FAILLISSEMENTEN SPORT Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand AcacHerafenieuws MARKTBERICHTEN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 OE LF'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 3 OCTOBER-VEREENIGING Jaarvergadering Gisteravond is in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" de jaarvergadering gehouden van de 3 October-vereeniging, welke slechts matig was bezocht. De voorzitter, de heer W. v. d. Laan, riep het heugelijk feit van deze week in herinnering en sprak den wensch uit, dat het Oranjehuis nog vele jaren het regee- rende Huis mag blijven van een gelukkig vaderland. Het afgeloopen jaar overziende, herdacht spr. in de eerste plaats het overlijden van het eere-lid, oudburgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. De 3 October-vereeni ging heeft zeer veel aan hem te danken gehad. Altijd was hij bereid te helpen. Tij dens zijn burgemeesterschap en ook daarna gaf hij nog telkens van zijn belangstelling blijk. Zijn nagedachtenis zal in dankbare herinnering blijven. Vervolgens memoreerde spr. de in 1937 gehouden feestelijkheden. Dank zij ook het piooie weer is de herdenking van Leidens ontzet prachtig geslaagd. De notulen, gelezen door den 2den secre taris, den heer L. E. Nieuwenhuizen Se- gaar, werden goedgekeurd. De secretaris, de heer W. E. Wichers Rollandet, bracht daarna het jaarverslag uit. Ook hierin werd allereerst herinnerd aan het overlijden van oud-burgemeester de Gijselaar. Ook een heugelijk feit werd aan de vergetelheid ontrukt, n.l. het zilve ren jubileum als bestuurslid van den heer 1 R. de Wilde. Van deze kwart-eeuw heeft de s heer de Wilde 21 jaar het penningmeester- a schap vervuld. In een vergadering van het r bestuur is hij hartelijk gehuldigd. Bij de inschrijving voor de uitdeeling van haring en wittebrood heeft men ge tracht het bestuur om den tuin te leiden door te trachten voor verschillende gezin- nen meer dan één kaart in handen te krij- gen, terwijl zelfs een handeltje in deze kaarten werd gedreven. Het bestuur be- l treurt het voorgevallene ten zeerste en zal ter voorkoming van deze practijken in het I vervolg strenge maatregelen nemen. De secretaris gaf voorts een gedetailleerd verslag der gehouden feestelijkheden. Het verslag werd onder hartelijken dank aan den heer Wichers Rollandet goedge keurd. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer P. Boot Jr. is het volgende ontleend: De voornaamste ontvangsten bedroegen: contributie 4593, rente en vrijwillige bij dragen 893, standplaatsen Schuttersveld 7800; entree's idem 7800; restitutie elec- trische stroom Schuttersveld 1080; entree's cabaret 833, totaal rond 23000. De be langrijkste uitgaven waren: ochtendfeest 1480; cabaret 890; middagfeest f 7700; 1 avondfeest Schuttersveld 6880; diversen l 1880. Het batig saldo bedraagt 428.80. De gemeente Leiden ontving aan vermake- lijkheidsbelasting 2588. Ook dit verslag werd onder dank aan den 5 functionaris goedgekeurd, t De heer Boot werd van zijn gehouden 5 beheer gedécnargeerd, na gunstig rapport t van den accountant en de kascommissie. De heer Geijtenbeek, lid dezer commissie, bracht het geheele bestuur hulde voor het vele op zoo uitstekende wijze verrichte werk. De contributie werd weer vastgesteld op 1.50 per jaar. De aftredende bestuursleden, de heeren t W. v. d. Laan, W. E. Wichers Rollandet, Bern. de Koning en P. Boot Jr. werden herkozen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer J. G. A. Jansen, die ter sprake bracht het gerucht, dat nationale feestda gen, zooals er nu weer een gevierd is, de 3 October-vereeniging niet welgevallig zou- i den zijn, welk gerucht spr. gaarne tegen- I gesproken zou zien, deelde de voorzitter mede, dat de 3 October-vereeniging steeds gaarne haar medewerking geeft bij het or- ganiseeren van zulke festiviteiten, zooals i ook meermalen gebleken is. Het schijnt i echter zeer moeilijk in Leiden menschen voor iets anders warm te maken dan voor i den 3 Octcberdag. Voorts spreekt het financieel risico hier een groote rol. Met de beste wenschen voor het welsla gen van den 3 Octoberdag van dit'jaar, sloot de heer v. d. Laan daarna de verga- I dering. DE ORANJE-AVOND VAN DE GRAAL. Op Donderdag 10 Februari. De Oranje-avond van de Graal is niet. zooals eerst was aangekondigd, op Maan dag 7 Febr. maar op Donderdag 10 Febr. om half 9 in de zaal van de R.K. H.B.S. Mariënpoelstraat. Gelegenheid tot plaats bespreken is nu Woensdag 9 Febr. van 8 uur tot half 10 in het Graalhuis, Hooi gracht 31. Zaterdag 5 Febr. om 2 uur repetitie van „Anima" in de R.K. H.B.S. De speelsters brengen dan haar costuum mee. Dinsdag 8 Febr. laatste repetitie met be lichting en costumes in de R.K. H.B.S. .Anima" en de jongere leden van de dans- groepjes worden om half 8 verwacht, alle andere deelneemsters om 8 uur. Vanavond, Donderdag, om half 9 zang repetitie voor alle leden in het Graalhuis. kind uit eerste verdieping gevallen. .Gistermiddag is in een onbewaakt oogen- Wik de 2-jarige P. V in de ouderlijke wo ning aan de Lijsterstraat van de eerste ver- dieping gevallen. Het kind kwam terecht op de betegelde plaats aan de achterzijde van de woning. De dokter van den E. H. D. constateerde een schedelbasisfractuur. Het kind is naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. DE INBRAAK AAN DEN RIJNSBURGER- WEG. De daders van de inbraak bij mevr. de wed. du Cd.B. aan den Rijnsburger weg zijn gisteren naar Den Haag vergebracht en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Salonboot „Wilhelmina" wordt Prinses „Beatrix." De reederen der Gebr. Harland deelt ons mede, dat zij besloten heeft, de salonboot Wilhelmina onder den naam „Prinses Bea trix" in de vaart te brengen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 432. J. van der Stok, Leiden, Oude Rijn 10. Handel in glas, por selein, aardewerk en luxe-artikelen. Overl. E.: J. van der Stok, Leiden, d.d. 25 Jan. 1938. 6594. Van Leeuwen Anthonie's Zoon. Al phen aan den Rijn, Hoorn No. 368. Fabri cage van n ehandel in bouwmaterialen, bloempotten, draineerbuizen, cement- (riool)buizen enz. D ezaak is omgezet in een vennootschap en commandite onder den naam de Cammonditaire Vennootschap van Leeuwen Anthonie's Zoon. Beh. Venn.: J. A. van Leeuwen, A'phen aan den Rijn. Aant. venn. b. w. v. geldsch: éen. Proc.: J. H. van Leeuwen, Alphen aan den Rijn. (B. P.). VOORHOUT, Jan. 1938 Geachte redacteur! Ondergeteekende abonné van uw blad verzoekt u beleefd eenige plaatsruimte te willen verstrekken voor het onderstaande. Ondergeteekende gelezen het raadsverslag der gemeente Voorhout in het nummer van de „Leidsche Courant" van 29 December '37, dat bij de benoeming van geldophaler- bode-controleur met meerderheid van siem- men werd gekozen de heer H. Renee al hier, vindt in deze beslissing aanleiding een en ander nader te beschouwen, en in beter licht te stellen. Het was reeds bekend, dat de minister geen bezwaar vond vooi ge- noemde betrekking een werklooze te be noemen. Een uitzondering vcor een ka tholiek werd door hem niet genoemd. Doch B. en W., katholiek zijnde, stelden op de voordracht voor genoemde betrekking voor: den heer Griffioen uit Voorhout als no.l, den heer Veldhuizen uit Rijswijk no. 2, beiden niet-katholiek. Opmerkelijk is het te noe men dat door een der heeren van dit col lege aan verschillende R.K. sollicitanten uit Voorhout de verzekering werd gegeven, dat een katholiek ingezetene voor de be trekking zou worden benoemd. Overigens waren andere leden der R.K. Raadsfractie dezelfde meening toegedaan. Wat is nu verder het geval? Zes leden van de R.-Katholieke Raads fractie, in vergadering bijeen, besloten op 27 December aldaar unaniem den heer H. Renee, een niet-katholiek, aan te bevelen, met als gevolg dat de heer H. Renee met zes var de elf stemmen werd gekozen, en op den heer Griffioen drie stemmen wer den uitgebracht, terwijl twee stemmen wer den gegeven aan den heer Blcm uit Voor hout, eveneens niet-katholiek. Ziehier't re sultaat van de belofte, gedaan door de afge vaardigden, ook van de Arbeiderspartij, vo« i bijstand en medewerking aan enkele aanbevelenswaardige katholieke ingezete nen-sollicitanten. Is het wonder, dat een honderdtal katholieke inwonenden verbit terd zyn, die naar genoemde betrekking, waarvo'or geen enkele kans is gegeven, sol liciteerden en nog dertig cents zegeikosten betaalden? OPMERKER. Uitgesproken: E. Gabriëls, echtgenoote van H. J. M. Windhaisen, Roermond, Heinsbergerweg. Cur.: jhr. mr. A. Michiels van Kessenich. Herten. Herold Mottek, koopman, houder van een fotografisch atelier, Amsterdam, van Baerlestraat 92. Cur.: mr. J. A. B. Gom- perts. Hartog Hijmans, reiziger in reclame- artikelen, Amsterdam, van Tuyll van Se- rooskerkenweg 106 hs. Cur.: als voren. Johannes Nieman, schipper, Amster dam, Binnenhofstr. 10. Cur.: mr. B. van der Waerden. H. Woltema, Amsterdam, van Eeghen- straat 1. Cur.: als voren. Hendrik ten Doesschot, drukker, Am sterdam, Haarlemmerplein 42. Cur.: mr. W. L. E. M. Reuser. 't Was verleden week, al was 't wat laat in 't seizoen, nog geweldig groeizaam weertje. (Judge). AUTOMOBILISME DE INTERNATIONALE STERTOCHT NAAR NEDERLAND. Naar wij vernemen heeft de Koninklijke Nederlandsche motorclub thans definitief de organisatie van den internationalen stertocht voor motorjachten om de Pavilion d'or, welke voor de eerste maal naar Ne derland gehouden zal worden, op zich ge nomen. Het doel van dezen internationalen ster- tocht is, de beoefenaars van de motorboot- sport der verschillende landen n.et elkan der in persoonlijk contact te brengen en het propageeren van het motorboottoerisme Het door de deelnemende jachten af te leggen traject zal zóó gekozen worden, dat de deelnemers in de gelegenheid zijn ver schillende typisch Nederlandsche water landschappen te leeren kennen. Zoo zal de tocht niet alleen over een deel der Zeeuw- sche stroomen en groote rivier >n gevoerd worden, doch de deelnemers zullen mede verschillende zeer pittoreske polderland schappen doorkruisen. Verschillende openbare lichamen en or- genisaties hebben hun medewerking aan dezen stertocht toegezegd. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 80 cent per kg. BIGGENMERKEN. Wij vernemen van bevogede zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 17 tot 22 Januari 1938 be droeg: 45939 tegenover 39309 in de over eenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Jan. 1937 tot 22 Januari 1938 in totaal aange bracht 1967841 merken, tgeenover 2199697 merken in de overeenkomstige periode van toekenning 1936. MOEILIJKHEDEN IN DE DUITSCHE LEGERLEIDING. Aftreden van von Blomberg verwacht. LONDEN, 3 Februari. (A.N.P.) Het af treden van generaal von Blomberg, den rijksminister van oorlog, wordt thans zeker geacht, zoo verneemt de „Daily Telegraph and Morning Post" liit Berlijn. Men ver wacht, dat hij na terugkeer van zijn Ita- liaansche huwelijksreis zijn ambtsbezighe den niet zal hervatten. Een andere factor zou den toestand nog gecompliceerder gemaakt hebben. Generaal van Fritsch, de opperbevelhebber van het leger, heeft ziekteverlof aangevraagd, en men beschouwt dit als'een inleiding tot zijn aftreden. Achter hem staan eenige gene raals, die wellicht ook zullen aftreden, in dien generaal von Fritsch zijn ambt neer legt. Als reden voor de ontevredenheid on der de legerleiding zou, zoo gelooft men niet een politieke aangelegenheid zijn op gegeven. De oorzaak zou liggen in het hu welijk. dat generaal von Blomberg onlangs met zijn 29-jarige secretaresse gesloten heeft, zekere Fraulein Gruhn, die dochten zou zijn van een metselaar. Wegens de in het leger heerschende gedragsopvatting acht men dit bezwaar onoverkomelijk Hitier zou hiermede voor een dilemma ge plaatst zijn. Indien de door het leger aan genomen houding op juiste grondslagen be rust, zal hij genoodzaakt zijn, zich van generaal von Blomberg te ontdoen, wien hij tot dusver zijn vertrouwen als legerlei der geschonken heeft, maar tevens heeft hooggeschat als vriend en loyaal aanhanger van het nationaal-socialistische bewind. Bo vendien was Hitier tezamen met Goering veertien dagen geleden getuige b(j het hu welijk. Zou hij zich derhalve van von Blom berg willen ontdoen, dan zou hij moeten uiteenzetten niet van alle omstandigheden voldoende op de hoogte te zijn geweest. Zou von Blomberg tot aftreden genoopt worden, dan treedt hiermede terstond het vraagstuk van zijn opvolger op den voor grond. Men acht het niet uitgesloten, dat in dat geval generaal Goering zijn ambt van rijksminister van oorlog zal overnemen Een tweede oplossing zou zijn, aldus wordt overwogen, dat Hitier zelf het mi nisterie van oorlog onder zijn hoede neemt met een kwamen onderstaatssecretaris naasi zich. De „Times" zoekt de oneenigheid in de Duitsche legerleiding eerder in godsdiensti ge verschillen. In het kerkelijk conflict, zoo schrijft dit blad, staan vele Duitsche officieren aan de zijde der Christelijke Kerk. Verleden jaar bijvoorbeeld hield Ro senberg voor officieren een lezing over de godsdienstkwestie, waarbij generaal von Fritsch hem vooraf had doen beloven niet het Christendom aan te vallen. Niettemin deed Rosenberg een aanval op het Chris tendom, waarop von Fritsch en verschei dene andere officieren de zaal verlieten Voorts schrijft de „Times", dat dr. Nie- moeller, wiens proces aanstaande is, den steun geniet van vele Duitsche officieren, en dat hij hierom en om andere redenen, wellicht zal worden vrijgesproken. Ook de „Times" acht het mogelijk, dat von Blomberg zal. worden opgeofferd en dat Goering, wiens beteekenis nog steeds toeneemt, zijn ambt zal overnemen. AFTREDEN VAN VON BLOMBERG STAAT VRIJWEL VAST. BERLIJN, 3 Febr. (A. N. P.). Het aftre den van maarschalk von Blomberg, rijks minister van oorlog en opperbevelhebber van het Duitsche leger, kan als een vol dongen feit beschouwd worden. Von Blomberg zou voor zijn vertrek naar Italië, waar hij op de huwelijksreis is, Hit ler zijn ontslag hebban aangeoo len. In officieele kringen wordt het bericht niet tegengesproken. Men wijst erop, dat von Blomberg weldra de leeftijdsgrens bereikt zal hebben. Men gelooft, dat de maarschalk die op 2 September 60 jaar wordt, tol op oat oogeblik verlof zal genieten. Bin nenkort wordt een officieele mededeeling verwacht. REGEERINGSLUCHTMACHT ZAL GEEN OPEN STEDEN BOMBARDEEREN. BARCELONA, 3 Febr. (A. N. P.). Het ministerie van defensie heeft den vliegers der luchtmacht opdracht gegeven geen ver kenningsvluchten te ondernemen en geen bombardementen uit te voeren dan aan de fronten. DE OVERWINTERAARS OP DE IJSSCHOTS. De moeilijke positie van Papanin c.s. MOSKOU, 3 Februari (ANP). De „held der Sovjetunie" Schmidt, is uit Mos kou naar Leningrad vertrokken, waar hij zich aan boord zal begeven van den ijsbre- ker om de overwinteraars in het Noord- pnolstation te bevrijden. Uit Archangel wordt gemeld, dat alle Russische radiostations in het Noorden on afgebroken luisteren naar tekens van het op drift geraakte overwinteraarskamp. In een artikel over de positie van de ijs schots van Papanin c.s. schrijft de „Iswes- tia" het volgende: De scheuren in het ijs veld zijn verklaarbaar door de hevige win den uit Noordwesten en Westen, welke de richting van het ijs, dat zich langs de Oost kust van Groenland voortbewoog, heeft gewijzigd. De schots waarop Papanin c.s. zich bevinden, wordt nu in een aan Groen land tegenovergestelde richting gevoerd. De overwinteraars bevinden zich thans op 9(i K.M. van het meest nabij gelegen be woonde Noordsche Poolstation van „Migg- buhta. De „Moermanets" het vaartuig dat Papanin c.s. tegemoet vaart, bevond zich gisteren op 400 K.M. ten Zuidoosten van ce overwinteraars. Een ander meest nabij - zijde bewoond punt is het eiland Yanimen op 400 K.M. afstand van het kamp. Dit eiland is thans volkomen ijsvrij en kan door elk schip gemakkelijk worden bena derd. Tevens bestaan er bevroren inham- n en, welke waarschijnlijk als landings plaats voor vliegtuigen kunnen worden in gericht. DE VERHOUDING TUSSCHEN ENGELAND EN JAPAN. Een interpellatie in het parlement. TOKIO, 3 Februari. (A.N.P.) De on afhankelijke afgevaardigde, professor Do- ke, heeft den Japanschen minister van buitenlandsche zaken geïnterpelleerd en verklaard, dat het leidende beginsel der Japansche diplomatie daarin bestaat, de wereld duidelijk te maken, dat Groot- Brittannië de vijand van Japan is. Hirota antwoordde hierop het volgende: „De buitenlandsche politiek der regeering heb ik reeds uiteengezet in mijn onlangs gehouden rede in de Landdag. Ik wensch de van oudsher bestaande vriendschap pelijke betrekkingen met Groot-Brittan- nië te handhaven. Ik denk, dat Groot- Brittannië zich ten volle bewust is van de wijzigingen, welke zich onlangs in den internationalen toestand in het Verre Oos ten hebben voltrokken. Er zijn tot dusver in verscheidene Japansche kringen ver schillende besprekingen gaande geweest aangaande de houding van Engeland, maar ik kan geen enkel geval zien, waar in Groot-Brittannië doelbewust tegen de Japansche belangen heeft gehandeld. In dien zulk een geval zich zou voordoen, dan zou het m.i. de plicht der diplomaten zijn, Groot-Brittannië te overreden zijn houding te herzien. Japan is thans bezig met een reusachtige zaak in het Verre Oosten en daarom is het de plicht van Japan zijn uiteindelijk doeleinde, n.l. een regeling van het incident met China, te bereiken. Er blijft Japan niets anders over dan de vreemde mogendheden ervan te overtuigen den nieuwen toestand in het Verre Oosten te begrijpen en zich hierbij aan te passen. Ik vertrouw, dat Groot- Brittannië, als meest belanghebbende in het Verre Oosten, het eerste land zal zijn, dat met den nieuwen toestand rekening houdt". DE FINANCIERING VAN DE ONTWIKKELING VAN NOORD-CHINA. TOKIO, 3 Februari (A. N. P.). De „Asahi Sjimboen" meldt, dat Japan een be drag tusschen drie en vierhonderd mil- lioen yen beschikbaar zal stellen voor de ontwikkeling van Noord-China. Er bestaan plannen voor de oprichting van een maat schappij voor de industrieele ontwikkeling van Noord-China, welke verkeers- en an dere openbare bedrijven in het door Ja pan bezette Chineesche gebied zou moeten vestigen Deze plannen zijn zoo goed als voltooid. Chineesche deelneming zal slechts worden toegestaan in sommige dochtermaatschap pijen, die met Chineesch-Japansch kapi taal gefinancierd zouden worden. LEIDEN. Geboren: Trijhtje d. v. Th. Kruider en M. Fahner. Adriaan Jan z. v. S. M. Stolp ne M. v. Ommen. Nicolaas Adria- nus Jacobus z. v. H. Rietbroek en J. M. v Zanten. Johannes Martinus Cornelis z. v. Th. V. Boheemen en C. M. Tetteroo. Martha Adele Eufira d. v. T. Scheep maker en S. W. M. Hondrich. Johanna Petronella Maria d. v. W. F. v. d. Wijn gaard e nJ. C. M. Kromhout. Beatrix Agnes Theresia d. v. W. J. Koster en A. Röttger. O v e r 1 e d e n: P. E. v. Putten z. 4 j. Gehuwd: C. Hoppenbrouwer jm. en J. de Beer jd. J. Wetselar jm. en J. Par don jd. G. v. Goudzwaard jm. en H. M. J. Staats jd. Ondertrouwd: C. G. Sandberg jm. 34 j. en G. H. Duym jd. 40 j. A. J. v. Exter jm. 32 j. en H. A. Natzijl jl. 32 j. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter F, de heer J. Weyl, Rotterdam; idem, letter K, mej. G. O. R. M. J. Borms, Scheveningen; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Scheikunde: de heer C. J. F. Böttcher, Rotterdam; idem, hoofdvak Plantkunde: de heer H. D. Verdam, Leiden; idem, hoofdvak Geologie: de heer G. L. Krol, Leiden; idem, hoofdvak Pharmacie: de heer W. Bertels, Oegstgeest; Doctoraal examen Rechten: de heeren J. F. C. van Deinse, Middelburg, L. Falken- burg, Den Haag; Candidaatsexamen Indisch Recht: mej. L. F. E. de Jong, Den Haag. LEIDEN, 2 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.306.20, savoyekool 1.802.50, groenekool 3.204.80, boe renkool 25, prei 2.504.70, kroten 0.704.10, kroten, gekookt 37, uien 15.1015.70, peen 1.505.10. spruiten 312, aardappelen 2.40, andijvie f 9 28, witloof 315, per 100 bos: pieterselie 1 004.20, selderie 1.101.50, rabarber 11—14. GOUDA, 3 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 1217 stuks, waarvan 41 slachtvar- kens: vette 8.529.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 369 magere varkens 3050, 671 biggen 17—20, Geldersche biggen 2023, 4 runderen 200300, 126 nuchtere kalveren 6.009.50, 6 bokken of geiten 26 per stuk, Handel matig. Kaas. Aanvoer 122 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2627, 2e kwal. 2425, zwares f 28 per 50 kg. Handel matig. Boter. Aanvoer 106 ponden. Goeboter 7580 cent en weiboter 7075 cent. Han del vlug. Eieren. Aanvoer 112 500 partijen. Prijzen: kippeneieren 3.504.00 en een deneieren 3.003.60 per 100 stuks, Han del matig. TER AAR, 2 Febr. Centrale Veiling. Andijvie 2134 cent, spruitkool 6.40 11.20, witlof 10.4014.00, groenekool 2.502.60, boerenkool 814 cent, prei 2.603.20, selderie 1.00, schorseneeren 2.50. VOORSCHOTEN, 2 Febr. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.003.80 en een deneieren 3.303.60 per 100 stuks, ko nijnen 1.001.25 per stuk, Leidschekaas 4448 cent en zoetekaas 5660 per kg. V. P. V. Veiling. Prijzen: kippeneieren 3.303.70, eendeneieren 3 303.60 per 100 stuks, konijnen 22 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Febr. Groenten- veiling. Prijzen: roodekool f 3.104 80, gelekool 1.101.50, groenekool 1.50 4 20, kroten 2.404.50, uien 12 20 12.90, spruiten 6.509 20 per 100 kg.; sel- deriekno^en 1.003.10 per 100, wasch- peen f 0.851.40 per kist. LOOSDUINEN, 2 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 252 aanvoerders verkocht om in de week van 7 tot 14 Febr. dagelijks te leveren 27000 liter melk. Prijs vanaf boerderij 7.50 en melk voor industrie 6.90 per 100 liter. BODEGRAVEN, 2 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren wit 3.403.70 en bruin 3.604.10, eendeneieren 2.50 3.10 per 100 stuks. Aanvoer 10513 stuks. VEUR, 2 Febr. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur. Aanvoer: 27000 kippen eieren 3.804.05, 1803 henneneieren 3.30 3.70, 188 eendeneieren 3.403 50 per 100 stuks, 28 kipoen 0 501.00, 22 ko nijnen 0 201.50 per stuk; VINKEVEEN. 2 Febr. Groentenyeiling. Witlof I 910. idem II 57 en andij vie 6 per 100 kg. ivuselnoteekingen (amst» Londen 8.963'4 Berlijn 72.25 Parus 5 84 Brussel 30. T 2 Zwitserland 41 401/2 Konpnhagen 40 Stockholm 46 25 Oslo 45.05 New York 1.79 Praag 6.29l/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3