RIJNSTREEK DINSDAG 15 FEBRUARI 1938 DE IEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. I(F GEMEENTERAAD VAN NOORD WIK Alsnu werd overgegaan tot de behan deling der BedrijfsbegTootingen. In de begrooting voor het electriciteits- bedrijf is de heer Vogelaar opgevallen, dat ambtenaren van het G.E.B. zelf geen rij wielplaatjes behoeven te betalen en die van den algemene dienst wel. Spr. wil laatstgenoemde categorie ook daarvan vrijstellen. De heer van der Meer: „Dat zijn nu de drastische bezuinigingsmaatregelen van den heer Vogelaar" (hilariteit). Voorts bepleitte de heer Vogelaar de billijkheid om de aanlegkosten van elec- triciteitskabels e.d. voor aansluiting aan het betreffende pand voor zoover deze buiten de woning liggen voor rekening der gemeente te nemen, temeer daar men soms verplicht 6 a 8 meter van den weg af te bouwen. Wederom volgde hierna opmerkingen van soortgelijken aard als de voorgaande en toen de heeren elkander gingen ver wijten voor privé-belangen in den raad te zitten, leek het een oogenblik of men el kaar in de haren wilde vliegen. Op tac tische wijze wist de voorzitter echter de gemoederen te sussen en spoedig was de stemming der leden „welhaast nog vroo- üjker dan op het Oranjefeest van giste ren", zooals een der leden dat snedig op merkte. De heer Schelvis had succes met zijn laatste voorstel om een principieele be slissing van den raad uit te lokken inzake het in studie nemen door B. en W. van de mogelijkheid tot wijziging van het woon huistarief electriciteit in verband met groote gezinnen. Na eenige discussie werd dit voorstel met 9 tegen 5 stemmen aan genomen, zoodat we t.z.t. van dit vraag stuk wel meer te hooren zullen krijgen. Tegen stemden de heeren Liefferink, Vo gelaar, van der Meer, Wassenaar en de Vreede. Ook de inrichting en exploitatie van een toonzaal voor de gemeentebedrijven zul len B. en W. in studie nemen. Op een vraag van den heer Vogelaar, bleek ons, dat het in de bedoeling ligt om hierover van de 3 middenstandsbonden te verne men in hoeverre ze willen meewerken. De begrootingen van het electriciteits- gas- en waterleidingbedrijf worden hierna z.h.st. aangenomen, alsook het voorstel van de begrootingscommissie, overgenomen door B. en W. om een verminderde af schrijving bij die bedrijven toe te passen, laatstgenoemde onder aanteekening, dat de heeren Vogelaar en Liefferink geacht willen worden, tegen een vermin-erde af schrijving bij het waterleidingbedrijf te hebben gestemd. De salarissen der wethouders te laag geacht Uit een enquête, welke op verzoek van de begr.-commissie door B. en W. is inge steld, is overtuigend gebleken, dat de sa larissen van de wethouders in verband met den omvang hunner werkzaamheden, in vergelijking met gemeenten van onge veer dezelfde grootte, aan den zeer lagen kant zjjn. Dies stelde de commissie den Baad voor, Ged. Staten opnieuw, onder overlegging der gegevens, te verzoeken de salarissen van elk der wethouders met 1000.te verhoogen. Dit punt werd naar de besloten zitting verwezen. „Kleeding naar maat" en „ver zekert uw leven". Voorts zullen B. en W. t.z.t. met een voorstel komen om den beambte voor al gemeene diensten van een hem „passend" uniform te voorzien. Hierover ontstond eenige discussie, aangezien men niet ge heel begreep wat onder het begrip „pas send" moest worden verstaan, nJ. de juis te maat of een uniform, overeenkomende met de functie! Ten aanzien van de gemaakte opmer kingen in verband met ontsierende recla me in het rapport der commissie, gaf de heer de Vreede B. en W. in overweging goed uit te kijken waar reclameborden ge plaatst worden. Zoo maakt het b.v. een niet bepaald vriendelijke en gastvrije in druk voor een badplaats, om aan de en- tré van het dorp (aan den Heerenweg) een groot bord geplaatst te zien met de woorden „Verzekert Uw Leven", aldus spr.! Thans stelden B. en W. wederom voor de woningen van 5 agenten van politie te lefonisch te doen aansluiten. Evenals bij de begrooting van verleden jaar, werd dit voorstel ook nu verworpen en wel met 6 tegen 8 stemmen. Voor het voorstel stem den de beide wethouders en de heeren Bulk, Caspers, Vink en Wassenaar. Alzoo werden 217,50 van de begrooting ge schrapt Het officieele raadsverslag. Wederom ontspon zich een breedvoe rige discussie omtrent het officieele raads verslag. De heer van der Meer wilde het geheele verslag voorgoed af schaffen, het geen een bezuiniging beteekende van S 550.Het is een luxueuse uitgave, al dus spr., en men leest bovendien het raadsverslag toch al in de courant. Ook de heer Liefferink vond het heel weinig waarde hebben en zoo het toch mocht doorgaan, stelde spr. voor het contract nog dit jaar te doen beëindigen en dan nieuwe voorwaarden te stellen, hetgeen ook de heer Vogelaar wilde. De heer de Vreede vond de huidige publicatie van het raadsverslag een chaos en zou nu wel eens duidelijk willen hooren aan wien de schuld ligt, aan den drukker of aan de secretarie. Het verslag verschijnt weke-^ lijks huis aan huis bij brokjes en «tukjes, soms met een pauze van een paar weke" en als dat o doorgaat, moet er v mee opgehouden worden. De voorz. zegt, dat het op de secretarie den laatsten tijd erg druk geweest is en dan gaat belang rijker werk, dan het maken van een raads verslag, voor. Het voorstel van B. en W. om het contract met den huidigen uitge ver per 31 December 1939 op te zeggen (zoodat het dus 5 jaren heeft geloopen), wordt aangenomen met 9 tegen 5 stem- Tegen stemden de heeren Liefferink, Vogelaar, van der Meer, Wassenaar en de Vreede. Volgde een praatje over de al of niet wenschelijkheid van prikkeldraad-afschei ding. Weliswaar is zulks bij verordening verboden, dofih dit kan niet worden ge mist wegens het steeds voortwoekerende kwaad van vernielzucht en bandeloosheid der jeugd, in het bijzonder van de „rijpe re" jeugd. Maar intusschen is prikkel draad schadelijk voor de wandelaars, al dus de heer de Monije, waartegenover staat zoo zeide de voorz., dat men nu niet ineens allen eigenaren kan vorderen het prikkeldraad te doen verdwijnen. Speci aal het voetpad aan den Gooweg vond de heer Wassenaar een gevaarlijken wandel weg. wat de voorz. ontkende, zeggende, dat hij daar geen hinder van ondervond, niettegenstaande hij daar toch veel wan delde, hetgeen de heer Wassenaar weer in twijfel trok. „Ja U wandelt wat!" zeide spr. onder algemeen gelach. Zooals zoovele zaken Voor het benoemen van tijdelijke agen ten van politie voor het badseizoen drong de heer van der Meer aan op plaatselijke krachten, maar volgens de voorz. waren hier geen menschen met diploma „met aanteekening", een eisch die noodzake lijk gesteld wordt. Tegen het vernieuwen van waarschuwingsborden voor het ver keer, waarmede de betrekkelijke post met 600.moest worden verhoogd, rees nog al eenig bezwaar, maar er bleek niet aan te ontkomen. Voorts vernamen wij, op aandrang van den heer Vogelaar, dat spoedig zou worden begonnen met een al- geheele herziening van de bouwverorde ning, terwijl wederom een levendige dis cussie ontstond over het al of niet goed zichtbaar zijn van de wijzerplaat op den toren van de Ned. Herv. Kerk te Noord- wijk-Binnen. Maar, zooals zoovele zaken, heeft ook deze zaak de aandacht van B. en W. Het brandende voetpad-vraagstuk aan de Beeklaan heeft ook nog seeds de volle aandacht van B. en W.. vernamen wij. Het schijnt wel in de bedoeling te liggen om de houtwal te sparen en daarachter een voetpad te leggen. Maar dan zal met de aangrenzende grondeigenaren moeten worden onderhandeld. In ieder geval: de zaak is niet in de doofpot. Onderwijs. De heer Vogelaar zeide, dat tengevolge van de voorstellen van de commissie thans 3000.op het lager onderwijs be zuinigd wordt maar in werkelijkheid is er toch meer bezuinigd, aangezien de schoolbesturen de hun toekomende ver goedingen niet geheel en al opgebruiken. Aan de hand van de cijfers bewees de voorz. dat dit niet geheel juist was. De meeste scholen hadden blijkens de laat ste 3 jaren meer gebruikt, dan zij gekre gen hadden, welk meergebruik echter voor rekening van de besturen zelf komt. Voorts vroeg de heer Vogelaar een betere splitsing van de onderhoudskosten voor de openbare lagere school. Deze school heeft immers 6 lokalen, terwijl er maar 3 of 4 gebruikt worden voor het openbaar- lager onderwijs en de rest voor andere vereenigingen, als b.v. een gymnastiek vereniging. De voorz. geloofde niet dat daar veel „uit te halen" is. Bovendien worden sommige dingen als electriciteit, betaalt door de vereeniging die het lokaal gebruikt. Werkverschaffingsobjecten- De heer de Monije zou gaarne wat meer drang op het Colege van B. en W. willen uitoefenen om de reeds aangenomen werk verschaffingsobjecten wat vlugger uit te voeren. De voorz. zegt dat het College dienaangaande alles heeft gedaan wat maar wenschelijk was om een vlotte gang van zaken te bevorderen. Dat het vuur torenplan zoo lang duurt, kan het College niet helpen. Eer een werk en vooral dit groote werk, in werkverschaffing kan worden uitgevoerd, moeten er zooveel schijven gepasseerd zijn! (Bedoeld is hier de exploitatie van de noordduinen ten noorden van den vuurtoren). De zaken staan evenwel momenteel zoo, dat spoe dig kan worden begonnen. Voorts is een plan tot aanleg van een fietspad van den Haag naar de Noordhollandsche grens in bewerking. Het wordt een pad var K.M. Een vierde van de aanlegkosten moeten de diverse gemeenten, waardoor heen het pad loopt, bijdragen. Noordwijk heeft een aandeel van 17 K.M., Katwijk van 4 K.M., maar het typische is, dat Kat wijk net zooveel bij moet dragen dan Noordwijk. Dat zijn doornige kwesties, aldus de voorz. Deze zaak is evenwel in ernstige voorbereiding. Dan is er nog een ander object: de bebossching der duinen tusschen Katwijk en Noordijk, maar daar over kunnen B. en W. nog geen mededee- «lingen doen. Ten aanzien van het hoofdstuk steun- verleening aan werkloozen zeide de heer Liefferink, dat hij gemeenten van dezelf- d grootte kenden, die f 1000.minder per week aan de werkloozen uitbetalen, terwijl de heer van der Meer betwijfelde of de Noordwijksohe werkloozen wel zoo veel werklust betoonden als b.v. de Kat- vijkers. De heer Vink zeide, dat hier al- '1 al te veel arbeiders geweest waren in tot den te beteelen grond. Geen geverfde bloemen meer. Toen vernamen wij nog, dat in de eerstvolgende raadsvergadering B. en W. een wijziging van de politieveror dening in den raad zullen brengen, waarbij het voortaan verboden zal zijn langs den weg geverfde bloemen te verkoopen, een bepaling, die zoo wel uit aesthetisch als uit een ander oogpunt ten zeerste is toe te juichen. Toen viel de hamer en werd de begroo ting met op een na algemeene stemmen aangenomen. De heer Liefferink wilde n.l. geacht worden te hebben tegengestemd. Bij de rondvraag vroeg de heer Lieffe rink nog, waarom er nu 2 ambtenaren voor de steunverleening waren aangesteld, terwijl in de vorige vergadering tot 1 be sloten was. Weth. de Witt antwoordde hierop, dat er één ambtenaar voor slechts een paar maanden bij was om door het ergste werk heen te komen, zooals ook in de vorige vergadering besloten was. Voorts was de heer Liefferink ontstemd over het feit, dat in de plaatselijke cou rant geen oproeping voor een tweetal va catures geplaatst was, n.l. voor een amb tenaar van de steunverleening en voor openbare werken. De voorz. antwoordde, dat B. en W. dat niet noodig hadden ge vonden. Nog vroeg de heer Vink over de tot standkoming van den busdienst tusschen den Noord Boulevard en de van Limburg Stirumstraat te Noordwijk-Binnen, in het bijzonder .in welk stadium zulks verkeer de. Ingewijden weten, dat spr. hiermede de plaatsing van een urinoir te N. aan Zee bedoeld, welke nog steeds ontbreekt en waardoor men dan genoodzaakt is „even" naar N.-Binnen te loopen. Een uit voerige discussie over een voorwaarde in een bestek, welke thans vol ede, 'uilen wij onzen lezers maar onthouden, zoodat hierna de voorz. de openbare vergadering, die te half zes voor 1 y. uur werd ge schorst, te ongeveer half tien in den avond sloot om nog geruimen tijd in be sloten zitting door te gaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Landstormavonden. Op Donderdag 24 Februari hoopt als spreker po de jaar'ijk- sche propaganda-avonden op te treden Ma joor H. J. Bangert, Vluotaalmoezenier te Den Helder. Op Vrijdag 25 Febr. spreekt generaal majoor b.d. Ch. Kiès van het Kon. Ned. Indische Leger. Er zullen en kele mooie films worden vertoond over Ned. Indlë. Voor de Landstoimers bestaat gelegenheid hun kaarten af te halen op Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zater dag tydens de schietoefeningen, alwaar ook nieuwe Landstormers zich kunnen opgeven. Tenslotte is er nog gelegenheid tot afhalen op Maandag 21 Februari van 8 tot 9 in het voormalig lokaal der Burgerwacht in de Bruggestraat. Het beloven, evenals vorig jaar met de K. 18, weer belangrijke avon den te worden. AARLANDERVEEN. Correspondentschap. Tot correspondent voor Aarlanderveen is benoemd de heer G. A. Stigier, Noord einde 3. Uitnoodigingen voor vergaderin gen, mededeelingen en berichten gelieve men in den vervolge te bezorgen bij den heer Stigter. BOSKOOP Verkoopactie „Door Eendracht Sterk". Onder voorzitterschap van aen heer A. Pos (waarn. voorz.) kwamen de aangesloten winkeliers der drie Boskoopsche ïviidcten- stanasvereenigingen in hotel Neui bijeen. Na opening door den voorzitter en net verslag van de notulen der vorige verga dering, was hoofdpunt van bespreking de gronoige herziening van het huidige bon- nensteisel. De he<; N. Koste span oved dit stelsel zijn meening uit. Het is n.l. ge bleken, door de minaere vraag van de zijde van het publiek, dat het stelsel van premie-indeeling geen voldoening scnenkt. Langzamerhand komt bij het publiek de meening naar voren, dat alleen zij, die het meest koopkrachtig zijn, altijd de premies winnen en de minder goed gesitueerden steeds achteraan blijven kijken. Hoewel deze opvatting niet juist is, meent de com missie het publiek in dezen toch op een an dere wijze tegemoet te moeten komen. Hierop kwamen verschillende voorstel len van eenige heeren naar voren, b.v. van Oen heer N. Koster, die voorstelde het hui dige bonnenstelsel te laten varen en er voor in de plaats een spaarsysteem in te voeren. Hierbij zou dan een 2,5 pet. uitkee- ring plaats vinden b.v. bij iedere 20 ets aankoop een zegel te verstrekken, teneinde bij een totaal aantal van 1 dit bedrag bij een aangesloten winkelier te besteden. Dit voorstel vond echter geen bijval, zoo- nat tenslotte met algem. stemmen werd be sloten het huidige bonnenstelsel te hand haven, doch de uitkeering der premies an ders te regelen, nl. het hoogste bedrag aan ingeleverde bonnen van elke klasse t.w. guldens, 2 kwartjes, kartjes en dubbeltjes bonnen wordt een premie toegekend, ter wijl achtereenvolgens steeds het gehalveer de bedrag aan bonnen een premie ontvangt B.v. 300 bonnen van 1 klasse heeft een pre mie, dan ook 150 en tevens 75. Zoodoende heeft een ieder kans. Na nog eenige op en aanmerkingen, welke op het genomen besluit echter geen afbreuk deden, werd deze geanimeerde vergadering gesloten. Dienstregeling autobussen. Naar wy uit goede bron vernemen is door de auto bus ondernemingen Trio en Gebr. Buite laar te Waddinxveen besloten hun traject te verlengen tot aan de Bulksche brug, zulks met ingang van de a.s. zomerdienst regeling. Dit beteekent voor de inwoners van de Oostzijde van Boskoop een groot gerief. Waterleiding. Het gemeentebestuur van Reeuwijk is niet bereid gevonden de voor Boskoop geldende watertarieven in rekening te brengen aan de bewoners van den Zwartenweg onder deze gemeente. B. en. hebben besloten het eventeel nadeelig verschil tusschen het volgens de Reeuwijk- sche tarieven verschuldigde en hetgeen verschuldigd zou zijn bij toepasing der Boskoopsche tarieven te restitueeren aan den tot aansluiting verplichten eigenaar. LEIDERDORP. Gevestigd: Th. v. d. Ster en gezin, van der Doesstraat 35 E. Sleeboom, v. d. Valk Boumanweg 41 M. van Vliet, Ruige Kade 3. Vertrokken: W. H. van der Heide, naar Leiden, Utr. Veer 9 P. A. F. Bos- schaert en gezin naar Den Haag, van Zeg- gelenlaan 68 A. J. Vosselman, en gezin, naar Leiden, Rapenburg 44 J. L. van der Klugt en gezin naar Den Haag, Bakker straat 70 J. P. van Grinsven en gezin r.aar Leiden, L. Rijndijk 47. RIJNZATERWOÜDE Ziekenhuisverpleging. Gisteravond vergaderde in café de Boer alhier de vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Eendracht maakt Macht" alhier. De ver gadering was zeer slecht bezocht. De voor zitter, de heer L. Donker, opende de ver gadering met een woord van welkom. Hierna werd door den secretaris,, den heer P. J. Jansen, een verslag van de vorige vergadering en het jaarverslag uitgebracht hetwelk zonder op- of aanmerkingen in dank werd aanvaard. Uit dit verslag bleek dat de vereeniging 303 leden telt. Uit het verslag van den penningmeester, den heer de Boer, bleek, dat de inkomsten over het afgelloopen jaar hadden bedragen 918.67. De uitgaven bedroegen 793.34. Alzoo een batig saldo van 125.33. De aftredende be stuursleden L. Donker en S. J. Visser wer den bij acclamatie herkozen en namen hun benoeming aan. De begrooting voor het kommende jaar werd hierop vastge steld op een bedrag aan inkomsten van 726 98. Ter voorkoming van moeilijkhe den deelde de penningmeester nog mede, dat de contributie in vier termijnen be taald moet worden. Wanneer er een kwar taal om is en men heeft geen vierde ge deelte van zijn contributie betaald, dan heeft men ook geen recht op betaling der verplegingskosten door de vereeniging wanneer men eventueel in het ziekenhuis zou moeten worden opgenomen. Dus men zij gewaarschuwd de contributie op tijd te voldoen. De rondvraag leverde niets op, zoodat de vergadering door den voorzitter gesloten werd. Verbouwing Raadhuis. De verbou wing van het Raadhuis is aan de laagste inschrijvers, de heeren Heemskerk en de Raadt van Ter Aar gegund. Gistermorgen is men met de uitvoering van het werk begonnen. De centrale verwarming zal uitgevoerd worden door den heer W. den. Hertog Azn. te Alphen a. d. Rijn. TER AAR De Verkennersbeweging. Onder aus piciën van de R.K. Ontwikkelingsclub kwam gisteravond de oud-kapelaan, de weleerw. heer B. G. Henning, een causerie houden over de Verkennersbeweging, toe gelicht met film, geheel eigen opnamen. Wanneer de voorzitter tegen half acht overgaat tot de opening, schijnt de belang stelling niet bijster groot te zijn moge lijk het barre koude weer als oorzaak. Na verwelkoming van den pastoor, kapelaans en d eaanwezige leden, neemt kapelaan Henning het woord. Het doel van deze beweging heeft spre ker op een vorige bijeenkomst duidelijk uiteengezet, doch voor de onbekenden wordt in groote lijnen uitgestippeld de in deeling van de leeftijden, acht tot twaalf jaar de welpen, twaalf tot zeventien jaar d everkenners, daarboven de voortrekkers, voorts het ontstaan van de namen die aan de aalmoezeniers en hopmannen worden gegeven. „Bij ons in de rimboe" was de eerste film, waarin wij op gemakkelijke wijze het werk van de welpen konden gadeslaan, (-veneens de overgang naar de verkenners met tot slot „een dag in het verkenners- land". Na een korte pauze werd de jamboree- film vertoond. Voor hen die niet het voor recht gehad hebben dit afgelcopen jaar de vijfde groote jamboree te zien, moet deze organisatie iets geweldigs zijn geweest, maar ook zij, die wel een dagje naar Vo gelenzang zyn gegaan, hebben opnieuw genoten van het massale werk onder lei ding van den chiefscout, Baden Powell, het vormen van een wereld-broederschap. Bfj de rondvraag gaf aalmoezenier Hen ning een duidelijk en klaar antwoord op verschillende vragen. Hierna sluiting van deze interessante avond, wat voor ons be teekende een verkenning in het verken nersleven. REEUWIJK. Wegverbetering. In de afdeeling Ran- denburg, waar de weg in werkverschaffing zal worden verbreed, is men thans begon nen om langs den weg de door de sierteelt centrale ingenomen boomen en planten, afkomstig van de kweekerijen te Bos koop, in de sloot te deponeeren ter ver nietiging van de boomen en planten en ter aanplemping van den weg, waaroverheen baggerspecie zal worden aangevoerd. Het ligt in de bedoeling de wetering langs den Middelburgschen weg uit te diepen, en de daaruit verkregen bagger te vervoeren naar den Rand enburgschenweg ter ver breeding en ophooging. De uit te voerer werker in werkver schaffing tot verbreeden van den Ouden- weg zal met klei, afkomstig van den Ouden Rijn, plaats hebben, terwijl de werken ter verzwaring van den dijk van polder Vet- tenbroek zullen geschieden met klei uit den polder Vettenbroek zelf. Voor al deze werken is een aanvrage aan het Rijk om subsidie gedaan, NIEUWE-WETERING. Oranjevereeniging „Eensgezindheid". Deze nog maar kort geleden opgerichte vereeniging heeft bij de feestelijkheden rondom de blijde gebeurtenis in ons Vor stenhuis in een lang aangevoelde behoefte voorzien. Het eerste optreden naar buiten is een bewijs geweest, dat er voldoende le venskracht in de nieuwe vereeniging zit en dat er door eensgezinde samenwerking van alle ingezetenen iets goeds is tot stand gekomen. In café Remmerswaal is gisteravond een ledenvergadering gehouden, waarvoor groote belangstelling was. Nadat de secre taris nog eens in het kort de oprichting geschetst had in z'n notulen uit de vorige vergadering, stelde de voorzitter thans de finitief vaststelling -an statuten en huis houdelijk reglement. In zeer opgewekte geest en aangename verstandhouding passeerden de verschil lende bepalingen de revue; eenige opmer kingen en aanvullingen, zoodat ten slotte alles goed sloot en de vereeniging uitein delijk 'n vaste grond onder de voeten had. Volgden verder enkele besprekingen over de contributie-aangelegenheden, waarbij een bode, n.l. M. Spring in 't Veld, werd aangesteld, die vóór Augustus van dit jaar de gelden zal innen. Als een bijzonder be wijs van sympthie bood een der leden den voorzitter een hamer aan, om daarmede zijn functie naar behooren te kunnen ver vullen. Het instrument werd door den voorzitter met enkele toepasselijke woor den dankbaar aanvaard. Een der leden stelt vervolgens voor, dat de Oranje-vereeniging donateur zal wor den van de fanfare „Door Gunst Verkre gen", waardoor deze twee vereenigingen nog meer aan elkaar gebonden, hetgeen toch noodzakelijk is voor een vroolijke en stemmige feestviering. Met dit voorstel hebben allen zich vereenigd verklaard en het voetstoot aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de voorzitter de vergadering, dankte voor de groote opkomst en voor de sympathie, wel ke de vereeniging reeds tijdens haar kort bestaan mocht ondervinden. Reedt telt „Eensgezindheid" honderdzeventig leden. Mogen ook zy die nog even afwachten, thans de tijd gekomen acl.ten om zich aan te sluiten bij deze om haar doel zoo echt algemeene, iedereen bindende vereeniging. En dan: 1938 is weer een jubileumjaar we gens het 40-jarig landsbestuur van Konin gin Wilhelmina. WOUBRUGGE. Ziekenfondsen. Door het Centrale Be stuur van de Ned. R. K. Volksbond te Am sterdam is bij het gemeentebestuur een verzoek ingekomen om ten behoeve van de groote gezinnen een bijslag te verlee- netn in de door de hoofden dier gezinnen te betalen ziekenhuisfondspremie. Het ver zoek maakt melding van de verplichting, welke het gemeentebestuur op de werkloo zen heeft bijgelegd teneinde te zorgen dat elke werklooze aangesloten is en blijft bij de ziekenhuisverplegingsfondsen. De hier aan verbonden kosten behooren door die werkloozen geheel te worden betaald. Ge meld Centraal bestuur verzoekt nu een gedeelte van deze verplichte kosten voor rekening der gemeente brengen. B. en W. kunnen tot deze hulpverlee ning echter geen vrijheid vinden. De hierbedoelde kosten vormen een zeer kleine fractie van de wekelijksche onder steuning, terwijl de administratieve werk zaamheden omgekeerd evenredig zijn aan de financieele voordeelen. Er wordt even wel op gewezen, dat de gemeente reeds een niet onbelangrijke bijdrage verleent in de ziekenfondskosten, welke voor de werkloozen per week varieeren tusschen 20 en 75 cent. Poldervoorzitter. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Oudendijk werd, in de vacature F. Kroes, benoemd tot voorzitter het lid van het bestuur Th. Zwetsloot. Het voorstel van de gemeente Woubrug- ge om een landarbeiderswoning, waarop door de gemeente een le hypotheek was verleend, tegen het bedrag dier hypotheek over te nemen teneinde die woning te be stemmen als ambtswoning voor den ma chinist van den polder, werd goedgekeurd. ZOETERWOUDE Graal. Vrouwelijke jeugdbeweging voor Katholieke Actie. Dinsdagavond 7.30 uur: Zangclub onder leiding van den heer A. Stringa O.S.Cr. Zorgen de leden er s.v.p. voor op tyd aan wezig te zijn. Nieuwe leden zijn ook iede- ren Dinsdagavond welkom. Dinsdagavond ook handwerkclub. Aan- van 7.30 uur. Woensdagavond: 7.30 uur worden alle leden van de naaiclub verwacht, dan zul len jullie dezen en den volgenden Woens dag werken onder leiding van een andere lendster. Zondagmiddag: na de Congregatie rei dansen. In het vervolg behoeven de leden op de club geen contributie meer te be talen. Het geld zal aan huis worden ge haald. Dus erg gemakkelijk. ZOETERWOUDE (H. R.). Volksbond. De leden worden er aan 'lerinnerd, dat de jaarvergadering wordt Tehouden hedenavond. Aanvang 8 uur. Aller opkomst is gewenscht

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10