OMGEVING ZATERDAG 29 JANUARI 1938 ÜE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM. Bekwaamheidswedstrijd in ziekzoeken. De 3e bekwaamheidswedstrijd in het ziek zoeken bij Hyacinthen georganiseerd door de Hillegomsche veiling en om het andere jaar te houden zal over enkele weken weer aanvangen. Deze zoo nuttige wedstrijden ondervinden steeds groote be langstelling bij de Hyacinthenkweekers en ziekzoekers. De voor den wedstrijd benoo- digde Hyacinthenbollen zijn reeds in de broeikas geplaatst en zoodra de ontwikke ling normaal plaats heeft en de besmetting de gewenschte resultaten oplevert, zal deze wedstrijd plaats, hebben van 16 Februari tot 5 Maart in he gebouw der Hillegom- sch Veiling aan de van Tetsstraat. KATWIJK. Oudheidskamer. De heer Jac. Meijer heeft wegens vele werkzaamheden bedankt als bestuurslid der Katwijksche Oudheids kamer. In de eerstvolgende vergadering op 2 Febr. zal bij het punt „bestuursverkie zing" in de vacature worden voorzien. NOORD WIJKERHOUT. DE NIEUWE PROVINCIALE WEG. Twee viaducten op het dorp. Uit betrouwbare bron vernemen wij dat de nieuwe provinciale weg, welke aangelegd zal worden, de Havenstraat en Heerenweg ter plaatse met een via duct zal overkruisen. Piet Gijzenbrug opengesteld. De nieuwe Piet Gijzenbrug is Vrijdag voor het doorgaand verkeer opengesteld, hetgeen na de ellende van het eenrichtings verkeer over den noodbrug de laatste maanden een verademing is. Wat den 's Gravendamschen weg betreft, deze ver keert nog in een chaotischen toestand door het aanleggen van allerlei leidingen. Bij het verbreeden van dezen weg stiet men dezer dagen nog op een flinken gevulden beerput, wel een vreemd obstakel. Hanze. In hotel Gouwenberg hield de R.K. Middenstandsvereeniging haar jaar vergadering. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat over 1937 een batig saldo is van 66.84. Tot secretaris werd gekozen de heer W. van Schie. De geestelijk adviseur installeerde vervolgens de nieuwe leden die zijn toegetreden. Het ledental bedraagt thans 72. Na de uitloting van voorgeschoten gelden bracht de voor zitter dank aan de afgetreden bestuursle den en deelde mede, dat binnen eenigen tijd de Hanzebusjes zullen worden opge haald. Bij de rondvraag vroeg het lid van Denzen inlichtingen over een cursus E. H. B. O. en deelde dit lid tevens mede te be danken als lid van de retraite-commissie. Hierna sluiting. „StiJle Omgang". In het patronaat van St. Victor hield de afdeeling Noordwijker- hout van het Genootschap van den Stillen Omgang een bijeenkomst, welke door den voorzitter, den heer E. Oostdam Jac.zn. met den chr. groet werd geopend. In het bijzon der heette spreker welkom de spreker van den avond, kapelaan van Adrichem, het hoofdbestuur van Leiden en het zangkoor. De opkomst had wel iets beter kunnen zijn. De voorzitter moedigde alle aanwezigen aan om in groote getale dit jaar wederom aan den omgang deel te nemen, vooral nu we in beide parochies zoo'n prachtige H. Missie achter den rug hebben, is de omgang een middel om onze godsdienst nog beter te verdiepen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het ledental van de afdeeling op 1 Maart 1937, 256 leden bedroeg waarvan er 226 deelnamen aan den stillen omgang. Helaas is een onzer leden ons door den dood ontvallen en wel de heer Jac. Hoogenstraa- ten, een zeer trouw en ijverig lid onzer om gang; laat ons hopen, aldus de voorzitter, dat hij zijn loon daarvoor in den hemel reeds heeft ontvangen. De notulen werden hierna gelezen en on veranderd vastgesteld. Vervolgens wijdt de voorzitter eenige woorden aan onzen Gees telijken Directeur Pater Frigge, die aan een ernstige ziekte lijdt en verzoekt voor hem bij den Omgang te willen bidden, op dat God zijn lijden moge verzachten. Hierna besprak de voorzitter het ophalen der wekelijksche contributie en zeide, dat dit beter moest gaan. Hij deelde mede, dal in het vervolg alle overledene leden in de kerk te Amsterdam zullen worden afgele zen en gezamenlijk voor'hun zielerust zal worden gebeden. Ook herdacht de voorzit ter, de. hier zoo bekende heer v. d. Lubbe, voorzitter van de afd. Katwijk; ook voor dezen heer vroeg de voorzitter een gebed tijdens den omgang. Na de rede van den voorzitter zong het zangkoor eenige num mers, waarna de weleerw. heer Kapelaan van Adrichem sprak over het onderwerp: „Van geslacht tot geslacht zullen wij Uw lof verkondigen". In deze rede besprak hij de historie van den Stillen Omgang. Tot de reformatie kon deze omgang of proces sie met groote praal geschieden, doch na dien tijd moest het in den nacht plaats hebben en dit is zoo tot op den huidigen dag gebleven. Spreker spoorde de man nen en jongelingen van Noordwijkerhout aan om ook dit jaar wederom aan den om gang deel te nemen om Gods zegen over ons allen af te smeeken. Onder ademlooze stilte werd naar den gewijden spreker geluisterd en een luid •applaus was zijn belooning. De voorzitter bedankte hem namens allen en beloofde het gebed der aanwezigen tijdens den om gang. Hierna bracht het zangkorr wederom eenige liederen ten gehoore, waarna de Centr. President, de heer Schrijvers uit Lei den het woord verkreeg en allereerst Ka- DOODELIJKE AANRIJDING TE HILLEGOM Jong huisvader het slachtofier Gistermiddag om half vijf is op den rijksstraatweg te Hillegom tegenover de woning van den burgemeester (waar slechts een fietspad aan ééne zijde is en oversteken dus noodzakelijk is) de 26- jarige krantenbezorger W. van L. uit Hillegom. die op zijn fiets wilde overste ken, doch wiens uitzicht belemmerd werd door een stilstaande auto, aange reden door een personenauto, die uit de richting Haarlem kwam. Onmiddellijk na het ongeluk trad de dood in. Eerste Hulpdienst en dr. Versluys waren on middellijk te plaatse. Het stoffelijk overschot is naar het St. Jozefgesticht overgebracht. Het slachtoffer was gehuwd en va der van drie kinderen. pelaan van Adrichem dank bracht voor zijn schoone rede. Uw rede, zeide spreker, heeft ons diep getroffen. Verder richtte de heer Schrijvers het woord tot den voorzit- zitter der afd. Noordwijkerhout en bracht hem dank voor de goede leiding; hij dank te ook het zangkoor voor de opluistering van den avond. Ten slotte richtte deze spre ker zich tot de overige aanwezigen om hun aan te sporen trouwe leden van den Stillen Omgang te zijn en'echte katholieken in het dagelijksch leven. Nadat de voorzitter de heer Schrijvers nog bedankt had voor zijn hartelijke mee levende woorden, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. OEGSTGEEST. De jeugd noodigt u uit tot een feest avond. Dit behoeft geen nadere toelich ting voor hen, die reeds eerder met de feestavonden van de Oegstgeester Kruis vaart kennis maakten. Wij denken slechts aan den Bourgondischen Maaltijd voor en kele maanden gehouden. Ze hebben er slag van een buitengewoon gezellige sfeer te scheppen, zooals men maar hoogst zelden aantreft. Op bewonderenswaardige wijze wisten ze steeds hun gasten zelf „het feest" te laten maken, zoodat de bezoekers na afloop moes ten zeggen: „Ja, dat was nu iets bijzon ders". Het is nu voor de eerste maal, dat kaarten te koop worden aangeboden en wel voor een feestavond te houden op 13 Februari a.s. Men doet verstandig ze spoedig te ne men, want uiteraard is het aantal plaatsen in het Willibrordusgebouw beperkt. RUNSBURG. Instandhouding van de Openbare Lagere School. Terwijl in 1936 een raadsbesluit tot op heffing der Openbare Lagere School te Rijnsburg, door Gedeputeerde Staten nie tig is verklaard, heeft de wet op het Lager Onderwijs van 22 Mei 1937 art. 22 bis, het noodzakelijk gemaakt dat de Raad zich opnieuw over opheffing of instandhouding zou uitspreken. Deze school heeft n.l. niet het in deze wet genoemde aantal van 50 leerlingen. Dit punt is behandeld in de raadsverga dering van gisteravond. De voorzitter zeide vroeger voor opheffing te zijn geweest. Nu waren de omstandigheden echter minder gunstig. In de O. L. school te Oegstgeest is geen plaats en die te Katwijk is te klein om alle te Rijnsburg vrijkomende kinderen op te nemen. Gemiddeld over enkele tijdvakken van 1937 bedraagt het aan- al leerlingen 43. Weth. Kralt is van meening, dat de school kan verdwijnen, maar is het met den voor zitter eens over de omstandigheden. Weth. Van der Vijver, zou de opheffing van de Openbare School het meest ge- wenscht achten voor de gemeente, maar op ingewonnen inlichtingen bij de Griffie en elders, zou zulk een besluit van den Raad toch geen effect sorteeren. Hij verklaart uitdrukkelijk, dat hij aan het voorstel tot in standhouding zijn stem zal geven, alleen omdat men hier moet bukken voor de on mogelijkheid en de overmacht. Met algemeene stemmen wordt dan be sloten de instandhouding der Openbare La gere School te bevorderen. Breedvoerig wordt daarna weder ge sproken over het verhuren van land aan den Buitenweg, hoewel de Raad in de vo rige zitting reeds tot onderhandsch verhu ren besloten had. Wederom hebben scher mutselingen plaats tusschen de beide wet houders over de vraag „onderhands of pu bliek". Weth. Kralt breekt een lans ervoor, dat iedereen de gelegenheid moet krijgen en laakt, dat zijn collega schermt met een „hoogen" prijs van 35 cent per roe. Weth. Van der Vijver verdedigt zich met de ontworpen pachtwet. De regeering wil z.i. kennelijk het opdrijven van prijzen te gengaan. De heer Zandbergen doet ook een duit in het zakje door op te merken, dat er wel land in Rijnsburg voor 50 cent per roe wordt verhuurd. Hij sluit zich aan bij Wethouder Kralt. Het voorstel van B. en W. om het land voor 35 cent per roe aan Van Delft te verhuren wordt daarna met 64 st. aange nomen. Het land in de Waard besluit de Raad pu bliek te verhuren, omdat de gegadigde Van den Eykel geen prijs heeft geboden. Bij de rondvraag vernemen we dat er verschillende conferenties zijn gehouden voor het dempen van de Langevaart. De voorzitter deelt mede, dat deze dem ping een onderdeel zal vormen van een rioleeringsplan. Op een andere vraag antwoordt Weth. Kralt, dat met de werkverschaffingswerk zaamheden zal worden aangevangen zoodra de weersgesteldheid het baggerwerk toe laat. SASSENHEEVL Hanze. In de zaal van „de Oude Post" vergaderde de R.M. Middenstandsbond, welke vergadering zeer goed bezocht was. Na een kort openingswoord door den voor zitter, den heer Otto, werd medegedeeld, dat de jaarvergadering, tevens feestavond, zal plaats hebben op Donderdag 24 Febr. In de vacature van den secretaris, den heer G. Scholtes, werd als bestuurslid gekozen de heer W. C. Hooijman, terwijl de heer G. Turk als secretaris werd benoemd. Hierna volgde bespreking Hanzedag, welke te Noordwijk zal plaats hebben, doch welke helaas gelijk valt met de sluiting van het Veertig-Urengebed. Ten slotte werd be sloten, dat het bestuur de Hanzebusjes bij de leden komt ophalen. Na een huishou delijke rondvraag volgde sluiting. Prijs jassen werkloozen. In het K.S.A.- gebouw had gisteren een wedstrijd plaats in prijsjassen, waaraan door 129 werkloo zen werd deelgenomen. Het was er gezel lig druk en iedere speler was reeds verze kerd van een prijs, doch de spanning was daarom niet minder, want er waren ooa hoofdprijzen aan dezen wedstrijd verbon den. De gezelligheid werd nog verhoogd, toen door een jarige in de parochie, die steeds met de werkloozen meeleeft, een rookertje werd aangeboden en dankbaar werd aanvaard. De eerste prijs bestond uit 3 pond spek, de tweede uit 2J4 pond. Be halve de vele ponden spek bestonden de verdere prijzen uit levensmiddelen. Het co mité dankt de milde gevers voor de gaven in geld en natura aan de werkloozen ge schonken. Binnenkort zal een soortgelijke dag worden gehouden voor de ongehuw- den, waarover later wordt bericht. Damvereeniging. Naast de vele ver- eenigingen hier ter plaatse, ligt het in de bedoeling deze met een te vermeerderen. Maandag a.s. te 7.45 uur worden belang stellenden opgeroepen om deze vergadering bij te wonen in de („Oude Post", welke onder leiding staat van den voorzitter van den Leidschen Districts Dambond „L. D. D. B." Op deze vergadering zal ook aan wezig zijn een bestuurslid van den Ned. Dambond. Ongetwijfeld zijn alhier vele liefhebbers voor deze sport te vinden, wel ke dus ook worden verwacht. Wanneer het tot oprichting mocht komen, zal de kam pioen van Lisse deze avond besluiten met het geven van een simultaan-seance. VOORSCHOTEN De verbreeding van den Leidschen weg Bij Kon. besluit is bepaald, dat ten be hoeve van de wegverbreeding van een ge deelte van den straatweg van Rijkswijk (Z.H.) naar de Vink, gelegen in de ge meente Voorschoten ten algemeénen nut te en ten name van die gemeente zullen worden onteigend de perceelen, aangege ven op een staat, welke is opgenomen in St.crt. no. 20. WARMOND. St. Josephs-Gezellen. Maandag 31 Ja nuari komt prof. M. A. Jansen voor ons spreken over „De Hereeniging der Ker ken". De bijeenkomst begint 8 uur pre cies. Zorgt allen, evenals de vorige week, op tijd aanwezig te zijn. ZILK. Personalia. Aan de parochiale school alhier is benoemd tot onderwijzeres mej. A. C. M. Heiwig te Rotterdam in de plaats van mej. A. Binkhorst, die in gelijke be trekking benoemd is te Haarlem-Noord. Voetbalver. „Van Nispen". Don derdag j.l. hield onze voetbal-vereeniging „Van Nispen" haar 5de jaarvergadering. De voorz., de heer L. v. Maris, opende de vergadering met den christelijken groet en heette allen welkom, in he tbijzonder den nieuwen geestelijk adviseur, die hij met eenige welgekozen woorden hierbij instal leerde. Hierna volgde het keurig verzorgd jaarverslag, waarin het wel en weer der vereeniging besproken werd, allereerst het noodlottig ongeval van het lid J. Neder- stigt in den wedstrijd tegen Vogelenzang, waardoor deze speler zijne schoenen aan de 'wilgen moest hangen. Spr. schetste te vens, wat Nederstigt geweest is voor onze vereeniging. Niets was hem te veel en alles deed hij op de hem eigen wijze. Vervolgens werden woorden van dank gebracht aan het adres van Kapelaan Tijp wegens ver trek naar elders. Ook aan den heer Th. Vennings als contributie-ophaler, terwijl den heer J. v. Gijls wijk ook nog een bij zonder woord van dank toekwam als rond- bezorger der convocatie. De leden moeten niet vergeten, wat voor steun beide heeren voor het bestuur zijn. Eindigend met den wensch, dat 1938 voor „Van Nispen" een voorspoedig jaar mocht zijn, sloot de se cretaris dit keurig verzorgd jaarverslag. Hierna jaarverslag penningmeester, waar uit bleek, dat de uitgaven ƒ469.54 bedroe gen en de inkomsten 472.76, alzoo dus een batig saldo van 3.22. Hierna werd de pen ningmeester dank gebracht voor zijn cor recte boekhouding. Volgde verkiezing van GEMEENTERAAD VAN LISSE De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van den Burgemeester, Dr. S. F. A. C. M. Ba ron van Wijnbergen. Afwezig waren de heeren Warmerdam en de Vroomen. Na opening met gebed werd tot voor stemmer aangewezen de heer Tibboel. De notulen werden vastgesteld met een kleine wijziging. Uitbreidingsplannen. Aan de orde werd gesteld de ter visie ligging van: De herziening van het uitbreidingsplan der gemeente. Omtrent dit punt werd de vergadering geschorst en ging men in besloten zitting. Na ongeveer een half uur werd de verga dering heropend. Na eenige opmerkingen wordt besloten tot de ter visie ligging met algemeene stemmen. Verhuur sportpark. Verhuur van het gemeentelijk sport park aan de plaatselijke voetbal ver eeni- gingen. De voorzitter verklaarde, dat we gens de kosten van het onderhoud van het terrein en opstallen, de huurprijs iets verhoogd is en wel met 75.—. De heer Kingma vraagt of de voetbalvereenigingen de huurprijs wel kunnen opbrengen en betalen. De voorzitter heeft vernomen, dat de vereenigingen hiertoe in staat waren en dat z.i. de verhooging zeer billlijk is. Hier na werd overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. besloten. „Zwanendreef". Voorstel van Burg. en Weth. tot het ge ven van den naam „Zwanendriftlaan" aan de door den heer J. W. A. Lefeber aan gelegde straat over de tuinen Zwanen drift. De heer Lefeber zegt, dat de naam „Zwanendriftlaan" afkomstig is van den eersten bewoner dier aangelegde straat. Spreker had zichzelve gedacht deze straat „Zwanendreef" te noemen. De heer Romijn is er niet voor om deze straat „Zwanendreef" te noemen, omdat het geen dreef is, aangezien de straat te smal is voor deze naam. De heer Tromp meende dit op te lossen door dit op te vangen en .de straat te noe men „Zwanendreefje", (gelach). Na eenige besprekingen werd besloten tot den naam „Zwanendreef". De vaststelling van de verordening tot heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en voor het uitgebreid lager onderwijs in de ge meente Lisse gaf geen aanleiding tot be sprekingen en werd ongewijzigd vastge steld. Annuïteiten „Volksbelang". Vaststelling van gewijzigde annuïtei ten, verschuldigd door de Woningbouwver- eeniging „Volksbelang", in verband met de verlaging van renten van gesloten geld- leeningen. De heer Lefeber informeerde of de huis huren nu ook verlaagd konden worden. De secretaris, gedelegeerde van het ge meentebestuur in de Woningbouwvereni ging, verklaarde dat de vereeniging reeds Huurverlaging is niet mogelijk, doch de explotatie is thans sluitend te krijgen, terwijl de geleden verliezen kunnen wor den ingehaald. Door de wegenbelasting is het explotatiétekort ontstaan, hetgeen nu weer opgevangen is. Zonder hoofdelijke stemming werd hierna overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. besloten. Voor- en nazorg krankzinnigen. Voorstel van Burg. en Weth. om een ge- meentelijke subsidie van 1 cent per inwo ner 'sjaar beschikbaar te stellen voor de voor- en nazorg van krankzinnigen. De voorzitter lichtte de aangelegenheid toe. De heer van Kesteren oordeelde, dat de patiënten te gemakkelijk in een gesticht worden geplaatst. Spreker hoopt, dat door de voor- en nazorg hierin verandering wordt gebracht en dit niet meer zoo ge makkelijk gaat. De voorzitter verklaarde dat plaatsing in een gesticht niet lichtvaardig geschied, doch wel degelijk wordt onderzocht, ter wijl steeds een geneeskundige verklaring aanwezig is. Zonder hoofdelijke stemming wordt al dus besloten. De gemeente-rekening voor het dienst jaar 1936 wordt hierna voorloopig vast gesteld als volgt: Ontvangsten gewonen dienst 493.646.59 Uitgaven gewonen dienst 486.886.49 Batig saldo 6.760.10 Ontvangsten Kapitaaldienst 211.003.42 Uitgaven Kapitaaüiienst 208.080.26 Batig saldo 2.923.16 Besloten werd de begrooting van in komsten en uitgaven voor de dienst 1937, gewonen dienst, te wijzigen met aan in komsten en uitgaven tot een bedrag van 5.460.en den kapitaaldienst met aan inkomsten en uitgaven tot een bedrag van 558.54. De verordening tot de heffing van een wegenbelasting, welke een kleine aanvul ling behoefde, werd opnieuw vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de verkoop van het perceeltje rietland nabij de Derde Poellaan niet doorging, omdat de koopers er van afzagen, aangezien zij hierop geen opstallen mochten bouwen. Dat Ged. Sta ten machtiging hebben verleend .om de verbouwing van het gebouw der gemeen telijke arbeidsbeurs doorgang te doen vin den, terwijl voorts mededeeling werd ge daan van eenige goedgekeurde raadsbe sluiten. Burg. en Weth. stellen voor om van het toegestane bedrag van f 0.25 per kind ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis hiervan een bedrag ad. 0.20 per kind te besteden, waartoe werd besloten. Geen ondervoeding bij school kinderen. Naar aanleiding van een gestelde vraag deelde de voorzitter nog mede, dat de rap porten van den schoolartsendienst inzake de oildervoeding in deze gemeente zooda nig waren, dat niet verwacht kan worden dat Burg. en Weth. met een voorstel zul- komen voor schoolvoeding aan de kinde deren. Bij den rondvraag deelde wethouder Tromp mede, dat het ophoogen van ter reinen in werkverschaffing zou kunnen geschieden. Voor de kosten die het werk- object meer zal doen uitbetalen, dan bij aanbesteding, draagt het rijk 78% bij. Ge werkt zal evenwel worden tegen een uur loon van 32 cent met maximum 48 uur in de week. Ofschoon het loonbedrag niet hoog is meenen Burg. en Weth. hiertoe toch te moeten overgaan. Na bespreking werd hiertoe besloten en werd de vergadering gesloten. 2 bestuursleden, die beiden herkiesbaar wa ren. Daar er geen candidatenlijsten binnen gekomen waren, werden beide bij acclama tie herkozen, waarbij beiden hun dank uit brachten voor het in hun gestelde vertrou wen. Hierna volgde benoeming kascommis- sie, waarbij de heeren C. v. Maris en J. v. d. Drift werden benoemd. Vervolgens be- stuursmededeelingen. Allereerst wat betreft het junioren-vraagstuk. Van bestuurszijde werd aangedrongen op krachtige actie, want, zoo zei spreker, bij de junioren ligt de toekomst, Daarom werd besloten voor schoolgaande junioren de contributie te verlagen. Vervolgens werd ook op medische sportkeuring aangedrongen, waarbij spre ker eenige voorbeelden aanhaalde uit de praktijk, waarbij ook nog ter sprake kwam om voor de spelers een ongevallen-verze kering te sluiten, waartoe na enkele be sprekingen ook besloten werd. Bij de rond vraag werden door eenige spelers eenige huishoudelijke vragen gesteld, die door het bestuur op bevredigende wijze beantwoord werden, waarbij ook nog een plan van ac tie, welk plan later nog wel bekend ge maakt wordt. Hierna verkreeg de geeste lijk adviseur het woord. Spr. schetste het nut van een R.K. Voetbalvereeniging en zeide, dat allen eendrachtig moesten sa men werken om het „Van Nispen"-schip drijvende te houden, waarbij allen eensge zind moeten samenwerken, opdat „Van Nis pen" mag groeien en bloeien in de toe komst, waar de vereen, zeker recht op heeft. De voorzitter dankte den geestelijk adviseur voor zijn welgekozen woorden en dankte de vergadering voor de aangename samenwerking en sloot met den christelij ken groet. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 2 Februari a.s., des namiddags half acht ten Raad- huize. Te behandelen punten: 1. Mededee- lingen; 2. Vaststelling der Verordening op de heffing en invordering van de straat- belasting; 3. Aanvulling bouwverordening; 4. Vaststelling rooilijn kruispunt Provin cialen weg ZoetermeerDelft en de nieuwe verbindingsweg met den Rokkeveenschen weg; 5. Deelname aan de regeling voor voor- en nazorg van krankzinnigen; 6. Wij ziging begrooting. Blindenbond „St. Odilia". Gisteravond gaf de R.K. Blindenbond „St. Odilia" een filmavond bij den heer Ant. v. Well voor een bijna leege zaal. De voorzitter van „St. Odilia" opende met een welkomstwoord tot den zeereerw. heer Pastoor en Kapelaan Steur en de weinige aanwezigen. Plet speet hem, dat de zaal zoo slecht bezet was, trots de moeiten, die Pastoor zich gegeven had om de menschen hier te krijgen; desniet tegenstaande zouden zij toch hun best doen, om de menschen, die er waren, een avond van genot te verschaffen. Eén der blinden van „St. Odilia" hield daarna een rede, waarin hij doel en werkzaamheid van den bond uiteenzette en tot slot om dona teurs vroeg. Daarna werd de film vertoond, welke het blindenwezen in beeld weergaf en voor en na de pauze trad de voordracht kunstenaar, de heer Th. v. d. Hoeven, op, die steeds een groot succes had. Alles bij elkaar was het een gezellige avond. Jam mer voor de blinden, dat, wat de opkomst van het publiek betreft, de avond mislukt was. Film werkloozen. In het gymnastiek- gebouw werd ter ontspanning van de werk loozen Vrijdagmiddag 1.1. de schitterende natuurfilm „Sumatra" vertoond. De heer J. H. Hemmers, voorheen geestelijke en cul- tureele verzorger der te werkgestelde werk loozen in de provincie Gelderland, had de vertooning aangeboden aan het cbmité voor de werkloozen hier ter plaatse. Onder diens deskundige leiding en explicatie had de vertooning plaats. Op welsprekende en duidelijke wijze gaf de heer Hemmers de noodige toelichtingen, hetwelk door de vele aanwezigen op zeer hoogen prijs werd ge steld. Nadat alle bezoekers nog een sigaar was geoffreerd, gingen allen zeer voldaan huiswaarts.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6