OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 16 FEBRUARI 1938 PE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD - PAG. 9 KAAG. Heeft de R.-K. Staatspartij een strijdlied? Dezer dagen hield de R.-K. Staatspaitij afd. Kaag haar jaarvergadering in café ,,'t Kompas", alhier. De heer Clemens sprak een openings woord. De secretaris, de heer H. P. Aker boom, las de no'-len. De penningmeester gaf rekening en verantwoording. Het kas saldo bestaat uit negen guldens en enkele centen. De aftredende voorzitter, de heer J. Cle mens, werd met meerderheid van stemmen herkozen. Niet zoo vlot verliep de daarop volgende verkiezing van een nieuw be stuurslid, welke noodzakelijk was gewor den door het vertrek uit de Kaag van het vroegere bestuurslid G. van Gent. Niet minder dan 3 stemmingen waren noodig vooraleer de heer H. J. C. Versteege zich tot lid van het bestuur gekozen zag, welke functie door hem werd aanvaard. Vervolgens werden de aspirantleden in de gelegenheid gesteld zich een voorzitter te kiezen. Bij eerste stemming werd de heer A. J. Versteege in deze functie be noemd. Het laatste punt van de agenda, de rond vraag, had een zeer vlot verloop, aange zien er niemand aanwezig bleek te zijn, die iets te vertellen of te vragen had. De voor zitter bedankte in een kort opwekkend woord alle aanwezigen voor hun opkomst en sloot omstreeks kwart over tien de ver gadering op de gebruikelijke wijze. Gedu rende het gezellige enderonsje, dat op de meeste vergaderingen volgt en ook hier niet ontbrak, werd door een der leden nog de vraag gesteld of de R.-K. Staatspartij wel een strijdlied had en a 1 s zij er een had, waarom er dan niet wat meer recla me voor gemaakt werd, zooals andere po litieke partijen ook met succes doen. Ook voor de microfoon. Daar geen der bestuurs leden hierop een bevredigend antwoord wist te geven werd aan den afgevaardigde voor de eerstvolgende kringvergadering opgedragen deze zaak aldaar ter sprake te brengen. Omstreeks 11 uur werd ook het onderonsje opgebroken en togen allen vol daan huiswaarts. LEIDSCHENDAM. Biljartwedstrijd. Voor de jubileum- wedstrijden, georganiseerd door de bil jartclub K. D. O., werd gisterenavond in het Café van den heer J. Al een wedstrijd gespeeld tusschen de biljartverenigingen „Ijsbeer" uit Scheveningen en „Tavenu" uit Den Haag. Eerstgenoemde wist den wedstrijd te winnen met 64 en behaalde hiermede den eersten prijs. LISSE. Volksbond. De afd. Lisse van den Ned. R.K. Volksbond vergaderde Dinsdagavond, waarop de heer Ant. J. M. Angenent, Districts-bestuurder, het onderwerp ,,de R.K. Volksbond als beschavingsfactor" be handelde. De voorzitter, de heer Jac. P. de Koning, opende met den gebruikelijken groet en heette den spreker van dezen avond in het bijzonder welkom. Spreker betreurde de slechte opkomst en bracht de blijde ge beurtenis in ons Vorstenhuis met enkele woorden in herinnering. Hierna ving de heer Angenent zijn on derwerp aan. Spreker begon met te ver klaren, dat wij in een eeuw leven van cul tuur en beschaving. Dit beteekent, dat man als mensch steeds hooger moet komen op het cultuur- en beschavingspeil. Men moet de natuur en zichzelve kunnen beheer- schen. Het begrip goede cultuur heeft men echter verwaarloosd en zich meer toege legd op het materialisme. Het werd een ziellooze cultuur met een verdwaasde inzin king. De ware cultuur moet voortkomen uit het innerlijke. Spreker ging in verband hiermede terug naar de oprichting van den Ned. R K. Volksbond in Nederland. De Volksbond heeft veel gedaan op sociaal, cultureel en economisch terrein. Deze bond is mede waakzaam geweest om de ware Katholieke beschaving te brengen in ons land. Nog steeds is en moet de Volksbond actief blijven op allerlei terrein, omdat men slechts nog aan het beginstadium is en men hierop moet verder bouwen. Wij hebben als Katholiek een plaats veroverd en die moeten wij blijven houden. Wij heb ben veel geleerd en zijn gereed voor de niéuwe toekomst. Nog veel moet worden bereikt, doch wij kunnen met vertrouwen op ons doel afgaan. Prachtige opbrengst. Naar wij verne men heeft de collecte, welke tijdens de feestelijkheden in deze gemeente is gehou den ten bate van de vereenigingen werk zaam op het gebied der T.B.C.-bestrijding, de prachtige som van ruim 102 opge bracht. NOORDWIJK. Bouwen. Naar wij vernemen hebben B. en W. aan den heer A. van der Loo, al hier, vergunning verleend voor het ver bouwen van twee woonhuizen aan de Wilhelminastraat en aan den heer L. J Duivenvoorden voor den verbouw van één woonhuis in het Langeveld. Voorts hebben B. en W. aan den heer G. P. Steenvoorden, alhier, vergunning verleend voor het bouwen van een bollenschuur aan den Heerenweg, Met dezen bouw is belast de aannemer W. F. Berkhout, alhier. Aanbesteding. Ten overstaan van B. en W. had ten raadhuize de openbare aan besteding plaats voor het maken van aar den banen, rioleeringen en hulpstraten met bijbehoorende werken op terreinen van de N.V. Bevea te Noordwijk aan Zee. De animo was groot. Niet minder dan 30 aannemers schreven in. De laagste in schrijver was G. Hulsebosch uit Bloemen- daal, voor 25.000.De voorlaatste J. V. Vink, alhier voor 25 015. De hoogste was H. Barten uit Amersfoort, voor 34.760. De gunning is aangehouden. Plug. Jacoba Cornelia Wilhelmina d. an L. J. de Ridder en P. J. Rietmeyer. Jansje d. van A. v. d. Luijt en H. J. Ade- ma. Gerrit Caspar z. van C. v. d. Hoo naard en M. Wesseling. Neeltje d. van Th. J. v. Hameren en J. P. Vink. Jo hanna d. van J. W. Moerkerk en F. Schild. Johannes z. van J. Barnhoorn en N. Plug. Ondertrouwd: N. J. v. Bohemen en W. M. Smit. G. H. Heynes en W. A. Klein. Getrouwd: T. Rijnsburge en M Tis- sing. P. C. Heemskerk en E. I. M Schuch Overleden: Maria Jacoba Koeleman 25 j. geh. met C. J. W. Verhart. Mar tina Hoogstraaten 74 j. geh. met A. J. Hoo- gendah. Martinus v. d. Plas 85 j. wedn. van M. de Ridder. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Hendrik, z. v. H. Messema- r.ers en T. de Jong Quirina Adriana Ma ria, d. v. J. W. van der Ploeg en S. A. Doeswijk Christina Huberta Maria, d. v. P A. Beelen en M. J. van Bourgondiën Nicolaas Johannes Wilhelmus, z. v. H C. Duivenvoorde en Th. E. Broekhof Anna Maria, d. v. N. L. Meiland en F. M. van Parera Cornelis Johannes, z. v. H. Th. Mens en A. M. Remmerswaal Elisabeth Gerarda Helena, d. v. W. A. Brama en G. G. Witieman Leendert Petronella, d. v. C. Jansen en C. J Meijer Petrus Cornelis, z. v. W. Th. van den Berg en G. van der Ploeg Andreas Johannes, z. v. W. Th. van den Berg en G. van der Ploeg - Johannes Petrus, z. v. C. J. van den Berg en H. M. van Duivenvoorden Cor nelia Agatha Elisabeth, d. v. J. J. Aart man en A. A. van Veen Clazina Johan- ra, d. v. W. de Groot en H. Heemskerk Maria Anna, d. v P. van der Klugt en P. van Amsterdam Johanna Cornelia, d v. J. A. van Noort en P. Duivenvoorden Maria Ciasina, d. v. N. van der Klauw en C. J. Tetteroo. Overleden: Arie Koster, 71 j. we duwnaar van M. C. Hoogendoorn Mart, van den Berg, 21 j. P. W. Duijvenvoor den, 7 mnd. A. Oud-_ Groothuis, 76 j., achtgenoot van B. C. Leijenaar, weduwnaar van W. Reijnders de Ruijg J. J. Dijkstra, 7a j., echtgenoot van M. L. Visser. Ondertrouw d: C. W. van Denzen, 4o j. en E. J. Butot 43 j G e h u w d: W. C. J. van den Berg, 24 j. G. van Denzen. 21 j. J A. Stevens 2v j. en A. A. M. Hulsebosch, 33 j. W. P. van Parera, 25 j. en C. H. van der Veek, 25 j. Geboren: Maria Wilhelmina Beatrix d. van C. F. Hornstra en M. G. C. Ver^ant- vort. Cornelis z. van A. Plug en A. C. Tukker. Ansje d. van H. Ooms en A. NOOTDORP. R.K. Staatspartij. Het bestuur der R.K. Staatspartij besloot in haar vergade ring, de afdeeling Veenweg en bloc over te nemen. Veenweg als voorloopige bestuursle den zitting te doen nemen in het be stuur. Met het oog op de a.s. Gemeenteraads verkiezing alhier, door de annexatie VeenwegNootdorp, en Stompwijk-Veur. zal de bestuursverkiezing voor de R.K. Staatspartij, eerst plaats hebben na de ge meenteraadsverkiezing. De afd. Nootdorp van de R.K. Staats partij, dus ook de leden van de voormali ge afdeeling Veenweg, worden mede drin gend uitgenoodigd tot de jaarvergadering, welke wordt gehouden, op Maandag 21 Febr. a.s. te 19 uur, in het R.K. Vereni gingsgebouw. Begrijpelijkerwijze is deze vergadering zeer belangrijk, en daarom aller opkomst gewenscht. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 17 Februari des middags om half drie uur ter behan deling der volgende agenda: 1. Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3. Aanvragen school besturen om voorschot op de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig artikel 103. 6e lid der Lager Onderwijswet 1920. 4. Toe treding tot de Commissie van Tnez^ht er Advies voor Voor- en Nazorg voor Krank zinnigen in Zuid-Holland. 5. Aangaan kas- geldleeningen voor 1938. 6. Verlaging rente vaste leening. 7. Aanvrage subsidie voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Leiden. 8. Wijziging contract met Destructiebedrijf te Overschie. 9. Verleenen bouwvergunning aanbouw keukens aan perceelen Hoofd straat 299 en 301. 10. Besluit ex. artikel 38. 4e lid der Woningwet. 11. Pensionneering Wethouders. 12. Reclame Schoolgeld. 13. Wijziging begrooting 1937. 14. Wijziging be grooting 1938. 15. Benoeming ambtenaar Steunverleening, Correspondent Werk loosheidsverzekering en Agent Arbeidsbe middeling. 16. Verordening ingevolge art. 15 der Leerplichtwet. Sassenheimsche Damclub. Op intia- tief van den voorzitter van den Leidschen Districts-Dambond werd alhier Maandag avond een vergadering belegd van dam liefhebbers teneinde te komen tot oprich ting van een Sassenheimsche damclub. Nadat door den voorzitter het doel der bijeenkomst was uiteengezet, werd tot op richting overgegaan ,en gaven zich 25 le den zich op. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: C. de Jong, voorzitter; J. Langelaan, secr., J. v. d. Heiden, penning meester, J. de Rooij en S. Smit bestuurs leden. De bijeenkomsten zullen voortaan gere geld gehouden worden op Maandagavond in de zaal achter „De Oude Post". Na de DE NARCISSEN-SHOW TE SASSENHEIM Nadat prof. van Slogteren de bekronin gen met een toepasselijk woord had uitge reikt, waarbij hij er aan herinnerde, adt de N.V. Warnaar en Co. reeds voor de 2de maal winnaar was van den wisselbeker 1937, werd een rondgang gemaakt langs de verschillende inzendingen, waarbij wij het volgende noteerden, zonder echter aan spraak op volledigheid te willen maken. Vanaf den ingang rechts houdend staat men allereerst voor den stand van N.V. Vandervoet's Bloembollenkweekerijen te Sassenheim. De bekende groote gele Trom pet Golden Karnest toonde op 6 bollen niet minder dan 23 goed ontwikkelde bloemen. De Poetaz Halvose viel op door den eigen- aardigen kleur: helderoranje kroontje me' chamois bloemblad. Verder noteerden wij uit deze goed verzorgde inzending: Fortune, groote diepgele cup emt oranje geel rand je. Sonja met oranje gerand oog en Poetaz Actea. De firma A. C. van der Schoot uit Hille- gom (een der weinige inzenders niet^uit Sassenheim afkomstig) zond in hoofdzaak Poetaz en rood-cuppige Incomparabilis Narcissen in, waarvan Inc. Scarlet Lamer. A. Frijlink en Zonen, Sassenheim, die ook eenige bekroningen in de wacht sleepte, ex poseerde een aantal groote trompet-narcis sen zooals: Charlemagne, Lord Wellington en Mecklenburg. Van Lord Wellington zond deze firma nog een pot in buiten dezen stand: een zee van bloemen in onberispelijke kwaliteit. De be kende, zuiver witte, Trompet Roxane kwam ook, in goeed hoedanigheid, in deze collec tie voor. N.V. Warnaar en Co.! De winnaar van den hoofdprijs: den grooten zilveren wissel- beker 1938. Een schitterende inzending waaraan op allerlei gebied de meest moge lijke zorg was besteed. Wij noteerden: D.N. Texas, oranje en crême-geel, Youth, groo te gele trompet, Carmercita met rood cupje en de Incomparabilis variëteiten Bartizan en Spring Beauty. Daarnaast: G. Zandbergen-Terwegen. De firma die, door driemaal achtereen de wis selbeker te winnen, deze verleden jaar in definitief bezit kreeg. Ditmaal heeft zij voor de hoofd-prijsvraag de tweede prijs: de zilveren beker van het H.B.G. De firma vraagt o.m. de aandacht der liefhebbers voor: Poetaz Crawford, de varië teit waarvoor reeds zulke hooge 'prijzen werden betaald in dit seizoen en voor haar eigen aanwinst Wagner's Rheingold, fraaie gele trompet. T. Vos en Zn. exposeert een nieuwe Giant Leedsii Narcis: Tunis, zuiver wit met half lange trompet en Insurpanatle; extra groote gele trompet. Een mooie trosnarcis vertoont de fa. K. Oudshoorn en Zn. en Gounod, de groote trompet is ook zeer opvallend. G. Haver exposeert Dr. Eckner, een nieuwe gele Trompet. De Vereenigde Culturen te Noordwijk la ten eenige nieuwere soorten zien met rose trompetten. Na al deze Narcissen doet het werkelijk weldadig aan ook nog, in het middenvak van de zaal, een collectie tulpen te mogen bewonderen. R. Tromp en Zoon, Lisse, toont een col lecte Bartigon-sports, alle roode Darwin- tulpen. Gebr. van Zonneveld te Sassenheim en Nieuwenhuis en Co. te Lisse zonden een mooie collectie Triumph Tulpen in. Gebr. Eggink te Voorschoten komen uit met een zeer mooie tulpen-collectie. Hier van mag genoteerd: Winterflora, een rose Darwintulp, de donker roode Darwintulp Bloodstone en de zwavelgele Triumph Sul- phureum. Alles bij elkaar een zeer mooie tentoon stelling. die tot Zaterdag geopend blyft. Rectificatie. Onder de bekroningen in ons blad van gisteren werd abusievelijk vermeld: Bloemlust-certificaat aan A. Frij link en Zonen voor King Alfred; dit moet zijn King Albert. HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Men gaf hem een geweer (Spencer Tracy, Franchot Tone). De geheimzinnige microfoon (Madge Evans, Frank Mac Hugh). Speelfilm Detective film >0 lederen avond 815 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinee. Goedgekeurd v volwassenen Casino: De familie van mijn vrouw (Johan Kaart Sylvain Poons). De vrouw uit het duister (Fay Wray, Ralph Bellamy). Kom. film Detective film 'ederen avond 8 uur Zondag van 4—7 en 8—11 uur, Za terdag en Woensdag 2 30 uur inatinée. Toelaatbaar v. volwassene» Luxor: De nodel-echtgenoot (Heinz Rühmann). Verdachte sta op. (Dougla Fairbanks, Dolores del Rio). Kom. film Speelfilm r°dcren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur Matinée. Zaterdag en Woensd. an Donaerdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Afgekeurd oprichting werd door de heeren J. Kleer, kampioen van Leiden en de heer Algera, kampioen van Lisse, een simultaanseance gegeven, waarbij o.m. bleek, dat ook Sas senheim goede dammers bezit, die voor de toekomst van de club wat beloven. De nieuwe vaart en de nieuwe weg. Het afwerken van de nieuwe aardebaan in den Hellegats-polder vordert snel. Dag en nacht worden treinen zand aange bracht, zoodat men de weg vanuit de verte kan zien. Heden is een begin ge maakt met het graven van de nieuwe Sassenheimsche vaart, en met den aanleg van de nieuwen provinciale weg, welke aansluiting zal krijgen met de Teylinger laan richting Noordwijkerhout. Deze werkzaamheden geven aan vele menschen arbeid. VOORHOUT. Tonknuppelvereen. „Nooit Gedacht". Deze vereeniging hield haar jaarvergade ring in café „Boerhaave" van den heer Jac. Angevaare. De bijeenkomst werd ge- open door den voorzitter, den heer H. G. Warmenhoven. Deze verwelkomde alle aanwezige leden en memoreerde, dat de jonge vereen. „Nooit Gedacht" reeds lau weren oogsttte door de gewonnen sympa thie der gemeentenaren, hetgeen wel blijkt uit het groote aantal leden hetgeen de ver eeniging reeds bezit. Hierna verkreeg de sec., de heer J. B. van Werkhoven, het woord, om zijn- notu len voor te lezgn, welke werden goedge keurd. Bij acclamatie werden herkozen als tweede voorz. A. Hekker, als eerste secr. J. B. van Werkhoven, als 2e penning meester N. Eakker, als eerste commissaris P. v. d. Berg Pzn. Volgden nu de jaarverslagen secretaris en penningmeester, waarbij de laatste, de heer B. v. d. Lubbe mededeelde, dat de uitgaven over het afgeloopen jaar niet hoo- ger waren gestegen als 69.04 en de in komsten 74.51, zoodat het saldo bedroeg 5.47. De voorzitter dankte de beide be stuursleden voor hunne verslagen, waar na bij monde van den heer W. v. Schooten der controle-commissie, gunstig rapport uitbracht. Na rondvraag volgde sluiting door den' voorzitter. Tafeltennisclub D.E.S. De competitie van het district Leiden en omstreken is be ëindigd en de dappere spelers der plaatse lijke vereen. D.E.S. kunnen met eere bo- ken op een ongeslagen overwinning. In geen enkele wedstrijd behoefde D.E.S. haar meerdere te kennen. Haar eindstrijd was als volgt: gesp. gew gel. verl, pnt. D. E. S. 8 7 10 15 Leiden 8 6 1 1 13 Warmond 8 2 15 5 Roelof ar endsveen 8 2 0 6 4 Zoeterwoude 8 116 3 WASSENAAR. Tuinbouw- en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar haar maandelijksche ledenvergadering, onder leiding van den heer A. H. Aartse, die bij ontstentenis van den heer Polder man, als zoodanig was aangewezen. Medegedeeld werd, dat tot patroon voor deze afdeeling was aangewezen de heer H. Hartlieb te Rotterdam. Voorts was een schrijven ingekomen van de tuinkeurings commissie om een bedrag beschikbaar te willen stellen ad f 10.—. Dit werd zonder hoofdelijke stemming goedgevonden. Vastgesteld werd een middagexcursie naar de plantsoenen en de kweekerijen te Bloemendaal te houden in Mei. Een excur sie naar Gent zal later worden besproken. Verder stelde het bestuur voor als te gemoetkoming in de kosten voor de in Augustus te houden vriendschappelijke bijeenkomst te Enschede, een bedrag van 2 uit te trekken voor ieder aan die bij eenkomst deelnemend lid. Na eenige be spreking werd dit goedgevonden. In het najaar zal voorts een excursie worden ge houden naar het Zuiderpark te Den Haag (midagsxeursie) en twee avondexcursies staan op het programma naar het land goed ,.De Vrije Bliek" te Wassenaar en ae tuinen van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Tot jury om het ingezondene te keuren werden vervolgens benoemd de heer J. K. v. d. Hoek, van Dijk en J. Ruitenbeek. Na de pauze bracht de jury verslag uit. Voor het puntemrtalsel behaalde de heer G. de Gooijer, tuinknecht van De Vrije Bliek een serie hooge punten voor een prachtcolectie planten zooals een vijftal bloeiende azalea's van verschillende soor ten, Rhododendron, en diverse primula's. Voor de prijsvraag Bolgewassen werd een lsten prijs toegekend aan dezelfde heer G. de Gooijer en 2de prijs aan J. Hermsen. Hierop werd het woord verleend aan den heer Anes tot het houden zijner lezing over het onderwerp Winning en gebruik van edelcompost en gemengde compost. Tijdens de lezing was een schrijven in gekomen van de Commissie voor school huis- en kasbroei, mededeelende dat het de bedoeling is op 2224 Februari een ten toonstelling te organiseeren. De Commissie riep daarbij wederom de medewerking der afdeeling in en verzocht tevens om weder aanspraak te mogen ma ken op een eereprijs. Besloten werd een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen. Tot slot werden aan den heer de Bruin een drietal diploma's uitgereikt namens het Hoofdbestuur, door hem verworven voor den teelt van de Calla „Richardis White Giant". Terwijl ook een diploma aanwezig was voor de Gebra de Zwaan voor hun cactuscultuur. Hierop volgde sluiting. Vreemdelingenverkeer. In het R. K. Vereenigingsgebouw in de Kerkstraat werd door de Wassenaarsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer een nationale Feestavond georganiseerd, tevens bedoeld als propaganda-avond. Als openingsnummer trad een Neder- landsche Maagd op, vertolkt door Mevr. Mary Timm, die een oorkonde voorlas in houdende de geboorte in het Prinselijk gezin. Hierop werd door den Voorzitter, den heer G. L. C. Zeedijk een openingsrede ge houden, waarbij hij zijn groote vreugde uit sprak over de geheel gevulde zaal met le den en invité's. Spreker meende te mo gen constateeren dat dit een oorzaak had in het feit dat W. V. V. een groote popu lariteit gaat genieten in deze gemeente, vandaar dat in alle kringen in deze ge meente leden worden geworven. Spreker stelde voor namens de vereeni ging een telegram te zenden aan H. M. de Koningin en H.H. K.K. H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard, welk voor stel met een algemeen en warm applaus de instemming der aanwezigen had. Nadat spreker tenslotte allen hartelijk dank had gebracht die op de een of ande re wijze hunne medewerking hadden ver leend om dezen avond luister bij te zet ten, speciaal de heer de Loos voor de ver lichting en den heer van den Berg voor de versiering van het tooneel werd een aanvang gemaakt met het feestelykee ge deelte. Het cabaretgedeelte werd verzorgd on der leiding van Ad. Timm met medewer king van Mary Timm, Martin Vinjee (als goochelaar) en The Jolly Fellows, Accor deon Bank. Diverse attracties verhoogden voorts de feeststemming in de warm en smaakvol verlichte en versierde zaal. Door den Secretaris der vereeniging, de heer W. M. Lankhorst sprak voorts in Geldersch dialect een korte rede welke tot inhoud had de gasten op te wekken lid van W. V. V. te worden, en zooveel mogelijk m eigen kring anderen daartoe op te wek ken. Na de pauze werd tot bij twaalven het cabaretprogrogramma afgewerkt. Na slechts een korte tijd was hierop de zaal herscha pen in een gladde dansvloer en onder de vroobjke toonen van The Jolly Fellows Band bleef er le Carnavalsstemming in tot 3 uur in den morgen. Het geheel is als zeer gerlaagd te noe men en alle aanwezigen hebben voor de volle 100 procent genoten. WARMOND. Bonte avond van „St. Matthias". De „Bonte avonden" van de R.K. Muziek-, zang- en tooneelvereeniging „St. Matthias" mogen zich in een stijgende belangstelling verheugen. Ditmaal is men er zelfs toe ever moeten gaan een tweede uitvoering te ge ven, daar de belangstelling zoo groot was, dat de zaal den eersten avond lang niet alle belangstellenden kon bergen. De goede re putatie, die „Matthias" bij kunstminnend Warmond geniet en het groote succes van aeze georganiseerde avonden zal aan deze ongekende belangstelling wel niet vreemd zij.n Wat deze avonden door de diverse on- derafdeelingen is gepresteerd, dwingt wer- keliik bewondering af. Muziek, zang en too neel, het was al1 es keurig verzorgd en er viel op dit gebied zeer veel te genieten. De diverse tooneeltjes waren even zooveel ju weeltjes van fijne smaak en ongezochte geestigheid. De afdeeling zang, onder de eminente leiding van den heer Martijn, heeft zeer zeker een groot deel bijgedragen tot het groote succes. Jammer genoeg ont breekt de ruimte om het programma uit voerig te bespreken ofschoon dit alleszins de moeite waard zou zijn. Ons is gebleken, dat dergelijke avonden zeer veel voorbe reiding eischen en dat door de leden voor dien heel het werk moet worden verzet. Hiervoor komt dan ook een woord van hulde toe aan de organisatoren van dezen avond, die onder de beproefde leiding van den heer mr. J. Walenkamp zulk een ecla tant succes hebben weten te bereiken. Zon der anderen ook maar eenigszins te kort te doen, willen wij hulde en lof brengen aan mej. M. Machen, de stille werkster achter de coulissen, die een overgroot deel van de opgevoerde revue ineen heeft gezet en onder wier leiding het geheel is ingestu deerd. Ook mej. de Vetten en mej Papot moeten in deze hulde worden betrokken, want ook zij hebben zeer veel tot het wel slagen van dezen avond bijgedragen. Niet vergeten willen wij nog den heer G. van Dijk, conferencier, die getoond heeft al leszins voor zijn moeilijke taak geschikt te zijn. Laten wij hopen, dat het doel waar voor deze avond mede is georganiseerd, n.L de vereeniging metterdaad steunen, bereikt zal worden en dat „Matthias" de eerstvol gende dagen een aantal nieuwe leden, be gunstigers en donateurs kan boeken. De vereeniging is het alleszins waard. Met spanning wachten wij nu op den vasten avond-uitvoering op 27 Februari a.s., want, zijn wij goed ingelicht, dan belooft deze avond een avond te worden van uitbun dige vroolijkheid en ongekende jolyt, im mers, deze avond zal geheel staan in het teeken van de carnaval. En dan op Hemel vaartsdag en 2e Pinksterdag het groote na tionale concours, hét evenement van War mond.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9