OMGEVING WOEL'SDAG 2 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOIM. Een vreugdeboom ontstoken. Ondanks den sterken wind namen dui zenden deel aan den lichtstoet en den op tocht, die Maandagavond, begeleid door de twee Muziekcorpsen naar den Hof tuin trok. Daar sprak eerst Weth. Klaver, voorz. van het Eere-comité, een kort woord, waarna de Burgemeester een vreugdeboom ontstak, die midden voor 't gemeentehuis was ge plaatst. Spontaan - klonk daarna uit aller mond, begeleid door de muziek, het Wil helmus. De Burgemeester hield vervolgens een toespraak. In de meest vreugdevolle stemming werd de avond verder doorgebracht met muziek en dans. De Hillegomsche Radio-Centrale zorgde op uitnemende wijze voor geluidversterkers en zond ook de rede van den Burgemees- :er uit. KATWIJK. Een dubbele feestviering. Begrijpelijk, dat men ook gisteren, na de feestavond van Maandag, nog in de stemming was. In den voormiddag was dit voornamelijk merkbaar aan de vlaggen- tooi, dit grooter was dan ooit, doch in den namiddag, toen de Harmonie Katwijk ver scheen, was het spoedig een en al vroolijk- heid. En nog meer kwam de blijheid tot uiting met de grootsche fakkeloptocht in den avond. De Harmonie, versterkt met le den van de Harmonie Rijnsburg luisterde de optocht op om daarna een concert te ge ven bij de Turfmarkt, waar toen de tra- ditioneele rondedansen werden gehouden. Vermelden we nog, dat door het bestuur der Oranjevereeniging een telegram van ge- lukwensch aan het Prinselijk paar gezon den is. LISSE. De fietsen gingen eraan! Gisteren stap ten een tweetal wielrijders nabij de garage Werkhoven van de fiets, terwijl achter hen- een groote trailer naderde. De chauffeur bemerkte het afstappen te laat. De wielrij ders wisten, door de fietsen in de steek te laten en op het trottoir te springen, het veege lijf te redden, doch de fietsen wer den totaal verbrijzeld! Comité „Grachtweg". In Café „De Beurs" hield het Grachtweg-comité gister avond een vergadering onder leiding van zijn voorzitter, den heer A. Tibboel. De avond werd op gepaste wijze doorgebracht met zang, film en tractatie. Naar wij vernemen heeft het Grachtweg- comité ook gedacht aan de werkelooze ge zinnen door hen extra te gedenken. Het was een gezellige feestvergadering. LEIDSCHE ND AM. Buitengewone Raadsvergadering. In verband met de blijde gebeurtenis kwam gistermorgen te 10 uur de Raad der gemeente Leidschendam in plechtige bui tengewone vergadering bijeen. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op: de voltallige Raad van oud-Veur. Pas toor Kammers en de kapelaans Wentholt, van Niëkerk en Klaver, ds. Vermet en Boukema, den gemeente-opzichter en ge meente-personeel, de ambtenaren der se cretarie, directeur en personeel van de Lichtbedrijven, dr. Perquin, hoofden van bijzondere en openbare scholen, afgevaar digden van diverse vereenigingen, Rijks een gemeentepolitie, ei*z. Na de gebruikelijke opening met gebed, hield burgemeester Keijzer een rede. Spreker roept in de herinnering terug het laaiend enthousiasme bij de verloving er. het huwelijk van onze beminde Prin ses en Prins Bernhard, welke feestvreug de geen ijdel vertoon was, zij welde op uit het hart, omdat vorstenhuis en volk zich één weten. Eén in voorspoed, één in te genspoed. Zoo was het in het verleden, zoo blijve het door Gods zegen ook in de toe komst. Spreker werpt een terugblik in de historie van ons land en ons volk, waaruit blijkt, dat de band tusschen Nederland en Oranje steeds een zeer hechte is geweest. Opnieuw is gebleken, dat Oranje niet maar is de kroonlijst, doch het fundament van ons staatsgebouw en de cement van onze natie. Daarom schaart zich in deze da gen ons volk opnieuw om zijn vorstenhuis, bezield door één gedachte, door een wensch: God zegene onze Koningin, onze Kroonprinses en haar gemaal en de gebo ren Prinses, tot heil van onze dynastie en tot heil van het vaderland. Leve de jonge Prinses. (Applaus). De voorzitter stelt voor het volgende te legram aan Hunne Hoogheden te zenden: De Raad der gemeente Leidschendam in buitengewone plechtige zitting bijeen, biedt H.K.H. bij gelegenheid van de blijde ge boorte van een Prinses zijn hartelijke ge- lukwenschen aan. Moge bij voortduur Gods zegen geschonken worden aan U en Uw Huis. W. Keijzer, burgemeester. Dit voorstel wordt met applaus begroet. Het woord wordt nog gevoerd door den heer Vink, die dank brengt voor deze bui tengewone zitting, uiting geeft van de blijd schap en de verknochtheid aan Oranje van vrijwel het geheele Nederlandsche volk en de woorden van den voorz. onderschrijft. Ook de heer Ten Hoope voert nog het woord. Onder dank aan allen wordt dan deze zitting, nadat door den heer Vink en den voorzitter aan beide afwezige wethou ders een spoedig herstel is toegewenscht, gesloten. Des avonds te 7 uur werd door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Zanglust" aan den burgemeester als hoofd van het wettelijk gezag een zanghulde gebracht, waarbij de burgemeester hartelijke woorden sprak en dank bracht voor de hulde hierdoor aan ons Vorstenhuis gebracht. Voor het Patronaat aan de Damlaan had terzelfdertijd de opstelling plaats van de stoet voor de lampionoptocht, doch in ver band met het stormweer is van de lam pionoptocht niets terecht gekomen en trok de stoet onder de vroolijke tonen der Har monie naar het woonhuis van burgemees ter Keijzer, waar een serenade werd ge bracht, waarvoor burgemeester eveneens hulde en dank bracht; verder werd een mu zikale rondgang gemaakt door het dorp. Vanzelfsprekend heerschte er overal een groote drukte en was het dorp vol feest vreugde, welke nog langen tijd bleef voort duren. Het was jammer voor de vereeniging „Wilhelmina", die alle lampions gratis be schikbaar had gesteld, dat de lampionop tocht geeen succes had, niettemin komt haar voor haar moeite en werk een woord van dank toe. De storm. De storm, welke eenige da gen over het land woedde, heeft ook hier tei plaatse op verschillende plaatsen nog al danig huisgehouden. Bij de tuinders moesten vele ramen het ontgelden, ter wijl van -verschillende huizen vele dak pannen werden afgeslagen. Een oliebollen- kraam van den heer de Vr., welke aan de Sluiskant was opgesteld in verband met de bijde gebeurtenis, werd door den storm tegen den grond geslagen en gedeeltelijk vernield, zoodat dit een groote schadepost is voor de Vr. K. J. M. V. afd. L. T. Donderdag 3 Fe bruari a.s. zal de jonge L. T. wederom een ontwikkelingsavond organiseeren, waarop de heer F. Raatjes zal spreken over de be- teekenis van de A. S. F. korrel voor den land- en tuinbouw. STOMPWIJK. Staatspartij. De R. K. Kiesvereeni- ging „Kiesrecht is kiesplicht" houdt Don derdag 3 Febr. 's avonds 7.45 uur de jaar vergadering in het „Blesse Paard". Op deze vergadering heeft de voorloopige candidaatstelling plaats voor gemeente raadsleden en een verkiezing van 2 be stuursleden wegens het periodiek aftre den van de voorzitter den heer L. A. van Wijk en wegens het vertrek van den heer Ant. van Santen. Candidaten voor gemeenteraad kunnen schriftelijk ingediend worden tot de aan vang der vergadering, doch moeten onder teekend zijn door 15 leden der Kiesver- eeniging. Staande de vergadering kunnen ook candidaten aangevuld worden. NOORDWIJKERHOUT. Een dansje ter eere van Prinses Beatrix. In tegenstelling met de andere scholen heeft de „Voorzienigheid" Dinsdag reeds gefeest in verband met de geboorte van het prinsesje. Voormiddags werden alle kinderen getracteerd op beschuit met muisjes waarna in optocht door de Kerk straat werd getrokken met het onderwij zend personeel. Vervolgens gingen de kinderen naar het terrein achter de St. Victorkerk waar een Oranjeboom werd geplant. Kapelaan van Adrichem hield een toepasselijke speech en een driewerf hoera werd uitgeroepen voor het Ko ninklijk Huis. Hierna werd naar school getrokken waar alle kinderen een heer lijke reep chocolade ontvingen en een si naasappel. De burgemeester en wethouder Oostdam gaven blijk van belangstelling Het was een heerlijke dag voor de jon gens en meisjes welke zij niet gauw zullen vergeten, 's Avonds was het feest voor de grooteren. Om 8 uur trok de optocht door het dorp; jammer dat door de hevige wind maar weinig lampions bleven branden Aan de optocht namen deel bijna alle ver eenigingen van het dorp terwl de muziek- vereenigingen St. Jeanne d'Arc, de Harpe Davids en St. Bavo de optocht door hun vroolijke tonen opluisterden. Vanaf het bordes van het feestelijk verlichte raad huis sprak de burgemeester de menigte toe toen de stoet was gearriveerd. Na een driewerf hoera voor de koninklijke familie werd spontaan door de talrke me nigte het Wilhelmus gezongen waarna de plechtigheid was afgeloopen. Tot laat bleef het druk en vooral de café's, waar naar hartelust gedanst kon worden, wa ren overbevolkt. OEGSTGEEST. Er dreigt een misverstand te ontstaan. Er worden hier kaarten aangeboden voor een feestavond op 13 Febr. as., georgani seerd door en voor de Oegstgeester Kruis vaart. Sommigen meenen een kaart te moe ten koopen, in het midden latende of ze er gebruik van zullen maken, doch denkende: „Ik steun daarmede de Oegstgeester Katho lieke Jeugdbeweging". Inderdaad wordt hulp ook financieele hulp gaarne aanvaard. De geldmiddelen hebben een versterking dringend noodig. Hier dreigt echter het misverstand. Een steun bestaande alléén in het koopen van een of meer toegangsbewijzen wordt niet van u verlangd. Men is niet alleen bereid, doch stelt er ook buitengewoon prijs op een tegenprestatie te kunnen geven. Dat ze dit kunnen, en wel op een wijze, die niet- ingewijden versteld zal doen staan, weten zij, die vorige feestavonden bezochten. Uw persoonlijk bezoek wordt op hoogen prijs gesteld. Daadwerkelijke belangstelling wordt van u gevraagd. Dat dit voor u geen offer behoeft te zijn, zal de Kruisvaart u toonen. SASSENHEIM. Zangkoor van duizend kinderen. De optocht van Maandag is niet doorge gaan. Niet door gebrek aan belangstelling van de jeugd. Integendeel: reeds lang voor den voor het vertrek vastgestelden tijd wa ren honderden opgeschoten (en niet-opge- schoten) jongens en meisjes bij Ter Leede aanwezig, en maakten het verkeer onvei lig door over den weg te rennen en aller lei soorten knal- en vuurwerk rond te strooien. Door de storm echter, en door andere omstandigheden, werd de optocht afge last. Dinsdagmorgen. Flinke storm, overigens goed weer. Tegen 10 uur verzamelden zich voor het gemeentehuis honderden belang stellenden en 'n duizendtal kinderen onder leiding van het onderwijzend personeel. De leden van den Raad (uitgezonderd de heer Beekman) hadden zich op de tre den van het Raadhuis geschaard met eeni: ge leden van het bestuur der Oranjever eeniging. Om even over 10 beklom de heer J. J. M. Keizer het podium en voerden de kin deren onder zijn leiding, begeleid door „Crescendo" het Wilhelmus uit. Eenige aanwezigen ontblootten het hoofd maar het is een bijna algemeene fout van den Hollander, dat zij het niet noodig ach ten onder het spelen van het Volkslied hun hoed af te nemen en een eerbiedige hou ding aan te nemen. Dit te meer omdat het tweede couplet een gebed is. Na het Wilhelmus werd des heeren Kei- zer's plaats door den heer L. Ph. Bis- schops ingenomen, den voorzitter der Oran jevereeniging. Deze wees op de blyde gebeurte nis en smeekte God's zegen over het Oran jehuis af. Onder doodsche stilte werd daarna door de kinderen nog gezongen: Alle man van Neerlands stam; Wij willen Holland houen en Wilt heden nu treden. Muziekkenners gaven onomwonden te kennen dat de uitvoering schitterend was. Wethouders Warnar zeide dat hij 's mor gens gelezen had van de zanghulde in Amsterdam door 30.000 kinderen en zich had afgevraagd hoe het hier moest gaan! Wat zouden ze er hier van maken! Maar in een woord: het was prachtig. Hartelijk dankte spr. de kinderen daarvoor en bo venal den heer Keizer voor zijn uitstekende leiding. Spr. deelde daarna mede, dat hij een boodschap had van den burgemeester Deze had nog eenige dagen verlof te goed en was Zaterdag vertrokken. De burge meester hoopte echter gistermiddag hier te zijn. O.m. sprak de heer Warnaar nog de hoop uit. dat alle op zulk een wijze feest zouden vieren dat zij zich daarover later niet behoefden te schamen. Spr. was door het gejuich der kinderen meermalen niet te verstaan. Daarna werden nog eenige liederen ge zongen en eenige stukjes gespeeld door „Crescendo", waaronder jong en oud aan het hossen sloeg. Vanaf het balcon was dit een zeer aardig gezicht. Onder leiding van de muziek trok de jeugd daarna naar de scholen, waar zij op beschuit met muisjes en chocolademelk werden onthaald. Welgeslaagde feestavonden. Om 3 uur werd door „Crescendo" een muzikale rondwandeling door de gemeente gehouden en tegen 7 uur vulden zich de za len van het K.S.A.-gebouw en „Het Bruine Paard" met belangstellenden voor de „Be schuit-met-muisjes-avond". Vooral de K.S. A.-zaal was veel te vol, toen de voorzitter der Oranjevereeniging, de heer Bisschops, de aanwezigen verwelkomde. Te veel plaats zou het vragen om de ge heele avond te verslaan. In het kort: Burge meester Gouverneur was van verlof terug gekomen en sprak hier zoowel is in „Het Bruine Paard" de feestvierenden toe. Ds. Kuyper deelde de namen van het Prinsesje mede en hield een geestige en geestdriftige iede. Kapelaan Redeker betoogde, dat Oranje ons ijskoude volk in vlam kon zet ten en wees op de hoogheid van het gezag. Wat het muzikale gedeelte betreft: „Am- brosius", onder leiding van den heer G. Dik, speelde eenige marschen en verkortte vooral de pauze, waaronder beschuit me1 muisjes werd rondgedeeld. De „Lenteklokjes" onder leiding van mej. Meyerink voerden een aantal liedjes uit. Het eerste: „Hebt gij het al vernomen", waarvan het refrein een welkom aan de ooievaar was, die op het tooneel boven het paleis Soestdijk vertoefde, werd aardig uit gevoerd, alsmede een zegenbede. Onder leiding van den heer M. J. A. Post zong een koor van samengevoegde gemeng de zangvereenigingen een drietal liederen. Vooral het: Dominum salvum fac, was mooi. O.i. de best geslaagde muzikale uit voering van den avond. Na de pauze kwam de mondharmonica- club „Excelsior", onder leiding van den heer v. d. Wouw. Sommige stukjes waren mooi, andere aardig. De eindindruk had be slist beter geweest indien hier wat minder geboden was, waardoor tevens aan het „Schorre Kikkertje", een jongenskoortje onder leiding van den heer J. J. M. Keizer (begeleid door de heeren Keizer) ge legenheid ware gegeven hun programma, dat in „Het Bruine Paard" keurig was uit gevoerd en met een dankbaar applaus werd beloond, ook in het K.S.A.-gebouw ten ge- hoore te brengen. Het ging niet; ondanks herhaald verzoek wenschte een gedeelte van het publiek niet te zwijgen. De goeden moesten hier om de kwaden lijden en de heer Keizer gaf het op. Jammer van al de tijd er aan besteed!! In „Het Bruine Paard sprak ds. Krijkamp. NOORDWIJK. St Josephs Gezellenvereenïging. De leden wordt hierben medegedeeld, dat de conferentie van hedenavond, door den heer J. G. v. Eeden, niet om half 8 aan vangt, maar om ongeveer 8 uur in ver band met het Rozenhoedje in de kerk. De zaal zal ook eerst na het Rozenhoedje geopend worden. Wij verzoeken de leden hiermede rekening te willen houden en verwachten, dat allen zoo veel mogelijk present zullen zijn. VOORSCHOTEN. Een boom in brand. Op den avond van den geboortedag van de Prinses was de Voorstraat electrisch geillumineerd. Te negen uur werd in de Voorstraat een lichtstoet gevormd en, be geleid door de beide plaatselijke muziek korpsen St. Laurens en Benvenuto trok de stoet door verschillende straten van het dorp. Aan het raadhuis, dat met schijnwer pers feestelijk was verlicht, aangekomen, sprak de edelachtbare heer M. F. Berk hout, burgemeester der gemeente, een kort woord tot de ontelbare menigte en her dacht het vreugdevolle feit van den dag. Met een driewerf „Leve de Koningin" ein digde spreker zijn rede. loen trok de stoet verder langs de straten naar de Willem de Zwijgerlaan, alwaar een vuurboom werd ontstoken, wat wegens den sterken wind niet te best slaagde. Vandaar trok men we derom naar de Voorstraat, waar de stoet werd ontbonden en Benvenuto nog eenigen tijd haar vroolijke tonen deed hooren. Gistermiddag, op den national en feest dag, kwamen de kinderen der verschillen de scholen te één uur n.m. in de Voorstraat bijeen en toog men onder geleide van het onderwijzend personeel naar het Wilhel- minapark, alwaar ter blijvende herinnering aan de blijde gebeurtenis in het park een boom werd geplant. De beide plaatselijke muziekkorpsen verleenden hare medewer king. Nadat de boom in het Wilhelminapark met een toepaselijk woord, gesproken door burgemeester M. F. Berkhout, was geplant, ging de stoet naar het Raadhuis. Op het bordes van het raadhuis waren aanwezig het bestuur der Koningin Wilhelminaver- eeniging en het college van Burgemeester en wethouders. De schookinderen zongen onder leiding van den heer M. Lakeman het Wilhelmus en een feestlied. De burgemees ter sprak de aanwezigen toe en eindigde zijn rede met het zenden van een telegra- fischen gelukwensch aan het koninklijk gezin, waarna de kinderen werden getrac teerd op beschuit met muisjes en de kin deroptocht werd ontbonden. Vervolgens toog men, voorafgegaan door Benvenuto en de St. Laurensharmonie, in optocht naar het voetbalterrein van Rouwkoop, alwaar een wedstrijd werd gespeeld tusschen een elftal gevormd uit de beide voetbalver- eenigingen alhier ter plaatse n.l. Rouwkoop en V. V. L. en Quick Boys uit Katwijk. Burgemeester Berkhout deed de aftrap, waarna de wedstrijd een aanvang nam en eindigde met 42 in het voordeel van Quick Boys. Des avonds werd de Voor straat geillumineerd en het raadhuis ver licht met schijnwerpers en de beide plaat selijke harmonieën gaven een concert in de Voorstraat. K. J. RL V. Hedenavond 2 Febr. komt voor de Voorschotensche KJ.M.V. St. Jan Baptist de weled. heer Hans Hermans, redacteur van „De Tijd", spreken over het onderwerp „Staatsjeugd". Alle leden worden er nog eens aan herinnerd, dat de aanvang van de causerie 8.15 uur is. Tevens worden hiermede alle Katholie ke Jonge Middenstanders en Katholieke Jonge Boeren en Tuinders nog eens extra uitgenoodigd om deze lezing over zuik een belangrijk onderwerp te komen bij wonen. Steunt zooveel mogelijk het Katholieke Jeugdwerk en verschijnt allen. Het be stuur rekent op minstens 40 belangstel lenden. VOORHOUT Zingende kindertjes in de kou Nadat omstreeks acht uur nam. op den geboortedag van ons Prinsesje, de burge meester ten aanhoore van een groot getal samengestroomden, op het bordes van het gemeentehuis een toepasselijk woord ge sproken had, werd een optocht door het dorp gehouden, met de muziekver. „St. Caecilia" voorop. Gistermiddag om half drie hebben onder leiding van het hoofd der chr. school, de heer J v. d. Berghe, de kinderen van die ^school een zanghulde gebracht op de ge meentelijke muziektent. Hoewel het voor de kleintjes eenigszins koud was, werd door hen toch een mooi programma vader- landsche liederen gezongen. Zij werden al len getracteerd op een reep chocolade, hetgeen hen de koude wel heeft doen ver geten. Verder heeft men zich bezig gehou den met eigen vermaak. Op denzelfden dag geboren met ons Prinsesje. Het echtpaar W. Turnhout Kapel, aan den 's Gravendamscheweg, in deze gemeente, is op den geboortedag van onze kleine- Prinses, verblijd met de ge boorte van een dochter. Ongeveer 12 uren na het geboorte-tijdstip van ons Prinsesje. WARMOND. Hanze. Onder meer dan buitengewone belangstelling hield de afdeeling Warmond van de R.K. Middenstandsbond de Hanze haar jaarvergadering in Hotel „De Stad Rome" onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Door den secretaris werd een keurig ver zorgd jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de heer F. Slager toen jaar de voorzittershamer der vereeniging had ge hanteerd, eeen feit, dat zeer zeker vermel denswaardig was. Direct hierna nam de geest. adv. het woord om den voorzitter in hartelijke bewoordingen dank te bren gen voor het zeer vele en zeer moeilijke werk wat hij gedurende deze tijdsperiode voor de vereeniging had gedaan. Door uw stuwende kracht, aldus de gest. adv., door uw onvermoeid werken is deze organisatie uitgegroeid tot een vereeniging van de eerste rang en het bestuur heeft gemeend als dank voor uw vele opofferingen een geschenk te moeten aanbieden in den vorm van een diploma met een daarbij behoo- rende insigne. Een hartelijk applaus be wees dat de leden instemden met deze wel verdiende hulde. Uit het hierna uitgebracht verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen ƒ748.61 en de uitgaven 208.52, zoodat een batig saldo te boeken viel van 540.91. De be grooting voor 1938 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van f 804.52. Hierna hield de geestelijke advi seur een lezing over de taak der bestuur ders. Duidelijke zette spreker uiteen het doel en streven van een organisatie en de taak, die voor de bestuurders in een dergelijke organisatie is weggelegd. Spreker gispte de houding van een zeker soort leden, dat zich tot taak stelt een kanker-systeem er op na te houden, dat zich uitsluitend ten doel stelt de vereeniging a tout prix aan te vallen en zeer tot zijn spijt moest spre ker erkennen, dat ook in deze vereeni ging de symptomen van een dergelijke actie ook duidelijk merkbaar waren. Het was een interessante lezing en de leden wa ren merkbaar onder den indruk van deze oprechte en met overtuiging uitgesproken woorden. Overgegaan werd tot verkiezing van een drietal bestuursleden, waar aan verbonden was de zeer onverkwikkelijke kwestie Papot. De aftredende leden wer den herkozen, terwijl als nieuw bestuurs lid werd gekozen de heer B. B. van Stijn. De gebruikelijke rondvaag bracht nog eeni ge zaken van huishoudelijken aard naar vo ren waarna de bijeenkomst werd gesloten. Laten wij hopen dat deze vergadering een einde heeft gemaakt aan de geweldige cause célèbre, die dagen lang het onder werp van gesprek in deze gemeente is ge weest. Bonte avond „St Matthias". Evenals vorige jaren, heeft „St. Matthias" thans we derom een z.g. Bonte Avond georganiseerd. Zij die weten wat „Matthias" bij een der gelijke gelegenheid naar voren brengt, weet wat dit is, want ieder jaar is het succes groote geworden. Teneinde tegemoet te ko men aan het verlangen van velen, is beslo ten dit jaar tweemaal een dergelijken avond te organiseeren en wel op 13 en 14 Fe bruari a.s. in Hotel „de Zon" alhier. Ten einde een ieder in de gelegenheid te stel len deze avonden te kunnen bezoeken, is de prijs zeer laag gesteld en kunnen nu reeds kaarten gekocht worden by de hee ren: P. M. de Vetten, sigarenmagazijn ..In- sulinde" en bij L. Versluys, Dorpsstraat No. 121 (melkhandel). Ook zal een groote verloting worden gehouden, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar zijn gesteld. Een ieder zorge dus 13 of 14 Februari voor dit doel vrij te houden. ZOETERMEER. Fakkels, muziek en défilé. Op den verjaardag van Prinsesse-ver jaar dag werd een groote fakkeloptocht gehou den, onder groot enthousiasme, georgani seerd door de Oranje-Vereeniging „Wilhel mina", begeleid door vroolijke marschmu- ziek van het plaatselijke fanfarekorps. In dezen optocht maakte de „Oranje Garde" een schitterenden indruk. Op het schoolplein werd de optocht ontbonden. Aldaar werd een Oranjeboom ontstoken, hetwelk door den sterken wind niet tot zijn recht kwam. Door den Burgemeester werd middels de rsdio-reportage-wagen het heugelijke feit, waarom feest werd gevierd, herdacht en voerde vervolgens de voorzitter van de Oranje-Vereeniging het woord. Op het schoolplein werden door de „Oranje Garde" verschillende oefeningen uitgevoerd. In de verschillende café's werd de feestvreugde voortgezet en een ieder op zijn manier uitte zijn gevoelens. Alvorens de optocht een aanvang nam, werden in de verschillende, kerken gods dienstoefeningen gehouden. De nationale feestdag ving aan met trac tatie van de schoolkinderen en filmvoor stelling in het gymnastiekgebouw, waarbij onder leiding van onderwijzend personeel vaderlandsche liederen werden gezongen. In den namiddag werd, onder begeleiding van het fanarekorps door de „Palenstein Ruiters", Burgerwacht, B.V.L., Motorkorps en Oranje-Garde een optocht door de ge meente gehouden en vervolgens weer ge detineerd voor het college van Burgemees ter en Wethouders, enanderen. Mede door de houding van de deelnemers maakte dit défilé een goeden indruk. De nationale feestdag werd besloten met een uitvoering in het gymnastiekgebouw, georganiseerd door de Oranje-Vereeniging, waarbij het muziekgezelschap Charles Braakensieck optrad. Door den Burgemeester werd deze avond met een toepasselijk woord geopend. Nog lang na afloop bleven de saamgekomenen gezellig bijeen. Rest nog te vermelden, dat door de goed- geefschheid van verschillende zaken in deze gemeente, de schoolkinderen getrac teerd konden worden, terwijl een groot aantal dames belangeloos hunne medewer king verleenden om de beschuiten met muisjes klaar te maken en de kinderen deze versnapering aan te bieden. Een woord van dankbare hulde aan al dezen is wel op zijn plaats.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9