OMGEVING Narcissen-tentoonstelling te Sassenheim geopend DINSDAG 15 FEBRUARI 1938 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Feestvergadering Burgerwacht. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Hillegomsche Burgerwacht werd gistei en- avond in hotel „Flora"' een feestvergade ring gehouden, die zich in een groote be langstelling mocht verheugen. Onder de aanwezigen merkten wij op: deputaties van burgerwachten uit Haar lem, Velsen en Oegsigeest, de Hillegomsche B.V.L., wethouder P. Klaver, notaris D. Lodder, kapelaan Voortwist, den oud-com mandant J. Hensums enz. Na een woord van welkom, uitgesproken door den vóorzitter, mr. J. H. Peek, ver zocht deze den burgemeester over te gaan tot de installatie van den nieuwe-benoem- den commandant, den inspecteur van poli tie, J. den Boer. Nadat de heer den Beer in handen van den burgemeester den vereischten eed had afgelegd, feliciteerde deze den conynan- dant met zijn benoeming als zoodanig, Hem wacht als opvolger van den heer Hensums geen .gemakkelijke taak, maar spr. is er van overtuigd, dat de waar digheid in goede handen rust en hij sprak de hoop uit, dat de burgerwacht zich onder nieuwe leiding waardig zal gedragen. De heer den Boer dankte voor deze toe- Hierna legden 10 nieuwe leden den eed van trouw af in handen van den comman dant, waarna deze hen in den breede op den ernst van den afgelegden eed wees, waarna de aanwezigen staande het Wil helmus aanhieven. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld door fraaien zang van het dameskoor „Cantabile" ondei leiding van mje. Aagth van der Meij, een humorist en René van Duinen, acrobaat-jongleur, die beiden, evenals het koor, veel succes oogstten. LISSE. Voetbalvereeniging „Lisse". De R. K. Voetbalvereniging „Lisse" hield gister avond in de groote zaal van het Bondsge- fcouw naar jaarlijksche feestavond voor leden en donateurs. De zaal was mooi be zet doch niet vol. De voorzitter van „Lisse", de her J. C. de Haan, hette de aanwezigen welkom. Hij wees er daarbij op, dat de voorzitter der Propaganda-commissie, de heer Jos. \an Riel, wegens ziekelijke omstandig heden in zijn gezin, dezen avond niet kon aanwezig zijn om de leiding dezen avond te kunnen vervuilen. De opkomst, zoo ging hij verder, is niet zooals we die jaarlijks ot onzen feestavond gewoon zijn, hetgeen vermoedelijk haar oorzaak vindt in het feit dat we pas vier dagen Oranjefeest hebben gevierd, wat eenige kosten heeft meege bracht. Spr. legde er echter den nadruk op, dat we dezen avond feost kunnen vie ren zonder veel kosten te maken en dat, al is de zaal niet zoo vol, dit aan de gezel ligheid geen afbreuk behoeft te doen. Na een bijzonder woord van welkom te- heb ben gericht tot den heer Hoogervorst als afgevaardigde van het Leidsche District, wensohte spr. allen een genoegelijken avond. Ter opluistering van dezen avond werd medewerking verleend door het bekende Muziek- en Cabaretgezelschap „The Dutch Players" onder leiding van Alb. Gerritsen tc Leiden. Afgewisseld door muziek en cans wist deze door zijn luimige voor drachten het de aanwezigen den geheelen avond recht gezellig te maken. Het gezel lige gedeelte stond onder leiding van den heer J. Damen alhier, aan wien dit zeer goed is toevertrouwd. Het was een ge slaagde feestavond! LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Voor een flink en aan dachtig gehoor behandelde gisteravond de zeereerw. heer Pastoor W. Nolet uit Am sterdam voor de K. J. M. V. „St. Alber- tus Magnus" het onderwerp „De juiste keuze." Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer Wim Bontje, verkrijgt de zeereerw. spreker het woord. Aller eerst geeft spreker in het kort een samen vatting uit zijn vorige onderwerp „Geen flirt, maar Liefde", waaraan het onder werp van dezen avond aansluit. Met na druk wijst spreker er nogmaals op, dat het doel van het Christelijk huwelijk is de voortplanting en wat hieraan verbonden is, vooral in verband met een goede opvoe ding van het nageslacht. Spreker stelt de vraag: „Wat is liefde, liefde is een streven en een vastbesloten wil om elkander ge lukkig te maken. Iedere man moet de lief degaven van het meisje aannemen op be- heerschte wijze en beiden moeten een hooge opvatting hebben van deze mooie en hooge Godsgave en deze goed bewaren, en daarom juist is een goede keuze zoo be langrijk en gewichtig, hetgeen door zijn eerw. op heldere en mooie wijze nader wordt uiteengezet. Ten slotte geeft spreker enkele richtlij nen, enz. aan, welke bij de juiste keuze niet uit het oog mogen verloren worden, c. m. de maatschappelijke stand, een be hoorlijk vooruitzicht voor een gelukkig huwelijk en vooral de godsdienst. Laat men er vooral om denken, aldus besluit spreker, dat wij onze keuze maken in een sfeer van liefde alleen om elkander geluk kig te maken. Oranje bloeit weer. In het R. K. Ver- eenigingsgebouw werd gisteravond een speciale avond gegeven voor de kinderen van alle scholen, waarbij door de leerlin gen der hoogste klassen wederom werd op gevoerd het spel met zang: „Oranje bloeit weer", met medewerking van de Jeugd- harmonie „St. Cecilia". Vanzelfsprekend heerschte er een groote en gezellige drukte en het was de kinderen aan te zien, dat zij werkelijk genoten. Deze vertooning had, evenals bij de eer ste opvoering, een vlot verloop, er werd naar hartelust gezongen, zoodat het voor de kinderen een alleszins genotvolle avond is geworden. NOORDWIJK. R.-K. Damclub „Ontspanning". Vrij dagavond speelde „Ontspanning" (Noord- wijk) haar 3de nederlaag wedstrijd tegen G S II uit Leiden. Deze wedstrijd, die tot het eind spannend was, is in 'n gelijken stand geëindigd; namelijk 1010. Bord 1 van Ontspanning wist in een mooie partij van den sterken speler A. Jansen Sr. (deze speelt in G. S. I) te winnen. Dit is een mooie prestatie. De 4de nederlaagwedstrijd wordt Vrij dag a.s. gespeeld en wel tegen LUTO uit Roelofarendsveen. OntspanningG. S. F. v. d. Linden—A. Jansen Sr. 2—0 F ZwetslootG. Rijsdam 20 L v. Haasteren—L. T. v. Steenbergen 0—2 J. van SchieL. Groenewegen 02 J PeschierW. v. d. Veer 0 J. van SchootenH. Zwetsloot 11 M. v. d. BergF. Breedeveld 11 W. SchelvisA. Jansen Jr. 11 L. de RidderJ. van Reyden 20 J. Mooikind—N.N. l1 Totaal 10—10 NOORDWIJKERHOUT. Henri de Greeve spreekt voor de KJ. M.V. Maandagavond hield de K.J.M.V. voor haar leden met hun ouders en de do nateurs een vergadering, waarin als spre ker optrad de weleerw. heer H. de Greeve niet als onderwerp „Katholiek offensief". De vergadering, welke tamelijk goéd be zocht was, werd geopend door den 2en voorzitter met den K.J M.V.-groet. Alle aanwezigen werden hartelijk verwelkomd inzonderheid den spreker van den avond, aen Burgemeester en de aanwezigen heeren geestelijken. Hierna verleende hij het •woord aan den gewijden redenaar die be gon te zeggen liever te spreken over apos tolaat dan over offensief. Offensief is tem peramentvol, herinnert aan kruit en kanon nen. Het oude begrip apostolaat sluit ech- tei geen temperament uit. Spreker begon met eenige gedachten te ontwikkelen en liet in mooie bewoordingen uitkomen dat elk leven vruchtbaar, en dat vruchtbaar heid de wet van het leven is. De voort zetting van de menschwording aldus de redenaar, is eerst katholiek leven. Hij sprak over de noodzaak van het beoefenen van apostolaat. Apostolaat is noodig, zoo lang er op de wereld nog één met-katholiek is. Hij ontwikkelde het begrip „gemeen schap" dat inhoudt liefde tot God en den evenaaste en zeide dat de bron van alle gemeenschap is de liefde tot God. Rerum Novarum, aldus spreker, hebben wij nog maar voor de helft doorleefd, n.l. alleen het sociale gedeelte, de geestelijke nood, die veel grooter was dan de sociale, is ten eenenmale onvoldoende gelenigd. Hij be sprak de heiligen als standaardontwerpen voor alle menschen en liet prachtig uit- Komen hoe de heiligen altijd invloed op ae menschen hebben gehad. De kwestie waar eigenlijk alles om gaat, vervolgde spreker, is, dat wij eerst het Rijk Gods moeten zoeken en Zijne gerechtigheid, het overige zal ons dan wel worden toegewor pen. En wanneer wij menschelijke wezens, geen raad weten, ligt de oplossing niet in groote boeken, maar in de woorden van St. Jan, dat Christus moet groeien en wij minder worden. Na de pauze werd besproken de belan geloosheid ni het apostolaat en de recht vaardigheid welke wij moeten bezitten tr het waardeeren van onze tegenstanders. Niet altijd afbreken en tegenstanders met gelijke munt betalen. Onze Godsd.enst, aldus spreker, moeten wij beter leeren kennen dan kunnen de moeilijkheden beter beantwoord worden. Hij wekte voorname lijk de aanwezige K.J.M.V.ers op mee te doen aan alle idealisme en wees ten slotte op het mooie leven van een jongeman die zijn leven werkelijk benut. Aan het ende van zijn rede klonk een hartelijk applaus uit de vergadering op. De voorzitter dankte den "spreker voor de prachtige uitwerking der verschillende be grippen en sloot de bijeenkomst met den K.J.M.V.-groet. ZILK. Tooneeluitvoering St. Josephsgezellen. Gisterenavond hielden de St. Josephsge zellen hun jaarlijksche tooneeluitvoering In zijn openigswoord heette de Geest. Ad viseur alle aanwezigen, inzonderheid den zeereerw. heer Pastoor, van harte welkom. Daarna gaf het koor van onze Gezellen- vereeniging, onder de uitstekende leiding van den heer v. d. Steen, eenige aardige 1 edjes ten gehoore, die zeer in den smaak vielen en waarop een daverend applaus n et recht mocht volgen. Na deze inleiding werd een kleine uit leg gegeven van het te spelen stuk: „De roman van een krantenjongen" (van Peter Meeuwisse). Dit stuk, dat met zooveel zorg i/i uitgekozen en zeer goed werd gespeeld, verdient alle aanbeveling. Daarom alle eer aan den Geestel. Advis. en zijn jongens, c.ie zich geen moeite te veel geacht hebben om zulk een avond aan te .bieden en wel niet alleen een avond van pleizier, maar een waarin we ook iets konden leeren. Na afloop sprak de geestel. adviseur een dankwoord uit tot al degenen die tot het welslagen van dezen avond hadden mede gewerkt. Tot 12 uur was er daarna „ge zellig samenzijn". Door prof. dr. E. van Slogteren Hedenmiddag heeft de opening plaats ge had van de Narcissen-tentoonstelling, wel ke gehouden wordt in het gebouw „Bloem- lust". De opening geschiedde, ten aanhoore van verscheidene autoriteiten en vele bloem bollenkweekers, door prof. dr. E. van Slog teren, directeur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. Prof. van Slogteren zeide zich vereerd te voelen met de uitnoodiging deze tentoon stelling te openen, omdat het, behalve de herdenking van het 10-jarig bestaan van „Bloemlust" in dit jaar, ook nog een spe ciale Narcissententoonstelling is, die hier geopend moet worden. We hebben samen heel wat zorgen over de Narcissencultuur, aldus spr., die ons al len zoo lief is, doorgemaakt. Eerst aan het ziekbed en daarna in de reconvalescentie jaren, toen de herstellende patiënt in de „struggle for life" aan sterke stormen het hoofd moest bieden. Wanneer we hier nu rondom ons zien, dan geloof ik, dat we bei den tevreden mogen zijn. Onze pleegkin deren zien er echter niet alleen zeer wel varend uit, we weten ook, dat ze inderdaad zoo gezond zijn, dat ze het strengste onder zoek van elk controleerend geneesheer glansrijk kunnen doorstaan. En dit laatste geeft ons het onmisbare bestaan, die ons in de toekomst te wachten staat. We weten immers, dat we onze zor gen nooit zullen mogen laten verslappen en dat we alleen door de handhaving en zoo hoog mogelijke opvoering van de kwaliteit van ons exportproduct de concurrentie strijd met het buitenland ook op den duur zullen kunnen volhouden. Dat we dit gunstige resultaat hebben kunnen bereiken, is in de eerste plaats te danken aan u, Narcissenkweekers! Wanneer een dokter aan het ziekbed van een ernstige patiënt staat, dan weet hij, bij het opmaken van zün prognose, dat de kans op herstel afhangt van meer dan één factor. In de eerste plaats van het gestel van de patiënt, van zyn weerstandsvermogen tegen de ziekte. Dan van de verpleging en ten slotte ook nog een beetje van de me dische bijstand, die hem in den vorm van medicijnen of leefregels kan worden ver strekt. En vaak zal de goede verpleegster de dokter nog met raad en daad kunnen bij staan! Bij ons geval hebben de eerstgenoemde faktoren een groote rol gespeeld en hebt u. Narcissenkweekers, als bekwame en toe gewijde verplegers df dokter heel wat raad kunnen geven. Daarnaast was het sterke gesteld van de patiënt aan uw kennis en energie te danken! Ook het onderlinge vertrouwen, dat er steeds tusschen patiënt, verplegers en dok ter heeft bestaan, is stellig van grooten in vloed op de uitkomst geweest en met groote dankbaarheid gedenk ik het feit, dat zoo velen van u voor mij zoo goede leermees ters hebt willen zijn! Ook herdenk ik hier met weemoed, maar met niet minder groote dankbaarheid hen, die door den dood onze rangen hebben moe ten verlaten, als Beerhorst Sr., Wout Ko ning, Herman Frylink en zoo vele anderen, die voor onze Narcissencultuur zooveel hebben gedaan en door hun enthousiasme in mijn moeilijkste dagen er ook bij mij den moed in hebben gehouden. Past een dokter, naast de gerechtvaardig de genoegdoening, die elke herstellende pa tiënt geeft, bescheidenheid bij de bereke ning van het aandeel, dat zijn arbeid in het herstel heeft gehad, hoezeer past d';t niet ons wetenschappelijke onderzoekers, als we tegenover u staan en zien, welk in zicht, verkregen door groote toewijding en het innig samenleven met uw pleegkinde ren, u, kweekers, hebt in de problemen van de cultuur. Indien we zien, wat op het gebied van het winnen van nieuwe en steeds mooiere variëteiten in de laatste 20 jaren is bereikt, door u, mannen, van de praktijk, dan moe ten we vol respect de hoed afnemen en dat doen we gaarne, beseffende, dat u meestal intuïtief een beter inzicht hebt in het sa menstel der erfelijke eigenschappen, dan de wetenschap ook met de beste microsco pen kan openbaren. Vaak wordt in de zgn. wetenschappelijke kringen aan de practijk van land- en tuin bouw het verwijt gericht te conservatief te zijn. Dat dit voor de Bloembollenkweekers niet opgaat, blijkt wel uit de snelheid, waarmee de koeling van Narcissen bij u in gang heeft gevonden. Een verrassende verandering van het beeld in onze kassen en op onze tentoon stellingen in de allereerste maanden van het broeiseizoen is daarvan het gevolg ge weest. En zonder de toepassing van de meest moderne cultuurmethoden zou ook veel van het nu gebodene niet op dit tijd stip of nog niet in deze kwaliteit gebracht kunnen zyn. Conservatisme in den slechten zin van het woord, mag u stellig niet met recht worden verweten! Dat we moeten blijven strijden voor de handhaving en uitbreiding van onze ex port door steeds nog betere kwaliteit te le veren, is geen bezwaar. Een leven, dat van een leien dakje gaat en alleen maar voor spoed kent, moge wel eens verkieselijk schijnen, maar is zeker niet het meest heil zaam, nóch voor ons ieder persoonlijk, nóch voor onze cultuur in haar geheel. Een Fransch spreekwoord zegt: „Tout bonheur est fait de courage et de travail". „Elk geluk is gegrondvest op moed en arbeid". Er wordt hier in de bloembollenstreek hard gewerkt en aan arbeidslust heeft het u nimmer ontbroken. Zelfs in de moeilijkste tijden hebt u den moed niet laten zakken en dat u dit in de toekomst ook niet zult doen, daarvoor staat mij borj» de drijfveer van uw werk. Deze is de liefde voor uw cultuur en niet in de eerste plaats de zucht naar winst. Natuurlijk moet u trachten de uwen een bestaan te verzekeren, maar ook in tijden, dat er van bedrijfswinst geen sprake kon zijn, hebt u de moed niet ver loren of uw planten verwaarloosd. En als we nu hier weer zien, welke zor gen wederom door de vakgenooten aan het hier tentoongestelde is gegeven en nog meer, indien u waarneemt de verrukking op het gelaat van een kweeker, die het re sultaat van zijn broeikunst, of een door hem verkregen nieuwe variëteit komt too- nen, dan is dit voor mij telkens weer, zoo als een liefhebende moeder vol trots haar baby toont en geen andere baby waard acht om ook maar met de hare te worden vergeleken. Deze liefde voor ons product is de drijf veer tot de courage welke onmisbaar is voor de welvaart van onze cultuur en ex port, waarop ons geluk moet worden op gebouwd. Het was deze courage, die de pioniers van onze Narcissen export, als van Leeu wen Sr. en Beerhorst er toe dreef om, zon der één woord Engelsch te kennen, naar Amerika te reizen, om een ruimer afzet gebied voor hun product te veroveren. Mijnheer de voorziter, deze werklust en courage van onze Narcissenkweekers ge ven mij de vaste overtuiging, dat, welke moeilijkheden we ook nog voor de boeg mogen hebben, de toekomst van onze Nar cissencultuur bij onze vakgenooten in goede handen is! Met een heilwensch voor onze Narcissen cultuur en hare beoefenaren verklaarde spr. deze tentoonstelling voor geopend. Bekroningen. Alle prijswinnaars zijn woonachtig te Sassenheim. Prijsvraag I: voor de beste inzending Nai cissen bestaande uit 30 soorten, max. 6 bollen per kist: le pr. groote zilveren wisselbeker 1938 Warnaar Co. 2e pr. zilveren beker G. Zandbergen, Ter wegen. Prijsvraag II: beste inzending Narcissen, bestaande uit 20 soorten: le pr. wisselbeker 1936, T. Vos en Zoon. 2e pr. verg. zilv. medaille N.V. Van der Voet's. 3e pr. plaquette A. Frylink en Zn. Prijsvraag III: beste inzending Narcissen, bestaande uit beste nieuwigheden voor han delsdoeleinden in verschillende rassen: le pr. wisselbeker 1937 N.V. Warnaar en Co. Prijsvraag IV: beste inzending Narcissen, best. uit 10 van de beste handelssoorten in verschillende klassen: gouden medaille N.V. Warnaar en Co. Bloemlust-certificaten. Bloemlustcertificaten werden uitgereikt aan: A. Frylink en Zn., voor gele tr. „King Alfred". Warnaar en Co., voor bic. „Patria". A. Frylink en Zn., voor witte trompet „Roxane". Warnaar en Co., voor witte ine. „Mo nique". N.V. Van der Voet's, voor gele ine. „For tune". G. Zandbergen, Terwegen, voor witte Barrii „Markant". A. Frijlink en Zn., voor gele Barrii „Star ot the West". N.V. Van der Voet's, voor Poeticus „Ac- taea" T. Bos en Zn. en N.V. Warnaar en Co. voor Poetaz „Glorious". Warnaar en Co. voor „Giant Leedsii" en „Suda". G. Zandbergen, Terwegen, voor dubb. narcis „Texas" en aan dezelfde voor Jon- quille „Trecithian". OEGSTGEEST De Kruisvaart. Reeds langen tijd vroegen groote aanplakbiljetten en publi caties in ons blad de aandacht voor de Kruisvaart, dia Zondag is gehouden. De dag werd begonnen met een alg. H. Communie voor leden en aspiranten. Des mi-iddags te drie vereenigde men zich in het kerkgebouw en na een „Veni Creator" hield pastoor Looyaard een toe spraak, waarin hij de Kruisvaartwet uit eenzette. Gewezen werd op de noodzake lijkheid, dat de jeugd wordt gebracht tot Christus. Met Hem gaat men veilig door het leven. Hij is haar kracht. Voorts spoor de de pastoor de jongens aan, steeds ge hoorzaam te zijn aan de kerkelijke en we reldlijke overheid. De directeur, kap. San ders, verrichtte daarna de instalatie en reikte het embleem aan ieder nieuw lid uit. Des avonds om acht uur richtten velen hun schreden naar het patronaatsgebouw, waar de propagandadag met een feest avond werd besloten. Onder de zeer tal rijke aanwezigen merkten we o.m. op pas toor Looyaard, kap. Martens, prof. dr. E. Carp. Bij de opening sprak. kap. Sanders zijn voldoening uit over de groote opkomst en hcopte deze avond- niet alleen mag geven een financieel batig slot, doch ook een mo reel succes. Het Hollandsch Cabaret-ensemble bracht er al spoedig de vereischte stemming in, terwijl het optreden van „World's greatest Imitator" Joe Cary Kensington, de zaal deed daveren. De leden van de Kruisvaart voerde op een echte Vastenavond-klucht „De Onuit staanbare", waarom bijna „onuitstaanbaar" is gelachten. Zonder aan de praestaties der andere spelers te kort te doen, mogen we de gcede voordracht van Klapstra en zyn zoon Adolf niet verzwijgen. Bij het einde hield pastoor Looyaard een korte toespraak, waarin hij dank bracht aan kap. Sanders. Spreker hoopte, dat hij met de „onuitstaanbare" niet heeft willen laten zien, dat er onder zijn jongens „on uitstaanbare" elementen zijn, doch dat het jongens zyn, die tot veel goeds in staat zyn en degelijke menschen zullen worden voor Kerk en maatschappij. Voorts bracht spreker dank aan de leiders en spelers en beval de Kruisvaart in de belangstelling zijner parochianen. VOORSCHOTEN. Vrouwenbond. Zondag 13 Febr. 1.1. vierde de R.-K. Vrouwenbond, afd. Voor schoten, het Patroonsfeest. Des morgens een H. Mis met Algem. H. Communie voor de levende en overleden leden, 's avonds de feestviering in het R.-K. Verenigings gebouw. De voorzitster opent met gebed en spreekt haar voldoening uit over de groote belang stelling voor dezen feestavond. Namens het bestuur roept zij allen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder de weleerw. heeren kapelaan P .Th. Perquin en Father P. Doeswijk, missionaris van Mill Hill., dr. Kerkhoff en mevrouw Kerkhoff. De voorzitster moet tot haar spijt eenige leden, die hebben verzocht te mogen bly ven dansen na de voorstelling, teleurstel len. Daar er dezen winter al meerdere ma len gedanst is kunnen worden meent het bestuur hier geen gelegenheid voor te moe ten geven. De voorzitster wil hier nog wel even een kleine beschouwing over geven en vraagt o.a. is het wereldgebeuren en de toestand in ons eigen land van dien aard, dat we zóó blij zijn om te kunnen dansen? Ik be twijfel het!, zeide spr. Van velen onzer le den hebben de mannen geen werk. De mo gendheden breiden hun oorlogswerktuigen steeds meer uit. Duizenden mannen ook in ons land moeten er méér opkomen. Geeft dit alels reden tot verheugenis? Integen deel, en daarom meent het bestuur, het dan sen maar aan de onbezorgde jeugd te moe ten overlaten. Laten wij, leden van den R.-K. Vrou wenbond, liever aan onze omgeving een goed voorbeeld geven van gepaste levens ernst. We kunnen daarom toch wel op geruimd zijn. En nu vraag ik nog even uw aandacht voor de blijde tijding veertien da gen leden, toen de radio door het bericht „er is een Prinses geboren" van een som beren wintermorgen een blijden dag maak te door het geheele land. En mag uwe voorzitster zeker namens u allen onze klei ne Prinses van harte toewenschen, dat zij moge opgroeien tot een brave, deugdzame vrouw, tot vreugde van Hare Vorstelijke Ouders en Koninklijke Grootmoeder, tot heil van land en volk. Moge zij gelukkig worden en gelukkig maken ter beantwoor ding aan haar mooie naam, door de ouders met zooveel zorg gekozen. Hierna werd spontaan het Wilhelmus gezongen en een driewerf hoera voor onze kleine Prinses Beatrix uitgebracht. Een ingekomen stuk van het Centraal Bureau werd voorgelezen en Roomsche Blijdschap gezongen. Nu kwam de beurt aan de tooneelvereeni- ging „St. Genesius". Opgevoerd werd ,,'t Hoogste Goed", tooneelspel in drie bedrij ven van G. Haver, hetwelk met de groot ste aandacht werd gevolgd. In de pauze bewees het Rad van Avontuur goede dien sten. Aan 't slot van de voorstelling dank te de voorzitter, namens ale aanwezigen, de leden van „St. Genesius" voor den ge notvollen avond, die zij door hun prachtig spel den Vrouwenbond hebben bereid en sprak den wensch uit, dat alle aanwezige jongelui de les, die „St. Genesius" met dit mooie stuk tegen het gemengde huwelijk heeft gegeven, mogen ter harte nemen en doen besluiten, nimmer een gemengd hu welijk aan te gaan. Vervolgens dankte de voorzitster den heer W. Mens voor zijn pianospel en allen, die tot het slagen van dezen succesvollen avond hebben medegewerkt. Waarna slui ting met gebed. WASSENAAR, Voetbal. Zondag speelde Blauw Zwart I in Loosduinen een wedstrijd tegen G.D.A. I voor de competitie. Na een spannenden wedstrijd won Blauw Zwart met 21. Bij de rust was de stand 11. Blauw Zwart 2 speelde thuis gelijk tegen Aeolus 2 uit Rotterdam met 11. Blauw Zwart b pseelde thuis tegen S.V.T. b en won met 21. Verbouwing schoolgebouw. Door het Gemeentebestuur werd Maandag in het openbaar onder georganiseerde aannemers aanbesteed: het verbouwen van de open bare Ulo school aan de Amazonelaan. In geleverd waren 48 biljetten. Hoogste in schrijver was J. van Limburg te Apeldoorn voor 28.728.—, laagste Chr. Pet te Lei den voor 18.333.(niet georganiseerd). Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver op één na, G. J. Evers te Bloe- mendaal voor 21.300. Verder is aanbesteed het bouwen van een transformatorenstation aan den Storm van 's-Gravesandeweg. Hiervoor waren ingekomen 6 biljetten. Hoogste inschrijver G. J. Evers te Bloemendaal voor 1397. laagste wed. H. C. J. Looijestein Zonen alhier voor 974.aan wie het werk is opgedragen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9