De laatste 3 dagen WARNECKE, OMGEVING DONDERDAG 27 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Restauratie van de kerk te Nootdorp LEIDSCHENDAM. volksbond. Onder voorzitterschap van den heer A. Langeveld kwam gisteravond de R. K. Volksbond in jaarvergadering byeen. Aanwezig waren 93 leden. In zijn welkoms- en openingswoord laat de voorzitter het afgeloopen jaar de revue passeeren en schildert hij den minder gun- stigen toestand, welke echter toch nog veel beter is dan in andere landen, waar voor wij dankbaar kunnen zijn. Mededeeling geschiedt nog, dat de eerste voorzitter, de heer Blokland wegens ziekte verhinderd is. Na het zingen van het Strijdlied en voor lezing der notulen volgen enkele mededee- lingen, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Een zeer keurig en breedvoerig jaarver slag van den Secretaris, den heer v. d. Heijden, wordt onder dank en applaus aangenomen. Uit het financieel verslag van den Pen ningmeester blijkt, dat er een batig saldo aanwezig is van 74.61. Gedurende het jaar 1937 werd bij de spaarkas van den R. K. Volksbond ingelegd 4526.34 H en terugbetaald 4020.61. Door het Mbederfonds werden 54 uitkee- ringen gedaan en werd in totaal verstrekt 55 kg. biefstuk, 81 kg. soepvleesch, 1620 liter melk en 1620 eieren. Aan den Pen ningmeester van dit Fonds, den heer de Gier, werd dank gebracht voor zijn accu raat beheer en zijn veel werk. Ook uit het verslag van „Hulp in Nood" bleek, dat velen hiervan genoten hebben en er goed werk is verricht. Tot kasverificateurs van den Bond, Moe derfonds en „Hulp in Nood", werden be noemd resp. de heeren Th. van Heiningen en G. Huntman, de heeren C. van Brecht en Chr. v. d. Sman en de heer J. de Wit. Bij de bestuursverkiezing werden herko zen met meerderheid van stemmen de heeren Jac. de Heij en Andr. Langeveld en gekozen de heer W. Meester, terwijl als bestuurslid van het Moederfonds werd herkozen de heer N. Goeman. Enkele schriftelijke ingekomen vragen, o. m. betreffende het 2 maal daags stem pelen en de uitkeering collecte spaarrege ling extra B-steun werden duidelijk beant woord. De Geestelijk Adviseur richt eenige har telijke en propagandistische woorden tot de leden voor de retraiteclub, waarna de voorzitter onder dank de geanimeerde vergadering sluit. Vermeld zij nog, dat de bijeenkomst met muziek werd opgeluisterd. Jaarfeest KJJM.V. Zondag 30 Januari a.s. zal de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" haar jaarfeest vieren. Des morgens te 7 uur wordt een H. Mis opgedragen voor de le den en donateurs en is er algemeene H. Communie voor de leden. Des middags te 5 uur zullen in de kerk de nieuwe leden worden geïnstalleerd door den Moderator, kapelaan Van Niekerk. Des avonds een groote feestavond in het R.K. Vereenigings- gebouw, waarop de Verèenigde Haagsche Spelers zullen opvoeren „Rond een half millioen", een spel in drie bedrijven van Jac. Ballings, zoodat zeer zeker een genoe- gelijke en vroolijke avond te wachten staat, en het jaarfeest, als steeds, succesvol zal zijn. Feestelijkheden blijde gebeurtenis. Bij gelegenheid van de blijde gebeurtenis zul len de kinderen van alle scholen enkele dagen hierna worden getracteerd, terwijl door de leerlingen der twee hoogste klas sen een Oranjespel zal worden opgevoerd. Direct na het bekend worden van de ge beurtenis zal denzelfden dag, mits dit niet des avonds laat geschiedt, een lichtstoet worden gehouden met medewerking van de Patronaatsharmonie, terwijl de Chr. Gem. Zangvereeniging den Burgemeester een serenade zal brengen. Verkooping. Ten overstaan van nota ris W. A. Caron te Voorschoten had giste ren in het Café „Het Wapen van Veur" van den heer J. Al de verkooping plaats van de tuinderswoning met warmoezierstuin, wei land, laan, schuur en warenhuis, gedekt met ongeveer 540 ramen, alsmede de losse ramen, aan de Noordheylaan nos. 7 en 9 te Leidschendam. groot 3.07.85 H.A. in een perceel met de daarop rustende vergunning. Het geheel, dat was ingezet op 5900 was inmiddels verhoogd tot 10.000 en werd gistermorgen niet afgemijnd. LISSE. SL Jos. Gezellen. In de gisterenavond gehouden vergadering van de St. Jos. Ge- zellenvereeniging I is het nieuwe bestuur samengesteld als volgt: G. A. Weijers, se nior; J. Salman, secretaris; W. v. Graas, pen ningmeester; P. de Koning, J. Schoon, P. Schoone, J. Huis in 't Veld, A. Mesman en Jac. Grimbergen, commissarissen. Aangehouden. Te Haarlem is door de politie aldaar aangehouden een zekere P. uit de Haarlemmermeer en voorgeleid te Hillegom en Lisse. P. werd verdacht van een diefstal van een rijwiel in het jaar 1935 te Lisse gepleegd. Verdachte heeft het feit erkend en is later op vrije voeten gesteld. Huisbroei. De commissie, belast met de cuntrole op den huisbroei door de leden van K.J.C. en St. Josephgezellen in de St. Agathaparochie, verzoekt ons te berichten, dat de jaarlijksche tentoonstelling van deze huisbroei dit jaar zal worden gehouden op 19, 20 en 21 Februari a.s. Is de winter al voorbij? Bij verschil lende bloembollenkweekers alhier is men deze week alweer reeds begonnen met het verdunnen van de rietlaag van de Hyacin then. Alhoewel een noodzakelijk, blijft het echter, met eventueel nog te krijgen vorst, een gevaarlijk werk! Toh heeft het echter deze goede zijde, dat Maandag j.l. weer enkele werklooze arbei ders in dit bedrijf zijn te werk gesteld! NOORDWIJKERHOUT. K. J. M. V. Ouderavond. Gisteravond hield de K. J. M. V. alhier, in verband met de gezinsactie een speciale ouderavond, welke gezien het zeer slechte weer goed was bezicht. Geopend werd met den K. J. M. V.-groet door den voorzitter J. Post dam. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de eerw. heeren kapelaan van de St. Jozef en de St. Vic- tor-parochie, alsmede de ouders van de le den. Hierna las het lid H. van Denzen het Epistel van den 5den Zondag na Drieko ningen voor, waarna de zangclub van de K. J. M. V. een hymne van de H. Fami lie zong. Vervolgens hield de voorzitter een mooie redt, waarin hij voornamelijk een huldiging aan de ouders bracht. Hij beschreef de groote waarde van het gezin, vooral het katholieke gezin, zooals dat door God bedoeld en gewild wordt. Namens alle leden van de K. J. M. V. sprak hij kinder lijke woorden van dank voor alle zorgen, welke door de ouders voor de opvoeding der jongens worden gedragen. Spreker her innerde er aan, dat reeds vanaf October van het vorige jaar steeds het belangrijkste deel van het win terprogramma is gegaan over de gezinsactie en dat hierover maan delijks door den Moderator in een bijeen komst is gesproken. Na deze, onder applaus beëindigde rede werd overgegaan tot de installatie van de nieuwe leden door den Moderator, na eerst een kort woord tot de ouders en de nieuwe leden te hebben ge sproken. Zijneerw. legde er den nadruk op, dat het doel van de K. J. M. V. is, van de leden mannen van karakter en katholie ken van de daad te vormen. Hierna ver richte de Moderator de wijding van de in signes, waarna door de nieuwe leden ieder afzonderlijk de belofte werd afgelegd. Dit was wel de indrukwekkendste installatie van nieuwe leden, welke we ooit mochten meemaken. De Moderator sprak na afloop hiervan eenige hartelijke woorden van ge- lukwensch. Daarna volgden eenige zang nummers en werd door P. van Leeuwen zeer verdienstelijk gedeclameerd „Meisjes dag" van Albert Kuyle, terwijl H. van Den zen op dezelfde wijze voordroeg „Chriestne Zielen" van Van Meurs. Na de pauze werd opgevoerd „De duivel kocht een lapke grond", één-acter van Lambert Melissen. Het stuk speelde zich af in de eenvoudige dorpsherberg van Tienus de Borger. Het spel, dat goed. vertolkt werd, viel bij de aanwezigen best in de smaak en oogstte een dankbaar applaus. Gesloten werd met den K. J. M. V.-groet en aan de uitgang werd gecollecteerd voor het vlagfonds van de K. J. M. V. Ongelukkig terechtgekomen. Het zoontje van den heer R. B. uit het Lange veld kwam op het plein van de St. Jozef school, toen hij op de stoep wou springen, zóó ernstig te vallen, dat hij zijn linkerarm brak en zijn knie ernstig verwondde. Dr. W. verleende de eerste geneeskundige hulp waar het ventje vervoerd is naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, waar de arm werd gezet. NOORDWIJK. Revue „Noordwijk Vooruit". Velen kunnen weten, welk een heilzaam werk de Brigadeleden, zonder eenige ophef voor den in nood verkeerenden medemensch ver richten nog steeds paraat staat. Toch wordt dit mooie Reddingswerk nog te oppervlakkig bekeken en daarom is het zoo goed dat op inslaande wijze de Brigade de aandacht van de groote massa steeds weer weet op te wekken en ook nu is men daarin ten volle weer geslaagd met het geven van een Revue-avond. Door dezen Revue-avond worden echter nog meer perspectieven geopend dan pro paganda voor het mooie Reddingswerk, want ook de kunstzin, zoowel van de leden als van het talrijke publiek wordt hierdoor ten zeerste opgewekt, terwijl van het ge heel een suggestieve propaganda uitgaat voor onze mooie badplaats. Alzoo een avond met een veelzijdig doel, op voortreffelijke wijze in elkaar gezet en op een artistieke en inslaande wijze uit gevoerd. Het behoeft geen betoog, dat er voor de Noordwijksche Revue geweldig veel be langstelling bestond, zoo zelfs dat de groote zaal van Hotel Royal te klein bleek te zijn, een belangstelling, waarover de voorzitter, di. Hermanides, zich in zijn openingswoord ten zeerste verheugde. Het was spr. bij zonder aangenaam welkom te mogen heeten wethouder A. 'Meijer en den Gemeente secretaris B. Ike, want hieruit spreekt toch, oat ook het Gemeentebestuur het werk der Brigade op prijs stelt. Verder verwelkom de spr. den heer v. Veen, redacteur van „De Brigade", de deputaties van de Haag sche en Katwijksche Brigade, met welke afd. zoo prettig wordt samengewerkt, de plaatselijke Eerste Hulp Brigades, dr. de Graaf en den badmeester uit Sassenheim. Alvorens deze feestelijke bijeenkomst voor geopend te verklaren, wilde de voor zitter nog enkele ernstige woorden spre ken over de schaduw, welke op dezen avond viel, nu nog zoo kort geleden één der beste bestuursleden der Brigade door den 4ood was ontvallen. Een groote leegte is ontstaan door het heengaan van Jan v. Kan; veel is over hem gesproken en ge schreven, doch wij weten en voelen nog beter w.at wij in hem verloren hebben en De St. Bartholomeus-kerk te .Nootdorp vertoont verontrustende verschijnselen van verzakking, die het geheele kerkgebouw tot een ruïne dreigen te maken. Verschillende plannen tot restauratie werden opgemaakt, waarbij ook ernstig ter sprake is gekomen de geheele kerk af te breken en opnieuw op te bouwen, het geen zeer te betreuren zou zijn, omdat met name de toren uitmunt door een mooie ar chitectuur en juistheid van proporties. Ten slotte is besloten tot de omvangrij ke, zeer kostbare restauratie. Den 24sten Jan. 1.1. heeft de Doorl. en Hoogw. Heer Mgr. H. W. Pichot, Vicaris-Generaal, aan 't kerkbestuur v. d. H. Bartholomeus te Nootdorp machtiging verleend tot het doen uit voeren van de répara tie-werkzaam heden, te verrichten aan de kerk. Na verschillende conferenties met den heer v. Ooyen, bouw-inspecteur v. h. Bisdom ingenieur Huydts en den architect Schrader is overeenstem ming bereikt, om het systeem B hier toe te passen. Bij systeem B worden de houten fun- deeringspalen van de buitenmuren we derom benut, terwijl bij systeem A geen. enkele bestaande heipaal meer in aan merking kwam. De kosten van systeem A waren 11.000.hooger. Voor/t ondervangen en dracht van toren, pilasters en kerkvloer worden daarom zullen wij hem steeds dankbaar blijven gedenken. Onder groote stilte hoor den allen staande deze treffende woorden aan. Na zingen van net Brigadelied werd het doek gehaald en wij zagen hoe het er aan toegaat, als er feest is in het dorp. Met een goede refreinzang op ons zeebanket „de Hollandsche haring", was dit een leuke in zet voor dezen avond. Tevens was in dit tooneeltje de mededeeling gedaan, dat Blecky en Blacky, twee wereldreizigers per tandem, ook een bezoek zouden brengen aan Noordwijk en direct verschenen ze al ten tooneele om in oogenschouw te nemen, wat schoons Noordwijk al biedt. Aller lach lust wekte op het Postkantoor te Zee on der de bestempeling van het lijkt wel een „Kippenhok". Koddig 'was de uitzending per microfoon van Jac. Hamel en zijn kin derkoor vanaf het strand. Intusschen ver telden de. wereldreizigers een en ander over hun reisavonturen en deelden mede, dat zij in Weenen een school zingende vis- schen hadden gevangen en ten demonstra tie hadden medegebracht. Op buitenge woon mooie wijze kweten deze schoone visschen zich van hun taak mét het zingen van „Die schone blaue Donau" Vervolgens kreeg nog de werkverschaffing van Steen- wijk een goede por, het afscheid van den Koloniaal en als laatste tableau voor de pauze de loftrompet over Noordwijk als Bloemenbadplaats, met een prachtige ach tergrond van de villa-duinen, zee en Ko ningin Emma-duin getooid met bloemen, waarbij allen het refrein over „Noordwijk \ooruit" lustig medezongen. Na de pauze kwam er nog een bijzonder bezoek bij in Noordwijk en wel van Oude Sien en Gerrit, die soms op gevatte wijze Noordwijksche toestanden aan den kaak stelden, terwijl hierna Blecky en Blacky kennis maakten met den Kruidendokter en vergast werden op een landelijk concert door een groepje jongedames. Hartelijk is re gelachen om de babies in de kinderwagen bij een bezoek aan het consultatie-bureau, waarbij bleek dat één der babies reeds aan de „Bols" was verslaafd. Ook werd op rrachtige wijze weergegeven, hoe mooi ook Noordwijk in den winter is, waarbij de magnifieke achtergronden een duidelijk beeld gaven. Het tableau, met zang en dans, dat deze 6 dames gaven, verdient allen lof. Hierna verschenen alle acteurs op het too- nsel en met het zingen van „Noordwijk Vooruit" werd deze hoogstaande en genot volle vond beëindigd. De voorzitter bracht nog woorden van dank aan de auteurs van dezen avond, de heeren W. v. d. Weijden en Joh. Zuider duin, den heer en mevr. v. d. Wilk, de motors van het geheel, den heer Lüschen voor zijn decoratieve aankleeding der too- reelen. Lof werd ook gebracht aan de „Zin gende Visschen" voor hun buitengewoon mooi optreden en aan alle verdere mede werkenden, teveel om deze allen apart te vermelden, doch vooral een woord van lof tot Bemelman en zijn Band voor hun voor treffelijke muziek. Hierna bleven nog velen een tijdje in gezellig samenzijn na. SASSENHEIM. Ziekenzorg. Slechts 62 van de 1827 leden van bovengenoemde vereeniging toonden gisteravond belangstelling voor de 17de vergadering, welke onder leiding van den heer E. Francken in het K.S.A.-gebouw werd gehouden. Een bewijs, zeer zeker, van het vertrouwen der leden in het bestuur. Meer belangstelling zou het bestuur aange namer zyn. De eerste 5 agendapunten w.o. jaarver slagen van den secretaris en den penning meester werden vlug afgehandeld. De cij fers werden Dinsdagavond reeds in ons blad vermeld. Uit het financieel verslag bleek verder nog, dat de vereeniging in gewapend beton-palen van pl.m. 15 M. in den bodem geplaatst, waarover in- gebetonneerde ijzeren balken worden aangebracht. De altaren moeten worden verwijderd. Behalve deze werken als hoofdzaak zal volgens het plan-Schrader zal er ook een draineerleiding aangebracht worden om ze ker te zijn van een voldoend hoogen wa terstand bij de paalkoppen; zullen hoofd altaar en zij-altaren, communiebank, preek stoel enz. tijdelijk verwijderd moeten worden en naderhand weer worden ge plaatst. Evenzoo de verwarmingsoven, ter wijl er een nieuw verwarmingskanaal moet gemaakt worden. Een nieuwe vloer. Verder zal de terrazzo-vloer, in 1913 door pastoor Waterreus in de kerk ge legd, komen vervallen, en in plaats daar van in paden en ingang een vloer van dub- belhard-gebakken tegels worden gelegd; evenzoo in het priesterkoor. De kerk blijft echter in gebruik. Natuurlijk moeten de banken tijdens deze werkzaamheden uit het kerkgebouw verwijderd worden. Om nu te zorgen dat 's Zondags en bij gelegenheden de kerk gebruikt kan worden, zal telkens een vol doend aantal banken in de kerk moeten worden opgesteld. De scheuren in de muren zullen worden uitgehakt, en zoo noodig van nieuwe stee- nen worden voorzien. Eveneens zal het dak grondig moeten worden gerepareerd. Voorwaar een geweldig werk en voor den tegenwoordigen pastoor een zware taak, waarin de parochianen hem wel krachtig mogen ter zijde staan! de 15 jaren van haar bestaan 76.309.84 heeft ontvangen, een bewijs voor de macht van het kleine, en aan Ziekenhuisverple- ging 58.149.70 heeft uitgegeven. Inderdaad een sociaal zeer nuttige vereeniging. De voorzitter spoorde de leden aan de busjes voor de Elisabethspenning niet te vergeten. Punt 6: Aanvulling reglement werd goedgekeurd. Practische verandering komt er niet. De heer J. W. Kortekaas kreeg de toezegging dat het Reglement soepel zou blijven worden toegepast. Bespreking operatiefonds bracht ver schillende tongen los. Het Wit-Gele Kruis wenscht de leden van Ziekenzorg de ge legenheid te geven tegen een premie van 4% cent per week, zich te verzekeren te gen operatiekosten. Oogenschijnlijk een zeer nuttig iets, maar de heer Kortekaas wees duidelijk op de gevaren, die hieruit voor velen, vooral voor de werklooze ar beiders, voortvloeien. Thans reeds houdt het orgaan voor* steunverleening regelmatig controle over den contributiekaarten van doktersfonds en ziekenzorg. Heeft men een te groote achterstand, dan wordt het „drie dubbel" van het steunbedrag afgetrokken. Wordt de mogelijkheid geopend voor ver zekering tegen operatiekosten, dan vreest de heer Kortekaas, dat binnen eenige jaren dit ook als eisch gesteld zal worden aan de steuntrekkers en de vrouwen kunnen geen cent extra meer betalen. Integendeel, het K.O.S.-fonds en de extra-B.-steun zijn noodzakelijk om eenigszins in de groote behoeften aan kleeding te voorzien. Een luid applaus deed blijken, dat de voorzitter van den Volksbond de emening van verre weg de meeste aanwezigen had weergege ven. Het voorstel werd dan ook niet aange nomen. Voor de rondvraag deelde de Praeses mede, dat de Vereeniging zich de hulp van een controleerend geneesheer zal verschaf fen. Het zal ruim 100 per jaar kosten, maar uit de praktijk in naburige gemeenten blijkt, dat dit ruimschoots terugkomt. Aan een eindelooze discussie hierover werd door den heer Kortekaas een einde ge maakt die duidelijk de voordeelen uiteen zette. De vergadering keurde de aanstelling van een controleerend geneesheer goed. Daarna sluiting met den Chritselijken groet, waarmede de vergadering natuurlijk ook geopend was. Prijsjassen. Aanstaande Vrijdag zal in het K. S. A.-gebouw door de werkloo- zen een wedstrijd in prijsjassen worden ge houden om levensmiddelen. Voor den wed strijd komen het eerst in aanmerking de gehuwden en kostwinners. Geboren: Engelbertus Petrus z. van A. Ik. Knegt en M. Schrama. Nicolaas z van K. Breedijk en M. van den Bosch. Maria d. van A. F. W. Uphoff en M. Kruck. Adriana Maria d. van P C. Dui- venoorde en H. van den Berg. Getrouwd: C. Th. Kiebert 29 j. en J. C Hulsbosoh 29 j. Ingekomen: P. M. van den Berg, Hoofdstraat 232, van Lisse. M. C. van Resteren, Hoofdstraat 44, van Oegstgeest. Vertrokken: J. C. Hulsbosch, Hoofd straat 216, naar Den Haag. VOORSCHOTEN. Vrouwenbond. Woensdag 26 Januari 1.1. hield de afd. Voorschoten van den R.K. Vrouwenbond haar jaarvergadering. De voorzitter opent met gebed, heet allen har telijk welkom en wenscht op deze eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar, aan allen een gelukkig en voorspoedig 1938, en wenscht dit ook den Vrouwenbond toe. Doar kunnen we allen aan mee werken n.l. door nieuwe elden aan te werven. De Geest. Adviseur en twee bestuursle den waren om gezondheidsreden afwezig. Vervolgens werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de Moedercursus op Maandag 7 Maart a.s. des avonds 8 uur zal aanvangen. Voor de leden wordt de cursus gratis gege ven, voor niet-leden tegen een kleine ver goeding. Deelneemsters kunnen zich hier voor nog aanmelden. Aan de beurt van af treden waren de dames H. Schurs-Hendriks en J. Schrama-Doeswijk. Daar er geen can- didaten waren ingediend, zijn beide dames per acclamatie herkozen. De voorzitster fe- liciteeerde haar met haar herbenoeming. Bij afwezigheid van de secretaresse werd het jaarverslag door de voorzitster voorge lezen. De penningmeesteresse gaf verslag van de financiën, de ontvangsten hebben bedragen ƒ328.28. de uitgaven ƒ333.94. Na- deelig saldo 5:66. Een commissie werd be noemd voor het nazien der boeken en door deze goedgekeurd. Hierna dankt de voorzit ster deze dames voor hun werk; sprak ver volgens een hartelijk woord van dank tot mej. J. Thompson en mevr. Meyer-Joffer- mans voor haar keurig verslag en het accu raat beheer der kasmiddelen, alsook voor het vele werk in het afgeloopen jaar voor ónzen Bond verricht. Waarna mej. Thomp son een dankwoord sprak tot mevr. van Gent-Zonneveld voor haar hulp bij het in nen der contributie, hetgeen door de voor zitster werd onderstreept. Van de Commissie van de K.R.O.-Studio was een verzoek ingekomen, om een bij drage van 5, waarvoor een prikkaart was ingesloten, deze was al gauw vol, zoodat we 5 kunnen gireeren en we van den zo mer met onze leden de Studio gaan bezich tigen. Hierna pauze, waarin een kopje thee en beschuit met muisjes werd aangeboden. Door het bestuur van de St. Eilsabeth- vereeniging werd dit jaar uitgegeven: 71 kilo en 6 ons vleesch, 224 eieren, 826 liter melk, 45 aan giften, door de St. Liduina- vereeniging 762 stuks onder- en bovengoed, 8 motlondekens, 10 el keper, 22 el flanel. De voorzitster sprak een hartelijk woord van dank tot de ijverige medewerksters bij het vervaardigen van de kleedingstukken, alsook aan allen, die door him giften en ga ven het bestuur in staat hebben gesteld, zóóveel hulp te kunnen verleenen aan die genen, die dit noodig hadden. Vervolgens werd nog een retraitekaart, aangeboden door een der bestuursleden, verloot, zoodat de gelukkige winnares gratis een retraite zal kunnen bijwonen. Bij de rondvraag kwam van verschillen de leden het verzoek, om na afloop der voorstelling op ons Patroonsfeest te mogen blijven dansen. Hierover zal met den Geest. Adviseur worden gesproken. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitster de vergadering met gebed. E. H. B. O. Gisteravond kwam de E.H. B.O.-Brigade alhier bijeen in het gymnas tieklokaal onder leiding van dr. H. de Boer. Op dezen avond werden de diploma's uitge reikt aan de cursisten, die geslaagd waren. Ook de edelachtb. heer H. F. Berkhout, Burgemeester der gemeente, was aanwezig. Met een woord van welkom opende dr. H. de Boer deze bijeenkomst. Het diploma E. H.B.O. werd uitgereikt aan de heeren: L. J. van Aken, J. W. Anker, J. Hoethuijzen, L. A. Kiezebrink, A. Kuura, C. J. Kune- ken, M. O verduin, L. J. Schrijvers, H. C. T. van Seventer, H. Sikkerman, P. Vlas, en M. de Jong en de dames: mej. L. Balfoort, H. Boason, mevr. H. de Boer-Stans, mej. A. Broers, mej. B. v. d. Eijkhof, mevr. A. van Leeuwen, mej. R. Mooten, mej. W. v. d. Nieuwendijk, mej. S. van Rooyen, mej. M. Toussaint, mej. D. Riendsma en mej. A. Adolfs. Van deze 25 geslaagde cursisten, zjjn er 23 leden geworden van de E.H.B.O. alhier, zoodat deze vereeniging een groote aanwinst van werkende leden heeft te boe ken. Aan dr. H. de Boer en den heer Over- duin en Kiezebrink werd, namens de cur sisten, een geschenk aangeboden als bewijs van waardeering der cursisten voor de vele diensten, welke bovèngenoemde heeren hebben bewezen. Onder arbitrage van dr. In 't Veld werden eenige wedstrijden ge houden in de hulpverleening bij ongeluk ken. van onze OPRUIMING kunt U zich veel voordeel doen, omdat onze restanten wollen tricot Japonnen nog EXTRA verlaagd zijn: f 6.75 - f 7.75 en hooger. Zwarte wollen tricot Japonnen, maat 42 t/m. 50 f 12.50; extra groote maat 114.50

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6