RADIO-PROGRAMMA'S RECHfZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 1 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 WOENSDAG 2 FEBRUARI. GEMENGDE BERECHTEN hevige botsing tusschen twee vrachtauto's. Een doode, en een gewonde. Gisteravond tegen kwart voor acht ge schiedde op den rijksweg Roermond Maastricht een ongeluk, dat één per soon het leven heeft gekost, terwijl een ander met verwondingen in het zieken huis moest worden opgenomen. Tegenover het station Maastricht reed de groentenhandelaar p. Voesterman uit Roermond met een volgeladen vrachtauto op een stilstaande vrachtauto uit Tegelen, welke bij een café geparkeerd stond om benzine in te nemen. De botsing was zeer hevig en had tot gevolg, dat de lading fruit en groenten van de auto, die de aan rijding veroorzaakte, tot ver in den om trek werd verspreid. De 28-jarige Voesterman bekwam ern stige verwondingen en is enkele oogen- blikken na de aanrijding ter plaatse over leden. Zijn knecht uit Melick, die naast hem had gezeten, werd aan het rechter been gewond. Hij is naar het St. Lauren- tiusziekenhuis te Roermond overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Het stoffelijk overschot van V. is naar het lijkenhuisje te Maastricht vervoerd. VOETGANGER DOOR AUTO IN SLOOT GEWORPEN. Op slag gedood. Gisteravond omstreeks tien uur is op de Lange Wijk te Dedemsvaart een ernstig on geluk gebeurd. De 50-jarige smid Wijbenga begaf zich met zijn vrouw, terugkeerend van de festi viteiten, huiswaarts. Rechts van den weg loopend werd hij dicht bij zijn woning van achteren aangereden door een auto, be stuurd door H. uit Slagharen. W. smakte tegen den grond en viel daar na in de langs den weg loopende diepe Wijk. Omstanders brachten het slachtoffer op het droge. Een tweetal doktoren constateerde echter, dat W. vrijwel op slag moet zijn gedood. Onder leiding van den burgemeester stel de de politie een onderzoek naar de schuld vraag in. Het ongeluk geschiedde in het licht van een straatlantaarn. De auto is in beslag genomen. AUTO-ONGEVAL TE BEEK. Twee inzittenden ernstig gewond. Tijdens het noodweer van Zondagavond is omstreeks negen uur, ten gevolge van de gladheid van den weg, in de Maastrichter laan te Beek (L.), een auto geslipt van de eerwaarde zusters van het retraitehuis te Roermond. De auto reed tegen een boom, die door den hevigen schok tusschen voor wiel en motor doordrong en tegen de voor uit sloeg. De boom viel vervolgens op het electrisch net, waarvan een der draden af knapte en op den rijweg terechtkwam. De chauffeur was bekneld geraakt, maar hij kon tijdig bevrijd worden. Hij had slechts eenige lichte verwondingen opgeloopen. Van de drie inzittenden, twee zusters en een bejaarde dame uit Luik, werden de laatste en een der zusters zeer ernstig ge wond. Beiden werden op last van den be- handelenden geneesheer, dr. Stassen uit Beek, onmiddellijk overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard. Wachtmeester Schel, van de brigade der koninklijke marechaus see te Beek, maakte proces-verbaal op. DOODEL1JKE VAL. De 49-jarige havenarbeider A. v. d. B., uit de Tweede Weenastraat te Rotterdam, is bij het lossen van balen katoen aan boord van het Duitsche s.s. „Klara Hugo Stinnes", dat in de Lekhaven ligt, in het acht meter diepe ruim geslagen. Hij kreeg een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd. Bij aankomst bleek hij echter reeds te zijn overleden. BRAND TE BEVERWIJK. Gistermiddag omstreeks vijf uur is een felle brand uitgebroken in de woning van den heer F. A. V. aan den Groote Houtweg te Beverwijk. De brand ontstond toen een kat een pe troleumstel omverwierp. Snel grepen de vlammen om zich heen en in minder dan geen tijd waren de benedenvertrekken in een vuurpoel herschapen. De brandweer bestreed het vuur met twee stralen en kon voorkomen, dat de vlammen zich ook aan de bovenverdieping mededeelden. Beneden is de woning geheel uitgebrand. Later ontstond nog een begin van brand in een nabij gelegen woning waarin de be woner van het huis naast het verbrande perceel ijlings zijn niet verzekerd meubilair had ondergebracht. Bij het overbrengen waren waarschijnlijk vonken gevallen op het beddegoed, Matrassen en bedden wer den op straat geworpen en door de brand weer gebluscht. BRAND TE VOORBURG. Gisteravond is een felle binnenbrand uit gebroken in de timmerfabriek van den heer L. aan de Laan van N. O. Einde te Voorburg. De brandweer, onder leiding van den op- perbrandmeester v. d. Sluys was spoedig ter plaatse en tastte de vlammen met vier stralen aan. Door het krachtig optreden van de brandweer, waarvan de brandweer lieden door de hevige rookontwikkeling van de gasmakers gebruik moesten maken, kon uitbreiding worden voorkomen, doch niet kon worden verhinderd, dat een groot aantal houten kistjes, welke aldaar opge- s.agen stonden, een prooi der vlammen zyn geworden. GERAFFINEERDE OPLICHTERSTRUC. De politie te Den Haag heeft een 36-ja rigen steenhouwer gearresteerd, die op zeer brutale wijze er in geslaagd is een aantal gegoede families op te lichten. Deze man wist zich het adres te verschaffen van gegoede weduwen om vervolgens kwitan ties uit te schrijven tot een bedrag van 5 voor grafonderhoud. Er kwamen bij de politie enkele klach ten binnen van dames, die later tot de ont dekking waren gekcmen, dat zij bedroger waren. Aangezien de politie er niet direct in slaagde den dader op te sporen, deed de recherche hetzelfde als de oplichter en ver schafte zich eveneens dergelijke adressen Enkele rechercheurs verbleven cenige da gen bij deze families thuis en inderdaad slaagde men er in den oplichter op deze wijze te arresteeren. Het was bij een dame in de Frederik Hendriklaan. dat de steenhouwer zich met een kwitantie adt/5.vervoegde wegens grafonderhoud. De dienstbode nam de kwi tantie aan, ging er mee naar binnen, den oplichter in den waan latende, dat zij het geld wilde halen. Het was voor den zich -n het huis bevindende rechercheur toen ■en kleine moeite den man in te rekenen. ~)e steenhouwer hr-"*-'Jee!d b in totaal 10 kwitanties ad ƒ5.met suc- ~s ici. r" i.jj b Li v. kerde bewaring gesteld. LIJK AANGESPOELD. Maandagochtend is aan het Noorder- strand te Ballum het lijk aangespoeld van een man, gekleed in blauwe trui, twee paar sokken en flanellen onderbroek. Volgens deskundigen heeft het lijk een maand in het water gelegen. Men heeft de identiteit nog niet kunnen vaststellen. ERNSTIGE DUINAFSLAG OP AMELAND. Tengevolge van den storm zijn de duinen aan de westkust van het eiland Ameland onrustbarend afgeslagen. In den dijk van het waterschap Nes-Buren zijn eenige ga ten geslagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Motor verduisterd? Zekere F. uit Leiden, zou een motor verduisterd hebben ten nadeele van C. v. d. D. uit Leiden, die als getuige een en ander nader toelichtte. Aangezien verdachte niet verschenen was en hij ook zijn mee ning in deze moet zeggen vroeg de politie rechter aanhouding van de zaak met be vel tot medebrenging van den verdachte. Diefstal van een bak met wol L. v. d. V., arbeider te Leiden, moest terecht staan, omdat hij bij de textielfa brieken van de Gebr, van Wijk te Leiden, waar hij werkzaam was, een bak met wol had gestolen. De officier eischte voor dit feit een gevangenisstraf van vier maanden. De verdachte vroeg een voorwaardelijke straf. De politierechter voelde daar wel wat voor, maar dan wil spr. eerst wel eens een rapport over hem inwonnen, zoodat de zaak voorloopig werd aangehouden. Burenheibeltje. De bakker'E. H. uit Leiden woont op een bovenwoning aan de Hoogelandsche Kerkgracht te Leiden. Zijn onderbuurman S. heeft een groot gezin. Toen er in het ge zin van L. een blijde gebeurtenis plaats vond was het beneden zulk een herrie ge weest, dat de bovenbuurman naar de po litie was geloopen om daar over te gaan k.'agen. Er was inderdaad een agent geko men, die het geval met een technisch oog had aanschouwd en weei was vertrokken na eenige vermaningen uitgedeeld te heb ben. Het lawaai van de vele kinderen van S. was echter niet opgehouden. Bovenbuurman H. was toen zoo boos ge worden, dat hij een ruit had vernield van den benedenbuurman S. Dat mag nu eenmaal niét en omdat het niet mag was de eisch een geldboete van 5.subs. 5 dagen, uitgaande van feit, dat waar twee kijven ook twee schuld hebben. De politierechter hield daar nog meer rekening mee en halveerde de boete, zoo dat deze werd een rijksdaalder of anders vijf dagen brommen. Hij had een behangerij. G. D. uit Den Haag was bfj J. K. K. te Leiden gekomen met het verhaal, dat hij een behangerij en stoffeerderij in Den Haag had. Verder had hij iemand verhuisd van Den Haag naar O e g s g e e s t. En of hij nu wat stalen en vloerkleedjes mee kon krijgen voor dien meneer Hij had dat alles inderdaad meegekregen, maar het geheele verhaal had natuurlijk op fantasie berust. De officier deed een boekje open over verdachte, dat prijkt met een heele reeks straffen voor oplichting en verduistering. Verdachte heeft bovendien verschillende kansen gekregen om zijn leven te beteren. Hij heeft deze kansen niet benut. Zelfs zit hij thans in de gevangenis om een der gelijke veroordeeling uit te zitten. Het gaat dus niet met dezen verdachte, reden om thans zes maanden gevangenis straf te eischen. De politierechter geloofde, dat verdachte niet geheel normaal is te noemen en vroeg aanhouding van de zaak om een rapport in te winnen over de geestesgesteldheid van den verdachte. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding crisis melkbesluit J. C. de G. veehouder te Leiden had een knecht melk uit laten venten zonder dat hy aangesloten was geweest bij de zui- velcentrale en dus zonder toestemming van dit lichaam. Verdachte maakte zich nogal boos en verklaarde, dat de Ned. Zuivelcen- trale de menschen afslacht. Zij zijn, en hiermede bedoelde hij waarschijnlijk zich zelve, geheel geoonden en kunnen niets doen. Een controleur als getuige gehoord ver klaarde, dat verdachte wel aangesloten was geweest bij de Onderlinge Melkvereeni- ging, maar ook van deze mocht hij geen melk in het klein verkoopen, alleen mocht hij zijn gewonnen melk veilen. De ambtenaar achtte het ten laste geleg de wettig en overtuigend bewezen en eischte een geldboete van 5 subs 5 dagen. De kantonrechter dadelijk uitspraak doende verklaarde verdachte schuldig maar legde geen straf op. Wielrijdster wegens verblindende verlichting veroordeeld. Mej. H. W. uit K a t w ij k a. d. R ij n, had op den Katwijkschen Weg gereden per rij wiel, terwijl zij op dat rijwiel een lantaarn had, die zulk een verblindend licht uit straalde, dat tegenliggende automobilisten er door verblind werden. Het O.M. vond het feit zeer ernstig, maar wilde ter waar schuwing voor alle wielrijders ditmaal nog een lage geldboete eischen en wel f subs. 2 dagen. Uitspraak conform. Gelegenheid tot dansen gegeven zonder vergunning? B. van L. dansmeester te Leiden moest terecht staan omdat hij op 7 Nov. te Leiden zonder vergunning van B en W. gelegen heid tot dansen had gegeven. Een getuige verklaarde, dat het inschrijfgeld 1.be droeg en verder elke les 0.60. Deze zaak werd aangehouden om alsnog de rechercheurs te hooren, die de overtre ding zouden hebben geconstateerd. Overtreding arbeidswet. P. J. B. te L e i d e n had een knecht lan ger laten werken dan wettelijk was toege staan. De ambtenaar vertelde, dat het twee jaar geleden ook al eens gebeurd was ei. eischte daarom een boete van 15 subs. 8 dagen. De uitspraak werd 10.subs 4 dagen. Groenten en fruit verkocht zon der aangesloten te zijn geweest. G. van H. koopman te Leiden moest terecht staan omdat hij groenten en fruit had verkocht zonder dat hij aangesloten was geweest bij de Ned. Groenten en Fruit-Centrale. Eisch een boete van 10.subs. 4 da gen. Uitspraak 2.50 subs. 1 dag. Dure visch. T. H. van W., P. van H. en H. P. allen uit Leiden hadden met een zegen gevischt m de Ringsloot te Sassenheim zonder ver gunning van den eigenaar. Verdachten voerden aan, dat zij wel de gelijk een vergunning hadden en konden dien ook toonen. De gever van de vergun ning Remmerswaal zeide wel een schrifte lijke vergunning te hebben gegeven, maar met voor het visschen in de Ringsloot en nog veel minder voor te visschen met de zegen. Eisch voor elk een boete van 4.subs. 2 dagen, maar met verbeurdverklaring van de nbeslag genomen zegens. Uitspraak conform. Een heele reeks verkeers overtredingen. J. M. uit Voorschoten had een bak fiets onbeheerd laten staan op den Leid- schen Weg te Voorschoten, waardoor een wielrijder er tegen op was gereden. Deze wielrijder was tot groote ontsteltenis juist een rijksveldwachter geweest. Het gevolg was, dat er dadelijk ter plaatse een bonnet je kon worden uitgereikt. Het bonnetje werd door den kantonrechtei omgezet in een geldboete van 5 subs. 3 dagen nadat de ambtenaar 6.had geëischt. G N. uit Den Haag moest verschijnen, om- oat hij met zijn auto een andere auto had ingehaald even voor een vluchtheuvel op den Rijnsburgerweg te Leiden en toen de ingehaalde auto den weg had afgesne den. Aangezien dat niet mag was de eisch 25.subs. 10 dagen. Uitspraak 15.subs 15 dagen. H. D. uit Den Haag nad op den Veur- schen Weg met zijn motorrijwiel een drie tal naast elkaar rijdende wielrijders inge haald en gepasseerd en wel zoodanig, dat een der wielrijders tegen den grond was geraakt. Nadat eenige getuigen warén gehoord, die verklaarden, dat het te Voorscho ten was gebeurd en dat verdachte zeer roekeloos had gereden eischte de ambte naar, de schuld van verdachte aannemen de, een geldboete van 20.subs. 10 da gen. Uitspraak 15.subs. 5 dagen. A. van A. uit Den Haag had nabij de R.K. kerk te Voorschoten op den Ouden Weg een tram-trein in haar loop belem merd door plotseling uit een anderen weg te voorschijn te komen zonder dat hy eerst behoorlijk uitgekeken had. De tram-trein en auto waren met een harden slag tegen elkaar terecht gekomen waardoor groote schade was ontstaan. Eisch en uitspraak voor deze onvoorzich tigheid 15.subs. 5 dagen. HILVERSUM I, 1875 M. en 415.5 M. VA- RA-uilzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continu-bedrijven. 11.30 „Bestrijding van de werkloosheid", causerie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 „Fantasia" en gramofoonplaten. 1.301.45 Gramofooon muziek. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 „De Ramblers". 6.40 Causerie „Friesch op de school". 7.00 Koorzang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-be- richten. 8.03 Berichten ANP., VARA- Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Radio- tooneel. 9.30 VARA-Orkest. 10.00 Be richten ANP. 10.05 Koorbang (gr.pl.) 10.30 Gramofoonmuziek. 11.15 Orgelspel. 11.4512.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM n, 301.5 M., NCFV-uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, medita tie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gra mofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble van der Horst. 12.00 Berich ten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Vervolg concert. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Sopraan en piano. 3.00 Christe lijke Lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Viool en piano. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmu ziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en causerie over het binnen- aanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-berich- ten. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 Causerie „De Wederkomst des Heeren" (III). 9.30 NCRV-orkest en soliste. 10.00 Be richten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1S500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.05 Orgelconcert. 12.35 BBC-Northern-orkest. 1.20 Gramofoon platen. 1.502.20 De Wessex Players. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Vesper. 5 05 Gramofoonmuziek. 5.40 Lew Stone en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Orgelspel. 7.20 „Rhe Rebel Maid", operette. 8.20 Declamatie. 8.35 BBC-Symphonie-orkest en soliste. (Om 9.20 Berichten3. 10.40 Gramofoonplaten. 11.15 Oscar Rabin en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr. platen). W. J. de G. uit W a rro o n d had met zijn auto geen voorrang verleend aan verkeer op een voorrangsweg. nabij de „Drie Witte Palen" te Oegstgeest. Het natuurlijk gevolg van verkeerde handelingen, n.l. een aanrijding, was ook hier niet uitgebleven. Eisch 15.subs. 5 dagen. Uitspraak 5. subs. 2 dagen J deB uit Zoeterwoude was op den Rijksstraatweg te Oegstgeest plotse ling zonder ook maar het geringste teeken te geven overgestoken Een achter hem rij dende auto was op deze manier van rijden niet verdacht geweest en was boven op de plotseling zwenkende auto terecht geko men. Verdachte voerde aan, dat hij wel een richtingaanwijzer had uitgestoken maar volgens den ambtenaar was deze dan niet te zien geweest door de uitstekende lading. Verdachte had dan zijn arm maar uit moe ten steken. Eisch 15.subs. 10 dagen. Uitspraak 10.— subs. 4 dagen. KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RUN. M. en R.-wet: H. J. te Bodegraven f 1.50 subs. 1 wk. t.s.;.. C. L. f 1.50 subs. 1 wk. t.s.; R. A. v. V. te Renkum f4 subs. 4 dg.; J. J. K. te Zwammerdam f4 subs. 4 dg.; A. K. te 's Gravenhage f 4 subs. 4 dg.; J. v. I. te Rijnzaterwoude f4 subs. 4 dg.; J. E. G. te Gouda f4 subs. 4 dg.; C. L. te Ter Aar f 4 subs. 4 dg.; G. B. V. te Rotter dam f 4 subs. 4 dg.; W. C. Z. f 3 subs. 3 dg.; J. P. v. r. S. Zoeterwoude f3 subs. 3 dg.; L. J. L. te Oegstgeest f3 subs. 3 dg; W. de G. f3 subs. 3 dg.; A. v. J. te Utrecht f7 RADIO-PARIS, 1648 M. 7.50, 9.15, 10.40 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Stafmuziek van de Garde Républicaine en zang. 3.05 Pianovoordracht. 4.20 Zang 5.20 Giardino-orkest. 8.50 Zang en piano. 9.35 Valiëté-programma. 10.50 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 5.50 Rheinische Landesorkest. 7.50 SA-orkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Gramofoonplaten. 1.35 Omroepsextet. 3.50 Omroeporkest 6.30 Blaasorkest. 7.50 Pianovoor dracht. 8.05 Gevarieerd programma. 9.4011.20 Hermann Hagestedt's orkest. BRUSSEL 322 en 474 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 New Palace-or kest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gramofoonpla ten. 7.20 Zang en piano. 8.20 Omroep- symphonie-orkest. 9.55 Gramofoonmu ziek. 10.5011.20 Dito. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 J. Schijnderis orkest. 1.502.20 Gramo foonplaten. 5.20 A. Felleman's orkest. 6.20 Zepparoni-kwartet. 7.35 Gramo foonplaten. 8.20 Omroepsalonorkest en solisten. 9.05 Luiksch Koor- en orkest- concert. 10.30—10.40 en 10.50—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M.: 6.30 Gerdy Kaufmann's orkest en solisten. 7.20 Omroep-Amusementsorkest. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.20 O. Kermbach's orkest. GEM. RADÏO-DISTRIBUTIE-BEDRUF. 3de Programma. 8.00 Keulen. 9.50 Deutschls. of div. 10.20 Diversen. 10.35 Parijs R. 11.05 Londen Reg. 13.05 Brussel VI. 13.35 Keulen. 14.20 Parijs P.T.T. of div. 15.05 Parijs R. 15.20 Londen Reg. 15.50 Keulen. 17.20 Parijs R. 18.20 Keulen. 19.20 Beromunster of div. 21.05 Brus sel Fr. Pl.m. 21.40 Keulen. 23.20 Di- 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.20 Droitwich. 18.40 Londen Reg. 19.00 Droitwich. -subs, 7-dg.; W. J. D. te Delft f2 subs. 1 dg.; W. P. f2 subs. 2 dg.; J. L. K. f2 subs. 2 dg.; W. P. f2 subs. 2 dg.; A. L. te Rotter dam f 2 subs. 2 dg.; J. V. te Leiden f 2 subs. 2 dg.; W. v. O. f2 subs. 2 dg.; W. P. f4 subs. 4 dg.; J. C. v. d. V. 2 x f2.50 subs. 2 dg.; H. G. M. v. L. f2.50 subs. 2 dg.; M. K. te Velsen f10 subs. 10 dg.; H. v. d. K. te Delfzijl f 8 subs. 8 dg.; J. v. B. te Amster dam f 8 subs. 8 dg. Keur Polder Nieuwkoop: M. V. te Nieuwkoop f3 subs. 3 dg. Keur v. Rijnland: R. K. z. bek. woonpl. f5 subs. 5 dg. LJkwet: J. R. v. O. te Leiden 3 x f 1 subs. 1 dg. v. verkl. 3 gewichten; H. A. C. W. f 1 subs. 1 dg. v. verkl. maatstok; P. v. d. G. 3 x f 1 subs. 1 dg. v. verkl. 4 maten; J. P. de K. te Bodegraven f 5 subs. 5 dg. v. verkl. maatstok. M. en R.-verord. Wou- brugge: J. B. te Leiden f2.50 subs. 2 dg.; J. S. te Den Haag f 2.50 subs. 2 dg.; D. N. W. te Bodegraven f3 subs. 3 dg. Visscherij- wet: D. J. de B. te Den Haag f2 subs. 2 dg. uitl. hengel of betaling der waarde ad f 2.50 subs. 2 dg.; C. v. D. 2 x f 2 subs. 2 dg. uitl. hengel of f 1 subs. 1 dg.; C. F. te Den Haag f 2 subs. 2 dg. uitl. hengel of f 2 subs. 2 dg.; J. M. R. te Voorburg f2.50 subs. 2 d. v.v. hengel. Vaarwegen-Regl. v. Z.-H.: H. H. B. te Hoogmade f4 subs. 4 dg.; D. L. v. d. M. te Alkmaar 2 x f 1 subs. 1 dg. Aan- plakverord. van Nieuwkoop: J. M. v. d. V. te Haarlemmermeer f 3 subs. 3 dg.; C. M. te Haarlemmermeer f 3 subs. 3 dg. 453 S.: J. E. D. te 's Hertogenbosch f4 subs. 4 dg.; D. D. zonder bek. woonpl. 3 dagen hechte nis. A. P. V. van Alphen: B. B. zonder bek. woonpl. f 1 subs. 1 dg. Algem. Regl. Dienst Spoorwegen: Ch. M. te Warmond f4 subs. 4 dg. IHEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: De vlucht voor het huwelijk. (Joan Crawford, Clark Gable). Opgejaaga in de prairiën (Louise La timer, John Arled- ge). Kom. film Avont.-film lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Trianon: Moederlied (Benja- mino Gigli, Maria Cebotari). De stroopers van Alaska (Jack Holt). Zang-speel- film Avont.-film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Luxor: De Heerscher. (Emil Jannings). Wordt nooit verliefd (Anny Ondra) Speelfilm Kom. film lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur Matinée. Zaterdag en Woensd. en Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: De Jantjes (Johan Kaart, Fientje de la Mar). I-Iet recht zegeviert. (Tom Tyler). Kom. film Wild-West- film lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur, Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9