dagen Historie Letteren en Kunst SPORT ZATERDAG 29 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 DE 100STE ZITTING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. HET LASTIGE AR TIKEL 16. OPENHARTIGE EN DIPLO MATIEKE JAPANN ERS. DE NAZI'S IN OOSTENRIK. De honderdste. Deze week is de Volkenbondsraad voor de honderdste maal te Genève bijeen gekomen. Dat had eigenlijk gevierd moeten wor den. Dat hoort zoo bij dergelijke gelegen heden, vooral wanneer men kan wijzen op een blakenden welstand van het instituut dat zoovele malen bijeen kwam. Maar hier zit juist de kneep. Men twist er over of de Bond nu al dood is en het nog niet weet, of dat de patiënt nog te redden is met een zware operatie. Volgende week komt de commissie van 28 bijeen, als een soort consult bij het ziek bed en dan zullen wij hooren, wat de dok ters het beste achten: pappen en warm houden, of het mes er in zetten. Bij den aanvang van de zitting hebben de gedelegeerden van alle in den Raad vertegenwoordigde staten een soort toast op den Bond uitgebracht in den vorm van een verklaring, dat zij der. Bond nooit zou den verlaten en altijd trouw zouden blij ven, dat er ook gebeuren zou. Nu is dat allemaal erg mooi, maar spe ciaal de kleine naties vragen met aan drang: wat doen we nu met het Volken bondshandvest; wordt dat nu nog veranderd of niet? Die verandering concentreert zich rondom het befaamde artikel 16, het sanctie-artikel, dat in het Abessijnsche con flict met Italië zoo overtuigend zijn nut teloosheid en zelfs zijn gevaarlijkheid heeft bewezen. In theorie is het artikel mooi genoeg: alle leden moeten sancties toepas sen, ook militaire, maar voor dit laatste be sluit is eenstemmigheid vereischt, zoodat het practisch van de leden zelf afhangt, of zij al of niet mee willen doen. Nu zijn er twee stroomingen: de eene richting wil dit artikel maar wegnemen, omdat het toch niet wordt nagekomen en een niet uit te voeren bepaling erger is dan heelemaal geen bepaling; de andere richting wil het artikel juist verscherpen, omdat anders de Bond geen ruggegraat heeft, en het deel nemen aan sancties dwingend verplichtend stellen. Dat is logisch. Maar de kleine staten voelen zich alles behalve veilig bij die logica en vreezen, dat zij zullen worden meegesleurd in een stelling nemen tegen de dictatuur-staten. De Volkenbond is n.l. door het uittreden van de dictatuurstaten feitelijk geworden tot een democratisch blok tegenover het befaamde dictatoriale assenstelsel. En als het blok met de as in conflict komt, is de vrees groot, dat de kleintjes op dit aam beeld aan gruzelementen worden gesla gen. Ook onze traditioneele politiek is: neu traliteit, wanneer de zware jongens aan 't bakkeleien gaan. Maar als de militaire sancties dwingend worden voorgeschre ven zitten wij er tusschen. Dan is de „col lectieve veiligheid", die nu reeds niet meer „collectief" is, ook geen „veiligheid" meer. Voorts verlangen de kleinere staten een liquidatie van het geschil met Italië en de erkenning de facto van de verovering van Abessinië, omdat dit nu eenmaal een vol dongen feit is, waarbij men zich toch zal moeten neerleggen. Dat zijn de groote problemen, waarom de besprekingen te Genève bij gelegen heid van de 100ste zitting draaien. Deze besprekingen staan echter niet op de agen da. Het is evenwel een veel voorkomend verschijnsel, dat het zwaartepunt van een vergadering ligt buiten de agenda. Sabel en diplomatie. Japan weet heel goed, wat het wil. Dat is: de he gemonie in Oost-Azië veroveren en alles daaruit verdrijven, wat in den weg staat. Over het tempo is men het te Tokio ech ter niet eens. De militairen drijven en drin gen in de richting van een versnelde actie; de diplomaten houden zooveel mogelijk te gen en willen niets forceeren. Vandaar dat er uit Japan tweeërlei geluid wordt ver nomen: de zachte stem van de diplomatie, die spreekt van goede betrekkingen hand haven en van respecteeren van ieders be langen, en het gerinkel van den sabel, dat. kort en goed zegt: wij moeten het gezag hebben over China en met de buitenlan ders hebben wij niets uit te staan! Binnen een paar weken tijds hebben de Japansche militairen twee verbazingwek kende uitspraken gedaan. Zoo heeft ad miraal Soeësoegoe, de tegenwoordige mi nister van binnenlandsche zaken, aan het tijdschrift „Kaizo" verklaard, dat het tijd stip aangebroken was dat Japan zijn hei lige missie in Azië integraal vervulde en de blanken met pak en zak uit Azië ver dreef. Generaal Matsoei, de opperbevel hebber der Japansche troepen in China, had aan hetzelfde tijdschrift verklaard, dat hij de neutraliteit der buitenlandsche concessies te Sjanghai niet erkent en voor nemens was, zelf de souvereiniteitsrech- ten over de concessies waar te nemen, zoo dat de vreemdelingen gedwongen zouden worden het Japansche gezag te aanvaar den. Te Tokio is men over deze al te open hartige taal niet erg gesticht. Daar zit men trouwens te rekenen, hoeveel de fiere da den van de Japansche admiraals en gene raals en de grootsche overwinningen het land wel gekost hebben en nog zullen kos ten. En dan komen de rekenmeesters te Tokio tot bedragen, waarvan ze schrik ken. De Japanners zijn nu eenmaal geen volk van Rothchilds en Croesussen en naar het schijnt, begint de bodem van de schat kist reeds danig te voorschijn te komen. Nazi-activiteit. Den laatsten tijd begint het in Oostenrijk weer te span nen tusschen de regeering en de natio naal-socialisten. Tengevolge van het vér- gelijk met Berlin in 1936 heeft men wei nig meer van conflicten gehoord, maar dat wil niet zeggen, dat alles koek en ei was. De Oostenrijksche nationaal-socialisten heb ben ondanks de pacificatie hun actie voort gezet, nu niet in de straten, maar in de binnenkamers. Zij blyven nog steeds een grooteren in vloed in de regeering opeischen, klaarblij kelijk in de hoop haar van binnen uit te kunnen veroveren. De regeering-Schuschnigg dreigt nu in de klem te raken tusschen de nationaal- socialisten eenerzijds en de monarchisten anderzijds. Vanuit dien hoek bekeken is het wel de moeite waard, de houding van de regee ring tegenover de driester wordende natio- naal-socialistische eischen te observeeren. DE GYSBREGHT VAN AEMSTEL. De directie van de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging deelt mede, dat zij Zondag 30 Januari a.s. een gemeentelijke voorstelling zal geven van Vondels „Gys- .breght van Aemstel" en wel Zondag middag te 2 uur. ASMODéE. Mauriac's tooneelwerk in Nederlandsche opvoering bij Het Masker. De Tooneelgroep „Het Masker" onder directie van Ko Arnoldi heeft aangekocht „Asmodée" van Frangois Mauriac, welk stuk nog in dit seizoen zal worden uitge bracht. De coméde Frangaise heeft met dit werk van den Franschen Katholieken schrijver dit jaar een enorm succes be haald. Ko Arnoldi heeft zich nu van dit werk voor Nederland verzekerd en is reeds met de eerste voorbereidingen voor de de opvoering begonnen. THéRèSE LISIEUX. Tooneelwerk van Ghéon, die naar ons land komt, wordt door de Amst. Tooneel vereeniging gegeven. De „Amsterdamsche Tooneelveireeni- ging" zal Dinsdag 1 Februari te Amsterdam in den Stadsschouwburg een merkwaar dige première brengen waarvoor we de aandacht vragen n.l. van het werk van den katholieken tooneelschrijver, Henri Ghéon, over de Heilige Thérèse van Lisieux. In het Fransch is de titel ervan „La Complainte de Pranzini et de Thérèse de Lisieux", voor Nederlandschen titel is gekozen „Het Lied van het Meisje en den moordenaar". We herinneren eraan, dat een aantal jaren geleden de opvoeringen van Ghéons Genesius („de Tooneelspeler en de gena de") tot een triümf geworden is, mede door het spel van Albert van Dalsum en Magda Janssens. In het nieuwe werk zullen op treden: Albert van Dalsum, Jacques de Haas, Tatia Wyma, Anna Sablairolles, Josephine van Gasteren. Paul Storm, die o.a. in Frankrijk onder Copeau gewerkt heeft, voert de regie. Vrijdag komt Henri Ghéon zelf naar ons land om de repetities en de eerste voor stelling bij te wonen. „Tijd". VOETBAL. UiJ het katholieke kamp OEFENWEDSTRIJD TE HOORN WEER MOEILIJKE UITWEDSTRIJDEN VOOR S. J. C., TEYLINGEN EN V. V. L. Zal Lisse zich herstellen? Het competitieprogramma wordt mor gen ten deele onderbroken door den eer sten oefenwedstrijd, welke voor het Fe deratie-elftal te Hoorn tegen het Districts elftal Noord-Holland i vastgesteld. Wat deze wedstrijd zal opleveren valt moeilijk te beoordeelen. Twee geheel onbekende ploegen zullen elkaar op het terrein van Always Forward ontmoeten. Weliswaar be vat het Federatie-elftal verschillende be proefde krachten, bekend uit vorige wed strijden, doch zij komen met nieuwelingen samen in een dus gedeeltelijk verjongd elf tal. Ten slotte is de tegenpartij een elftal uit verschillende N.-H.-clubs, waarvan de prestaties heelemaal onbekend zijn. We hopen intusschen, dat het een nuttige oefenwedstrijd moge worden. De competitie is door dezen oefenwed strijd tot ongeveer de helft van het aan tal te spelen eerste klas wedstrijden ver minderd. In West II zijn voor de eerste klasse nog drie wedstrijden overgebleven. Merkwaar dig genoeg zijn daarbij juist de vier kop- clubs en de twee hekkes^iters betrokken. Dat beloven dus zeker nog interessante wedstrijden te worden. In de eerste plaats de strijd om de leiding tusschen Sant poort en H. B. C. Zoo ooit, dan heeft Sant poort nu de kans het kampioenschap te grijpen. De Santpoorters toch zijn op het oogenblik in uitmuntenden vorm. Zij ver loren destijds met slechts 21 in Heem stede en met evengroot verschil kunnen zij morgen op H. B. C. revanche nemen. S. J. C. krijgt het niet gemakkelijk in den uit-wedstrijd fegen Excelsior Wellis waar verloren de Schiedammers twee we ken geleden met 50 van Santpoort en vo- rigen Zondag met 43 van Leonidas, maar dit zal hun juist een aansporing zijn te gen de Noordwijkers op hun hoede te we zen. Met een gelijk spel mag S. J C. al te vreden zijn. De derde wedstrijd gaat tusschen de hek- kesluiters Graaf Willem en Onze Gezel len. We zouden ons al sterk vergissen, in dien de Hagenaars, die Zondag j.l. zulk een verdienstelijk gelijk spel tegen H. B. C. bevochten, op Onze Gezellen de pun ten niet thuis hielden. In de 2e klasse A is LisseOIV de be langrijkste kamp van morgen. Want van Lise zal het grootendeels afhangen of OIV inderdaad nog een kans op het kampioen schap heeft. Immers winnen de Lissena- ren, dan is de IJmuidensche club negen verliespunten kwijt tegen DOS slechts vier en in dit geval kan de Veensche club ge makkelijk het kampioenschap behalen. Jammer is het, dat eerst niet voor DOS de twee achterstallige wedstrijden zijn vast gesteld. Gaat de wedstrijd LisseOIV door, dan heeft OIV drie wedstrijden, meer ge speeld VitesseDSSH kan door de Castricum- mers gewonnen worden. Lukt dit niet, dan ziet het er voor Teylingen weer minder mooi uit, want de Sassenheimsche club zelf heeft het morgen ook al niet bijster gemakkelijk bij ADO in Heemskerk. We hopen echter, dat Teylingen niet te over moedig wordt door de Zondag j.l. geboek te overwinning. Dan is er morgen mis schien ook nog eenig succes te behalen. DEMSantpoort II is alleen voor de reserven van Santpoort nog van belang, omdat zij nog kans hebben op de laatste plaats. In de 2e klasse B hebben de drie gega digden voor het kampioenschap alle drie thuiswedstrijden, hetgeen de spanning nog weer kan doen toenemen, want verras singen uitgesloten zullen zij alle drie de punten we lthuis kunnen houden. V. V. P. ontvangt n.l. Donk, welke club na een goed begin hoe langer hoe meer naar de onderste helft der ranglijst is af gezakt. Blauw Zwart krijgt bezoek van Oliveo en zal daarvan met niet veel moei te kunnen winnen. Ten slotte krijgt G. D. A. bezoek van de Voorschotenaren, die ook al leelijk in de onderste helft der rang lijst is terecht gekomen. Een Loosduin- sche overwinning is welhaast zeker. Aeolus, die er Zondag in slaagde van Donk te winnen, zal zich morgen ook wel op Wilhelmus kunnen handhaven. Clubnieuws der Kalh. Sportvereenigingen Docos: Het eerste elftal speelt op het Sportpark Haagweg cegen N.V.C. I. Spelen zoo als Zondag, want er moet gewonnen worden om van de onderste plaats af te komen. Aanvang 2.30 uur.. Docos II en III gaan gezamenlijk naar Nieuwveen om daar uit te komen tegen de twee waarschijnlijke kampioenen. Dus spe lers van twee en drie doet je best om hun een puntje af te snoepen, vertrek per bus 11.15 uur Gezellenhuis. Docos IV speelt in Vogelenzang 'tegen Vogelenzank II. Volhouden spelers, zoo als jullie bezig z t, dan gaan jullie op den goeden weg voort; vertrek per tram 12.15 uur station. Afd. Junioren. Docosa trekt uit naar ODIa, een van haar verste klanten. Als de a-jun. spelen als jJ. Zondag dan rekenen wij alvast 2 puntjes binnen. De c-jun. kunnen ook winnen van V.V.L.b Onze d-jun. gaan naar Sassenheim en zullen daar toch wel moeten aanpakken, maar winst is niet uitgesloten; vertrek ge lijk met e-jun. 11 uur vanaf Haarlemmer weg. E-boys jullie kuunen winnen van VAN DE D. H. B.-VELDEN. WEDEROM: ZAL DOCOS ZICH NOG REDDEN? Beide elftallen van Nic. Boys naar het kampioenschap. Weer schrijven we ons weekoverzicht met angst en vreeze, omdat het buiige winterweer van dien aard is, dat de ter reinen onmogelijk nog goed genoemd kun nen worden. In de eerste klasse B. afd. Centrum is DocosNVC de belangrijkste kamp. Im mers het gaat hier om de laatste plaats te ontloopen. Zal Docos het nog halen, dat is de vraag, welke zich thans meer dan ooit opdringt. Gelukt het, dan wordt óf Vogelenzang óf NVC daar de dupe van, want ook deze twee clubs maken nog aanspraak op de laatste plaats. Het zal er morgen dus zeker spannen aan den Haag- weg. Hopen we, dat het een eerlijke strijd is met de beste club als overwinnaar. Vogelenzang gaat op bezoek bij Alliance en het zou ons niet verwonderen, indien de zangvogels een goed liedje-zouden zin gen. De Alphensche Boys trekken naar Ben- nebroek, om daar de a.s. kampioenen te ontmoeten. Veel kans geven we den Rijn bewoners niet. D. E. K. en v. Nispen spelen te Bloemen- daal. Ook dat belooft een spannende partij tusschen twee gelijkwaardige krachten te worden. We gelooven intusschen, dat D. L. K. de beste kans op de punten heeft. In de res. Ie klasse A. kan Lisse II winnen van D. E. M. II, H. B. C. II van D. O. S. S. II en T. Y. B. B. II van Onze Gezellen II. In 2 B gaat het wel erg onregelmatig met ae afwerking. K. R V., dat b.v. twee wed strijden ten achter is bij Steeds Hooger, speelt niet, de Rijpweteringsche club ech ter wel. Voor 'n spannetnd verloop der competitie is dit allerminst bevordelijk. Foreholte krijet bezoek van Concordia en zal aan de Hillegomsche club een las tige tegenstandster hebben, want Concor- De Junioren-Competitie. Programma voor a.s. Zondag 30 Jan.: Afd. A.: Teylingen aNVC a, 2.30 uur, J. J. v. d. Berg; SJC aSNA a, 2.30 uur, P. F. Angevaare; ODI aDocos a, 2 uur, M. Wesselman; DOS aSt. Bernardus a, 1 uur, J. Zandvliet. Afd. B: SNA bForeholte a, 1 uur, D. Wijnands; SMC aKRV a, 1 uuh, H. van Veelen; SJC bVVL a, 1.15 uur, Joh. Meijer; VVL bDocos c, 12.30 uur, P. v. d. Meyden. Afd. C.: SJC c—Docos e, 12 uur, L. Hermans; Docos fDOS b, 2 uur, P. C. M v. d. Berg; Teylingen cDocos d, 12 uur, M. v. d. Berg; Meerburg aLisse c, 1.15 uur, Nip. Vonderbank. S.J.C.c, maar de St. Jeroens-leden geven zich niet zoo maar gewonnen.. Onze f-boys spelen hun eersten wedstrijd en nog- wel tegen D.O.S.b. Dit is wel een sterke tegenstander hoor, maar je best doen, ai is het maar 1 puntje. Ruilformulieren direct na den wedstrijd ca Costasrraat 7. Teylingen: Na de successen van de laat ste weken van TeyL I zien wij ons as. Zondag weer geplaatst tegen AJDO I uit Heemskerk. Wij willen niet schrijven, dat deze wedstrijd niet gewonnen kan worden, maar toch is er iets opmerkelijks te con- stateeren tegen ADO en wel dat Teyl. in Heemskerk tweemaal gelijk heeft gespeeld en verscheidene malen verloren, doch ge wonnen nog nimmer. Wie zal er nu een overwinning durven voorspellen? Daarbij komt ook nog, dat de Heemskerkers ook de puntjes nog best kunnen gebruiken. Doch Teyl. maar weer moedig gestreden, dan volgt de rest vanzelf. Vertrek per autobus om 1 uur. Teylingen 2 speelt tegen Santpoort 3 op Sporthof, doch deze zal wel niet door gaan, daar Santpoort om uitstel heeft ge vraagd, en Teyl. daarmee instemt. Teyl. 3 gaat bij v. Nispen op bezoek en zal een zware partij hebben. Vertrek per rijwiel om 1.15 uur. Junioren! Dat wordt op Sporthof een juniorendag, indien het terrein bespeel baar is: 2.30 uur Teyl. aNVC a. 1.15 uur Teyl. bLisse b 12 uur. Teyl. cDocos d. Lisse: Het programma voor morgen is: Lisse IODI I 2.30 uur; Lisse 3DEM 3, 12.30 uur; DES 2Lise 4, 2.30 uur. Hey- lingen bLisse b, 1.15 uur; Meerburg a Lisse c, 1.15 uur. Het le elftal heeft het Zondag tegen Tey lingen leelijk laten zitten. Dat er iets in het elftal niet in orde is, dat is zeker, ge tuigen de 5 achtereenvolgende nederlagen. Waar is de geest gebleven van het begin der competitie, de wil, die kansen schiep en welke de voorhoede ook wist te be nutten? Het wil er bij ons niet in, dat de spelers het nu niet meer kunnen. Daar om bewijzen jullie Zondag eens, dat die 5 nederlagen op een vergissing berusten door OIV met een nederlaag naar huis te stu ren. Het 3e moet wat meer punten verza melen, anders gaat het verkeerd hoor. Het 4e kan het nog maar steeds niet te pakken krijgen doch Zondag rekenen wij op minstens 1 puntje. ODI: Het eerste gaat morgen op bezoek bij VCH I; aanvang half drie. ODI-spelers doet je best, je zult heel wat moeten prestoeren om maar één pun tje mee naar huis te krijgen. VCH is den laatsten tijd een geducht tegenstander. ODI II heeft rust. De ODI-junioren ontvangen om 2 uur Do cos a op bezoek. Daar Docos sterk is, zal ODI een slechte kans maken. Van Nispen: Voor morgen luidt het pro gramma: DEK IVan Nispen 12 uur. Van Nispen 2Teylingen 3 2% uur. Dek-Junioren Van Nispen 12% uur. dia heeft nog steeds kampioenskans, maar Foreholte is hekkesluiter. Dus zal het er spannen in Voorhout. V. V. S. B. kan in Noordwijkerhout win nen van S. N. A. en St. Bernardus van Steeds Hooger. (Mogen we vooral in deze klasse nog eens aandringen op het door geven der uitslagen? 's Avonds voor 7 uur Tel. 1564 Leiden). In de res. 2e klasse B. Lisse IIIDEM III. De Lissenaren zullen van deze hekke- sluiters toch wel kunnen winnen? In 3 B Nicolaas BoysDocos II. Dat zal wel een nieuwe dverwinning voor de Nieuwveensche club worden. Ook V. C. H.O. D. I. is een belangrij ke kamp, want zou het V. C. H. gelukken op den goeden weg voort te gaan, dan worden de kansen van de N. Boys nog beter. Of Lisse IV het in Kudelstaart tegen de reserven van D. E. S. zal bolwerken, staat nog te bezien, doch van D. O. S. ni ver wachten we een zege op D. S. V. In de res. 3e klasse D gaat Docos ni op bezoek bij Nic. Boys II. Dat zal aan pakken worden voor de Leidenaars, doch wie weet wat het resultaat wordt? K. R. V. II heeft o.i. een kansje tegen de N. V. C.-reserven, ondanks deze hoo ger op de ranglijst staan. In de res. 4e klasse F. strijden Dooos IV en v. Nispen II. om het kampioenschap. Beide elftallen kunnen morgen opnieuw winnen, al zal oppassen de boodschap zijn. Foreholte II kan haar positie versterken ten koste van Concordia III en S. M. C. ni zal de punten wel uit Meerburg meebren gen. In de Zuidelijke afdeeling speelt St. Lo- dewijk thuis tegen Rava en dus kan de Rotterdamsche club haar positie verbete ren. Want al zijn de resultaten in deze klasse zeer wisselvallig, dit geldt voor alle clubs, zoodat de eindbeslissing hier nog wel kan veranderen. A. V. V. gaat op bezoek bij G. D. S. en en zal daar de handen vol hebben. Voor de overige wedstrijden verwijzen we naar het programma. D. S. V.: Morgen krijgt D. S. V. I het weer zwaar te verantwoorden, ze moeten namelijk naar DOS III. 't Zal een heele dobber wezen om de puntjes naar Noor den te sleepen. D. S. V. II krijgt VEP 3 op bezoek; hier zal Woerden ook wel de overhand heb ben. V. V. L.: Het 1ste gaat weer eens een bezoek brengen bij G. D. A.. Vertrek per bus ,één uur. Het 2de gaat een bezoek brengen bij het sterke KRVC. Beter spel dan j.l. Zondag! Vertrek per fiets 1.15 uur. Het 3de krijgt thuis bezoek van Quick Steps. Probeert de bovenste plaats te be houden, spelers! Aanvang 2.30 uur. Het 4e gaat een bezoek brengen bij V. A. C. op de Roggewoning. Vertrek per fiets 11.30 uur. De junioren gaan per tram naar SJC. Vertrek 11.30 uur. De b-junioren krijgen thuis bezoek van Docos c. Aanvang 12.30 uur. DOS: Zoo komen wij na onze feest avonden weer de aandacht vragen voor ons sport-program. Doch allereerst gaan alle leden morgen om 8 uur hun plicht vervullen als goede R.K. sportlui, daar de H. M. wordt opgedragen voor onze ver- eeniging: algemeen H. Communie. Dus ieder present, ook de juniores. 's Middags om 1 uur Dos aBernardus a. Dit kan een goed partij zijn. Om 2.30 uur Dos IIIDSV I: dit zullen wel gelijke krachten zijn. Om Dos IV weer te doen indeelen, kun nen nog enkelen zich als leden melden. Dos I en II zijn morgen vrij. Dos b gaat Docos f bekampen: vertrek 12.30 vanaf clublokaal. Wij noodigen iedereen, die belang stelt in de afdeeling athletiek, ter vergadering uit op Maandag a.s. 's avonds 8 uur in het clublokaal. Er zijn zeer belangijke be sprekingen, o.a. vaststelling zomerprogram. Nogmaals: komt allen, vooral zij, die zich reeds hebben opgegeven. Steeds Hooger: Morgen Bernardus I Steeds Hooger I. W, twijfelen er niet aan of het zal een spannende wedstrijd wor den daar St. Hooger nog wel enkele pun ten gebruiken kan. Nic. Boys: Morgen zullen er op het ter rein van Nic. Boys twee wedstrijden plaats vinden. Te 12.30 zal Nic. Boys II den strijd aanbinden tegen DO.CO'S III uit Leifien. Te 2.30 komt Nic. Boys I in 't veld tegen do.co's n. A.V.V.: Het le elftal speelt morgen te Den Haag tegen G.D.S. 1. Wij achten de AW'ers wel in staat een puntje op GDS te behalen, doch dan zal aanpakken de boodschap zijn en wij vertrouwen, dat allen hun best zullen doen om de kans op een van de twee bovenste plaatsen te be houden. Het 2e elftal zien wij van GDS 2 op eigen terrein winnen om daardoor de kans op de bovenste plaats te behouden. Denkt er aan, heeren, dat de tegenstander niet wordt onderschat. Hetzelfde geldt voor het 3e elftal, dat op eigen terrein te 12.30 uur RIA 3 ontmoet. Door een overwinnig blijkt de mooie kans op de le plaats. Ten slotte speelt AW a. om 12.30 uur te Den Haag tegen WDZ a. en om 12.15 AW c. tegen Valkeniers c. Foreholte:. Om 12.30 uur Foreholte II tegen Concordia III en te 2.30 uur Fore holte 1 tegen Concordia 1. We hopen nu eens op op veel publiek, gezien de be langrijkheid der wedstrijden. Ook zal dat aan het spel ten goede komen. Dan kun nen de uitslagen ook meevallen. Komt, Voorhouters! De a.-jun. kampen tegen SNA b. in Stompwijk te 1 uur. Vertrek per auto 12 uur vanaf Parochiehuis. (Leider W. Heu- zen). Nu moeten de punten toch eens naar Voorhout komen, 't kan, dus 't moet!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13