Valsch spel KRANSHECHTING TE HEILIGERLEE. Een eigenaardig intermezzo tijdens den inter- Jan Boon in actie tijdens de Nederlandsche ski-kampioen- Voor het nieuwe mailschip «Oranje- der Stoomvaart Mij «Nederland», dat academialen Engelschen kampioenschapswedstrijd schappen, welke te Arosa gehouden zijn bi' de Ned' „nbouw is. werd Woensdag FEUILLETON .Naar het Engelsch van ANNIE S. SWAN. 35) Hy weet niets van het codicil en de hemeJ verhoede, dat hij het ooit te we ten komt Het is onze plicht, de plicht van ons ïllen, het voor hem geheim te hou den. En nu iroel ik gaan. Het spijt my, dat ik geen prettiger tijding voor u had. Mag ik u nog golukwenschen met uw nieu we woning? Het is iiet mooiste huis dat ik in langen tyd gezien heb. Mynheer Deedes, u weet méér dan li wilt zeggen en ik geloof, dat u niet op recht tegenover mij bent. Deedes glim!a< hte. Er ys niets meer te zeggen. Mynheer Jack vindt het n.e' prettig, dat zijn broei getrouwd is. Oo!' by bad miss Hamlyn lief. Dus ik bid u, laat r»t*m met rust. Men zeg' altijd, dat dc tijc »n zulke zaken won deren verricht, ofschoon jk niet uit onder vinding spreek Goeden morgen, mrs. Saf- fora De laatste weerden van Deedes wierpen ten minste eenig licht op de geheimzin nige zaak, maar Letiüa Safford voelde zich weinig op haar gemak, loen zy met haar gedachten allen bleef. Zij had een gejoel of Nemesis haar op de hielon zat. Doch er gingen ma3r.den en maanden voorbij voordat Nemesis zich aankon digde. Een opzienbarende bekendmaking. De kantoren van het blad van Slains waren gelegen op de Markt, dicht bij het raadhuis Bij elke wekelijksche verschy- ning werd volgens oude gewoonte een korte inhoud van het blad aan het raam en buiten aan de deur opgehangen. Op den eersten Vrijdagmorgen volgen de op het bezoek van Deedes in Liverpool, was deze bekendmaking bijzonder groot en luidde: Verkiezingscrisis. Nieuwe en interessante ontwikkeling in het Oostelijk district. Mr. Jack Safford biedt zich aan en is aanvaard als candidaat voor de Liberale Partij. Broeders bestrijden elkander in de Arena. Ontsteltenis op het Platteland. Het geheim was goed bewaard geble ven en dit was het eerste, dat de bewo ners in Slains hoorden betreffende dezen omkeer in politieke zaken. Op Hardacres werkte het bericht als een donderslag bij helderen hemel. Hugo was eerst sprakeloos en daarna in hooge mate opgewonden. Hij reed dadelijk na het ontbijt naar Lord Radcliffe en Jessie lunch te alleen. Daarna reed zij met de dogcar naar Slains. Zij nam William mee en bij „De Groene Draak" zei zij hem, daar een uur tje op haar te wachten, want zij moest eer paar visites maken. Als zij over een uur niet terug was, moest hij haar bij Deedes ko men afhalen, want daar zou zij haar laatste bezoek afleggen. Het was juist marktdag en de boeren uit den omtrek stonden in groepjes op het marktplein het opzienbarende nieuws te bespreken. Jessie voelde nieuwsgierige blikken, die op haar geworpen werden maar zij stoorde er zich niet in het minst aan. Zij sloeg een smal zijstraatje in, dat uit kwam op den breedén weg, die langs de ri vier van Slains naar Stoneport loopt. De Industrieschool stond aan het einde van de Radcliffestraat. Het was een groot gebouw van rooden zandsteen, omgeven door een goed onderhouden grasperk en afgesloten door een ijzeren hek. Het eeni- ge bezwaar was, dat het te ver afgelegen was, maar daar 't een geschenk was ge weest mocht men er niet te veel van zeg gen. De school was mooi gelegen en het uitzicht over de velden was zeer aantrek kelijk. Jessie kon nauwelijks verwachten, dat Annabel op dat uur niet bezet zou zijn en zij kon geen bepaalde reden vinden waarom zij haar wenschte te spreken. Zij had aan een plotselinge opwelling ge hoor gegeven, ofschoon zij de Colwyns reeds lang geleden beloofd had hen in hun nieuwe woning te komen bezoeken. Jessie klopte op de deur en wachtte tot er open gedaan zou worden, toen zij lichte voetstappen achter zich hoorde. Om kijkend zag zij Annabel zelf, die blijkbaar juist uit school kwam, want zij had haar schort over haar eenvoudige zwarte japon nog aan. Hoe maakt u het, mrs. Safford- Lathom? Ik zag u juist door de poort bin nenkomen. Moeder is naar Londen en nu is er niemand thuis. Ja, ik ben nu vrij en erg blijk u hier te zien.. Excuseer mij, dat ik even voor sr *r deur open te ma ken. Ik heb den sleutel in mijn zak. Zy sprak druk en zenuwachtig, waar aan men kon merken, dat zij door het on verwachte bezoek eenigszins van streek was. Ja, Vrijdags heb ik nooit zooveel te doen; dan is het meestal een herhaling van het werk, dat we door de week ge maakt hebben. Waar is uw rijtuig? U hebt toch zeker niet gewandeld? Neen, ik men met de dogcar. Ze Staat by „De Groene Draak". Ik was van plan naar miss Deedes te gaan als u niet thuis was, maar ik ben heel blij, dat ik u tref. Ik ben al lang van plan geweest te komen. Ik had de hoop, dat u nog zou ko men, al lang opgegeven, antwoordde An nabel, terwijl zy de deur openmaakte en haar bezoekster uitnoodigde binnen te gaan. Zij kwamen in een smal gangetje, met aan weerskanten een deur. Annabel liet haar in een kleine zitkamer, waar de wei nige meubels op artisiteke wijze waren neergezet; ook de mooie Japansche vaas midden op tafel, waarin slechts een enkele prachtige chrysant, getuigde van smaak. Ik hoop, dat u het niet koud heeft, zei Annabel, terwijl zij in het vuur pook te. Ik ben de heele week alleen geweest en dat gaat wel voor een paar dagen, maar nu zal ik bly zijn als moeder er weer is. U hebt zeker wel even tijd, dan ga ik gauw een kop thee zetten. Ik heb een gas stel. Maar wat weet u van zulke en andere huishoudelijke dingen? Denkt u dat ik van huishoudelijke zaken niets afweet? vroeg Jessie aan Anna bel Colwyn. Zij nestelde zich behaaglijk in een la gen, rieten stoel bij den haard, met het aangename gevoel van iemand, die zich in een vreemde omgeving plotseling thuis voelt. Dat onvergetelijke gesprek in den trein met Jack Safford had de gevoelens van Annabel Colwyn tegenover Hugo Saf- ford's vrouw geheel gewijzigd. Zij voelde, dat er zich dien bewusten dag een tra gedie had afgespeeld en zij wenschte op geen enkele wijze verder betrokken te zijn in de gebeurtenissen op Hardacres. Dit was de reden waarom zij geweigerd had naar Hardacres te komen en zij had niet de minste moeite gedaan om Jessie nogmaals te ontmoeten. Neen, zij was* haar zelfs meer dan eens uit den weg gegaan, als zij bang was haar te zullen zien. Maar nu Jessie vrijwillig bij haar was gekomen en het toeval wilde, dat zij geheel alleen waren, nu vond zij het prettig, dat zij gekomen was. De blijd schap was op haar gelaat te lezen. En Jessie wist, terwijl zij naar Annabel Col- wyn's innemend gelaat keek, dat zy haar hart zou openleggen, dat zij haar „ge heimen" zou vertellen, zooals vriendin nen dit elkander doen. Waar gaat u heen? vroeg Jessie, toen Annabel plotseling opstond. Thee zetten. Laat mij u helpen, zei Jessie gretig. Ik was vroeger ook altyd moeders rech terhand thuis, en die menschelijke auto maten, die men om zoo te zeggen maar behoeft op te winden en die nooit eens iets verkeerd doen, vervelen mij gruwe lijk fWurdt vervoledT. In verband met de geboorte ven Prinses Beatrix werd Woens dag door den commissaris der Koningin in Groningen, mr. J. Linthorst Homin, een krans gehecht aan het monument van Graat Adolt van Nassau te Heihgerlee Je timsn van oe 440 yards bij de inter-academiale atletiek wedstrijden te Oxford. Een eigenaardige situatie op de eind- streeD Twee Engelsche leger viieg'urgen botsten »e Han- worth tegen elkan der. De machines stortten neer en geraakten inbrand.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5