 8 huizen te Scheveningen, 32 huizen te Beverwijk, 48 huizen te Leiden en Oegstgeest, 9 villa's te Wassenaar en voor een gebouw der Wijkverpleging te Was senaar. Bij het te Den Haag gehouden examen, door den bond van leei-aressen bij het mo- devakonderwijs, goedgekeurd bij Kon. besluit, slaagde voor het diploma coupeu- ze, mej. M. Parlevliet, Katwijk aan Zee. Voor diploma costumière, de dames M. Tennes, Katwijk aan den Rijn, M. Onder water, Zoeterwoude, A. Reizevoort, J. Belt, A. v. Meij gaarden, Leiden. Allen leerlingen van mej. H. M. Goddijn, Kore- vaarstraat 47a. Van onze Adverteerders Bioscopen. Casino VLOT EN VRIJ SPREKEN. Het is geen man, die niet spreken kan. Spreken, daarmee wordt bedoeld- spreken in het zakenleven, voor autoriteiten, in ge zelschap, vereenigingsleven en in het open baar, is een eisch des tijds geworden en kan mén verlangen van ieder, die den naam van ontwikkeld en positief mensch met recht wil dragen. Spreken dat is, zijn gedachten in woorden omzetten, de woor- in zinnen opbouwen, de zinnen in logische orde frank en vrjj uiten. Het is een kunst aan weinigen eigen,, in hoofdzaak tenge volge van het feit, dat de menschheid jaren in de valsche veronderstelling leef de, dat men als spreker geboren moet zijn. M. a. w. dat vlot en vrij spreken geen kunst maar een gave is. Niets is echter minder waar. Volgens Donder's methode is deze kunst voor ieder te leeren, ongeacht hun leeftijd of ontwikkeling. Wij verwijzen dan ook gaarne naar de voordracht, die over dit onderwerp vanwege Donders' school voor Welsprekendheid in den foyer van ho tel den Burcht gehóuden wordt en waar tevens enkele cursisten uit Den Haag voor het publiek spreken. Voor nadere bijzon derheden leze men de annonces in ons blad. In de succesvolle reeks van Hollandsche films, welke den laatste tijd in Casino worden teruggebracht, valt nu „De Krib- bebijter'' te noteeren, met welke film men zich los wist te maken van een lollig, maar niettemin wat plomp verleden om terecht te komen op het hoogste plan van den humor. En wij herhalen gaarne wat wij vroeger reeds schreven: Het is een film die om tal van redenen weldadig aandoet, een ernstig en goed stuk werk, waarvan de regie ook op een film is afgestemd. Het tempo van „De Kribbebijter" heeft een prettig rythme en we kunnen gerust zeggen, dat de hande ling geen oogenblik stokt, het beeld ner gens banaal, vervelend of vermoeiend wordt Wat ons het meest in „De Kribbebijter" getroffen heeft, is de verbondenheid van de persoonlijkheden der afzonderlijke speleis met het geheel. Hier is wat de Amerikanen noemen een „cast", een ho mogene bezetting. Geen enkele speler treedt te veel naar voren. Niemand con centreert de aandacht op zichzelf, ten koste van de andere. Elk is ter dege in zijn rol ingeleefd en de werkelijkheids suggestie van dit fotospel is er frappant door geworden, waaraan de uitstekende achtergrond van het gebeuren nog een be slissend accent geeft. Hoe bekend het verhaal van „De Krib bebijter" ook is, wanneer de film nog niet voor de helft is vertoond, denkt men: „o, natuurlijk nu komt de oplossing". Maar men vergist zich, want éen nieuwe com plicatie dient zich aan en daarna nog een en dan komt de oplossing. Maar op welk een wijze! Het stuk wordt naar zijn climax gevoerd met een vaart, die werkelijk prettig aan doet. De nieuwsgierigheid naar het slot wordt precies zooveel ge prikkeld, dat men geen gebaar meer wil missen. En als het einde daar is en men is bevredigd, wordt inwendig het besluit genomen: „die film ga ik nog eens zien". Voor de pauze gaat er een dwaze Ame- rikaansche, waarbij men griezelen en nog veel meer lachen kan, ómdat Zasu Pitts, de Amerikaansche Anny Ondra er de hoofdrol in speelt. Twee uitstekende journaals vertoonen u bovendien Prinses Beatrix, de ralley naar Monte Carlo en al het wereldnieuws uit Londen, Weenen, Parijs en Berlijn. Alzoo een zeer aantrek kelijk programma. Luxor. Na een uitvoerig buitenlandsch journaal, waarin o.m. de ingestorte Niagarabrug te zien is, gaat als eerste hoofdfilm „De Gla zen Kogel". Deze film geeft de geschiedenis weer van een gezantschapsraad in Weenen, die ervan beschuldigd wordt een bedrag van veertigduizend schilling te hebben ont vreemd ten huize van den bankier Frits Stylten. Hij neemt de schuld op zich ter wille van de vrouw van den bankier, wordt veroordeeld tot gevangenisstraf, doch ont vlucht. Het lot is hem niet bijster goed ge zind. Op het punt ten onder te gaan in New York wordt hem de kans van zijn le ven gegeven. In een variëtié-theater moet hij in een glazen kogel een doodenrit ma ken. Hij neemt dit aanbod aan en hij viert triomphen.totdat hij terugkeert naar Weenen, waar hij herkend wordt. Daar volgt een verrassende ontknooping van het verhaal met natuurlijk als gevolg, dat de geliefden elkaar vinden. Na de pauze speelt Mariene Dietrich de hoofdrol in „Gravin Alexandra", een film van Jacques Feyder, welke door Malene Dietrich en haar partner Robert Donar tot 'n goed einde gedragen wordt. Want dit is de groote verdienste van deze film, welke een vrij zwak scenario heeft, dat de glans niet alleen van Marleentje moet komen. In tegendeel, Robert Donat speelt hier de rol van een Engelschen dagbladcorrespyndent, wien het verblijf in Ruslrnd ontzegd wordt. Hij sluit zich dan aan bij den En gelschen spionnagédienst, doch van het spionnagewerk zien we verder niet veel meer. Robert Donat heeft n.l. z'n handen vol aan gravin Alexandra, die hy uit de handen van de bolsjewisten weet te redden na tal van moeilijkheden. Over het alge meen een boeiende en goed gespeelde film. Lido De lichtreclame, welke op- en uitfli'isend langs de gevel van het Lido-theater schiet, geeft aan de Steenstraat een boulevard- aspect. Daar zal wel een bizondere film vertoond worden! is de eerst gevolg trekking en deze gevolgtrekking' is de juiste. In Lido vieren deze week de Marx- broihers hun triomfen. De tijden zijn slecht, maar de Marx-brothers hebben daar geen last van en laten het publiek „gieren" van de pret. De film, waarin zij optreden, „Een dag op de renbaan", is een opeenstape ling van pyramidale onzin. Zooveel dwaas heid, nonsens, malle streken en malsche bitjes hebben wij nog nooit in één film bij elkaar gezien. Men is nauwelijks genezen van de eene lachbui, of een ander komt al opzetten. Het is soms onmenschelijk flauw, maar juist dat toppunt van flauwheid is een nieuw soort van geestigheid. De inhoud van de film doet natuurlijk niets ter zake. Het bij-programma is geheel in stijl ge houden: een prachtig-gekleurde en verma kelijke teekenfilm van een kat, die door twee jonge honden achtervolgd wordt; een lachwekkende twee-acter, luisterende naar den naam van „Kampioen-leugenaar" en als summum van een lachsucces: de eerste oefeningen te Rome in de „passo Romano". Een programma, om kniesooren te laten juichen van plezier! LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Roland-Orlando dans l'épopée frangaise et italienne", me juffrouw F. Th. A. Voigt, geboren te Pa- oang Sidempoean; idem, tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld „Recherches sur l'im- munité anticolibacillaire". de heer Ong Sian Gwan, geboren te Toeban. KATWIJK. Personalia, Te 's Gravenhage slaagde voor het diploma costumière mej. Rie Fen- nes Nic.d., alhier. Zij werd opgeleid door mej. H. M. Goddijn, Korevaarstraat, Lei den. LEIDSCHENDAM. De blijde gebeurtenis. Door den heer H. den Baars en echtgenoote werd heden een schrijven ontvangen van den particu lier secretaris van H. K. H. Prinses Ju liana en Prins Bernhard, waarin namens H. K. H. werd dank gebracht voor de ken nisgeving van en gelukwenschen werden overgebracht met de geboorte van hun dochter Anna Grietje Beatrix op 31 Januari 1938. Terzelfdertijd ontving den heer B. bericht van de N. V. Kinderwagen- en Carrosseriefabriek G. van Werven te Mep- pel, dat hij bij loting tot een van de 50 gelukkigen behoorde en' zoodoende in het bezit zou worden gesteld van een gratis kinderwagen, waarvan genoemde N.V. er 50 stuks gratis had beschikbaar gesteld voor hen, die in dezelfde week als H. K. H. met de geboorte van een baby zouden ver blijd worden. De 50 gelukkigen werden bij loting aangewezen. St. Josephsgezellen. Zondag 24 Febr. te half 12 en na het Lof bijeenkomst en te 12 uur aspirantencursus. Maandag 21 Febr. te 7.30 uur tooneelclub Adolf Kolping". Dinsdag 22 Febr. te 8 uur verplichte ver gadering. Inleider vice-praeses. Onderwerp Encycliek „Quadragesimo Anno" met licht beelden. Zaterdag 26 Februari na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 21 Februari: So- (C^ëtsitsavond. Vrijdag 25 Febr. Vasten avondviering met diverse wedstrijden en attracties van de band „The three Noise- makers". Dinsdag 22 Februari te 7.30 uur M aria-congregatie. STOMPWIJK. Brug vernield. Gisteren reed een zandauto, bestuurd dooh W. van B. uit Gouda tegen de Knipbrug aan den Stomp- wijkschenweg, waarbij de geheele brug- leuing werd vernield. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. LEpEN. Geboren: Redmer Anne, z. van H. Hoogervorst en A. H. Visser. Neeltje, Wilhelmina, d. van G. Trómp T. Ouwer- kerk. Cornelis Hendrikus, z. van A. S. Wolvers en M. Borst. Hendrik, z. van W. v. d. Plas en A. Koning. Willem, z. van A. Verhoef en C. M. Edeling. Hen drik, z. van J. Rijswijk en M. v. Donk. Cornelis, z. van F. J. Smit en A. Bree- baart Adriana Isabella Hendrica, dr. van L. P. Leune en J. Lof. Arnoldus, z. van A. Ouwerkerk en J. Nievaart. Cornelis JJoJhannes, z. van W. J. Geeve en J. v. Hooidonk. Overleden: C. E. Stol-v. Kampen, vr. 53 j. J. M. v. d. Aart-v. Bezu, vr. 65 j. Ondertrouwd: W. Pijnakker, jm. 25 j. en S. S. Kok jd. 26 j. H. Lasschuit jm. 25 j. en W. Onderwater jd. 21 j. J. H. Weeda, jm. 25 j. en A. Koevoets jd. 19 jaar. HET 40-JARIG RE GEERING S JUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN EEN STANDBEELD TE DELFT? Op instigatie van het bestuur der ver- eeniging „Oranjedag" heet de burgemees ter van Delft, mr. G. van Baren zich met een schrijven gewend tot de Koningin, met tet verzoek van H.M. toestemming te ver krijgen voor 't doen vervaardigen en plaat sen van een standbeeld van H. M. de Ko ningin naar de laatst uitgegeven foto ter gelegenheid van haar as. 40-jarig regee- rings jubileum. De Delftsche beeldhouwer, de heer H. J. Etienne heeft reeds een ontwerp ge maakt voor dit standbeeld, dat in een der Delftsche plantsoenen zal worden ge- Na eventueele toestemming van H. M. de Koningin zal het Prinselijk Paar wor den uitgenoodigd het standbeeld te onthul len. DE GOUD- EN ZILVERSCHAT VAN DE „LUTINE" Nieuwe, ernstige pogingen van de Billiton de „Lutinc" te lichten Naar wij vernemen heeft de gemeen schappelijke mijnbouwmaatschappij Billi ton het plan in studie genomen om met haar tin baggermolen „Karimata", die op het oogenblik in aanbouw is op de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk (eiectri sche installatie van Heemaf), de goud- en zilverschat uit het wrak van de „Lutine" op te halenV Leening Provincie Zuid-Holland Naar wij vernemen zullen de inschrij vingen op de uitgifte van 17.048.000 3 pet obligatiën tot den koers van 100 pet. ten volle worden toegewezen. WLSSELMUTEEKINÜEN AMSTf.RI>AM> Londen 8.9*>7/g Berlijn 72.271/2 Parijs 5.88 Brussel 30. '7 Zwitserland 41 52l/2 Knoenhasen 40 05 Stockholm 46 2i/2 Oslo 45.071/2 New York 1.78»/2 Praag 6.28 Wij weten, dat ,De Leidsche Courant" In zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend ts. dien men ongaarne zou missen. En loch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne- ook, moet missen Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk ls, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden vernleead, iederen daq een ev nolaaT van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de aboané's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van oen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zool of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van da verpleging. Aan deze bezorging zijn vooi onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3