De Venen ontstemd over tuinbouwsteun RIJNSTREEK ZATERDAG 29 JANUARI 1938 DE LFJDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 VOORAL TER AAR IS WEER DE DUPE GEMEENTERAAD VAN TER AAR In het Parochiehuis te Ter Aan" werd een groote bijeenkomst belegd van het kringbestuur van den L. T. B., omvatten de de afdeelingen Roelofarendsveen Kwakel, Noorden, Nieuwkoop, Ter Aar. Hierbij waren naast voor noemde vereenigingen tegenwoordig afge vaardigden van de drie veilingen uit deze omgeving en het bestuur van den Chr. B. en T. B. Later ook nog de secr. van het hoofdbestuur, ir. Ausems. Tegen half acht opent de voorzitter, de heer C. Huigsloot, de bijeenkomst met den Chr. groet en na allen een hartelijk wel kom te hebben toegeroepen, wordt het doel uiteengezet van deze vergadering, n.l. bespreking van de toeslag op tuinbouwpro ducten. De heer J. Volgering geeft als zijn mee ning te kennen, dat met de laatste uitkee- ring geen voldoende rekening is gehouden met de productiekosten bij het bepalen van de richtprijzen voor 'nze hoofdproduc ten snijboonen, peulen en doperwten. Vooral Ter Aar is er de dupe van, dat el ders de productiekosten lager zijn. Gezien, dat het juist onze hoofdteelt betreft, is het van het grootste belang, dat de onbillijkheid in de huidige re geling onder de aandacht van de be trokken instanties komt. Erg laakt spr. de manier waarop geinformeerd wordt naar de teelt van snijboonen. Immers/ Ter Aar, hetwelk de grootste snijboo- nen-veiling bezit, komt niet eens in de gelegenheid een opgaaf te doen van de loonende prijzen, waar naar de richt prijzen behoorden te worden vastge steld. Want hoe verschillend de opbrengst en productiekosten zijn, moge blijken uit het feit, dat het zelfs met Roelofarendsveen ALPHEN AAN DEN RIJN Landhoofden opgeblazen. Gistermid dag zijn ook de laatste resten van de oude klapbrug over het Aarkanaal opgeruimd. Met een tusschenpooze van pl.m. 2 uur zijn de beide landhoofden het eenige, dat nog van een vroeger bestaan van de brug herinnerde door middel van dynamiet opgeblazen. Een en ander had een vlot verloop. Landstormavonden. De jaarlijksche groote prcpaganda-vergaderingen van den Bijz. Vrijw. Landstorm zullen ditmaal dsnk zij de welwillende medewerking van den directeur, gehouden worden op 24 en 25 Februari in de groote kerkzaal der Mar- tha-Stichting. AARLANDERVEEN. De nieuwe weg. Door de Prov. Wa terstaat is een teekening aan de belang hebbende gemeentebesturen toegezonden, waarop de ontworpen verbindingsweg tusschen het stoomgemaal „Neptunus" en de voormalige spoorlijn aldus is geprojec teerd, dat deze weg aanvangt bij het vroe gere station en vandaar, ten Zuiden van het dorp, in een S-bocht loopt naar het Aarkanaal. BOSKOOP. Begrafenisvereeniging „St. Barbara". Gisteravond hield de begrafenisvereen. „St. Barbara" in het Vereenigingsgebouw haar lste jaarvergadering na de oprichtingsver gadering. Waarschijnlijk door het slechte weer was de opkomst niet zeer groot, doch met de aanwezigen werden in een vrucht bare vergadering de belangen der vereeni- ging besproken. De heer W. v. Lint opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer A. Pannebakker, het jaarverslag voor las. Hieruit bleek o.m. hoe de oprichting tot stand was gekomen. Door een 66-tal pa rochianen werd de eerste vergadering bij gewoond, waar tot het initiatief van het Operatie-Fonds om een begrafenisvereeni ging te stichten, werd besloten. Door de vele besprekingen met verschillende onder nemingen om zoo goedkoop mogelijk te werken, werd ten laatste besloten tot zelfc exploitatie over te gaan. Hier werd den 22sten Maart '37 aan begonnnen. Voorts bleek uit het jaarverslag, dat thans 214 gezinnen zijn aangesloten. Hierna gaf de penningm., de heer H. J. v. Jaarsveld, een overzicht van den finan- cieelen toestand, waaruit bleek, dat met een inkomstenbedrag van 2027.27 tegenover een uitgave van 1919.85 een batig saldo te boeken was van 107.42 per 1 Jan. '38. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend volgens rooster waren de heeren J. v. Lent en W. v. Lent, welke heeren met algeheele meerderheid van stemmen wer den herkozen. Een bestuursvoorstel om door het bestuur een controle-commissie op de boeken te laten benoemen, vond algemee ne instemming, zoodat door het bestuur voor deze functie werden benoemd de hee ren A. Blom en J. Kuif. Hierna had nog de uitloting van een 2-tal obligaties plaats, welke na loting bleken te zijn de Nos. 4 en 18. Door het bestuur is voorts besloten om. aangezien gebleken is, dat bijna uitsluitend 3e klas begrafenissen worden besteld, deze een groot verschil maakt. Wij kunnen nooit aan het aantal K.G. komen per Rijn- landsche Roe, wat de Veen opgeeft; dit scheelt maar liefst 8 K.G. Nadat verschillende afgevaardigden hun meening hadden naar voren gebracht, wil de de heer Markman ook nog meer split sing in de periode van de snijboonen, ter wijl Kleyn, Kwakel, een berekening geeft, dat Ter Aar en Omstreken, ondanks stij ging der productiekosten o.m. hout en mest, alles bijeengenomen een lagere prijs voor de snijboonen hebben ontvangen dan het vorig jaar. Ir. Ausems gaf een uiteenzetting, welke moeilijkheden zich voordoen bij het bepa len van de landelijke richtprijs, o.a. goed- koopere grond, minder arbeidsloon, etc. Zou niet meer gezocht moeten worden in de richting van omzetting bedrijven? Een typisch verschijnsel vindt het de heer v. d. Meer, Roelofarendsveen, dat dik wijls het hoofdbestuur van den L. T. B. naar voren komt met verandering van teelt. In de groote tuinbouwcentra zijn meer producten aan de vernietiging prijs gege ven dan in de Veenstreek. Alleen een klei ne opleving in de export is voor ons noo- dig om dè gezonde Veensche cultuur in stand te houden. Na uitgerekte discussies, waar ook ter sprake kwam een nadere omschrijving van de teeltvergunning en de scheeve verhou ding van den kostprijs der kas-snijboonen, in tegenovergestelde richting met Roelof arendsveen, werd besloten een onderhoud aan te vragen met degenen, die de Veen- streek bij het vaststellen der productiekos ten vertegenwoordigen bij de Ned. Groen ten en Fruitcentrale. Tevens zal via de hoofdorganisaties verzocht worden om een eigen vertegenwoordiger in de advies commissie, want ontegenzeggelijk kan het beste een oordeel uitgesproken worden over bepaalde streken, door hen die hun bedrijf aldaar uitoefenen. Hierna volgde sluiting. 3e klasse in tweeën te splitsen: de A- en de B-klasse. Onder de A-klasse wordt dan verstaan de oude voorwaarden en prijs van 59.75; doch karpet en katafalk vervallen hierbij. De B-klasse bedraagt 67.50 met één paard voor de koets, voor twee paarden ƒ3.50 extra. Deze B-klasse is bedoeld als een tusschenklasse tusschen 2de en 3e klas begrafenis, terwijl de A-klasse als uitzon dering meot worden beschouwd. Na eenige besprekingen over dit onder werp, welke door den voorzitter tot tevre denheid werden beantwoord en na besloten te hebben de contributie voor het jaar 1938 op 50 ct. per gezinshoofd te handhaven, werd de vergadering gesloten. Bazar „Excelsior". Door de Harmonie- vereen. „Excelsior" is een bazar georgani seerd ter versterking der kas, welke bazar Vrijdagmiddag door den Burgemeester, den edelachtb. heer mr. E. P. Verkerk, werd geopend. Onder de aanwezigen merkten we nog op den heer W. Trapman, gem.- secr. en den heer J. v. Gelderen, wethouder. HOOGMADE. L. T. B. Het bestuur van den L. T. B. toont actief te zijn in het verzorgen van de belangen voor zijn leden. Wij vernemen, dat op 3 Februari a.s. de heer M. P. van der Weyden, Tweede Kamerlid, te Hoog- made zal komen spreken over de Pachtwet. Genoemde heer is reeds op vele plaatsen uitgenoodigd zijn ideeën over genoemde wet kenbaar te maken, zoodat Hoogmade het als een eer mag aanrekenen dezen spre ker aan het begin van zijn „pachtweg" te mogen hooren. Het groote belang, dat in deze wet is gelegen, heeft het bestuur doen besluiten enkele buurtafdeelingen eveneens op dien avond uit te noodigen, om hierdoor, naast een goedgevulde zaal, tevens een zoo groot mogelijk aantal boeren te doen profiteeren van deze unieke gelegenheid. Zelfs heeft het bestuur gemeend niet-leden toegaug tot deze vergadering te moeten geven. Wie den heer v. d. Weyden eerder heeft ge hoord zal zeker niet verzuimen dezen pret- tigen causeur opnieuw te beluisteren over een onderwerp, dat bij uitstek een nood zakelijkheid is voor deze streek. De voor- deelen, welke voor den pachter ontstaan, behooren door iederen boer gekend te wor den. De ruime voorlichting, welke gege ven wordt, zal oorzaak moeten worden, dat geen enkeel pachter zich straks met een kluitje in het riet laat sturen. LEIMUIDEN. Jaarvergadering K. J. C. Op Woens dag 2 Febr. 's avonds na het Lof zal door de K. J. C. de gewone'jaarvergadering ge houden worden in 't Parochiehuis. Deze avond zal echter een apart cachet heb ben, want het behalve de gewone punten van behandeling, staat er nog iets bijzon ders op de agenda en wel de Kruisvaart film, die na de gewone werkzaamheden zal vertoond worden. Ten eirrde de ouders der Kruisvaarders in de gelegenheid te stellen zich met de werkzaamheden der jongens in de K. J. C. meer op de hoogte te stellen, is deze vergadering ook toegan kelijk voor de ouders en donateurs. Men houde dus Woensdagavond vrij, want het belooft een mooie avond te worden. NIEUWKOOP DE BESTRIJDING VAN VEEZIEKTEN Instelling van een gezondheidsdienst In café „Sportlust" alhier werd gister avond een vergadering gehouden, uitgaan de van de verschillende landbouworganisa ties om te komen voor deze streek tot de oprichting van een gezondheidsdienst en melkcontrole, waartoe in beginsel besloten is door den Bond van Kaaspröducenten en den Bond van Coop. Zuivelfabrieken in Zuid-Holland. Dit houdt in een poging om door onder linge samenwerking in het belang der Z.- Hollandsche veehouderij werkzaam te zijn, o.a. het bestrijden der streptococcen inden uier, het besmettelijk verwerpen, t.b.c., verbetering der melkwinning en veevoe ding, controle op hoeveelheid en vetgehal te der melk. Voor deze vergadering bestond veel be langstelling. Gouden huwelijksfeest. Het gouden huwelijksfeest van Jacobus Stolwijk en Maria Stadsvoort op 28 deze is niet onop gemerkt voorbijgegaan. De bescheiden wo ning was op passende wijze versierd, met het oog op de beperkte ruimte had de win kelier G. W. Pauëlsen een gedeelte van zijn huis afgestaan voor een maaltijd. Tal van ingezetenen deden van hun belang stelling blijken, terwijl des avonds door het plaatselijk fanfarecorps „Eensgezind" aan het gouden paar een serenade is ge bracht. RIJPWETERING. Schietwedstrijd. Gisterenavond had in het café „Rustoord" de laatste ronde plaats van den schietwedstrijd der Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Het aantal leden, dat de laatste maanden sterk is toegeno men, heeft op dezen wedstrijd zeer goede prestaties te zien gegeven, wat zeker een goed voorteeken is voor den a.s. wedstrijd om de nwisselbeker, die het vorig jaar door de afd. Roelofarencfeveen werd gewon nen. De prijzen werden met zeer goede se ries behaald door de heeren W. Waasdorp, N. Backer, D. Waasdorp, F. Bisschop C.zn., J. Ludlage, J. Bakker, Jac. Borst en P. v. Velzen. De extra prijs, beschikbaar ge steld voor den schutter die in dezen wed strijd de hoogste serie zou maken, werd gewonnen door den heer P. Meyer, terwijl een verrassing door den heer S. Borst werd gemachtigd. Zijn de schutters van de afdee- ling Rijpwetering evengoed in vorm, wan neer zij de andere afdeelingen uit de ge meente Alkemade te bekampen hebben, dan is de kans niet denkbeeldig, dat zij ook in dit wedstrijd de overwinning zullen behalen. ZOETERWOUDE Propagandaclub „Sint Paulus". De algemeene R.K. Propagandaclub „Sint Paulus", hield gisteravond de jaarverga dering. De voorzitter, de heer A. J. v. Bennekom, opende de vergadering en deel de mede, dat dit de 20e jaarvergadering was, weshalve de 5de lustrumviering dezen avond besproken zal worden. Spr. memoreerde een paar belangrijke feiten en constateerde, dat in het algemeen de financieele steun wel voldoende is, maar dat de moreele belangstelling steeds dalen de blijft. De laatste propaganda-avond, die gesteld was tot de „Voor God Actie", was slechts door 40 personen bezocht. Ook de 2e secretaris, de heer P. v. d. Krogt Az., moet in het jaarverslag denzelf den toon aanhouden, maar bij de omschrij ving van de gevoerde propaganda is er een opgewektheid, vooral om de goede plichts vervulling van 't katholieke kiezerscorps. Met rechtmatige trots noemt de verslag gever de gevoerde actie en de goede voor lichting van de kiezers een geslaagd mid del tot den gunstigen uitslag van de ver kiezing. Het ledental handhaaft zich nog steeds (is er vooruitgang in gelijken tred met het zielental? cor.). De rekening en verantwoording van den penningmeester was een goede verras sing. Na een groote verkiezingsactie was de kas nog vooruitgegaan; het salda was van 191 tot f 205.76 gestegen. Voor de KRO-propaganda was 15 in de kas ge komen. De op de agenda genoemde bespreking 4e lustrumviering bepaalde zich tot een mededeeling van den voorzitter, dat er een viering zou komen en dat hiertoe 40 was uitgetrokken. Nu volgde de bestuursverkiezingen, die wel zeer belangrijk waren, maar door en kele (bestuurs)) candidaatstelling vlot ver liepen. De voorz. die aftredend was had zich niet meer herkiesbaar gesteld, de heer G. v. d. d. Zon, eveneens aftredend, werd bij en kele candidaatstelling herkozen. Door ontslagname van de heeren F. v. Nierop en J. v. d. Steen waren nog twee vacatures ontstaan, zoodat er drie plaatsen aangevuld moesten worden. De bestuurs- candidaten waren de heeren C. van der Meer Chr.z., W. van Rijn en A. Berg Jr., die bij enkele candidaatstelling werden gekozen. Twee van deze gekozenen gingen toen naar de bestuurstafel en de leden bevon den zich in een minderheid tegenover het bestuur. Bij de rondvraag sprak de heer C. P. J. Paarekooper namens de leden een woord van dank en hulde aan den scheidenden voorzitter voor zijn tienjarige voorbeeldige vervulling van zijn taak als propagandist, waarvan hij 9 jaar het voorzitterschap heeft bekleed. De tweede voorz., de heer C. van Leeu wen, sprak namens het bestuur een waar- deerend woord en stelde voor de heer van Bennekom tot eerelid te benoemen, welk voorstel werd aangenomen. De heer van Bennekom dankte voor zoo veel medewerking in al die jaren onder- Onder praesidium van den burgemeester B. J. Hogenboom kwam de gemeenteraad Vrijdagmorgen in plenaire zitting bijeen ten gemeentehuize. De voorzitter werpt de traditie ge trouw, een terugblik over het afgeloopen jaar. De algemeene toestand is geenszins rooskleurig. De cijfers betreffende werk- rige besprekingen. De gemeente verstrekt tien procent. De schuldenlast baart steeds groote moeilijkheden, doch wij moeten niet bij de pakken blijven neerzitten. Het voorstel tot verlenging contract met de N.V. Gekro te Overschie, inzake de des tructie van afgekeurd vleesch wordt goed gekeurd. Voorstel tot het verleenen van een voor schot aan de Woningbouwvereeniging tot dekking van de tekorten per 1 Januari 1937, geeft evenmin aanleiding tot uitvoe rige besprepingen. De gemente verstrekt een renteloos voorschot van 9207.70, en een rentedragend van ƒ1921.98, totaal ƒ11129.68. De eerste som gaat pondsponds gewijs over 27 jaar, het andere zeven jaar langer. Bij de behandeling van het voorstel tot het verleenen van een bijdrage ten behoe ve van het provinciaal instituut inzake de voor- en nazorg van in gestichten ver pleegde krankzinnigen, wordt eer duide lijke circulaire, uitgaande van een commis sie van Procinciale Staten, aan de open baarheid prijs gegeven.. De heer Hoogervorst juicht dit plan ten zeerste toe, want misschien maken som mige inrichtingen wel eens misbruik van de subsidieering. Z.h.st. aangenomen. De werkloozen en de ziekenfondsen. De vaststelling van een regeling, op grond waarvan een bijdrage kan worden verstrekt in de door werkloozen verschuldigde zie kenfondspremie, wordt als volgende agenda punt onder de loupe genomen. Het colle ge van B. en W. heeft een conferentie ge had met de artsen en het maatschappij zie kenfonds, waar al heel spoedig overeen stemming werd bereikt op dezen grond slag. De werklooze steuntrekkenden krij gen een verlaging van vijftig procent op het fonds, waarvan de doktoren 25 pet. laten vallen en de gemeente neemt het an dere gedeelte voor haar rekening. Zij moe- teg lid zijn van het maatschappij zieken fonds of worden, althans voor 1 Augustus a.s. Komt nu ten laste van het gezin meer dan tachtig cent, dan zal de gemeente het meerder betalen tot een maximum van twintig cent. Dit ter tegemoetkoming van de groote gezinnen. Vol lof was de Raad over deze regeling, wat hij niet onder stoelen of banken stat. want B. en W. mochten uit verschillende richtingen dankwoorden in ontvangst ne men; alleen de heer Verboom sgtemde uit principe tegen. Wel trachtten de heeren L. Hoogervorst en Verboom een lans te breken voor een andere groep van personen, n.l. tuinders, om ook in bepaalde gevallen voor hen een reductie te geven, doch dit scheen volgens uitlatingen van den voorzitter, niet ge makkelijk te kunnen. Genoemde regeling voor de werkloozen vergt van de gemeente een paarlijksch be drag van 350 gulden, hetgeen zij uit eigen middelen moet aanzuiveren. De noodlijdendheid der gemeente. Het voorstel tot het aanvaarden van de voorwaarden, verbonden aan het verkrij gen van rijksonderstand (immers de ge meente heeft een tekort van zes duizend gulden en de extra-uitkeeringen uit het vverkloosheidssubsidiefonds zijn ten top, dus is zij noodlijdend), wordt eerst door den voorz. in den breede toegelicht. De di verse krijgsbepalingen komen in hoofd zaak hier op neer, dat de Raad geen en kel financieel besluit mag nemen of Ged. Staten en de Minister moeten hun zegel er aan gehecht hebben. Niemand had hier bezwaar tegen. De openbare school behouden Een voorstel van B. en W., ingevolge ar tikel 22bis der Lager-Onderwijswet m. b. t. de instandhouding van de openbare lagere school, is geboren uit de bepaling, dat een gemeente beneden de 25 duizend zielen al waar de openbare school wordt bezocht door minder dan vijftig kinderen, de Raad vonden, sydak het vertrouwen uit, dat het bestuur met de nieuw gekozen leden de taak van „Sint Paulus" steeds goed zou vervullen en dankte tenslotte voor zyn be noeming tot eerelid. Aan het einde van de vergadering hield de geestelijke adviseur een toespraak. Zijn- eerw. liet zich niet ontmeedigen door het kleine gehoor en zooals van den heiligen Chrysostomus, ook als de kerk bijna leeg was, zijn vurige preeken hield alsof deze vol menschen was, zóó enthousiast hield de geestelijke adviseur het heilig voor beeld van Sint Paulus aan de propagan- daleden voor, Uit de 14 brieven, die Sint Paulus aan de christenen zond, is een karakter-ontle ding van den grooten heilige gemaakt, waaraan vele geleerden hebben gewerkt. Hieruit heeft spr. zijn voorbeelden geno men voor de propagandisten en in kloeke woorden voorgehouden de grootheden van den vurigen Paulus in zijn fierheid op het kruis, zijn trots op het dienstschap tot den gekruisten Christus en ook het afwijzen van elke verdenking, zelfs van den schijn van eigenboet. Nadat de voorzitter den geest, adv. had bedankt voor zijn schoone toespraak, werd de vergadering gesloten. een besluit moet nemen deze school op te hemmen. Onze school heeft slechts 41 kin deren, edoch, een ander artikel uit de La ger Onderwijswet zegt: tot ontheffing kan pas worden overgegaan indien meer dan 25 kinderen wonen.binnen de vier K.M. van de dichtst nabije school. Volgens een sesrieus onderzoek zijn er maar vier kin deren, die binnen dit aantal K.M. wonen; dus mag geconcludeerd worden, dat de school niet behoeft te verdwijnen. Het voorstel van B. en W. om te bevor deren dat zij blijft, vindt voldoende in stemming, alleen informeerden een paar le den naar de verhoogde exploitatiekosten, wat als norm gebruikt wordt voor de bij zondere school. In uitzonderlijke gevallen kan de gemiddelde kosten op een zelf- staande manier berekend worden, doch dit is zorg voor later. Twee reclames schoolgeldbelasting, ten name van Kooy en de Koning, waren ge grond; alzoo zal restitutie volgen. Tractatie van de school kinderen. Bij de comptabele besluiten trokken de posten vergoeding politie en garantie cre- diet de aandacht; van de wijziging begroo ting dienst 1938 werd voorgesteld een be drag van 145 gulden uit te trekken, zulks ter tractatie aan de schoolkinderen ter ge legenheid van de a.s. te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Deze som is berekend op grond: vijftien cent per kind. De heeren P. Hoogervorst en Volgering geven hun afkeuring te kennen over het feit, dat alles reeds in kannen en kruiken is, vooraleer de raad gemoeid wordt; een manoeuvre die zij verwerpen. Hierna wordt besloten het bedrag met tien gulden te ver- hoogen en om een Jobstijding te vermij den, flanst de voorz. gauw een voorstel in elkaar voor machtiging van 25 cent per kind, voor een tractatie bij het in Septem ber te vieren veertigjarig Regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin. Aangenomen. De heer P. Hoogervorst tegen. Als het al te vroolijk wordt Als B. en W. gemachtigd zijn tot uitvoe ring van de steun aan kleine boeren (hoog stens zullen er hier maar drie van profi teeren), snijdt de heer Verboom volgens hem een netelige kwestie aan, n.l. de café'a mogen op de nationale feestdag openblij ven tot 's nachts twee uur. Dit zal onge twijfeld aanleiding geven tot excessen, wat niet in den geest van het Oranjehuis is. Op zaken welke uitsluitend het hoofd van de politie raken, wil de voorzitter niet al te dikwijls ingaan, doch hier kan. meegedeeld worden, dat de politie zelf de café's gaat sluiten en dit hangt nf van de omstandigheden. Gaat het er ordelyk aan toe, dan zijn geen termen aanwezig vóór de gewone tijd tot sluiting over te gaan. Gebeuren er minder passende dingen, dan zal terstond worden ingegrepen. De heer Woudenberg klaagt over den Korteraarsche weg en de heer L. Hooger vorst heeft wederom vastgesteld dat op 't kerkpad liefst drie lantaarns weigeren des avonds licht te geven. Aanvankelijk dacht men aan de jeugd, later zocht men het in de weersomstandigheden. In elk geval zal de chef-monteur opdracht krijgen. Een vraag over de hulp aan kleine tuin ders, lokt uit, dat er hard aan woTdt ge werkt, waarna de heer Volgering de be noeming van den controleur-steunverlee- ning ter berde brengt, hetgeen niet door de bevoegde instantie is geschied Om de zaak in het reine te brengen, wordt alsnog de heer Splinter met alge meene stemmen aangesteld als controleur, met ingang van 1 October 1937. In ver band met de werkzaamheden welke deze jongeman verricht op het gem. secretarie, wil de heer Hoogenboom hem een kleine vergoeding geven, doch de Raad wil dit bezien aanstonds bij beëndiging van zijn diensttijd. De heer De Leeuw wenscht inlichtingen over de electrische klok bij den Aardam. De heer Apeldoorn wil vreemde arbeiders in den zomer weren, wat moeilijk zal gaan in de particuliere bedrijven en tot slot in formeert de heer v. d. Weyden naar de reorganisatieplannen van de brandweer. De voorzitter kan mededeelen, dat de Z.-H. Brandweerbond een rapport zal samen stellen, warna spoedig voorstellen dienaan gaande zullen komen. Hierna sluiting. Na afloop van de vergadering werden de functies verdeeld als volgt: voorzitter de heer C. v. d. Meer Chr.z. (nieuw gekozen), secretaris de heer P. v. d. Krogt Sr. en 2e secretaris de heer J. Vreeburg. Volksbond. Maandag a.s., 's avonds te 7.30 uur, komt op onze 2e propagandaver- gadering de geluidsfilm van „Concordia". Het belooft weer een pracht-avond te worden. Het lijkt onnoodig de leden aan te sporen, want deze zullen wel in groo ten getale met hun huisgenooten opkomen. Maar, leden, breng ook uw kennissen en belangstellenden eens mee. Een ieder is welkom. Toegang vrij. Dus present Maan dagavond. Auto in de sloot. Gisterenavond is de boterhandelaar C. Bontje uit Voorburg met zijn bestelauto in de sloot nabij de drie sprong DorpstraatStomp wij ksche weg en Westeindsche weg gereden. Doordat hij links moest uithalen voor een melkwagen, die tijdens het laden den weg versperde, kwam hij in de zachte berm, waardoor de wagen, bijna stilstaande, omsloeg. De heer B. kwam met een nat pak vrij, Den gehee- len nacht is men bezig geweest de auto op te halen en te half 3 is deze naar de garage Welp gesleept.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7