STADS OMGEVING HEI BET0OVEKBE BOSCH DONDERDAG 17 FEBRUARI 1938 nu LFinSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Gemeenteraad VERKOOP VAN GRONDEN. Aan de agenda van den gemeenteraad is nog het volgende toegevoegd: Voorstel tot het aangaan van transacties met de N.V. Bouwmaatschappij „Castor", te Amsterdam, met de N.V. Noordholland- sche Hypotheekbank, te Amsterdam, en met de Vereeniging voor Misvormden, te Leiden, inzake aan- en verkoop en inge- bruikgeving van gronden aan de Houtlaan en nabij de Leeuwerikstraat en tot hst vaststellen van de desbetreffende begroo- tingsstaten. Reeds geruimen tijd geleden vingen on derhandelingen aan tusschen de N.V. Bouw maatschappij „Castor" en de N.V. Noord- hollandsche Hypotheekbank eenerzijds en de gemeente anderzijds over een te sluiten transactie inzake de aan en nabij de Hout laan gelegen gronden van beide partijen. De grenzen van deze terreinen hebben een zeer onregelmatig beloop, waardoor een be hoorlijke, economische verkaveling niet moge.ijk is. De eigenaren hebben derhalve wederzijds belang bij een zoodanige wijzi ging van de grenzen, dat een doelmatige indeeling in bouwblokken is te maken. Zulks kan op verschillende wijzen plaats •hebben, t.w. door ruiling van strooken grond; door verkoop van grond door de gemeente of door verkoop van grond aan ce gemeente. Al deze mogelijkheden wer den onder oogen gezien en over en weer in voorstellen belichaamd, totdat eindelijk, na langdurige besprekingen, partijen zich ver- eenigden op een transactie in den laatst- vermelden zin. De gemeente deed n.l. uit eindelijk een voorstel tot aankoop van per- ceelen grond van de maatschappij „Castor" de Noordhollandsche Hypotheekbank is hierbij belanghebbende tegen een be paalden prijs voor bouwrijpen grond op deze basis, dat de verkoopster voor haar rekening zou nemen de kosten, die voor het bouwrijp maken ten lasce van den eige naar plegen te komen. Het voorstel beoogde het volgende: a. de gemeente koopt eenige perceelen bouwgrond, groot 1800 M2., tegen den prijs van 8.30 per M2., waardoor de gemeente aan de Houtlaan en aan de geprojecteerde zij straat een bouwterrein verkrijgt, dat met den reeds aan de gemeente behooren den grond een goed geheel vormt; b. de N.V. „Castor" draagt den bedoelden grond, groot 80 M2., die nabij den Rijns- burgerweg een versmalling van de Hout- .laan veroorzaakt en welke grond derhalve voor straat is bestemd, kosteloos en vrij van alle lasten aan de gemeente in eigen dom en onderhoud over; de Houtlaan zal dan ter plaatse op de vereischte breedte kunnen worden gebracht; c. genoemde vennootschap zal in de ge meentekas storten de volgende bedragen: le. wegens kosten van straataanleg en daarmede verband houdende werken voor voltooiing van de Houtlaan ter plaatse sub b genoemd, berekend over halve straat breedte, ter oppervlakte van 230 M2., een bedrag van 1.450. 2e. wegens bijdrage in de kosten van reeds uitgevoerden straataanleg op de Koutlaan, berekend over een oppervlakte van 2125 M2. en naar een bedrag van 1.80 per M2. bouwrijpen grond (de kosten van den straataanleg voor het bouwrijp maken van de gronden tot een diepte van 37 M. kunnen worden gesteld op 1.80 per M2. bouwrijpen grond) een bedrag van 3.825.—; 3e. wegens algemeene bijdrage bedoeld in art. 2, 2e lid van de verordening op den aanleg van straten en wegen, ad ƒ.1.50 per M2. aan te koopen bouwrijpen grond 1800 M2) 2.700.—. Samen 7.975. met dien verstande, dat de sub le. en 3e. genoemde bedragen ter nadere verrekening worden gestort en dat het bedrag sub 2 een vaste som is. De N.V. „Castor", alsook de Noordhol landsche Hypotheekbank konden met dit voorstel accoord gaan, doch aan de aan vaarding daarvan wenschte laatstgenoem de nog een andere transactie te verbinden en wel den verkoop aan de gemeente van perceelen grond, gelegen vóór de Anna- kliniek aan de Meezenstraat, t.w. een per ceel grond groot 3500 M2., toebehoorende aan de Hypotheekbank en een perceel groot 846 M2., toebehoorende aan den heer C. J. A. Bredius te Aerdenhout. De tusschen de aangeboden terTeinen en de Anna-kliniek gelegen grond is eigendom van de vereeni ging voor Misvormden. Blijkens het bij de stukken gevoegde uittreksel uit het uit breidingsplan van de gemeente, zijn deze grond en het te koop aangeboden voorter rein geheel bestemd voor straat en plant soen. Het is uiteraard gewenscht, de bij het uit breidingsplan aangewezen bestemming z het ook, zooals nader zal blijken, in eenigszins gewijzigden vorm te verwezen lijken, indien daartoe op aannemelijke wijze de gelegenheid bestaat. Het is echter ook in het bijzonder voor een inrichting als de Anna-kliniek van groot belang, dat dit voorterrein-definitief onbebouwd blijft, zoo dat in de onderhandelingen, die thans we der moesten worden gevoerd, natuurlijk ook ce Vereeniging voor Misvormden werd be trokken. Ook overigens bestond daartoe aaneliding, omdat vóór de stichting van het bestaande gebouw der Anna-kliniek de ver eeniging zich schriftelijk had verbonden, ,.om zoodra de gemeente overgaat tot het aanleiding, omdat vóór de stichting van het vereeniging aan de Lijsterstraat als bijdrage •n de kosten van aanleg van genoemd plein in de gemeentekas te storten een bedrag, gelijk aan de aanlegkosten over een opper vlakte van 1250 M2. tot 'ten hoogste 9.0C0. Als waarborg ter nakoming van deze verplichting deponeerde de vereeniging geldswaardige papieren bij de gemeente. De besprekingen met de Noordholland sche Hypotheekbank hebben er ten slotte toe geleid, dat zij bereid is het terrein inbegrepen den grond van den heer Bredius te verkoopen voor den prijs van 17.500 in totaal, een prijs, die met het oog op de regeling, welke met de Vereeniging voor Misvormden kon worden getroffen, aan nemelijk is te achten. Wat deze regeling aangaat, zij opgemerkt, dat uitvoering van het uitbreidingsplan, zooals dat nu luidt, zoowel voor de gemeente als voor de ver eeniging te kostbaar en trouwens ook niet gewenscht zou zijn. Een bepaald nadeel \oor de Anna-kliniek zou zijn de aanleg van de geprojecteerde straat vóór het ge touw, omdat de kliniek dan onmiddellijk aan de openbare straat kwam te liggen, hetgeen voor een zieken inrichting hoogst cngewenscht moet worden geacht. Met be houd van de gedachte van het uitbreidings plan van plein en plantsoen vóór de kli niek, werd naar de oplossing gezocht, die uit technisch oogpunt voldeed en tevens financieel niet te bezwarend voor partijen was. Deze oplossing meenen B. en W. te hebben gevonden en de vereeniging gaat daarmede accoord door definitief af te z.en van het aanleggen van een openbare straat vóór de kliniek en door de vereeni ging de helft van den aangeboden grond tt doen koopen. Voor dezen aankoop be steedt de vereeniging het vrijkomende be drag van 9000.dat anders voor den straataanleg moest worden uitgegeven. Dit deel der gronden met den thans voor straat bestemden grond zal, volgens de gedachte wijziging van het uitbreidingsplan den par ticulieren voortuin met opritten van de kliniek kunnen uitmaken (waartoe door haar t.z.t. alsdan de scheidingssloot moet worden gedempt), terwijl de gemeente op den aan haar verblijvenden grond een twee tal openbare straatplantsoenen met eenigen straataanleg daaromheen dient aan te bren gen. Tot een en ander behoeft evenwel vooralsnog niet te worden overgegaan. Voorloopig kan worden volstaan met een eenvoudiger en goedkooper plan. Volgens dat plan zal het geheele aan te koopen ter rein voorshands als open plantsoen worden aangelegd met heesterbeplanting, gepaard gaande met voltooiing van den trottoiraan- leg langs de reeds aanwezige straten en het plaatsen van een eenvoudig plantsoenhek. Het door de gemeente aan te koopen deel zal daartoe aan de vereeniging voor den tijd van 25 jaren tegen een geringe vergoe ding in gebruik worden gegeven, onder de verplichting het geheele terrein, dus met ir begrip van het in gebruik gegeven ge- oeelte, als eenvoudig open plantsoen aan te leggen en te onderhouden. Alsdan wordt tevens opgeheven het bezwaar, dat het ter- ren thans wordt gebezigd voor opslagplaats van afbraak en afval, waaromtrent door bewoners uit de omgeving een adres tot den Raad werd gericht. In de kosten van ophooging van den grond en aanleg van het plantsoen zal de gemeente een bijdrage verleenen ten bedrage van de helft, doch tot een maximum van f 1.300.Volgens deze regeling zullen de kosten voor de ge meente bedragen: aankoop ±2173 M2. grond 8.500 kosten trottoiraanleg en plant soenafscheiding 1.500 bijdrage in aanlegkosten plantsoen 1.300 kosten op den aan- en verkoop vallende 700 12.000 Vermits deze uitgaaf geschiedt ten be hoeve van z.g. ruimeren stadsaanleg, welke aan een grooter gebied dan de omringende gronden ten goede komt kan zy worden gebracht ten .laste van het fonds, gevormd uil de algemeene bijdragen ingevolge de verordening op den aanleg van straten en wegen. De grond aan de Houtlaan behoort te worden ingebracht in het Grondbedrijf; in verband hiermede zal de koopsom sd f 14.940.ten laste en de bijdragen in de kosten van straataanleg ad f 1.450.en 3.825.ten bate van den kapitaaldienst van dat bedrijf moeten worden gebracht, terwijl de algemeene bijdrage-ad 2.700. iit bedoeld fonds behoort te worden gestort. Zr. HERMANA. f In het Rusthuis te Moergestel der Eerw. Zusters van Liefde van Tilburg is giste ren overleden in den leeftijd van 75 jaar de eerw. Zuster Hermana (in de wereld mej. A. Smier geboren te Leiden). Zuster Hermana is bijna vijftig jaar werk zaam geweest als onderwijzeres ^an de R K. Meisjesschool te Haarlem. De begrafenis zal morgen plaats hebben op het klooster kerkhof te Moergestel. Gistermiddag is de 28-jarige landbou wersknecht F. S. in den Bosch- en Gast huispolder bij het mestafsteken met den linkervoet in een steekgraaf terecht geko men, waardoor dit lichaamsdeel bloedend werd verwond. Door den E.H.D. werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. NOORDWIJK. GEWESTELIJKE HANZEDAG. De gewestelijke Middenstands Hanze- federatie „St. Nicolaas", waarbij de Hanze- leden uit de Bollenstreek zijn onderge bracht, heeft een groot succes gehad mei het houden van een gewestelijke Hanze- dag, haar aangeboden door het Hoofdbe stuur van de R. K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem. Te drie uur gisterenmiddag waren ruim ?0U middenstanders, velen met hun dames, in Café „Flora" aanwezig, waar de plaat selijke voorzitter, de heer V. Ph. Braun, allen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder den Hoogeerw. Heer Deken J. Borsboom, de Geestel. Adviseurs der af- ceelingen, de hoofdbestuurders v. Klave ren en Stumpel, de Directeur van het Cen traal Hanze-Bureau, Jan Bakker, doch vooral de beide sprekers van dezen mid dag. Spr. hoopte, dat deze dag in alle op- z?chten mag slagen in het belang van de Kanzeleden en hun gezinnen en gaf hierbij het woord aan den Zeereerw. Heer R. Ron- cken, Aalmoezenier van Sociale werken te Venlo, die tot onderwerp had gekozen „Ver antwoordelijkheid". Alvorens spr. op dit onderwerp inging, mocht hij met blijdschap consiateeren, dat door de talrijke opkomst der dames, ook zij belangstelling gaan toonen voor onze R.K. Middenstandsorga- rjsatie. Dit is een verheugend feit, want els deze meer van nabij het organisatie leven gaan beschouwen, zijn dit onze beste propagandisten. Spr. illustreerde dit gezegde cp geestige wijze, door te verklaren, dat, toen hij vorig jaar een praatavond had ge organiseerd voor dames te Venlo en hier bij besprak de encycliek „Q. Anno", den volgenden dag de geheele stad wist wat deze encycliek behelsde. Op het eigenlijk onderwerp ingaand, moesi spreker aller eerst erop wijzen, dat wij leven tijdens een systematisch georganiseerden aanval op God en Zijn kerk. Door alle eeuwen heen heeft de kerk aan vervolging bloot ge staan, maar nog nimmer is het zoo satanisch geweest als thans. Met scherpe contrasten toonde spr. aan, dat het in de geheele ont redderde wereld gaat vóór of tegen God. Vooral dit bewustzijn moet bij alle Katho lieken worden, bijgebracht. Spr. stelt de vraag of in de toekomst onze kerken, de heiligenbeelden langs de wegen, onze Kruisen uit de vergaderzalen moeten ver ewijnen. Zoo neen, dan zullen de katho lieken zelf hiervoor hebben te zorgen. Eeuwen terug is men reeds begonnen met weg te nemen het vertrouwen in God en te volgen zy'n eigen instinct, waarin geheel domineert het eigenbelang en hieruit is het liberalisme geboren. Vervolgens hebben wij gekend de theorieën van Malthus, vervol gens het socialisme, waaruit voortsproot de zoo verschrikkelijke klassenstrijd. De mensch blijft echter steeds zoeken naar God en kan niet volstaan met op zichzelf te blijven staan en als hij den waarachtigen God niet meer heeft, zoekt hij naar iets anders en maakt van zijn eigen ik een God. Maar wij, die hebben meegemaakt het bank roet van deze gedachte, weten dat de mensch alleen het niet kan. Het Commu nisme, het fascisme en het Nationaal- Socialisme zijn niets anders dan stof en zij zullen desillusie opleveren. Laten wij, Katholieken, daarom in dezen tijd niet ver geten, dat meer geloof, meer trouw, meer offervaardigheid noodig is om ons staande te houden in dit leven en met nadruk be klemtoonde spr., dat allen zich eens moe ten indenken dat zoovelen in moeilijkheden verkeeren en wij verplicht zijn om zoo mogelijk hen hierin bij te staan. Als spr. allen overtuigd heeft van de mislukking eener menschheid, die God in zich zelf dachten te vinden, moei men er toch wel doordrongen zyn van de groote „verant woordelijkheid" welke op de Katholieken drukt om de menschheid weer tot God te brengen en met bidden, offeren en wer ken zorg te dragen voor een betere men- schelijke samenleving. Na een korte pauze verkreeg de heer B. H Stumpel het woord, die met genoegen mocht constateeren uit de gehouden Hanze- dagen, ook in dit gewest, dat de lauwheid en stilte bij den Middenstand is geweken en het verheugt hem dat zoovelen kennis komen maken met het Hoofdbestuur. Als spr. wil behandelen „Middenstand en Overheid" dan moet het hem direct van het hart, dat de Middenstand van een der tig jaar geleden eerstens geen principieel ka'.holieke organisatie had, maar ook niets zou hebben willen hooren van overheids bemoeiing. Het ging toch goed? Die be moeiing had men niet noodig en ondanks de waarschuwing van de Kerkelijke Over heid dacht men ook niet- aan organisatie. Veel is er voor noodig geweest om de Kath. Middenstanders bij te brengen de noodzakelijkheid der organisatie en slechts schoorvoetend zijn ze gekomen, doch de aanhouder wint en ihans tellen wij 30.000 Kath. georganiseerde .Middenstanders in ons iand. Toch heeft dit zich in latere jaren gewroken, doordat men niet bijtijds maat regelen heeft kunnen vaststellen tegen de overheersching van het groot-kapitaal en het filiaalbedrijf, waardoor reeds vele kleine zelfstandige Middenstanders zijn ten ondergegaan. Dankbaar zullen de Midden standers zijn, als langs wettelijken weg de Regeering de hierin zco noodzakelijke be perking zal weten vast te leggen. Spr. be treurde het, dat in die eerste jaren en ook nu nog niet genoeg daadwerkelijke belang stelling bestond voor de pol.tieke organi satie. Hebben wij geen vertegenwoordigers ir. openbare lichamen, dan zal het onze eigen schuld zijn, dat onze belangen niet ten volle worden behartigd. Daarom mogen wij geen critiek uitoefenen op de Overheid, zoolang wij zelve niet geheel paraat zijn. De eerste stap in de goede richting was de totstandkoming van den Middenstandsraad, terwijl het O.S.B.-programma de volle aan dacht heeft getrokken van de Regeering door de goed omschreven wenschen. Thans mogen wij gelukkig constateeren, dat door oeze actie geen wet van eenig belang meer kan passeeren, zonder dat de Middenstan ders hierover helpen beslissen. Spr. wees verder nog op het groote nut van het Crediet- en Borgstellingsfonds, op de Vestigingswetten, op de wet tegen zelf standige vestiging van vreemdelingen. In deze wees spr. op het terrazzo-bedrijf, waar bij minister Steenberghe thans heeft inge grepen. De volle aandacht der regeering is thans geyestigd op de Middenstandsbelangen en onder applaus bracht hij dank aan de mi- nisiers Steenberghe, Romme en Goseling, voor hun loyale medewerking. Onder geen enkele voorwaarde zal thans de Midden stand zich laten uitschakelen, als het gaat cm hun belangen. Wat betreft de wettelijk verplichte pensioenregeling, hierin komt ook eenige kentering en zij heeft de volle aandacht van het hoofdbestuur. Dank zij onze Katholieke Middenstands bond zullen we in geen enkel geval meer uitgesloten worden door de overheid. Met den wensch dat de Middenstand in dt Bollenstreek zich steeds hechter zal aan eensluiten in hun eigen belang en voor Hem, van wien alle goede gaven afkomstig zijn, beëindigde spr. zijn begeesterende rede. De heer Braun bracht namens allen dank aan de beide sprekers en vertrouwde, dat het gesproken woord bij allen goede ingang zal hebben gevonden en voor de Midden standsorganisatie rijpe vruchten moge voortbrengen. Na het plechtige Lof, dat te 7 uur plaats 1 ad en waaronder de Geestel. Adv., Kap. Siuys, een korte toespraak hield, kwamen allen weer bijeen in Hotel „Royal", welks groote zaal nog te klein bleek te zijn voor de geweldige belangstelling welke er be stond voor den „Bonte avond". Met een program vol afwisseling is deze avond een geweldig succes geworden en nadat de Directeur van het Centraal Hanze Bureau nog enkele propagandistische woor- oen had gesproken, vertoefde men gerui men tijd nog gezellig bijeen. OEGSTGEEST. Hanze. Onder groote belangstelling hield de Hanze gisteravond een alg. ver gadering, die gevolgd werd door een feest- vergadering. Vulde een spreker of filmvoorstelling vorige maal den avond, ditmaal had een feestcommissie op andere wijze gezorgd voor een aangename avond. De voorzitter, de heer W. F. de Rooy, sprak by de opening zijn voldoening uit over de groote opkomst. Spreker verwel komde in het bijzonder Pastoro Looyaard, als Pastoor der parochie en hoopte een vol gende vergadering hem als Geestelijk Advi seur te mogen installeeren. Voorts deelde spreker mede het resultaat van het onder houd met het hoofdbestuur inzake de Mid den standscentrale. Met een voorloopige samenwerking kon men zich vereeenigen. Het is echter noodig, dat eerlang een Chris telijke en algemeene Middenstandsvereeni- ging tot stand komt. Dan zullen twee be stuursleden van de Hanze in de Centrale kunnen zitting nemen. Inzake de Midden standscursus deelde de voorzitter mede, dat de deelnemers in 2 jaar kunnen gereed zyn. Een circulaire van den Centralen Raad zal een volgende vergadering worden behandeld. De voorzitter deelde ook nog mede, dat de Hanze-busjes in Maart zullen worden opgehaald. Twee nieuwe leden wer den vervolgens toegelaten. Bij de rondvraag vestigde de heer v. d. Post nog de aandacht op de bepalingen van Minister Romme betreffende kleeding, schoeiesel en dekking. De Middenstand moet in deze actief zijn en zich tot het hoofd der gemeente wenden. Besloten werd, dat de heer W. de Rooy en de heer Heinken een onderhoud met den Burgemeester zullen aanvragen. Pastoor Looyaard dankte den voorzitter voor de vriendelijke woorden by de ope ning gesproken. De Middenstand heeft spreker's bijzon dere belangstelling, ook al omdat spreker zelfs daaruit is gekomen. Ook heeft de Middenstand spreker's sympathie, omdat die stand juist het meest te lijden heeft. Men zit als 't ware tusschen twee „buf fers". De Middenstand moet trachten zich zelf te zijn door onderlinge samenwerking om daardoor de aanvallen af te slaan, die zoowel van boven als van beneden komen. Zonder Middenstand is geen gezonde maat schappij mogelijk. Er moet voorts in den middenstand onderlinge liefde bestaan om elkander de hand boven het hoofd te hou den. Spreker hoopt met den middenstand te Oegstgeest prettig samen te werken. Het woord was daarna aan de feestcom missie, die bij mortde van den heer A. F. de Rooy de plannen voor den avond uit eenzette. Een welkomstliedje bracht spoedig de ge- wenschte stemming en het was eerst laat, toen allen voldaan en in dankbare stem ming huiswaarts gingen. VOORSCHOTEN. Diefstal. Op den tuin van de heeren R. B. en E. v. d. H., aan den Rijndijk al hier, is diefstal gepleegd van kool en sprui ten. De dader W. van J. uit Leiden is door de politie aangehouden en heeft bekend. Graal wacht. In 't Graalhuis werd Vrij dag 1.1. 'n Oranje-avond gegeven, verzorgd door de Graalmeisjes. De zaal was druk bezet en velen genoodigden hadden van hun belangstelling blyk gegeven. Te 8 uur opende de leidster de avond en heette al len van harte welkom, 't Programma werd ingezet met 't Wilhelmus, dat door allen werd meegezongen. De zang, declamatie en vooral ook de reidansen werden vlot en beschaafd uitge voerd. Na de pauze speelden feeën 't symboli sche spel „Anima", 't Werd eenvoudig maar keurig gespeeld. De pauze en de oogenblikken tusschen de verschillende nummers werden met mu ziek gevuld. Te 10 uur sloot de weleervv. heer Per- quin de avond en allen verlieten voldaan de zaal. Men deelde ons mede, dat de zangclub zich tevens zal toeleggen op 't instudeeren ■/an tooneel en operettes. De noodigen alle meisjes van de congr. uit zich daar voor nog op te geven. Alle nieuwe leden moe ten worden ingeschreven als Graallid. Geboren: Elizabeth Filippina Johan na, dochter van A. K. Duijzers en W. J. Besuijen, Burgemeester de Kempenaer- straat 17. Overleden: Karei van Eijk, oud 48 jaar, echtgenoot van J. van Os, wonende alhier Frederik Hermanus Langeveld, j overleden te Leiden, oud 58 jaar, echtge noot van J. M. Verbaan, wonende alhier. Gevestigd: Mej. M. van der Kleij van Wassenaar, Duivenvoorde 4 A. Hap- pé, van Oegstgeest, Leidscheweg 191 M. A. Otts en gezin, van Uithoorn, Haagweg 10 Mej. M. J. Wolff, van Voorburg, Veurscheweg 74 Mej. E. H. Schiwij, van Amsterdam, Leidscheweg 179 Jhr. Th. J. L. Kraaijenhoff, van 's Gravenhage, Leidscheweg 191 F. R. Ruijs, van 's Gravenhage, Leidscheweg 191. Vertrokken: H. Mesemaker en ge zin van Leidscheweg 342 naar Duitschland J. H. Lammerman van Leidscheweg 283 naar den Haag, Lionnestraat 59 J. van der Meer van Valkenburgscheweg 3 naar Leidschendam, Westvlietweg 118 Mej. C. L. J. van der Krogt van Donklaan 49 naar den Haag, Insingstraat 12 C. H. J. Staats en gezin van Leidscheweg 491 naar Leiden, Valdezstraat 13 Mej. A. J. Ouwerkerk, van- Gebr. Treubstraat 16 naar Wassenaar, Rozensteinstr. 72 Mej. J. G. E. Hoogteijling van Molenlaan 2 naar den Haag, Insingsti*aat 90 A. Hogervorst en gezin van Rijndijk 78 naar Oegstgeest, Soembastraat 1 I. Baart en gezin van Burg. Vernèdepark 14, naar Leiden, Schoolstraat 6b. (SPROOKJE) Onze vroeger stadgenoot de heer J. Houwer werd in 1928 te Soekaboemi N.- O.-I. te werk gesteld bij de Veldpolitie. Miden 1935 volgde zijn benoeming bij de Stadspolitie, welke functie hij tot heden vervulde. Thans is hij bevorderd tot In specteur Eerste Klase. 223. Zoo, dat gaat beter hè? En nu zou ik je willen vra gen of je mij alsjeblieft zou willen helpen? Maar daar kom ik toch voor Anneke, zei de kok en lachte vroolijk. Wat moet ik voor je doen? Zeg het maar! 224. Luister eens, zei Anneke ernstig. Hier in de kasten staat van alles, wat maar noodig is om een heerlijke maal tijd klaar te maken. En kijk, is dit geen prachtige pan om in te koken?

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9