De R.LV.1JB. en de bollen- reizigers Zijn er nog geen bonden genoeg? OMGEVING VRIJDAG 28 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE CouRA.VF TWEEDE Bi AD - PAG. 7 HUN PLAATS IS BIJ DE H.K.W. In de Bloembollenstreek bestaat sedert eenigen tijd een vereeniging genaamd „de R.I.V.I.B.". De naam „de R.I.V.I.B." wordt ontleend aan de beginletters van „de Rei zigers- en Inkoopers-Vereeniging In bet Bloem bollenbedrijf". Deze vereeniging is bezig om voor het hoogere personeel in het bloembollenbedrijf een sociale maatregel, n.l. het bevorderen van de uitkeering van pensioenen aan ge noemd personeel, te verwezenlijken, althans te verkrijgen. Dit streven is alleszins toe te juichen en van harte hopen wij, dat dit denkbeeld verwezenlijkt zal worden. Wij hebben ons evenwel afgevraagd of wel organisatorisch te werk wordt gegaan. Hierop meenen wij een ontkennend ant woord te moeten geven. Waarom? Omdat verschillende organisaties, waar onder ook de leden van „de R.I.V.I.B." thuisbehooren, werkzaam zijn in het be lang van de verkrijging van een rechtspo sitie en het verbeteren van deze rechtspo sitie voor deze categorie van personen. Wat verstaat „de R.I.V.I.B." onder het hooger personeel van het Bloembollenbe- dryf. Hieronder worden begrepen o.m. de bloembollenreizigers, de inkoopers van deze producten, het kantoorpersoneel enz. Kort om personen, die werkzaam zijn in het bloembollenbedrijf en geen land- of schuur - arbeid verrichten. Er zijn toch al organisaties op dit gebied. Bestaan voor deze personen misschien geen organisaties. Wanneer men in deze 1 meening verkeert heeft men zulks mis. Er bestaan immers nog organisaties, waarin de leden van „de R.I.V.I.B." thuisbehooren en om er slechts enkele te noeemn, b.v. de R.K., de Chr., de Algemeene Handels-, Kantoor- en Winkelbediendenbond enz. Deze organisaties zijn er toch niet voor de leus. Zij hebben hun bestaansrecht reeds voldoende bewezen in den langen tijd van hun bestaan. Immers sommige dezer orga nisaties bestaan reeds gedurende een reeks van jaren. Ondoenlijk lykt het ons om de reeds tot stand gekomen verbeteringen van de rechtspositie van de leden dezer bonden op te sommen. Men denke slechts aan de werkloozenkassen, de arbeidscontracten, de vrije Zaterdag- of een andere middag, enz. Zouden deze bonden nu gezamenlijk niets kunnen bereiken ten aanzien van de harte- wensch der leden van „de R.I.V.I.B."? Zeer zeker. Waarschijnlijk zullen zij meer kunnen bereiken dan genoemde vereeni ging. Wat is hiertoe noodig en noodzakelijk? Ons zijn leden van „de R.I.V.I.B." bekend, die reeds georganiseerd waren, misschien zelfs nog zijn, van de door ons genoemde Handels-, Kantoor- en Winkelbediendenbonden. Waarom zijn zijn dit niet gebleven en hebben zij hun denkbeelden niét in de afdeelingsverga- deringen naar voren gebracht. Dit zou juist gehandeld zijn, bekeken uit orga nisatorisch gezichtspunt. Jammer ge noeg meenden zij een gewestelijke vereeniging te moeten stichten, waar mede zij naar hun inzicht meer dach ten te bereiken. Dit is o.i. evenwel niet juist gezien en geeft verbrokkeling. Im mers zullen de werkgeversorganisaties verondersteld, dat de werkgevers organisaties in onderhandelingen willen treden met zulk een gewestelijke ver eeniging zich niet zoo maar gewon nen geven en zich willen binden. De juiste wyze lijkt ons, dat het hoo gere personeel in het bloembollenbedrijf zich vereenigt in den R.K., de Chr. of Alge- meenen bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Dat deze bonden geza menlijk de belangen van deze categorie van personen in dit geval de pensioenrege ling bewerkstelligt. Zij zullen o.i. meer kunnen bereiken met hun rijke arvoringen op organisatorisch gebied dan een geweste lijke vereeniging. Bovendien staan achter deze bonden niet 100, doch duizenden en duizenden leden, die het streven van die bonden stimuleeren. De werkgeversorganisaties zullen stellig meer aandacht schenken aan deze gezamen lijke bonden met achter zich een groot aan tal leden, dan aan een klein groepje perso nen in een gewestelijke vereeniging onder gebracht en die meenen hun eigen boontjes wel te kunnen doppen. Moet tegenover de verschillende werkgeversorganisaties slechts een gewestelijke vereeniging staan of flinke organisaties van werknemers? Eenheid van streven gewenscht. Eenheid in het voorstaan der belangen van de leden of een groep van leden der werknemersorganisaties is steeds het pa rool geweest van zulke organisaties* Steeds hebben zij de handen ineengeslagen en waar maar eenigszins mogelijk was resul taten behaald. Immers de bonden van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden, staan de belangen van al hun leden gezamenlijk voor, doch ook van de verschillende groe pen der leden. Begrijpelijk is het b.v. dat leden-winkelbedienden, niet van deze re geling zullen profiteeren of hierin zullen beslissen, doch dat neemt niet weg, dat zij als lid achter het streven van deze bonden slaan, ten opzichte van deze groep van per sonen. Bovendien meenen wij in dezen tijd van ordening nog wel te mogen wijzen op de instelling van de bedrijfsraden, welke voor het bloembollenbedrijf reeds is ingesteld. Hierin ligt ook een taak weggelegd voor de organisaties der werknemers. Niet uitge sloten is, dat juist door de bedrijfsraden, waarin vertegenwoordigers van werkge vers- en werknemersorganisaties zitting zullen hebben, iets ten opzichte van een pensioenregeling voor het hoogere perso neel in het bloembollenbedrijf kunnen be reiken. De toekomst is in dit opzicht nog niet geheel en al ontsluierd, doch men mag hiervan met eenig voorbehoud, wel defi nitieve resultaten verwachten. Het wil ons voorkomen, dat een ge westelijke vereeniging, welke op het KATWIJK. Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1936 9096 m., 8798 vr. Totaal 17894. In 1937 vermeerderd door geboorte 217 m., 185 vr. Totaal 402. In 1937 vermeerderd door vestiging 229 m., 265 vr. Totaal 494. In 1937 verminderd door overlijden 59 m.. 5'i vr. Totaal 116. In 1937 verminderd door vertrek 233 m., 292 vr. Totaal 525. Bevolking op 31 December 1937 9240 m., 8899 vr. Totaal 18139. Vermeerdering in 1936 176 m., 164 vr. Totaal 340. Vooruitgang in 1937 144 m., 101 vr. Totaal 245. Levenloos aangegeven 11. Gesloten huwelijken 145. Echtscheidingen 2. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De handel was in het afge- loopen tijdvak, dus sinds ons vorig over zicht, voor meerdere producten aanmerke lijk trager. Waschpeen, het noofdproduct, viel hier ook onder al was het niet in de ergste mate. De noteering was deze week voor goed product van 0.75 tot 1.10, doch de hoogste noteering kwam slechts bi, enkele tuinders voor. De massa ging weg voor 0.70 tot 0.85 per kist van 20 K.G. Een enkel partijtje extra fijn kon tot 1.45 per kist opbrengen. Voor Kroten was nog evenveel vraag met goede prijs, van 3.10 tot 4.40 per 100 K.G. Uien liepen lang zaam terug. Toch was de prijs nog best. De hoogste noteering was vorige week 14.40 doch liep deze week naar 12.70 a 13.40 per 100 K.G. Drielingen-uien gin gen voor 8.90 tot 10.50 per 100 K.G. Met koudengrond andijvie is het thans afgeioo- pen. D elaalste ging voor f 0.25 tot f 0.32 per kist van 6 K.G. Van een heel enkele tuinder komt wat glas-andijvie die gemak kelijk van 0.65 tot 0.72 per kist van 6 K.G. kan opbrengen. Ook spruiten gingen wat terug en noteerden van 9.tot 10.30 per 100 K.G. Van de koolsoorten komt nog heel wat, meestal groene-, boe ren- en gele kool. De aanvoer van roode kool is maar zeer matig Roode kool no teerde van 4.50 tot f 5.60 per 100 K.G. in de beste kwaliteit bewaarkool. Een rede ly ken prijs doch het kwantum dat van de tuin gehaald wordt is te gering. Dus niet loonend. Gele kool bleef in prijs vrij sta biel. Gekocht werd voor 1.10 tot f 1.70 per 100 K.G. naar kwaliteit. Boerenkool, het grove winterproduct, brengt niet veel op. Een gedeelte gaat voor den minimum prijs, 1.50 per 100 K.G., een klein gedeelte brengt iets meer op. Selderieknollen brach ten ook geen wijziging. De kleine soort, B. kan niet meer halen dan 1.per 100 of draaide door, de betere soort 2.tot 3.20 per 100 stuks. Een bijzonderheid mag het wel genoemd worden dat deze winter bijna alle koudengrond producten zoo mooi binnenkomen. Dat zou zoo geheel anders kunnen zijn, tot schade van heel veel tuinders. LISSE. Aanrijding. De taxi-chauffeur v. d. H. kwam gisteren vanaf de Rijkstuinbouw school den rijksweg oprijden, terwyl de weg geheel vrij was aan de rechterzijde. Vanaf de richting Haarlem kwam een vrachtauto gereden en daarachter een twee- ta luxe-personenauto's. De personenauto's wilden de vrachtauto passeeren, doch dit v/as niet meer mogelijk. De personenwagen van den heer v. d. H. werd aangereden door de voorste personenauto, terwijl deze we derom werd aangereden door de hem ach- teroprijdende personenauto. Het was een ingewikkelde verkeerschaos. Persoonlijke ongelukken kwamen niet vooi. De drie wa gens beliepen allen een vrij ernstige ma- terieele schade op. Geboren: Jan Willem, z. v. C. P,. Plug en M. de Jong Adrianus Cornells, z. v. A. van der Zwet en J. van den Berg Ma ria Cornelia, d. v. J. Floris en P. M. van Leeuwen Alida Petronella, d. v. W. N. van Velzen en A. van Eeuwijk gebied van regelingen op sociaal ter rein, nimmer werkzaam is geweest, geen resultaat althans geen voldoend resultaat zal bereiken, ook al is men nog zoo vol vuur en enthousiast voor de aangelegenheid. Langs organisatorischen weg valler er de ondervinding heeft zulks voldoende geleerd successen te boeken op so ciaal terrein. Om een voorbeeld te stellen willen wij wijzen op hetgeen de landarbeidersbonden in dit opzicht hebben bereikt. Hier heeft men reeds, dank zij het werken, het kracht dadig werken der bonden, een pensioens regeling, welke wel niet geheel en al vol maakt is, doch de grondslag is gelegd en het doel al bereikt. Thans zullen deze bon den ongetwijfeld werken op verbetering hiervan. Deze landarbeiders hebben hun taak begrepen en zijn niet verbrokkeld in kleine vereenigingen, doch hecht en sterk gebleven in hun bonden. Uit dit voorbeeld mogen de leden van „de R.I.V.I.B." leering trekken en hun fout inzien. Hoe krachtiger de bonden, hoe meer kans op slagen van hun pogen. Wij willen onze weergegeven gedachten besluiten met de leden van „de R.I.V.I.B." er op te wijzen, dat zij hun streven moe ten zien te verwezenjijken. Alleen geven wij in overweging om meer organisatorisch te werk te gaan en wel zoodanig als door ons hierboven is weergegeven. B. Ondertrouwd: Leonardus Anto- nius Bisschops, 28 jaar, te Sassenheim met Johanna Maria Backer, 26 jaai, te Lisse. G e t r o u w d: P. T. Utermöhlen te Eind hoven met J. W. van der Meij te Lisse W. Meij waard te Hillegom met N. Dubbis te Lisse W. P. G. van der Zalm te Noord- wijk met B. van Gerven te Lisse H. Bu- walda te Hillegom met J. Kaak te Lisse J Koning te Sassenheim met J. M. Munnik te Lisse. Gevestigd: G. J. Pr ij kei uit Alkmaar. Vertrokken: M. Bruijnen naar Hille gom; M. Th. de Jeu naar Mijdrecht; M. Veldhuijzen van Zanten naar 's-Graven- hage; J. Rijsbergen naar Nederweert; C. Geerlings naar Noordwykerhout; Th. Gort er. gezin naar Hillegom; J. Tegelaar naar Amsterdam. NOORDWIJK. Noordw. Schaakvereen. krijgt medaille. Naar wij vernemen heeft het gemeente- bestuui aan de Noord wij ksche Schaak ver eeniging „Daniël Noteboom" een medaille beschikbaar gesteld voor de wedstrijden cm het kampioenschap schaken van Noord- wijk, welke thans in vollen gang zijn. Ontheffing winkelsluitingsuur. Naar wij vernemen hebben B. en W. aan den heer F. P. Bierman, alhier, ingevolge de winkel sluitingswet ontheffing verleend van het verplichte sluitingsuur voor zijn veiling- lokaal aan het Kerkhofpad no. 4 te Noord- wij k-Binnen, welke localiteit thans iederen Vrijdagavond tot half elf voor het publiek mag zijn geopend, doch alleen voor het veilen van konijnen, pluim- en kleinvee. Vaccinatie. In den loop van 1937 wer den in onze gemeente 22 inentingen ver richt, waarvan 15 kosteloos. Het aantal ver richte vaccinatiën in 1936 bedroeg 4, waar van 3 kosteloos. Dit aantal is dus wel iets toegenomen, doch beteekent nog niet veel. Als men daarnaast nog ziet, dat gedurende het afgeloopen jaar 592 leerlingen tot de lagere scholen werden toegelaten (met in begrip van bewaarscholen en ulo-school), waarvan er slechts 4 gevaccineerd waren, komt men tot de conclusie, dat slechts wei nigen zich meer laten inenten en dat ook van de vier maal per jaar aangeboden ge legenheid om zich kosteloos te laten vac cineeren, een zeer gering gebruik wordt gemaakt. Revue „Noordwijk Vooruit". Onder overweldigende belangstelling is .gister avond in Hotel „Royal" nogmaals de Bri gade-revue opgevoerd, waarbij het succes weer uitbundig was; zoowel de brigade als de medespelenden, de muziek en auteurs kunnen met genoegen op deze welgeslaag de avonden terugzien en last not least komt nog een woord van dank toe aan Cor Verwei voor zijn keurige grimeur in de verschillende tooneelen. Nog vernemen wij dat op veelvuldig verzoek deze revue Woensdag 2 Februari nogmaals zal wor den opgevoerd. Verkooping. Gehouden verkooping ten overstaan van notaris A. B. Terhaar van woonhuis en bollenschuren aan de Wilhelminastraat groot 15 A. 25 c.A.: inge zet op 5300, verkocht aan C. N. v. d. Loo voor 5700. Perceel teellaand aan den Lageweg groot 7 3Are 70 c.A. ingezet op 300, verkocht aan J. Tromp voor 3400.— RIJNSBURG. Tuinbouw. Voor de verschillende kool soorten was er den laaisten tijd maar mati gen vraag en de prijzen waren dienover eenkomstig ook wat lager dan voor dien. Gele kool ging voor f 1.tot f 1.50 per 100 K.Q., Roode kool werd gekocht voor 4.20 tot 5.50 per 100 K.G. Ook uien, waarna vorige week goede vraag was en waarvan de prijs weer een hoogtepunt had bereikt, daalde tot f 12.60 en 13.40 per 100 K.G. Selderieknollen brachten van ƒ1. tot 3.30 per 100 op. Die van i.is een heel kleine maat. Waschpeen, hoewel nog niet slecht in prijs, ging ook iets naar be neden, noteerde van 3.50 tot 5.20 per 100 K.G. OEGSTGEEST. Werkzaamheden van de politie over het jaar 1937. Door de politie alhier werden over het jaar 1937 853 processen-verbaal op gemaakt, gespecificeerd als volgt: Motor en Rij wiel wet 153, Rijwiel en Motorrijtui genbelastingwet 69, Verkeersverordening 99, Processen-verbaal uit andere gemeen ten om den verdachte of getuige te doen hooren 115, Algemeene Politieverordening 77, Overtredingen Wetboek van Strafrecht 24, Leerplichtwet 26, Bijzondere Wetten 88, Aanrijdingen 71, Diefstal 86, Mishandeling 11, Oplichting 9, Beleediging 6, Verduiste ring 4, Zedenmisdrijven 4, Vernieling 2, en weinig voorkomende misdrijven 7. In het rapportenboek werden 1092 ge vallen vermeld, in welke gevallen de po litie assistentie verleende, bemiddelend op trad of proces-verbaal deed opmaken. Bij bovengenoemde aanrijdingen kwamen 4 personen om het leven. Aan 35 personen werd nachtverblijf verschaft. Wegens het plegen van een misdrijf wer den door de politie gearresteerd 26 per sonen, waarvan er 12 /oor den Officier van Justitie werden geleid en in het Huis van Bewaring ingesloten. Aan ruim 300 personen werden door de politie een jaarventvergunning, dagvent vergunning en muziekvergunning verleend. Een zevental vreemdelingen werden over de grens gezet. 402 brieven werden door de politie verzonden. Ziehier een kort verslag van de werk zaamheden der politie, waaruit opnieuw biijkt dat zij een ruim arbeidsveld heeft. Het jaar 1937 doet terug denken aan de jaren 19201923, toen er zoowel hier als m andere gemeenten soms 2 a 3 inbraken per nacht werden gepleegd. Ook dit jaar bleef de gemeente niet gespaa'd voor eenige groote inbraken, doch waarvan het meeren- deel der daders achter slot en grendel kon worden gezet. Jubileum van den heei Hoogervorst. Men verzocht ons mede te deelen, dat Zon dagmiddag van twaalf uur tot half twee gelegenheid is, den jubilaris te feliciteeren in het Patronaatsgebouw. SASSENHEIM. Volksbond. Gisteravond hield de Volksbond zijn tweede cursusavond in het K. S. A.-gebouw. De voorzitter, de heer J. Kortekaas, opende te ruim half acht deze bijeenkomst met een inleiding, waarin hij wees op de geestelijke verheffing van den arbeider en van welk belang deze is. Spr. verwelkomde den zeereerw. heer dr. H. Olierook, geest. adv. van den R.-K. Volks bond, die een lezing zou houden over cul tuur en beschaving. Wegens familie-omstandigheden van den secretaris werden de notulen tot de vol gende vergadering aangehouden. Medege deeld werd, dat 17 Februari de derde cur susavond wordt gehouden, waarbij de voor zitter de leden aanspoort ook dezen zoo ge- wichtigen avond bij te wonen. Ten slotte werd ter kennis gebracht, dat op 22 Febr. een propagandafilmavond zal worden ge houden van het Werkliedenverbond. Hier na verkreeg de spreker van dezen avond het, die in de eerste plaats herinnerde aan het 50-jarig bestaansfeest van den Volks bond, hetgeen we over 3 maanden vieren. Spr. noemde dit een 50-jarige cultuur. Daarom is er reden om feest te vieren, on danks de ellende die we thans meemaken. Wij, katholieken, kunnen optimistisch zijn, omdat we katholiek zijn. De blijde toe komst tegemoet ziende, kunnen we glim lachen en daarbij opzien naar het licht van Bethlehem. Spreker behandelde ver volgens het onderwerp cultuur en bescha ving. Cultuur dat is de heerschappij van den menschelijke geest over de natuur. De cul tuur der ziel is de ziel der cultuur, welke bij ons Katholieken, berust op onzen gods dienst. In verschillende vormen werd door spr. de zielencultuur uiteengezet. Kern achtig onderschreef spr. het verschil tus- schen de grondstellingen van het Katholi cisme en materialisme, te weten de beant woording der vragen: Wie ben ik? Waar kom ik vandaan? en: Waar ga ik heen? Wij, Katholieken, beantwoorden deze vra gen resp.: een schepsel Gods, van God, en naar God, waartegenover de materialisten zetten een mechanische beweging van de stof, komen uit de stof, en terug gaan naar de stof. In het vervolg van zijn betoog be handelde spr. verschillende levensbeschou wingen en stelde het liberalisme, marxis me en nat.-socialisme tegen het katholicis me, waarbij duidelijk bleek dat deze dwaalleeringen gen waarde hebben voor de cultuur. Na 50 jaar arbeiden van de leden van den R.-K. Volksbond mogen de leden bogen op een groot cultuurwerk, waardig de spreuk „Voor God en Kerk, Vorstin en land". Na een dankwoord van den voorzitter voor deze belangrijke lezing werd deze ver gadering gesloten. Feestavond „St. Ambrosius" Zondag 30 Januari zal de R. K. Harmonie- en Zang- vereeniging „St. Ambrosius" voor haar leden een uitvoering geven in het K.S.A.- gebouw. Naast -een mooi verzorgd muziek en zangprogramma is ook voor de humor gezorgd, welke in handen is van de Humo rist-Conferencier Albert Gerritsen. VOORHOUT. Veilingbericht D.V.V. De aanvoer was deze week niet zoo groot. De prijzen welke werden genoteerd waren als volgt: Slacht- konijnen van f 0.801.70; halfwas van 0.23 0.45; Kippen niet hooger dan 0.40. Alles per stuk. Inenting. In het jaar 1937 zyn 33 kin deren, resp. van den leeftijd van 1 t/m 11 jaar opgenomen voor vrijwililge vaccinatie. Dit getal is hooger dan het jaar 1936. Geboren: Helena Anthonia, d. v. C. de Groot en C. J. v. d. Ploeg Johannes Adrianus Theodorus, z. v. P. A. Hoek en A W. M. v. Egmond Theodorus Jacobus, z v. W. H. v. Wouw en E. de Brabander. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente is, in verband met de ongesteld heid van den gemeente-secretaris opge roepen ter vergadering en wel des na middags te 3 uur, op Zaterdag 29 Jan. VEUR. Staatspartij. Gisteravond hield de R. K. Staatspartij, afdeeling Veur, een alge meene leden- tevens jaarvergadering in het R.-K. Vereenigingsgebouw. In zijn openings- en welkomstwoord bracht de voorzitter, de heer J. Coomans, dank aan de heeren Wethouders en raads leden voor hetgeen zij in het afgeloopen jaar in het belang van de gemeente Veur hebben gedaan. Na voorlezing der notulen, werd een zeer keurig en breedvoerig jaarverslag van den secretaris, den heer Schalkwijk, onder dank en applaus aangenomen. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer Van Veen blijkt, dat er een klein batig saldo aanwezig is. Door de kascommisie wordt verslag uitgebracht en wordt verklaard, dat alles in de beste orde bevonden is. Betreurd wordt echter de groote afvoer van leden, waarop de voorzitter de noodige inlichtingen geeft Aan de orde komt het voorstel van het bestuur om de afdeelingen Veur en Leid- schendam, zoomede het tot de nieuwe ge meente Leidschendam behoorende aantal leden der afdeeling VeenwegWilsveen te voegen tot een afdeeling R.-K. Staats partij, welk voorstel zonder eenige op- of aanmerkingen met algemeene stemmen wordt aangenomen. Door den heer Th. Raaphorst wordt een keurig verslag uitgebracht van de verga dering van de R.-K. Kamer-Centrale Lei den, waarvoor hi> dank en applaus heeft te accepteeren. Bij de rondvraag komt o.m. in bespre king een propagandaplaat van het N. V. V. in de z.g. Blauwe Tram en het afsluiten van de electrische stroom op Zondag a.s. en het doen werken op dien Zondag, waar voor het bestuur toezegt de noodige stap pen te zullen doen om hierin alsnog ver andering te brengen. De voorzitter deelt mede, dat bij de re ferendum-stemming op Zondag 13 Febr. a.s. de afdeeling Leidschendam en de af deeling buurtschap, ieder met een aparte lijst komen, terwijl vanzelfsprekend' by de gemeenteraadsverkiezing één lijst komt. Hierover ontstaan en&ele besprekingen en worden vragen gesteld, waarop de voor zitter een duidelijke uiteenzetting geeft. Nog geschiedt mededeeling, dat het be stuur alle aftredende raadsleden, voorzoo ver zij een candidatuur aannemen ,zal can- didaat stellen voor den nieuwen gemeen teraad, terwijl de leden vanaf heden tot Donderdag 3 Febr. as. des avonds tot 7 uur gelegenheid hebben eventueel candi- daten in te dienen, waarvoor candidaten- lijsten verkrijgbaar zijn bij den heer Schalkwijk, Prinses Julianaweg 30. Onder dank en met een opwekking tot medewerking sluit de voorzitter deze pret tige en geanimeerde vergadering. Geen stroom. In verband met werk zaamheden aan het transformatiestation aan de Damlaan zal Zondag 30 Januari as. van 7 tot 17 uur gen electrischen stroom worden geleverd; dit betreft echter alleen het gedeelte Voorburgscheweg, Jr. Juliana weg en verder gedeelte van oud-Veur. De radio-distributie zal echter niet, zooals in andere bladen is vermeld, gedurende die uren stilstaan. ZILK. Sint Barbaravereeniging. De dra- gersvereeniging „Sint Barbara" alhier hield Woensdagavond een algemeene ledenver gadering in het parochiehuis, welke in alle opzichten als goed bezocht en geslaagd kan worden beschouwd. Niet minder dan 96 leden waren op het appèl aanwezig, waar bij echter ook de vrije verloting van prijzen wel een woordje mee spreekt, daar alle leden in de gelegenheid werden gesteld een gratis prijsje te winnen bestaande hoofd zakelijk uit rookartikelen. Voegen wy hier bij het feit, dat aan de leden tevens eenige gratis consumpties werden aangeboden en men na afloop nog wat gezellig bijeen pleegt te blijven, dan kan men begrijpen waarom deze vergaderingen door de leden zoo gaarne en in groo'ten getale worden be zocht. Te ruim 7 uur opende de voorzitter, de heer W. Ruigrok, de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Door den secretaris wordt een jaarverslag voorgelezen, hetgeen de goedkeuring der leden ten volle heeft. De voorzitter dankt den heer J. Geerlings voor zijn keurige notulen en jaarverslag. Door de commissie tot nazien der boe ken en bescheiden van den penningmeester wordt goedkeurend verlsag uitgebracht.. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de vereeniging over hét afgeloopen jaar aan ontvangsten heeft ge boekt 626.35 en aan uitgaven 296.70, al- zoo heeft de vereeniging een batig saldo groot 329.65. Het periodiek aftredende be stuurslid P. Bekkers wordt bij acclamatie herkozen. Na de rondvraag had de traditioneele ver loting plaats, zooals wij in den aanhef reeds hebben gememoreerd. Allen behaal den een prijsje, hetgeen zeer goed in den smaak viel. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze had gesloten, bleef men r.og eenigen tijd gezellig bijeen. Het was reeds nacht geworden, toen allen zeer vol daan huis toe gingen. Moge onzen dragers dit jaar een jaar weinig arbeid beschoren zijn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7