RIJNSTREEK MAANDAG 14 FEBRUARI 1938 t)E LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 1 GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JK Onder voorzitterschap van Burgemees ter van de Mor.tel kwam de Raad dezer ge meente in openbarevergadering bijeen. Af wezig was de heer C. G. J. Alkemade Sr., met kennisgeving. Na de opening met gebed wijdde de voor zitter eenige gevoelvolle woorden aan de heugelijke gebeurtenis der geboorte van Prinses Beatrix, welke woorden door alle leden staande werden aangehoord. Een uitgebreide lijst van goedkeuringsbe sluiten door Ged. Staten en Kroon pas seerden daarna de hamer. Daaronder was echter ook één besluit, waarbij Ged. Sta ten hun goedkeuring hadden onthouden, n.l. aan 't raadsbesluit tot wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1937, waarop de post tegemoetkoming in de vervoerskos ten van leerlingen die niet meer in den leerlichtigen leeftijd vallen, voorkwam. Het is een post van 100, welke in zeer bij zondere gevallen voor hier ter plaatse woonachtige en elders schoolgaande kin deren zou worden besteed als tegemoetko ming in reiskosten, en waarvoor zooals ge zegd, de lager onderwijswet en de leer plichtwet niet meer geldt. Overeenkomstig een vroeger hieromtren' genomen raadsbe sluit, gaat het gemeentebestuur nu in be roep bij de Kroon. De heer Schelvis gaat heen. De voorz. deed thans mededeeling van een ingekomen schrijven van den heer W. Schelvis .R.K.S.P.) waarin hij ontslag nam als lid van den Raad in verband met zijn a.s. in dienst treding bij de gemeente. In sympathieke bewoordingen luidde de voorz. den heer Schelvis uit, hem schetsend als iemand die altijd goed geprepareerd ter vergadering verscheen en met kennis van zaken en veel interesse aan de bespre kingen deelnam. Ook als lid van de com missie voor het uitbreiidngsplan heeft spr. den heer S. dikwijls ontmoet, voor welk werk de heer S. zeer veel belangstelling heeft aan den dag gelegd. Spr. hoopte ten slotte, dat het hem en zijn gezin in zijn nieuwe functie goed moge gaan. Met gemengde gevoelens zeide de heer Schelvis afscheid te nemen als lid van den Raad. Het speet hem zeer als zoodanig te moeten heengaan en men kon het spr. aan zien, dat deze uiting hartelijk gemeend was. Daartegenover stond, dat hij zich zeer verheugde, dat hij door zijn nieuwe func tie thans in staat werd gesteld in het on derhoud van hem en zijn gezin te voor zien. Dank bracht spr. aan den Raad en B. en W. voor de aangename samenwerking en wenschte den Raad onder Gods beste zegen een goed bestuursbeleid toe, daar bij hopend, dat deze begrootingsvergade- ring de laatste moge zijn waarin een be grooting zonder buitengewone middelen sluitend moet worden gemaakt. „Zeg bij het afscheid slechts zachtjes „servus", zei- de Frits Hirsch, en deze wijsgeer kreeg weer gelijk! Een adres van den heer C. van Riel om de onlangs door de Kroon goedgekeurde verordening op de sluiting van de kappers zaken op Maandagmiddag niet tijdens het badseizoen van toepassing te verklaren, werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Goedgekeurd werd de begrooting van het weeshuis voor 1938, waarna een uitvoe rige discussie ontstond over den verkoop van een strook grond aan de van Panhuijs- straat. Hieromtrent werd besloten aan de N.V. Elsrijk te Amsterdam een perceel bouwgrond te verkoopen aan de van Pan- huijsstraat ter grootte van ongeveer 1200 M2, voor den prijs van 5.25 per M.2, dit is in afwijking van den grondprijs, die vastgesteld werd in de raadsvergadering van September 1931, welke prijs een kwar tje hooger was. Deze verlaging is echter een gevolg van de onlangs aangenomen bouwstratenverordening, waardoor bij be bouwing van den grond nog 0.50 per M.2 „omslag" moet worden betaald. De heer van der Wiel vond deze grondprijsverla ging in verband met de omslagheffing niet heelemaal juist, waarbij de heer de Vree- de zich aansloot. In verband met een ingekomen bouw plan van den heer G. A. Janson tot ver bouwing van het perceel op den hoek van Limburg StirumstraatLindenhofstraat, werd besloten de rooilijn aldaar te wijzi gen, waartegen noch uit een verkeersoog- pnt, noch uit een aesthetisch oogpunt be zwaar bestond. Vervolgens werden B. en W. wederom voor den tijd van 5 jaren gemachtigd klei ne stukjes grond aan te koopen, een be stuursbevoegdheid van den Raad, welke in gevolge de gemeentewet aan B .en W. kan worden gedelegeerd.- Verbetering Huis ter Duinstraat. Over de hierna aan de orde zijnde verbe tering van een gedeelte van de Huis ter Duinstraat schreven wij reeds uitvoeriger. De leden betuigden eenparig hun volle in stemming met deze mooie verbetering, die de gemeente bijna ƒ37.000 kost. De heer Liefferink betreurde het echter, dat het kleine stukje vanaf villa „Duna" tot aan den Ouden Zeeweg niet bij deze verbete ring getrokken was, maar dit scheen op be zwaren inzake grondaankoop afgestuit te zijn. Hierover zou de voorz. in besloten zit ting nog wel enkele mededeelingen doen. Het liet zich aanzien, dat ook deze kwes tie wel in orde komt, maar voorloopig zal met den meesten spoed worden begonnen met gedelte van deze straat vanaf den Nieuwen Zeeweg tot aan genoemde villa, om overeenkomstig de wensch van den heer de Vreede en diverse andere heeren nog voor het a.s. badseizoen hiermede klaar te zijn. Op een daartoe door den heer de Monije gestelde vraag vernamen wij nog, dat de gasverlichting gehandhaafd blijft, aangezien zulks volgens weth. Meijer voor- deeliger is, gezien gas een eigen product is en electriciteit niet. Die moet immers van Leiden betrokken worden. Of de straat openbaar zal worden aanbesteed, dan wel in eigen beheer zal worden uitgevoerd, is een kwestie, die B. en W. naar „bevind van zaken" zulen uitmaken, daarbij rekening houdend met het vroeger genomen raads besluit om zooveel als mogelijk is openbaar aan te besteden. Alvorens over te gótan tot de behandeling der gemeente- en bedrijfsbegrooting°n, gaf de voorz. gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen, waarvoor dit jaar niet erg veel animo bleek te bestaan. Zijn B. en W. zoo naief? Alleen de heer Liefferink gaf in een meer uitvoerig betoog duidelijk zijn misnoegen te kennen over het feit, dat B. en W. met een begrooting durfden te komen, die een nadeelig saldo van 84.000 vertoonde, welke geheel moest worden gedekt door de algemeene reserve, waardoor deze dan nog slechts 5000 zou bedragen. Met een derge lijke reserve op een totaal van ongeveer 8 ton, zou spr. het dagelijksch bestuur willen aanraden, bij het naar Den Haag gaan om de goedkeuring van Ged. Staten te verwer ven, meteen maar even door te loopen naar den Officier van Justitie om faillissement aan te vragen. B. en W. zullen toch niet zoo naief zijn aldus spr., om te meenen, dat deze begrooting wordt goedgekeurd. Of hebben B. en W. gemeend de verantwoor delijkheid van zich af te moeten schuiven, door deze begrooting maar bij den Raad in te dienen en dan aan den Raad maar over te laten om met voorstellen te komen tot verlaging der uitgaven of verhooging der inkomsten, laatstgenoemde hetzij door be- lastingverhooging of door nieuwe belas tingen? Ook de begrotingscommissie is, aldus spr., blijkbaar ontsteld geweest en heeft nog getracht de figuur iets drage lijker te maken, hetgeen haar ook gelukt is, hoofdzakelijk door verlaging van som mige percentages van de afschrijving bij de gemeentebedrijven, waardoor de alge meene reserve nog tot pl.m. 20.000 is ver hoogd. Waarom kwamen B. en W. zelf niet met dit voorstel? Spreker geeft den Raad ten slotte ern stig in overweging deze begrooting niet te behandelen, doch terug te zenden aan B. en W., om een en ander nog eens degelijk te onderzoeken, alsook over de vraag of goedkeuring van deze begrooting kan wor den verkregen zonder belastingverhoo gd. Een verregaand slappe houding. Ook de heer Vogelaar gewaagde van een verregaande slappe houding van het da gelijksch bestuur en meende dat hoe on gaarne ook de eenige uitweg was: óf galastingverhooging, óf drastische maatregelen als b.v. schrapping van de uitgave voor den kweekeling bij de o. 1. school, waardoor de bijzondere scholen ook dezen post zullen moeten derven, al hoewel spr. een warm voorstander is van bijzonder onderwijs. Zoo niet, dan zal Noordwijk's zelfstandigheid spoedig wor den ondergraven. De heer Caspers liet een ander geluid hooren en was volkomen doordrongen van de vele moeilijkheden, waarmede B. en W. door den langdurigen crisis te kampen hadden gehad. Zooveel mogelijk hebben B. en W., aldus spr., getracht op verschillen de posten te bezuinigen; enkele posten zijn echter iets verhoogd, maar dat heeft de Raad destijds zelf goedgevonden. De heer van der Wiel zeide, dat er wel wordt gepraat over een slechte begrooting, maar dat is niet de schuld van B. en W. Spr. zou het voorstel van den heer Lieffe rink om deze begrooting niet te behande len, willen ondersteunen, indien de heer L. dan zelf met een nieuwe begrooting zou willen komen, die beter en sluitend is. Ne gatief werk te verrichten is niet zoo ge wichtig, aldus spr., als positief. De heer van der Meer ging in groote lij nen met de begrooting accoord. Spr. kwam er eerlijk voor uit, niet zoo direct te kun nen zeggen of hier en daar. nog iets te „vinden" is. Maar wel zou spr. aan B. en W. den Raad willen geven geen royalitei ten uit te halen en zoo sober mogelijk de gemeente te besturen. Jaarlijks stijgen de uitgaven nog, ook in vergelijking met nog slechts enkele jaren terug. Daarom: sober heid is de aangewezen weg. Laten we ons niet voor royaler uitgeven, dan we zijn! Het spaarduitje wordt opgemaakt. De voorz., de diverse sprekers beant woordend, zeide, dat het college van B. en W. genoeg verantwoordelijkheid bezat en dat een lid van den Raad hun dat niet behoefde te zeggen. Spr. vroeg den leden uit de begrooting eens te halen die uitga ven, die de gemeente langs wettel ij ken weg worden opgediend. Voorts zeide spr., dat vele uitgaven noodig zijn geworden, omdat hier een achterstand was, b.v. voor wegenverbetering e.d. Spr. vindt het ten slotte heel logisch, dat een reserve, die ir: goede jaren is gekweekt voor de slech te jaren thans wordt opgebruikt. Leest met aandacht de advertenties In Uw Dagblad I ALPHEN AAN DEN RIJN „St. Deus Dedit". Op 11 Febr. hield „St. Deus Dedit" haar jaarvergadering. De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet. De notulen van de vo rige vergadering werden goedgekeurd. Jaarverslagen van den penningmeester en secretaris waren in orde. De controle-com missie bracht een gunstig rapport uit. Door den voorzitter werden eenige mede deelingen gedaan, over het a.s. jubileum van den bondsvoorzitter, over het looncon- tract, dat door het hoofdbestuur is 'opge zegd. O.a. spoorde de voorzitter allen aan om bij het jubileum van den bondsvoorzit ter allen te communie te gaan. Tot voorz. werd met algeemeene stemmen herkozen de heer A. v. d. Tol. De heer Jac. de Jong werd tot lid van de contr. commissie ge kozen. Nu krijgen wij nog een mooie en leerzame toespraak van den geestel. ad viseur. Spr. spoorde de leden ten sterkste aan tot het bijwonen van de cursus avonden van den Volksbond, welke zoo leerzaam zijn. Hierna sluiting. Actie metaalbewerkers. De samenwer kende metaalbewerarsbonden hebben een actie voor verbetering der arbeidsvoor waarden van het personeel der machine fabriek en scheepswerven van de firma Boot ingezet. De directie is verzocht de loonen met 10 procent te verhoogen, drie vacantiedagen te geven, de Christelijke feestdagen aan alle arbeiders door te betalen, extra-beta ling voor'overwerk en uitbetaling der reis- uren met 100 pet. Jan de wind.De etalageruiten van het sigarenmagazijn „Avanti", hadden juist, zooals dit in dames-term luidt, een Zaterdagsche beurt gehad, toen plots de wind de verrichte arbeid ongedan maak te. Een rijwiel smakte tegen de ruit, die geheel verbrijzeld werd. Verzekering dekt de schade. BODEGRAVEN HET ONDERLINGE ZIEKENFONDS Bestuur wilde aftreden Onder groote belangsteling vergaderde in hotel van Haaften het Onderling Fonds voor Ziekenverpleging. Uit de convocatie bleek dat het heele bestuur voornemens was af te treden. De voorzitter, de heer Jac. Groenen dijk deelde mede, dat er in den kring van het bestuur een geschil was geweest met een der leden over diens beheer, waarmee de overige .leden niet accoord konden gaan. De arbitrage-ccmnjiissie deed uit spraak, maar de overige bestuursleden meenden niet langer de verantwoorde lijkheid te kunnen dragen, wanneer het bewuste bestuurslid bleef. Sindsdien heeft deze echter zijn ontslag aangeboden en is de zaak bevredigend opgelost. Op spre kers verzoek werd over deze kwestie niet gediscussieerd. De zaak kwam eerst opnieuw naar vo ren, toen aan het eind der vergadering de bestuursverkiezing moest plaats hebben. De bestuursleden, die ontslag hadden 'ge vraagd meenden op hun genomen besluit niet te kunnen terugkomen, tenzij de ver gadering dat vroeg. Dat geschiedde en met alg. stemmen werd het verzoek aange nomen. De aftr. heer C. de Groot werd herko zen, terwijl in de vacature werd gekozen de heer C. Bekker Bzn. Benoemd werd tot lid der arbitragecommissie in de vacature Burggraaf de heer J. Jongeneel en tot controleurs der boeken de heeren A. Schu- ling, A. de Vos en P. Verbeek. Voorts werden enkele minder belang rijke reglementsherzieningpn aangenomen. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot het aanstellen van een contro leerend geneesheer. De kas der vereen, had een slecht jaar. Het aantal patiënten was aanmerkelijk toegenomen en het aantal verpleegdagen steeg tot 3273 tegen 1973 in 1936. Dat kostte 3285 meer, behoudens de meerdere vervoerkosten. Geen wonder, dat de rekening sloot met een nadeelig saldo van 2997.52. Het kapitaal was daardoor vrijwel verdwenen, maar er bleef een reserve van ruim 5000 beschikbaar. Andere kassen in de Rijnstreek hebben dit jaar dergelijke ervaringen opgedaan. Men hoopt dat het een tijdelijk verschijnsel is en dat de controle zal voorkomen, dat pa tiënten noodeloos lang in de ziekenhuizen blijven liggen. LEIDERDORP. R.-K. Sportver. „Meerburg". De se nioren hebben indoortraining op Donder dagavond. MEIJE—ZEGVELD. Benoeming. Aan het hoofd van de R. K. school alhier is gedurende eenigen tijd rust voorgeschreven. In zijn plaats is voor dien tijd benoemd mej. M. C. Groenendijk uit Nieuwkoop. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK. „Stille Omgang". Op Woensdag 16 Febuari te 8 uur zal in de zaal van mej. wed. Verhaar een vergadering worden ge houden voor de leden van het Genootschap van den Stillen Omgang. De agenda bevat o.a. bespreking reisregeling, lezing: met als onderwerp „God wil van ons".... met lichtbeelden. Gezien het groote getal leden, die jaar lijks optrekken naar de H. Stede uit de drie plaatselijke parochies, behoeft het ook geen twijfel of zeer vele leden zullen op deze vergadering tegenwoordig zijn. Dus mannen van de parochie van St. Bernar- dus, St. Michiel en H.H. Engelenbewaar ders vult a.s. Woensdag de zaal tot in de uiterste hoeken, en toont uw aller belang stelling voor dit zoo doeltreffend genoot schap. De toegang is geheel vrij. Ook voor niet-leden. HAZERSWOUDE. GeborenElizabeth Aafke, dochter van M. v. d. Haven en A. Sikma Engel- brecht, zoon van H. van Rooyen en A. M. van Klaveren. Overleden: Johanna van Kleef, 47 jaren, gehuwd met J. E. van Ooyen Wilhelmus Smits, 56 jaar Hubertus van der Zwaan, 66 jaar, gehuwd met M. J. Rodenburg. Vertrokken: Wilhelmina Ammer- laan, A 170 naar Heythuyzen 232 D. J. Vennik, D 122, naar Enkhuizen, Snouck van Loosenpark 48 H. W. Zonderop, A 60, naar Warmond, Heerenweg 84 A S. C. van den Hoorn, Zonneveldstraat 2, naar Voorschoten, Leidsche straatweg 248. LEIMUIDEN. Groene Kruis. De vereeniging het Groene Kruis hield haar jaarvergadering in het café van Graas, alhier. De voorzit ter, de heer Mu-ijs, opende met een woord van welkom aan de leden de vergadering. Spr. riep de clementie in van de verga dering, omdat hij voor het eerst als voor zitter deze vergadering leidde. Tegenwoor dig waren 32 leden, o.w. de eere-voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen en de geneeskun dig adviseur dr. Stapensea. Ook tot deze heeren sprak de voorziter woorden van waardeering voor hunne tegenwoordigheid. Spreker kon met genoegen constateeren, dat de vereeniging reden tot dankbaarheid had. In het afgeloopen jaar werd in samen werking met de vereeniging Ziekenhuis- veruleging, de vereeniging Wijkverpleging afd. Leimuiden, nieuw leven ingeblazen. Deze vereeniging, die zeer arm aan leden was. is nu wederom aan het bloeien. Nieu we leden zijn alweer toegetreden. Spreker zou gaarne willen dat de vereeniging wijkverpleging samen gesmolten kon wor den met Ziekenhuisverpleging en Groene Kruis, doch deze wensch zal wel niet zoo gemakkelijk in vervulling gaan. Hierna werd het woord gegeven aan den secretaris voor het lezen van de notulen en het uit brengen van het jaarverslag. Uit het jaar verslag blijkt, dat de vereeniging vooruit was gegaan in ledental. Vorig boekjaar 327, dit boekjaar 333. Door de Emmabloem- collecte voor T. B. C-bestrijding werden dit jaar 2 patiënten uit deze gemente ge steund met geldelijke bijdragen. Vervol gens was het woord aan den penningmees ter voor het financieel verslag. De inkomsten over het afgeloopen boek jaar bedroegen 540.94, de uitgaven 522.77, batig saldo van ƒ38.17. Voorts is er een spaarbankboekje groot 1044.23. De commissie tot het nazien der rekening bracht bij monde van den heer Wolken ver slag uit, die de boeken en bescheiden in orde hebben bevonden. De begrooting over 1938 werd door de vergadering goedge keurd. Hierna werd verslag uitgebracht door de commissie van toezicht op het ma teriaal en door den afgevaardigde van de Algemeene Vergadering. Door de verga dering werd het bestuur gemachtigd we derom 2 afgevaardigden te zenden naar de Algemeene Vergadering. De aftredende be stuursleden de heeren O. D. Offringa, K. L. Lissenburg, D. L. Hakker en P. de Jeu wer den herkozen. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt, waarna de voorzitter met een woord van dank de ver gadering sloot. Bouwen. Door B. en W. is aan den heer v. d. Kamp vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis. Geboren Adriaantje Magdalena d. van C. van Staveren en A. M Bulk. Anna Cornelia d. van P. W. Lemmers en A. van der Linden. Ondertrouwd: J. J. Omtzigt 47 j. en M. V. van Saase 36 j. wonende te Voor schoten. NIEUWERBRUG Gemeenteraad Barwoutswaarder De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van den loco-burgemeester wethou der Joh. Verhoeff. Wegens ziekte was bur gemeester P. i. Brunt verhinderd deze ver gadering te presideeren. Op verzoek van de Oranjevereeniging te Nieuwerbrug om subsidie voor tractatie der schoolkinderen bij de plaats gehad hebbende „blijde gebeurtenis" wordt na eenige discussie besloten 0.30 per school gaand kind uit te trekken en dit te ver strekken aan de Oranje-vereeigingen zoo wel te Nieuwerbrug als andere. Op de vragen van het raadslid J. G. Krieger betreffende de verdeeling van den steun B aan werkloozen wordt voorge steld deze in besliten zitting te behandelen hetgeen wordt aangenomen. Een wijziging verordening veldwachters, in verband met genomen besluiten tot verleening van een huurtoeslag, wordt z. h. st. aangenomen evenals een wijziging gemeentebegrooting dienst 1937. NIEUWKOOP. Ergerlijke baldadigheid. Van den aan nemer van den sluisbouw te Slikkendam, de B. uit Mijdrecht, werd in den avond of nacht blijkbaar uit baldadigheid een mo- torpomp van z'n stellage in de bouwput geworpen. De pomp, die een waarde had van 300.werd hierdoor vernield. Mariavereeniging. Mej. B. Hakkeling, die benoemd werd tot presidente van de Mariavereeniging, heeft voor deze benoe ming bedankt. ZOETERWOUDE. Uitvoering „Sint Genesius". Giste. avond heeft de tooneelafdeeling „Sint G*. nesus" van de Katholieke Gezellenvereeaj. ging „De Roode Adelaar" opgevoerd. was een buitengewone belangstelling, zeüj de tribune moest op het laatste oogenblu gereserveerd worden. De belangstelling ook algemeen; de Praeses van de K.G.V, Deken Jonckbloedt, Pastoor Klaverweide; en Pater Kauling woonden de uitvoerig bij. De regie was in handén van den Vice. Praeses, Kapelaan Duivesteijn. Het stuk „De Roode Adelaar*' speelt aan het nationaal front tijdens de jongste Spaansche burgeroorlog. Het heeft in vel? opzichten de spelconstructie van de stuk- ken die ook in de vorige eeuw voor lief hebberij werden geschreven. Er is gespeculeerd op het verlangen var. het publiek tot sensatie. De verschrikkingen van den oorlog, vooral in de geluiden van de vliegaanvallen, schieten en allerlei oor- logsgedoe worden gebruikt om een gewel dige 'sfeer te scheppener vallen zelfs dooden op het tooneel, door het geklikklak van een revolver. Het publiek houdt daar wel van en al zija die knalbommen niet bepaald geschikt bnt de zaal rustig te houdenmen verschrikt, men ruikt de kruitdamp en men weet..,, het spel zit midden in de Spaansche bur geroorlog. Dertig jaar geleden, hadden wij reeds af. gesproken, we zouden bij het spel voor kin deren geen politie-agent op het tooneel be spotten en in het „groote" spel zou de dolk en de revolver niet meer gebruikt worden. Het was n.l. reeds zoover gekomen, dat wij een dolk construeerden, een holle, waaruit bloed kon spuiten en waarbij, als de ver raderlijke stoot werd toegebracht, het bloed des moordenaars hand kon bevlekken,. rood bloed van roode wijn gemaakt. We zouden ook geen „zwevende engel" meer ten tooneele voeren, want het publiek be greep immers, dat het niet echt wasde engel lag op een wipplank en werd doo: een kunstlievend lid „zwevend" gemaakt. Trouwens het publiek gierde van 't laches als er weer een engeltje uit de coulisses schoot. Het publiek wordt op den duur van die moorden op het tooneel ook niet koud mee, De schrijvers Guil. Dumont en F. vai Duinen hebben wel alles er bijgehaald ors het publiek te voldoen. Er was een zeer groote speelkracht noo dig om dit stuk met de geweldige emoties ten tooneele te brengen en het moet ge zegd de goedé regie had met de toewijdinj van de spelers een goed geheel gemaakt es de goede verzorging met de beperkte mid delen heeft het geheel voltooid en het groo. te uitbundige succes tot loon gebracht. Wel opmerkelijk is het dat juist in dt rustige spelmomenten de karakteriseeriii| het beste tot werkelijkheid kwam. Het wa.' zeer stil in de zaal in het tafereeltje, waarii de schrijvers het heimwee ook nog toep» ten om het geheel nog dramatischer te ma ken. De mooie melancholische zang vai den vlieg-officier en het mooie spel vai zijn collega maakten het zoo mooi en vooi de zaal boeiend. De zeer moeilijke rol, van Pater Ara- brosio wist tot het einde de waardige fi guur te houden; deze speler kan het vet beter en zal dit gaarne toegeven. Was studie te kort? „Sint Genesius" weet de volle waardee ring van het publiek te hebben en het mo ge deze club een aanmoediging zijn wee spoedig een mooie avond te geven. R.K. Bond van Oud-Cursisten. Vrij dagavond, tegelijk met de L.T.B., verga derde de R.K. Bond van Oud Cursisten. Het was vergadering, meer eigenlijk eet afscheidsavond, want de voorzitter, de hee: G. de Jong, die van de oprichting af den taak heeft vervuld en de secretaris de hee C. J. van Leeuwen Az„ gingen heen. Het jaarverslag bracht een dankwoori aan den voorzitter voor zijn toewijding, he werken voor de vakbelangen van de jong* boeren. Er werden vier vergaderingen ge houden en met waardeering wordt meldinj gemaakt van de leerzame inleidingen, die de heer H. Friebel heeft gehouden. De mededeelingen waren, dat er ee: melkcursus zal begonnen worden en ooi dat er een excursie zal gehouden wordei naar de bedrijven op de Z.-H. eilandet Voorne en Putte. Het financieel verslag van den penning meester de heer Jac. van Meurs gaf ea bezit aan van 21.38. Er werd ook nog een bespreking gehot den over de positie waarin de Bond is ho men staan, bij de oprichting van de Be drijfsvereeniging Rijnstreek West. Re« vroeger heeft de heer A. C. Paardekoope afgevaardigde van de L. T. B. tevens voor zitter van Rijnstreek West het voortbestaa ondanks deze concui*rentie verdedigd. D leden van den Bond van Oud Cursiste hebben dan ook toegang tot de vergaderifli van Rijnstreek West. Tot Bestuursleden werden gekozen A heeren Jac. van Haastern en L. van de Zon jr. Nadat hartelijke afscheidswoorden p sproken tot den voorzitter en den secreti ris, zoowel door de leden als van af de h stuurstafel, woorden van dank voor b( vele werk door beide functionarissen, wed de vergadering gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Stormschade. De orkaan-stooten, wd ke de laatste dagen de gure noordwest* buien vergezelden, blijken nogal enkeb schade te hebben aangericht aan kassen plat-glas. Bij verschillende kassen wö den ruiten ingedrukt, op andere plaats® omhooggeslagen, welke in hun val dubfod schade aanrichtten. Vele tuinders kref* averij aan aardbeienbakken, waarop Kl maar kort de ramen liggen. Over het al? meen blijkt de schade geen catastrophe omvang te hebben: het maximum dat vernamen was 30 kapotte ramen, Nit® min vooral in deze tijden onaangename? beurtenissen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14