„IDEAAL-TAX" NIEUWS AcadenuVnieuws VOOR BETER ZIEKEKVERVOER STADS AGENDA DINSDAG 15 FEBRUARI 1938 ï)E LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. KOUDE WIND. De Bil) seint: Verwachting: Aanvankelijk nog krach tige later afnemende Oostelijke tot Noord- Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen sneeuw, lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 777.1 te Aberdeen. Laagste barometerst.: 740.te Vardö. Het hoogedrukgebied nam in beteekenis af, vooral in Scandinavië, en verplaatste zijn kern Zuidwaarts. Secundairen van de Middellandsche Zee-depressie brengen sneeuw in Duitschland en stormachtige wind op de Noordzee. In Noord-Scandina- vië vertoont zich een diepe depressie, die tot in Midden-Scandinavië dooi heeft ge bracht en zwaren Westerstorm veroorzaakt. In Polen en Oost- en Zuid-Duitschland nam de vorst tot matig toe, in onze omge ving is zij nog van geen beteekenis, in Ierland en Schotland kwam lichte vorst voor. Behalve in Zuid-Scandinavië is bijna overal de lucht betrokken, in Noord-Scan- dinavië valt regen en natte sneeuw. In Duitschland is bezuiden de lijn Breslau— Hannover overal de grond met sneeuw be dekt. In de Alpen zijn de toppen helder, met temperaturen van vijftien tot twee- en-twintig graden vorst. In onze omgeving is voorloopig des nachts nog eenige toename van vorst te wachten met afnemenden Oostelijken tot Noord-Oostelijken wind, overdag temperatuur om het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR. plus 1.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e-a. Van Dinsdagnamiddag 5.41 uur tot Woensdagmorgen 6.46 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 16 Febr. voorm. 3.35 uur en nam. 4.10 flur. Maan op 18.45 uur Dinsdagavond. Maan onder 7.26 uur Woensdagmorgen. Stcrmwaarschuwingsdienst. Geseind 15 Februari te 7.45 uur aan de posten van IJmuiden tot de Belgische grens: „Wordt verwacht storm uit het Noord-Oosten". DIAMANTEN FEEST DER ST. GREGORIUSVEREENIGING. Speciale toestemming van den Aarts bisschop tot uitvoering van een Mis met blaasinstrumenten. Z. H. Exc. Mgr. dr. J de Jong, Aarts bisschop van Utrecht, heeft toestemming verleend om ter gelegenheid van dit feest op tweeden Pinksterdag te Utrecht uit te voeren de e-moll Mis van Anton Bruck ner voor acht-stemmig kooi met blaas- orkest. De uitvoering van dit werk, dat in Ne derland in zijn oorspronkelijken vorm alleen van concertuitvoering bekend is, zal voor deze speciale gelegenheid volledig kunnen geschieden, met begeleiding van blaasinstrumenten, t.w. twee hobo's, twee klarinetten, twee fagots, vier hoorns, twee trompetten en drie bazuinen. De uitvoering zal geleid worden door den heer Sjef van den Eerden, directeur van het kathedrale zangkoor te Utrecht. Het zal voor het eerst zijn, dat dit werk, hetwelk in 1866 gecomponeerd en in 1869 uitgevoerd werd onder leiding van den componist te Linz, in een katholieke kerk in Nederland bij een liturgisch en dienst met instrumentale begeleiding zal worden uitgevoerd. „Tijd". DE TENTOONSTELLING „WINTERFLORA". Ir. R. P. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw en de heer A. W. van der Plassche, inspecteur van den tuin bouw. hebben gistermiddag, vergezeld van hun dames, een langdurig bezoek gebracht aan de bolbloemententoonstelling „Win- terflora" in het Krelagehuis der Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem. Het gezelschap werd door^ den voorzitter en secretaris der vereeniging rondgeleid. De tentoonstelling werd gisteren door drieduizend personen bezocht. PROFESSOR DR. A. KLUYVER. t Gisteravond is te Groningen op 79-ja- rigen leeftijd overleden prof. dr. A. Kluy- ver, oud-hoogleeraar aan de Rijks-Univer siteit te Groningen. R.-K. Harmonie- en Fanfaregezelschappen. J.l. Zondag kwamen in hotel Noord-Bra bant te Utrecht bijeen de besturen van de R.-K. Bonden van Harmonie- en Fanfa regezelschappen in Nederland. In deze bij eenkomst werd overgegaan tot oprichting van een landelijke federatie. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. A. Olde Hanhof te Deventer. Tot secreta ris de heer H. Veeneman te Son bij Eind hoven en tot penningmeester de heer G. Petersen, te Rotterdam. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde: Mej. A. B. J. de Vries, Hillegersberg. Narmstraat 2 Telefoon 5 993 PROF. DR. E. C. VAN LEERSUM t Heden is in zjjn woning „Huize b^arga- retha" te Leersum in den leeftijd van 76 jaar plotseling overleden prof. dr E. C. van Leersum oudhcogleeiaar ir de phar- macognosie, pharmacothevapie en geschie denis der geneeskunde aan de rijksuniver siteit alhier en oud-directeur van het Ne- derlandsch Instituut voor de Volksvoeding te Amsterdam. Evert Cornelis van Leersum werd op 12 Februari 1862 te Utrecht geboren. Hij stu deerde-aan de rijksuniversiteit aldaar ge neeskunde. In 1887 deed hij zijn artsexa men en in 1897 promoveerde hij aan de universiteit te Freiburg i. Breisgau. Hij was geneesheer te IJlst, Opheusden, Baarn en Amsterdam. In 1904 werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de rijksuniversiteit al hier, welke functie hij tot 1919 vervulde. In dat jaar werd hij directeur van het Nederlandsch Instituut voor de Volksvoe ding, hetgeen hij bleef tot 1931. Van zijn hand verschenen vele weten schappelijke artikelen o.a. in het Neder landsch tijdschrift voor Geneeskunde. Voorts schreef hij „Einleitung und Be- scheibung zur phototypischen Reproduk- tion der Miniaturen der Galenos hand schrift der Königlichen Bibliotheek in Dresden" (1910) en verzorgde hij de uit gave van „Cyrurgie" van Meester Jan Yperman (1912). ONDERSCHEIDING PROF. C. DE BOER. Bij Kon. besluit van 9 Februari is aan dr. C. de Boer, hoogleeraar aan de rijks universiteit alhier, vergunning verleend tot het aannemen van de versierselen van Officier in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk. ONDERWIJS IN HET BELASTINGRECHT De heer A. J. v. Soest vangt zijn colleges aan. De heer A. J. van Soest te Voorburg heeft als privaat-docent voor het belasting recht aan de rijksuniversiteit alhier heden zijn colleges aangevangen met het geven van een openbare les in het klein-audito- rium van de academie, met als onderwerp „Voorwaarde en belastingrecht". Dit onderwerp, dat het verband van het fiscale met het civiele recht aan de orde stelt, geeft spr. in de eerste plaats gelegen heid zijn standpunt te bepalen ten opzichte van het gebruik van civielrechtelijke be grippen in fiscale wetten. Tot zijn eigenlijke onderwerp komend, schetst spreker de ontwikkeling in de juris prudentie van den Hoogen Raad van de be handeling der civielrechtelijke voorwaar de. Van de oude methoude, welke rechten onder opschortende voorwaarde buiten be schouwing laat, en rechten onder ontbin dende voorwaarde behandelt alsof zij zui ver waren, komt deze jurisprudentie tot een nieuwe methode, welke alle voorwaardelij ke rechten tot hun geschat bedrag in aan merking neemt. Spr. komt tot de conclusie, dat men niet zonder meer de oude of de nieuwe methode voor het geheele fiscale recht kan doen gelden. De structuur van elke wet zal moeten beslissen, welke van beide methoden men moet toepassen. Zoo moet op grond van de woorden der successiewet worden aangenomen, dat men daar de oude methode moet handhaven en de geheele bouw van de successiewet brengt mede, dat hierin ook door wetswijziging geen verandering moet worden gebracht. Daarentegen moet men ongetwijfeld voor de wetten op de inkomstenbelasting en op de vermogensbelasting de nieuwe metho de aanvaarden, aangezien alleen deze een logisch resultaat geeft, zooals met voor beelden wordt aangetoond. De dividend- en tantièmebelasting brengt spr. ter sprake aan de hand van een recent arrest van den Hoogen Raad over voor waardelijke winstuitdeelingen. Spr. gaat in op de consequenties van dit arrest, zoowel voor voorwaardelijke winstuitdeelingen als voor voorwaardelijke salarisbestanddeelen en komt tot de conclusie, dat voor de eer ste de oude methode moet blijven gelden, doch dat de voorwaardelijke salarisbestand deelen op gelijke wijze moet worden be handeld, als zulks bij de inkomstenbelas ting geschiedt. Spr. besluit de les met een woord van dank tot de curatoren van de universiteit en tot de hoogleeraren van de faculteit. Officieele Crisispublicaties TEELT VAN WARMOEZERIJ- GEWASSEN VOOR ZAADWINNING. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale vestigt er de aandacht op, dat de genen, die in 1938 warmoezerijgewassen, bestemd voor zaadwinning in 1938, wen- schen te telen zonder dat deze teelt gedekt is door de benoodigde tuinbouwteeltver- gunning, daarvan vóór 15 Juli '38 opgave moeten doen, welke opgave kan geschieden aan de Landbouw-Crisis-Organisatie, afd. Tuinbouw, van de provincie, waartoe zij be- hooren. Van zaadteelt, gedekt door een tuinbouwteeltvergunning, behoeft geen op gave te geschieden. Er zal streng op worden gelet, dat de oppervlakten, welke men opgeeft voor de zaadteelt te bestemmen, ook daadwerkelijk voor dit doel worden gebruikt, daar het verboden is gewassen, daarop geteeld, voor de consumptie te verhandelen. 's-Gravenhage, 14 Februari 1938. 992 NIEUWE STRAAT- EN BRUGNAMEN Door B. en "W. is besloten: le. den nieuwen verkeersweg Heeren grachtZijlsingel te noemen „Ooster- kerkstraa t". 2o. de in dien weg geprojecteerde brug over de Oranjegracht te noemen „Ka- toe n b r u g"; 3o. de daarin geprojecteerde brug over de Zijlsingelgrarht te noemen „Wever- b r u g"; 4o. den nieuw ontworpen zijweg van den nieuwen verkeersweg te noemen „Lang e- s t r a a t"; 5o. den naam „Korte Oranje- gracht!' te laten vervallen en de beide wegen langs de Oranjegracht over de ge heele lengte te noemen „Oranje- g r a c h t". DE NIEUWE CONSUMPTIE-MELK- REGELING. Hedenmorgen werd in „Den Burcht" een openbare vergadering gehouden in verband met de op 3 April as. in te voe t-en nieuwe merk-regeling. De voorzitter van het District Leiden der Consumptiemelk-Centrale, de heer C. van Vliet, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat met het oog op de nieuwe consumptiemelk- regeling een uiteenzetting gewenscht was. De heeren Jac. Biemond uit Bleiswijk en A. P. L. v. d. Burg uit Roterdam waren bereid gevonden van voorlichting te die nen. Spr. deelde echter mede, dat laatst genoemde verhinderd was aanwezig te zijn, zoodat alleen de heer Biemond het woord zou voeren. De heer Jac. Biemond, hierna het woord verkrijgend, besprak allereerst de vraag, of het noodzakelijk was, dat er een rege ling voor de consumptiemelk blijft of komt. Wanneer de regeling van 1933 er niet zou geweest zijn, zouden vele con sumptiemelkers zeker niet door de crisis zijn gekomen, hetgeen nu wel geschied is. Desniettemin had de oude regeling ook groote bezwaren. Zij paste niet meer in het bedrijfsleven. Of de oude of de nieuwe regeling dus veehouders meer geld in het laad je zou brengen, is de vraag niet, om dat er niet te kiezen was. In ieder geval zou de oude regeling met ingang van 1 April worden opgeheven. Als er een nieuwe zou komen, zou dit alleen geschie den door de veehouders zelf. Spr. herinnerde aan de Crisiszuivel- bepalingen, welkedoor minister Ver schuur in het leven werden geroepen en de veranderingen welke daarna plaats grepen. Wat de nieuwe regeling betreft zegt spr., dat de toestand op het oogenblik voor de consumptiemelkers weliswaar iets verbeterd is doordat van de 5 milliard li ter ondermelk 1 milliard gebruikt wordt voor de vervaardiging van kunstwol, doch er blijven toch altijd nog 2 milliard liters over. En men weet niet, wanneer de vrije concurrentie weer de vrije hand kreeg, welke moeilijkheden zich opnieuw zouden voordoen. Daarom is een nieuwe regeling ontworpen, waarin de belangengroepen alleen de zeggenschap hadden. Deze groe pen zijn de C.M.C. en A.V.M., de Con- surnptie-Melk-Centrale en de Alg. Ver eeniging van Meïkhandelaren. Spr. kwam hierna tot een nadere uit eenzetting van de werking der nieuwe re geling, waarover wij in de afgeloopen week reeds driemaal een mededeeling hebben gedaan, zcodat we ons ontslagen mogen achten thans opnieuw verslag hiervan te geven. Op deze uiteenzetting volgde nog een ruime gedachetn wisseling, waarna de vragenstellers door den inleider werden beantwoord. De Wethouders van Onderwijs, van So ciale Zaken en van Financiën zijn, in ver band met de behandeling van de gemeen te-begrooting verhinderd morgen spreek uur te houden. Naar wij vernemen zijn de electrische licht- en kracht-installaties voor de nieuw bouw der drukkerij N.V. Samson Zn. te Alphen aan den Rijn opgedragen aan de N.V. Iemco, Nieuwe Rijn, alhier. Ten nadeele van F. v. d. P. is een drie- wielige bakfiets ontvreemd. LEIDSCHE SLAGERS VAKCURSUS. Officieele opening. Gistermiddag heeft in de foyer van „Den Burcht" de officieele opening plaats gehad van den eersten Leidschen Slagers Vak cursus, uitgaande van de beide Slagers Patroonsvereenigingen, onder leiding van de Vereeniging tot bevordering van Sla gersvakonderwijs te Utrecht. Bij deze opening waren o.m. tegenwoor dig mr. De Hoo, vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken, mr. P. G. Knibbe, secretaris van de K. v. K. voor Rijnland, de heer J. C. van Eqden, directeur van het Slagers Hanzebureau, dr. Sperna Weiland, vertegenwoordiger van den directeur van het abottoir alhier, diverse slagersvereenigingen uit Leiden en Omstreken, van de verschillende Midden standsorganisaties, de heer Scholten, voor zitter van den R. K. Slagerspatroonsbond, leeraren en cursisten. Namens de Commissie van Bijstand, heette de heer G. Bergers alle aanwezigen hartelijk welkom. Het feit, dat hier een slagersvakcursus wordt geopend, wijst er op, dat Leiden, nadat de minister de ge legenheid geboden heeft om betrokkenen beter vakonderwijs te verschaffen, niet wil achterblijven. Namens de S.V.O. hoopt spr. dat deze cursus aan aller verwachtin gen zal voldoen. De heer Th. Koekenbier, voorzitter van den R. K. Slagerspatroonsbond, herinner de er aan, dat evenals alle Nederlanders met blijdschap hadden uitgezien naar de geboorte van prinses Beatrix, de slagers zich verheugden op het tot stand komen van dezen cursus. Spr. hoopt ervan, dat ce naam Beatrix ook voor hetgeen hier gaat gebeuren een zinnebeeld moge zijn. Spr. wijst er dan op, dat het moeilijk heden opleverde voor de Slagersvakschool te Utrecht om het geheele land te voor zien. Daarom werd de wensch tot het or- ganiseeren van cursussen geuit en de mi nister van Economische Zaken heeft hier de helpende hand toegestoken. Hij vroeg echetr ook initiatief van deorganisaties zelf en dat is hier getoond. Leiden is niet echter ook initiatief van de organisaties ingesteld, welke aan het werk toog en velen voor het plan wis* te winnen. Niet allen echter, dcch spr. hoopt, dat ook de laatsten spoedig zullen inzien, dat het hier een groot belang betreft. Na een beroep op de cursisten om te toonen, dat zij het voor hen gedane werk op prijs zullen weten te stellen, verkreeg de heer T. Cuyper, secretaris van den SV.O.-cursus, het woord. Deze zette aller eerst uiteen dat het de bedoeling was in een twintigtal plaatsen cursussen te gaan geven, omdat de Slagersvakschool te Utrecht niet voldoende gelegenheid bood voor vakonderwijs in geheel het land. Leiden was aanvankelijk niet aangewezen, Den Haag wel, doch daar was er geen ani mo. In Leiden echter is een maximum aan tal deelnemers. Spr. bracht hulde aan de Commissie van Bijstand, de heeren Ber gers, Mulder, Visser, van der Meer en Van der Steen Jr. en uitte zijn blijdschap over de groote belangstelling voor deen cur sus. Ook voor de officieele belangstelling was spr. zeer dankbaar omdat de slagers ce eerste vakgroep vormen, voor wie de vestigingswet het eerst van toepassing is verklaard. Deze cursus geeft gelegenheid aan de cursisten om aanvullend vakonderwijs te genieten, niet een volledig vakonderwijs, doch zooveel, dat men aan het einde van een cursus in staat is het vakexamen te volbrengen, waaraan men voor de Vesti gingswet moet voldoen. Spr. deelde dan mede, dat als leeraren voor dezen cursus zijn aangesteld de heeren van Meurs uit Baarn (vleesch- houwerij), Stroosma uit Leiden (fijne vleeschwaren), Streng uit Waddinxveen (garneering en etaleering), v. d. Veen uit Utrecht '(machinekennis) en dr. Sperna Weiland, adjunct-directeur van het ab- battoir (veeziekte en vleeschkeuring). Hierna geeft spr. een korte uiteenzetting over hetgeen de cursus bedoelt te zijn. Men heeft den plicht te zorgen, dat de vakop leiding serieus is en dat men het niet op 'n probeeren aan mag laten komen. Het examen is geen' sinecure en eischt wel degelijk ernstige voorbereiding. Na eenige medeelingen over het regle ment voor de cursisten, zegt spr., dat het verloop van iederen cursus in Utrecht wordt bijgehouden. Er zijn thans 260 cur sisten over het geheele land, zoodat con trole wel noodig is. Spr. hoopt, dat de cursus hier een gunstig verloop moge heb ben, dat allen hun diploma mogen behalen, dan is de moeite zeker beloond. Mr. de Hoo vestigde er hierna de aan dacht op, dat iedere cursus der S.V.O. een bijzondere beteekenis heeft in verband met de Vestigingswet en in verband met de kennismaking der te stellen eischen,- om dat straks meerdere vakgroepen zullen volgen. Namens dr. Groeneveld Meyer bracht spr. zijn gelukwenschen uit met de hier geslaagde pogingen. Hierna wijdt spr. eenige woorden aan de beteekenis van de cursussen, wijst op de ideëele en practisch zijde ervan en beantwoordt de vraag, of ei aan dit onderwijs, onvoorwaardelijk be vestigend, want in de 41/2 maand sper tijd hebben het Departement niet minder aan 900 verzoeken tot vestiging bereikt. Spr. eindigde met de beste wenschen voor het welslagen van den cursus en wenschte allen succes bij hun arbeid. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer mr. P. G. Knibbe namens de K. v. K., den heer dr. Sperna Weiland namens den directeur van het abattoir en als leeraar, door den heer Wijnnobel, „dr. Wijnnobel" genoemd, oud-voorzitter van aen Bond van Slagerspatroons te Leiden en den heer v. d. Veen namens de leeraren. De heer Cuypers bracht tenslotte dank aan den heer G. W. Zandvoort, die zijn werkplaats aan de Hooglandsche Kerk- gracht voor den cursus heeft afgestaan en de heer G. Bergers sloot de officieele bij eenkomst met een woord van dank ook LEIDEN. Woensdag, Kerkconcert Remonstrantsche kerk, 8.15 uur. Woensdag, bridge-avond in Restaurant „Zarse", onder ausp. v. d. Nederl, Reisver. v. Kath., 8.15 uur. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zitting gebouw St. Vinc.-Ver. Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur. Vrijdag, R.K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus", ledenvergadering Bondsgebouw 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 12 tot en met Vr ij dag-8 Februari a.s. waar. genomen door de apotheken M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 522 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, te. 274. aan B. en W., die vooqr het lokaal de noo- dige schoolbehoeften ter beschikking had- den gesteld. Terwijl de genoodigden zich daarna naar de werkplaats begaven om ook deze of. ficieel in gebruik te stellen, bleven de cur sisten met den heer v. Meurs bijeen, om reeds een en ander over den cursus te hoo- ren uiteenzetten. In het leslokaal stonden verschillende bloemstukken, o.a. van den levancier der machines, de firma Bernards Stevens en van verschillende slagersvereenigingen buiten de stad. N.R.V. Afd. LEIDEN. In café rest. „In den Vergulden Turk" hield de afd. Leiden van de N.R.V. gister- avond haar jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer J. J. A. v. d. Horst. Onder de ingekomen stukken werd de aandacht gevestigd op de groote bloemen tentoonstelling, welke van 143 April te Boskoop wordt gehouden. Het jaarverslag over het afgeloopen jaar geeft aan, dat het ledental op 31 Dec. 970 bedroeg. Er werden 248 nieuwe leden gewonnen, terwijl er 246 bedankten of afgevoerd werden. Het financieel verslag gaf een saldo aan van 346.76 (vorig jaar 283.63). Het verslag der kascommissie luidde gunstig, De aftredende bestuursleden, de heeren P. C. Susan. L. A. Mennes en F. Vlieland werden herkozen. Tot afgevaardigden naar de aleernopne vergadering te Hilversum op 27 en 28 Mei worden benoemd de leden van het dage- liiksch bestuur. Tot lid van den raad van afgevaardigden wordt de heer v. d. Horst herbenoemd. Na bespreking van de agenda en e.v. voorsteHen voor de alg. vergadering volg de rondvraag en sluiting der vergadering. ZORG VOOR NTRT-VOLWAARDIGE ARBEIDSKRACHTEN. Het vraagstuk van het verschaffen van arbeid aan wegens geestelijke of lichame lijke gebreken niet volwaardige arbeids krachten heeft reeds geruimen tijd de aan dacht van het gemeentebestuur. Tot nog toe bepaalde zich de zorg van de gemeente met betrekking tot de niet- volwaardige arbeidskrachten tot het sub sidieeren van. een werkinrichting voor blin den, voorheen die van de Vereeniging tot Verbetering van het Lot der Blinden in Nederland en zijn Koloniën, thans die, on der beheer van een door Burgemeester en Wethouders ingestelde Commissie. Ten einde zich omtrent het vraagstuk ten aanzien van de geestelijk niet-volwaar- dige arbeidskrachten te doen voorlichten, hebben Burgemeester en Wethouders, naai wij vernemen, een Commissie ingesteld. Deze Commissie zal gegevens moeten verzamelen met betrekking tot de gees telijk niet-volwaardige arbeidskrachten eo aan de hand van die gegevens moeten ad- viseeren aangaande de te nemen maatre gelen. De Commissie bestaat uit: het Hoofd van de R.K. School voor bui tengewoon lager onderwijs, mej. A. M Smits; den Geneesheer-Directeur van d; gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", te Oegstgeest, den heer dr, F. J. Stuurman; den Directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen- en Gezond heidsdienst, den heer dr. M. D. Horst; des Directeur van den Gemeentelijken Diens! voor Maatschappelijk Hulpbetoon, den hef dr. S. Rozemond; den wnd. Directeur vai den Gemeentelijken Dienst voör Sociale Za ken, den heer C. R. L. Oost veen; den Secre taris van den Armenraad, den heer mr. P A. van Toorenburg; het Hoofd van de Open bare School voor buitengewoon lager on derwijs, den heer P. Boet en dr. A. va: Voorthuysen te Utrecht. De Directeur van den Geneeskundigen e-" Gezondheidsdienst heeft zich met het voor zitterschap belast, terwijl de heer P. Bo* het secretariaat op zich heeft genomen. Tegelijkertijd hebben Burgemeester es Wethouders stappen gedaan om ook in Ld den te komen tot de oprichting van eï afdeeling van de Vereeniging voor Arbes voor Onvolwaardige Arbeidskrachten (A V. O.), welke afdeeling de zorg voor lichamelijk niet-volwaardige arbeidskrad ten zal kunnen organiseeren en eventuei later ook met de zorg voor de geestelijk niet-volwaardige arbeidskrachten kan wor den belast. Vertrouwd wordt, dat de opriep ting van de afdeeling Leiden van de A A O. spoedig zal kunnen worden tegem^ gezien. De bovenbedoelde Commissie inzake0 zorg voor de geestelijk niet-volwaardige:' beidskrachten is in de afgeloopen door den Wethouder van Sociale Zaken installeerd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2