WILLY KAHBIER RIJNSTREEK De stroomlevering van Leiden aan Zoeterwoude- iVieubelhandel tel. 4078 DONDERDAG 27 JANUARI 1938 OK LfHTSrWE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 Het aanbod van Leiden aanvaard door den gemeenteraad VOORHOUT. Tafeltennisclub D. E. S. D, E. S. maak te in haar laatste wedstrijd tegen Zoe terwoude welke j.l. Dinsdag werd ge speeld geen fout, en won met 93. Hier mede heeft D. E. S. de kroon op het werk gezet, en het kampioenschap van het dis trict Leiden ongeslagen behaald. Voor het uitstekende spel verdiend zij de fraaie kampioensbeker ten volle, en daar kan de club dan ook waarlijk trotsch op zijn. De volledige uitslag van de laatste wed strijd tegen Zoeterwoude is als volgt: ZoeterwoudeD. E. S. J. BosmanTh. Lubbe 11 J. AmmerlaanN. v. d. Nouland 02 C. v. d. MeerK. v. Wouw 11 J. LukH. v. d. Plas 02 F. SlingerlandC. v. d. Berg 02 L. v. d. AkkerP. v. Kampen 11 3—9 WASSENAAR. Vertrokken: F. M. Keiler, naar Zwitserland. W. A. Potjes, naar Den Haag, Valkenboschkade 646. W. van Doornik, naar Renkum, Oosterbeek, Graaf Ottolaan 16. R. J. Groothaert, naar Rot terdam, Pantserstraat 21a. J. E. Ouwe hand, naar Delft, van Leeuwenhoeksingel 34. L. Paleson en dochter, naar Den Haag Schoutentsraat 29. M. A. Warschuw, naar Woerden, Dahliastraat 2. D. Bijster- veld, naar Delft, Handboogstraat 25. M. Lulek, naar Oostenrijk. G. M. Markus, naar Den Haag, Rijs wij ksch weg 167. C. E. S. C. A. Macquné, naar Voorburg, Park Leeuwenberg. P. H. Brandenburg, naar Oirschot, F13710. C. R. Hillebrand, naar Alkemade, Rijpwetering D144. Wed. J. Kemme geb. Koppers en gezin, naar Den Haag, Pahudstraat 86. M. Sumont, naar Den Haag, de la Rijweg 367. J. J. Bijl, naar Den Haag, Heulstraat 5. R. A. Mon ster geb. Groen, naar Oostvoorne, Duinweg 122a. Ido de Baat, naar Amsterdam, Zee burgerpad 15a. Chr. M. Weng, naar Den Haag, Oude Scheveningscheweg 110. A. B. C, Engelgeer, naar Den Haag, Benoor- denhoutscheweg 71. K. M. A. Kirchgens, naar Trois Vierges, Luxembourg G. Kamper, naar Weenen, Oostenrijk. A. Berloth, naar Den Haag, Herschelstraat 15. Ingekomen: J. Boers, geen, landbou wer uit Emm en, Meijendel 2. A. Brück, vreemd, R.-K., dienstbode uit Den Haag, Emmalaan 1. O. R. Buys, R.-K., sergeant- capitulant Reg. Grenadiers, uit Den Haag, Kamp Waalsdorp. H. C. J. Cornelisse,- R.-K., sergeant-capitulant Reg. Grenadiers, uit Den Haag, Kamp Waalsdorp. C. J. Cramer, N.-H., sergeant-capitulant, Reeg. Grenadiers, uit Leiden, Kamp. Waalsdorp. Wed. J. M. Heldring geb. Faber, geen, zonder beroep, uit Den Haag, L. Kerkdam 77. M. Gauglbauer, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Sierning, L. v. Rhemen van Rhemenshuizen 1. A. J. van Helden, G.- K„. sergeant-capitulant R. Gr., uit Bruns- sum, Kahip Waalsdorp. K. van Hinloo- pen Labberton en gezin, Rem., advocaat, uit Den Haag, Groot Hoefijzerlaan 54. P. G. Hoorn, N.-H., sergeant-capitulant, Reg. Grenadiers, uit Den Haag, Kamp Waalsdorp. S. Hyzg, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Wilhelminalaan 8. H. D. van der Kemp, G.-K., sergeant- capitulant, uit Leiden, Kamp Waalsdorp. M. Knorr, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Buurtweg 14. K. van de Kraak, G.-K., dienstbode, uit de Bilt,Cro- cusstraat 16. P. C. Kwak, N.-H., dienst bode, uit Sommelsdijk, Prinsenweg 15. A. C. Lendertse, N.-H., leerl. verpleegster, uit Gouda, Storm van 's-Gravesandeweg 79. Wed. A. J. C. Hulshoff geb. de Leyser, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Rid derlaan 1. S. H. van Luyken, D., dienst bode, uit Leiden, van Zuylen van Nijevelt- straat 76. G. Murman, R.-K. leidster v. d. arbeidstherapie v. d. Jacobusstichting, uit Voorburg, Eikenlaan 14. J. J. van Muijen, Chr. Soc., dienstbode, uit Den Haag, Groot Hoefijzerlaan 54. H. A. Nienhuis Ruys, E.B., oud-burgemeester van Muiden, uit Bloemendaal, Sohouwweg 8110A. den Ouden, R.-K., zonder be roep, uit Zevenbergen, Windlustweg 1. Th. G. Schenk, D.-G., sergeant-capitulant, Reg. Grenadiers, uit Den Haag, Kamp. Waalsdorp. M. Stoel, D.-G., hulp in de huishouding, uit Haarlemmermeer, Hya- cinthstraat 40. J. W. H. Uytenbogaart en vrouw, geen, ingenieur by de B. P. M., uit Berlijn, Bloemcamplaan 34. J. Wapper, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Jacobstraat 11. ZOETERMEER. K. J. M. V. afd. L.T. - Het refreintje „Je wordt vervelend op den duur" is ook van toepassing op de lotgevallen, welke de verslagen van de Zoetermeersche K.J.M.V. afd. L.T. overkomen. Het verslag is giste ren voor de zooveelste maal onder „Zoeter woude" terecht gekomen. Er zullen maat regelen worden genomen, dat deze ver gissing in het vervolg voorkomen wordt. Filmvoorstelling voor werkloozen. Gis termiddag gaf de zeereerw. heer Pastoor een film-vertooning voor de werkloozen in de zaal van den heer Ant. v. Well. Voor de verzorging der films was aanwezig de be kende heer C. Dekker. Eerst werd een vroo- lyke Chaplin-film vertoond en daarna een film uit het hooge Noorden Beide films sloegen zeer in. Gedurende de pauze werden thee en si garen aangeboden. Bij de opening sprak de zeereerw. heer Pastoor de hoop uit, dat allen zouden ge nieten van de film. Nu, die hoop is zeker ir. vervulling gegaan! Voldaan gingen de werkloozen na afloop huiswaarts, zeker hopende, dat Pastoor nog eens zoo iets zou bedenken. De Burgemeester der gemeente en Kap. ALPHEN AAN DEN RIJN. R.K. Harmonievereeniging „Leo XIII". De Sint-Josephzaal bood gisteravond een heel ander aspect dan den avond tevoren. De ernst, die er toen heerschte bij de cau serie van prof. A. Cleophas, hoogleeraar aan het Groot Seminarie te Warmond, over verdieping en verbreeding van de kennis der waarheid, heeft nu plaats gemaakt voor muziek, zang en luim, ter gelegenheid van de jaarlijksche uitvoering van de R.K. Har monievereeniging „Leo XIII". De zaal was met vele vastenavond-vier- ders gevuld, toen de voorzitter, de heer W. v. d. Louw, de aanwezigen, waaronder de beschermheer der vereeniging, de Hoog eerwaarde Deken en verder Kapelaan C. M. Klaver (later was ook Kapelaan C. M. Broers gekomen) hartelijk verwelkomde en tevens dank bracht aan donateurs, be gunstigers en aan hen, die „Leo XIII" in het afgeloopen jaar, in het bijzonder bij de laatst gehouden actie, finantieel hebben ge steund. De voorzitter, die van jongsaf aan „Leo" verbonden is, deze vereeniging lief heeft en voor haar werkt met de volheid van zijn onuitputtelijke energie, beval zijn vereeniging ook voor de toekomst in aller daadwerkelijke sympathie aan. Hierna werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Was het nog steeds zoo geweest, dat de blaasinstru- mentenmuziek door haar hardheid en scher pe klanken in de Sint-Josephzaal met haar hiervoor te beperkte ruimte en minder goede acoustiek, niet voldeed, thans was het omgekeerde, onbetwistbaar, te constatee- ren. Wij hebben nu ervaren, dat ook har- moniemuziek te genieten is, mits zij maar op de juiste en beschaafde wijze wordt uit gevoerd en ten gehoore gebracht. Wij wil len en kunnen gerust zeggen en wij doen dit gaarne tot eer van „Leo XIII", dat den heer F. J. Gregoire uit Bodegraven in dien korten tijd van zyn directeurschap hierin uitstekend geslaagd is. Hij heeft wij be nadrukken dit de muziek van „Leo XIII" op hooger en beschaafder peil weten te plaatsen, en betreuren voor dezen musicus, dat enkele luidruchtige elementen, die blijkbaar niets voelden voor de fijne, zacht streelende muziek, hem noodzaakten de uitvoering enkele malen, langer dan noo- dig was, te doen onderbreken, mede tot hinder van de liefhebbers. Zooals tegenwoordig de gewoonte is om de eenvormigheid eenigszins te bre ken zorgde ook „Leo XHI" voor afwis seling door het optreden van het Humoris tisch Cabaret-ensemble De Laat uit Til burg, dat beslag legde op de aandacht der toehoorr* rS„ na de pauze. Ook dit ensemble heeft in het varieerend programma door beschaafde uitvoering en vertolking, het prestige van onze muziek- vereeniging hoog weten te houden. Van het zorgvuldig en met tact samengestelde re pertoire hebben allen kunnen genieten. De levensliedjes, vertolkt door mevrouw de Laat, oogstten steeds een langdurig ap plaus. De refreinzangen werden uit volle borst door de aanwezigen medegezongen, waardoor de gezellige sfeer nog werd ver hoogd. Mej. de Laat aan de piano, bege leidde op verdienstelijke wijze. Aanrijding. In de Julianastraat werd gisterenmorgen de wielrijder V. uit Bode graven door een hem achterop komende auto aangereden. V. werd tegen den grond geworpen en binnen gebracht bij de Al- phensche Bank. Hij klaagde over inwen dige pijn. Later werd hij per auto naar zijn woonplaats gebracht, alwaar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. De bestuurder der auto was zoo vriendelijk door te rij den. Het nummer van den wagen is tot dusver onbekend. Collecte. De straatcollecte, gisteren gehouden ten bate van het „Dorus Rijkers- fonds" bracht ƒ125.83 op. Het comité had de aardige gedachte gehad de heeren col lectanten in een zeelieden-reddings-costuum te steken. BOSKOOP. Aanbesteding. Heden is alhier aanbe steed de bouw van 11 woonhuizen aan het Julianaplein alhier. De aanbesteding ge schiedde in drie perceelen. Voor perceel 1 was de laagste inschrijver de firma Moote uit Moordrecht voor 5737. (De hoogste was de firma Dorsten uit Amersfoort voor 7752). Voor perceel 2 was de laagste inschrijver de firma Ditter uit Reeuwijk voor 16.800. (Hoogste inschrijver was de heer C. Pet uit Leiden voor ƒ23.052). Voor perceel 3 was de laagste inschrijver de firma Moote voor ƒ5937. (Hoogste de heer C. Pet ƒ7955). Steur gaven door hun aanwezigheid blijk van medeleven. De Vadoekbrug. Met de werkzaam heden ten behoeve van de nieuwe Vadoek brug is men in den loop dezer week aan gevangen. Een heistelling is geplaatst voor het slaan der palen voor de fundee ring. Als eenmaal de werkzaamheden be ëindigd zyn, en vermoedelijk zullen die J a 5 maanden inbeslag nemen, dan zal het aspect in dat gedeelte der gemeente geheel veranderd zijn. Voor het verkeer zal het een groote verbetering wezen. Postkantoor. Op den dag van de blijde gebeurtenis is het postkantoor alhier tot 13 uur voor postzaken geopend. Voor tele grammen en telefoongesprekken blijft het kantoor geopend als op andere werkdagen. De avondbestelling wordt niet uitgevoerd. De postverzending wordt verricht als op andere werkdagen. HAZERSWOUDE. De heer C. Hoeboer, die op 10 Februari a.s. 25 jaar in dienst zal zijn bij de familie Koot, alhier. DE KWAKEL. R.K. Damclub „Kunst en Genoegen". Uitslag van de competitiewedstrijd tegen St. Canisius te Vinkeveen: K. en G. ISt. Canisius I. H. VermeyH. v. Nieuwkerk Hz. 1—1 P. v. KlinkN. v. Nieuwkerk 11 A. v. OostwaardB. v. Nieuwkerk 02 L. v. ZaalH. H. v. Nieuwkerk 11 J. v. EgmondB. de Zwart 11 P. v. OostwaardN. Maijenburg 20 P. den HaanJ. Twaalfhoven 02 C. v. Zaal Mz.P. v. d. Hurk 02 J. de Kuyer—G. Bosman 20 Th. Voorn—W. Mayenburg 02 Uitslag in 't voordeel van „St. Canisius" 812 Gewone competitiewedstrijd, Afd. II: G. W. VoornH. Meyer 2—0; 02 R. Röling Th. Maas 20; 20 P. SmitsA. Klijn 20;. 0—2 Th. Röling—Th. Maas 2—0; 0—2 H. MeyerH. Kas 02; 11 A. MeyerA. v. Kessel 20; 20 G. VoornJ. Brosius 1—1; 0—2 C. Schijf—W. Bakker 2—0; 1—1 K. de BlieckA. Klijn 20; 02 A. Meyer C. Schijf 02. A.s. Zondag speelt K. en G. tegen R.K. U.D.V. in het clubgebouw te Kwakel. ROELOFARENDSVEEN. Propaganda-club. Hedenavond om half acht in de St. Pancratiuszaal komt dr. Henri van Rooyen O.S.Cr, spreken over: „Het Christelijk huwelijk als geheimenis en levenstaak". Allen, die deze ijverige pries ter Kruisheer kennen door zijn hoogstaande cultuur-artikelen in de „Leidsche Courant", zullen hem ongetwijfeld ook eens willen hooren. U kunt dit deze keer in eigen milieu. Laat in uw waardeering datgene het zwaarst wegen, wat in werkelijkheid het zwaarst ook is. Biljarten. Deze keer waren de Gezel- len van Zoeterwoude II onze gasten. Zij moesten met 50 het onderspit delven. Jac. Bakker 60 21 16 2.86 Rodenburg 16 21 6 0.76 P. Verdel 60 28 11 2.14 J. Verhaar 32 28 3 1.04 J. de Bruyn 60 41 9 1.46 Heemskerk 40 41 8 0.97 G. Vol water 60 40 7 1.50 H. Wetter 24 40 5 0.60 H. v. Berkel 60 53 6 1.13 Langerak 52 53 5 0.97 TER AAR. De grondslagen van ons belastingstelsel. Gisteravond wérd onder auspiciën van de Ontwikkelingsclub „Ter Aar en Omstre ken", leider de heer H. M. Verhulst, Lei den, een zeer interessante voordracht over het reeds genoemde onderwerp gehouden, door den Belasting-Consulent G. v. Duyn. Na opening door den waarn. voorzitter van de plaatselijke commissie, den heer A. Hydra, en verwelkoming, nam de geachte spreker het woord, die eerst op een bevat telijke wijze de historie behandelde van het belastingstelsel. Belastingen zijn niet de prijs voor diensten, welke ons de staat bewijst, noch een verzekeringspremie voor de bescherming van persoon en eigendom, doch offers van allen tot instandhouding van den Staat. Bij belastingheffing hier te lande wordt nagestreefd: heffing naar draagkracht. Wij onderscheiden: directe belastingen, en indirecte belastingen. De directe worden aan bepaalde personen opgelegd door aan slagen, die op kohieren worden gebracht, terwijl de indirecte belastingen meer be paalde handelingen treffen. Voorbeelden van directe zijn: Inkomstenbelasting, Ver mogens- en Personeele. Van indirecte be lastingen: Omzetbelasting en Zegel-. Spr. behandelde vervolgens uitvoerig de ver schillende belastingen. Na dit leerzaam betoog, werd van de ge legenheid tot vragen stellen, in groote mate gebruik gemaakt. Het was werkelijk de moeite waard, om uit de antwoorden te vernemen, hoe sommigen zich slapelooze nachten bezorgen, wanneer hun belasting- opgave moet geschieden. Daarom was dit zoo'n prachtige avond voor een juister in zicht te Verkrijgen in het belastingstelsel en is het te betreuren, dat de zaal van den heer Hoogendijk niet flinker bezet was. De waarn. voorz. bracht den heer van Duyn hartelijk dank. Hierna sluiting. Hedenmorgen vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den bur gemeester, die mededeelde, dat deze verga dering was belegd om een beslissing te ne men over het al of niet wijzigen van het contract inzake stroomlevering met Lei den. Alle leden waren aanwezig, met uit zondering van den ^heer Wessel. De notu len werden door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van den door hém ontvangen brief van den dir. der Lichtfabrieken te Leiden. Deze brief luidde als volgt: .Hierbij bevestigen wy u het telefo nisch onderhoud van hedenmorgen, waarbij dezerzijds het volgende werd medegedeeld. De gemeenteraad van Leiden heeft in zijn zitting van j.l. Maandag de aan uw gemeente bij ons schrijven van 4 Januari j.l. aangeboden wijzigings overeenkomst bereids aangenomen. Indien de Raad van Zoeterwoude geen contractsverlenging wil, maar al leen tariefsverlaging, dan is daarvoor geen Raadsbesluit van Zoeterwoude noodig, doch kan volstaan worden met een eenzijdig besluit van Leiden om in afwijking van het contra"* lagere ta rieven in rekening te brengen. Het is evenwel te verwachten, dat het ge meentebestuur van Leiden na even- tueelee verwerping van het voorstel door Zoeterwoude daartoe niet bereid zal zijn. De 5 jaren verlenging van het con tract zyn dezerzijds alleen als m o- t i e f voor de 4 cent verlaging gebruikt. Het aantal jaren is te gering dan dat Leiden deze verlenging als een con cessie van Zoeterwoude van beteeke- nis kan beschouwen. De 28.000, met inbegrip van rente en onderhoud van den kabel zijn nog niet afbetaald. Onderhoud en -latere vernieuwing komen geheel ten laste van Leiden. Gelderswoude is en blijft op zichzelf onrendabel, terwijl Zoeterwoude als geheel wegens de verspreide ligging der verschillende buurtschappen een abnormaal uitgebreid kabelnet ver- eischt en ook duurder is in de exploi tatie. Bovendien heeft Leiden een nieu wen kabel gelegd van de Zuidbuurt naar Gelders woude en een kabel van Gelderswoude naar Benthuizen,-waar door Zoeterwoude bij kabelstoring opk- stroom van dien kant kan betrekken. In nog grooter mate geldt het vo renstaande voor het gasbedrijf, dat voor geheel Zoeterwoude onrendabel was en is. En toch heeft Leiden vrijwil lig den gasprijs voor onbepaalden tijd twee cent per M.3 beneden den con tractprijs gesteld. Indien de actie der buitengemeenten bij Ged. Staten van Zuid-Holland tot gevolg heeft, dat de per 1 Januari j.l; ingevoerde verhoo ging van de electriciteitstarieven in dé buitengemeenten niet doorgaat, zal Leiden waarschijnlijk de gasprijzen weer op de contractprijzen moeten brengen. Aangezien het aantal M.3 gas, dat per jaar verbruikt wordt, in Zoe terwoude grooter is dan het aantal kWh volgens enkeltarief en woonhuis tarief, zouden de ingezetenen van Zoe terwoude daarmede niet gebaat zijn. Nu de Leidsche gemeenteraad, zoo als gezegd, het voorstel tot contracts wijziging Maandag j.l reeds heeft aan vaard, heeft het geen zin nog nadere besprekingen te voeren. De Raad van Zoeterwoude moet nu afwegen of het belangrijke voordeel, dat voor de in gezetenen en voor de gemeente (straat verlichting) door tariefsverlaging is te verkrijgen, opweegt tegen de contracts verlenging met slechts 5 jaren. Uw gemeenteraad kan daarna het voorstel, zooals het er ligt, aannemen of verwerpen, hetgeen ten slotte Lei den om het even is." De heer Meidam merkte op, dat in de vorige vergadering het voorstel van B. en W. was teruggenomen, omdat nog onder zocht zou worden hoe het contract in 1924 was gesloten en of de kabel naar Gelders woude reeds eerder betaald was. Hierom trent doen B. en W. geen enkele mededee ling. Het antwoord van Leiden is diploma tiek. Spreker betreurde dat B. en W. niets meer weten mede te deelen en vond ook thans de zaak nog niet rijp voor beslis sing. De heer Paardekooper zeide niet de be doeling te hebben nog diep op het aange vraagde onderhoud in te gaan; ten aanzien daarvan is hij het eens met den vorigen spreker. Hij was van oordeel dat hoe eer der Zoeterwoude van dat contract af is hoe beter; daarom zal hij tegen het voorstel stemmen, want hij voelt wel voor verlaging maar niet voor verlenging van het con tract. Een voordeel. De heer van Leeuwen deelde mede de cijfers niet te kunnen verwerken, maar het komt hem voor dat oppervlakkig bekeken er een voordeel in zit voor de gemeente zoowel als voor de ingezetenen en waar het tijdsverloop nog 16 jaren is, is hij niet tegen een verlenging met 5 jaren. Anders ware het als het contract bijna teneinde was. Op een vraag van den heer Starrenbuxg of andere gemeenten ook het contract met 5 jaren moeten verlengen, antwoordde de voorzitter, dat hem zulks niet bekend is. Aan den heer Meidam antwoordde de voorz. dat Leiden een conferentie thans nutteloos beschouwt, omdat de raad dier gemeente zich reeds heeft uitgesproken. Wethouder De Graaf wees er op, dat het contract tot 1954 van kracht is; daar is niets tegen te doen. Men kan slechts verzoeken; bij het contract van 1924 is de gemeente aan handen en voeten gebonden gewor den. De heer Mey'dam is van oordeel dat gelet op de besprekingen in de vorige vergade ring en het bereikte resultaat van thans die besprekingen genegeerd zijn. De voor zitter wees in antwoord hierop naar het bestaande contract. Ontstemming over het dure licht. De heer Paardekooper wees op de ont stemming bij het publiek over het dure licht; gaan we het contract verlengen dan komen we nooit van Leiden af. Er is mis schien wel een andere mogelijkheid om gedurende die 16 jaren aan goedkooper licht te komen zonder verlenging van con tract. De heer van der Krogt memoreerde de geschiedenis van de totstandkoming van het contract van '24. Omdat men toen geen ƒ28.000 van gementewege wilde betalen, moest de stroomprijs omhoog. Aan dat con tract zitter we vast. Als nu uit 2 kwaden het beste gekozen moet worden is spr. er voor om het voorstel van B. en W. te aan vaarden, want dan profiteert het publiek en de gemeente direct. De heer Berg is tegen de verlenging; de aanbieding van thans zal later nog wel eens komen. Als men thans verlengt komt er nooit een einde aan het contract. Wet houder Onderwater begreep de houding niet; er is niets aan dat contract te wijzi gen, terwijl het publiek', nu gebaat kan wor den en de gemeente ook door stroomprijs- verlaging. Voor de gemeente beteekent dat van f 300 tot 500 per jaar. De -heer de Groot is tegen verlenging. De heer Paar dekooper bestreed het standpunt van den heer Onderwater terwijl de heer Starren- burg verklaarde, dat het publiek de dupe zou worden als men het voorstel ver werpt. De discussies worden dan gesloten, waar na het voorstel werd aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Berg, Tijssen, Paardekooper en de Groot. Hierna hield de heer Starrenburg de toe gestane interpellatie; waarvan de strek king is dat de waterleidingtarieven te hoog zijn, zooals spr. aan de hand van cijfers betreffende waterverbruik in eigen percee len aantoont. De gemeente maakt winsten van 300 tot 500 procent. De tarieven zijn vastgesteld in den goeden tijd; thans kun nen de menschen die niet meer betalen; er moet dus herziening komen en spr. hoopte, dat de leden der waterleidingscommissie, gehoord deze uiteenzetting met een wyzl- ging zullen komen, anders doet spr. het. De voorzitter zeide toe in een der vol gende vergaderingen de interpellatie te be antwoorden. Hierna sluiting. 1378 1393 1938 MODERNE TALEN 60 JAREN BERLITZ ONDERLIJS 40 jaar reeds in LEIDEN TURFMARKT 3 UW ADRES IS Haarlemmerstraat P/J Naast Roxy-Bioscoop «lZ Let Op 52

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7