OMGEVING RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN Wilt U iets weten? RECHTZAKEN HET BETOOVERDE BOSCH WOENSDAG 2 FEBRUARI 1938 PE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM. Een gevarieerd feestprogram. Hillegom heeft op passende en opgewek te wijze de blijde geboorte van ons Prin sesje herdacht. Reeds om 8 uur des morgens marcheer den de muziekcorpsen voor een reveille door het dorp, om 9 uur gevolgd door Ko- raalmuziek bij het Postkantoor en op den Houtiuin. Om 10 uur verzamelde de school jeugd zich ruim voorzien van vlaggen op het bordes van het raadhuis voor het brengen van een aubade, waarna de bur gemeester een korte rede tot de kinderen hield. De kinderen werden vervolgens op de scholen getracteerd. Des middags was er voor de scholen in het Veilingsgebouw een bioscoopvoorstel ling, terwijl de ouderen op het Concordia terrein konden genieten van een vermaku- lijken, gecostumeerden voetbalwedstrijd, die eindigde in een 31 overwinning voor eèn der partijen. De winnaars kregen 1, de verliezers een doos sigaretten. Ook de zanghulde onder leiding van mej. Hoogervorst op het plein der Ned. Herv. Kerk door de gezamenlijke Zangvereeni- gingen was een succes, waarbij ook de bur gemeester een kort dankwoord sprak. Ten slotte was er des avonds een gecos- tumeerde lichtstoet, waaraan verschillende fraaie en koddige groepen deelnamen. Na een ommegang door het dorp reikte de burgemeester op den Houttuin de be haalde prijzen uit. Tot lang na middernacht werd het feest in de verschillende café's voortgezet. OEGSTGEEST. Collecte. Morgen, Donderdag, zal een collecte worden gehouden, georganiseeid door de commissie van samenwerking voor bijzondere nooden. Deze commissie is, zooals men weet, een voortzetting van het crisis-comité en een afdeeling van het Nationaal fonds voor bij zondere nooden, waarvan H. K. H. Prinses Juliana Eere-Voorzitster is. Reeds hierom zullen velen in deze blij de dagen een bijdrage willen geven, om de commissie in staat te stellen, personen, door bijzondere omstandigheden in moeilijkhe den geraakt, de helpende hand te kunnen bieden. De opbrengst der collecte komt alleen ten goede aan de ingezetenen dezer gemeen te. Geeft daarom in ruime mate. Ook kan men een bijdrage doen over schrijven op de postrekening der commis sie No. 299151. Vermelden we nog, dat namens het R.K. Parochiaal armbestuur de heer Alph. Schlatmann zitting heeft in deze commis- WASSENAAR. Een lichtstoet. In deze gemeente was men reeds spoedig na het bekend worden van de geboorte 'eener Prinses in een enthousiaste stem ming. Des middags was er met de mu- ziekvereeniging „Excelsior" een rondgang door het dorp met de schoolkinderen. Bij de R.K. Jongensschool aan de van Heeckeren- straat werden de ongeveer 2000 aanwezige schoolkinderen op hartelijke wijze door den Burgemeester toegesproken, waarna zij op versnaperingen werden getracteerd. Des avonds had er een lichtstoet plaats door de gemeente. Hierbij verleenden we derom „Excelsior" muzikale opluistering en de Chr. Mondaccordeonvereeniging D.V.S. Na ontbinding van den stoet werd op het Dorpsplein door D.V.S. een concert gegeven, vervolgd tot 10 uur door de mu- ziekvereeniging „Excelsior". Ook had er in „Centraal" een buitengewone filmvoor stelling plaats en werd o.m. vertoond de film „Er is een Prinsesje geboren". Het dorp gaf het beeld van de jaarlijk'- sche Koningin WilhelrrTina-feesten, het was er ontzettend druk en vooral het jeugdige deel der bevolking gaf op luidruchtige wij ze uiting van de blijdschap en vreugde. Hij kwam niet ver. Aan de politie werd kennis gegeven, dat er bij het café van V. aan de Rijksstraatweg, een buitenstaand rijwiel was meegenomen, ten nadeele van R. alhier. De politie toog onmiddellijk op onderzoek uit, doch de dader, een zekere N., zonder vaste woon- of verblijfplaats, was intusschen nabij de Narcislaan reeds door burgers gegrepen. De man is naar het politiebureau overgebracht, alwaar proces verbaal legen hem is opgemaakt. Uitgespioken W. H. C. Somer, winkelier, Den Haag, cur. jhr. mr. C. L. van Beijma Thoe King- ma. C. van der Veer, schoenmaker te Lei den; cur. mr. L. Weijl, te Leiden. J. A. Persoon, Den Haag, cur. mr. W. G. Belinfante. De N. Venn. Drukkerij Huetinck in li quidatie, Den Haag, cur. als voren. M. Tieman te Voorburg, handelende on der de benaming The International Tra ding House, cur. mr. H. J. F. van Iterson. Opgeheven: Th. J. Drese, C. Burgers, J. W. Nanning, A. T. A. Rijken, W. de Vries allen Den WOUBRUGGE. SPOEDEISCHENDE RAADS VERGADERING. Het was een goede gedachte van den voorzitter, om op den nationalen feestdag de raad in openbare vergadering bijeen te roepen. Op deze wijze heeft het auto nome regeeringslichaam ondubbelzinnig uiting kunnen geven aan de gevoelens van trouw en gehechtheid aan het Vorste lijk Huis. Deze .vergadering, welke uiter aard een spoedeischend karakter droeg, werd voorgezeten door burgemeester Mumsen, die tegen half drie n.m. deze ge denkwaardige vergadering met gebed opende. De lange notulen van de vorige verga dering werden zoolang „terzijde" gescho ven en op voorstel van den voorzitter ge plaatst op de agenda van de volgende ver gadering. De voorzitter ving de vergadering aan met het uitspreken van een rede. Nu de donkere schaduw, aldus spr., welke nog maar zoo kort geleden het Vorstelijk geluk bedreigde, Gode zij dank is weggetrokken en de Oranjezon weer schijnt jubelt heel Nederland van de Dol- lard tot de Schelde, en in Oost- en West- Indië om die voor ons vorstenhuis en ons volk zoo blijde gebeurtenis. De oud sten onder u zijn er getuigen van geweest hoe onze dierbare Koningin onder de ze genrijke hoede van haar onvergetelijke moeder is opgegroeid totdat de zware staatstaak haar werd opgelegd. En wij al len, zooals wij hier zijn, hebben het mo gen beleven hoe onze Prinses in ons mid den haar vroolijke en onbezorgde jeugd doorbracht en allengs rijpte tot de vrouw, die, moge dat tijdstip nog zeer verre zijn eenmaal geroepen zal worden om de taak van haar moeder over te nemen. En thans verblijden wij ons met de ge boorte van een Prinses, die naar wij ho pen Gods onmisbaren zegen in ruime mate deelachtig moge worden. Dat Zij groeie en bloeie tot vreugde van ons Vorstenhuis en tot heil van het Vaderland. Een applaus van de raadsleden en van de bezette tribune volgde op deze woor den. Nu deze dag in orvs volksbestaan samen valt met de eerste vergadering van het nieuwe jaar meent de voorzitter de leden, evenals vorige jaren in het kort te moe ten^ toespreken, daarbij een terugblik werpende op het afgeloopen jaar. In het kort ging spr. hierna in op het geen in het afgeloopen jaar tot stand was gekomen,, gaf een kort finantieel overzicht van de gemeentefinanciën en hoopte dat het jaar 1938 voorspoediger mocht zijn dan 1937. De heer van Ruiten, als oudste lid - van den raad, bracht den voorzitter dank voor de gevoelvolle woorden, welke hij over het Vorstenhuis gesproken had, wenschte ook hem en zijn gezin het beste toe in het nieuwe jaar. Als jongste lid van den raad sprak ook de heer Donker enkele woorden. Hierna werden enkele agendapunten behandeld. Besloten werd alsnog accoord te gaan met het voorstel van Alphen a. d. Rijn tot het treffen van een gemeenschappelijke regeling inzake het bezoeken van kinde ren uit Woubrugge op de ULO-school, al daar. Alhoewel in de te betalen kosten mede andere kosten begrepen zijn dan exploitatiekosten, ex art. 101 der L. O.- wet, meenen B. en W., nu alle andere ge meenten reeds tot deze regeling zijn toe getreden, niet aan hun standpunt te moe ten vasthouden, temeer niet, aangezien bij weigering Ged. Staten wel eens dwingend zouden kunnen optreden. De voorschotten voor de bijzondere scho len werden hierna vastgesteld overeen komstig de nieuwe bepalingen der L. O.- wet 1920. Voor de R. K. school bedraagt het voorschot 1409.04, voor de Chr. school 1268.96. Eenigen tijd geleden heeft de raad be sloten niet over te gaan tot vaststelling van een uitbreidingsplan in de kom van Woubrugge. Nu evenwel de plannen van een nieuwe brug over de Woudwetering een meer vasten vorm gaan aannemen wenschen Ged. Staten, dat de raad alsnog anders besluit. In hun mededeelingen zeg gen Ged. Staten dat niet alleen de nieuwe brug met de aansluitingen het ontwerpen van een uitbreidingsplan noodzakelijk maakt, doch dat evenzeer de onvoldoende regeling ,van bebouwing op dit oogenblik in die richting dwingt. Zoowel het natuur schoon als het landelijk karakter der ge meente vragen om bescherming tegen voortwoekerende bebouwing. Indien aan de wenschen van Ged. Staten niet voor 1 April a.s. gevolg is gegeven, zal dat col lege, aan de hand van hem toekomende bevoegdheden, zeer zeker zelf optreden, waardoor, aldus de voorzitter, de kosten voor de gemeente grooter zullen worden. Alhoewel het nut van een zoodanige regeling door alle leden nog niet direct wordt ingezien, wordt toch besloten tot vaststelling van zulk een plan in principe over te gaan. In verband met de vacature van amb tenaar ter secretarie stellen B. en W. voor een hooger salaris uit te trekken dan tot nog toe het geval is. De raad verklaart zich hiermede accoord. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Binnen 8 meter straathoeken Is stil staan met auto's en andere voertuigén te genwoordig verboden! (?i In Leiden gevestigd. D. Baaij, glas in loodzetten, Roodborst- straat 50 B. v. d. Berg, Zoeterwoudsche singel 79 G. J. v. d. Bogerd en fam., chauffeur, Soembastraat 50 L. A. Bre mer en fam., zandstraler, Magd. Moons- straat la C. H. D. den Brinker, Boer- haavelaan 22 C. M. Couzijn, loopknecht Hooigracht 63a A. C. J. Dericks en fam., de Sitetrlaan 72 M. J. J. Dols, buffetjuffrouw, Stationsplein 3 C. Donk grondwerker, Janvossensteeg 5 B. van Dijk, timmerman, Maredijk 71 C. G. v. Dijk, hulp i. d. huish., Steenschuur 10 J. Engwirda. weg. en waterb. kundige. Meloenstraat 2 A. Epding dienstbode. Fru'nlaan 5 P. J. H. Ermers, Zeeman laan 16a G. Th. HeijnGeelen, de Ge- nestetstraat 16 G. Godschalk en fam., aannemer, H. de Vriesstraat 34 J. M Hardenberg. Rijnsburgerweg 60 H. 't Hart, verpleegster, Kaarsenmakersstr. 7 A. A. v. 't Hof, Boerhaavelaan 15 C. N. Hoogendoorn, buffetjuffr., Ververstr. 57 J. C. M. v. d. Horst, leerares huish. school, Noordeinde 50 - D. Janssen, korp. monteur, Marnixstraat 57 S. Kliffen, dienstbode, Oranjegiacht 44 J. M. Ko renhof, naaister, Haarlemmerstr. 255 A. J. C. Lach de Bère, Morschkade 11 B J. Ledeboer, P. Krugerstraat 30 J. Ph. v. Leent en fam., arts, Morschkade 11 Wed. Oei-Lie en famHoogewoerd 29 J. B. St. Martin, de Meij v. Streefkerkstr 2 C. A. M. v. d. Meer, dienstbode Haarlemmerstr. 218 J. v. d. Meij, bloe mist, Heerengracht 114 G. Mooten, dienstbode, Rijnsburgerweg 26 - A. de Mooij, dienstbode, Rijnsburgerweg 101 C. J. Muijzert, broodbakker, Langegracht 254 G. J. C. Nipper, Rijnsburgerweg 9 G. E. Noppen, kamersverh., Boerhaave laan 9 N. Ottenhof, huishoudster. Waard- gracht 10 1 A. H. Overkamp en fam., ar beider, Janvossensteeg 42 M. J. Pelzer. dienstbode, Haarlemmerstraat 42 C. de Prie, dienstbode. Leliestraat 59 J. Ra- berg, koopman, Oude Rijn 27 P. G Ramp, kinderjuffr., Rijnsburgerweg 142 E. Roffesa, cassière, J. v. Goyenkade 30 B. Romijn, hulp i. d. huish., Bree- straat 39 G. M. Schoonewagen, v. Le- denberchstraat 4 D. Sepers. dienstbode Wassenaarscheweg 4 G. Verlaan, dienstbode, Rijnsburgerweg 143 Wed. C. A. BroersVerschragen, Schimmelstr. 24a J. H. v. d. Vorm, Rijnsburgerweg 60 B. v. d. Wal, Const. Huygenslaan 33 J. M. v. d. Weg en fam., Zoeterw. Sin gel 81. Personen uit Leiden vertrokken: J. v. d. Berg, Rotterdam, Havelandstr. 37b. W. v. d. Berg, Hilversum, Achter om 8a J. C. Blom, Wassenaar, Juliana- weg 12 W. Bloos en Fam., Gouda, Rei gerstraat 52 A. van DuijnBosman, Sassenheim, Hortuslaan 10 J. M Bots, Alkmaar, Kraanbuurt 4 J. V. de Bruyn, Batavia C. E. J. BoekhorstCoster, Arnhem, Laan v. Klarenbeek 102 -r- C. J. Cramer, Wassenaar, Kamp Waalsdorp H. C. Westrav. Doorn en Familie, te Utrecht, Ferd. Bolstr. 47bis A. v. Drie, Nijkerk, v. Dijkhuizenstraat 53 B. Elvé, Oegstgeest, Wilhelminapark 34 S. v. d. Haar, Bunnik, Molenweg 10 P. Heemskerk, Amsterdam, Stadhouderskade 55 J. ter Heide, Oegstgeest, Prins Hen driklaan 4 C. C. M. Hendriks, Tilburg, Zevenhoekschestraat 39 W. C. G. Hom berg, en Fam., Zaandam, Saenredamstraat 31 A. H. v. d. Hurk en Fam., Amster dam, Javastraat 147 I N. C. A. Huijg, Hoorn, Groote Noord 110 S. A. Janisse, Bergenop Zoom, Zuidsingel 8 F Jansen, Den Haag, v. Blankenburghstraat 128 H. M. Jonker, Capelle a. d. IJ., Bergweg- laan 62 J. Kager en Fam., Oegstgeest, Rijnzichtweg 36 J. Keereweer, Voor schoten, Leidscheweg 141 H. D. v. d. Kemp, Wassenaar, Kamp Waalsdorp C. van Kempen, Roosendaal en Nispen, Spoorstraat 76 B. P. Klootwijk en Fam Zoeterwoude, Vrouwenweg E 85 S. Koudijs, Oegstgeest, Oranjelyaan 20 G. C. P. Lamerigts, Thorn, Akker 124 G. Landsman, Utrecht, Adelaarstraat 12bis G. P. M. Lut, Nijmegen, Groesbeeksche- weg B 295 N. P. C. Mieloo, Noordwijk, Vinkelaan 23 B. Molenaar, Bodegra ven, Nieuwe Markt. 21 J. v. d. Neut, Al phen aan den Rijn, Trompstraat 18 M. M. Nicol Speijer, Den Haag, Leuvenschestraat 83 G. van Velzen— Nieuwenhuis, Am sterdam, Rhijnvis Feithstraat 23 I G. Olij, Rotterdam, Jericholaan 52 J. W. Reijneveld, Zoetermeer, Voorweg 105 J. G. A. Somsen, Doesburg, Ooipoortwal 5 C. van Tilburg, Alphen aan den Rijn, Brederostraat 10 W. C. Verhoeven en Fam., Voorschoten, Schoolstraat 8 M. Vis, Middelburg, Jasmijnstraat 28 Wed. H. M. HanegraaffVoorzaat, Delft, Oost einde 17 J. Vreeburg, Vlaardingen, Jos. Israëlstraat 37 H. Wagenaar, Rotterdam v. Beuningenstraat 1 Ph. C. de Water, de Bilt, Gezichtslaan 162 S. Werkho ven, Culemborg, Tulpstraat 43 E We- zeman, Medemblik, Zeestraat 17 J. Zoet Leimuiden, Vriesekoop 375. Vraag: W. C. te L. inzake de vrije 200voor een steuntrekker. Antwoord: Wanneer iemand krach tens de rijkssteunregeling werkloosheids steun ontvangt, is een kapitaal-bezit van 200.vrij, d. w. z., dat hij, wanneer hij een huisje in eigendom bezit, een bedrag van 200.onbezwaard mag laten. Dat wil evenwel niet zeggen, dat iemand, die .^or M. H onderstesund wordt vrijelij. ovér een bedrag van 200.mag beschik ken. Wanneer hij een dergelijk bedrag krijgt door erfenis of loterij, moet hij daar wel degelijk aangifte v in doen. V r aa gE. E. te R. inzake aanslag In komstenbelasting. Antwoord: Het verschil in uw aan slag is gelegen: lo. in een mindere kinderaftrek, 2o. in een meerder inkomen, doordat uw zoon zijn kostgeld inbrengt, 3o. in het samenwonen in gezinsverband met een anderen meerderjarigen belas tingplichtige. miLITAIR£ COLOnnSS hebben altijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrangs- k. weg, waarop u rijdt. TEGEN RECHTSKUNDIG ADVISEUR TWEE JAAR GEëlSCHT. Verdacht van oplichting. Wederom hield de Amsterdamsche recht- tank zich bezig met de berechting van den rechtskundigen adviseur V., die in de hoofdstad drie dames onder belofte haar geld zeer rendabel te maken, heeft bewo gen flinke bedragen" aan hem af te staan en die zich wegens oplichting heeft te ver antwoorden. Geruimen tijd geleden is de rechtbank met de behandeling begonnen, <Jie toen wegens tijdsgebrek moest worden geschort. Op 5 Januari hoorde de recht- oank wederom enkele getuigen, doch een belangrijke figuur in dit strafproces was met verschenen, zoodat de behandeling op nieuw werd geschorst. De man had de vrouwen verteld, dat zij zeer voordeelig in huizen kon speculeeren, daar enkele woningen goedkoop uit een faillissement konden worden gekocht. Ook aan grondwerken in de buurt van Haarlem zou hij veel kunnen verdienen. Verdachte verklaarde, dat hij het geld tegen 10 pet. rente had geleend, „zonder samenweefsel van verdichtselen", zooals hij *'t juridisch uitdrukte. Het betreft hier dus een civiel geding, concludeerde verdachte. Een vrouw had hem een 4 pet. obligatie van 500.ter hand gesteld de tweede gaf hem 500.contant en weer een andere juffrouw stelde dezen man liefst f 5000. ter hand. De officier van justitie, mr. H. A. Was- senbergh vorderde tegen dezen rechtskun digen adviseur een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis. Hij zeide, dat dit de derde zitting was, aan deze zaak gewijd, hij heeft daarmede verdachte, die wantrouwend staat tegen over de rechterlijke macht alle gelegen heid gegeven zijn decharge getuigen voor ce- brengen. De practijken van verd. zijn het oude liedje, het systeem blijkt telkens te gelukken. Hij speelde de vriendelijke, financieele deskundige, die raad en daad in dienst der menschheid stelt. Als het geld binnen is, draait hij om als een blad aan een boom. Het geld van zijn slachtoffers is weg en toch is hij brutaal genoeg om nu van deze zelfde slachtoffers te zeggen, dat zij mein eed plegen. De oplichting is bewezen. De bewering, dat het een gewone leening zou zijn, is komisch en onzinnig. Hij heeft on ware verhalen gedaan en daarmede de vrouwen bewogen haar goede geld aan hem af te staan. Van huizen koopen is geen sprake geweest. Hij was daartoe ook niet in staat, omdat hij de benoodigde f 41.000 niet bezat. De verdediger mr. F. Paradies pleitte vrijspraak. Vonnis 16 Februari. DE VERBODEN SPEELAUTOMATEN Principieele zaak Voor den kantonrechter te Amsterdam stonden terecht J. W. H. en G. Ch. S.p verdacht van overtreding der nieuwe po- litie-vercrdening van Amsterdam art. 261 a, daar zij een toestel, bestemd voor spel in hun zaak aanwezig hebben gehad. Beide verdachten hadden, om een principieele uitspraak uit te lokken, een electrisch biljart, ook wel knikkertafel genoemd, in hun zaak geplaatst uitsluitend voor amusement van hun klanten. Het nieuwe artikel 261 a van de algemeene politie verordening verbiedt het aanwezig heb ben zonder meer van apparaten, welke tot spel dienen of aan den openbaren weg, en op voor het publiek toegankelijke plaatsei, winkels daarbij inbegrepen. De ambtenaar van het openbaar minis terie, mr. Reizersman, deelde mede, dat deze apparaten in geheel Europa verbo den waren. Hij achtte de verordening ver bindend en vroeg, omdat het hier een principieele kwestie betrof, twee geldboe ten van resp. 6 en 5 met vernietiging van de inbeslaggenomen apparaten. Mr. A. H. I. M. Kampmeijer, de ver dediger van beide verdachten, bestreed met nadruk, dat de „centstrektafel" in ge heel Europa zou verboden zijn. In tegen deel, in België en zelfs in Frankrijk en Duitschland zijn deze apparaten overal ook nu nog tcegelaten. Spr. achtte art. 261 a van A. P. V. in strijd met de wet, speciaal met art. 254 bis en art. 1 en v.v. van de loterijwet. Deze stof behoort niet tot het domein van den gemeenteraad. In den hui- digen vorm is het artikel bovendien een verkapte onteigening en als zoodanig in strijd met art. 151, 152 en 153 van de grondwet. Momenteel zijn groote zaken als de Bijenkorf, Perry, de Fransche Bazar in voortdurende overtreding, omdat zij speel goed verkoopen, dat eveneens onder art. 251 a valt. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben eveneens de gemeenteraad van Amsterdam om inlichtingen verzocht, evenals dit in 1933 door Gedeputeerde Sta ten van Zuidholland met een ontwerp verordening van de gemeente Rotterdam is geschied. Het ontwerp is teen gewijzigd en uitsluitend op lacoliteiten, die onder de drankwet vaiien, toepasselijk gemaakt. Mr. Kampmeijer vroeg in deze een principieele uitspraak en schriftelijk von nis. De kantonrechter mr. Haase zal dien overeenkomstig over 14 dagen schrifte lijk vonnis wijzen. HAAGSCHE RECHTBANK. Het naspel van den roofoverval op een arts te Den Haag. De officier had veertien dagen geleden een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van drie jaar tegen den 18-jarigen T. C. J. V. uit Den Haag, wegens medeplichtigheid aan den roofoverval op Dr. de Ridder aan het Oranjeplein te Den Haag. De arts was caarbij op een beestachtige manier mis handeld en beroofd van een portemonnaie met een inhoud van 43. De rechtbank veroordeelde verdachte hedenmorgen tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Nog een andere verdachte had terecht moeten staan en wel de 19-jarige T. W. eveneens uit Den Haag. Hem was ten laste gelegd heling van een banbiljet van 10.—, welk bankbiljet hij gekregen zou hebben voor het op den uit kijk staan. De eisch was geweest een jaar gevange nisstraf. De uitspraak werd zes maanden gevan genisstraf. (SPROOKJE) 197. Dit plantje groeit alleen hier in het betooverde bosch. Daar waar het beekje begint, begint ook het betoo verde bosch. Ik moet hier dus afscheid van je nemen. Blijf steeds in de buurt van het beekje, dan loop je zoo op het oude slot af. Dag Anneke, goede reis! 198. Heel lang wuifde Anneke den kluizenaar nog na, tot ze niets meer van hem zien kon. Toen zei ze tegen Hansje: Weet je wat poes, we gaan eerst eens uit het doosje van Appelwang een pepermuntje snoepen. Dan worden we weer even groot als we toch eigenlijk zijn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7