Valsch spel VOOR HET PALEIS SOESTDIJK. FEUILLETON Naar het Engelsch van ANNIE S. SWAN. 12) 'V Hij knikte en langzaam begon Annabel te begrijpen. Het leven is wel hard, zeide zij hui verend, terwijl zij haar bagage bij elk nar begon te zoeken. Ik zou u nog graag één ding zeggen, hoewel ik niet weet waar om. Ik was het vorig jaar om dezen tijd met uw broer Hugo verloofd en ik had gehoopt thans zijn vrouw te zijn. Arm kind! zei Jack. Een enkel oogenblik keken ze elkander in de oogen; zij voelden zich als twee kinderen, die elkander hun verdriet ver teld hebben, waardoor de smart half ver licht is. Hij stapte uit, hielp haar en vroeg waar zij heen ging. Naar Kensingston. Dan kunnen wij zoover samen gaan. Ik moet vanavond nog naar Liverpool. Gaat u direct daarheen? Ja. En daarna? Daarna? Ik weet het nog niet. Maar wilt u mij uw adres opgeven? Ik zou het graag weten. Wij zullen elkaar nog wel eens ontmoeten. Waarom denkt u dat? Ik weet, dat het zoo is, zei hij en schreef „Industrieschool, Radcliffe Straat, Slains". Tot ziens, zeide hij toen. En maak er uzelf geen verwijten meer over, dat u mij alles verteld hebt. Het heeft zoo moeten zijn. Ik zal eens poolshoogte ne men en dan zou ik u later graag eens schrijven, ten minste als u er niets op tegen hebt. Hugo, die te paard huiswaarts keerde van een voorloopige politieke bijeen komst, ten huize van zijn buurman Lord Radcliffe gehouden, zag zijn vrouw door het park met een mand bloemen aan haar arm aankomen. Hij nam zijn hoed af en wuifde haar toe en zij, terugwuivende, bleef stilstaan totdat hij tegemoet kwam. Enkele meters van haar af sprong hij van het paard, wierp de leidsels over zijn arm en boog galant en glimlachend voor haar. Voor zoover men uiterlijk kon oordee- len was Hugo een man, op wien iedere vrouw met recht trotsch kon zijn. Hij was de verpersoonlijking van jeugd, kracht en geluk. Er was geen rimpel in zijn gelaat noch een schaduw in zijn oogen. Goeden middag, lieveling. Het geluk is met mij, dat ik je zoo ontmoet, zeide hij, zich voorover buigende om haar op de wang te kussen. Hij zag, dat zij ongewoon bleek was. Zij zag er zoo geheel anders uit dan ge woonlijk dat hij ongerust werd. Je heb te ver gewandeld, Jessie. Je bent doodmoe, dat zie ik. Waar ben je geweest? Niet verder dan het bosch om deze bloemen te plukken, zei zij naar de mand kijkende, die nog slechts half vol was. Ik ben heelemaal niet moe. Ik heb op den terugweg hier en daar gerust. Maar hij was niet tevreden. Alleen de mededeeling, dat zij had moeten rusten, maakte hem bezorgd. Gewoonlijk kende zij geen vermoeidheid en kon uren ach tereen loopen. Je bent onvriendelijk, Jessie, maar ik wil om alles ter wereld niet, dat je jezelf zoo vermoeit. Begrepen? Ja, Hugo, antwoordde zij op den zelfden zachten toon. En als je nu ge noeg gemopperd hebt, wil je me mis schien wel vertellen hoe de vergadering verloopen is? Was het interessant en zijn de vooruitzichten bevredigend? De vergadering was heel belangrijk en ik heb er in toegestemd, dat men mij candidaat stelt. O ja? zeide zij met een belangstel ling, die hem meer genoegen deed dan een ^troom van woorden. Ja. Ze waren het er allen over eens er op mijn woord, Radcliffe was zeer complimenteus tegenover je nederigen dienaar. Vervolgens Radcliffe bezit ik heel wat goede hoedanigheden, vervolgde Hugo tot zijn vrouw. Hoe het zij, er is besloten dat ik de man ben, die den Kamerzetel moet innemen. Dat is alles wat we op het oogenblik kunnen doen, want onge twijfeld zal de Arbeiderspartij óók doen wat zij kan. Over hun qandidaat hebben we nog niets gehoord, maar ongetwijfeld zullen zij tegen den tijd der verkiezing wel een of anderen politicus uit Londen halen. Ik verheugde mij er op, terwijl ik over den Drakenheuvel reed, wat een fijne hulp jij voor mij zult zijn als de strijd begint. Jessie keek hem niet aan en haar trek ken verhardden zich. Zij wist wat van haar verwacht werd en wat Hugo zelf ook verwachtte; een algeheele toewijding aan de verkiezingszaak in het algemeen en zijn persoonlijk belang in 't bijzonder. Vind je het vooruitzicht niet pret tig, Jessie? vroeg hij bijna angstig, eenigszins teleurgesteld door haar zwij gen. O ja, ik vind het heel prettig. Ik denk, als je in het Lagerhuis komt, dat wij dan een groot deel van het jaar in Londen zullen moeten gaan wonen. Dat zal ik niet zoo prettig vinden. Maar dat denk ik wel. Dat is juist iets voor jou, dat vond moeder ook. Jij hebt iets over je, ik kan niet juist zeggen wat, dat de menschen bevalt en dat hen graag met je doet omgaan. We zullen dan weer in het Londensche heerenhuis der Lathoms gaan wonen. Het staat op den hoek van Park Lane en ziet juist uit op het Park. Wat een geluk, dat in October het huurcontract met die Ame rikanen afloopt! Dan hebben we nog vol doenden tijd om het heelemaal in orde te laten brengen en het na Kerstmis te betrekken. Jessie was niet opgetogen, maar tracht te tenminste belangstelling te toonen. Woonde je oom dan nooit in Londen? Neen, nooit. Ik geloof niet, dat hij ook maar één nacht in dat huis geslapen heeft Maar er is een politieke geschie denis aan verbonden uit den tijd van het ministerie-Palmerston. Het was toen een politiek centrum. En dat wordt het nu weer, Jessielief! Je bouwt luchtkasteelen, Hugo. Om te beginnen, moet je eerst gekozen wor den; en ten tweede moet je mij heelemaal daarvoor opvoeden. Zelfs al zou ik de hoedanigheden bezitten, welke naar ik vrees alleen in je verbeelding bestaan, dan zou ik nog niet weten hoe. ze naar voren te brengen. Hugo lachte met den trots van een man, die zeker van zijn zaak is. Ik wou, dat ik zoo zeker was van den zetel en van mijn eigen bekwaamheid als ik het van jou ben, lieveling. Nooit zal ik een belangrijk politicus worden en dat heb ik Radcliff ook openhartig gezegd. Maar daar geeft hij niet om. Zij willen iemand, die voor den dag kan komen en die streng conservatief is. Wij moeten doen wat we kunnen, Jessie, om al die ontevreden her vormers den kop in te drukken, daardoor maken wij onze eigen positie sterker.. Ik moet morgen ook eens met Deedes gaan praten, die eigenlijk het geestelijk middel punt der werkliedenvereeniging is. Deedes is een goed schaap en ziet het gevaar niet in. Als men het hem eens duidelijk aan zijn verstand brengt, zal hij de eerste zijn om de zaak aan te pakken. Het schijnt, dat hij een onbegrensden invloed op die men schen heeft en dat hij buitengewoon goed voor hen is. De oude Parker beweert, dat Deedes alles wat hij kan missen en al zijn vrijen tijd aan die menschen besteedt. (Wordt vervolgd). ytoidóchz 0oit4ant Dr. De Groot, de behandelende geneesheer van H. K H. Prinses Juliana, begeeft zich op weg naar de garage, teneinde in de omgeving van het paleis Soestdijk een auto-tochtje te maken Het nieuwe tumgebouw voor het KLM personeel op Schiphol is Zaterdag door den directeur der K.L.M den heer Plesman, officieel geopend. De heer Plesman tijdens zijn openingsrede De bekende Amenkaansche schaakmeester R. Fine is Zaterdag na een langdurig verblijf m ons land naar Amerika vertrokken. Het vertrek van het CS te Amsterdam, waar dr. Max Euwe den heer en mevr. Fine uitgeleide deed In de Baamsche bosschen in de omgeving van het paleis Soestdijk is ten behoeve van Z. K. H. Prins Bemhard een manege gebouwd, welke binnen kort in gebruik zal worden genomen Het door Lizzy Ansmgh geschilderde portret van Lau Ezerman, dat den acteur bij diens 25 jat ig tooneeljubileum aangeboden zal worden Onder groote belangstelling heeft Zaterdag de begrafenis der slacht offers van de ernstige ontploffingsramp bij Villejuit (Fr.) plaats gehad Een overzicht van de droeve plechtigheid

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9